PDA

Zobacz pełną wersję : Nie róbcie kominków w domu:)



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

wg39070
09-01-2017, 20:17
Skodę fabię z kratką? Hehe.

Nie cytuj mnie i nie pij tyle.

Greengaz
09-01-2017, 20:21
Skodę Fabię z kratką? Hehe

Rozczaruję. Nie oceniaj według siebie. He,he

Jastrząb
09-01-2017, 20:23
Nie cytuj mnie i nie pij tyle.
Nie ma paragrafu na cytowanie Ciebie.
Ja tylko wytykam Ci hipokryzje. Tylko Tobie wolno naigrywać się z taniego samochodu?
Ale może nie trafiłem z tą skodą. Może Daewoo Matiz.
Hehe

Arek74
09-01-2017, 20:24
podsumuj proszę, jaki jest łączny koszt, wrzuć wszystko do jednego wora, razem z robocizną i ewentualnymi kaloryferami, podłogówkę też licz......policz ile kosztuje cię kompletny system ogrzewania i wentylacji
w 100k się zmieściłeś?

kiedy ja stawiałem dom, w 2002 roku, PC dopiero wchodziły, i był to koszt najtańszej 70K, najtańszej

teraz widzę, że jest sporo taniej, ale i tak sporo


kominek licz 15-20k


przy stawianiu takiego domu jak ty, zachodzi pytanie czy w ogóle robić kominy......ja jednak obstaję, że awaryjne ogrzewanie musi być, choćby to miałą być zwykłą koza

wg39070
09-01-2017, 20:32
Nie ma paragrafu na cytowanie Ciebie.
Ja tylko wytykam Ci hipokryzje. Tylko Tobie wolno naigrywać się z taniego samochodu?
Ale może nie trafiłem z tą skodą. Może Daewoo Matiz.

Hehe

Niestety, nie zrozumiałeś o co chodziło mi z tą Skodą.

fotohobby
09-01-2017, 20:34
Skodę Fabię z kratką? Hehe

No taak, i pewnie mu jeszcze "na płot brakło hajsu, hehe"

Arek74
09-01-2017, 20:35
Wśród lokalnych działań sprzyjających poprawie jakości powietrza wymieniono m.in. zmianę sposobu ogrzewania indywidualnego na mniej emisyjny (np. normy jakościowe na sprzedawane paliwo oraz wymiana starych pieców na nowoczesne, zakaz spalania mokrego drewna), promocję transportu publicznego i zmianę zasad zarządzania ruchem w miastach (np. strefy bez pojazdów lub ograniczonego ruchu).

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-mz-zdajemy-sobie-sprawe-z-konsekwencji-zdrowotnych-zanieczys,nId,2334723#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Jastrząb
09-01-2017, 20:36
podsumuj proszę, jaki jest łączny koszt, wrzuć wszystko do jednego wora, razem z robocizną i ewentualnymi kaloryferami, podłogówkę też licz......policz ile kosztuje cię kompletny system ogrzewania i wentylacji
w 100k się zmieściłeś?

kiedy ja stawiałem dom, w 2002 roku, PC dopiero wchodziły, i był to koszt najtańszej 70K, najtańszej

teraz widzę, że jest sporo taniej, ale i tak sporo


kominek licz 15-20k


przy stawianiu takiego domu jak ty, zachodzi pytanie czy w ogóle robić kominy......ja jednak obstaję, że awaryjne ogrzewanie musi być, choćby to miałą być zwykłą koza
Te 70 to duzo. CHyba że duzy dom i PC o odpowiednio dużej mocy.
Ja w 2008 zapłąciłęm coś lekko ponad 40tys za PC z kolektorem poziomym (moc grzewcza 10KW).
Do gazu miałem 100m, jak mi powiedzieli kwote za przyłączenie to w zasadzie nie miałem nawet wyboru. Paliwami stałymi palić nie wolno.

Wyszedłem z innego załóżenia awaryjnego. Przy braku prądu dłużej niż ,... dzień i tak w domu się mieszkać nie da. Brak wody, brak gotowania. Tansze od 2 kominów jest awaryjny agregat.

Jastrząb
09-01-2017, 20:38
Niestety, nie zrozumiałeś o co chodziło mi z tą Skodą.
Oświeć mnie prostego człowieka prostym wyjaśnieniem. To żę ja Ciebie nie rozumiem, to akurat norma. Nie rozumiem duszy, "przesłania". Nie mogę się doprosić oświecenia mnie :-(

muchenz
09-01-2017, 20:38
ja już raz Ciebie pytałem, powtórze pytanie:

czy spaliny z Twojego komina pochodzące z ogrzewania gazem wpuściłbyś do domu?

Nie, bo nie ma takiej potrzeby, ale nie raz oddychałem spalinami z gazu w jakimś sklepie czy magazynie, a to za sprawą:



http://image.ceneo.pl/data/products/964324/f-sial-nagrzewnica-gazowa-kid-10-10kw.jpg?=1d0dc
i
http://www.dobryklimat.net.pl/314-home_default/piecyk-gazowy-og110089.jpg


Ludzie w takich miejscach pracują stale więc to nie jest problem. I co głupio ci? Widziałeś gdzieś żeby ktokolwiek pozostawiał spaliny z piecyka na drewno wewnątrz pomieszczenia, które ogrzewa?

Greengaz
09-01-2017, 20:43
(np. normy jakościowe na sprzedawane paliwo oraz wymiana starych pieców na nowoczesne, zakaz spalania mokrego drewna), .....
Jak egzekwować zakaz spalania mokrego drewna?
Przypomnę. W Krakowie rozszerzając zakaz na piece salonowe, mimo oporów lobby "kominkowego", był argument - nie obejmując zakazem używania piecyków salonowych tracimy kontrolę co mieszkaniec do niego wkłada.

Ares300
09-01-2017, 20:49
Czyste powietrze bez smogu chciałoby wielu niestety wielu nie stać na to by zrezygnować ze starych pieców a grzac trzeba
Jeden mówi mam super pompę drugi a ja nowoczesny kocioł kondensacyjny tymczasem w tv pokazują np miejscowość Skala w małopolskiem i babcie palące czym popadnie bo emerytury ma 800zl i co ma zrobić. Takich osób w tym kraju jest mnóstwo i dlatego tak wygląda mapa zanieczyszczeń w PL.

Arek74
09-01-2017, 20:52
Te 70 to duzo. CHyba że duzy dom i PC o odpowiednio dużej mocy.
Ja w 2008 zapłąciłęm coś lekko ponad 40tys za PC z kolektorem poziomym (moc grzewcza 10KW).
Do gazu miałem 100m, jak mi powiedzieli kwote za przyłączenie to w zasadzie nie miałem nawet wyboru. Paliwami stałymi palić nie wolno.

Wyszedłem z innego załóżenia awaryjnego. Przy braku prądu dłużej niż ,... dzień i tak w domu się mieszkać nie da. Brak wody, brak gotowania. Tansze od 2 kominów jest awaryjny agregat.


takie ceny były 15 lat temu


gdy była taka ostrzejsza zima, chyba 5-6 lat temu, gdy pozrywało kable i nie było prądu we Wrocławiu i okolicach nawet do 5 dni...to ja tego nie odczułem mocno
- ogrzewanie kominkowe
- woda z kranu leci...bo niby dlaczego ma nie lecieć
- kuchenka gazowa, bo taką mam i będe miał


a mój brat
- ogrzewanie metanem
- kuchenka na prąd
- woda leciała

w drugim dniu się wyprowadził do teściów




na marginesie...jakieś muchy latają....troll



ile kosztuje porządny agregat?
nie zabawka
taki który pociągnie całą chatę

Jastrząb
09-01-2017, 20:53
Czyste powietrze bez smogu chciałoby wielu niestety wielu nie stać na to by zrezygnować ze starych pieców a grzac trzeba
Jeden mówi mam super pompę drugi a ja nowoczesny kocioł kondensacyjny tymczasem w tv pokazują np miejscowość Skala w małopolskiem i babcie palące czym popadnie bo emerytury ma 800zl i co ma zrobić. Takich osób w tym kraju jest mnóstwo i dlatego tak wygląda mapa zanieczyszczeń w PL.
Nie wiem co ma zrobić babcia. Od takich problemów powinien być własnie rząd i od pomocy takim osobom.

Remiks
09-01-2017, 20:58
Nie wiem co ma zrobić babcia. Od takich problemów powinien być własnie rząd i od pomocy takim osobom.
Jak to nie wiesz, odrobina empatii do tego jesteś przecież suwerenem to Twój rząd Ciebi i Twoją wolę reprezentuje;-)

Jastrząb
09-01-2017, 21:00
- woda z kranu leci...bo niby dlaczego ma nie lecieć
Bo niektórzy muszą mieć własną studnie?



ile kosztuje porządny agregat?
nie zabawka
taki który pociągnie całą chatę
A ile potrzebujesz awaryjnie. PC zuzywa 2.5KW. 6-7KW wystarczy na awaryjny agregat w moim przypadku. Po allegro leży tego mnóstwo za 2-3 tys. Dobry firmowy niech kosztuje 5tys. A jako awaryjny czy koniecznie musi być super hiper firmowy?

Greengaz
09-01-2017, 21:01
..... Namówiłem już kilku kumpli na takowy. W kominku już powoli gaśnie ogień, żar jeszce będzie przez kilka godzin, nie dokładam bo w chałupie już gorąco. LUDZIE RÓBCIE KOMINKI W NOWYCH DOMACH.
Czy to jeden z tych namówionych kumpli?

Nie zadałeś mu pytania, czy dobrze przemyślał przeniesienie kotła z kotłowni do salonu?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?29110-Kominek-z-p%C5%82aszczem-wodnym-czy-z-nawiewem/page3

Jastrząb
09-01-2017, 21:05
Jak to nie wiesz, odrobina empatii do tego jesteś przecież suwerenem to Twój rząd Ciebi i Twoją wolę reprezentuje;-)
Swiat na głowie. Kominkowcy co to nie muszą ale a chca smrodzić sąsiadom bo lubią, mówią o empatii :-//

Remiks
09-01-2017, 21:18
Swiat na głowie. Kominkowcy co to nie muszą ale a chca smrodzić sąsiadom bo lubią, mówią o empatii :-//
No to mamy suwerena;-) Przecież to Ty nie wiedziałeś co babcia z renciną ma zrobić, cytat na dziś dla ciebie z C.K "Ich weiß nicht" i może na tym pozostańmy.

Greengaz
09-01-2017, 21:19
Plebiscyt.
wg poszedł podrzucić do kotła, wybrać popiół, czy porąbać jabłonkę?
Nie ma go od godziny.

Ares300
09-01-2017, 21:25
jeżeli się wrzuca do jednego worka "kominkowców" i "śmieciarzy" to jednak tego zrozumieć nie mogę
w kominku nikt nie spali mebli opon itp bo szanuje to urządzenie grzewcze jak to jest tu okreslane

przed chwilą pokazali w tv kontrolę strazy miejskiej pieca w jednym z domów gdzie wyciągnęli z niego samochodowe filtry olejowe

d7d
09-01-2017, 21:34
jeżeli się wrzuca do jednego worka "kominkowców" i "śmieciarzy" to jednak tego zrozumieć nie mogę
w kominku nikt nie spali mebli opon itp bo szanuje to urządzenie grzewcze jak to jest tu okreslane

przed chwilą pokazali w tv kontrolę strazy miejskiej pieca w jednym z domów gdzie wyciągnęli z niego samochodowe filtry olejowe

Masz rację, w kominku pali się drewnem a nie śmieciami.
Smog, PM10, PM2,5 to zwykłe stare piece obsługiwane przez ludzi którzy albo nie myślą albo mają w pompie to co spalają.
A spalają np. butelki po napojach bo za darmo i dobrze się palą.
Czyli : należy zakazać sprzedaży napojów w butelkach PET ? (czy jak to się nazywa?) i jeszcze zniczy.

Greengaz
09-01-2017, 21:36
jeżeli się wrzuca do jednego worka "kominkowców" i "śmieciarzy" to jednak tego zrozumieć nie mogę
w kominku nikt nie spali mebli opon itp bo szanuje to urządzenie grzewcze jak to jest tu okreslane
....

Nie rozumiem Twoich wątpliwości.
A po cholerę ktoś montuje w salonie kocioł na paliwo stałe z otworem na połowę drzwi od szafy, jak nie z braku kasy na paliwo.
Trochę jabłonki, trochę opon, kilka pampersów, butelek PET i w domu ciepło za darmo.
Trochę kasy odłożone + 500+ i Fabia z kratką jak znalazł.

Ares300
09-01-2017, 21:58
Nie rozumiem Twoich wątpliwości.
A po cholerę ktoś montuje w salonie kocioł na paliwo stałe z otworem na połowę drzwi od szafy, jak nie z braku kasy na paliwo.
Trochę jabłonki, trochę opon, kilka pampersów, butelek PET i w domu ciepło za darmo.
Trochę kasy odłożone + 500+ i Fabia z kratką jak znalazł.

cholera a ja glupi drewno suszone i brykiet kupuję
tak to nigdy na mercedesa nie uzbieram
może rzeczywiście trzeba ładować do kominka co popadnie bo i tak jestem trucicielem

muchenz
09-01-2017, 22:33
w kominku nikt nie spali mebli

Oczywiście, że spali. To cenne, suche i wysokokaloryczne paliwo :D. Znajomy przez dwa lata palił płytami meblowymi. W tym roku mokrym drewnem 'sezonowanym' w wilgotnej piwnicy przez pół roku. Na FM są ludzie bardziej świadomi, albo nie wszyscy piszą całą prawdę - rzeczywistość jest zgoła inna.

Greengaz
09-01-2017, 22:41
cholera a ja glupi drewno suszone i brykiet kupuję
tak to nigdy na mercedesa nie uzbieram
może rzeczywiście trzeba ładować do kominka co popadnie bo i tak jestem trucicielem

Jeśli masz kocioł w salonie, a nie piecyk, to się nawet nie zastanawiaj.
Co za różnica czy stoi w kotłowni, czy w salonie. Różnica tylko w szybce.
Co innego gdy masz piecyk do palenia okazjonalnego. Ten wymaga troski i dbałości.

Idę spać. Od rana trzeba zarobić na ratę leasingową za Fabię.
Dobranoc.

Remiks
09-01-2017, 22:41
Oczywiście, że spali. To cenne, suche i wysokokaloryczne paliwo :D. Znajomy przez dwa lata palił płytami meblowymi. W tym roku mokrym drewnem 'sezonowanym' w wilgotnej piwnicy przez pół roku. Na FM są ludzie bardziej świadomi, albo nie wszyscy piszą całą prawdę - rzeczywistość jest zgoła inna.
Można? da się, zakazać produkcji silników disla bo dpf można wyciąć;-)

Jastrząb
10-01-2017, 07:16
Można? da się, zakazać produkcji silników disla bo dpf można wyciąć;-)
Fakt, DPF'a mozna wyciąć. A czy do kominka można dołożyc?

muchenz
10-01-2017, 07:30
Tym razem silnie rakotwórczy benzen z Czerwionki-Leszczyny. Tylko 12.5 razy ponad normę - więc nie jest źle, można palić dalej :D.

Zdun Darek B
10-01-2017, 07:43
Masz rację, w kominku pali się drewnem a nie śmieciami.
Smog, PM10, PM2,5 to zwykłe stare piece obsługiwane przez ludzi którzy albo nie myślą albo mają w pompie to co spalają.
A spalają np. butelki po napojach bo za darmo i dobrze się palą.
Czyli : należy zakazać sprzedaży napojów w butelkach PET ? (czy jak to się nazywa?) i jeszcze zniczy.

Ciekawe że w niektórych krajach są butelki PET WIELOKROTNEGO UŻYTKU , w naszym grajdołu tylko jednorazówki , jak łatwo zauważyć stosowanie opakowań szklanych nie powoduje dewastacji środowiska.....

d7d
10-01-2017, 07:45
To nie kominki trują tylko ludzie trują.
Kominek spala to co mu właściciel wsadzi do paleniska.
Dlaczego nie ma przekroczenia norm PM10, PM2,5 i tym podobnych w sąsiednich krajach: Czechy Słowacja, Niemcy, Austria?
Tam nie używają kominków?
Tam kupują kominki dla ozdoby?
W Polsce widocznie mamy taka mentalność - wolność Tomku w swoim domku.
Wymagamy od wszystkich tylko nie od siebie.

Jastrząb
10-01-2017, 07:50
Ciekawe że w niektórych krajach są butelki PET WIELOKROTNEGO UŻYTKU , w naszym grajdołu tylko jednorazówki , jak łatwo zauważyć stosowanie opakowań szklanych nie powoduje dewastacji środowiska.....
A wiesz dlaczego sa wielokrotnego użytku? Bo ludzie ja chca przytargac z powrotem do sklapu. Bo taka butelka decyzja administracyjna kosztuje 1PLN. A sklepy maja obowiazek postawic maszyne do "odbioru" butelek, puszek. Nawet te jednorazowe są obłożone taka cena a po zwrocie w maszynie zgniatane do przerobu.

Wiec to nie jest ludzka dobra wola, tylko nakaz który u nas od razu spotkałby się z krzykiem.

wg39070
10-01-2017, 08:12
Masz rację, w kominku pali się drewnem a nie śmieciami.
Smog, PM10, PM2,5 to zwykłe stare piece obsługiwane przez ludzi którzy albo nie myślą albo mają w pompie to co spalają.
A spalają np. butelki po napojach bo za darmo i dobrze się palą.
Czyli : należy zakazać sprzedaży napojów w butelkach PET ? (czy jak to się nazywa?) i jeszcze zniczy.

To byłby pierwszy krok do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska. W latach 80-90 wszystkie napoje oraz produkty mleczne były w szkle i nie było takich hałd śmieci jak teraz. Nawet kupując ocet trzeba było mieć butelkę na wymianę albo zapłacić kaucję. Można? Można! Moda na wszystko w plastiku i w przewymiarowanych opakowaniach przyszła niestety z zachodu.

wg39070
10-01-2017, 08:14
Plebiscyt.
wg poszedł podrzucić do kotła, wybrać popiół, czy porąbać jabłonkę?
Nie ma go od godziny.

Spokojna Twoja rozczochrana. Popiół wybieram już tylko raz na tydzień (dochodzę do wprawy w paleniu) a drewno mam porąbane, gdyż takowe zamawiam. A dorzucam do kominka, może Ty do kotła.

Jastrząb
10-01-2017, 08:18
To byłby pierwszy krok do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska. W latach 80-90 wszystkie napoje oraz produkty mleczne były w szkle i nie było takich hałd śmieci jak teraz..Jak najdalej od kominków!! SMog się bierzez z PETow.

Zachód przetwarza te plastiki. Jak przyniesiesz w niemczech peta do sklepu to dostaniesz za niego 25centów. I nic sie nie bedzie wtedy walać po wysypiskach bo zostanie przetworzone. Do tego ustawowe segregowanie smieci co u nas dopiero raczkuje.

I nie ma bata, to samo trzeba zrobić z kominkami, piecami węglowymi. Ludzie się prędzej uduszą w spalinach niż sami z siebie nieprzmuszeni coś poprawia. Czego Ty jesteś chodzącym przykładem - "nie ma paragrafu na palenie w kominku."

Jastrząb
10-01-2017, 08:20
Spokojna Twoja rozczochrana. Popiół wybieram już tylko raz na tydzień (dochodzę do wprawy w paleniu) a drewno mam porąbane, gdyż takowe zamawiam. A dorzucam do kominka, może Ty do kotła.
Dorzucasz do kotła z szybą. O przepraszam, podwójna szybą.

wg39070
10-01-2017, 08:22
Dorzucasz do kotła z szybą. O przepraszam, podwójna szybą.

Tu przyznam Ci rację, teraz zamówiłbym potrójną.

Jastrząb
10-01-2017, 08:27
Tu przyznam Ci rację, teraz zamówiłbym potrójną.
A po co? Toż pisałeś że przy podwójnej szybie salon Ci się nie nagrzewa od kominka. Weź się zdecyduj.

d7d
10-01-2017, 08:30
Jak najdalej od kominków!! SMog się bierzez z PETow.

Zachód przetwarza te plastiki. Jak przyniesiesz w niemczech peta do sklepu to dostaniesz za niego 25centów. I nic sie nie bedzie wtedy walać po wysypiskach bo zostanie przetworzone. Do tego ustawowe segregowanie smieci co u nas dopiero raczkuje.

