PDA

Zobacz pełną wersję : dzialka ze spadkiem



kasya
28-02-2005, 08:24
mam na oku super działe , widok jest piękny ale jakie mnie czekają kłopoty? kto budował dom na nierównym terenie? działka nie ma jeszcze przyłączy do kanalizacji , wody i gazu?
pomóżcie!
o ile skoszt jest większy budowy niż na płaskim terenie???

Lukrecja
28-02-2005, 08:52
mam na oku super działe , widok jest piękny ale jakie mnie czekają kłopoty? kto budował dom na nierównym terenie? działka nie ma jeszcze przyłączy do kanalizacji , wody i gazu?
pomóżcie!
o ile skoszt jest większy budowy niż na płaskim terenie???
moja ekipa pod klucz buduje jeszcze kilka domów, między innymi jeden na dużej skarpie. widziałam go, wszystko jest ok. dla wprawnej ekipy to nie jest duży problem!

rafałek
28-02-2005, 09:02
mam na oku super działe , widok jest piękny ale jakie mnie czekają kłopoty? kto budował dom na nierównym terenie? działka nie ma jeszcze przyłączy do kanalizacji , wody i gazu?
pomóżcie!
o ile skoszt jest większy budowy niż na płaskim terenie???

Ja bardzo ta daiałka jest nierówna, jak bardzo nachylone skarby, w jakim miejscy, może uwkok jest duży,a le łagodny, może stroma skarpa, ale na skraju. Są piękne domki na skarpie, są takie po których praktycznie tego nie widać. Jeśli masz wyobrażnię, to w taką działkę można pieknie wkomponować domek tylko, że nie każdy.

ania67
28-02-2005, 09:10
Hej :D
Nasze działka jest na skarpie.Wymiary działki 70m/45m.Na szerokości działki-45m spadek wynosi 8m.Będziemy budować dom z podpiwniczeniem, z garazem w piwnicy.Na początku tez były obawy. Po wielu rozważaniach uznaliśmy, że ma to swoje plusy.
Pozdrawiam

MaBi
28-02-2005, 12:08
Moim zdaniem zaletą będzie piwnica, która powstanie w naturalny sposób. Obecnie raczej nie buduje się domów podpiwniczonych a w tym wypadku piwnica bedzie wymuszona. Sam mam piwnicę (też spadek terenu) i nie wyobrazam sobie gdybym miał się obejść bez niej - trzymam tam dosłownie wszystko (narzędzia, rowery, pozostałe materiały budowlane) i jest gdzie suszyć pranie zimą. Jak odwiedzam znajomych w domach bez piwnic to jeszcze bardziej dostrzegam przewagę naszego domu. :D

ania67
28-02-2005, 12:19
MaBi no to jeszcze jeden argument na plus :D
A czy mogę zapytać o koszty podpiwniczenia domu na skarpie?
Pozdrawiam :D

zibicwikla
28-02-2005, 12:25
Też mam spad - równo ok 5%,praktycznie nie ma to znaczenia, ale przy większych spadach, uskokach itp. ważną rzeczą jest dobór projektu, najlepiej indywidualny albo adaptacja. Na tym bym nie oszczędzał.

MaBi
28-02-2005, 12:32
A czy mogę zapytać o koszty podpiwniczenia domu na skarpie?
Pozdrawiam :D
Pewnie, że tak ale nie mnie bo ja kupiłem domek już wybudowany a ja go (chociaż chyba raczej siebie) tylko wykańczałem :lol: