PDA

Zobacz pełną wersję : Ile p?acicie za monta? p?yt gipsowo-kartonowych?



Redakcja
24-09-2002, 14:12
Ile płacicie za montaż płyt gipsowo-kartonowych?

ciekawy
25-09-2002, 12:58
Witam, jestem wstępnie umówiony za robociznę i materiał na 70-75 zł/m2 ale łącznie z ociepleniem poddasza użytkowego wełną 20cm + folie paroizolacyjne,+ profile itp. + płyty g-k = 70-75 zł/m2.
Wydaje mi się chyba to ceną z lekka przesadzoną, ile wy płacicliście?

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ciekawy dnia 2002-09-25 13:59 ]</font>

buleczka_77
27-09-2002, 06:48
ocieplenie poddasza - sama robocizna 28 zł/m2
Materiały nasze: wełna mineralna, folia i płyty GK

Wowka
27-09-2002, 11:02
Jestem umówiony na prace w przyszłym tygodniu za sufity na poddaszu 20zł/m2 + moje materiały.

Griszka
29-09-2002, 20:25
ja płaciłem za 16pln bez rachunku (niekiedy słyszę "z tzw zerową stawką VAT") w tym:
a. folie paroprzepuszczalną
b. wełnę 15+5
c. folie paroizolacje
d. stelaż
e. płyty GK
f. szpachlowanie na cacy i dotarcie
g. zaciągnięcie cekolem na raz

ale ceny zaczynały się u gościa 25pln (zeroVAT).

07-10-2002, 21:56
Ok. Olsztyna 15 zl/m2, ocieplenie dachu (welna, folia , plyty GK
szpachlowanie).
Pozdrowienia K.

Karolina
09-10-2002, 13:23
Anonimowy, napisz coś więcej o tej ekipie i podaj namiary. Dzięki

09-10-2002, 20:44
Karolina !!!
Chyba sie niezbyt jasno wyrazilem: 15zl/m2 + materialy
K.

Karolina
10-10-2002, 12:28
Anonimowy, ja rozumiem, że to sama robocizna (te 15 PLN), ale czy oni robili u Ciebie i możesz mi ich polecić z czystym sumieniem, myślisz, że chcieliby popracować pod Warszawą?

krzycho
10-10-2002, 20:19
karolina, fachowcy sa z ok Ciechanowa, prace zaczynaja ok XII,
i wtedy ocenie ich prace i ew polece dalej

K

Karolina
11-10-2002, 14:19
Dzięki Krzycho, obawiam sie jednak, że ja potrzebuje kogoś "od zaraz" :smile:

Monika150
30-11-2002, 17:11
<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Monika150 dnia 2002-12-07 11:35 ]</font>

bobiczek
10-12-2002, 13:12
U mnie za stelaże i płyty chcą 25zł za metr.
Trzeba ich gonić, niech jadą do domu.
O ocieplaniu nie ma mowy.

bobiczek
10-12-2002, 13:12
U mnie za stelaże i płyty chcą 25zł za metr.
Trzeba ich gonić, niech jadą do domu.
O ocieplaniu nie ma mowy.

Paweł.h
18-12-2002, 18:10
Docieplenie (wełna 150mm + 50mm), paroizolacja, profile, płyta gipsowa 12,5mm, bez szpachlowania - 18zł/mkw

Klaudia
19-12-2002, 09:56
Docieplenie wełną, folia, profile, płyty, podwójne szpachlowanie - 15 zł m2 (robocizna).
Szczecin

15-02-2003, 19:02
On 2002-12-19 10:56, Klaudia wrote:
Docieplenie wełną, folia, profile, płyty, podwójne szpachlowanie - 15 zł m2 (robocizna).
Szczecin
nawet jak na "firmę" to podejrzanie tanio, a może są już efekty działań owych Janosików ? pozdrowienia. Misu z Krakowa.

florekk
16-02-2003, 07:19
U mnie ekipa z Krakowa (robi kolo Wadowic)
Poddasze (Ocieplenie 20 cm, paroizolacja, stelaze, Plyta 12,5, spachlowanie) - 20 PLN
Sufit j.w
Sciany zewnetrzne (kanadyjczyk) ocieplenie 16 cm, paroizolacja, plyty, szpachlowanie - 12 PLN
Ściany działowe (konstrukcja, welna, plyty, szpachlowanie) - 25 PLN
Sama robocizna bez rachunku, w tym obrobka wszystkich okien, montaz oscieznic, narozniki itp...