I nie ma bata, to samo trzeba zrobić z kominkami, piecami węglowymi. Ludzie się prędzej uduszą w spalinach niż sami z siebie nieprzmuszeni coś poprawia. Czego Ty jesteś chodzącym przykładem - "nie ma paragrafu na palenie w kominku."

Smog nie bierze się z kominków tylko z tego co w nim spala właściciel (palacz).
cytat:
" Pył drobny PM10 emitowany jest głównie w wyniku spalania węgla i paliw stałych w piecach domowych oraz kominkach.
Znaczna emisja pyłu PM10 powodowana jest przez komunikację - zarówno w wyniku spalania paliw w silnikach spalinowych,
jak również jako emisja wtórna – poprzez unoszenie się pyłów z powierzchni dróg. "

Należy zakazać używania wszystkich samochodów ?
Czy tylko tych które spalają paliwa płynne - benzynę i olej napędowy?
Czyli samochód elektryczny i na LPG / CNG może jeździć a pozostałe już nie mogą?
Czy należy wyeliminować tylko te stare i wydzielające trujące spaliny?
Ale to człowiek decyduje czym jeździ i czy jego samochód truje.

A może należy zakazać sprzedaż miału węglowego i kiepskiej jakości węgla?

wg39070
10-01-2017, 08:31
Jeszcze w kwestii obecnego (modnego ostatnio) smogu. Wszyscy ekolodzy itp dziwolągi czepili się tylko i wyłącznie spalaczy węgla i kominkowców jako winnych całego zła. Nikt jednak nie mówi o milionach używanych samochodów (czytaj trupów) ściągniętych z czystych (jak twierdzą) Niemiec. Nikt nie mówi, że coraz bardziej gęsta i zwarta zabudowa miast czyni je nie możliwymi do naturalnej wentylacji. Dlaczego miasta na siłę rozbudowuje się "w gorę" a nie niżej i na boki? Czy myślicie wy pseudo ekolodzy, że to co opisałem powyżej nie ma wpływu na obecny smog? Dlaczego 1, 2, 3, 4, 5 lat i wcześniej nikt nie darł gęby, że smog, że przekroczenia nie wiadomo jakie? Co, może nie było wtedy zanieczyszczonego smogiem powietrza? Dlaczego akurat w roku 2017 nastąpił taki boom i nagonka na spalanie paliw stałych? To wszystko co teraz się dzieje, dzieje się za szybko i jest grubymi nićmi szyte. Zaraz pewnie ktoś napisze, że doszukuję się teorii spiskowych, ale jak to inaczej nazwać?

Jastrząb
10-01-2017, 08:39
Smog nie bierze się z kominków tylko z tego co w nim spala właściciel (palacz).
cytat:
" Pył drobny PM10 emitowany jest głównie w wyniku spalania węgla i paliw stałych w piecach domowych oraz kominkach.
Znaczna emisja pyłu PM10 powodowana jest przez komunikację - zarówno w wyniku spalania paliw w silnikach spalinowych,
jak również jako emisja wtórna – poprzez unoszenie się pyłów z powierzchni dróg. "

Należy zakazać używania wszystkich samochodów ?
Czy tylko tych które spalają paliwa płynne - benzynę i olej napędowy?
Czyli samochód elektryczny i na LPG / CNG może jeździć a pozostałe już nie mogą?
Czy należy wyeliminować tylko te stare i wydzielające trujące spaliny?
Ale to człowiek decyduje czym jeździ i czy jego samochód truje.

A może należy zakazać sprzedaż miału węglowego i kiepskiej jakości węgla?
Ile razy mozna.
Otworz sobie mapke zanieczyszczen on line.
Zobacz jak wyglada zachód Ewropy jak my. Co oni tam samochodów nie maja? Maja i to pewnie wiecej. U nich wiecej wiatrów wieje niż u nas? Wątpie.
Jakbysmy nie hajcowali takim syfem w piecach to poziom tych zanieczyszczen byłby porównywalny do tamtego, czyli miesczacy sie w zakresie podawanym jako bezpieczny.

Mamy wybór: albo samochodów zabronimy albo pieców na syf. Przy czym zwróc uwage ile razy te normy potrafia być u nas przekroczone. Nawet jak zatrzymamy wszsystkie samochody to o ile nam zima ten smog spadnie? Raczej nie o 80% tylko predzej takie 20%

Nie da sie jedna decyzja admiistracyjna od przszłęgo roku zakaz palenia paliwami stałymi. Ale program rozciągniety na 10-15 lat mialby szanse zadziałac.
A najgorszych paliw tak zakazc sprzedawać natychmiast.

Akurat samochody sa pomalu limitowane. Co rusz sa ostrzejsze normy. Zrobic jak na zachodzie zakaz wjazd starych samochodow do centrum miast i sami sie ludzie ich pozbeda,

miedziannik
10-01-2017, 08:40
Witam.
Palę już 3 dzień w kominku od rana do wieczora,patrze za okno wszyscy sąsiedzi żyją,nie otruci przez moje WWA.:D
Zrobiłbym film co oni wyprawiają paląc węglem,ale nie jestem kapusiem,w przeciwieństwie do moich adwersarzy.
Tak robią małe dzieci w przedszkolu,nie wiedzą co zrobić z kimś kogo nie lubią, poskarżą się pani w przedszkolu.:D
Ten wątek to fenomen tak jak "zakaz palenia węglem",90% to "śmieci forumowe" powtarzane kilkanaście razy,ale widocznie taka jest potrzeba.
Pozdrawiam.

zaper13
10-01-2017, 08:42
Z wątku obok przyda się w temacie.


Rejon zakazu Kraków to trochę za ogólne określenie. Zakaz używania urządzeń na paliwa stałe w Krakowie ma dotyczyć dzielnic w samym mieście, odpowiednie mapki są w sieci. Inne tereny w Małopolsce zgodnie z proponowanym projektem uchwały wprowadzają wymagania odnośnie urządzeń na paliwa stałe, np. węgiel lub drewno. Kominki będą mogły być użytkowane lecz spełniające od 2019 roku wymogi Ecoprojektu (myślę że chodzi o dyrektywę Ecodesign, która ma obowiązywać w Europie i w Polsce od stycznia 2022) oraz kominki mają mieć sprawność przynajmniej 80% - od 01.01.2023. Sprawdź więc dobrze swoją lokalizację, a jeżeli okaże się , że kominek możesz mieć wybierz dobre urządzenie spełniające omawiane wymogi, np. z oferty Hajduk i po sprawie.

Po za tym szybko się nie zmieni nawet, tu pilotażowy program "Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Więc zakazu paliw stałych nie zrobią szybko.

http://www.wfosigw.katowice.pl/likwidacja-niskiej-emisji-program-pilotazowy.html

Tak więc piec 5 klasy ma sprawność 87% a taki piec 3 klasy ma sprawność 78%. Do kominka można dołożyć filtr DPF ->Elektorfiltr.

wg39070
10-01-2017, 08:42
[QUOTE=Jastrząb;7382898]Ile razy mozna.
Otworz sobie mapke zanieczyszczen on line.
Zobacz jak wyglada zachód Ewropy jak my. Co oni tam samochodów nie maja? Maja i to pewnie wiecej.

Pewnie, że mają więcej z tym, że my mamy większość DYMIĄCYCH NA POTĘGĘ DIESLOWSKICH TRUPÓW, które oni najpierw zjeździli prawie do końca.

wg39070
10-01-2017, 08:45
Witam.
Palę już 3 dzień w kominku od rana do wieczora,patrze za okno wszyscy sąsiedzi żyją,nie otruci przez moje WWA.:D
Zrobiłbym film co oni wyprawiają paląc węglem,ale nie jestem kapusiem,w przeciwieństwie do moich adwersarzy.
Tak robią małe dzieci w przedszkolu,nie wiedzą co zrobić z kimś kogo nie lubią, poskarżą się pani w przedszkolu.:D
Ten wątek to fenomen tak jak "zakaz palenia węglem",90% to "śmieci forumowe" powtarzane kilkanaście razy,ale widocznie taka jest potrzeba.
Pozdrawiam.

Moi też żyją w najlepsze i nawet dzieci płodzą. Jak to możliwe przy moim dymiącym kominku?

Jastrząb
10-01-2017, 08:46
Jeszcze w kwestii obecnego (modnego ostatnio) smogu. Wszyscy ekolodzy itp dziwolągi czepili się tylko i wyłącznie spalaczy węgla i kominkowców jako winnych całego zła. Nikt jednak nie mówi o milionach używanych samochodów (czytaj trupów) ściągniętych z czystych (jak twierdzą) Niemiec. Nikt nie mówi, że coraz bardziej gęsta i zwarta zabudowa miast czyni je nie możliwymi do naturalnej wentylacji. Dlaczego miasta na siłę rozbudowuje się "w gorę" a nie niżej i na boki? Czy myślicie wy pseudo ekolodzy, że to co opisałem powyżej nie ma wpływu na obecny smog? Dlaczego 1, 2, 3, 4, 5 lat i wcześniej nikt nie darł gęby, że smog, że przekroczenia nie wiadomo jakie? Co, może nie było wtedy zanieczyszczonego smogiem powietrza? Dlaczego akurat w roku 2017 nastąpił taki boom i nagonka na spalanie paliw stałych? To wszystko co teraz się dzieje, dzieje się za szybko i jest grubymi nićmi szyte. Zaraz pewnie ktoś napisze, że doszukuję się teorii spiskowych, ale jak to inaczej nazwać?

Masz racje. Jak 3 dni temu rano w Warszawie przekroczenie pyłów był kilkunastokrotne (?) to też się zastanawiałem kto nam ten pył zrzucił i co kombinuje.

WIesz dlaczego niemcy sie pozbywaja tych trupów? Bo wiekszością z nich nie możńa wjechac do centrum miast tych, które problemów ze smogiem nie maja, w któych piecami węglowymi sie nie pali. NAsze władze pozwalaja to ludzie nimi jezdza. Tak samo nasze wladze pozwalaja palic najgorszymi paliwami stałymi, tudziez kominkami.

A po za tym, nawet te trupy nie emituja 5x wiedzej syfu niż nowe zachodnie samochody. Wiec ten syf który się teraz unosi zdecydowanie i w wiekszości pochodzi własnie z ogrzewania. Mozesz sie nie zgadzac, mozesz odwracac kota ogonem, ale sie do tego syfu dokladasz, nawet gdy nie musisz.

wg39070
10-01-2017, 08:54
Masz racje. Jak 3 dni temu rano w Warszawie przekroczenie pyłów był kilkunastokrotne (?) to też się zastanawiałem kto nam ten pył zrzucił i co kombinuje.

WIesz dlaczego niemcy sie pozbywaja tych trupów? Bo wiekszością z nich nie możńa wjechac do centrum miast tych, które problemów ze smogiem nie maja, w któych piecami węglowymi sie nie pali. NAsze władze pozwalaja to ludzie nimi jezdza. Tak samo nasze wladze pozwalaja palic najgorszymi paliwami stałymi, tudziez kominkami.

A po za tym, nawet te trupy nie emituja 5x wiedzej syfu niż nowe zachodnie samochody. Wiec ten syf który się teraz unosi zdecydowanie i w wiekszości pochodzi własnie z ogrzewania. Mozesz sie nie zgadzac, mozesz odwracac kota ogonem, ale sie do tego syfu dokladasz, nawet gdy nie musisz.

A jechałeś kiedyś za kilku letnim TDI-kiem dymiącym na niebiesko? Za moją "Fiaciną" z niewielkim silnikiem nie poczujesz nic.

niktspecjalny
10-01-2017, 08:54
Smrodzi tak jak ten badziewny.

Daj temu dowody.Nie pierdź jak kura na grzędzie.Powiedziałeś i co ??? Co smrodzi.??? Byleś:P u niego ,widziały gały ???

niktspecjalny
10-01-2017, 08:55
A jechałeś kiedyś za kilku letnim TDI-kiem dymiącym na niebiesko? Za moją "Fiaciną" z niewielkim silnikiem nie poczujesz nic.

Nie tłumacz.Mały ł...............:mad:

Jastrząb
10-01-2017, 08:55
Moi też żyją w najlepsze i nawet dzieci płodzą. Jak to możliwe przy moim dymiącym kominku?
Poczekaj, Podrosnał dzieci. Astma wylezie. Badanie dzieci w szkolach w krakowie pokazało ze 1/3 z nich ma problemy oddechowe.

Od kominka umrzesz blyskawicznie, jak się drzwiczkami walniesz w łeb przy otwieraniu. Od papierosów się nie umiera z dnia na dzień, a statystyka mówi jasno, że 90% raka płuc to papierosy.

Trzeba prościej tłumaczyc?

I tak, jak mi jakiś śmieć zapali smieci pod nosem, to za 10 minut bedzie miał straż gminna na głowie. I nie ma to nic wspólnego z przedszkolem jak ktos wyżej sugeruje tylko ze zdrowiem moim i mojej rodziny. Palenie smieciem jest przedszkolem, ale widac troche wody we wisle musi uplynac zanim co niektorzy to przyswoja.

d7d
10-01-2017, 09:01
Ile razy mozna.
Otworz sobie mapke zanieczyszczen on line.
Zobacz jak wyglada zachód Ewropy jak my. Co oni tam samochodów nie maja? Maja i to pewnie wiecej. U nich wiecej wiatrów wieje niż u nas? Wątpie.
Jakbysmy nie hajcowali takim syfem w piecach to poziom tych zanieczyszczen byłby porównywalny do tamtego, czyli miesczacy sie w zakresie podawanym jako bezpieczny.

Mamy wybór: albo samochodów zabronimy albo pieców na syf. Przy czym zwróc uwage ile razy te normy potrafia być u nas przekroczone. Nawet jak zatrzymamy wszsystkie samochody to o ile nam zima ten smog spadnie? Raczej nie o 80% tylko predzej takie 20%

Nie da sie jedna decyzja admiistracyjna od przszłęgo roku zakaz palenia paliwami stałymi. Ale program rozciągniety na 10-15 lat mialby szanse zadziałac.
A najgorszych paliw tak zakazc sprzedawać natychmiast.

Akurat samochody sa pomalu limitowane. Co rusz sa ostrzejsze normy. Zrobic jak na zachodzie zakaz wjazd starych samochodow do centrum miast i sami sie ludzie ich pozbeda,

Masz rację - ile razy można.
Samochody i piece i kominki i kolej - wszystko truje i smrodzi.
Także elektrownie które wytwarzają prąd dla PC.
Jeździsz nowym samochodem z filtrem DPF lub GPF (Gasoline Particulate Filter) ?
Nie ? to też trujesz środowisko.
Tylko uważasz, że to nie ma znaczenia.
To że wprowadzono filtry DFP i będą wprowadzone filtry GPF to znaczy że te silniki trują - m.in. cząstki stałe.
Te z silników benzynowych są gorsze (podobno) bo 10 x (lub więcej) mniejsze niż te z silników na ON.

Możemy zabronić używania i samochodów trujących i używania paliw stałych które trują.
Tylko że nie możemy zabronić używania samochodów bo są niezbędne do życia i do pracy ?

Nawet jak zatrzymamy wszsystkie samochody to o ile nam zima ten smog spadnie? Raczej nie o 80% tylko predzej takie 20%

Zawsze będzie 20% mniej smogu :) i 20% mniej chorób.
Samochody nie są limitowane bo jak rząd (dowolny) chce podnosić akcyzę na stare samochody to znowu podnosi się krzyk oburzonego społeczeństwa.

Na zachodzie Europu używają mniej smrodzących samochodów, nie używają miału węglowego i maja dobrze (lepiej) zabudowane miasta.
Przeczytaj co napisał

wg39070
Nikt jednak nie mówi o milionach używanych samochodów (czytaj trupów) ściągniętych z czystych (jak twierdzą) Niemiec. Nikt nie mówi, że coraz bardziej gęsta i zwarta zabudowa miast czyni je nie możliwymi do naturalnej wentylacji. Dlaczego miasta na siłę rozbudowuje się "w gorę" a nie niżej i na boki?
Taka jest prawda.

Jastrząb
10-01-2017, 09:03
Daj temu dowody.Nie pierdź jak kura na grzędzie.Powiedziałeś i co ??? Co smrodzi.??? Byleś:P u niego ,widziały gały ???
Ale Ty klasę pokazujesz!!

Tak, mam dowód. Swój nos.

niktspecjalny
10-01-2017, 09:08
Masz rację - ile razy można.
Samochody i piece i kominki i kolej - wszystko truje i smrodzi.
Także elektrownie które wytwarzają prąd dla PC.
Jeździsz nowym samochodem z filtrem DPF lub GPF (Gasoline Particulate Filter) ?
Nie ? to też trujesz środowisko.
Tylko uważasz, że to nie ma znaczenia.
To że wprowadzono filtry DFP i będą wprowadzone filtry GPF to znaczy że te silniki trują - m.in. cząstki stałe.
Te z silników benzynowych są gorsze (podobno) bo 10 x (lub więcej) mniejsze niż te z silników na ON.

Możemy zabronić używania i samochodów trujących i używania paliw stałych które trują.
Tylko że nie możemy zabronić używania samochodów bo są niezbędne do życia i do pracy ?

Zawsze będzie 20% mniej smogu :) i 20% mniej chorób.
Samochody nie są limitowane bo jak rząd (dowolny) chce podnosić akcyzę na stare samochody to znowu podnosi się krzyk oburzonego społeczeństwa.

Na zachodzie Europu używają mniej smrodzących samochodów, nie używają miału węglowego i maja dobrze (lepiej) zabudowane miasta.
Przeczytaj co napisał

Tak jest prawda.

Co chcesz mu wytłumaczyć??? Że jest tak t........... ,że nie potrafi zgłębić problemu ???Że nader wszystko będzie stosował praktyki typu :
I tak, jak mi jakiś śmieć zapali smieci pod nosem, to za 10 minut bedzie miał straż gminna na głowie.
Czytasz go??? Trudno to zrozumieć.

zaper13
10-01-2017, 09:09
A mówią że Polska to najbardziej zacofany kraj w europie jeśli chodzi o syf a tu proszę Włochy jeszcze gorzej

378181

wg39070
10-01-2017, 09:10
Cześć Niktspecjalny. Oto mój truciciel.

378182

Jastrząb
10-01-2017, 09:16
Masz rację - ile razy można.
Samochody i piece i kominki i kolej - wszystko truje i smrodzi.
Także elektrownie które wytwarzają prąd dla PC.
Jeździsz nowym samochodem z filtrem DPF lub GPF (Gasoline Particulate Filter) ?
Nie ? to też trujesz środowisko.
Tylko uważasz, że to nie ma znaczenia.
To że wprowadzono filtry DFP i będą wprowadzone filtry GPF to znaczy że te silniki trują - m.in. cząstki stałe.
Te z silników benzynowych są gorsze (podobno) bo 10 x (lub więcej) mniejsze niż te z silników na ON.

Możemy zabronić używania i samochodów trujących i używania paliw stałych które trują.
Tylko że nie możemy zabronić używania samochodów bo są niezbędne do życia i do pracy ?

Zawsze będzie 20% mniej smogu :) i 20% mniej chorób.
Samochody nie są limitowane bo jak rząd (dowolny) chce podnosić akcyzę na stare samochody to znowu podnosi się krzyk oburzonego społeczeństwa.

Na zachodzie Europu używają mniej smrodzących samochodów, nie używają miału węglowego i maja dobrze (lepiej) zabudowane miasta.
Przeczytaj co napisał

Tak jest prawda.
Dane jasno prokazuja ze w PL ogrzewanie domow to 80-pare procent tego syfu!! Ciezko to przyjąć do wiadomosci?
Elektronie sa ofitrowane.
Samochody nwet te stare ropniaki produkuja 10%
Mam samochód EURO6, hybrydowy.

Jeszcze raz prosciutko:
Spojrz na mape na zachód i zobacz co by dało zlikwidowanie lub dramatyczne ogranicznie spalania paliw stalych w domach. Byloby troche gorzej bo mamy starsze samochody. Ale na pewno nie byłóby 5x gorzej, bo latem nie mamy 5x gorzej.

Nie zrzucajcie winy za smog na stare samochody jak prawda jest zgoła inna.

niktspecjalny
10-01-2017, 09:16
Cześć Niktspecjalny. Oto mój truciciel.

378182

Witam.Ja go widziałem tylko temu mądremu to wytłumacz.Czy nie widzisz tego co ich tak boli???Nie mają odskoczni.Jak pisiaki gdaczą po prawicy by skłócić kominkowców.Nie wygrasz za gdaczą na śmierć.:sick:

niktspecjalny
10-01-2017, 09:20
......Dane jasno prokazuja ze w PL ogrzewanie domow to 80-pare procent tego syfu!! Ciezko to przyjąć do wiadomosci?
Elektronie sa ofitrowane.
Samochody nwet te stare ropniaki produkuja 10%
Mam samochód EURO6, hybrydowy...........

I ci co maja kominki robią największą szkodę.Po tych twoich danych.Coś cię boli oprócz tego co emituje sąsiad???

wg39070
10-01-2017, 09:24
Dane jasno prokazuja ze w PL ogrzewanie domow to 80-pare procent tego syfu!! Ciezko to przyjąć do wiadomosci?
Elektronie sa ofitrowane.
Samochody nwet te stare ropniaki produkuja 10%
Mam samochód EURO6, hybrydowy.

Jeszcze raz prosciutko:
Spojrz na mape na zachód i zobacz co by dało zlikwidowanie lub dramatyczne ogranicznie spalania paliw stalych w domach. Byloby troche gorzej bo mamy starsze samochody. Ale na pewno nie byłóby 5x gorzej, bo latem nie mamy 5x gorzej.

Nie zrzucajcie winy za smog na stare samochody jak prawda jest zgoła inna.

Ale pamiętasz pewnie z geografii, jak pani mówiła , że w Polsce przeważają wiatry zachodnie. Pamiętasz?

niktspecjalny
10-01-2017, 09:33
Ale pamiętasz pewnie z geografii, jak pani mówiła , że w Polsce przeważają wiatry zachodnie. Pamiętasz?

;););).Masz rację.

d7d
10-01-2017, 09:40
A po za tym, nawet te trupy nie emituja 5x wiedzej syfu niż nowe zachodnie samochody. Wiec ten syf który się teraz unosi zdecydowanie i w wiekszości pochodzi własnie z ogrzewania. Mozesz sie nie zgadzac, mozesz odwracac kota ogonem, ale sie do tego syfu dokladasz, nawet gdy nie musisz.

Ile mamy samochodów a ile mamy kominków?
Nie wiesz i ja nie wiem ile emituje kominek a ile samochód.
Nie kominki są problemem a piece na paliwa stałe - te na miał i na kiepski węgiel.
I piecy na paliw stałe jest 100 x więcej niż kominków.

cytat:
Znaczna emisja pyłu PM10 powodowana jest przez komunikację - zarówno w wyniku spalania paliw w silnikach spalinowych, jak również jako emisja wtórna – poprzez unoszenie się pyłów z powierzchni dróg

niktspecjalny
10-01-2017, 09:46
Ale pamiętasz pewnie z geografii, jak pani mówiła , że w Polsce przeważają wiatry zachodnie. Pamiętasz?

Dobrze dobrze??? Może tak być.???

wg39070
10-01-2017, 09:48
Dobrze dobrze??? Może tak być.???

No ,teraz jest zarąbiście. Tak trzymać!

Jastrząb
10-01-2017, 09:48
Co chcesz mu wytłumaczyć??? Że jest tak t........... ,że nie potrafi zgłębić problemu ???Że nader wszystko będzie stosował praktyki typu :
Czytasz go??? Trudno to zrozumieć.
Rozumiem, ze jak Tobie by sasiad smieci pod nosem zapalił to byś mu piwo zaniósł i byście się razem podelektowali zapachem i widokiem ognia?

Jastrząb
10-01-2017, 09:51
A mówią że Polska to najbardziej zacofany kraj w europie jeśli chodzi o syf a tu proszę Włochy jeszcze gorzej

378181
Są gorsi? Super. Nic z tym wiec nie róbmy bo są gorsi.

Jastrząb
10-01-2017, 09:52
Ale pamiętasz pewnie z geografii, jak pani mówiła , że w Polsce przeważają wiatry zachodnie. Pamiętasz?
No i?

niktspecjalny
10-01-2017, 09:53
Są gorsi? Super. Nic z tym wiec nie róbmy bo są gorsi.

Twój problem??? Wskaż go.Są gorsi to co ...............amen.Dajesz na luz i mówisz passsss.:p

Jastrząb
10-01-2017, 09:55
Twój problem??? Wskaż go.Są gorsi to co ...............amen.Dajesz na luz i mówisz passsss.:p
PRzeciez od wielu stron wskazuje problem. Kominkowi hipokryci to jest problem.

Jastrząb
10-01-2017, 09:56
Ile mamy samochodów a ile mamy kominków?
Nie wiesz i ja nie wiem ile emituje kominek a ile samochód.
Nie kominki są problemem a piece na paliwa stałe - te na miał i na kiepski węgiel.
I piecy na paliw stałe jest 100 x więcej niż kominków.

cytat:
Znaczna emisja pyłu PM10 powodowana jest przez komunikację - zarówno w wyniku spalania paliw w silnikach spalinowych, jak również jako emisja wtórna – poprzez unoszenie się pyłów z powierzchni dróg

2 strony wczesniej, cytowałeś inaczej. Tam Twój cytat zaczynał się od:

"Pył drobny PM10 emitowany jest głównie w wyniku spalania węgla i paliw stałych w piecach domowych oraz kominkach. "

Teraz cytujesz tylko o komunikacji. Jeśli to nie jest manipulacja to ja jestem królowa angielska.

wg39070
10-01-2017, 09:58
No i?

Właśnie, tego się spodziewałem. Nie zajarzyłeś. Uwarunkowania geograficzne oraz wysoka i gęsta zabudowa mają bardzo wielki wpływ na "zaleganie" smogu. Dlaczego o tym się nie mówi? Najlepiej i najwygodniej zwalić winę na piece węglowe.

Jastrząb
10-01-2017, 10:01
Właśnie, tego się spodziewałem. Nie zajarzyłeś. Uwarunkowania geograficzne oraz wysoka i gęsta zabudowa mają bardzo wielki wpływ na "zaleganie" smogu. Dlaczego o tym się nie mówi? Najlepiej i najwygodniej zwalić winę na piece węglowe.
A co ma kierunek wiatru do zalegania pyłu miedzy wysokimi budynkami.
Jakby ze wschodu wiało ty by nie zalegało? A przy przewazajacych wiatrach zachodnich zalega?

Zrób mi przysluge i pisz pelnymi zdaniami co masz na mysli. Ja prosty czlek jestem, kiepsko u mnie z zajrzaniem skrótów mysłowych tak wybitnych umysłów.

Najwygodniej powiedziec ze kominki palone codzinnie nie stanowia problemu bo jest ich mniej niz pieców węglowych.

wg39070
10-01-2017, 10:09
A co ma kierunek wiatru do zalegania pyłu miedzy wysokimi budynkami.
Jakby ze wschodu wiało ty by nie zalegało? A przy przewazajacych wiatrach zachodnich zalega?

Zrób mi przysluge i pisz pelnymi zdaniami co masz na mysli. Ja prosty czlek jestem, kiepsko u mnie z zajrzaniem skrótów mysłowych tak wybitnych umysłów.

Najwygodniej powiedziec ze kominki palone codzinnie nie stanowia problemu bo jest ich mniej niz pieców węglowych.

Zalega poprzez gęstą i wysoką zabudowę a wiatry (głównie) zachodnie naturalnie przenoszą do Nas część zanieczyszczeń z innych regionów, szczególnie zachodnich.

przemo1
10-01-2017, 10:12
Fakt, DPF'a mozna wyciąć. A czy do kominka można dołożyc?

Można - i to taniej niż w niejednym samochodzie.

Jastrząb
10-01-2017, 10:17
Można - i to taniej niż w niejednym samochodzie.
Obowiązek dołożenia DPF'a do kazdego kominka i pieca na węgiel i problem przestaje istniec.
Ile taki filtr kosztuje, ile kosztuje jego eksploatacja, jaka jest zywotnosc.

Moze zamiast dopłacac do pieca na gaz babci z renta 800PLN gdy na gaz jej i tak stać nie bedzie, trzeba jej filtr zafundowac?

dwa
10-01-2017, 10:17
A mówią że Polska to najbardziej zacofany kraj w europie jeśli chodzi o syf a tu proszę Włochy jeszcze gorzej

378181

Trafiłem jakiś czas temu na artykuł o zanieczyszczeniu powietrza we Włoszech (dane z 2008 roku). Chciałbym, żeby zwolennicy kominków się jakoś rzeczowo odnieśli, ale po przeczytaniu bardziej się spodziewam jakiejś obelgi na swój temat albo głupiego żartu.
Tylko czy jest to śmieszne? Może mnie to nie śmieszy, bo mam astmę, może jak ktoś jest zdrowy to go to śmieszy.

https://i.imgur.com/Lloa7ef.png

Całość tu: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1309104215303706

Jastrząb
10-01-2017, 10:20
Zalega poprzez gęstą i wysoką zabudowę a wiatry (głównie) zachodnie naturalnie przenoszą do Nas część zanieczyszczeń z innych regionów, szczególnie zachodnich.
Przepraszam, ale pisząc takie rzeczy obrażasz własną inteligencje.
Jakby wiały ze wschodu to by przenosiły zanieczyszczenia ze wschodu. A chyba Ukraina/Białoruś są brudniejsze niż Niemce.

Argument tak od czapy z tymi zachodnimi wiatrami że az ręce opadaja :-(

WIesz gdzie jest w Wawie najgorzej? Na wchodniej stronie wisly w kierunku na Otwock. Same w duzej mierze starsze domy jednorodzinne (zgadnij jak ogrzewane). Zupełny brak wysokiej zabudowy.

Greengaz
10-01-2017, 10:32
Zalega poprzez gęstą i wysoką zabudowę a wiatry (głównie) zachodnie naturalnie przenoszą do Nas część zanieczyszczeń z innych regionów, szczególnie zachodnich.

W Polsce nie przeważają wiatry zachodnie.
http://www.wiking.edu.pl/upload/geografia/images/polska_naplyw_mas_powietrza_styczen.gif

autorus
10-01-2017, 10:48
Mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne. Sam mam kominek i będę miał drugi. Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.

fotohobby
10-01-2017, 10:50
Pewnie, że mają więcej z tym, że my mamy większość DYMIĄCYCH NA POTĘGĘ DIESLOWSKICH TRUPÓW, które oni najpierw zjeździli prawie do końca.

I wygląda na to, że Polacy wyjeżdżają tymj samochodami na drogi tylko zimą, bo latem problemu nie ma...

autorus
10-01-2017, 10:53
Mój TDI ma już 416tys, nie wiem czy jest trupem czy nie, ale nie wygląda bo zamiar mamy aby się toczyć do pół miliona. Wątpię czy jakiś obecny samochód dotrze do połowy tego przebiegu.

Greengaz
10-01-2017, 10:54
Mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne. Sam mam kominek i będę miał drugi. Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.

Zabierający tu głos to właściciele kotłów w salonie. Jak nie trudno zauważyć jest ich dwóch, trzech.
Nikt w tym wątku nie negował palenia 'rekreacyjnego', kilka razy w sezonie.

fotohobby
10-01-2017, 10:58
Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.

Poznaj zatem panów wg i NS :lol:

Jastrząb
10-01-2017, 11:05
Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.No to przeczytaj ten wątek to poznasz kilku. Pala codziennie, mimo ze maja gaz i ich stac na gaz,, bo tak, bo lubia, bo nikt im nie zabroni, bo palenie jabłonką pięknie pachnie, bo to przyjemność codziennie przynieść i spalić te 20kg drewna, bo stare diesle trują bardziej itd itp.

I o tym jest mowa w tym wątku.
NIkt tu nie krzyczy na rekreacyjnych uzytkowników kominków. Wszystko jest dla ludzi.

wg39070
10-01-2017, 11:10
Mój TDI ma już 416tys, nie wiem czy jest trupem czy nie, ale nie wygląda bo zamiar mamy aby się toczyć do pół miliona. Wątpię czy jakiś obecny samochód dotrze do połowy tego przebiegu.

Nie może być. Ja zwykłym Fiatem zrobiłem już prawie 200 tys, silnik z rodziny Fire. Dla tych silników 400 nie stanowi wyzwania, no ale trzeba wymienić na czas to co trzeba. Rozumiem, że przebieg Twojego samochodu jest realny i jesteś jego pierwszym właścicielem.

Jastrząb
10-01-2017, 11:13
Mój TDI ma już 416tys, nie wiem czy jest trupem czy nie, ale nie wygląda bo zamiar mamy aby się toczyć do pół miliona. Wątpię czy jakiś obecny samochód dotrze do połowy tego przebiegu.
Nie wiem czy Twoj samochod ma filtr DPF. Jakby go miał, i by Cie było stać na jego wymiane co te pare lat, to byś go wyrżnął bo tak, bo po drodze jezdzi miliony zajezdzonych dieaslowkich trupów sciagnietych z niemiec?? Bo tym jest dla mnie codzinne palenie w kominku gdy Cie stać na gaz.

autorus
10-01-2017, 11:23
Codziennego palenia nie rozumiem. No może jak jest jak teraz to przez kilka dni można się pomęczyć.

Jastrząb
10-01-2017, 11:48
Codziennego palenia nie rozumiem. No może jak jest jak teraz to przez kilka dni można się pomęczyć.
A ja nie rozumiem palenia przez kilka takich dni jak teraz. BO smog jak diabli a się duzo ludzi dogrzewa kominkami. W czasie gdy nalezałoby ograniczyc palenie.

Ile realnie oszczędzisz PLn dogrzewajac się przez ten mroźny tydzień kominkiem?

wg39070
10-01-2017, 11:53
A ja nie rozumiem palenia przez kilka takich dni jak teraz. BO smog jak diabli a się duzo ludzi dogrzewa kominkami. W czasie gdy nalezałoby ograniczyc palenie.

Ile realnie oszczędzisz PLn dogrzewajac się przez ten mroźny tydzień kominkiem?

A czym mają się dogrzewać, lodówką?

dwa
10-01-2017, 11:57
Mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne. Sam mam kominek i będę miał drugi. Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.


Wrzuciłem tabelkę z danymi, z której wynika, że w Lombardii 73% B(a)P w powietrzu (w okresie zimowym) powstaje w wyniku spalania w kominkach.
Dlaczego mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne? Transport drogowy odpowiada za niecałe 3%.

autorus
10-01-2017, 11:58
No właśnie, jeśli się nie dogrzewać teraz to niby kiedy?

autorus
10-01-2017, 12:01
Jak będzie tak jak w Lombardii, to się będzie można zastanowić co z tym zrobić.
Na razie ten problem u nas nie dotyczy kominków. Imo oczywiście.


Wrzuciłem tabelkę z danymi, z której wynika, że w Lombardii 73% B(a)P w powietrzu (w okresie zimowym) powstaje w wyniku spalania w kominkach.
Dlaczego mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne? Transport drogowy odpowiada za niecałe 3%.

Greengaz
10-01-2017, 12:02
A czym mają się dogrzewać, lodówką?

A po co się dogrzewać kotłem w salonie.
Kocioł w kotłowni nie wyrabia w tych temperaturach?
Błędnie policzyli i zainstalowali o zbyt małej mocy?

Nie wytykając palcami jest w tym wątku też taki co prócz kotła gazowego w kotłowni, kotła na paliwo stałe w salonie ma jeszcze klimę z funkcja grzania i też jej aktualnie używa.

Jastrząb
10-01-2017, 12:04
A czym mają się dogrzewać, lodówką?
Jak ktoś bogaty to teoretycznie mozna. Otwierasz drzwiczki i agregat kotłuje cały czas, zuzywajac prąd wiec rob się ciplej,
Ale prościej farelka. Szybciej i zawartość lodówki się nie zapsuje.

A na powaznie. Skad pomysł że się trzeba dogrzewać wogóle? Główny system grzewczy powinien dać rade przy -20C.

Od 1.10.2016 do teraz mamy 2884 stopnio dni grzewczych.
Od 05.01.2016 do teraz (duze mrozy) jest 325.
1.1% Słownie jeden procent.

Jesli połowe tego zapotrzebowania zaspokoić dogrzewajac sie kominkiem, to jest to tak nieistotna część kosztów ze szkoda gadac wogóle.

d7d
10-01-2017, 12:05
Dane jasno prokazuja ze w PL ogrzewanie domow to 80-pare procent tego syfu!! Ciezko to przyjąć do wiadomosci?
Elektronie sa ofitrowane.
Samochody nwet te stare ropniaki produkuja 10%
Mam samochód EURO6, hybrydowy.

Jeszcze raz prosciutko:
Spojrz na mape na zachód i zobacz co by dało zlikwidowanie lub dramatyczne ogranicznie spalania paliw stalych w domach. Byloby troche gorzej bo mamy starsze samochody. Ale na pewno nie byłóby 5x gorzej, bo latem nie mamy 5x gorzej.

Nie zrzucajcie winy za smog na stare samochody jak prawda jest zgoła inna.

1. Ropniaki są szczególnie szkodliwe dla zdrowia. Zdecydowana większość ma wycięte filtry DFP , wycięte przez nas - Polaków.
Zapytaj tych co wycinają dlaczego to robią.
2. Jest mapka pokazana przez zaper13
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-róbcie-kominków-w-domu-)&p=7382948&viewfull=1#post7382948
Północne Włoch mają jeszcze większy poziom PM2,5.
3. Kolejny raz powtarzam: to piece emitują tyle spalin i pyłów a nie kominki.

Spojrz na mape na zachód i zobacz co by dało zlikwidowanie lub dramatyczne ogranicznie spalania paliw stalych w domach. Byloby troche gorzej bo mamy starsze samochody.
4. "Niech Państwo" dla dotacje - takie 500+ na wymianę starego ogrzewania i "niech państwo" dopłaca do ogrzewania gazem i prądem.
Wtedy proglem PM10 i PM2,5 i benzopirenu z kominków i z piecy zniknie.
Trzeba tylko podwyższyć podatki.
Zgadzasz się ??
Ja się zgadzam.

fotohobby
10-01-2017, 12:06
No właśnie, jeśli się nie dogrzewać teraz to niby kiedy?

Teoretycznie właśnie teraz, bo jest najchłodniej, domy zbliżają sie do swojego maksy,alnego obciążenia cieplnego, więc te 6kW mocy kominka można jakoś spożytkować.
No, ale wlasnie teraz w moim miescie apeluja o nie palenie w kominkach i ograniczenie korzystania z samochodow, wiec nie pale i mniej jeżdżę.

Jastrząb
10-01-2017, 12:07
No właśnie, jeśli się nie dogrzewać teraz to niby kiedy?
Zdecyduj się. Czy kominek masz żeby się dogrzewać, czy rekreacyjny (dla tzw klimatu, nastroju.
Bo rekreacyjnie to se możesz zapalić jak bedzie -3 i wiatr i brak smogu.

I powtarzam pytanie. Jakie realne oszczednosci kosztów uzyskasz zaspokajajac połowe ciepłą grzewczego kominkiem przez pare dni mrozów?
Zakładam ze Twój główny system grzewczy jest w stanie zspokoić potrzeby na ciepło przy -20C. jesli nei jest to OK. Jesli jest, to dogrzewasz się kominkiem stricte w celach oszczednosci.

zaper13
10-01-2017, 12:07
Są gorsi? Super. Nic z tym wiec nie róbmy bo są gorsi.

Chodziło mi bardziej oto że tam są już przepisy w sprawie poprawy powietrza. W każdym bądź razie czekam na rok 2019r. i zobaczymy jak to będzie wyglądać w tym Krakowie powietrze. Wychodzi że powinno spać kilku krotnie.

Taki filtr do kominka kosztuje 3600zł i potrzebuje podłączenia do prądu usuwa od 60-90% zanieczyszczeń.
http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-360/

wg39070
10-01-2017, 12:11
Wrzuciłem tabelkę z danymi, z której wynika, że w Lombardii 73% B(a)P w powietrzu (w okresie zimowym) powstaje w wyniku spalania w kominkach.
Dlaczego mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne? Transport drogowy odpowiada za niecałe 3%.

