PDA

Zobacz pełną wersję : Nie róbcie kominków w domu:)



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

muchenz
28-09-2018, 16:38
z jakiej choinki ....

Żartuję przecież :).

adam_mk
28-09-2018, 21:02
Idioci

Adam Mk

kulibob
29-09-2018, 16:44
Idioci

Adam Mk

A coś Ty się tak na mnie zdżaźnił

adam_mk
29-09-2018, 20:37
Nie na Ciebie!
Przeskoczyło bo podopisywali głupot...
No i Ty się załapałeś...

Ceny do góry, podatki też...
Ja pierdziu...
Co za debile...

Adam M.

kulibob
01-10-2018, 18:56
Nie wytrzymałem i zapaliłem :) Przed odpaleniu po słonecznym dniu w domu 23,5
kostka brykietu i kilka małych odpadów sosnowych. Klepki sosnowe kijowo się palą a w zasadzie za dobrze jak przydusiłem pwetrze to trochę zasyfiło szybę ale niema w czymś takim doświadczenia

Jastrząb
02-10-2018, 08:44
Chcesz jeździć dieslem to bul, najlepiej 3 razy tyle co za benzynę. A co!
Hehe, no i raz się z Tobą zgodzę!

Jastrząb
02-10-2018, 08:45
Zjakiej paki mam bulić? Płacę jaka jest cena rynkowa. Nie chce ponosić kosztów Waszych ekofanaberi. Chcecie aby było super czysto to płaćcie za to
A z jakiej racji ja mam bulić na leki na astmę dla dużej części społeczeńśtwa z powodu Twojej tanio-fanaberi.

Jastrząb
02-10-2018, 08:47
Zjakiej paki mam bulić? Płacę jaka jest cena rynkowa. Nie chce ponosić kosztów Waszych ekofanaberi. Chcecie aby było super czysto to płaćcie za to
Se ekooszołomy wymyśliły oczyszczalnie ścieków, a nie gufno na pole za domem, to niech CI płacą za oczyszczanie ścieków. Czemu masz bulić a ekofanaberie.

Jastrząb
02-10-2018, 08:49
A dlaczego gaz zwolnić może zwolnijmy wszystko to będzie super

Żeby durny naród "przekonac" do używania czystego paliwa.

Jastrząb
02-10-2018, 08:52
@kubson
Ja jestem za czystym bezdymnym spalanie .NIe ma czegoś takiego jak czyste spalanie paliw stałych w warunkach domowych.

Jastrząb
02-10-2018, 09:00
A ja wyszedłem ze psem na spacer po zmroku. Znowu se paru sąsiadów klimat robiło. W oczy szczypało :-( Ze też przed zapadnięciem ciemności było OK. Mój 150m2 dom w okolicy najmniejszy, średnia to solidnie ponad 200m2, same biedaki których na gaz nie stać.

adam_mk
02-10-2018, 09:32
Sam widzisz, że normalny nie jesteś.
Statystyka Ci to pokazuje...

Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 09:53
Sam widzisz, że normalny nie jesteś.
Statystyka Ci to pokazuje...

Adam M.
Cytując Twój własny argument sprzed paru stron, o Olimpie forum:
"Muchy jedzą g.....o. Jedzmy g.....o, miliony much nie mogą się mylić!"

Myjk
02-10-2018, 09:59
Sam widzisz, że normalny nie jesteś.
Statystyka Ci to pokazuje...
Tak jak ta twoja statystyka z palaczami co ich tytoń "ratuje" przed chorobą parkinsona wpędzając ich do grobu 10-20 lat wcześniej? Oj Adasiu, tobie coś się poważnie ostatnio pokiełbasiło pod kopułą. Ps. zdaje się pracowałeś nad jakimś cudownym kosmicznym wynalazkiem -- jak postępy?

Jastrząb
02-10-2018, 10:03
Ps. zdaje się pracowałeś nad jakimś cudownym kosmicznym wynalazkiem -- jak postępy?Mi się wydaję że praca musiałą zakończyń się pełnym sukcesem, bo zdecydowanei Adam_mk "odleciał w kosmos" :-(

adam_mk
02-10-2018, 10:49
Tak jak ta twoja statystyka z palaczami co ich tytoń "ratuje" przed chorobą parkinsona wpędzając ich do grobu 10-20 lat wcześniej? Oj Adasiu, tobie coś się poważnie ostatnio pokiełbasiło pod kopułą. Ps. zdaje się pracowałeś nad jakimś cudownym kosmicznym wynalazkiem -- jak postępy?

Powolutku do przodu.
Kolejne problemiki pokonane.
Nie narzekam.

W kosmos odlatujecie Wy żądając od biednych ludzi wydatków na swoje luksusy.
Zamieszkajcie wśród bogatych to macie je w gratisie.
:lol:

Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 10:57
W kosmos odlatujecie Wy żądając od biednych ludzi wydatków na swoje luksusy.
Biednych? Ja znam ludzi, którzy budują dom za "bańkę" (czytaj milion złotych) i w rozmowie pada od nich pytanie "ile mi grochu przez zimę idzie". Im do głowy nie przychodzi, że można dom ogrzewać czymś innym niż wungiel, bo byłoby 1000PLN rocznie drożej.

Uwierz mi, jakby obłożyć wungiel podatkiem, tak że ceny grzania gazem by się mocno zbliżyły do wungla/drewna, wszystkie te biedaki przestały płonąć miłością do żywego ognia i rzuciliby się na piece gazowe. Takcy są polacy. Będą, sorry za wyrażenie, "Srać pod siebie" aż im ktoś nie zabroni.

A nawet idąc Twoim i Kuliboba tokiem rozumowania: próbuje wycisnąć z życia ile się da czystego powietrza, zwisają mi inni. Biedni, bogaci.

wg39070
02-10-2018, 11:06
Jastrząb, na mojej ulicy stoi piękny, kilku letni, parterowy (z poddaszem) i duuuży dom za, jak napisałeś, "bańkę) albo i lepiej. Właściciele mają gaz i ...kominek. Jak myślisz, postawili ten kominek żeby nim taniej grzać? Nie sądzę.

Jastrząb
02-10-2018, 11:08
Jastrząb, na mojej ulicy stoi piękny, kilku letni, parterowy (z poddaszem) i duuuży dom za, jak napisałeś, "bańkę) albo i lepiej. Właściciele mają gaz i ...kominek. Jak myślisz, postawili ten kominek żeby nim taniej grzać? Nie sądzę.

A hajcują jak często?

wg39070
02-10-2018, 11:16
A hajcują jak często?

Dość rzadko. Ale jak gdzieś ktoś napisał, trują i koniec.

adam_mk
02-10-2018, 11:19
Biednych? Ja znam ludzi, którzy budują dom za "bańkę" (czytaj milion złotych) i w rozmowie pada od nich pytanie "ile mi grochu przez zimę idzie". Im do głowy nie przychodzi, że można dom ogrzewać czymś innym niż wungiel, bo byłoby 1000PLN rocznie drożej.

Uwierz mi, jakby obłożyć wungiel podatkiem, tak że ceny grzania gazem by się mocno zbliżyły do wungla/drewna, wszystkie te biedaki przestały płonąć miłością do żywego ognia i rzuciliby się na piece gazowe. Takcy są polacy. Będą, sorry za wyrażenie, "Srać pod siebie" aż im ktoś nie zabroni.

A nawet idąc Twoim i Kuliboba tokiem rozumowania: próbuje wycisnąć z życia ile się da czystego powietrza, zwisają mi inni. Biedni, bogaci.

Naprawdę jesteś tak skrajnym idiotą czy udajesz?
ILE RAZY trzeba Ci tłuc do łba, że TYLKO OBNIŻENIE CEN ENERGII może doprowadzić do poprawienia sytuacji?
Podwyżka cen węgla to podwyżka wszystkich cen każdej postaci energii.
Także VATu, więc rząd się ucieszy z nadwyżki budżetowej (zapisanej kwotowo).
To także palenie wszystkiego, co palne i niepalne, byle do paleniska wlazło.
W pierwszej kolejności - śmieci i odpadów!
Wiesz ile ciepła (energii) mieści się w kawałku plastiku?!!!

Coś Ty robił w szkole, że TAKIE pomysły zgłaszasz?

Wiesz co by było, gdyby Amerykanie za galon benzyny czy inną formę energii płacili drogo?!!! PREZYDENT W 5 MINUT PRZESTAŁBY BYĆ PREZYDENTEM !!!
Dlatego to tu czy tam wprowadza się "wolność i demokrację". Zwykle tam, gdzie jest ropa...
Ty tego nie widzisz?

Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 11:22
Dość rzadko. Ale jak gdzieś ktoś napisał, trują i koniec.
Są odpowiedzialni. Brawo. Z umiarem używają swojej trującej fanaberii. Jakby tak wszyscy potrafili. Niestety podałeś wujątek potwierdzający regułe. Przeciwko takim ludziom i kominkom nie mam nic. Mnie niestety dwóch sąsiadów obecnie wędzi prawie codziennie.

Jastrząb
02-10-2018, 11:26
Naprawdę jesteś tak skrajnym idiotą czy udajesz?
ILE RAZY trzeba Ci tłuc do łba, że TYLKO OBNIŻENIE CEN ENERGII może doprowadzić do poprawienia sytuacji?
Podwyżka cen węgla to podwyżka wszystkich cen każdej postaci energii.
Także VATu, więc rząd się ucieszy z nadwyżki budżetowej (zapisanej kwotowo).
To także palenie wszystkiego, co palne i niepalne, byle do paleniska wlazło.
W pierwszej kolejności - śmieci i odpadów!
Wiesz ile ciepła (energii) mieści się w kawałku plastiku?!!!

Coś Ty robił w szkole, że TAKIE pomysły zgłaszasz?

Wiesz co by było, gdyby Amerykanie za galon benzyny czy inną formę energii płacili drogo?!!! PREZYDENT W 5 MINUT PRZESTAŁBY BYĆ PREZYDENTEM !!!
Dlatego to tu czy tam wprowadza się "wolność i demokrację". Zwykle tam, gdzie jest ropa...
Ty tego nie widzisz?

Adam M.
A jakiś pomysł, (po za socjalistycznymi bredniami) skąd mają pochodzić fundusze na obniżenie cen energii?.

Co robiłem w szkole? Uczyłem się Historii, logiki, wyciągania wniosków.

wg39070
02-10-2018, 11:29
Naprawdę jesteś tak skrajnym idiotą czy udajesz?
ILE RAZY trzeba Ci tłuc do łba, że TYLKO OBNIŻENIE CEN ENERGII może doprowadzić do poprawienia sytuacji?
Podwyżka cen węgla to podwyżka wszystkich cen każdej postaci energii.
Także VATu, więc rząd się ucieszy z nadwyżki budżetowej (zapisanej kwotowo).
To także palenie wszystkiego, co palne i niepalne, byle do paleniska wlazło.
W pierwszej kolejności - śmieci i odpadów!
Wiesz ile ciepła (energii) mieści się w kawałku plastiku?!!!

Coś Ty robił w szkole, że TAKIE pomysły zgłaszasz?

Wiesz co by było, gdyby Amerykanie za galon benzyny czy inną formę energii płacili drogo?!!! PREZYDENT W 5 MINUT PRZESTAŁBY BYĆ PREZYDENTEM !!!
Dlatego to tu czy tam wprowadza się "wolność i demokrację". Zwykle tam, gdzie jest ropa...
Ty tego nie widzisz?

Adam M.

Nic dodać, nic ująć. Wygranie bitwy ze smogiem jest dziecinnie proste, wystarczy cenę prądu i gazu podzielić przez dwa. Gdyby prąd był o połowę tańszy, sam pewnie nie robiłbym przyłącza gazowego.

Jastrząb
02-10-2018, 11:34
Nic dodać, nic ująć. Wygranie bitwy ze smogiem jest dziecinnie proste, wystarczy cenę prądu i gazu podzielić przez dwa. Gdyby prąd był o połowę tańszy, sam pewnie nie robiłbym przyłącza gazowego.

Jakiś pomysł, kto ma dołożyć drugą połowe?

wg39070
02-10-2018, 11:38
Jakiś pomysł, kto ma dołożyć drugą połowe?

Co Ty z tą drugą połową. Wystarczy zmniejszyć wszelkie składowe faktury (prócz samej energii, bo ta niewiele kosztuje) i gitara. Najeść można się i małą łyżeczką. Ale gdzie tam, przecież prezesi i inne darmozjady z rad nadzorczych muszą zarabiać w setkach tysięcy miesięcznie.

Jastrząb
02-10-2018, 11:41
Co Ty z tą drugą połową. Wystarczy zmniejszyć wszelkie składowe faktury (prócz samej energii, bo ta niewiele kosztuje) i gitara. Najeść można się i małą łyżeczką. Ale gdzie tam, przecież prezesi i inne darmozjady z rad nadzorczych muszą zarabiać w setkach tysięcy miesięcznie.
Ty serio uważasz, że połowa składnika z faktury gazu/prądu idzie na wypłaty prezesów i rad nadzorczych?
I to podobno ja jestem oderwany od rzeczywistości ;-)
Ciągle czekam na sensowaną propozycję, jakim cudem obniżyć można cenę gazu/prądu o połowe.

wg39070
02-10-2018, 11:47
Ty serio uważasz, że połowa składnika z faktury gazu/prądu idzie na wypłaty prezesów i rad nadzorczych?
I to podobno ja jestem oderwany od rzeczywistości ;-)
Ciągle czekam na sensowaną propozycję, jakim cudem obniżyć można cenę gazu/prądu o połowe.

Nadal mnie nie rozumiesz. Pewnie, że można obniżyć składowe finalnej ceny. Należało by jednak (o czym nie napisałem) wziąć za ryj polskie holdingi węglowe i skończyć z ta mafią. Spadnie cena węgla to i prąd się obniży, tak czy nie? Z gazem jest dokładnie tak samo, monopol rządzi i niestety ...rządził będzie.

Jastrząb
02-10-2018, 11:57
Nadal mnie nie rozumiesz. Pewnie, że można obniżyć składowe finalnej ceny. Należało by jednak (o czym nie napisałem) wziąć za ryj polskie holdingi węglowe i skończyć z ta mafią. Spadnie cena węgla to i prąd się obniży, tak czy nie? Z gazem jest dokładnie tak samo, monopol rządzi i niestety ...rządził będzie.
No weź się zdecyduj. To premie prezesów i rad nadzorczych czy jakieś tajemnicze holdingi windują cenę wungla. Bo na moją wiedzę, to górnictwo węglowe jest średnio dochodowe. Jakieś bardziej konkretne przykłady gdzie te dziesiątki miliardów (bo o takich kwotach mówimy) przez te holdingi przeciekają, gdzie są marnowane. Jak się je weźmie za ryj jak to poetycko ująłeś, jakie patologie i nieprawidłowości w owych holdinach zniknął i spowodują spadek ceny prądu o połowe!!

Czy potrafisz tylko rzucić oklepanym na pewno prawdziwym hasłem, ponarzekać na holdingi i prezesów.

P.S.
Nawet jakby węgiel elektrownie miały za darmo, to nadal cena prądu nie spadnie o połowe. Około połowy rachunku to dystrybucja. No kombinuj dalej, jak obiżyć cenę prądu o połowe.

wg39070
02-10-2018, 12:01
No i żeś zabłysnął. Przy zerowej cenie węgla prąd i tak nie stanieje. Ręce mi opadły. No ale kiedyś czytałem, że gdyby ropa była za darmo, benzyna w Posce i tak kosztowała by około 3 zł. Podatki, akcyzy, waty, sraty, taty.

Jastrząb
02-10-2018, 12:03
No i żeś zabłysnął. Przy zerowej cenie węgla prąd i tak nie stanieje.
Czy Ty potrafisz tylko przekręcać czyjeś słowa?

"Nawet jakby węgiel elektrownie miały za darmo, to nadal cena prądu nie spadnie o połowe."

wg39070
02-10-2018, 12:11
Czy Ty potrafisz tylko przekręcać czyjeś słowa?

"Nawet jakby węgiel elektrownie miały za darmo, to nadal cena prądu nie spadnie o połowe."

To w takim razie o ile by wtedy spadła, o 10%? Daj już spokój z tymi mądrościami. Jakoś w bardziej cywilizowanych krajach może być energia dużo tańsza w porównaniu do zarobków. Polska to jakaś ekonomiczna czarna dziura, gdzie zawsze było drogo i po dupie był bity szary obywatel.

kulibob
02-10-2018, 12:30
Są odpowiedzialni. Brawo. Z umiarem używają swojej trującej fanaberii. Jakby tak wszyscy potrafili. Niestety podałeś wujątek potwierdzający regułe. Przeciwko takim ludziom i kominkom nie mam nic. Mnie niestety dwóch sąsiadów obecnie wędzi prawie codziennie.

Jak wędzą to dom rozwalić bo wprawdziwym domu jeszcze nie trzeba grzać. A Ty się kominków doczepiłeś dom do dupy anie kominek

Jastrząb masz ZAKAZ wychodzenia z psem może faktycznie te twoje sąsiady coś dziwnego palą że ci sę tak beret poorał

Jastrząb
02-10-2018, 12:31
To w takim razie o ile by wtedy spadła, o 10%? Daj już spokój z tymi mądrościami.
Przeciez to Ty zaczales: "należy obciąc cene o polowe". TO żadne mądrości - kombinuje, jak to zrobić co zaproponowałes.

