PDA

Zobacz pełną wersję : Centralne ogrzewanie na węgiel



RoninR
25-02-2005, 15:54
Ile by mogło kosztować założenie centralnego ogrzewania na węgiel wraz z piecem do 3 pokoi i kuchni.
I jaki powinien być komin.
Część domu jest podpiwniczona jak lepiej zainstalować instalacje grzewczą w łazience czy w piwnicy. Co jest korzystniej finansowo.

Jan Przestrzelski
25-02-2005, 19:28
Ile by mogło kosztować założenie centralnego ogrzewania na węgiel wraz z piecem do 3 pokoi i kuchni.
I jaki powinien być komin.
Część domu jest podpiwniczona jak lepiej zainstalować instalacje grzewczą w łazience czy w piwnicy. Co jest korzystniej finansowo.
ok 5000zł?+VAT

rafallogi
04-03-2005, 09:50
Kocioł na węgiel w łazience???- nieporozumienie, albo ja nie rozumiem co kryje się pod pojęciem instalacji grzewczej.
Zdecydowanie polecam kocioł miałowy. Nie znam metrażu, ale wydaje mi się, że nowoczesny kocioł miałowy ze sterownikiem na tyle izb kosztował Cię będzie ok. 1900 zł. Komin standardowy przekrój jaki wychodzi murarzowi- do miałowego proponuję zainstalować wkład z nierdzewki.
Na kuchnię i łazienkę koniecznie podłogówka :) 5000+vat -wydaje się być logiczną kwotą (obie strony winny być zadowolone)- choć znam takichhydraulików, którzy potrafią "przybajerzyć" instalację tak (z pożytkiem dla niej), że 10 tys. byłoby mało.

grzegorz_janusz
07-03-2005, 21:41
Węgiel to nie gaz, i w łazience się nie da. Tylko piwnica, jeżeli nie masz pomieszczenia na parterze typu kotłownia. Można miałem, czemu nie jest stosunkowo tani. Rozważ ekogroszki - trochę droższe paliwo. Rozważ zakup kotła z paleniskiem retortowym na ekogroszki i podajnikiem, obsługa ponoć minimalna, dosypujesz paliwa raz na 2-4 dni. Są też takie kotly miałowe. Cena kotła coś około 5-8 tyś. zależności od mocy.