Poszukaj no jeszcze tabelki (wierzę w Ciebie), w której to wyziewy starych trupów na czterech kołach mają wręcz zbawienny wpływ na czystość atmosfery.

wg39070
10-01-2017, 12:13
Chodziło mi bardziej oto że tam są już przepisy w sprawie poprawy powietrza. W każdym bądź razie czekam na rok 2019r. i zobaczymy jak to będzie wyglądać w tym Krakowie powietrze. Wychodzi że powinno spać kilku krotnie.

Taki filtr do kominka kosztuje 3600zł i potrzebuje podłączenia do prądu usuwa od 60-90% zanieczyszczeń.
http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-360/


Pierwszy zamontuję taki filtr jeśli gmina dopłaci mi do niego chociaż 50% a wszyscy wokół, łącznie z eko groszkowcami, zrobią to samo.

Jastrząb
10-01-2017, 12:19
1. Ropniaki są szczególnie szkodliwe dla zdrowia. Zdecydowana większość ma wycięte filtry DFP , wycięte przez nas - Polaków.
Zapytaj tych co wycinają dlaczego to robią.
2. Jest mapka pokazana przez zaper13
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-róbcie-kominków-w-domu-)&p=7382948&viewfull=1#post7382948
Północne Włoch mają jeszcze większy poziom PM2,5.
3. Kolejny raz powtarzam: to piece emitują tyle spalin i pyłów a nie kominki.

4. "Niech Państwo" dla dotacje - takie 500+ na wymianę starego ogrzewania i "niech państwo" dopłaca do ogrzewania gazem i prądem.
Wtedy proglem PM10 i PM2,5 i benzopirenu z kominków i z piecy zniknie.
Trzeba tylko podwyższyć podatki.
Zgadzasz się ??
Ja się zgadzam.
Dobry argument. Skoro wiekszosc filtrów w dieslach i tak jest wycięte] to mozna smrodzic i brudzić innymi metodami, bo i tak jest brudno.
Kolejny dobry argument. Włochy maja gorszy poziom PM2.5, wiec mozna smrodzic u nas bo inni maja gorzej.

Piec emituje podobna ilość spalin i pyłów per KWh co kominek. Paliwo stałe, to paliwo stałe. A ze codziennych palaczy kominkowych jest mało? Zabronisz pieców węglowych to ich przybedzie w tępie wykładniczym. Polak potrafi.

Nie nie zgadzam się na Piec+
Nie rozumiem, czemu ja który spłaca kredyt za czyste ogrzewanie, mam dopłacac innym. Ja swoj wysiłek wykonałem. Niech inni zrobia coś dla pozytku publicznego.

Mnie nie stać na plazme 120" - niech mi państwo dopłaci.

MD.
10-01-2017, 12:19
Jastrząb, udział samochodów w smogu jest dla Ciebie niewielki i to jest ok. Uważasz, że kominki mają większy udział w smogu niż samochody? I nie mówmy tu o statystykach dotyczących ogrzewania ogólnie tylko odnieśmy się do konkretów: udział transportu a udział kominków w produkcji smogu. Założę się, że kominki mają wielokrotnie mniejszy udział niż transport.

Jastrząb
10-01-2017, 12:20
Poszukaj no jeszcze tabelki (wierzę w Ciebie), w której to wyziewy starych trupów na czterech kołach mają wręcz zbawienny wpływ na czystość atmosfery.
Znowu obrażasz własna inteligencje. Wszak dwa napisał w poscie ktory cytujesz ze trasnport drogowy wedlug tej tabelki to 3%

Jastrząb
10-01-2017, 12:23
Pierwszy zamontuję taki filtr jeśli gmina dopłaci mi do niego chociaż 50% a wszyscy wokół, łącznie z eko groszkowcami, zrobią to samo.A dlaczego gmina z moich podatków ma Tobie coś dopłacac? Do cieplejszych cegieł Ci dopłacali? Do kanalizacji Ci dopłacali?

Przecież Ciebie stać! Srylion razy podkreslałes. Do tego pieniadze Ci nie przesłaniaja świata. Zrób raz coś dla tego świata tymi pieniedzmi.

wg39070
10-01-2017, 12:24
Dobry argument. Skoro wiekszosc filtrów w dieslach i tak jest wycięte] to mozna smrodzic i brudzić innymi metodami, bo i tak jest brudno.
Kolejny dobry argument. Włochy maja gorszy poziom PM2.5, wiec mozna smrodzic u nas bo inni maja gorzej.

Piec emituje podobna ilość spalin i pyłów per KWh co kominek. Paliwo stałe, to paliwo stałe. A ze codziennych palaczy kominkowych jest mało? Zabronisz pieców węglowych to ich przybedzie w tępie wykładniczym. Polak potrafi.

Nie nie zgadzam się na Piec+
Nie rozumiem, czemu ja który spłaca kredyt za czyste ogrzewanie, mam dopłacac innym. Ja swoj wysiłek wykonałem. Niech inni zrobia coś dla pozytku publicznego.

Mnie nie stać na plazme 120" - niech mi państwo dopłaci.

Nie zgadzasz się na Piec+? Taki z Ciebie obywatel? A 500+ pobierasz? Jeśli nie to nie wypominaj innym tylko "stwórz" kolejnego obywatela.

autorus
10-01-2017, 12:26
W Lombardii może tak ale nie u nas. Jak ktoś na tabelkę z PL to chętnie zerknę.

wg39070
10-01-2017, 12:26
A dlaczego gmina z moich podatków ma Tobie coś dopłacac? Do cieplejszych cegieł Ci dopłacali? Do kanalizacji Ci dopłacali?

Przecież Ciebie stać! Srylion razy podkreslałes. Do tego pieniadze Ci nie przesłaniaja świata. Zrób raz coś dla tego świata tymi pieniedzmi.

Nie rozpędzaj się tak. Gminy mają swoje budżety w odróżnieniu od powiatów. Nic z Twojego podatku mi nie wpłynie, możesz być pewien.

Jastrząb
10-01-2017, 12:30
Jastrząb, udział samochodów w smogu jest dla Ciebie niewielki i to jest ok. Uważasz, że kominki mają większy udział w smogu niż samochody? I nie mówmy tu o statystykach dotyczących ogrzewania ogólnie tylko odnieśmy się do konkretów: udział transportu a udział kominków w produkcji smogu. Założę się, że kominki mają wielokrotnie mniejszy udział niż transport.
Ja tego nigdy nie twierdzilem. Dane mówia ogólnie o udziale domowych kotłowni i kominków w smogu. Nie wiem i wiele razy to podkreslalem ze nie wiem czy piece/komiki to 50/50 czy 90/10 czy moze 99/1
Wiem jedno, ze przez ostatnie dni u mnie smierdzi palonym drewnem chociaz w promieniu paruset metrów ode mnie nie ma piec węglowego. (zakaz paliw stałych w MPZP). Starych domów sprzed tego zakazu nie ma w promieniu pół kilometra.

Wytęż wyobraźnie co by się stało z iloscia kominków gdyby zakazano palenia w całym kraju weglem w domach. Cena drewana skoczyłąby pare razy. Spredaz kominków tez. Ilość spalonego drewna we wszelakich nawet najgorszych konikach bez płaszcza by wystrzeliłą w kosmos. NIC by sie nie zmieniło. Bo polak potrafi.

Jastrząb
10-01-2017, 12:31
Nie zgadzasz się na Piec+? Taki z Ciebie obywatel? A 500+ pobierasz? Jeśli nie to nie wypominaj innym tylko "stwórz" kolejnego obywatela.
Płace na idiotyczne 500+ w podwyzszonych podatakch to czemu mam nie zminimalizować kosztów?

MD.
10-01-2017, 12:35
Codziennego palenia nie rozumiem. No może jak jest jak teraz to przez kilka dni można się pomęczyć.

Autorus

Każdy kto postrzega palenie w kominku jako męczenie się absolutnie nie powinien myśleć o jego instalacji w domu, bo wtedy to będzie i bezużyteczny mebel. Jeśli do tego będzie gówniany to takich wątków jak ten będzie więcej :)

wg39070
10-01-2017, 12:37
Płace na idiotyczne 500+ w podwyzszonych podatakch to czemu mam nie zminimalizować kosztów?

Czyżby obecny standard 2+1, tak dla wygody? Ale drzeć gębę to pierwszy.

Jastrząb
10-01-2017, 12:39
Czyżby obecny standard 2+1, tak dla wygody? Ale drzeć gębę to pierwszy.
Jak zwykle się mylisz.
Pokaz mi 1 post w któym roszczeniowo "darłem gębę".

wg39070
10-01-2017, 12:39
Autorus

Każdy kto postrzega palenie w kominku jako męczenie się absolutnie nie powinien myśleć o jego instalacji w domu, bo wtedy to będzie i bezużyteczny mebel. Jeśli do tego będzie gówniany to takich wątków jak ten będzie więcej :)

Tego samego zdania i ja jestem. Świadomie zbudowałem kominek, godząc się na wszystkie niedogodności (jak wielu mówi) z nim związane. Dla mnie widok ognia za szybą to frajda, dla innych syf w salonie. Szanujmy wzajemnie nasze wybory a życie stanie się lepsze.

wg39070
10-01-2017, 12:40
Jak zwykle się mylisz.
Pokaz mi 1 post w któym roszczeniowo "darłem gębę".

Czytając Ciebie między wierszami można stwierdzić, że bardzo mocno ją drzesz.

Jastrząb
10-01-2017, 12:46
Czytając Ciebie między wierszami można stwierdzić, że bardzo mocno ją drzesz.Ty to nawet stwierdzasz ze kominek pachnie, bo CI tak wygodnie.

Pokaz taki jeden post gdzie miedzy wierszami "roszczeniowo drę mordę".

Jastrząb
10-01-2017, 12:48
Tego samego zdania i ja jestem. Świadomie zbudowałem kominek, godząc się na wszystkie niedogodności (jak wielu mówi) z nim związane. Dla mnie widok ognia za szybą to frajda, dla innych syf w salonie. Szanujmy wzajemnie nasze wybory a życie stanie się lepsze.
O duszy zapomniałeś!!

wg39070
10-01-2017, 12:56
Ty to nawet stwierdzasz ze kominek pachnie, bo CI tak wygodnie.

Pokaz taki jeden post gdzie miedzy wierszami "roszczeniowo drę mordę".

Wiesz co znaczy "czytać między wierszami"?

Jastrząb
10-01-2017, 13:02
Wiesz co znaczy "czytać między wierszami"?
OK, no to inaczej.

Skoro nie potrafisz zcytować bo coś miedzy tymi wierszami wyczytałes, to podsumuj otwartym tekstem o co to "roszczeniowo dre morde" miedzy tymi wierszami.

Jastrząb
10-01-2017, 13:20
OK, no to inaczej.

Skoro nie potrafisz zcytować bo coś miedzy tymi wierszami wyczytałes, to podsumuj otwartym tekstem o co to "roszczeniowo dre morde" miedzy tymi wierszami.

czekam, czekam. To chyba prosta prosba napisac o co ja mam te roszczenia wedlug Ciebie.
Chetnie sie czegos o sobie dowiem.

przemo1
10-01-2017, 13:20
Pierwszy zamontuję taki filtr jeśli gmina dopłaci mi do niego chociaż 50% a wszyscy wokół, łącznie z eko groszkowcami, zrobią to samo.
To wtedy już nie będziesz pierwszy- bo wszyscy wokół już to zrobią.:)

Dopłaty już są w Krakowie i na Śląsku:
http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/w-sosnowcu-ruszy-pilotazowy-projekt-instalowania-elektrofiltrow-kominowych-119471-10

cena spadła ponoć do ok 2 Tpln (w grudniu widziałem program w TVN).

wg39070
10-01-2017, 13:31
czekam, czekam. To chyba prosta prosba napisac o co ja mam te roszczenia wedlug Ciebie.
Chetnie sie czegos o sobie dowiem.

Nie mam już ani siły ani cierpliwości aby odpisywać na Twoje pełne jadu posty. Nara.

wg39070
10-01-2017, 13:32
To wtedy już nie będziesz pierwszy- bo wszyscy wokół już to zrobią.:)

Dopłaty już są w Krakowie i na Śląsku:
http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/w-sosnowcu-ruszy-pilotazowy-projekt-instalowania-elektrofiltrow-kominowych-119471-10

cena spadła ponoć do ok 2 Tpln (w grudniu widziałem program w TVN).

To fakt, mało precyzyjne się wysłowiłem. U nas, póki co, dopłat do żadnych rozwiązań EKO nie ma.

Jastrząb
10-01-2017, 13:50
Nie mam już ani siły ani cierpliwości aby odpisywać na Twoje pełne jadu posty. Nara.
Czekaj, czekaj.
Ty piszesz ze ja roszczeniowo "dre gębę". Ja grzecznie proszę o wyjasnienie co masz na myśli i co między wierszami wyczytałeś.
Ja się dowiaduje, ze to post pełen jadu? Czy prosta prośba to są posty pełne jadu? Ja coś mogę pisać w sposób który daje ludziom pole do w wyciąganiu jakiś zgoła nie zamierzonych wniosków. Chetnie bym się dowiedział.

A fakt że potrafisz rzuci oskarżenie ale potem nie masz siły się z niego wytłumaczyć wiele mówi.

Zdrowia,

MD.
10-01-2017, 13:55
Jastrząb, czy Ty poza forum masz jakieś życie? Ciągle Ciebie pełno. Spamujesz i nakręcasz dyskusje, niszczysz (przy udziale jeszcze kilku osób) wątki, które mogłyby być w jakiś sposób wartościowe. Może lepiej poświęć czas dziecku zamiast wciąż na forum przesiadywać... :D

Jastrząb
10-01-2017, 14:04
Jastrząb, czy Ty poza forum masz jakieś życie? Ciągle Ciebie pełno. Spamujesz i nakręcasz dyskusje, niszczysz (przy udziale jeszcze kilku osób) wątki, które mogłyby być w jakiś sposób wartościowe. Może lepiej poświęć czas dziecku zamiast wciąż na forum przesiadywać... :D
Ja spamuje?
A jak nazwiesz "posty pełne jadu" "drzesz gębe" , ptasi móżdzek i parę innych epitetów. Bądź obiektywny choć odrobine.

Ja osobiscie uważam że to co niektórzy inny niszczą dyskusje. Ci inni którzy wielokrotnie na tym forum byli banowani. Wyciągnij więc wnioski.

Też proste pytanie do Ciebie:
Podaj pare wątków (użyłeś liczby mnogiej) które to ja niszczę.?

a dzieci w przedszkolu.

MD.
10-01-2017, 14:10
Zobacz swój ostatni post. Cały czas coś próbujesz drążyć pytając i liczbę mnogą nakręcając bezsensownie dyskusję. Wykaż odrobinę więcej inteligencji zamiast cały czas spamować. Z niektórymi osobami należy sobie dać po prostu spokój. Z mojej strony EOT bo nie chcę dalej nakręcać dyskusji z Tobą :)

dwa
10-01-2017, 15:41
W Lombardii może tak ale nie u nas. Jak ktoś na tabelkę z PL to chętnie zerknę.

Wg Krajowego Ośrodeka Bilansowania i Zarządzania Emisjami, w Polsce 87% B(a)P pochodzi z niskiej emisji, więc jest gorzej niż w Lombardii.
https://szkolenia.dolnoslaskialarmsmogowy.pl/imgturysta/files/A2_druk.pdf

Rozumiem, że są ludzie, których nie stać na to żeby się ogrzewać w inny sposób niż piecami na drewno, węgiel, itd., ale Ci których stać na ogrzewanie gazem mogliby wykazać się przyzwoitością i nie palić w kominkach w taką pogodę jak jest teraz.

Nie wiem z czego to u Nas wynika, że ludziom tak trudno jest z czegoś zrezygnować albo zrobić coś co jest niewygodne, ale "przyzwoite".
Wydaje mi się, że tylko przez bezmyślność mamy problem z takimi sprawami jak: przepuszczanie pieszych na pasach, pyskowaniem gdy ktoś zwróci nam uwagę, zwalnianiem w małych miejscowościach do rozsądnych prędkości...

Tak samo jak ktoś tu na forum uważa, że będzie palił w kominku, bo ma taką ochotę, tak inny będzie palił czym popadnie bo tak mu się podoba.
Zakazy, kary i wyzywanie się na forum niczego nie zmienią.

autorus
10-01-2017, 16:06
No coś podają, ale trochę niedokładne. Pierwsze 3 pozycje trudno mi zidentyfikować. Kopciuch to kopciuch. Nie widzę między nimi różnicy. Do kopciucha wrzucisz wszystko. Ciekawie wyglądają parametry pieca na pellet klasy 5.

muchenz
10-01-2017, 16:09
To nie kominki trują tylko ludzie trują.
Kominek spala to co mu właściciel wsadzi do paleniska.
Dlaczego nie ma przekroczenia norm PM10, PM2,5 i tym podobnych w sąsiednich krajach: Czechy Słowacja, Niemcy, Austria?
Tam nie używają kominków?
Tam kupują kominki dla ozdoby?


Dużo częściej korzystają z czystych paliw. W Niemczech, Austrii czy Francji dawniej popularny był olej opałowy i gaz. W nowych domach pompy ciepła, prąd oraz gaz, a zużycie tego ostatniego na głowę wygląda tak:

https://kie4gq.bl3302.livefilestore.com/y3mP2DaiFc4sqYgCenSFL5p3zfhlrGIg8j3-XwahGNlk4NJjBpt9aQxaAGHxjGDFOjpl18G6TF7pq586s4vVnz 8AjpG9ElLmmiDAbZ51xaJrYMKnLUdVTqGCnqc_PllDz9lNY-b3paKP-qgAcZx3WKE52RdgM4kp6PpnGF5RepTGaM?width=716&height=378&cropmode=none

Po prostu Polska węglem stała, a od czasu wzrostu popularności kominków również drewnem. A przecież jedno i drugie paliwo przyczynia się do niskiej emisji i stąd problem. W nowych domach trochę inaczej to wygląda - czyściej, ale nie jest to regułą.

niktspecjalny
10-01-2017, 16:12
Jastrząb, czy Ty poza forum masz jakieś życie? Ciągle Ciebie pełno. Spamujesz i nakręcasz dyskusje, niszczysz (przy udziale jeszcze kilku osób) wątki, które mogłyby być w jakiś sposób wartościowe. Może lepiej poświęć czas dziecku zamiast wciąż na forum przesiadywać... :D

Powiedziano mi bym nie używał słów godzących w morale tego zacnego FM.Nie da się.Te proste baranki zawładnęły forum i panosza się tu i teraz.Redakcja tego nie widzi.....................te panujące mody także i zgroza się ściele.Porażka ,żenua.:mad::mad::mad:.Nie ma sprawiedliwości.Popatrzcie na to tak.Tyle możecie.

niktspecjalny
10-01-2017, 16:14
No coś podają, ale trochę niedokładne. Pierwsze 3 pozycje trudno mi zidentyfikować. Kopciuch to kopciuch. Nie widzę między nimi różnicy. Do kopciucha wrzucisz wszystko. Ciekawie wyglądają parametry pieca na pellet klasy 5.

O co ci chodzi????????????????????????????????? Tak wiesz jako moderator.

niktspecjalny
10-01-2017, 16:25
Dużo częściej korzystają z czystych paliw. W Niemczech, Austrii czy Francji dawniej popularny był olej opałowy i gaz. W nowych domach pompy ciepła, prąd oraz gaz, a zużycie tego ostatniego na głowę wygląda tak:

https://kie4gq.bl3302.livefilestore.com/y3mP2DaiFc4sqYgCenSFL5p3zfhlrGIg8j3-XwahGNlk4NJjBpt9aQxaAGHxjGDFOjpl18G6TF7pq586s4vVnz 8AjpG9ElLmmiDAbZ51xaJrYMKnLUdVTqGCnqc_PllDz9lNY-b3paKP-qgAcZx3WKE52RdgM4kp6PpnGF5RepTGaM?width=716&height=378&cropmode=none

Po prostu Polska węglem stała, a od czasu wzrostu popularności kominków również drewnem. A przecież jedno i drugie paliwo przyczynia się do niskiej emisji i stąd problem. W nowych domach trochę inaczej to wygląda - czyściej, ale nie jest to regułą.