Nie wiem czy 10 czy 30%, nie znam cen hurtowych wungla i udziału surowca w koszcie produkcji. NA pewnoe nie jest to 100% kosztu działania elektrowni. A biorąc pod uwagę, że z połowa mojego rachunku to dystrybucja, to nijak się ceny nie da obniżyć o połowe.
W PL w 2017 roku wyprodukowany 170.000 GWh prądu, cena hurtowa to circa 200PLN za GWh. Weź Jasiu kajet i porachuj ile trzeba by dołożyć żevy cenę zbić o połowe jak zaproponowałeś. Nadal nie wiem skąd wytzrasnąć taką kwotę na realizację Teojgo pomyślu :-(



Jakoś w bardziej cywilizowanych krajach może być energia dużo tańsza w porównaniu do zarobków. .Ale koszt zbudowani elektrowni i koszt zakupu wungla jest tak zbliżony do naszego. Po prostu zarobki są wyższe. I nie jest to wina elektrowni.

kulibob
02-10-2018, 12:32
Ciągle czekam na sensowaną propozycję, jakim cudem obniżyć można cenę gazu/prądu o połowe.

Cen się nie da ale fakturę tak 15*C w domu i przy świeczce kiełbasę łapkami pod stołem pocierać:)

adam_mk
02-10-2018, 12:34
A jakiś pomysł, (po za socjalistycznymi bredniami) skąd mają pochodzić fundusze na obniżenie cen energii?.

Co robiłem w szkole? Uczyłem się Historii, logiki, wyciągania wniosków.

Nie mam dobrych wieści...
Słabo Ci ta nauka wyszła!

Zauważ, że cena to nie jest wartość!
Jak wzrośnie wartość złotego tak, że dolara za 50 groszy kupisz to ceny energii będą pomijalnie małe.
Ale to by trzeba było, aby politycy zaczęli pracować dla polski. Dla nas.
Biorą kasę i realizują obce potrzeby.
Nieważne która opcja...
ŻADNA nie obniżyła podatków, nie zmniejszyła biurokracji, nie odcięła się od haraczy na rzecz KK.
Nie walczą o wartość złotówki...
Tym samym - nie walczą o nasz dobrobyt, ekologię, naszą wolność (głównie finansową).
Chcesz rady bez socjalistycznych bredni?
- Dokonajmy właściwego WYBORU, jak pójdziemy głosować następnym razem.

Taka uwaga...
Sam Korwin wielu może się nie podobać. Zwłaszcza tym, którzy nie rozumieją tego co mówi.
(mówi ciekawi i dość zabawne przykłady podaje na to co mówi)
A program partii Wolność jest "równie głupi jak Korwin"?
Mnie się ten jego sposób patrzenia na sprawę podoba.

Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 12:36
Jastrząb masz ZAKAZ wychodzenia z psem może faktycznie te twoje sąsiady coś dziwnego palą że ci sę tak beret poorał
Ja tak dla sportu zapytam Ciebie po raz kolejny, dlaczego to ja mam mieć zakaz wychodzenia, a nie sąsiad zakaz palenia. Co czyni jego lepszym niż mnie, że to ja a nie On ma jakimkolwiek zakazem obłożony.
Jeden powód.
Przypomnę również, że to sąsiad generują uciążliwość a nie ja!

Jastrząb
02-10-2018, 12:38
Cen się nie da ale fakturę tak 15*C w domu i przy świeczce kiełbasę łapkami pod stołem pocierać:)O matko! Ile TY masz lat?

wg39070
02-10-2018, 12:39
Ja tak dla sportu zapytam Ciebie po raz kolejny, dlaczego to ja mam mieć zakaz wychodzenia, a nie sąsiad zakaz palenia. Co czyni jego lepszym niż mnie, że to ja a nie On ma jakimkolwiek zakazem obłożony.
Jeden powód.
Przypomnę również, że to sąsiad generują uciążliwość a nie ja!

Ja tam wolę wąchać dym ze spalanej dębiny, niż wdepnąć w psie gówno.

Jastrząb
02-10-2018, 12:40
ŻADNA nie obniżyła podatków, nie zmniejszyła biurokracji, nie odcięła się od haraczy na rzecz KK.
Nie walczą o wartość złotówki...
Tym samym - nie walczą o nasz dobrobyt, ekologię, naszą wolność (głównie finansową).
Chcesz rady bez socjalistycznych bredni?
- Dokonajmy właściwego WYBORU, jak pójdziemy głosować następnym razem.
Adamie, jak chcesz żeby głupi ludzie dokonali mądrego wyboru. Jak chcesz, żeby rozszczeniowi ludzie któzy sami mają w doooopie ekologie, sąsiada, społeczeństwo. wybrali polityków którzy za nich o to zadbają.

Jastrząb
02-10-2018, 12:42
Ja tam wolę wąchać dym ze spalanej dębiny, niż wdepnąć w psie gówno.No to masz ZAKAZ wychodzenia z domu!!

kulibob
02-10-2018, 12:50
Ja tak dla sportu zapytam Ciebie po raz kolejny, dlaczego to ja mam mieć zakaz wychodzenia, a nie sąsiad zakaz palenia. Co czyni jego lepszym niż mnie, że to ja a nie On ma jakimkolwiek zakazem obłożony.
Jeden powód.
Przypomnę również, że to sąsiad generują uciążliwość a nie ja!

Ale to Ty masz z tym problem większość nie ma. Więc masz zakaz wychodzenia z domu

Jastrząb
02-10-2018, 12:53
Ale to Ty masz z tym problem większość nie ma. Więc masz zakaz wychodzenia z domuOK. Czyli jak więkoszość powiedziala: zakazujemy z dniem dzisiejszym spalania wungla w warunkach domowych, to byś się grzecznie dostosował.

adam_mk
02-10-2018, 12:58
Ja tak dla sportu zapytam Ciebie po raz kolejny, dlaczego to ja mam mieć zakaz wychodzenia, a nie sąsiad zakaz palenia. Co czyni jego lepszym niż mnie, że to ja a nie On ma jakimkolwiek zakazem obłożony.
Jeden powód.
Przypomnę również, że to sąsiad generują uciążliwość a nie ja!

Tak Ci się wydaje?

A KTO doprowadził do tego, że jest jak jest?
Do tego, że złotówka gówno jest warta?
Że żyjemy po to, aby opłacać kredyty zamiast ich udzielać?
Jak jakiś niedorozwój tylko umiesz żądać czystości!
A nawet w kiblach napisali - żądasz czystości - zachowaj ją sam!
ZNOWU zagłosujesz na mniejsze zło?
Albo ZNOWU zgodzisz się, aby inni wybrali "bo nie masz na kogo głosować"?
Jak nie masz - zgłoś swoją kandydaturę i rób porządek, którego pragniesz!

Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 13:17
Tak Ci się wydaje?

A KTO doprowadził do tego, że jest jak jest?
Do tego, że złotówka gówno jest warta?
Że żyjemy po to, aby opłacać kredyty zamiast ich udzielać?
Jak jakiś niedorozwój tylko umiesz żądać czystości!
A nawet w kiblach napisali - żądasz czystości - zachowaj ją sam!
ZNOWU zagłosujesz na mniejsze zło?
Albo ZNOWU zgodzisz się, aby inni wybrali "bo nie masz na kogo głosować"?
Jak nie masz - zgłoś swoją kandydaturę i rób porządek, którego pragniesz!

Adam M.
Przestan z tymi teoriami spiskowymi.
Nic mi się nie wydaje.
Ten konkretny sąsiad sra pieniędzmi. I jak coniektórzy tutaj z uśmiechem na twarzy ma w pompie że jego kominek śmierdzi. Jemu ma być przyjemnie a przy okazji pare groszy taniej. On nigdy nie zagłosuje na ludzi którzy obiecają zrobienie z tym porządku.

adam_mk
02-10-2018, 13:21
Rozumiem...
Ty jesteś z tych co się modlą...
Wkleić raz jeszcze tę modlitwę?

Sra kasą wiec niech mu krowa zdechnie a córka z czarnym się puszcza...

Jakie to takie nasze... Polskie...


Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 13:25
Rozumiem...
Ty jesteś z tych co się modlą...
Wkleić raz jeszcze tę modlitwę?

Sra kasą wiec niech mu krowa zdechnie a córka z czarnym się puszcza...

Jakie to takie nasze... Polskie...


Adam M.

Nie kolego, coś CI się pomyliło i to zdrowo.
Sra kasą, to niech ogrzewa dom w czysty sposób i nie generuje uciązliwości dla otoczenia.
Co robi jego córka i z kim mi koło tyłka lata/ Jej wola.

adam_mk
02-10-2018, 13:48
Rozumiem...
Ale zarządzić JEGO kasą to chcesz!
Czemu?
Czemu nie ma być tak, aby bardziej mu się opłacało grzać inaczej niż smrodząc?
Zarządzenie cudzą kasą jest łatwiejsze?
Może mu więc zasponsoruj czyste ogrzewanie?

Adam M.

Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 13:55
Rozumiem...
Ale zarządzić JEGO kasą to chcesz!
Czemu?
Czemu nie ma być tak, aby bardziej mu się opłacało grzać inaczej niż smrodząc?
Zarządzenie cudzą kasą jest łatwiejsze?
Może mu więc zasponsoruj czyste ogrzewanie?

Adam M.

Adam M.
Nie wiem skąd Ty te pomysły wyciągasz :-(
niech se robi z kasą co chce.
Nie jego córka robi se co chce.
Niech se żyje jak chce.
Ale niech da żyć innym!!

Dlaczego ja mam mu sponsorować czyste ogrzewanie (zwłaszcza że go stać). Dlaczego on nie możę mi sponsorować czystego powietrza. Skąd u Ciebie takie jednokierunkowe postrzeganie rzeczywistości wraz z obroną tych co smrodzą a nie Tych co z nie z własnej woli muszą tym oddychać.

kulibob
02-10-2018, 15:30
OK. Czyli jak więkoszość powiedziala: zakazujemy z dniem dzisiejszym spalania wungla w warunkach domowych, to byś się grzecznie dostosował.

Jak jest ustawa to niewiele mogę zrobić albo się dostosować albo starać się obejść ustawę lub ryzykować kare

kulibob
02-10-2018, 15:33
Nie kolego, coś CI się pomyliło i to zdrowo.
Sra kasą, to niech ogrzewa dom w czysty sposób i nie generuje uciązliwości dla otoczenia.
Co robi jego córka i z kim mi koło tyłka lata/ Jej wola.

To sprawa tego co ma jak je wyda. Przepuści na kurwy i prochy lub wydać na sierocińce to tylko wola wydającego pieniądze.

kulibob
02-10-2018, 15:35
Rozumiem...
Ale zarządzić JEGO kasą to chcesz!
Czemu?
Czemu nie ma być tak, aby bardziej mu się opłacało grzać inaczej niż smrodząc?
Zarządzenie cudzą kasą jest łatwiejsze?
Może mu więc zasponsoruj czyste ogrzewanie?

Adam M.

Adam M.

Tusę zgodzę.
Dlaczego palę ?
o taniej
Daj mi prąd za 17gr to wyrówna mi się z węglem to po tym sezonie zrezygnuje z węgla

adam_mk
02-10-2018, 16:25
On jakoś nie potrafi tego zrozumieć.
KAŻE innym za ich kasę robić SOBIE to świeże powietrze zamiast zamieszkać tam, gdzie ono jest.
No i dokładnie ocenia na co kogo stać.
Ciekawe czy wie ile sąsiedzi solą zupę...
Nie zasponsoruje...
Nic nie zrobi w tym kierunku poza zażądaniem tego, co dla niego wygodne.

Adam M..

Jastrząb
02-10-2018, 16:26
Tusę zgodzę.
Dlaczego palę ?
o taniej
Daj mi prąd za 17gr to wyrówna mi się z węglem to po tym sezonie zrezygnuje z węgla
Skąd poroniony pomysł że ja Ci mam coś dawać?.

adam_mk
02-10-2018, 16:33
Bo czegoś od niego chcesz a jest coś - za coś.

