PDA

Zobacz pełną wersję : Sondaż na temat forum



Alanta
07-01-2002, 11:59
Zgodnie z maksymą "kto się nie rozwija, ten się cofa" chciałabym podyskutować na temat ulepszenia układu forum, o ile redakcja nie ma nic przeciwko... :wink: .
Moim skromnym zdaniem układ tematyczny w dwóch miejscach się dubluje : "Wymiana doświadczeń" i "Różne problemy i opinie" (które zresztą w podtytule mają też "wymianę doświadczeń"). Może lepszy byłby inny podział tematyczny wymiany doświadczeń, np."Materiały i technologie", "Działka i ogród", "Prawo i zastosowania"? Co o tym sądzicie?

mkonos
07-01-2002, 13:21
Jak najbardziej TAK. Obecnie ganiam jak Żyd po sklepie (na szczęście nie pustym).np. Opinie i Wymiana doświadczeń to to samo.
pzdr.

Młody
07-01-2002, 21:45
Alanta na prezydenta.Przeciez wydanie papierowe tez jest w podobnym stylu.Bedzie przejrzysciej.

zugajm
08-01-2002, 11:22
On 2002-01-07 12:59, Alanta wrote:
Zgodnie z maksymą "kto się nie rozwija, ten się cofa" chciałabym podyskutować na temat ulepszenia układu forum, o ile redakcja nie ma nic przeciwko... :wink: .
Moim skromnym zdaniem układ tematyczny w dwóch miejscach się dubluje : "Wymiana doświadczeń" i "Różne problemy i opinie" (które zresztą w podtytule mają też "wymianę doświadczeń"). Może lepszy byłby inny podział tematyczny wymiany doświadczeń, np."Materiały i technologie", "Działka i ogród", "Prawo i zastosowania"? Co o tym sądzicie?

Popieram.

08-01-2002, 11:29
Gorąco popieram. Gwoli "prawdy historycznej" godzi się wspomnieć, że takie sugestie już wcześniej także pojawiały się na Forum.

Alanta
08-01-2002, 11:51
Młody, czy tak źle mi życzysz :wink: . A tak na poważnie, czy po tamtych sugestiach nic się nie zmieniło (jestem tu stosunkowo "nowa") ?

08-01-2002, 14:34
Może nie było to tak stanowczo powiedziane... :smile:)
Ale serio, to oczywiście, że się zmieniało, administratorzy tego serwisu jak dotąd bardzo dobrze uczestnikami FORUM współpracowali. No i trzeba przyznać że liczba aktywnych uczestników FORUM gwałtownie się zwiększyła w ciągu ostatnich kilku tygdoni - to i samo FORUM spuchło, więc Twój pomysł jest jak najbardziej na czasie.

Agnicha1704
08-01-2002, 14:40
Popieram - wymienione fora faktycznie dublują się i możnaby połączyć je w jedno.
Pozdrowienia
Agnicha

Redakcja
08-01-2002, 14:50
Dziękujemy za te uwagi. Rzeczywiście, "Wymiana doświadczeń" i "Różne problemy i opinie" dublują się. Do tego drugiego działu trafiły wiadomości z dawnego działu popowodziowego. Niestety, nie było technicznej możliwości przeniesienia tych wiadomości do działu "Wymiana doświadczeń". Tak więc są teraz dwa działy ogólnobudowlane. Może to i dobrze? Wobec faktu, że wiadomości każdego dnia przybywa, łatwiej - przynajmniej ja tak to widzę - śledzić wątki.
Zawsze czekamy na Wasze uwagi. Z pozdrowieniami
Andrzej T. Papliński

sanipro
08-01-2002, 17:10
Jestem zadowolony, ze mogę uczestniczyć w forum MURATORA. To, że możemy być bardziej anionimowi niż na innych stronach - rozwiązuje nam języki. Tu widać, że coś się dzieje. Ma to też lekko negatywne strony - Zdarzają się niekiedy nadmierni żartobnisie, którzy nie zawsze rozumiani sa przez pozostałych. Z zainteresowaniem przyjąłęm propozycję nowych tematów zaprponowanych przez Alantę. Ale jeżeli w tej chwili nie panujemy nad tym pod jakim tematem umieścić swoją wypowiedź, co będzie jeśli będzie więcej grup tematycznych. Do grupy tematycznej na temat powodzi wpisuje się wypowiedzi na temat ogrzewania. w grupie tematycznej "Napiszcie w MURATORZE o" pisze sie to co powinno się znaleźć w "Wymianie doświadzczeń". Pod tytułem "Różne problemy i opinie" powinny się znakleźć tematy które nie mieszczą się w pozostałych działach, lub gdy nie wiemy gdzie to, co mam do powiedzenia przypisać - i tu możnaby usprawiedliwić wszystko. Może rzeczywiście proponowałbym powiększyć wielkość czcionek nazw grup tematycznych, można byłoby uniknąć wielu pomyłek (szczególnie nowych uczestników forum). Ale to nie wszystko. Warto zająć się sprawą nazwy wątków, jakie każdy ma prawo przyjąć. Jezeli ktoś chce aby mieć dużo odsłon. nadaje tytuł enigmatyczny, co wcale nie służy sprawie, wręcz odwrotnie. Na przyklad ktoś, kto chce zsięgnąć informacji na temat kierownika budowy pisze pod ty tułem ważne, lub podobnie. Co powoduje, że część gości omija takie tematy, lub, odsłniają je osoby, które nie są tym zainteresowane. Sam się łpię na tym, że zostaje zaskoczony co tam znajdę. Często po tym podejmuję temat i kontynuuję dyskusję w niewłaściwym "rozdziale". Osoby, które niewłaściwie "adresują" często na zwrócenie uwagi reagują: "Przecież nawiązała się dyskusja". Ale na jaki temat? Dlatego podsumowując jetem zadowolony z możliwości jakie mamy dzięki stronie MURATORA i nie byłbym za tym aby nadmiernie rozbudowywać listy tematów. Zakończę pytaniem. Czy istnieje możliwość aby w zmieszczonym na fofum tekście można wkleić tabelkę?
P.s. Propozycja Alanty jest warta przemyślenia. Może warto zmienić nazwę jednej z grup tematycznych?

RAN
08-01-2002, 17:27
Zgadzam się. "Profesor A" prowadzi sądaże w grupie tematycznej "Wymiana doświadzceń"

08-01-2002, 17:30
Z tego wniosek, że jest to profesor nie nadzwyczajny.

Alanta
09-01-2002, 08:45
Nie chodziło mi o to, aby łączyć obie grupy, ale może trochę je uporządkować. Moja propozycja jest taka:
-zmienić nazwę "Wymiany doświadczeń" na "problemy ogólnobudowlane" z podtytułem "materiały i technologie"
-zmienić nazwę "różne problemy i opinie" na np. "działka i ogród"
-ewentualnie dodać grupę tematyczną "prawo i finanse"
Z tego co zauważyłam, moderator ma możliwość przesuwania wątków między grupami tematycznymi, więc można by stopniowo (od najświeższych) je poprzenosić (przez kilka dni będzie pewnie bałagan, ale za to efekt powinien być niezły). A co do umieszczania wątków nie tam, gdzie trzeba, to przecież normalka, każdy może się pomylić :smile: .
Rzeczywiście, enigmatyczne tytuły np. "okna" są denerwujące, też je czasem omijam...i bardzo podoba mi się na forum to, że nie trzeba mieć włączonych "ciasteczek", bo z tym jest zawsze bałagan na komputerze.

sanipro
09-01-2002, 11:58
A co sšdzicie o tym aby powiększyć wielkoœć czcionek w tytułach grup tematycznych. Myslę, że wtedy tych pomyłek byłoby mniej.

Agnicha1704
09-01-2002, 12:29
Atlanta - Twój pomysł jest naprawdę świetny - na pewno byłoby łatwiej szukać interesujących nas wątków.
A co inni sądzą o ostatniej propozycji Atlany?
pozdrowienia
Agnicha

Alanta
09-01-2002, 12:44
O rety, już kolejna osoba przekręca mój pseudonim, to nie Atlanta od Atlantydy, ale Alanta (nie powiem od czego, to moja słodka tajemnica :smile: ).

Agnicha1704
09-01-2002, 12:56
Alanta - wielkie sorki :smile: - a w dodatku Atlantyda była taką ciekawą wyspą (jak podają mity) a moje zamiłowanie starożytności jest wielkie.
Jeszcze raz przepraszam. Pozdrowienia
Agnicha

Alanta
09-01-2002, 13:08
Nie szkodzi, juz się przyzwyczaiłam :smile: ; mam też nazwisko, które wszyscy przekręcają. Ostatnio sie uśmiałam, bo dostałam decyzję z urzędu geodezji z przekręconym nazwiskiem, a miesiąc później ten sam urząd przysłał postanowienie "o sprostowaniu z urzędu oczywistej pomyłki w nazwisku"...i rzeczywiście, jest na takie pomyłki odpowiedni paragraf w KPA.

