PDA

Zobacz pełną wersję : Kominy z klinkierówki



delphiserwis
26-02-2005, 22:14
Mam dylemat jak postawic komin, chcę postawić z cegły klinkierowej, tylko czy można postawić komin na początku z kilku warstw z cegły klinkierowe sitówki a wykonczyć kilkoma warstwami cegly pełnej oczywiscie cegłą klnikierówką.
Proszę o poradę pozdrawiam...

Senser
03-03-2005, 22:48
Wydaje mi się, że spokojnie tak...

JarL
03-03-2005, 22:56
Mówisz o klinkierze ponad dachem?
Bo do dachu zwykła pełna cegła kl. 150.
Słyszałem że niektórzy robią z kratówki i tylko ostatnie 3 warstwy z pełnej. Wg przepisów powinno być z pełnej. U siebie tak zrobiłem.

Mikus
07-04-2005, 19:39
Z cegly pelnej obowiazkowo musi byc przewód spalinowy , wentylacyjne maga byc ze szczelinowki. Do wysokosci dachu mam ze zwykłej cegly pelnej , klinkier ponad dachem. Polecam murowanie na " niepełna szczeline " Ladniej wyglada niz zafugowane " na gladko"

Senser
07-04-2005, 19:51
Polecam murowanie na " niepełna szczeline " Ladniej wyglada niz zafugowane " na gladko"

To co polecasz, to jest to czego pragnie wykonawca a nie inwestor...mało tego to rozwiązanie jest dużo gorsze...dużo większe ryzyko przeciekania obróbki wokół kominowej niż przy pełnej fudze...polecają to blacharze...

Mikus
08-04-2005, 09:29
Owszem , jesli niedokladnie wykonane . Jezeli dachdekry do bani to najlepszy sposob nie pomoze

Senser
08-04-2005, 10:11
Owszem , jesli niedokladnie wykonane . Jezeli dachdekry do bani to najlepszy sposob nie pomoze

Ty rób jak chcesz....widzę że jesteś czarodziejem od wszystkiego...a kto jest od wszystkiego ten jest od.....
Każdy blacharz nie zaleca wklęsłej fugi...i tyle...dla mnie to możesz sobie zrobić komin bez komina...

Mikus
08-04-2005, 23:29
Spokojnie , nie irytuj sie tak. Ja mam tak zrobione i widocznie mi zrobili dobrze skoro mam sucho. A skoro ja mam dobrze to dlaczego nie mam sie z tym podzielic? W koncu i tak każdy ma swój rozum i sam decyduje , a jeżeli akurat cos mam zle to w koncu jest to forum po to zeby sie dzielic uwagami "życzliwymi" a nie wzajemnie sie obrażac....panie wszechwiedzocy.

Senser
09-04-2005, 00:02
:lol: