PDA

Zobacz pełną wersję : Konwektor w podłodze?



kasia&piotr
25-02-2005, 12:21
Zastanawiam się nad ogrzewaniem salonu. Z podłogówki zrezygnowałam ze względu na cenę odpowiedniego do niej parkietu, a płytek nie chcę. Teraz myślę o grzejniku w podłodze przed drzwiami dwuskrzydłowymi na balkon i grzejnik naścienny w wykuszu. Instalator mówi, że to wystarczy i będzie ciepło. Ma ktoś u siebie coś takiego? W Muratorze wygląda to fajnie, a jak z użytkowaniem i czyszczeniem w praktyce?

1950
25-02-2005, 12:24
fajnie wygląda tylko jest to grzejnik konwekcyjny z wszystkimi jego wadami, unoszenie kurzu, wysoka temperatura zasilania która może się kłócić z temperaturami zasilania w reszcie budynku. a może ogrzewanie ścienne?

boguslaw
25-02-2005, 20:24
Zajrzyj do wątku: grzejniki kanałowe
Grzejniki kanałowe wodne przy niższej temperaturze zasilania (jeśli takie ograniczenie występuje) podlegają tym samym zasadom koniecznego przewymiarowania co każde inne.

Można wykonać kanał grzewczy płytki lecz nieco szerszy lub węższy za to głębszy. Wszystko zależy od stropu lub jego braku 9 przy posadoweieniu na gruncie. Oczywiście kanał należy oizolować by nie grzać gruntu.
Nie ma żadnych przeciwwskazań by w kanale umieścić grzejnik o wysokości nawet 40 cm.

Kwestia czyszczenia. No cóż trzeba sprzątać jak wszędzie indziej.
Pokrywy kanału pełne pozasezonowe, zabezpieczają kanał przed zaśmiecaniem w okresach nie użytkowania ogrzewania.
Mogą być pokryte tym samym materiałem co reszta podłogi, a zatem zamaskują kanał po sezonie.

Może funkcjonować jako ogrzewanie samodzielne bądź jako doskonałe wspomaganie ogrzewania podłogowego w wysokich salonach i otwartych holach. Dobra kurtyna ciepłego powietrza przy dużych przeszkleniach, drzwiach tarasowych i in.