Adam M.

Jastrząb
02-10-2018, 16:40
On jakoś nie potrafi tego zrozumieć.
KAŻE innym za ich kasę robić SOBIE to świeże powietrze zamiast zamieszkać tam, gdzie ono jest.
A On jakoś nie potrafi tego zrozumieć.
Powietrze samo z siebie jest świeże. Nieświeże robi się od smrodzenia, nie odwrotnie. Przyczyna - skutek. No ale po ty co Ty tu ostatnio wypisujesz, nie liczę żę zrozumiesz prosty ciąg przyczynowo skutkowy: świeże powietrze -> smrodzenie -> zasmrodzenie powietrze.

Jastrząb
02-10-2018, 16:41
Bo czegoś od niego chcesz a jest coś - za coś.
Adam M.Kup pan cegłówke......Taki to deal według Ciebie.

kulibob
02-10-2018, 17:06
Mi jest tanio mi jest dobrze. Tobie żle?? to zrób tak żeby mi było tanio a tobie czysto.

Ja mam problem czy Ty?

adam_mk
02-10-2018, 17:20
A On jakoś nie potrafi tego zrozumieć.
Powietrze samo z siebie jest świeże. Nieświeże robi się od smrodzenia, nie odwrotnie. Przyczyna - skutek. No ale po ty co Ty tu ostatnio wypisujesz, nie liczę żę zrozumiesz prosty ciąg przyczynowo skutkowy: świeże powietrze -> smrodzenie -> zasmrodzenie powietrze.

To działa tak...
Drogie "tanie państwo, tani pieniądz, biedni ludzie, palenie śmieciami i jazda rowerem, aby autka nie wyciągać z garażu.
Głupi roszczeniowi ludzie - durne wybory - drogie "tanie państwo".

Adam M.

niktspecjalny
03-10-2018, 11:59
Nie wiem skąd Ty te pomysły wyciągasz :-(
niech se robi z kasą co chce.
Nie jego córka robi se co chce.
Niech se żyje jak chce.
Ale niech da żyć innym!!

Dlaczego ja mam mu sponsorować czyste ogrzewanie (zwłaszcza że go stać). Dlaczego on nie możę mi sponsorować czystego powietrza. Skąd u Ciebie takie jednokierunkowe postrzeganie rzeczywistości wraz z obroną tych co smrodzą a nie Tych co z nie z własnej woli muszą tym oddychać.

Chyba już ze 4 razy wspomniałeś o tym bogaczu.Zazdrościsz mu kasy? Jakiś bzdurny wzajemny sponsoring wymyślasz.Nie otwieraj okien , o filtruj się i olej bogacza , a nie biadolisz jak to facet z kaską do nieszczelnej chałupy trochę dymu z sezonowanego drewna ci wpuścił.Jak ma kasę to nie ma syfiastych urządzeń w domciu.

Jastrząb
04-10-2018, 10:51
Chyba już ze 4 razy wspomniałeś o tym bogaczu.Zazdrościsz mu kasy? .Mierzysz własną miarą.

kulibob
04-10-2018, 11:11
A ja sobie dzisiaj posadziłem truskawki i maliny.

Jastrząb podsuń mi jeszcze jakieś pomysły jak być większym dziadem?
Bo to z chlebem było super. Teraz do biedronki się raz w tygodniu chodzi:)

niktspecjalny
04-10-2018, 11:13
Mierzysz własną miarą.

Ależ oczywiście .Nie odpowiadałbym ci gdyby było inaczej.Widzisz FM uczy pokory :yes::D.Tyle ,że ja takiego problemu nie mam choć wydaje mi się po wpisach jakimi karmisz ten topik , że on u ciebie postępuje i nie tylko ja to zauważam.

kulibob
04-10-2018, 11:25
Tylko trzeba by kozule zmajstrować taką na trawę a nie na drewno:)
A tokolejny budynek gospodarczy do postawienia

Jastrząb
04-10-2018, 12:05
Jastrząb podsuń mi jeszcze jakieś pomysły jak być większym dziadem?
A to się da?

Jastrząb
04-10-2018, 12:07
Ależ oczywiście .Nie odpowiadałbym ci gdyby było inaczej.Widzisz FM uczy pokory :yes::D.Tyle ,że ja takiego problemu nie mam choć wydaje mi się po wpisach jakimi karmisz ten topik , że on u ciebie postępuje i nie tylko ja to zauważam.
Ech, jak mi Twojego prostego i zrozumiałego przekazu brakowało :-)

Jastrząb
04-10-2018, 12:09
Tylko trzeba by kozule zmajstrować taką na trawę a nie na drewno:)
A tokolejny budynek gospodarczy do postawieniaKasa to kasa!! Oszczędzisz. Zawijaj rękawy i do roboty!!

niktspecjalny
04-10-2018, 12:19
Ech, jak mi Twojego prostego i zrozumiałego przekazu brakowało :-)

Tylko odniosłem się do Twojego wpisu o bogatym sąsiedzie który Ci smrodzi.:yes:

Jastrząb
04-10-2018, 12:24
Oj coś czuję, że Ty nie dostajesz.
A co to ma do rzeczy? Piszemy o tym jak Kulibob ma wycisnąć z życia ile się da z totalnym brakiem poszanowania innych. TO przecież jego filozofia życiowa.

adam_mk
04-10-2018, 12:33
On nikomu niczego nie nakazuje, a Ty - tak.
Szanuje kasę, a Ty nie, zwłaszcza cudzej nie szanujesz...
A do tego masz co najmniej komunistyczne podejście do gospodarki...
:lol:

Adam M.

Jastrząb
04-10-2018, 12:48
On nikomu niczego nie nakazuje, a Ty - tak.
Oczywiście że nakazuje. Nakazuje wdychać innym to co wylatuje z jego komina.



