PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwiczki dla psa/kota? jak u was?



Oldswan
28-02-2005, 10:51
Zapodałem temat na wymianie doświadczeń ale jakoś nie za wiele sie dowiedziałaem http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42044
Może tu bedzie lepiej :D
Jak macie zorganizowany system komunikacji dla wszych czworonożnych podopiecznych? Macie specjalne drzwi dla kota/ psa? Kupne (jakiej firmy) czy sami robiliście? Podzielcie sie doświadczeniami :)

agniesia
28-02-2005, 17:49
Ja mam kupne drzwiczki CATMATE, plastikowe, wahadlowe, z biala ramka na szybe. Kot dlugo wachal, ale jak zamontowalismy to odrazu wiedzial do czego sluza. Jeszcze nie wiem jak bedzie w domku. Planuje, ze bedzie wychodzacy, wiec moze drzwiczki w drzwiach do piwnicy, w scianie piwnicy tunel i drzwiczki wahadlowe. Na pewno bedzie chodzil po domu tam gdzie chce oprocz jednej lazienki. W przedpokoju bedzie mial schodki drewniane wzdluz sciany od podlogi do sufitu, a przy suficie cos w rodzaju polki do obserwowania terenu i odskocznie, zeby mogl czasem nam na glowy wskoczyc :roll: Bardzo to lubi...

Rovlan
21-03-2005, 15:58
System komunikacji swoich 2 kotow w domu rozwiazalam za pomocą 2 drzwiczek firmy Ferplast, kupionych w sklepie internetowym. Jedne drzwiczki zamontowane sa w scianie ogród - garaż, a drugie garaż- dom. Układ domu pozwolił mi na takie własnie rozwiazanie. Dzieki temu nie mam nawiewu zimnego powietrza bezposrednio z ogrodu. Koty sa szczesliwe, szybko sie przyzwyczaiły do wynalazku. A my nie musimy czekać na nie w nieskończoność aż raczą sie zjawić.
Wracając jeszcze do drzwiczek, to są one bardzo solidnie zrobione, wahadłowa klapka zatrzaskiwana jest przez magnesy. Co prawda jest to klapka do zamontowania w drzwiach lub cienkim murze, ale nam po małych przeróbkach udało sie to zrobić w grubych scianach. Wszystko działa rewelacyjnie.
Pozdrawiam
Dana

malgoska-87
03-04-2005, 19:11
drzwiczki sa... dla psiaka:D wyciety kwadrat na srodku ... przymocowanie "czegos" ruchomego i wszytsko pieknie:)

Zuza za wsi
31-07-2011, 10:57
Odświeżam temat
Ponawiam pytanie Oldswana - czy macie drzwiczki dla psa i jakiej firmy?

Ja miałam drzwiczki dla psa firmy Staywell. Ładne, nie drogie, doskonale rozwiązane konstrukcyjnie, tylko mało trwałe. Drzwiczki rozleciały się w ciągu roku użytkowania ( twardy plastik) I choć można do nich dokupić części zapasowe, koszt przesyłki jest powalający ( Producent chyba z Irlandii)

Mam zrobiony otwór w ścianie, ale te drzwiczki można było montować również w drzwiach wejściowych.

Drzwiczki montowane w przedpokoju, a o takie mi chodzi, muszą być szczelne. Poza momentem w którym pies/kot wychodzi nie może przez nie dostawać się zimne powietrze z zewnątrz, bo chałupa niesamowicie się wychładza i ciągnie po nogach.

Nie ma na rynku drzwiczek innych niż plastkowe co dla mnie = mało trwałe.

A teraz pytanie do majsterkowiczów - mam nadzieję, że tacy odwiedzają to forum :) . Czy ktoś z Was próbował zrobić takie drzwiczki samemu. Projekt podstawowy czyli szmata zawieszona w dziurze mnie nie interesuje, bo ciągnie przez ten otwór niemiłosiernie, ale drewniane szczelne drzwiczki z prawdziwego zdarzenia.

Drewniane bo to materiał trwały i wdzięczny w obróbce.

Mam już pewne sukcesy projektowe i wykonawcze w tej dziedzinie ale dalej nie jest to ideał. Brak na rynku na przekład małych zawiasów wkręcanych które pasują do moich drzwiczek.

