PDA

Zobacz pełną wersję : Kryza a działanie głowicy termostatyczna



marti_btf
07-10-2016, 07:23
Witam,

Mam taką sytuację w bloku, że własnie rozpoczeto u nas sezon grzewczy.
W mieszkaniu mam 4 grzejniki, które nie grzeją na niższych numerach na głowicach termostatycznych:

1 grzeje od 3 w górę
2 grzeje od 3 w górę
3 grzeje od 4 w górę
4 grzeje tylko na 5 (lazienka)

Doczytałem, że głowice termostatyczne nie działaja tak jak myślałem wczesniej, tylko dany numer na głowicy odpowiada zadanej temperaturze a głowica zamyka i otwiera przepływ wody aby utrzymać wskazaną temeperature.
Posiadam głowice Schloosser wiec np na 3 powinno być około 20 stopni w pomieszczeniu. Czyli analogicznie jeżeli w pomieszczeniu jest cieplej niz zadana temperatura na podziałce głowicy to kaloryfer nie zacznie grzać
(w pomieszczeniu jest np 20 stopni a ja ustawie kaloryfer na 1). Być może dlatego moje kaloryfery nie grzeją w na niższych biegach - Niestety tej możliwosci jeszcze nie wykluczyłem ze wzgledu na to ze nie mam w domu termometru
w pomieszczeniu i ciezko mi okreslic jaka temperatura panuje. Dziś zakupie i sprawdzę.

Sprawdzając kaloryfery, odpowietrzając je i szukając przyczyny natrafiłem na zawóry pod głowicami - kryzy.
i teraz tak:

Kaloryfery 1 i 3 maja ustawione kryzy na 3, 3 na 4 a 5 na 2.
Chcialem zapytać czy kryzy mają wpływ na działanie zakresu temperaturowego głowic termostatycznych. Czyli np tak jak w przypadku kaloryfera 1, kryza na 3 wiec głowica nie grzeje od 3 w dół na podziałce głowicy.

Przy okazji skoro kryzy wpływają na ilość przepływajacej wody przez kaloryfer to czy ma to wpływ na rachunki za ogrzewanie ????

Pozdrawiam
Marcin