Moze nie najtaniej ale goscie wiedza co robia...

MF

haczyk
25-08-2003, 08:18
Aby nie zakładać nowego wątku, chciałabym podjąć dyskusję na ten temat.Szukam obecnie ekipy od tynków wewn. Miał być tylko GK, ale pierwszy ewentualny wykonawca poradził mi, żeby na ścianach murowanych zrobić tynk mokry - gipsowy, z agregatu. Powiedzcie mi, ile wy płaciliście za następujące prace - podaję "swoje" ceny:
- tynk gipsowy z agragatu (KNAUF- cena z materiałem oczywiście) - 22pLN/m2
- sufit podwieszony ( podwójny stelaż, wełna min. 5cm-akutsyka) - 25pln/m2
- skosy dachu-5cm wełny między profile, folia, płyty(18cm wełny już ułożyłam sama w gr. krokwi) - 30pl/m2
- ścianki działowe - stelaż,wełna, podwójna płytaGK - 22-25pln/m2
CO WY NA TO? PROSZĘ O ODPOWIEDZI

Teska
25-08-2003, 20:24
ja płace 20 zł/,m2 za robociznę

Szczecin

haczyk
26-08-2003, 06:56
teska, ale jaką? czy z wełną, czy bez, czy na stelażu pojedynczym(sufit), czy podwójnym? jeśli mogłabyś precyzyjniej...dzięki za odpowiedź

loniu
05-09-2003, 15:22
Zapłaciłem za robotę 25zł/m2 z ociepleniem. Mogłem zatrudnić wykonawców już za 15. Jednak nie żałuję tych 25 zł/m zatrudniłem dobrych fachowców po szkoleniach u producentów - zabudowę zrobili dokładnie według zaleceń producenta i dzięki temu wszystko jest dobrze zamocowane, nic nie pęka a i malarz nie miał dużo pracy (szpachlowania).

mareczek
31-10-2003, 17:44
Płacę 18,00 zł/m2 za stelaż płyty + szpachlowanie również skosy na poddaszu w tej samej cenie

krispodkarpacie
15-11-2003, 19:12
Ja robie poddasza welna+folia lub folie+ konstrukcja + płyta + szpachlowanie + malowanie natryskiem hydrodynamicznym za 22 zl /m2
zerowa stawka vat

zibibyk
03-03-2004, 21:41
witam w Częstochowie jeszcze nie zrobiłem ale mam wstępną wycenę na 68 zł/m2 +VAT w cenie wełna 18 cm, paraizolacja stelaże, szpachlowanie płyt, wszystkiego 148 m2,
mam nadzieje że uda mi się zejść na jakieś 55 zł/m2 + VAT może niżej
ale ciągle wydaje mi się drogo
Jutro negcjuję
pozdrawiam

Neo23
07-03-2004, 18:55
dzisiaj ustaliłem cenę :
Sama robocizna 20 zł/m2. Ekipa układa wełnę (15cm + 5 cm), profile, folia, gips-karton, szpachlowanie. Materiały moje.

PIRAMIDKA
08-03-2004, 10:46
USTALIŁAM CENĘ ZA ROBOCIZNĘ NA 8,0 ZŁ/M2 - MATERIAŁ MÓJ (OCZYWIŚCIE MONTAŻ OCIEPLENIA , FOLI, PŁYTY NA PROFILACH ...)

czmirek
08-03-2004, 15:45
USTALIŁAM CENĘ ZA ROBOCIZNĘ NA 8,0 ZŁ/M2 - MATERIAŁ MÓJ (OCZYWIŚCIE MONTAŻ OCIEPLENIA , FOLI, PŁYTY NA PROFILACH ...)
no to super za ta cene masz dar przekonywania

Neo23
09-03-2004, 16:25
USTALIŁAM CENĘ ZA ROBOCIZNĘ NA 8,0 ZŁ/M2 - MATERIAŁ MÓJ (OCZYWIŚCIE MONTAŻ OCIEPLENIA , FOLI, PŁYTY NA PROFILACH ...)