Idea tych drzwiczek w ogólnym zarysie polega na tym że są to drzwi w drzwiach. Jedna część otwiera się na zewnątrz, druga do środka. Obydwie części zazębiają sie ze sobą w ten sposób, że jak zwierzak wychodzi na zewnątrz podnosi do góry obie części na raz a jak do wewnątrz tylko środek.
Problem jest tylko jeden - jak rozmieścić zawiasy, jakie zawiasy i jak to uszczelnić.
Ja wykorzystałam zawiasy wkręcane i zawiasy płaskie. Zawias wkręcany sprawdza się doskonale, płaski niestety nie. Na skutek tego, że nie jest zamocowany centrycznie ta część drzwiczek samoczynnie nie domyka się i w zimie przez szparę ciągnie.

Ponawiam pytanie. Czy ktoś z Was ma jakieś przemyślenia w tym zakresie bądź zrealizowane własne projekty?
Może wspólnie coś razem wymyślimy.

agusiazet
17-08-2011, 12:37
Można prosić o zdjęcia, mnie po przeprowadzce też potrzebne wejścia dla zwierząt!

Apsik77
17-08-2011, 15:13
A może coć takiego? http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta/akcje/letnia_wyprzedaz/dla_kota/32172?unique=HTML135

Zuza za wsi
18-08-2011, 19:45
Można prosić o zdjęcia, mnie po przeprowadzce też potrzebne wejścia dla zwierząt!

Proszę bardzo widok od środka
http://images49.fotosik.pl/1020/eb5decfbf7ac62a0med.jpg

od zewnątrz
http://images46.fotosik.pl/1003/e50a63c6c83ee3b8med.jpg

Trochę jeszcze niedopracowane, w fazie testowania wytrzymałości. Jak na razie się nie rozleciały choć deseczki są zbite tylko gwożdziami i sklejone.
A przyznam, że sa ekspoatowane intensywnie ( 7 psów, 4 koty). Jedyny mankament- strasznie trzaskają. No i nie są szczelne na 100 % ( Nie umiem tego tak dopasować.)

Zuza za wsi
18-08-2011, 19:53
A może coć takiego? http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta/akcje/letnia_wyprzedaz/dla_kota/32172?unique=HTML135

Te drzwiczki dla kota może się sprawdzą, ale przy psie rozlecą sie tak samo. Wszystkie sklepowe są zrobione z twardego plastiku i trzaskają jak zwierzak wchodzi i wychodzi. Zaraz pęka obudowa i szybka.

Jeżeli chodzi o drzwiczki dla psa, to nie ma bardziej przydatnej rzeczy. Ja sobie nie wyobrażam życia bez tych drzwiczek. No bo co zrobić z psem w czasie naszej nieobecności. Zamknąć w domu, zostawić na polu? A tu zima - 30 stopni albo dla odmiany lato i piękna pogoda. A tak pies sobie chodzi tam i spowrotem, my mamy wolność i pies ma wolność. ( do pewnego oczywiście stopnia)

Apsik77
19-08-2011, 08:54
Ja nie wyobrażam sobie by podczas mojej nieobecnosci psy same biegały po posesji , zbyt duze ryzyko , że ktoś rzuci im cos zatrutego do jedzenia albo że one sforsują ogrodzenie i kogoś pogryzą. Pisałas że masz duże psy to jakiej wielkosci sa drzwiczki. Gdybym ja chciała zrobić drzwiczki w których zmieściły by sie moje dziewczyny to były by tak duze i ciężkie że zaden kot by przez nie nie przelazł.

Zuza za wsi
26-08-2011, 19:45
Znalazlam kiedyś taka stronę

http://oknaidrzwib2b.pl/produkty/p/12818-drzwiczki-dla-psow-i-kotow

Firma ogłasza się, że produkuje drzwi na zamówienie i wbudowuje w nie drzwiczki dla psa i kota.

Moje koty radzą sobie z drzwiczkami bez problemu. Pewnie dlatego, że to drewno. Otwór w ścianie ma 40x60 cm. Największy pies ma w kłębie ok. 70 cm