Szanuje kasę, a Ty nie, zwłaszcza cudzej nie szanujesz...
Tak oczywiście, On szanuje czudze pieniądze. Jawnym tekstem otwarcie mówi, że ma gdzieś jakie konsekwencje zdrowotne ma palenie najgorszym paliwem. Grunt żeby dla niego było tanio. A skutki tego palenia są baaaardzo dla tego kraju są kosztowne. Ale, nie On szanuje pieniądze. Ja mam dobrowolny szacunek dla ludzkiego zdrowia. On, dopiero jak mu ustawą nakaża. Weż się zlituj.



A do tego masz co najmniej komunistyczne podejście do gospodarki...
Tak, tak. Jestem przeciwny bliżej niezdefiniowanemu dawaniu (np taniego prądu), a zwolennikiem opodatkowania najgorszych syfiastych paliw stalych. Gomułka komunizmu mógłby sie ode mnie uczyć! ;-)

Adamie, co Ty znowu tam palisz?

kulibob
04-10-2018, 12:52
Kasa to kasa!! Oszczędzisz. Zawijaj rękawy i do roboty!!

Gdybym się nie narobił to bym nie mił tego co mam ale lepiej kredyt i w cuglach zapier ... do śmierci. A życi jest za krótkie aby tak żyć. Trzeba naleźć kompromis między pracą, oszczędnością i chciejstwem.

fotohobby
04-10-2018, 12:52
On nikomu niczego nie nakazuje

Adam M.

Tylko nie daje wyboru ;)

adam_mk
04-10-2018, 12:53
Opakowania.
Zebrało się trochę przez lato...
Tanio jest i jest ciepło.

Adam M.

Jastrząb
04-10-2018, 13:08
Opakowania.
Zebrało się trochę przez lato...
Tanio jest i jest ciepło.

Adam M.
Fajnie zmieniasz temat, żeby niedajboże nie odnieść się do niwygodnych odpowiedzi :-/
Podręcznikowy przykład wiesz czego/kogo?

Styropianowe też? Tak z szacunku dla sąsiadów....

adam_mk
04-10-2018, 14:37
Nie. Styropianowe nadają się na capon.
Trochę acetonu, trochę styro i wychodzi bardzo dobry capon.
:lol:

Adam M.

niktspecjalny
04-10-2018, 14:58
Przepraszam ,że nie w 100% w temacie ale jak się piz.....e ręcami w stół to te nożyce same gadają.:yes::D. Jak Was się tu nagle dużo zleciało ja pierdziu.:lol2:

kulibob
04-10-2018, 15:04
Tylko nie daje wyboru ;)

Dla czemu?? Chcesz być farjer to bądź frajer nikomu nic nie bronie

kulibob
04-10-2018, 15:05
Opakowania.
Zebrało się trochę przez lato...
Tanio jest i jest ciepło.

Adam M.

Postawa godna bohatera maksymalne wykorzystanie odpadów do samego końca.
Ja niestety segreguję ale straszą podwyżkami więc będę robił podwójną segregacje jeszcze na palne i niepalne.

Można by PETy i PE granulować jako dodatek do ekogrochu.

fotohobby
04-10-2018, 15:07
Dla czemu?? Chcesz być farjer to bądź frajer nikomu nic nie bronie

Nie liczyłem na to, że zrozumiesz

kulibob
04-10-2018, 15:15
Nie liczyłem na to, że zrozumiesz

Objaśnij to może choć część pojmę.
Teraz szukam tańszej kawy co jeszcze jakieś standardy smaku spełnia zamówiłem na alegro ziarnistą taką za 19 i20 za kg młynek pożyczymy jak będzie ok to zainwestuje zwórcisię w ok 10mc

adam_mk
04-10-2018, 16:11
Postawa godna bohatera maksymalne wykorzystanie odpadów do samego końca.
Ja niestety segreguję ale straszą podwyżkami więc będę robił podwójną segregacje jeszcze na palne i niepalne.

Można by PETy i PE granulować jako dodatek do ekogrochu.

No, potem jeszcze można te palne na palne w dzień i palne nocą...
:lol: :lol: :lol:

Na kominku ogień płonie syczy sykiem smolnych szczap...
A im żal - bo nie mają.
A ja lubię trzask płonącego ognia, jak zimno za oknem.
Od samego dźwięku robi się cieplej i milej.

Adam M.

fotohobby
04-10-2018, 18:26
Objaśnij to może choć część pojmę.
Teraz szukam tańszej kawy co jeszcze jakieś standardy smaku spełnia zamówiłem na alegro ziarnistą taką za 19 i20 za kg młynek pożyczymy jak będzie ok to zainwestuje zwórcisię w ok 10mc

Nie, nie ma sensu ci tlumaczyc...

Kawe kupuje w necie za okolo 50-70zł za kg.
Zieloną.
Sam wypalam pod gust mój j mojej zony.
Ostatnią, która speĺnia kryteria smaku jest czerwona Bellarom z Lidla, ale to okolo 35-40zł za kg.
Wszystko, co probowalem ponizej tej pólki to tragedia.
Nie moglbym zmusić sie do przełknięcia espresso z tamtych mieszanek.

JTKirk
04-10-2018, 18:59
Nie, nie ma sensu ci tlumaczyc...