Pyramidka, a widziałas ich wykonawstwo ? Nie chcę krakać ale ocieplenie dachu (wywnioskowałem że całość) za 8 zł to żart z ich strony albo są organizacja charytatywną.... pzdr.

PIRAMIDKA
11-03-2004, 07:24
to nie zart! naprawdę wynegocjowałam taką cenę i o dziwo oczywiście widziałam ich robotę i dokładnie się jej przyjrzałam. Miałam tę okazję, poniewaz Panowie Ci wykonywali roboty na budowie, którą nadzorowałam. Ale nie sugerujcie się jakimis znajomosciami bo takich nie było po prostu zaproponowali taka kwotę za robociznę. I porównując oferty innych zainteresowanych osób tą robotą stwierdzam, że ta jest najatrakcyjniejsza. Zaczynają za tydzien. Pozdrawaim i wszystkim zyczę udanych negocjacji cenowych.

20-03-2004, 19:36
HAHA juz widze jak bedzie to wygladac wspulczuje glupoty min stawka bez vatu zeby zarobic na 1 h 5zl co wcale nie jest duzo to ok 14 zl

PIRAMIDKA
25-03-2004, 11:46
komu współczujesz głupoty?

Marzyciel
25-03-2004, 15:49
Jestem umówiony na prace w przyszłym tygodniu za sufity na poddaszu 20zł/m2 + moje materiały.

Widzisz Wowka, jakie są różnice?
Z płytami GK będę się bawił sam... wszelkie sufity ścianki, wyrównanie ścian w łazience...

furg
28-03-2004, 11:43
jestem wykonawcą i jak słyszę te wszystkie ceny za robociznę to mnie ponosi, odnoszę wrażenie że wy wszyscy "inwestorzy " chcielibyście dobż , szybko i najlepiej za darmo . Ja biorę od 20-30 zł/m2 i uważam że taka praca jest tyle warta , jeżeli myślicie inaczej to mam propozycję , zróbcie to sobie sami będzie najtaniej . Wykonawcy któży robią to za 8 czy 15 zł. robią tylko złą robotę innym wykonawcom , niedługo dojdziemy do tygo że będzie trzeba dopłacać do roboty żeby ją mieć ?

tomek1950
28-03-2004, 12:18
Każda praca jest warta tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić, a nie tyle ile wykonujący chciałby zarobić.

Tommco
28-03-2004, 18:03
Ja płacę 17zl/m za robociznę. 15 welny, folia, 5 welny m-dzy stelaż, płyty gk, szpachlowanie łączeń, szlifowanie.

Powiedzcie mi proszę...jeśli chodzi o wykonanie podbitki przy oknie połaciowym, to zwykle nie odlicza się jego powierzchni...i nie dolicza niczego specjalnego...prawda?

furg Jeśli w tym kraju wszyscy będą zarabiać normalnie (lekarze, nauczyciele, urzędnicy, policjanci, ...itd...to osoby wykańczające domy też będą zarabiać normalnie.

_ZBYCH_
28-03-2004, 19:04
jestem wykonawcą i jak słyszę te wszystkie ceny za robociznę to mnie ponosi, odnoszę wrażenie że wy wszyscy "inwestorzy " chcielibyście dobż , szybko i najlepiej za darmo . Ja biorę od 20-30 zł/m2 i uważam że taka praca jest tyle warta , jeżeli myślicie inaczej to mam propozycję , zróbcie to sobie sami będzie najtaniej . Wykonawcy któży robią to za 8 czy 15 zł. robią tylko złą robotę innym wykonawcom , niedługo dojdziemy do tygo że będzie trzeba dopłacać do roboty żeby ją mieć ?

Zgadzam się z Tobą w pełni. Też jestem z jednej strony wykonawcą, a z drugiej inwestorem i inaczej podchodzę do tematu, bo znam to z obu stron. Rzadko zdarza się, aby praca była wykonana tanio i dobrze. Jedno z drugim się kłóci. Jak tanio, to przeważnie "fachowcy" z przypadku, kiepski sprzęt (albo wręcz brak sprzętu) i takie wykonanie. Jak drogo, to... bywa różnie.
Ja u siebie sporo prac wykonuję sam (z niezawodnym śwagrem do pomocy :wink: ). Robię to kosztem własnego zdrowia (bo mało odpoczywam), ale robię to dla siebie, więc najlepiej jak potrafię. Ponieważ z racji wykonywanej pracy zwiedzam rocznie wiele budów, widzę, co i jak fachowcy wykonują. Od dziewięciu lat czytam Muratora (do dziś mam wszystkie Muratory :D ) i inne pisma budowlane. Od kilku lat wiele informacji pozyskuję z internetu. To daje mi niezbędną wiedzę teoretyczną. W praktyce nic nie jest takie proste, jak się wydaje :( . Bywa ciężko. Każdy z Was, kto próbował własnych sił na budowie wie, o czym piszę.
Jeśli uważacie, że coś jest banalnie proste i powinno być tanie w wykonaniu, proponuję spróbować samemu :wink:

zephael
29-03-2004, 08:28
Wydaje mi się, a jestem równocześnie i inwestorem i wykonawcą, że cena za robociznę przy montażu płyt gk powinna wynieść w przypadku ścian działowych itp po ok. 15zl/m2, a w przypadku sufitów więcej o 5 zł czyli ok. 20zł/m2. I taka cena powinna być by każdy był zadowolony (inwestor i wykonawca). :D

czmirek
29-03-2004, 11:13
Ja płacę 17zl/m za robociznę. 15 welny, folia, 5 welny m-dzy stelaż, płyty gk, szpachlowanie łączeń, szlifowanie.

Powiedzcie mi proszę...jeśli chodzi o wykonanie podbitki przy oknie połaciowym, to zwykle nie odlicza się jego powierzchni...i nie dolicza niczego specjalnego...prawda?

furg Jeśli w tym kraju wszyscy będą zarabiać normalnie (lekarze, nauczyciele, urzędnicy, policjanci, ...itd...to osoby wykańczające domy też będą zarabiać normalnie.
otwory mniejsze jak 2 m2 sa wliczane w powieszchnie calkowita sciany czy tez sufitu, otwory > 2 m2 odlicza sie od powieszchni, ale dolicza sie za narozniki generalnie tak powinno byc, a w zyciu jak to w zyciu zalezy od zawartej umowy.

furg
29-03-2004, 20:31
Każda praca jest warta tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić, a nie tyle ile wykonujący chciałby zarobić.

Ciekawy jestem czy gdyby tobie pracodawca zapłacił np. 300 zł bo uznałby że twoja praca jest tyle warta jak długo byś pracował ,

Jurekk
04-04-2004, 19:08
jestem wykonawcą i jak słyszę te wszystkie ceny za robociznę to mnie ponosi, odnoszę wrażenie że wy wszyscy "inwestorzy " chcielibyście dobż , szybko i najlepiej za darmo . Ja biorę od 20-30 zł/m2 i uważam że taka praca jest tyle warta , jeżeli myślicie inaczej to mam propozycję , zróbcie to sobie sami będzie najtaniej . Wykonawcy któży robią to za 8 czy 15 zł. robią tylko złą robotę innym wykonawcom , niedługo dojdziemy do tygo że będzie trzeba dopłacać do roboty żeby ją mieć ?

Tez jestem wykonawca i za wykonanie biore podobnie (20-30). Ale znam tez takich co biora sporo mniej. Nie zawsze ich stac na zaplacenie swoim pracownikom.
Pozdrawiam znajacych sie na swojej pracy i szanujacych sie wykonawcow.

PIRAMIDKA
23-04-2004, 12:03
Witajcie! Chciałam się z wami podzielić sytuacją podczas wykonywania mojego poddasza. Jestem na etapie ścianek działowych. Są otwarte z jednej strony. Do tej pory jestem zadowolona. Pozdrawiam.

trol
03-05-2004, 16:01
Płacę 75 zl/m2 - ocieplanie dachu wełną 15+5 cm. Karton-gipsy, 5 sufitów podwieszanych i kilka ścianek działowych na poddaszu. Idzie dobrze.

Mundial
04-07-2004, 18:29
Jestem wykonawcą: jacyś desperaci robią za 8 czy 15 zł tylko jestem ciekawy jak wygląda zima (czy nie mam mostków cieplnych w takim suficie)? Jak wyglądają piony poziomy i płaszczyzny takiego sufitu?
Osobiście poprawiałem po takich fachowcach: każdy profil na innym poziomie, w każdy pokój sufit na innym poziomie.


Proponuje żeby każdy inwestor spróbował:
1 ponabijać gwoździe na belki
2 dociąć docieplic wełną mineralna 15-20cm i podwiązać sznurki
3 wyznaczyć poziomy, skosy w płaszczyznach
4 dociąć podokrecać profile żeby nie uszkodzić instalacji
5 przykręcić wieszaki
6 dociąć wypłaszczyznowac profile
7 ocieplić wełna 5 cm
8 nakleić taśmę dwustronna na profile zedrzeć osłonę z drugiej warstwy taśmy
9 dociąć przykleić folie
11 dociąć i prawidłowo przykręcić płyty
12 nakleić siatke/tasme na łączenia
13 wkleić narożniki
14 poszpachlowac łączenia conajmniej 2x
15 zeszlifować na gładko łączenia

to co nanmniej 15 operacji
zapomnialem: :lol: wykonać obudowy okien
mysle ze cena 25 zl to minimum

mieczotronix
04-07-2004, 18:58
ja płaciłem 70 zł za m2 za strop wełna 20 cm, folia żółta, płyty, siatki, szpachlowanie, szlifowanie, akrylowanie i 20 zł za mb obrabiania okien. Zrobili bardzo starannie. Na razie nie mogę się przyczepić.

_ZBYCH_
04-07-2004, 20:29
ja płaciłem 70 zł za m2 za strop wełna 20 cm, folia żółta, płyty, siatki, szpachlowanie, szlifowanie, akrylowanie i 20 zł za mb obrabiania okien. Zrobili bardzo starannie. Na razie nie mogę się przyczepić.

Tyle, że Twój dom jest piętrowy - bez poddasza użytkowego. Masz Płaskie sufity z płyt GK.
Skosy, lukarny, okna połaciowe - to jest dopiero wyższa szkoła jazdy :-? .

mieczotronix
04-07-2004, 21:08
Tyle, że Twój dom jest piętrowy - bez poddasza użytkowego. Masz Płaskie sufity z płyt GK.
Skosy, lukarny, okna połaciowe - to jest dopiero wyższa szkoła jazdy :-? .
zrobili mi nie tylko strop - ale jeszcze trochę różnych podwisów w salonie (http://strony.aster.pl/mieczotronix/dum/DSC05141.jpg) i zabudów-pierdołek w łazienkach. Co prawda nic w nich skośnego nie ma, ale precyzji to wymagało niejakiej i wsumie se chłopy poradziły. Może zadzwoń do nich i zapytaj, czy będą mogli ci pokazać jakieś skosy, które robili.

_ZBYCH_
04-07-2004, 21:49
Tyle, że Twój dom jest piętrowy - bez poddasza użytkowego. Masz Płaskie sufity z płyt GK.
Skosy, lukarny, okna połaciowe - to jest dopiero wyższa szkoła jazdy :-? .
zrobili mi nie tylko strop - ale jeszcze trochę różnych podwisów w salonie (http://strony.aster.pl/mieczotronix/dum/DSC05141.jpg) i zabudów-pierdołek w łazienkach. Co prawda nic w nich skośnego nie ma, ale precyzji to wymagało niejakiej i wsumie se chłopy poradziły. Może zadzwoń do nich i zapytaj, czy będą mogli ci pokazać jakieś skosy, które robili.

