PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór urządzeń Viessmann



marcin_open
11-10-2016, 10:18
Witam,
chciałbym wyposażyć dom w urządzenia firmy Viessmann, poprosiłem kilka firm w moim regionie o przygotowanie oferty, dostarczyłem projekt budynku, każda z firm przygotowała ofertę. Różnica w cenie (pomiędzy oferantami) to przeszło 100 000.
Poza tym dobór mocy urządzeń (vitocal) dla każdego z oferantów jest różny i wynosi 6kW, 7,6kW i 10kW. Nie wiem dlaczego są tak duże różnice w cenie i parametrach doboru.
Byłem w centrali we Wrocławiu z prośbą o zweryfikowanie tych ofert i poza udzieleniem informacji ogólnych nie podjęli się weryfikacji ofert, wiem że firma ma programy do wyliczania mocy ale dla mnie laika jest to zbyt skomplikowane.

Gdzie mam się zwrócić o pomoc w doborze i o sprawdzenie poprawności doboru mocy i ofert?

Konsultant Viessmann
11-10-2016, 10:44
Witam, czy ma Pan zrobione OZC dla danego budynku? Jeśli nie, to polecam zrobić i na tej podstawie jednoznacznie wyznaczyć zapotrzebowanie na moc grzewczą.
Jeśli jest Pan zainteresowany prostym programem doborowym urządzeń Viessmann polecam nasz konfigurator - TUTAJ (http://www.viessmann.com/web/poland/ofertowanie.nsf/www)

Jeśli zależy Panu na rzetelnej wycenie , polecam zadać oficjalne zapytanie ofertowe o bezpłatną wycenę systemu - Formularz TUTAJ. (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html)

Jeśli oczekiwanie na odpowiedź będzie zbyt długie, proszę o kontakt.
Pozdrawiam!

marcin_open
11-10-2016, 13:18
Witam,
jeżeli dobrze myślę to współczynnik EP? EP dla mojego budynku wynosi EP = 38,84 [kWh/ (m2rok)] EK = 19,18 [kWh/ (m2rok)]

czyli mam zrobić 38x 170m2 (które będą ogrzewane) i moc pompy ok. 7kW?

Konsultant Viessmann
12-10-2016, 09:08
Witam ponownie, rozumiem, że EP sczytałeś ze świadectwa energetycznego lub projektu tak?

Otóż EP to wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną określa, ile energii pochodzącej z nieodnawialnych surowców energetycznych (węgla, gazu, ropy naftowej) trzeba zużyć na potrzeby tego budynku.
W praktyce wartość wskaźnika EP ma jedynie znaczenie w sensie globalnym, gdyż nie odzwierciedla faktycznego zużycia energii na potrzeby domu.

Powinieneś mieć również na tym świadectwie coś jak EK - zapotrzebowanie na energię końcową budynku. W praktyce odzwierciedla, ile energii „handlowej” potrzeba na roczną eksploatację budynku. Czyli ten współczynnik uwzględnia straty. Przy wykorzystywaniu tradycyjnych paliw (gaz, olej opałowy, węgiel) wartość wskaźnika EP będzie o 10–15% wyższa niż wskaźnika EK. Dużo większe różnice mogą pojawić się, gdy do celów energetycznych wykorzystywany jest głównie prąd elektryczny lub też energia pochodzi z odnawialnych źródeł.

Właśnie dlatego polecamy wykonywać ocenę zapotrzebowania na moc grzewczą budynku - tego, który jest zrealizowany i na podstawie użytych materiałów, oraz konkretnych rozwiązań. Jest to wyliczenie szczegółowe, z uwzględnieniem również strat ciepła przez wentylację, strefy klimatycznej (temperatury obliczeniowe) w których znajduje się budynek.

marcin_open
12-10-2016, 09:41
Dziękuje za informację, EK wynosi 18,20 a EP 38,84 wg kalkulatora który pan podał moc pompy ciepła wyszła 7,68kW czy to się zgadza z z EK z mocą waszego kalkulatora?
Ps.zlecilem wykonanie projektu ogrzewania podłogowego wraz z zapotrzebowaniem ale muszę czekać bo są kolejki.

Konsultant Viessmann
13-10-2016, 09:20
wg kalkulatora który pan podał moc pompy ciepła wyszła 7,68kW czy to się zgadza z z EK z mocą waszego kalkulatora?

Ps.zlecilem wykonanie projektu ogrzewania podłogowego wraz z zapotrzebowaniem ale muszę czekać bo są kolejki.

Przepraszam, ale proszę o wyjaśnienie, gdyż nie bardzo rozumiem... nasz kalkulator dobiera urządzenia ale nie podaje ani EK ani EP.

Gdzie zlecił Pan wykonanie projektu ogrzewania?

marcin_open
13-10-2016, 17:36
EP i EK określiłem kalkulatorem projektu domu wg materiałów które użyłem do budowy, a zlecenie projektu ogrzewania podłogowego firmie ekoheat. Szukam jeszcze kogoś kto mi zaprojektuje kotłownię.

Kalkulator http://aplikacje.archon.pl/archon/optymalizacja/?plik=dom_w_indygowcach_ver_2

Konsultant Viessmann
14-10-2016, 09:15
EP i EK określiłem kalkulatorem projektu domu wg materiałów które użyłem do budowy, a zlecenie projektu ogrzewania podłogowego firmie ekoheat. Szukam jeszcze kogoś kto mi zaprojektuje kotłownię.

Kalkulator http://aplikacje.archon.pl/archon/optymalizacja/?plik=dom_w_indygowcach_ver_2

Witam ponownie, proszę zrobić tak jak radzi kolega wczesniej, a jak nie, to oficjalną drogą - tak jak proponowałem, przez formularz kontaktowy.

Jeśli nie uda się tymi sposobami, proszę o wiadomość, postaram się dać bezpośredni kontakt do specjalisty.
Pozdrawiam!