PDA

Zobacz pełną wersję : Odpadły płytki z komina - czego lub kogo to była wina ???



juras
25-02-2005, 13:26
Witam,

Problem mam taki i nie wiem jaka jest przyczyna. Otóż kominy mam poobklejane płytkami elewacyjnymi, z tego co pamiętam, bo osbiście kupowałem klej to klejone były klejem Ceresit-17. Dwie zimy (a też nie były lekkie) było OK. Tej zimy odpadły płytki, ale w grudniu zaczęliśmy palić w kominku i właśnie na tym kominie gdzie jest wylot spalinowy z kominka odpadły 3 płytki. Czy ten klej był nieodpowiednia na to miejsce, czy przypadkiem moi fachowcy od płytek dak dawali do pieca, że od przegrzania poodpadały?

Gdzie szukać błędu ???

Pozdrawiam, juras

Senser
25-02-2005, 14:28
Mam wątpliwości, czy komin na tej wysokości wogóle się jeszcze nagrzewa do jakiejś istotnej z punktu widzenia konstrukcji komina temperatury. Tym bardziej, że jest owiewany i pali się w nim wtedy kiedy na zew. jest zimno.
To niczego ci do sprawy nie wniesie, ale właśnie z tego powodu chciałem uniknąć jak ognia płytek elewacyjnych na kominie. Sam zrobiłem z klinkieru.
Nie wiem jak to rodzaj kleju. Czy do stosowania na zew?? Czy pytałeś czy ten klej nadaje się do klinkieru?? Zwracam uwagę na fakt, że klinkier to materiał nisko nasiąkliwy, więc i zaprawy klejące do niego muszę być specjalne. Ja takich używałem. Komin na razie nie używany, ale bynajmniej zacieków żadnych nie ma....jestem dobrej myśli.
A tobie radzę, abyś w hurtowniach przedyskutował temat czy aby Ceresit 17 to dobry pomysł na płytki klikierowe na zewnątrz...Najlepiej zadzwoń do producenta płytek. Ja bym od tego zaczął.

GrzegoŻ
28-02-2005, 13:09
Jeżeli to gdzieś na samej górze komina to przyczyną może być źle wykonana "czapa" na kominie- bez tzw kapinosu - woda spływa po ściankach, dostaje się pod płytki i klej i zamarzając rozsadza.

juras
28-02-2005, 13:16
Tak może być najprędzej, ale z drugiej strony, z tego co widziałem to było konkretnie zafugowane, ale może niezbyt dbale i jeśli już to raczej nie z powody ogólnie opadó, ale np. pary, która w tym miejscu się skraplała. Tak tylko głośno myślę, bo skąd ja się mogę na tym znać.

juras

rafałek
28-02-2005, 13:28
Juras - odpadły na czysto czy też z klejem?

juras
28-02-2005, 13:36
A tego to nie wiem, bo słyszałem jak spadały (chyba, bo coś ostro w blachę huknęło) i za jakiś tydzień zobaczyłem, że brakuje dwóch płytek na kominie, a że głęboki śnieg na działce nie wiem, gdzie zniknęły. Ja przyjdzie wiosna to się zorientuję :-)
A jakie ma to znaczenie ???

rafałek
28-02-2005, 13:53
Jeśli odpadają czysto to raczej klej do d..y, jeśli z klejem to do bani wykonawstwo. U mnie cały komin najpierw obrzycili zaprawą a potem kleili.