Redakcja
11-01-2002, 13:02
Jeszcze raz dziękujemy za uwagi i sugestie - z których korzystamy, ku pożytkowi ogółu. Pozdrowienia
Andrzej T. Papliński, "Murator"

karola
11-01-2002, 17:53
Podoba mi sie nowy uklad forum i czytelnie i jasno

wiarus
13-01-2002, 21:17
nie będe się powtażał że zmiana układu forum to dobta żecz. Nawiąże jeszcze do jednego pomysłu Sanipro, który wspomniał o możliwości wstawiania tabelek. Ostatni tydzień poświęciłem na szukanie najlepszego (dla siebie) kredytu hipotecznego.Przeprowadziłem porównanie oprocentowania, prowizji a nawet porównanie wachań na przestrzeni ostatnich 6 lat kursów walut (CHF,USD,EURO). Wiem że wielu ludzi to interesuje , szkoda że nie ma możliwości podzielenia się tymi informacjami w postaci jakiejs tabelki.
PS.
Ja osobiście byłem zdziwiony bo najlepszą oferte miał dla mnie bank do którego wszedłem przez przypadek. Jesli chidzi o walute to CHF , na przestrzeni ostatnich 6 lat jego kurs wachał się w granicy od 2,14 zł (03.1996) do 2,70 zł (03.1999) czyli w granicy 60 groszy, o EURO i USD lepiej nie mówić (2,50-4,45).
Pozdrawiam

13-01-2002, 22:04
Zgadzam się z tobą kolego ale weź pod uwagę że chcąc wziąć kredyt np. 100000zł, biorąc go w CHF po np. 2,5 zł będziesz miał do spłaty 40000 CHF a biorąc go w USD (kurs 4 zł) 25000 USD. I teraz co się dzieje gdy dolar drożeje o 10 gr - 25000*0,1=2500zł, CHF w tym samym czasie również musi podrożeć o powiedzmy 5-6 gr (bo jak dolar drożeje to i reszta walut też) to mamy 40000*0,06=2400 zł. Tak więc te relacje są podobne. Bardziej istotne jest racej oprocentowanie poszczególnych walut. Lepiej powiedz co to za świetny bank, bo ja na razie tańszego od Hypovereinsbank nie znalazłem. A tak w ogóle to rzeczywiście o kredytach można by zrobić coś oddzielnego.

sanipro
14-01-2002, 06:32
Chciałbym przekazać gratulacje dla Alanty, że jej pomysł został zrealizowany. Czy napewno o to Jej chodziło? Oczywiście Alanta ma prawo wypowiedzieć sie na ten temat. Od nas teraz zależy, czy nasze wypowiedzi będziemy wpisywać do włściwych grup tematycznych.
Redakcja (moderator) wykazała dużą elastyczność i badzo szybko zareagowała na nasze propozycje. Tu również należą się gratulacje i podziękowania. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że propozycja Alanty może być zrealizowana.

Agnicha1704
14-01-2002, 08:22
Gratulacje za szybkość dla redakcji i podziękowania za czytelny podział forum
pozdrowienia :wink:
Agnicha

Redakcja
14-01-2002, 09:55
Spieszę donieść, że na tym forum można zamieszczać także tabele, w postaci html. Więcej informacji jeśli trzeba - w połowie tygodnia. ATP

Alanta
14-01-2002, 11:37
O kurczak, ale mnie Redakcja zaskoczyła :grin: !!!Nie przypuszczałam, że tak to szybko pójdzie. Właśnie przejrzałam całe forum i jestem w szoku. Co prawda kilka wątków jeszcze jest nie tam, gdzie trzeba (o ulgach to chyba do prawa?), ale to szczególik. Podobają mi się nazwy, szczególnie "Psycholog dyżurny..." i "Pamiętajcie o ogrodach" -lubię tą piosenkę...Podoba mi się też "dopóki igły nie opadną z choinek", bo już mnie korciło zapytać, jak długo będzie ten temat "wisiał". Ogólnie - piątka z plusem dla Redakcji za zmiany i za szybkość reakcji na nasze uwagi !.

Redakcja
14-01-2002, 11:44
Dziękujemy, chcemy byście czuli się jak u siebie w domu (właśnie zbudowanym).
ATP

14-01-2002, 11:45
Dobra robota ! Aż dziwne, że czasami to się tak po prostu DZIEJE: dobry pomysł - dobre wykonanie. Szkoda, że na budowie tak się nie dzieje...
Szóstka dla Redakcji i szóstka dla Alanty.

Alanta
14-01-2002, 11:55
Pisząc piątka z plusem miałam na myśli stary system ocen, na którym się wychowałam, od 2 do 5. Na nowe to będzie "szóstka z plusem" :smile: i najbardziej cieszy mnie to, że tak jak na większość spraw w naszym kraju nie mamy żadnego wpływy, tak tu możemy się poczuć współtwórcami.
I zauważcie, że przy okazji zmian na forum wiele wątków się "odświeżyło"...

