PDA

Zobacz pełną wersję : program przeciwzamarzaniu



norbii
10-10-2016, 11:07
Witam,
jestem nowym użytkownikiem kotła 200W, mam włączony piec w trybie online i ostatnio kiedy spadła temperatura na dworze poniżej 3 stopnii piec sam się uruchomił i zaczął grzać cały dom, nie dało się go wyłączyć tylko mogłem zmniejszyć temperaturę. U sprzedawcy dowiedziałem się ze tak działa program przeciwzamarzaniu. mam pytanie do specjalistów czy da się inaczej ustawić ten program ponieważ temperatura w domu była na poziomie 20 stpnii i mimo ze na zewnątrza spadła to w domu było ciepło wiec czy da się aby ten system nie sprawdzał temperatury na zewnątrz tylko w środku. nie chce żeby piec sam się włączał szczególnie teraz w nocy i nie chce go całkowicie wyłaczać bo mam przez połaczenie internetowe połaczenie z nim, odczytuje temperaturę w domu i na zewnątrz.

Konsultant Viessmann
11-10-2016, 10:38
Dzień dobry!

Dziękuję za pytanie. Przekazuję zapytanie do odpowiedniego działu. Jak uzyskam więcej informacji przekażę je Panu.
Pozdrawiam!

Konsultant Viessmann
18-10-2016, 11:11
Dzień dobry,

kontynuując temat, w jaki sposób działa funkcja przeciwzamrożeniowa w regulacji pogodowej kotła Vitodens 200-W.
Otóż:
Przy temperaturze zewnętrznej poniżej 1stC rozpoczyna pracę pompa obiegowa pomimo iż kocioł przełączony jest w stan "standby" lub "tylko ciepła woda użytkowa". Temperatura na zasilaniu jest utrzymywana na poziomie zredukowanej wartości wymaganej temperatury pomieszczenia (wartość wymagana temperatury pomieszczenia w trybie nocnym) zgodnie z krzywą grzewczą, ale na minimalnym poziomie 10°C.

W trybie pracy ze zredukowaną temperaturą pomieszczenia wartość wymagana tej temperatury może być podwyższana automatycznie w zależności od
temperatury zewnętrznej. Podwyższenie temperatury przebiega w oparciu o ustawioną krzywą grzewczą, maksymalnie do osiągnięcia normalnej wartości
wymaganej temperatury pomieszczenia. Oznacza to, że od -5stC temperatury zewętrznej kocioł stara podnosić ustawioną nocną temperaturę pomieszczenia do wartości dziennej. Podyktowane jest to tym, że przy niskich temperaturach zewnętrznych ekonomiczniej jest utrzymywać stałą temperaturę w domu.

Jeżeli w Pana przypadku kocioł przegrzewa pomieszczenia warto sprawdzić jak ustawiona jest krzywa grzewcza i jak ustawione są temperatury w trybie nocnym. Może Pan to zrobić z poziomu regulatora w menu "ogrzewanie".