PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian grafitowy i problemy z tynkami



budowa2016
11-10-2016, 20:12
Powiedziano mi, że przy zastosowaniu styropianu grafitowego trzeba się liczyć z tym, że styropian ten rozpręża się i spręża przez co tynki mogą wyglądać ładnie zaraz po nałożeniu a po paru upalnych dniach można znaleźć pęknięcia. Mówię tu o montażu izolacji izolacji i tynków w ciepłe słoneczne dni. W projekcie mam styropian o współczynniku lambda 0,031. Ściany z silki. Co na to eksperci?

CityMatic
11-10-2016, 20:33
Powiedziano mi, że przy zastosowaniu styropianu grafitowego trzeba się liczyć z tym, że styropian ten rozpręża się i spręża przez co tynki mogą wyglądać ładnie zaraz po nałożeniu a po paru upalnych dniach można znaleźć pęknięcia. Mówię tu o montażu izolacji izolacji i tynków w ciepłe słoneczne dni. W projekcie mam styropian o współczynniku lambda 0,031. Ściany z silki. Co na to eksperci?

A co ma kolor skóry do rozmiaru kurtki na zimę?

Daj sobie spokój nic się nie dzieje, nic nie pęka to jakiś chory wymysł powtarzany przez tych co mają biały styropian i zazdroszczą lub szukają powodu dla którego nie zrobili sobie cieplejszym

budowa2016
11-10-2016, 22:19
No właśnie ponoć ma bo ciemny materiał bardziej się nagrzewa bo bardziej pochłania światło. Przy nagrzewaniu i schładzaniu wymiary ulegają zmianom i może to potem powodować pęknięcia w tynkach. Chodziło chyba o to, że taki nagrzany styropian będzie delikatnie rozprężony a kiedy zasłoni się go warstwą kleju/tynku skurczy się do pierwotnych rozmiarów no i pewnie najbardziej na łączeniach.

CityMatic
11-10-2016, 22:33
No właśnie ponoć ma bo ciemny materiał bardziej się nagrzewa bo bardziej pochłania światło. Przy nagrzewaniu i schładzaniu wymiary ulegają zmianom i może to potem powodować pęknięcia w tynkach. Chodziło chyba o to, że taki nagrzany styropian będzie delikatnie rozprężony a kiedy zasłoni się go warstwą kleju/tynku skurczy się do pierwotnych rozmiarów no i pewnie najbardziej na łączeniach.

Nawet jeśli to najpierw idzie klej siatka i klej
Ta powłoka jest równie ciemna jak styropian i zapewne równie "ciemna" jak ten co snuje takie teorie.
Nic się nie dzieje i działo nie będzie, jedyną uwagą może być fakt iż tanie kleje do styropianu nie zawsze chcą się przyklejać do powierzchni "grafitowców" bo ich skład jest trochę inny ale jeśli ktoś kupuje styropian grafitowy to i kupuje dobry klej by go do ściany przykleić. Dalsza technologia pozostaje bez zmian!