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-01-14 13:41 ]</font>

15-01-2002, 06:34
<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-02-21 20:09 ]</font>

Frankai
15-01-2002, 14:17
A co z kasowaniem własnych przypadkowych wypowiedzi. Kiedyś ten temat był poruszany. Ja sam naknociłem na początku - Nowa wiadomość zamiast Odpowiedz.
Przy okazji spraw administracyjnych - gdzieś było o KIPie i jego kredytach. Ktoś chciał go wyrzucać. Błąd. Im więcej będzie pisał o tych swoich głupotach, tym mniej ludzi się nabierze. Nabrani - zróbcie wątek "Oszustwa kredytowe itp." w prawo i pieniądze.

Alanta
15-01-2002, 15:00
I myślisz, że Kip tam będzie pisał o sobie :smile: ?

Frankai
15-01-2002, 15:06
Niestety nie, ale inni napiszą.
Są jeszcze inni jemu podobni, którzy się tu nie chwalą ze swojej filantropii, no bo jak nazwać pożyczanie komuś pieniędzy, kto może nie zwróci, na 4% jak z obligacji jest ponad 10%?
Pamiętajmy też, że pewne porządne banki mają też swoje numery.
Idę założyć wątek "Uwaga na kredyty"

sanipro
18-01-2002, 12:34
Wykorzystując otwarty przez Alante wątek chciałbym zwrócić się do Redakcji o rozpatrzenie możliwości ulatwienia wyszukiwania tematycznego. Duze możliwości daje tu lista użytkowników. Można łatwo zapoznać się z wypowiedziami jednego autora, odpowiedzi Redakcji, osób najczęściej zajmujących głos itp.. Są autorzy, których z góry traktuję jako autorytet i łatwo mogę znaleźć ich wypowiedzi. Jednak jest dużo wypowiedzi na ten sam temat pod różnymi hasłami. Nieraz autorzy wymyślając nazwę wątku świadomie innym razem nieświadomie dają nazwy nie odpowiednie do tematu (mnie również się to zdarzyło). Poszukiwanie wypowiedzi na temat kotłów, czy chociażby wypowiedzi na temat kierownika budowy jest bardzo kłopotliwe. A marzyłbym sobie usiąść przy lawiaturze, włączyć forum dyskusyjne, wpisać hasło "komin" i ma mdostęp do wszystkich wypowiedzi na ten temat. Możliwe, że jest taka opcja a trzeba tylko ją wyeksponować. Z powazaniem
sanipro

sanipro
19-01-2002, 08:10
Sobie już odpowiedziałem na pytanie o sposobie wyszukiwania. Ale jezeli odpowiem na forum, moze ułatwię innym poszukiwania. Nalezy skorzystać z opcji "szukaj" (prawy górny róg ekranu). Polecam.

Alanta
30-01-2002, 13:04
Rekordziści wypowiedzi, zauważyliście, że redakcja za nami nie nadąża, straciliśmy taki śmieszny czerwony znaczek :wink: . Przeglądałam ostatnio inne fora budowlane, a tam lekka martwota.

Redakcja
30-01-2002, 13:14
Staramy się jak możemy. Na Państwa pytania odpowie nasz informatyk. Pozdrawienia. Redakcja

Agnicha1704
30-01-2002, 13:54
Wygląda na to, że w muratorze forum się bardzo rozkręciło - aż miło patrzeć. pamiętam jak na początku bywały dni bez nowych wiadomości. Dziś to już niemożliwe :wink:
pozdrowienia
Agnicha

aziel
30-01-2002, 14:28
Myślę, że forum rozręciło się głównie dzięki martwemu sezonowi budowlanemu. Przyjdzie wiosna, i wszyscy weźmiemy się do pracy.
Było nie było, przeglądanie wiadomości trochę czasu zajmuje. Podziwiam jednak "karabiny maszynowe", którzy potrafią pisać 20 odpowiedzi jednego dnia, od 9:58 do 15:00 :wink:

31-01-2002, 06:41
No cóż Alanta. Widać że podpadłaś Redakcji i zabrała Ci order rekordzisty, a tym którzy maja gorsze wyniki pozostawiono. Nie zadzieraj z REDAKCJĄ.

Alanta
31-01-2002, 08:11
No, nie tylko ja podpadłam, może założymy klub "podpadniętych" :grin: ...

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-01-31 09:12 ]</font>

Frankai
31-01-2002, 08:43
Alanta - wszak już mamy taki mały 3-osobowy klubik, tylko go nie nazwaliśmy tak.