Ja Ci dam Zbyńka :evil: :wink: :lol:

Zadzwonił bym, ale nie wiem czy mnie pamietają. Jesli tak, to jestem spalony :roll: .

mieczotronix
04-07-2004, 22:37
Telefon jest do szefa. Tamci u których jesteś spalony to tylko robotnicy - nie mają wiele do gadania, napewno nic w sprawie ceny. Najwyżej będą się bardziej starać. Ten szefu ma chyba kilka ekip, więc nie wiadomo na kogo trafisz.

mietek

_ZBYCH_
04-07-2004, 22:39
Telefon jest do szefa. Tamci u których jesteś spalony to tylko robotnicy - nie mają wiele do gadania, napewno nic w sprawie ceny. Najwyżej będą się bardziej starać. Ten szefu ma chyba kilka ekip, więc nie wiadomo na kogo trafisz.

mietek

OK. Dzięki Mietek :o :lol:

Józia S.
06-07-2004, 12:52
Ile płacicie za montaż płyt gipsowo-kartonowych?

Za montaż regipsów na stelażach wykonawca chciał 15 zł/m2, ale po negocjacjach zszedł na 13zł, -ale tylko z jednym szpachlowaniem.

w.rob
29-07-2004, 09:17
jakoś nie dociera do mnie "oburzenie" wykonawców na za niskie ceny robocizny :lol: :lol: :lol:

buduję systemem gospodarczym, sam negocjuję z wykonawcami poszczególnych etapów i prac na budowie, sam kupuję materiały... przy tym samym materiale i porównywalnej jakości usług (odpuśćmy sobie, proszę, rozważania o skrajnym partactwie, dyletantach albo o trefnych materiałach!!!) rozpiętość cen wynikająca z marż, narzutów, zakładanej stopy zysku itp potrafi sięgać kilkudziesięciu, kilkuset procent :evil: :evil: :evil:

może warto by tu uwzględnić różnice w kosztach utrzymania, standardzie życia, czy po prostu oczekiwaniach w poszczególnych regionach, a nie doszukiwać się za każdym razem przy tanim wykonawcy próby oszustwa albo partactwa?
zdecydowanie bardziej wkurza mnie próba polowania na jelenia uskuteczniana przez całą masę firm i firemek pod płaszczykiem "ponoszonych kosztów" czy "minimum opłacalności", za którymi kryje się zazwyczaj nadmierna pazerność albo kiepska organizacja z przerostem nadbudowy...

sorry, za irytację, ale oburzone głosy kilku osób powyże sprowokowały mnie do powyższego postu

pozdrawiam wszystkich wykonawców
i tych tanich, i tych droższych
ważne aby znali sie na swojej pracy i chcialo im się wykonać ją zgodnie z posiadaną wiedzą...

rispetto
29-07-2004, 09:45
18 zł /m2 za :
- położenie wełny 15
- stelaż ("pływający")
- wełna 5 między stelazem
- położenie płyt g-k (ściany poddasza + sufit)
- szpachlowanie do stanu umozliwiającego malowanie

Pozdrawiam
Paweł
P.S. Materiały moje

markus_gdynia
29-07-2004, 11:50
18 zł /m2 za :
- położenie wełny 15
- stelaż ("pływający")
- wełna 5 między stelazem
- położenie płyt g-k (ściany poddasza + sufit)
- szpachlowanie do stanu umozliwiającego malowanie

Pozdrawiam
Paweł
P.S. Materiały moje


20 zł / m2 to samo co wyżej plus malowanie

rispetto
30-07-2004, 07:36
Za malowanie z pistoletu 3 zł/m2 extra

bilbo
01-08-2004, 12:31
Płacę 75 zl/m2 - ocieplanie dachu wełną 15+5 cm. Karton-gipsy, 5 sufitów podwieszanych i kilka ścianek działowych na poddaszu. Idzie dobrze.

Czy w tej cenie jest już cały materiał? Tzn. wełna, płyty, stelaże, siatki. oraz akrylowanie i szlifowanie?

Stefano
06-08-2004, 21:28
- położenie wełny 15
- stelaż ("pływający")
- wełna 5 między stelazem
- położenie płyt g-k (ściany poddasza + sufit)
- szpachlowanie łączeń

mam taką ofertę za 17,5 zł sama robocizna
i 40 zł z materiałami

Ale sam nie wiem czy to nie jakaś podpucha.

W sumie 125 m2 poddasza w tym 4 jaskólki, 2 facetów w 1 i 1/2 tygodnia

Piotruspan2000
13-08-2004, 11:00
Ja mialem ekipe z Nowego Sacza. Mlode chlopaki 3 osoby 8dni roboczych.

- ocieplenie 20 cm welna
- dodatkowe ocieplenie 5 cm poprzecznie
- 205 mkw karton gips

razem 4,1 tys

wydaje mi sie dobra cena. Za to samo ekipa warszawska 9 tys.

pozdrawiam
PP

bilbo
14-08-2004, 08:43
Hej! PP! Witam :-) Właśnie czekam na wieści od Ciebie , ale widzę że ostro doglądasz budowy i na siedzenie w sieci nie masz czasu.
Te 4,1 tys. to za samą robociznę?
Wyszło u Ciebie w Bilbusiu 205m2 dachu (skosów) do docieplenia i zabudowy? Mi nasz wykonawca 'prorokował' 300m2 jak nic. Chociaż przecież nawet cały dach tyle nie ma... wg niego ma 320m2 :o No ale już się z nim żegnamy, niech tylko skończy kryć dach. Uwierzysz, że jeszcze nie skończył???

pozdrawiam
Robert

Pati13
07-12-2004, 00:24
U mnie wyszlo jakies 25 zl za sama robocizne: welna 15+5 cm, folia,stelaze,plyty g-k, szpachlowanie, obrobka okien tez.Ale tak patrzac na Wasze ceny to nie jest to tanio u mnie. Tak powiedzial pan , a ja nic nie utargowalam jeszcze, wiec musze to naprawic poki jeszcze pracuje...Narazie wyglada to dobrze.

bilbo
07-12-2004, 18:40
My płacimy 27pln/m2 (robocizna - 20cm wełny między krokwie, folia, 5cm wełny, stelaże, płyty szpachlowanie i ble ble... aż do malowania 3-warstwowego (+4pln/m2)).
Po tym co tu przeczytaliśmy, też nam się to nie wydawało mało. Ale jak kilka ekip z rzędu krzyknęło nam 40pln/m2, a sąsiedzi powiedzieli, że oni za to płacą 'standardowo' 35pln/m2, to już nie dyskutowaliśmy dłużej. Tym bardziej, że w naszym Bilbo, szczególnie po dadaniu rur od reku, jest zporo zabawy z tymi skosami.

me1
20-01-2005, 21:00
Ja za poddasze (dach kopertowy i cztery facjaty ) wynegocjowałem 15zł na czysto, cyli 15cm wełny potem 5cm wełny, stelaż, folia ,płyta i szpachlowanie. Najważniejsze że majstry myślą przy robocie a cena jest tak niska bo to przecież nie sezon na roboty budowlane :P

kotwiczka
11-02-2005, 10:37
KOCHANI..!!!

A czy ktos moze z czystym sumieniem polecic ekipe z lubuskiego?
(Swiebodzin, Miedzyrzecz, Zbaszyn lub Sulechów)
:roll:
POzdrawiam Forumowiczów
kotwiczka

kotwiczka
11-02-2005, 10:43
hej me1,

miałeś szczeście (czy dość rozsądku?), zazdroszczę Ci takiej
ekipy... :roll: U mnie zawołali wczoraj 75 zl/m2 za wełnę 15-tke, folie,
płyty gk i szpachlowanie..i nie wiem jaki w tym jest koszt robocizny
a jaki materiałów. Teraz czekam na specyfikację (po lekturze tego
tematu na forum)
Pozdrowionka
3maj się
kotwiczka

hawkmoon
11-02-2005, 21:30
Metr kw płyty od 5,50 wzwyż (jeśli nie masz talentów negocjacyjnych - 6,50-7 zł), każdy centymetr wełny od 95 gr wzwyż (trzeba liczyć ok 20 zł za 20 cm), stelaż drewniany od 2,70 zł na m2 lub profile stalowe od 6 zł m2, folia to około 1 zł za m2, wkręty 20-50 gr, taśma, gips szpachlowy ok 50 gr za m2.
Jak zliczyć do kupy to materiał wychodzi 30 zł za metr.
Za robociznę płacę 25 zł na czysto bez malowania. Majstrowie pierwsza klasa.

