PDA

Zobacz pełną wersję : Kociol Beretta Conica Green - nie dziala CO



Lcf
08-10-2016, 12:19
Witam,
jakiez bylo moje zdziwienie, gdy po sezonie letnim przekrecilem pokretlo na grzanie wody cwu i co i nic, piec nie zalacza sie. Znaczy sie grzeje tylko wode w zasobniku, a nie reaguje kompletnie na nastawy CO. Co dziwne, gdy wchodze w tryb kominiarza, wtedy startuje pompa i ciepla woda idzie na kaloryfery, w normalnym trybie kociol nie puszcza wody na kaloryfery. Wstepnie przez tel czlowiek z serwisu powiedzial, ze uszkodzeniu ulegla plyta glowna (600zl), ale zastanawiam sie, od czego do jasnej anielki moglo sie zepsuc cos na plycie i to akurat sekcja od sterownia co ? Macie moze jakies pomysly co i jak sprawdzic przed wymiana plyty glownej ?

mistalova
08-10-2016, 16:44
Prawdopodobnie jednak plyta.

Zeby miec czyste sumienie sciagnij naped zaworu 3d i rozruszaj oske, ale skoro w trybie kominiarza idzie goracy czynnik na grzejniki, to raczej 3d jest ok, a padlo jego elektroniczne sterowanie.

PS sprawdz jeszcze zamontowane przewody (lub zworke) na lini TA - moze sie obluzowala i kociol nie wie ze ma grzac.

Lcf
09-10-2016, 07:01
Witam, dzieki za sugestie, zworke i kabelki idace od niej do plyty sprawdzalem wielokrotnie, to byl moj pierwszy podejrzany sprawca, niestety jest z nimi OK. Gdzie szukac tego napedu zaworu 3d. Tych plyt glownych sie nie naprawia, zawsze tylko wymiana na nowa, nie ma jakiegos serwisu specjalizujacego sie w naprawianiu plyt? Ciagle nie daje mi spokoju, od czego sie to moglo popsuc i kiedy, kociol caly czas grzal cwu, nawet nikomu z nas nie przeszla mysl, ze po przekreceniu galki na grzanie cwu+co bedzie nas czekala taka niespodzianka. A miesiac temu koles z serwisu czyscil nam wymiennik, powymienial wszystkie uszczelki i ustawil kociol na analizatorze.

Jacek6
09-10-2016, 17:48
Może ten "koleś" coś spartolił ...

Jacek6
15-10-2016, 20:31
Daj znać co było z kotłem.