Nie pij przed wpisem.Nie pij!!!:rolleyes:

muchenz
10-01-2017, 16:28
Pewnie, że mają więcej z tym, że my mamy większość DYMIĄCYCH NA POTĘGĘ DIESLOWSKICH TRUPÓW, które oni najpierw zjeździli prawie do końca.

Tak, tak, tak stare trupy jeżdżą tylko zimą.

Pewnie to piaskarki i pługi rozsiewają BaP :D.

https://lcfvag.bl3302.livefilestore.com/y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M 0?width=955&height=264&cropmode=none

zaper13
10-01-2017, 17:20
Ktoś tu wspominał prądem można grzać a tu nasza energetyka nie wyrabia i latem i zima już:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rekord-zuzycia-energii-smog-energetyka-mrozy,240,0,2232304.html

muchenz
10-01-2017, 17:37
No coś podają, ale trochę niedokładne. Pierwsze 3 pozycje trudno mi zidentyfikować. Kopciuch to kopciuch. Nie widzę między nimi różnicy. Do kopciucha wrzucisz wszystko. Ciekawie wyglądają parametry pieca na pellet klasy 5.

Różnica jest taka, że 80% drewna podlega odgazowaniu, a węgla 30%. Więc przymykając w kotle/kominku dolot powietrza można z drewna wyemitować o wiele więcej trujących związków niż z węgla.

d7d
10-01-2017, 18:44
Napisał autorus
No coś podają, ale trochę niedokładne. Pierwsze 3 pozycje trudno mi zidentyfikować. Kopciuch to kopciuch. Nie widzę między nimi różnicy. Do kopciucha wrzucisz wszystko. Ciekawie wyglądają parametry pieca na pellet klasy 5.


Różnica jest taka, że 80% drewna podlega odgazowaniu, a węgla 30%. Więc przymykając w kotle/kominku dolot powietrza można z drewna wyemitować o wiele więcej trujących związków niż z węgla.

Patrzę na ten materiał szkoleniowy (poziom chyba szkoły podstawowej)
i mam pytania podstawowe
1. str.1 - "emisja pyłów s domowych urządzeń grzewczych " - jednostka to mg/m3
ilości to od lewej 800, 560 i 420 mg/m3 ale na m3 czego? na m3 spalonego paliwa? na m3 zużytego powietrza czy może na m3 wydalanych spalin ??
2. pozycja pierwsza od lewej strony - co to jest "kocioł ręcznie zasilany (na drewno) "KOPCIUCH"
- określenie "KOPCIUCH" - to kominek czy zwykły piec? taki jak kocioł na węgiel też określonych jako "KOPCIUCH"
3. str.2 - mapa POLSKA NA TLE EUROPY - ciekawe że nie ma badań lub wyników badań na wschód od Polski,
Wschodnie granice Polski Litwy, Słowacji Węgier i Rumunii są dziwnie zanieczyszczone.
Szwecja od strony Bałtyku też jest bardziej zanieczyszczona Bap niż północna i zachodnia.
Czyżby jednak wiatry ze wschodu też przynosiły BaP ?

Sądzę że te KOPCIUCH nie mają nic wspólnego z instalowanymi współcześnie kominkami.

wg39070
10-01-2017, 20:16
Poczytajcie, tylko nie ten durny artykuł a komentarze czytajacych.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-za-smog-zaplacimy-nie-tylko-zdrowiem-rmf-bruksela-moze-skaza,nId,2335513

fotohobby
10-01-2017, 20:21
Artykuł jest OK, większość komentarzy debilna....

wg39070
10-01-2017, 20:33
To na dokładkę, dla tych co uważają, że smog to sztuczna nagonka.

wg39070
10-01-2017, 20:34
To na dokładkę, dla tych co uważają, że smog to sztuczna nagonka.

Sory, nie wkleiłem linka, już jest

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02713-Niemiecka-hipokryzja-w-spr-CO2.htm

fotohobby
10-01-2017, 21:04
Porozumienie zakłada, że elektrownie na węgiel brunatny o mocy 2,7 GW (13% mocy niemieckich elektrowni na węgiel brunatny) zostaną przeniesione do tzw. rezerwy mocy. Oznacza to, że elektrownie będą włączane tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy pozostałe elektrownie na rynku nie będą w stanie pokryć zapotrzebowania. Elektrownie węglowe przeniesione do rezerwy przez cztery lata będą dostawać rekompensatę za pozostanie w gotowości produkcji, po upływie tego czasu elektrownie mają być zamykane.

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2015-10-20/niepewna-przyszlosc-energetyki-weglowej-w-niemczech

Raczej na ten węgiel specjalnie nie stawiają....

muchenz
10-01-2017, 22:58
Sory, nie wkleiłem linka, już jest

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02713-Niemiecka-hipokryzja-w-spr-CO2.htm

Ale o co chodzi? Przecież przecież jesteśmy za spalaniem węgla w elektrowniach i elektrociepłowniach, ale przeciwni spalaniu drewna i węgla w prymitywnych kominkach i kotłach przez przysłowiowego 'Kowalskiego'.

Wyżej wkleiłem wykres BaP - przekroczenie dopuszczalnych wartości wynosi prawie 40 razy. To nie mrzonka, to fakt. Trucie to występuje wyłącznie zimą, a transport i praca elektrowni - cały rok. Więc trują prymitywne paleniska pozbawione zaawansowanych instalacji filtrujących.

Odnośnie ograniczenie CO2, to nie Niemcy cisną, ale bardziej Francja i inne kraje - postawimy jądrową, to przymkną japy :).

BTW
zamiast 500+, to mogli zafundować w tym roku ok. 7 500 000 elektrofiltrów licząc po 3000 zł za każdy, a do progamu wejść rok później.
Czechy, Ruminia (PIT z 16% na 10%), Włochy od tego roku obniżyli podatki, Rumunia podwyższyła 8 razy wolną kwotę od podatku z 2900zł na 23 000zł. A my w czarnej d... ;)

Adam626
10-01-2017, 23:13
Moim zdaniem warto przeczytać prezentację EC Żerań
Wytwarzanie w PGNiG TERMIKA:
http://zagrzewamydonauki.pl/wp-content/uploads/2014/02/Kot%C5%82y-fluidalne-budowa-eksploatacja..pdf
Emisja zanieczyszczeńdo atmosfery http://eko-net.pl/fileadmin/user_upload/docs/Emisja_zanieczyszczen_do_atmosfery_Krzysztof_Wilan d__Rafal_Malinowski.pdf

Wytworzenie i zagospodarowanie ubocznych produktów spalania http://www.termika.pgnig.pl/termika.pgnig.pl/sites/default/files/2016-05/raport_srodowiskowy.pdf

I porównać to do naszych kominków. Sprawność kotłą fluidyzacyjnejgo 92,2%

Choć w naszych kominkach tez jest np powietrze wtórne na szybę.
W kotłach na węgiel PW powoduje dopalenie gazów. Ale czy w kominkach tez taki cel PW?

wg39070
11-01-2017, 08:01
Ale o co chodzi? Przecież przecież jesteśmy za spalaniem węgla w elektrowniach i elektrociepłowniach, ale przeciwni spalaniu drewna i węgla w prymitywnych kominkach i kotłach przez przysłowiowego 'Kowalskiego'.

Wyżej wkleiłem wykres BaP - przekroczenie dopuszczalnych wartości wynosi prawie 40 razy. To nie mrzonka, to fakt. Trucie to występuje wyłącznie zimą, a transport i praca elektrowni - cały rok. Więc trują prymitywne paleniska pozbawione zaawansowanych instalacji filtrujących.

Odnośnie ograniczenie CO2, to nie Niemcy cisną, ale bardziej Francja i inne kraje - postawimy jądrową, to przymkną japy :).

BTW
zamiast 500+, to mogli zafundować w tym roku ok. 7 500 000 elektrofiltrów licząc po 3000 zł za każdy, a do progamu wejść rok później.
Czechy, Ruminia (PIT z 16% na 10%), Włochy od tego roku obniżyli podatki, Rumunia podwyższyła 8 razy wolną kwotę od podatku z 2900zł na 23 000zł. A my w czarnej d... ;)

A co masz do programu 500+?

autorus
11-01-2017, 08:18
Wątpię aby to chodziło o obecne kominki. Ale mógłby się wypowiedzieć ktoś z branży.

Jastrząb
11-01-2017, 08:26
A co masz do programu 500+?
Tylko totalny komunista może nie mieć nic przeciwko dawaniu gotówki do ręki zamiast porównywalnego zmniejszeniu obciążeń podatkowych. Wędka czy ryba.

Sama idea zabrać w podatkach a potem oddać w postaci gotówki jest idiotyczna, bo ktoś to musi z jednej kupki na drugą przecież przełożyć.

Plus dawanie gotówki rozleniwia, dezaktywuje zawodowo, i generuje "roszczeniowe darcie mordy". Choć reżimowa TV pewnie rozpływa się w zachwycie.

No i nie podoba mi się kupowanie głosów wyborczych za moje podatki, bo zapłaciłem wielokrotnie więcej podatków niż statystyczny reprezentant "suwerena".

rwojtek
11-01-2017, 08:26
A co masz do programu 500+?

Bo to jest dawanie ryby a nie wędki.

wg39070
11-01-2017, 08:32
Bo to jest dawanie ryby a nie wędki.

Posłuchaj kolego. Zarabiam niezłe pieniądze i żadnej ryby nie potrzebuję. Uprzedzając kolejne dogryzania - żona tez pracuje, czyli dwie wędki są? Są. Ale jak się należy, to dlaczego mam nie skorzystać

wg39070
11-01-2017, 08:35
Tylko totalny komunista może nie mieć nic przeciwko dawaniu gotówki do ręki zamiast porównywalnego zmniejszeniu obciążeń podatkowych. Wędka czy ryba.

Sama idea zabrać w podatkach a potem oddać w postaci gotówki jest idiotyczna, bo ktoś to musi z jednej kupki na drugą przecież przełożyć.

Plus dawanie gotówki rozleniwia, dezaktywuje zawodowo, i generuje "roszczeniowe darcie mordy". Choć reżimowa TV pewnie rozpływa się w zachwycie.

No i nie podoba mi się kupowanie głosów wyborczych za moje podatki, bo zapłaciłem wielokrotnie więcej podatków niż statystyczny reprezentant "suwerena".

Za jakąś pożyteczną robotę byś się wziął. Ja jestem na urlopie. Chcesz, żeby nikt nie kopcił Ci w oczy, ale jak by tak rząd dołożył gorzej sytuowanym do wymiany kotła to drzesz się, że NIE, NIE Z MOICH PODATKÓW. Egoista i do tego hipokryta.

Jastrząb
11-01-2017, 08:45
Za jakąś pożyteczną robotę byś się wziął. Ja jestem na urlopie. Chcesz, żeby nikt nie kopcił Ci w oczy, ale jak by tak rząd dołożył gorzej sytuowanym do wymiany kotła to drzesz się, że NIE, NIE Z MOICH PODATKÓW. Egoista i do tego hipokryta.
Na urlopie jestem. I robię pożyteczna robotę. Staram się prostować głupoty pisane na forum przez kominkowych trucicieli. Jak bede miał kiedyś wiecej czasu pojde też na jakiś wątek o piecach węglowych.

Ja Cie 2 razy pytałem gdzie ja "dre morde" i o co, ale Ty nie potrafiłeś odpowiedzieć tylko podkulić ogon i zwiać niepyszny.

Egoizm zarzuca mi gość który dzień w dzień zadymia okolice "bo tak" chociaż stać go na gaz. Tylko z powodu widzimisię. Koniec świata.

Jastrząb
11-01-2017, 08:52
Posłuchaj kolego. Zarabiam niezłe pieniądze i żadnej ryby nie potrzebuję. Uprzedzając kolejne dogryzania - żona tez pracuje, czyli dwie wędki są? Są. Ale jak się należy, to dlaczego mam nie skorzystać
A kto mówi żeby nie korzystać? Zwlaszcza że sami na to płacimy.

Ale Ty naprawdę nie rozumiesz nie ze swojego punktu widzenia, tylko w skali kraju, każdego któremu "się należy", róznicy pomiędzy dać a zabrać mniej? I konsekwencji dla rynku pracy, aktywności zawodowej, wysiłku takiej osoby?

To się tylko rozchodzi o to czy dawać tylko "jak dawać".

Ciebie może stać i odkłądasz te 500+ na przyszłość dziecka. Ale jest 150.000 osób w tym kraju które zrezygnowało z pracy. Albo szukaja pracy an czarno, bo po za 500+ dostana cos z pomocy społecznej. Mam znajoma w pomocy społecznej wiem jak to działa. Ludzie żyją wygodnie z systemu bo im się należy.

Arek74
11-01-2017, 09:01
Adam, trujesz na forum i trujesz tutaj, ogarnij się i podejmij decyzję jak żyć


mi się nasuwa takie podsumowanie tego wątku:

przeciwnicy kominków pod kątem ekologicznym uważają, że skoro większość instalacji truje, bo tylko nieliczni mają dobry wkład, potrafią palić, mają odpowiednie paliwo, to należy zakazać ustawowo palić w piecach paliwem stałym wszystkim ludziom

zgadza się?

wg39070
11-01-2017, 09:04
A kto mówi żeby nie korzystać? Zwlaszcza że sami na to płacimy.

Ale Ty naprawdę nie rozumiesz nie ze swojego punktu widzenia, tylko w skali kraju, każdego któremu "się należy", róznicy pomiędzy dać a zabrać mniej? I konsekwencji dla rynku pracy, aktywności zawodowej, wysiłku takiej osoby?

To się tylko rozchodzi o to czy dawać tylko "jak dawać".

Ciebie może stać i odkłądasz te 500+ na przyszłość dziecka. Ale jest 150.000 osób w tym kraju które zrezygnowało z pracy. Albo szukaja pracy an czarno, bo po za 500+ dostana cos z pomocy społecznej. Mam znajoma w pomocy społecznej wiem jak to działa. Ludzie żyją wygodnie z systemu bo im się należy.

Trafiłeś Jastrzębiu w sedno. Tak, odkładam dziecku te pieniądze na specjalnie założone (sporo wcześniej, przed programem 500+) konto. Tutaj szacun.

Arek74
11-01-2017, 09:06
Trafiłeś Jastrzębiu w sedno. Tak, odkładam dziecku te pieniądze na specjalnie założone (sporo wcześniej, przed programem 500+) konto. Tutaj szacun.

a ja moim dzieciom za tą kasę wykupuję dodatkowe zajęcia

ale fakt, jesteśmy w mniejszości, znaczy się ci, którzy tej kasy nie przejadają dosłownie

jestem przeciwnikiem 500+

piotrek0m
11-01-2017, 09:07
Ciebie może stać i odkładasz te 500+ na przyszłość dziecka. Ale jest 150.000 osób w tym kraju które zrezygnowało z pracy. Albo szukają pracy an czarno, bo po za 500+ dostana coś z pomocy społecznej. Mam znajoma w pomocy społecznej wiem jak to działa. Ludzie żyją wygodnie z systemu bo im się należy.

Ponoć wskaźniki nie potwierdzają skali odejść z pracy o jakiej piszą niektóre media. Lepiej żeby kobiety poświęciły się własnym rodzinom niż pracowały za żałośnie niskie pieniądze.

Arek74
11-01-2017, 09:09
ponoć to kominki trują a dizle z DPF nie :p

MD.
11-01-2017, 09:17
Ponoć wskaźniki nie potwierdzają skali odejść z pracy o jakiej piszą niektóre media. Lepiej żeby kobiety poświęciły się własnym rodzinom niż pracowały za żałośnie niskie pieniądze.

Nie wiem czy jesteś pracodawcą ale widać to gołym okiem. Do prostej roboty w gastronomii nie ma w ogóle chętnych. Ludzie przychodzą i na drugi dzień odchodzą bo im się nie chce. Jedna Pani wprost powiedziała, że mąż pracuje do tego 1,5k z 500+ i ona nie musi na siłę szukać pracy.

wg39070
11-01-2017, 09:18
a ja moim dzieciom za tą kasę wykupuję dodatkowe zajęcia

ale fakt, jesteśmy w mniejszości, znaczy się ci, którzy tej kasy nie przejadają dosłownie

jestem przeciwnikiem 500+

Skoro jesteś przeciwnikiem, to po co składałeś wniosek? Ja chciałbym, aby te pieniądze wypłacał pracodawca otrzymujący je z budżetu krajowego. To powstrzymało by choć po części patologiczne zachowania. Oczywiście umowa o pracę, składki pełne ZUS a nie śmieciówki na kolanie pisane.

wg39070
11-01-2017, 09:19
Nie wiem czy jesteś pracodawcą ale widać to gołym okiem. Do prostej roboty w gastronomii nie ma w ogóle chętnych. Ludzie przychodzą i na drugi dzień odchodzą bo im się nie chce. Jedna Pani wprost powiedziała, że mąż pracuje do tego 1,5k z 500+ i ona nie musi na siłę szukać pracy.

Na siłę za to kiedyś szukała będzie emerytury (jaka by nie była).

cob_ra
11-01-2017, 09:59
My się nie łapiemy na 500+ na tą chwilę, ale nawet bez tego młodemu odkładamy na jego konto co jakiś czas pewną sumę pieniędzy aby osiągając dojrzałość na odpowiednim poziomie przekazać mu dostęp do konta.

W drodze jest drugie dziecko wiec papier złożymy, ale tylko po to aby odkładać na osobne konto dziecku kasę. Ale ważniejsze dla nas, aby godnie zarabiać, nie kombinować nie brać kasy od państwa i co najważniejsze po odchowaniu dziecka dla żony było miejsce dla niej w pracy.

Arek74
11-01-2017, 10:03
Skoro jesteś przeciwnikiem, to po co składałeś wniosek? Ja chciałbym, aby te pieniądze wypłacał pracodawca otrzymujący je z budżetu krajowego. To powstrzymało by choć po części patologiczne zachowania. Oczywiście umowa o pracę, składki pełne ZUS a nie śmieciówki na kolanie pisane.

dlaczego?

1. podobnie jak ty, dają to biorę
2. najważniejsze: państwo doi mnie mnie bardziej niż te marne 500zł które potem mi oddaje, PIS jest coraz bardziej bezczelny w tym zabieraniu

Jastrząb
11-01-2017, 10:06
Nie wiem czy jesteś pracodawcą ale widać to gołym okiem. Do prostej roboty w gastronomii nie ma w ogóle chętnych. Ludzie przychodzą i na drugi dzień odchodzą bo im się nie chce. Jedna Pani wprost powiedziała, że mąż pracuje do tego 1,5k z 500+ i ona nie musi na siłę szukać pracy.
Potwierdzam. Znaleźć osobę do pracy sezonowej, na część etatu itp.
Mam paru znajomych prowadzących jakies pensjonaty itp. Tragedia.

Znam przypadek "pracowitej" kobiety która na rozmowie o prace powiedziałą, ze może pracować za niższa stawkę byle bez umowy(!!).
Bo razem z 500+ i umowa bedzie mieć tyle kasy że jej pomoc społeczna przestanie dokładać do tego czy tamtego.

Smutne ale prawdziwe. Za 500+ zostały kupione głosy paruset tysięcy ludzi, którzy normalnie to by na wybory nawet nie poszli. A że dadzą 500 na każdego bachora to pójść i zagłosować. Jakby zamiast 500+ były darmowe przedszkola żeby ludzie mogli generować PKB, to te pareset tysięcy by nie zagłosowało. Jakby były miejsze podatki przy posaidaniu dzieci, też by nie zagłosowali.

Jastrząb
11-01-2017, 10:07
mi się nasuwa takie podsumowanie tego wątku:

przeciwnicy kominków pod kątem ekologicznym uważają, że skoro większość instalacji truje, bo tylko nieliczni mają dobry wkład, potrafią palić, mają odpowiednie paliwo, to należy zakazać ustawowo palić w piecach paliwem stałym wszystkim ludziom

zgadza się?
Nie zgadza się.

Mamy w kraju problem ze smogiem. Duży.
Każdy nie ofiltrowany piec na paliwo stałe w warunkach domowych dołoży się porównywalnie do smogu i to dużo mocniej niż spalanie paliw czystych.
Niektóre dramatycznie więcej bo są kiepke, źle użytkowane, spalaja złe (mokre) paliwo.