ebi
18-02-2005, 11:18
a mnie interesuje koszt wykonania m2 samego sufitu z plyty g-k (robocizna) - bez welny itp. Czy macie doswiadczenie w tym zakresie?

pozdr
ebi :D

tomek_2
18-02-2005, 18:56
No wlasnie ile za sama konstrukcje pod plyty + montaz plyt?

Latarnik
20-02-2005, 12:38
Przyłączam się do pytania wyżej :)

jawrob
20-02-2005, 21:02
Witam!
Wlasnie jakie plyty uzywacie do skosow na poddaszu uzytkowym wodoodporne ognioodporne czy tez zwykle?
Jakie cany teraz obowiazuja tak przy okazji?mam namiar na zwykla plyte regips 18,5 brutto za sztuke ...

Jawrob

janrenovate
01-03-2005, 22:44
25/m2

przemek3
12-03-2005, 21:56
http://republika.pl/pszalka/cennik.html

ostry
12-07-2007, 08:41
A jakie ceny w tym roku za ocieplenie+zabudowe poddasza??

halszka.ka
12-07-2007, 09:19
ostry -raczej aktualne 8)

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73448

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95819

Aga_I_Przemek_WCH
27-12-2008, 09:05
Podbijamy temat.

Ile płacicie za zrobienie sufitów z płty G-K i ocieplenie ich? (Poddasze).

Aga

monia77w1
27-12-2008, 10:17
25 pln płyty + szpachlowanie całości

mart 3210
27-12-2008, 16:55
To nie jest cena za którą można prawidłowo zrobić poddasze.30 - 35 zł to jest minimum opłacalności przy wyjątkowo prostym poddaszu.

monia77w1
27-12-2008, 17:51
Ale u mnie 25 to bez wełny i stelaży.
Same płyty i szpachlowanie.

__Marek
29-12-2008, 14:02
Bydgoszcz:
robocizna 50zł/m2 - dwie warstwy wełny, folia, montaż płyt, szpachlowanie po całości, przygotowanie pod malowanie

kuba1r
02-01-2009, 19:40
Ceny a wartość usługi można się pokusić, że obecnie na W-awa mogła by się zacząć od 64złm2 wszystko zależy od poddasza. Powodzenia Kuba

janrenovate
02-01-2009, 19:49
To nie jest cena za którą można prawidłowo zrobić poddasze.30 - 35 zł to jest minimum opłacalności przy wyjątkowo prostym poddaszu.
35zl to minimum opłacalności

mart 3210
03-01-2009, 11:07
Na podkarpaciu nie zaszalejesz.Lepsze roboty opanowali "deweloperzy" i pośrednicy.Jeden mi już 4 mc płaci za poddasze choc kasę za niego wział od właściciela zaliczkowo dużo wcześniej.Teraz tłumaczy się kryzysem choć buduje kilka nowych domów. :evil:

janrenovate
03-01-2009, 13:23
Na podkarpaciu nie zaszalejesz.Lepsze roboty opanowali "deweloperzy" i pośrednicy.Jeden mi już 4 mc płaci za poddasze choc kasę za niego wział od właściciela zaliczkowo dużo wcześniej.Teraz tłumaczy się kryzysem choć buduje kilka nowych domów. :evil:
Bryndza znowu sie robi w budowlance:(
Nawet ci którzy maja nie płacą,każdy pretekst dobry :evil:

Helios
22-05-2009, 08:14
"mart 3210"] napisał;
Na podkarpaciu nie zaszalejesz.Lepsze roboty opanowali "deweloperzy" i pośrednicy.Jeden mi już 4 mc płaci za poddasze choc kasę za niego wział od właściciela zaliczkowo dużo wcześniej.Teraz tłumaczy się kryzysem choć buduje kilka nowych domów.
Zapraszam do Wyszkowa - duży dom do wykończenia :D :D :D [/u]