PDA

Zobacz pełną wersję : Brama segmentowa Wiśniowski- szczelina u góry. Wada montażu?



Tomasz M.
28-02-2005, 12:19
Brama segmentowa Wiśniowski. Po zamknięciu górny segment nie przylega dobrze do nadproża i ścian - widać prześwit - chyba więcej niż 1 cm. Czy to jest wada montażu, czy tak musi być? Czy to dlatego, że montażyści nie uwzględnili grubości gresu i kleju? A może jak zacznę zamykać silnikiem to on dociśnie bramę? Albo może jest na to inny prosty sposób - jakaś dodatkowa uszczelka czy co?

arek_s
28-02-2005, 12:55
ostatni [gorny] segment przylega dobrze gdy brama dojdzie do samej podłogi - w Twoim przypadku tak jak piszesz nie jest uwzględniona grubość gresu. Czy silnik docisnie bramę ? - nie wiem niech wypowiedzą się ludzie którzy mają bramę z napędem .

xavi
28-02-2005, 13:35
ostatni [gorny] segment przylega dobrze gdy brama dojdzie do samej podłogi
nie byłbym taki pewien - u mnie jest podobna sytuacja, z tym, że bramę zamocowałem 2 cm nad posadzką - potem założę tam płytki.

Po pewnym czasie przeprowadziłem lekką regulację bramy, ale nie pomogło. Ostatnie dolne rolki schodzą już do samego dołu (opierają się na stalowych stopach), a u góry jest jeszcze centymetrowa szczelina. Dałem tam tymczasowo uszczelkę, ale za każdym otwarciem trzeba ją wsuwać ponownie bo nie jest przyklejona.

Na mój rozum należy jeszcze spróbować wyregulować kąt zejścia tych górnych rolek do ściany. W miejscu połączenia prowadnic pionowych z poziomymi jest sporo fasolek umożliwiających zmianę pozycji łukowych prowadnic.