Fakt, że jest garść użytkowników kominków którzy pala suchym drewnem, robią to tak, żeby zminimalizować szkodliwa emisje, nie powoduje żę kominki należy wyłączyć z jakiegoś generalnego rozwiazania problemu. Jak zakazemy/ograniczymy spalanie węgla, się naród przerzuci na kominki. Polak potrafi.

Ten wątek jasno pokazują, że nie wszyscy pala w kominkach bo muszą, są w złej sytuacji finansowej, nie stać ich na wymiene pieców, czyste paliwo. Takie przypadki są w moim odczuciu karygodne. Zwłaszcza że Ci spalacze paliwa stałego w domowych warunkach domagaja się nie traktowania ich na równi z innymi spalaczami paliwa stałego. Uważają żę się nie dokładają do problemu bo jest ich niewielu, bo są lepsi, maja wkłąd z jakimś tam certyfikatem.

Nie wiem jak rozwiązać problem.
W tym wątku najlepsza propozycja jaka padła, to dotowanie finansowanie filtrów. Pytanie ile z tych filtró będzie działać i nie zostanie zdemontowana, bo idzie na nie 2PLN miesiecznie na prąd albo niedajboże czyścić trzeba :-(

rwojtek
11-01-2017, 10:28
Za jakąś pożyteczną robotę byś się wziął. Ja jestem na urlopie. Chcesz, żeby nikt nie kopcił Ci w oczy, ale jak by tak rząd dołożył gorzej sytuowanym do wymiany kotła to drzesz się, że NIE, NIE Z MOICH PODATKÓW. Egoista i do tego hipokryta.

Dołóżyć do wymiany kotła? Nigdy! Dofinansowanie termomodernizacji i tyle. Potem kontrole czy zrobił porządek z ogrzewaniem i jak coś to karać i jeszcze raz karać!

Arek74
11-01-2017, 10:30
Fakt, że jest garść użytkowników kominków którzy pala suchym drewnem, robią to tak, żeby zminimalizować szkodliwa emisje, nie powoduje żę kominki należy wyłączyć z jakiegoś generalnego rozwiazania problemu. Jak zakazemy/ograniczymy spalanie węgla, się naród przerzuci na kominki. Polak potrafi.




również się nie zgadzam

nie mając danych ilu kominkarzy syfi, a ilu przeprowadza ten proces prawidłowo nie możesz tego oceniać

natomiast jestem przekonany, ze gdyby dokonać pomiarów spalin w kominkach spełniających wymagane normy, to się okaże że to nie one są winne smogowi

zgodnie z twoja teorią równie dobrze można by zakazać używania pojazdów z silnikami dizla, bo jest jakaś rzesza użytkowników która usunęła filtry DPF....a ja mógłbym rzucić z kapelusza, tak jak ty to robisz, że większosc dizli jeździ bez DPFa, wieć należy ukarać wszystkich dizlarzy

Jastrząb
11-01-2017, 10:30
dPIS jest coraz bardziej bezczelny w tym zabieraniuZ pustego i Salomon nie naleje :-(

Jastrząb
11-01-2017, 10:39
również się nie zgadzam

nie mając danych ilu kominkarzy syfi, a ilu przeprowadza ten proces prawidłowo nie możesz tego oceniać

natomiast jestem przekonany, ze gdyby dokonać pomiarów spalin w kominkach spełniających wymagane normy, to się okaże że to nie one są winne smogowi

zgodnie z twoja teorią równie dobrze można by zakazać używania pojazdów z silnikami dizla, bo jest jakaś rzesza użytkowników która usunęła filtry DPF....a ja mógłbym rzucić z kapelusza, tak jak ty to robisz, że większosc dizli jeździ bez DPFa, wieć należy ukarać wszystkich dizlarzy
Niezgadzam się z TWoim niezgadzaniem.

Ja wychodzę z założenia, że każde paliwo stałe dokłada więcej niż np gaz. Źle czy dobrze palony kominek też.

Nie widziałem w tym wątku informacji ile pyłów i aromatycznych generuję w idealnych warunkach i dobrym paliwie piec na gaz i piec na węgiel/drewno per KWh.

A z filtrami DPF to zły przykłąd. To tak jakby Ferrari z 8 litrowa V12 nie obłożyć podatkiem ekologicznym bo jest ich w kraju kilkanaście i to nie one odpowiadaja za smog.
Jest pewna różnica między emijsa z założenia a emisją bo się coś celowo zepsuło (wycieło filtr).

Za wycięcie filtra powinna być taka kara że zaboli plus konfiskata i kasacja samochodu.

Arek74
11-01-2017, 10:42
Nie widziałem w tym wątku informacji ile pyłów i aromatycznych generuję w idealnych warunkach i dobrym paliwie piec na gaz i piec na węgiel/drewno per KWh.





też nie widziałem, więc na jakiej podstawie twierdzisz, ze prawidłowo wykonany i obsługiwany wkład kominkowy przyczynia się w znacznym stopniu do powstawania smogu?


strzeliłeś sobie teraz w kolano
brak danych ale opinię można wydać na świat, a co

wg39070
11-01-2017, 11:20
dlaczego?

1. podobnie jak ty, dają to biorę
2. najważniejsze: państwo doi mnie mnie bardziej niż te marne 500zł które potem mi oddaje, PIS jest coraz bardziej bezczelny w tym zabieraniu

No i właśnie o to chodzi. Jak powiedział Korwin: dadzą 500 a zabiorą 700. Czyli i tak 200 w plecy.

Jastrząb
11-01-2017, 11:25
też nie widziałem, więc na jakiej podstawie twierdzisz, ze prawidłowo wykonany i obsługiwany wkład kominkowy przyczynia się w znacznym stopniu do powstawania smogu?


strzeliłeś sobie teraz w kolano
brak danych ale opinię można wydać na świat, a co

Jak piszesz, Ty też nie widziałeś!! A też wydajesz opinie. Tylko że odmienna. Tak samo sobie w kolano strzelasz. Jesteśmy gdzie byliśmy.

Ja w ciemno strzelam, że wytworzenie KWh z gazu i z jakiegokolwiek paliwa stałego różnie sie o rząd wielkości.

wg39070
11-01-2017, 11:25
Niezgadzam się z TWoim niezgadzaniem.

Ja wychodzę z założenia, że każde paliwo stałe dokłada więcej niż np gaz. Źle czy dobrze palony kominek też.

Nie widziałem w tym wątku informacji ile pyłów i aromatycznych generuję w idealnych warunkach i dobrym paliwie piec na gaz i piec na węgiel/drewno per KWh.

A z filtrami DPF to zły przykłąd. To tak jakby Ferrari z 8 litrowa V12 nie obłożyć podatkiem ekologicznym bo jest ich w kraju kilkanaście i to nie one odpowiadaja za smog.
Jest pewna różnica między emijsa z założenia a emisją bo się coś celowo zepsuło (wycieło filtr).

Za wycięcie filtra powinna być taka kara że zaboli plus konfiskata i kasacja samochodu.

Odnośnie tych nieszczęsnych DPF-ów. Ja nie mam diesla i problemu z powyższym też. Jednak jeśli Ty masz (albo nie), a ja gdybym miał takowego i przyszło by do wymiany DPF-a za kilka tysi to własnoręcznie bym go wyciął. Niejednokrotnie koszt filtra z wymianą to połowa albo i więcej wartości auta.

Jastrząb
11-01-2017, 11:30
No i właśnie o to chodzi. Jak powiedział Korwin: dadzą 500 a zabiorą 700. Czyli i tak 200 w plecy.
I czy nie lepiej wspierać by było rodziny z dziecmi nie zabierajac w podatkach 500PLN miesiecznie? Mniej administracji. Mniej lenistwa. Do tego darmowe przedszkola.
Ide o zakłąd ze wtedy by się akurat więcej dzieci rodziło jakbys miał zagwarantowane przedszkole, świetlice w szkole itp.

Co więcej żadna opozcyja by nie mogłą drzeć mordy! Ale głosów we wyborach by było mniej :-(

wg39070
11-01-2017, 11:31
Dołóżyć do wymiany kotła? Nigdy! Dofinansowanie termomodernizacji i tyle. Potem kontrole czy zrobił porządek z ogrzewaniem i jak coś to karać i jeszcze raz karać!

O, następny pies ogrodnika i egoista w jednym. Jak tak można, jak? Życzę Ci, żebyś nigdy nie potrzebował żadnej pomocy od nikogo. Lecz pamiętaj, że wielu wokół nas potrzebuje. Nigdy nie wiesz czy nie będziesz następny, gdyż życie bywa niesamowicie przewrotne.

Jastrząb
11-01-2017, 11:34
Odnośnie tych nieszczęsnych DPF-ów. Ja nie mam diesla i problemu z powyższym też. Jednak jeśli Ty masz (albo nie), a ja gdybym miał takowego i przyszło by do wymiany DPF-a za kilka tysi to własnoręcznie bym go wyciął.
Niczego innego bym się po Tobie nie spodziewał.



Niejednokrotnie koszt filtra z wymianą to połowa albo i więcej wartości auta.
Zgoda że to duży koszt. A co się stało z Twoim motto że "pieniądze to nie wszystko"?? I coś tam, żeby świata nie przysłaniały?
Ja wolę żeby mniej pieniędzy nieprzysłaniało mi odrobinę czystszy świat.

I powiedz czym się różni Twoje wycięcie filtra od zrobienia dziury w szambo bo wywóz nieczystości drogi?

Jastrząb
11-01-2017, 11:35
O, następny pies ogrodnika i egoista w jednym. Jak tak można, jak? Życzę Ci, żebyś nigdy nie potrzebował żadnej pomocy od nikogo. Lecz pamiętaj, że wielu wokół nas potrzebuje. Nigdy nie wiesz czy nie będziesz następny, gdyż życie bywa niesamowicie przewrotne.
Rany, przecież on chce zapobiegać zamiast leczyc. Co w tym złego!!??

Jastrząb
11-01-2017, 11:42
Wrzuciłem do googla ile pyłów emitują rózne paliwa na GJ wytworzonego ciepła.
http://powietrze.krakow.pl/porownanie-wielkosci-emisji-z-roznych-typow-paliwa/

Zaawansowany kominek emituje tyle samo co zaawansowany piec na wungiel lub 2/3 standardowego pieca na wegiel.
Wungiel 50% wiecej aromatycznych. Pyły podobnie

Kiepski kominek pare razwy więcej.
Gaz, olej praktycznie NIC.

rwojtek
11-01-2017, 12:00
Rany, przecież on chce zapobiegać zamiast leczyc. Co w tym złego!!??

Nie każdy chce widzieć słuszność pewnych rzeczy.

Greengaz
11-01-2017, 12:00
Posiadacze kotłów w salonie są zajęci obsługą i zapewne nie maja czasu na zaglądanie pod wskazywane linki.
Warto pokazać łopatologicznie o co chodzi.

http://powietrze.krakow.pl/wp-content/uploads/2013/08/piece-960x720.png

kaeres
11-01-2017, 12:15
Strach się bać podczas pożaru lasu. I to nie o spłonięcie ale o skażenie środowiska.

Myjk
11-01-2017, 12:17
Strach się bać podczas pożaru lasu. I to nie o spłonięcie ale o skażenie środowiska.
Z tą różnicą, że na pożar lasu czy wybuch wulkanu nic się nie poradzi. Za to można poradzić w przypadku ognisk domowych. Bez problemu można je zgasić i to bez strachu, że się zamarznie. Ot, taka tam skromna różnica.

Jastrząb
11-01-2017, 12:47
Proszę sobie wyguglować PDF'a:
"Rynek drewna energetycznego w Polsce jako element rozwoju regionalnego"

W PL 4mln m3 drewna na opał sie wycina.
1m3 drewna to jakies 3500KWh ciepła (13.000MJ).
150m2 dom standardowy (120KWh/m2) potrzebuje 5m3 takiego drewna na zime.
NIech dla prostosty będzie 4m3

Sumujac, spalamy w PL tyle drewna które ogrzeje 1mln (słownie - milion) standardowo ocieplonych domów o powierzchni 150m2.
Część jest spalana w elektroniach z filtrami. NIe napisano ile, ale:

"W Polsce w roku 2010 było prawie 15 mln gospodarstw domowych. Około 1/3 z nich
zlokalizowana jest na terenach wiejskich i zgodnie z występującymi ostatnio trendami,
liczba gospodarstw domowych na wsi będzie systematycznie wzrastać. Analizując zużycie
paliw w gospodarstwach domowych (ryc. 4) widać wyraźnie, że wciąż podstawowym nośnikiem
energii w Polsce jest węgiel, którego udział (razem z ciepłem scentralizowanym)
wynosi około 60%. Drewno wykorzystywane jest w ilości 5-krotnie mniejszej"

Na podstawie tych danych drewo spalane w gospodarstwach domowych to 1/5 smogu generowanego prze wungiel.

Jak dla mnie wystarczająco dużo, żeby "bić pianę".

Jastrząb
11-01-2017, 12:54
Posiadacze kotłów w salonie są zajęci obsługą i zapewne nie maja czasu na zaglądanie pod wskazywane linki.
Głupiś :P.
Napawają się relaksującym widokiem ognia i kontemplują przesłanie palenia w kominku.

MD.
11-01-2017, 13:02
Ja właśnie siedzę przy ciepłym kominku i napawam się widokiem ognia. Temperatura wzrosła o jeden stopień w całym domu. Pali się od 2 godzin. Piec gazowy w trybie lato :)

Nadmiar ciepła kumulowany w buforze, który przez kolejne kilka godzin po wygaśnięciu będzie oddawał. Wieczorem rozpalę ponownie, ale jak docieplę ściany i dach i wymienię resztę okien to wystarczy zapalenie raz dziennie wieczorkiem.

PS. Obecny dom kominkiem ogrzewam trzeci sezon. Po zakończeniu tego sezonu zwróci mi się koszt całej instalacji związanej z kominkiem :)

Jastrząb
11-01-2017, 13:21
PS. Obecny dom kominkiem ogrzewam trzeci sezon. Po zakończeniu tego sezonu zwróci mi się koszt całej instalacji związanej z kominkiem :)
Zwróci? Jakbyś go nie robił to by się nei musziało az 3 lata "zwracac" Pewnie Ci chodzi o róznice w koszcie ogrzewania np gazem i kominkiem.
Piszecie tutaj że dobry kominek to 15 tys. Jak wielki masz ten dom??

wg39070
11-01-2017, 13:26
Zwróci? Jakbyś go nie robił to by się nei musziało az 3 lata "zwracac" Pewnie Ci chodzi o róznice w koszcie ogrzewania np gazem i kominkiem.
Piszecie tutaj że dobry kominek to 15 tys. Jak wielki masz ten dom??

Za 15 tysi to dopiero "dobry" wkład, a gdzie reszta? Co nie zmienia faktu, że drugi raz takowy bym nabył i zainstalował.

Jastrząb
11-01-2017, 13:43
Za 15 tysi to dopiero "dobry" wkład, a gdzie reszta? Co nie zmienia faktu, że drugi raz takowy bym nabył i zainstalował.
Tak, tak wiemy. 15 tys byś wydał na wkład. Zoszczedziłbys na filtrach DPF i tym podobnych bzdurnych wynalazkach, bo przecież Ty nie dymisz, nie smrodzisz itp.

zdrowia

MD.
11-01-2017, 13:57
Zwróci? Jakbyś go nie robił to by się nei musziało az 3 lata "zwracac" Pewnie Ci chodzi o róznice w koszcie ogrzewania np gazem i kominkiem.
Piszecie tutaj że dobry kominek to 15 tys. Jak wielki masz ten dom??

Dom ma ok 120 m2 ale jest z lat 80 tych, nieocieplony. W ramach remontu, podczas którego zainstalowałem kominek wymieniona jedynie połowa okien. Do zrobienia w najbliższej przyszłości ocieplenie ścian, dachu i wymiana pozostałych okien. Rachunki za gaz w sezonie grzewczym to 6-7k żeby w mrozy mieć w domu 18 stopni. Przy kominku koszt drewna to 2k, przy czym komfort życia o wiele lepszy bo temperatura 21 stopni. Biorąc pod uwagę porównywalne warunki życia szacuje oszczędność na gazie 6k na sezon w obecnym stanie.

MD.
11-01-2017, 14:27
Za 15 tysi to dopiero "dobry" wkład, a gdzie reszta? Co nie zmienia faktu, że drugi raz takowy bym nabył i zainstalował.

Użytkując na codzień brunnera oraz wkład polskiej firmy różnica w jakości palenia to przepaść. Z tym, że brunner to szybkie spalanie w wysokiej temperaturze. Nie ma czegoś takiego jak kiszenie brykietu przez kilka godzin. 10 kg brykietu z barlinka spalane jest w 1,5 godziny w temperaturze 800 stopni..

Jastrząb
11-01-2017, 14:31
Dom ma ok 120 m2 ale jest z lat 80 tych, nieocieplony. W ramach remontu, podczas którego zainstalowałem kominek wymieniona jedynie połowa okien. Do zrobienia w najbliższej przyszłości ocieplenie ścian, dachu i wymiana pozostałych okien. Rachunki za gaz w sezonie grzewczym to 6-7k żeby w mrozy mieć w domu 18 stopni. Przy kominku koszt drewna to 2k, przy czym komfort życia o wiele lepszy bo temperatura 21 stopni. Biorąc pod uwagę porównywalne warunki życia szacuje oszczędność na gazie 6k na sezon w obecnym stanie.
No to ja jestem z innej gliny. Ja bym najpierw ocieplił a nie pakował się w kominek jesli bym juz musiał.

2tys na drewno to jakies 10mp? O takich cenach pisał WG. 1mp3 drewna to jakies 10GJ ciepła. 10mp drewna to jakies 100GJ energii.
Wedlug tej cytowanej strony dobry kominek generuje 240g pyłów / GJ. Czyli wyemitowałeś ...... 24kg pyłów w rok!!!. Dla prostoty obliczen 25kg.

Przypominam, ze norma, umowna wartość bezpieczna tych pyłów to 50ug na m3. (mikrogram )
Taka ilość wyemitowana jednorazowo, nasyciła by od 0 do 50ug (norma) objętosc 1km x 1km x 0,5km.

Ja rozumiem sytuacje i koszty, ale następnym razem gdy będziesz pisał o napawaniu się widokiem ognia pomyśl że rocznie generujesz smog o objętości pół kilometra sześciennego. Bo to łątwo przemawia do świadomości.


Gaz dla porównania to 500x mniej pyłów według tej strony. Czyli roczny smog 1km 1km na 1 metr.

zdrowia,

MD.
11-01-2017, 14:39
Pełna termomodernizacja budynku to koszt co najmniej 3-4 razy większy od kosztu instalacji kominka. Jeśli bym miał pieniądze na wszystko to od razu bym ocieplił dom. Ale niestety mam ograniczony budżet i nie stać mnie było, żeby wszystko zrobić naraz. Jak dokończę prace ociepleniowe to liczę, że ilość potrzebnego drewna spadnie.

Jastrząb
11-01-2017, 15:19
Pełna termomodernizacja budynku to koszt co najmniej 3-4 razy większy od kosztu instalacji kominka. Jeśli bym miał pieniądze na wszystko to od razu bym ocieplił dom. Ale niestety mam ograniczony budżet i nie stać mnie było, żeby wszystko zrobić naraz. Jak dokończę prace ociepleniowe to liczę, że ilość potrzebnego drewna spadnie.
Napisałem że rozumiem koszty i sytuacje.

Ale w takim przypadku "napawanie" się widokiem ognia, polecaniem kominków jak dla mnie jest cokolwiek niestosowne.

MD.
11-01-2017, 15:54
To napiszę Ci coś bardziej niestosownego. kończę budowę nowego domu, w którym również zainstalowałem kominek jako główne źródło ciepła :) Drewno sezonuję i dbam o proces optymalnego spalania. Pozwala mi na to instalacja ponieważ mam gdzie zakumulować nadmiar energii. Dlatego uważam, że nie produkuję smogu :)

Jastrząb
11-01-2017, 15:54
Przecież Ci pokazałem jaką ilość pylów produkuje spalanie drewna.

Optymalizacja spalania to to "przyduszanie"??

MD.
11-01-2017, 15:57
Przecież Ci pokazałem jaką ilość pylów produkuje spalanie drewna.

Optymalizacja spalania to to "przyduszanie"??

Nie, to wręcz coś przeciwnego.

wg39070
11-01-2017, 17:57
Użytkując na codzień brunnera oraz wkład polskiej firmy różnica w jakości palenia to przepaść. Z tym, że brunner to szybkie spalanie w wysokiej temperaturze. Nie ma czegoś
takiego jak kiszenie brykietu przez kilka godzin. 10 kg brykietu z barlinka spalane jest w 1,5 godziny w temperaturze 800 stopni..

Czyli w przypadku Brunnera z płaszczem to nie za dobrze. Nie mówię, żeby kisić ale w takim tempie to on zeżre 100 kg/dobę. Chyba, że Brunnerem po prostu trzeba umieć palić. Chętnie zobaczył bym taki wkład w akcji ale nie mam gdzie.

fotohobby
11-01-2017, 18:03
Czyli w przypadku Brunnera z płaszczem to nie za dobrze. Nie mówię, żeby kisić ale w takim tempie to on zeżre 100 kg/dobę. Chyba, że Brunnerem po prostu trzeba umieć palić. Chętnie zobaczył bym taki wkład w akcji ale nie mam gdzie.

Wystarczy dostawić bufor i się dysponuje energią wyprodukowaną czyściej i z większą sprawnością.

muchenz
11-01-2017, 18:36
Nie, to wręcz coś przeciwnego.

OK. Ty masz bufor, możesz palić na 'full', ale ile osób ma? Nie wiem czy wg39070 ma czy mu idzie to w podłogówkę, ale wiem, że na rynku niemieckim kotły bez podajnika niemal ZAWSZE oferowane są z buforem. A u nas, u większości, kisi się drewno, bo prawie każdy przymyka dolot żeby wolniej się paliło, a do poprawnego, całkowitego spalenia potrzebny jest NADMIAR powietrza, a nie niedomiar.

muchenz
11-01-2017, 18:39
Nie mówię, żeby kisić ale w takim tempie to on zeżre 100 kg/dobę.

I o to chodzi. Tylko tak można czysto spalać. Każde domknięcie powietrza jest równoznaczne z erupcją WWA, BaP i innych syfów.

d7d
11-01-2017, 18:54
... do poprawnego, całkowitego spalenia potrzebny jest NADMIAR powietrza, a nie niedomiar.

Czy piec akumulacyjny zbudowany przez zduna z dużą masą która może zakumulować całe ciepło ze spalania, będzie w takim razie dużo mniej emitował zanieczyszczeń ?
Palenie na full a później już bez dokładania i "duszenia".

MD.
11-01-2017, 18:59
Czyli w przypadku Brunnera z płaszczem to nie za dobrze. Nie mówię, żeby kisić ale w takim tempie to on zeżre 100 kg/dobę. Chyba, że Brunnerem po prostu trzeba umieć palić. Chętnie zobaczył bym taki wkład w akcji ale nie mam gdzie.

Wręcz przeciwnie. Polski wkład przy takim spalaniu wypuściłby sporą część w kosmos. W brunerze konstrukcja jest taka, że całą energię odzyskuje i puszcza do bufora. Wiadomo, że wrażenie ognia jest trochę dłużej niż te półtorej godziny bo po tym czasie zostaje sam żar, który się jeszcze jakiś czas dopala bądź możesz dołożyć kolejną porcję drewna i jazda od nowa. Ja w komorze spalania ani w wymienniku wodnym nie mam praktycznie sadzy. Wszystko dopalone. Sterownik w brunerze pokazując wykresy temperatur nie przewiduje palenia dłuższego niż 2 godziny z jednego załadunku drewna :)

Jeżeli chodzi o wydajność to wychodzi mi jakieś 20-30% większa od polskiego odpowiednika.

tutaj masz zdjęcie w akcji: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233503-P%C5%82aszcz-wodny-akumulacja&p=7337162&viewfull=1#post7337162

Palę od połowy października średnio co drugi dzień z jedną prawie 2-tygodniową przerwą. 3 dni temu drugi raz wyjmowałem popiół. Zanosi się, że w tym sezonie grzewczym wyjmę go może jeszcze dwa razy.

Jastrząb
11-01-2017, 19:06
2tys na drewno to jakies 10mp? O takich cenach pisał WG. 1mp3 drewna to jakies 10GJ ciepła. 10mp drewna to jakies 100GJ energii.
Wedlug tej cytowanej strony dobry kominek generuje 240g pyłów / GJ. Czyli wyemitowałeś ...... 24kg pyłów w rok!!!. Dla prostoty obliczen 25kg.
,
Dla porównania i w temacie starych trupów jezdzacych po drogach z wyciętymi filtrami.

Samochod spełaniajacy EURO6 powinien emitowac 0,005g/km pyłów.
Przejezdzaja 30.000 rocznie wyemituje .......150 gram pyłów!! Czyli 160 razy mniej niż powyzszy kominek.

Samochód normy EURO 1, powinien emitować 0.14g/km pyłów. 30x wiecej.
Przejezdzajac rocznie 30.000 wyemituje 4.2 kg. Prawie 6 razy niej niż rzeczony kominek.

Lub inaczje, stary rzęch musiałby przejechac 170.000 km żeby wyemitować tyle pyłów co Twój kominek w tym nieocieplonym domu.

Miłego kontemplowania ognia.

MD.
11-01-2017, 19:18
Te Twoje wywody zrobiłyby na mnie wrażenie, gdybyś zmierzył poziom zanieczyszczeń w konkretnie moim kominie. Założenia niewiadomego pochodzenia z jakiejś prezentacji kompletnie mnie nie przekonują. Obserwacja komory spalania, która jest czyściutka jak pupa niemowlaka pozwalają mi sądzić, że jednak nie truję okolicy tak jak próbujesz to udowodnić na podstawie założenia, które wpadło Ci dziś w ręce :)

Jastrząb
11-01-2017, 19:45
Te Twoje wywody zrobiłyby na mnie wrażenie, gdybyś zmierzył poziom zanieczyszczeń w konkretnie moim kominie. Założenia niewiadomego pochodzenia z jakiejś prezentacji kompletnie mnie nie przekonują. Obserwacja komory spalania, która jest czyściutka jak pupa niemowlaka pozwalają mi sądzić, że jednak nie truję okolicy tak jak próbujesz to udowodnić na podstawie założenia, które wpadło Ci dziś w ręce :)

Ja rozumiem, że nie chcesz przyjąc pewnych faktów do wiadomości. Mniejsza o powody.
Ktoś gdzieś tam ten dym kominkowy pomierzył. Ale Twój jest zapewne lepszy, bo go nikt nie pomierzył i bo masz czysta komore spalania. Zajrzyj se kiedyś do komina, tak gdzie temperatura jest taka, ze nie wsyztko się wypali.

Ja osobiście bardziej wierze w jakies tam prezentacje niż Twoje założenie że u Ciebie jest dobrze tylko daltego ze nikt nie wykazał że u CIebie jest źle.

Chętnie to wszystko przeliczę gdy znajdziesz inne dane.

wg39070
11-01-2017, 20:05
Ja rozumiem, że nie chcesz przyjąc pewnych faktów do wiadomości. Mniejsza o powody.
Ktoś gdzieś tam ten dym kominkowy pomierzył. Ale Twój jest zapewne lepszy, bo go nikt nie pomie
rzył i bo masz czysta komore spalania. Zajrzyj se kiedyś do komina, tak gdzie temperatura jest taka, ze nie wsyztko się wypali.

Ja osobiście bardziej wierze w jakies tam prezentacje niż Twoje założenie że u Ciebie jest dobrze tylko daltego ze nikt nie wykazał że u CIebie jest źle.

Chętnie to wszystko przeliczę gdy znajdziesz inne dane.

Kuźwa Jastrząb daj już spokój. Ja czasem byłem upierdliwy i męczący jako forumowicz, ale Ty bijesz mni na łeb i to do sześcianu.

Tomaszs131
11-01-2017, 20:18
Kuźwa Jastrząb daj już spokój. Ja czasem byłem upierdliwy i męczący jako forumowicz, ale Ty bijesz mni na łeb i to do sześcianu.

:lol2: Myślałem, że nigdy nie zdobędziesz się na takie wyznanie.
Tak na prawde to dajcie już Panowie na luz. Wszystkim nam wyjdzie to na dobre.

Arek74
11-01-2017, 20:31
Dla porównania i w temacie starych trupów jezdzacych po drogach z wyciętymi filtrami.

Samochod spełaniajacy EURO6 powinien emitowac 0,005g/km pyłów.
Przejezdzaja 30.000 rocznie wyemituje .......150 gram pyłów!! Czyli 160 razy mniej niż powyzszy kominek.

Samochód normy EURO 1, powinien emitować 0.14g/km pyłów. 30x wiecej.
Przejezdzajac rocznie 30.000 wyemituje 4.2 kg. Prawie 6 razy niej niż rzeczony kominek.

Lub inaczje, stary rzęch musiałby przejechac 170.000 km żeby wyemitować tyle pyłów co Twój kominek w tym nieocieplonym domu.

Miłego kontemplowania ognia.

tylko w 2016 roku sprowadzono do Polski MILION rzęchów z zagranicy, plus sprzedano prawie pół miliona nowych w kraju
ILE W TYM CZASIE URUCHOMIONO NOWYCH KOMINKÓW?



w przypadku aut skala czyni problem

Arek74
11-01-2017, 20:33
Wręcz przeciwnie. Polski wkład przy takim spalaniu wypuściłby sporą część w kosmos. W brunerze konstrukcja jest taka, że całą energię odzyskuje i puszcza do bufora. Wiadomo, że wrażenie ognia jest trochę dłużej niż te półtorej godziny bo po tym czasie zostaje sam żar, który się jeszcze jakiś czas dopala bądź możesz dołożyć kolejną porcję drewna i jazda od nowa. Ja w komorze spalania ani w wymienniku wodnym nie mam praktycznie sadzy. Wszystko dopalone. Sterownik w brunerze pokazując wykresy temperatur nie przewiduje palenia dłuższego niż 2 godziny z jednego załadunku drewna :)

Jeżeli chodzi o wydajność to wychodzi mi jakieś 20-30% większa od polskiego odpowiednika.

tutaj masz zdjęcie w akcji: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233503-P%C5%82aszcz-wodny-akumulacja&p=7337162&viewfull=1#post7337162

Palę od połowy października średnio co drugi dzień z jedną prawie 2-tygodniową przerwą. 3 dni temu drugi raz wyjmowałem popiół. Zanosi się, że w tym sezonie grzewczym wyjmę go może jeszcze dwa razy.


i gdybyś mieszkał w Krakowie czekałoby Cię przymusowe dożywotnie wygaszenie kotła...za 25k? 30k ?
i nikt by Ci kasy nie oddał, bo udowodniliby Ci że to nie jest podstawowe źródło ogrzewania domu
i nikt by nie dociekał, że masz taki zajefajny kominek.....ech

orcio_kr
11-01-2017, 21:49
wreszcie sensowny głos w temacie ;) ... https://www.facebook.com/MakeLifeHarder/posts/1599286893420685

orcio_kr
11-01-2017, 21:59
banda frajerów znowu pisze o tym jaki to DPF jest fajny w porównaniu z kominkiem ..
- pierwsze primo - prawda jest taka że działanie DPF polega nie na usuwaniu zanieczyszczeń ale na wywożeniu ich poza miasto, gdzie filtr ma szanse się wypalić. Pomiary dla norm euro ileś tam zapewne nie pochodza z momentu kiedy filtr się wypala
- drugie primo - na czym polega działanie DPF: na wyłapywaniu sadzy w filtrze a potem w momencie gdy są ku temu odpowiednie warunki na zwiększeniu spalania po to by zwiększyć temp w wydechu i filtrze do 600-700 stopni aby złapana wczesniej sadza miała szansę się wypalić. Dobre kominki z wysoka temp spalania mają to w gratisie
- trzecie primo, co powiecie o spalarniach śmieci w centrach miast, np najbardziej znana w centrum Wiednia która dziala chyba z 30 lat. Zagadka dla Sherlocków - na czym polega ich działanie i czemu sa uznawane za ekologiczne? w Krakowie jest nowa od roku-dwóch.

MD.
11-01-2017, 22:30
i gdybyś mieszkał w Krakowie czekałoby Cię przymusowe dożywotnie wygaszenie kotła...za 25k? 30k ?
i nikt by Ci kasy nie oddał, bo udowodniliby Ci że to nie jest podstawowe źródło ogrzewania domu
i nikt by nie dociekał, że masz taki zajefajny kominek.....ech

Na szczęście nie mieszkam w Krakowie, a jeżeli chodzi o zmiany ogólnokrajowe to mam nadzieje, że pójdzie to w kierunku wywalenia z rynku wkładów niespełniających norm czy też zakazu spalania mokrego drewna, zamiast całkowitego zakazu używania kominków :)

jacku6
11-01-2017, 22:44
Nie rozumiem Twoich wątpliwości.
A po cholerę ktoś montuje w salonie kocioł na paliwo stałe z otworem na połowę drzwi od szafy, jak nie z braku kasy na paliwo.
Trochę jabłonki, trochę opon, kilka pampersów, butelek PET i w domu ciepło za darmo.
Trochę kasy odłożone + 500+ i Fabia z kratką jak znalazł.
jajcarski jest ten wątek, zdecydowanie najlepszy na forum, ego piszących i mniemanie o sobie kosmos, a najlepsi są "ekolodzy" od starych diesli

d7d
11-01-2017, 22:58
W Polsce mamy ok. 23.000.000 samochodów, z tego 16 milionów ma ponad 10 lat.
Te samochody też przyczyniają się do powstawania PK10 i PM2,5.
Nie tylko przez spaliny ale także wzniecanie pyłów leżących na drogach, przez ścieranie nawierzchni i opon a także z klocków hamulcowych..

muchenz
12-01-2017, 00:45
i filtrze do 600-700 stopni aby złapana wczesniej sadza miała szansę się wypalić. Dobre kominki z wysoka temp spalania mają to w gratisie


LOL. Uwielbiam jak ludzie dzielą się wiedzą wyssaną z własnego palca. :D

Mieszanka diesla spala się w temperaturze 1500-2300*C, a mimo to powstają cząstki stałe, które trzeba wyłapać - o takiej temperaturze możesz w kominku jedynie pomarzyć.

A wypalanie dpf można porównać co najwyżej do wizyty kominiarza :).


http://www.princeton.edu/puceg/perspective/combustion/fig1.jpg

muchenz
12-01-2017, 00:59
W Polsce mamy ok. 23.000.000 samochodów, z tego 16 milionów ma ponad 10 lat.
Te samochody też przyczyniają się do powstawania PK10 i PM2,5.
Nie tylko przez spaliny ale także wzniecanie pyłów leżących na drogach, przez ścieranie nawierzchni i opon a także z klocków hamulcowych..

Stężenie PM10 w Żywcu. Latem 5 razy mniejsze niż zimą. Ale to pewnie pługi i piaskarki są temu winne :D.

https://jcew0g.bl3302.livefilestore.com/y3mSp2V5ngrWxMjQM4gIGILaOHPkboxIxySHY4BRnsI-mZyciCZgbIttq-K7nN9ub2myhpMw-elpDb1L4D4f-1p7AiUMFCoYFbQAyAxf4E1BUc7KFBu10C0En-aCy_PEgvqePKl5GYTwAvnl-46aat_GhjeJ1fOmxBfdPoPG1XR9js?width=928&height=257&cropmode=none

Rakotwórczy BaP - prawie 40 razy więcej zimą, ale już wiemy czemu. Kto jest winny? Pługi i piaskarki.

https://lcfvag.bl3302.livefilestore.com/y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M 0?width=955&height=264&cropmode=none

wg39070
12-01-2017, 07:15
OK. Ty masz bufor, możesz palić na 'full', ale ile osób ma? Nie wiem czy wg39070 ma czy mu idzie to w podłogówkę, ale wiem, że na rynku niemieckim kotły bez podajnika niemal ZAWSZE oferowane są z buforem. A u nas, u większości, kisi się drewno, bo prawie każdy przymyka dolot żeby wolniej się paliło, a do poprawnego, całkowitego spalenia potrzebny jest NADMIAR powietrza, a nie niedomiar.

Nie mam bufora, podłogówka skutecznie odbiera całą energię wyprodukowaną przez kominek z PW. Problemu z nadwyżką nie mam. Wkład pracuje na wysokich obrotach czyli, jak mówią wytrawni kominkarze - tak jak powinien a rdza mu nie grozi.

Jastrząb
12-01-2017, 07:34
tylko w 2016 roku sprowadzono do Polski MILION rzęchów z zagranicy, plus sprzedano prawie pół miliona nowych w kraju
ILE W TYM CZASIE URUCHOMIONO NOWYCH KOMINKÓW?

w przypadku aut skala czyni problem
Widziałeś te wykresy poziomu pyłów lato/zima?


Pewnie ze samochody dokładaja. Ale zima to niestety spalanie paliw w domowych piecach jest głównym zródłem tych znieczyszczen. A ze weldug opracowania naukowego które tu cytowałem, spalenie drewna to 1/5 spalania węgla, to i kominki są winne.

Pokazałem Ci żę Twój kominek generuję tyle pyłów co najgorszy rzęch przejezdzajacy 170tys km. Ty twierdzisz ze to nieprawda bo nikt nie zmierzył Twojego dymu i Twój jest na pewno lepszy bo masz (wow) 700C w kominku.
W takiej sytuacji, będąc spójnymi trzeba rzetelnie założyć ze rzęchy z zagranicy też nie emitują syfu, dopóki każdy z nich nie zostanie indywidualnie zmierzony.

Takoż, współczesny samochód generuje 60x mniej pyłów niż Twój kominek. Te pół milioan nowych samochodów to jak 7500 takich kominków.

Tak, wiem nie uwierzysz w te dane, bo..... bo są Ci niewygodne.

wg39070
12-01-2017, 07:52
Widziałeś te wykresy poziomu pyłów lato/zima?


Pewnie ze samochody dokładaja. Ale zima to niestety spalanie paliw w domowych piecach jest głównym zródłem tych znieczyszczen. A ze weldug opracowania naukowego które tu cytowałem, spalenie drewna to 1/5 spalania węgla, to i kominki są winne.

Pokazałem Ci żę Twój kominek generuję tyle pyłów co najgorszy rzęch przejezdzajacy 170tys km. Ty twierdzisz ze to nieprawda bo nikt nie zmierzył Twojego dymu i Twój jest na pewno lepszy bo masz (wow) 700C w kominku.
W takiej sytuacji, będąc spójnymi trzeba rzetelnie założyć ze rzęchy z zagranicy też nie emitują syfu, dopóki każdy z nich nie zostanie indywidualnie zmierzony.

Takoż, współczesny samochód generuje 60x mniej pyłów niż Twój kominek. Te pół milioan nowych samochodów to jak 7500 takich kominków.

Tak, wiem nie uwierzysz w te dane, bo..... bo są Ci niewygodne.

Po wpadce jednej z niemieckich firm samochodowych, dotyczącej zaniżania emisji wszelkiego syfu, nie wierzę już żadnemu producentowi aut. Oni wszyscy piszą to co my i ekolodzy chcą przeczytać. Tyle.

Jastrząb
12-01-2017, 08:13
Po wpadce jednej z niemieckich firm samochodowych, dotyczącej zaniżania emisji wszelkiego syfu, nie wierzę już żadnemu producentowi aut. Oni wszyscy piszą to co my i ekolodzy chcą przeczytać. Tyle.
Nie wierzysz bo Ci to na ręke.
Ja nie wierze w Twoje zapewnienia jaki to Twój komienk jest czysty i niskoemisyjny.
I u Ciebie niczego nie trzeba wymontowywać żeby emisja poleciała w kosmos - ot wystarczy "przykisić".

Albo inaczej, jakby jeden producent kominkó zaliczyl wpadkę z certyfikatem, to miałbym prawo jak Ty nie wierzyć żadnemu producentowi kominków?
Jakież to wygodne!

Greengaz
12-01-2017, 08:29
.....Tyle.
Gdzieś nam się zagubił Twój przyjaciel w prezentowaniu siły argumentów.
Masz wiedzę co się stało? Dostawa drewna, czy cuś?

wg39070
12-01-2017, 08:33
Gdzieś nam się zagubił Twój przyjaciel w prezentowaniu siły argumentów.
Masz wiedzę co się stało? Dostawa drewna, czy cuś?

Nie potrzebuję pomocy żadnych sił sprzymierzonych. A co, sprzedałeś go moderatorowi?

Greengaz
12-01-2017, 08:39
Nie potrzebuję pomocy żadnych sił sprzymierzonych. A co, sprzedałeś go moderatorowi?

Nie.
Tylko widzę spadek sił po stronie zwolenników budowy kotłów salonowych.
Jeśli już, to go znając, sam się sprzedał.

wg39070
12-01-2017, 08:44
Nie.
Tylko widzę spadek sił po stronie zwolenników budowy kotłów salonowych.
Jeśli już, to go znając, sam się sprzedał.

To żaden spadek sił. Z co niektórymi najzwyczajniej nie da się normalnie rozmawiać na forum. Nie mam na myśli Ciebie.

miedziannik
12-01-2017, 09:05
Witam.
Adwersarzu,nie o pyły się rozchodzi w nowoczesnym silniku diesla,te pozostają w katalizatorze po spaleniu sadzy jako popiół.
Dlatego są takie tanie po przebiegu 150-200000 km.=katalizator cząstek stałych,koszt jakie 2 tysie € do wymiany,po to je wycinają.:D
Problem to tlenki azotu,powstają powyżej 800 st.=czym wyższa temp. tym większa ilość
http://www.chemie.de/lexikon/Stickoxide.html
Powyżej 1300 st.=nieosiągalne w kominku,szybują w górę w kosmicznym tempie.
http://www.chemieunterricht.de/dc2/mwg/no-bild.htm
jak byś nie znalazł tłumacza
https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.chemieunterricht.de/dc2/mwg/no-bild.htm&prev=search
Pozdrawiam.

Jastrząb
12-01-2017, 09:29
Nie.
Tylko widzę spadek sił po stronie zwolenników budowy kotłów salonowych.
To nie jest spadek sił, zwykłe podkulenie ogona wobec twardych liczb i niewygodnych faktów.
Oczywiście oficjalnie nie da się z Tobą dyskutować, siejesz jadem itp itd.

Greengaz
12-01-2017, 09:35
To nie jest spadek sił, zwykłe podkulenie ogona wobec twardych liczb i niewygodnych faktów.
Oczywiście oficjalnie nie da się z Tobą dyskutować, siejesz jadem itp itd.

To pod moim adresem?

d7d
12-01-2017, 09:49
Stężenie PM10 w Żywcu. Latem 5 razy mniejsze niż zimą. Ale to pewnie pługi i piaskarki są temu winne :D.

https://jcew0g.bl3302.livefilestore.com/y3mSp2V5ngrWxMjQM4gIGILaOHPkboxIxySHY4BRnsI-mZyciCZgbIttq-K7nN9ub2myhpMw-elpDb1L4D4f-1p7AiUMFCoYFbQAyAxf4E1BUc7KFBu10C0En-aCy_PEgvqePKl5GYTwAvnl-46aat_GhjeJ1fOmxBfdPoPG1XR9js?width=928&height=257&cropmode=none

Rakotwórczy BaP - prawie 40 razy więcej zimą, ale już wiemy czemu. Kto jest winny? Pługi i piaskarki.

https://lcfvag.bl3302.livefilestore.com/y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M 0?width=955&height=264&cropmode=none

Czytaj ze zrozumieniem i nie naciągaj lub nie trywializuj faktów bo przestajesz być wiarygodny.

W Polsce mamy ok. 23.000.000 samochodów, z tego 16 milionów ma ponad 10 lat.
Te samochody też przyczyniają się do powstawania PK10 i PM2,5.
Nie tylko przez spaliny ale
także wzniecanie pyłów leżących na drogach, przez ścieranie nawierzchni i opon a także z klocków hamulcowych..
Nie neguję powstawania szkodliwych substancji BaP, PM10, PM2,2, i mniejszych przez spalanie węgla i drewna w piecach, kotłach i kominkach.
Na zwiększenie zimą poziomu szkodliwych czynników mogą też mieć czynniki atmosferyczne. Ale nie aż tak żeby było 5x więcej.
Więc wzrost 5x to głównie spalanie węgla, miału.
Kominki mają mały udział bo jest ich mało i ludzie mało w nich palą.

Jastrząb
12-01-2017, 09:49
To pod moim adresem?
Nie, nie. WG o sianiu jadem to chyba o mnie pisał. Ja ponoć sieje jadem, dre gębę, i generalnie nie da się ze mna dyskutować. Widać za dużo licz poprzytaczałem :P
Obrazić się. Taka infantylna reakcja na brak argumentów i twarde fakty :-(

Jastrząb
12-01-2017, 09:52
Więc wzrost 5x to głównie spalanie węgla, miału.
Kominki mają mały udział bo jest ich mało i ludzie mało w nich palą.Przytaczałem opracowanie, fakt paroletnie, z którego wynikało ze 60% gospodarstw domowych w PL jest nadal opalane węglem. Ogrzewanie poprzez spalanie drewna jest 5x mniejsze niż węglem. Wiec ja bym tego nie nazwał małym udziałem.

d7d
12-01-2017, 09:57
Źródła zanieczyszczeń

Za fatalny stan powietrza w Polsce odpowiedzialne są niska emisja, czyli spalanie paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych, transport, energetyka przemysłowa oparta na węglu, rolnictwo. Zanieczyszczenia powietrza mogą powodować także źródła naturalne, niewystępujące bezpośrednio w Polsce, takie jak wybuchy wulkanów czy burze piaskowe. Mogą być one jednak unoszone w powietrzu i transportowane na setki, a nawet tysiące kilometrów.
http://healpolska.pl/zrodla_zanieczyszczen/

wg39070
12-01-2017, 10:00
Przytaczałem opracowanie, fakt paroletnie, z którego wynikało ze 60% gospodarstw domowych w PL jest nadal opalane węglem. Ogrzewanie poprzez spalanie drewna jest 5x mniejsze niż węglem. Wiec ja bym tego nie nazwał małym udziałem.

A ja raz widziałem zestawienie, w którym Nowoczesna grubo przegoniła w sondażach PIS. Wiele informacji jest pisanych w taki sposób aby czytający przeczytał to co chce przeczytać.

fotohobby
12-01-2017, 10:06
Po wpadce jednej z niemieckich firm samochodowych, dotyczącej zaniżania emisji wszelkiego syfu, nie wierzę już żadnemu producentowi aut. Oni wszyscy piszą to co my i ekolodzy chcą przeczytać. Tyle.

A myślisz, że Twoj kominek i norma, ktora niby spełnienia maja sie jakos co kiszenia 10kg brykietu przez 3/4dnia ?
Taka sama ściema, możliwa do uzystania na stanowisku pomiarowym, d3elekim od wykorzystania wkladu w praktyce.

wg39070
12-01-2017, 10:14
A myślisz, że Twoj kominek i norma, ktora niby spełnienia maja sie jakos co kiszenia 10kg brykietu przez 3/4dni ?
Taka sama ściema, możliwa do uzystania na stanowisku pomiarowym, d3elekim od wykorzystania wkladu w praktyce.

A co żeś wyskoczył z kiszeniem brykietu przez 3/4 dni? Pogięło Cię czy złość przesłania Ci myślenie?

Jastrząb
12-01-2017, 10:19
A ja raz widziałem zestawienie, w którym Nowoczesna grubo przegoniła w sondażach PIS. Wiele informacji jest pisanych w taki sposób aby czytający przeczytał to co chce przeczytać.
To nie była informacja na interii czy inszym łonecie, tylko opracowanie naukowe na bazie danych GUSu, lasów panstwoych i czego tam nie jeszcze. Cofnij się pare stron. To nie boli.

Albo badź konsekwentny. Skoro zestawienia są powszechnie sfałszowane, to do polski nie wiechało milion starych trupów zza odry.
Albo się na opieramy na dostępnych danych albo wybieramy to co nam się podoba i potwierdza nasza wersje.

Ja dokonałem wysiłku i coś tam poszperałem. Ty wszystko negujesz bo "pewno" przekłamane, źle napisane itp.

d7d
12-01-2017, 10:20
Przytaczałem opracowanie, fakt paroletnie, z którego wynikało ze 60% gospodarstw domowych w PL jest nadal opalane węglem. Ogrzewanie poprzez spalanie drewna jest 5x mniejsze niż węglem. Wiec ja bym tego nie nazwał małym udziałem.

OK, 5x mniej jest spalania drewna niż węgla.
Ile z tego drewna jest spalane w kominkach?
Temat to "nie róbcie kominków w domu" a nie "nie palcie drewna w piecach" na węgiel lub na drewno.
Przecież dużo ludzi pisze, że już nie palą w kominkach bo im się nie chce.
A jak palą to głównie w okresie wiosennym i jesiennym a nie zimą.

O środowiska trzeba dbać kompleksowo a tutaj tylko mówi się o kominkach (które trują).

Jak dowiedziono w badaniach, w Polsce zanieczyszczenia powietrza spowodowane spalaniem węgla w elektrowniach wywołują rocznie: 3500 przedwczesnych zgonów, 1600 przypadków przewlekłego zapalenia oskrzeli oraz 800.000 utraconych dni pracy. W promieniu nawet 300 km od elektrowni zwiększa się zapadalność na*choroby układu oddechowego i krążenia, takie jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc lub nowotwór płuc, a także ryzyko przedwczesnego zgonu z powodu zawału serca czy udaru mózgu.
http://healpolska.pl/zrodla_zanieczyszczen/

Jastrząb
12-01-2017, 10:20
A co żeś wyskoczył z kiszeniem brykietu przez 3/4 dni? Pogięło Cię czy złość przesłania Ci myślenie?
Czy da się ( teoretycznie bo Ty tak nie robisz) Twój wklad kominkowy naładować i tak przydusić dopływ powietrza, żeby sie "kisiło" przez kilkanaście godzin?

Jastrząb
12-01-2017, 10:32
OK, 5x mniej jest spalania drewna niż węgla.
Ile z tego drewna jest spalane w kominkach?Nie umiem na to odpowiedzieć. Ale znam wiele osób które maja kominki a nikogo kto ma piec na drewno.

Oczywiście ze trzeba dbać kopmleksowo. Jestem jak najbardziej za przykręcaniem śruby każemu. Starym trupowm wieżdzającym do miast. Ociepleniom domów, jakości paliwa. Weż pod uwage żę kazdy nowy samochód ma coraz wyzsze wymagania. Domy muszą być lepiej ocielone. A w majestaci prawa można mieć piec na najgorszy węgiel czy kominek o otwartej komorze spalania i można w nim hajcować ile wlezie.

Greengaz
12-01-2017, 10:37
Nie, nie. WG o sianiu jadem to chyba o mnie pisał. Ja ponoć sieje jadem, dre gębę, i generalnie nie da się ze mna dyskutować. Widać za dużo licz poprzytaczałem :P
Obrazić się. Taka infantylna reakcja na brak argumentów i twarde fakty :-(

Patrząc na stopkę wg, mnie cały czas zastanawia, jaki jest sens wybudowania alternatywnego źródła ciepła /kotła w salonie/ przy domu z zapotrzebowaniem rocznym ca <10 000 kWh z cwu. Zwłaszcza, że miał świadomość co buduje przewidując kocioł gazowy 1,9 - 12 kW.
- koszt kotła na drewno z automatyką i takie tam - 20 000 zł,
- przy tym zapotrzebowaniu domu palenie dla widoku płomyków odpada, bo co zrobić z nadmiarem ciepła? Godzina dziennie, co drugi dzień przy buforze?
- oszczędności??? - odpada, bo jaka może być stopa zwrotu przy koszcie grzania tylko gazem mniej niż 2 000 zł/rok.
- na dokładke używanie klimy do dogrzewania.
Po prostu nic z tego nie rozumiem i na dokładkę jeszcze stanowisko antyekologiczne.

wg39070
12-01-2017, 10:38
Czy da się ( teoretycznie bo Ty tak nie robisz) Twój wklad kominkowy naładować i tak przydusić dopływ powietrza, żeby sie "kisiło" przez kilkanaście godzin?

Nie robiłem takiej próby. Myślę, że nie da się.

fotohobby
12-01-2017, 10:51
A co żeś wyskoczył z kiszeniem brykietu przez 3/4 dni? Pogięło Cię czy złość przesłania Ci myślenie?

Jak byś włączył myślenie, to pewnie bys doszedl do tego, ze tqm byla literowka i chodzilo o 3/4 dnia

wg39070
12-01-2017, 10:56
Jak byś włączył myślenie, to pewnie bys doszedl do tego, ze tqm byla literowka i chodzilo o 3/4 dnia

W takim razie odpowiadam. Nie próbowałem i nie sądzę aby było to możliwe. Swoją drogą przed wklejeniem postu przeczytaj go czasem a nie masz pretensje do czytających , że nie zajarzyli.

MD.
12-01-2017, 11:04
Iluz znacie ludzi wśród swoich znajomych dla których kominek to główne źródło ogrzewania? Z jednej strony w tym wątku próbuje się udowodnić, że większość ludzi przestaje z kominka korzystać bo brudno, bo syf, bo trzeba nosić drewno, bo gorąco w salonie. Z drugiej strony próbuje się udowodnić, że kominki to aż 1/5 spalanych paliw stałych. Przecież gdyby tak było to każdy z nas znałby mnóstwo ludzi z kominkami jako główne źródło ogrzewania. Jedno przeczy drugiemu. Eko przeciwnicy kominków powinni spotkać się przy flaszce wódki i uwspólnić swoje stanowisko :)

wg39070
12-01-2017, 11:13
Iluz znacie ludzi wśród swoich znajomych dla których kominek to główne źródło ogrzewania? Z jednej strony w tym wątku próbuje się udowodnić, że większość ludzi przestaje z kominka korzystać bo brudno, bo syf, bo trzeba nosić drewno, bo gorąco w salonie. Z drugiej strony próbuje się udowodnić, że kominki to aż 1/5 spalanych paliw stałych. Przecież gdyby tak było to każdy z nas znałby mnóstwo ludzi z kominkami jako główne źródło ogrzewania. Jedno przeczy drugiemu. Eko przeciwnicy kominków powinni spotkać się przy flaszce wódki i uwspólnić swoje stanowisko :)

Osobiście znam kilka osób posiadających kominek jako jedyne źródło ciepła (dokładnie 3). Ale jak piszesz, jest ich bardzo niewiele.Niedługo moja żona wróci do pracy po macierzyńskim i dla mnie również nastanie "gazowy czas" a kominek co najwyżej w weekend.

fotohobby
12-01-2017, 11:39
W takim razie odpowiadam. Nie próbowałem i nie sądzę aby było to możliwe. Swoją drogą przed wklejeniem postu przeczytaj go czasem a nie masz pretensje do czytających , że nie zajarzyli.

To jak przed nastaniem mrozów spalałeś 10kg opału (teraz 20kg) to ile było to czasu ma wpatrywanie sie w ogien ?

wg39070
12-01-2017, 12:16
To jak przed nastaniem mrozów spalałeś 10kg opału (teraz 20kg) to ile było to czasu ma wpatrywanie sie w ogien ?

Nie wiem, nie prowadzę ewidencji. Teraz palę zupełnie innym brykietem. RUF-a wkładam tylko kilka kostek przy pierwszym rozpalaniu. Swoją drogą jakie to ma znaczenie ile czasu jest ogień, ważne by ciepło było. W menu kominka pojawiło się drewno więc i ognia więcej.

Jastrząb
12-01-2017, 12:56
Niedługo moja żona wróci do pracy po macierzyńskim i dla mnie również nastanie "gazowy czas" a kominek co najwyżej w weekend.
Zaraz zaraz. Czyli to nie ty hajcujesz i targasz to drewno i patrzysz w ogien tylko żona na macierzyńskim? :D :D :D
To my ze zła osobą rozmawiamy ;-)
Ja też bym mógł polubić palenie w kominku jakby ktoś inny czarna robotę za mnie odwalił.

wg39070
12-01-2017, 13:04
Zaraz zaraz. Czyli to nie ty hajcujesz i targasz to drewno i patrzysz w ogien tylko żona na macierzyńskim? :D :D :D
To my ze zła osobą rozmawiamy ;-)
Ja też bym mógł polubić palenie w kominku jakby ktoś inny czarna robotę za mnie odwalił.
[moderowano] Ja rozpalam, ja donoszę drewno i ja uzupełniam zapasy opału. A co, jak małe dziecko jest w domu to żona jest ubezwłasnowolniona? Wyobraź sobie, że moja małżonka obiady też gotuje. Poza tym nie właź tam gdzie jesteś nie mile widziany. Napisałem Ci już kilka słów. Poza tym to właśnie żona była głównym prowodyrem zrobienia kominka. Wątpię też, żeby moja żona chciała rozmawiać z takim kimś jak Ty, wątpię bo musiała by się położyć żeby ...dorównać Ci poziomem inteligencji.

fotohobby
12-01-2017, 13:10
Nie wiem, nie prowadzę ewidencji. Teraz palę zupełnie innym brykietem. RUF-a wkładam tylko kilka kostek przy pierwszym rozpalaniu. Swoją drogą jakie to ma znaczenie ile czasu jest ogień, ważne by ciepło było. W menu kominka pojawiło się drewno więc i ognia więcej.

Właśnie zastanawiam się, jak można ,komfortowo grzać dom, kiedy w kominku spali sie 10kg brykietu w ciagu 5 godzin.
I tak robisz Ty, ktory nasmiewalas się z grzejacych pradem w taniej taryfie :lol:

wg39070
12-01-2017, 13:15
Właśnie zastanawiam się, jak można ,komfortowo grzać dom, kiedy w kominku spali sie 10kg brykietu w ciagu 5 godzin.
I tak robisz Ty, ktory nasmiewalas się z grzejacych pradem w taniej taryfie :lol:

O co Ci chłopie chodzi, czepiłeś się jakiś czasów palenia, o których ja nawet nie wspominam. Pali się, aż się spali i tyle. Grzej swój dom gazem i odczep Ty się od grzejących kominkiem. Czy ja wytykam Ci, że grzejesz w oknach czasowych i to pewnie dla oszczędności bo jak by inaczej?

Jastrząb
12-01-2017, 13:15
Aleś Ty pusty jak dzwon. Ja rozpalam, ja donoszę drewno i ja uzupełniam zapasy opałuJa Ci prosiłem żebys nie używał do mnie swoich skrótów myślowych, bo ja na dążam za tak wybitnym umysłem :-(

Skoro Ty wszystko robisz, to czemu powrót żony do pracy powoduje ze pn-pt kominek przestanie być palony? Rozpalasz wieczorem, rozpalasz rano przed praca. Skoro dzisiaj żonie rozpalasz, to rozpalisz rano solidnie zapakujesz kominek i w tak dobrze ocieplonym domu starczy, Wrócisz z pracy i wieczorem znowu rozpalisz. Inercyjność podłogówki sobie poradzi przeciez z odbiorem i dystrybucja nawalonego po dach kominku?

Nie złość się proszę, nie wyzywaj, nie obrazaj się.. Chciałbym zrozumieć. O to co.

wg39070
12-01-2017, 13:19
Ja Ci prosiłem żebys nie używał do mnie swoich skrótów myślowych, bo ja na dążam za tak wybitnym umysłem :-(

Skoro Ty wszystko robisz, to czemu powrót żony do pracy powoduje ze pn-pt kominek przestanie być palony? Rozpalasz wieczorem, rozpalasz rano przed praca. Skoro dzisiaj żonie rozpalasz, to rozpalisz rano solidnie zapakujesz kominek i w tak dobrze ocieplonym domu starczy, Wrócisz z pracy i wieczorem znowu rozpalisz. Inercyjność podłogówki sobie poradzi przeciez z odbiorem i dystrybucja nawalonego po dach kominku?

Nie złość się proszę, nie wyzywaj, nie obrazaj się.. Chciałbym zrozumieć. O to co.

A jak mam palić w kominku jak nikogo w domu nie będzie? Zostawił byś ogień w domu bez nadzoru? A po powrocie z pracy opłacać się będzie rozpalać jak kocioł dom nagrzeje. Litości chłopie, litości!

link2jack
12-01-2017, 13:25
Jedyne wyjście to tylko dzieci robić by żona była na macierzyńskim i "opłacało" w kominku napalić :)
To tak pół żartem wg39070
Ale pozostają jeszcze weekendy. W piątek wygasić piec gazowy i przez sobote i niedziele bedzie można palić.