PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zimnym kaloryferem.



jaras99
09-10-2016, 22:12
Witam wszystkich.
Moja instalacja podzielona jest na dwie części domu. W pierwszej części wszystkie kaloryfery grzeją bardzo dobrze. W drugiej zaś jest problem z ostatnim rozgałęzieniem na dwa pokoje. W pokoju po lewej sporo mniejszy kaloryfer grzeje w miarę dobrze. W pokoju po prawej podłączony w dość dziwny sposób, połączony z dwóch małych kaloryferów nie grzeje praktycznie wcale. Piec 30 kW, pompa na 3 biegu, układ otwarty, cały odpowietrzony. Na ostatnich kaloryferach są automatyczne odpowietrzniki. Jakiś majster zalecał mi założenie przed ostatnim rozgałęzieniem małej pompy CWU. Co Wy o tym sądzicie?

teres
09-10-2016, 22:28
Prawdopodobnie za duży przepływ jest przez pozostałe kaloryfery. Poprzykręcaj je, powinno się poprawić grzanie na tym ostatnim kaloryferze. Pamiętaj: woda płynie tam gdzie ma łatwiej.

jaras99
11-10-2016, 15:06
A ten grzejnik jest podłączony dobrze? I może być tak złączony? Co do regulacji to większość zaworów w domu mam takich jak na zdjęciu. Wybite są cyfry 2,4,6,9 i nie mogę tam znaleźć żadnego znacznika.

teres
12-10-2016, 23:57
Tak, jest podłączony dobrze.
Znacznik musisz znaleźć. Jeśli masz głowice termostatyczne, to powinno wystarczyć, że pozostałe grzejniki się przymkną.