Kawe kupuje w necie za okolo 50-70zł za kg.
Zieloną.
Sam wypalam pod gust mój j mojej zony.
Ostatnią, która speĺnia kryteria smaku jest czerwona Bellarom z Lidla, ale to okolo 35-40zł za kg.
Wszystko, co probowalem ponizej tej pólki to tragedia.
Nie moglbym zmusić sie do przełknięcia espresso z tamtych mieszanek.

ja co prawda sam nie wypalam, kupuję ziarnistą do ekspresu. W pełni zgadzam się z tym co napisałeś. Kupiłem kiedyś na spróbowanie takiej z najniższej półki cenowej, ale więcej tego błędu nie popełniłem...

kulibob
04-10-2018, 19:00
No dla mnie kawa z fuzlem musi być. i kosztować 20 zł aby zamortyzować młynek w jakieś 8mc a później jestem do przodu.
Ale najpierw testy czy to pitne jutro powinna być w paczkomacie.

https://allegro.pl/tylko-ta-aukcja-kawa-gimoka-gran-bar-1-kg-ziarno-i7571869561.html
https://allegro.pl/taniej-kawa-ziarnista-gimoka-gusto-ricco-1-kg-i7586081706.html

Z kolektora powietrznego jestem zadowolony jak na absorber za 3-4zł
maksymalnie wychodzi ok 1600W tylko jakiś termostat różnicowy by się przydał narazie jest zwykły
Myślę jeszcze o klatkach dla królików kurę dekapitowałem to z królika ogarnę.
A z paleniem śmieci żartuję chyba że sytuacja zmusi.

Trzeba zmienić nazwę tematu na dziadostwa kuliboba.

fotohobby
04-10-2018, 19:53
Ha, ha - mieszanka z 90% robusty.
Normalnie miód...

kulibob
04-10-2018, 20:11
Nie wiem nigdy nie piłem. Zresztą niby mocniejsza a wolę takie z powerem niż takie dla lowelasików z dziwną gejowską fryzką w malutkiej filiżaneczce z mleczkiem i choinką. Kawa to kubeł 0,5l i fuzel:)

Jastrząb
04-10-2018, 21:07
Przepraszam ,że nie w 100% w temacie Przywykliśmy.

Jastrząb
04-10-2018, 21:08
Dla czemu?? Chcesz być farjer to bądź frajer nikomu nic nie bronie
Toż mi ostatnio broniłeś wychodzić ze psem na spacer bo mi śmierdziało z sąsiedniego kominka.

Jastrząb
04-10-2018, 21:12
Na kominku ogień płonie syczy sykiem smolnych szczap...
A im żal - bo nie mają.
Ja już tracę nadzieję, że przeczytasz ze zrozumieniem proste zdanie: miałem kominek, rozebrałem. Wiec jak ma być mi żal śmierdziucha? Żal to mi kilkunastu tysięcy które owczym pędem wywaliłem w ten interes :-( Kominek mnie kosztował tyle co ogrzewanie domu przez 15 lat.

kulibob
04-10-2018, 21:16
Toż mi ostatnio broniłeś wychodzić ze psem na spacer bo mi śmierdziało z sąsiedniego kominka.

Bo ci to szkodzi na mózg jakieś dziwne opary są tam gdzie mieszkasz

kulibob
04-10-2018, 21:18
Ja już tracę nadzieję, że przeczytasz ze zrozumieniem proste zdanie: miałem kominek, rozebrałem. Wiec jak ma być mi żal śmierdziucha? Żal to mi kilkunastu tysięcy które owczym pędem wywaliłem w ten interes :-( Kominek mnie kosztował tyle co ogrzewanie domu przez 15 lat.

Nie wżywaj się tu że teraz żałujesz że rozebrałeś. To tłumaczy twoją furie. Idziesz w zaparte że kominki są złe a tym czasem żałujesz jednej z najgorszych decyzji w życiu.
Kulibobo Freud

Leczenie kastracja chemiczna lub ponowne postawienie kominka

adam_mk
04-10-2018, 22:05
Dekapitowałeś kurkę?
Po co?
Ja to bym popsutego koguta dekapitował!
Osobiście i u sąsiada!
Popsuł się tak, że drze gumiora już po 2 w nocy...
Twoje są wyregulowane?

Pali się jak jest zimno.
Zimno jest po zmroku.
Pęta się człowiek po zmroku diabli wiedzą po co i w zimnie - to mu szkodzi!
Ni ma co robić bo kominek rozebrał...
Normalni łapki przy kominku wtedy grzeją a on łazi i patrzy co i ile kto dokłada...
Dziwny jakiś...

Adam M.

kulibob
05-10-2018, 06:30
Miła kwarantanne nie doszła do siebie to dekapitowałem Za kilka miesięcy będzie kurzy obóz zagłady bo pół stada trzeba będzie wymienić.
Nie mam kogutów nie są potrzebne obniżają opłacalność i hałasują.

Jastrząb
05-10-2018, 07:50
Bo ci to szkodzi na mózg jakieś dziwne opary są tam gdzie mieszkasz
I raz się z Tobą zgodzę. Dziwne, śmierdzące i szkodliwe opary z duszenia pewnie mokrawego drewna w prymitywnym piecu salonowym. Ponoć dla przyjemności.

Jastrząb
05-10-2018, 07:51
Nie wżywaj się tu że teraz żałujesz że rozebrałeś. To tłumaczy twoją furie. Idziesz w zaparte że kominki są złe a tym czasem żałujesz jednej z najgorszych decyzji w życiu.
Kulibobo Freud

Leczenie kastracja chemiczna lub ponowne postawienie kominka
Nawet jakbyś miał racje. PRzecież nie mogę zbudować kominka, to się nie będzie opłacało!!

Jastrząb
05-10-2018, 07:54
Dekapitowałeś kurkę?
Po co?
Ja to bym popsutego koguta dekapitował!
Osobiście i u sąsiada!
Popsuł się tak, że drze gumiora już po 2 w nocy...
Twoje są wyregulowane?

Pali się jak jest zimno.
Zimno jest po zmroku.
Pęta się człowiek po zmroku diabli wiedzą po co i w zimnie - to mu szkodzi!
Ni ma co robić bo kominek rozebrał...
Normalni łapki przy kominku wtedy grzeją a on łazi i patrzy co i ile kto dokłada...
Dziwny jakiś...

Adam M.
Nic nie musze łazic i patrzec. To czuć bez patrzenia.

Normalni mają ciepło w domu. Cały czas mają komfortową temperaturę bez noszenia, wynoszenia, czyszczenia, rąbania no i smrodzenia!
Nie muszą łapek grzać, bo łapki są cały czas w komfortowej temperaturze.

kulibob
05-10-2018, 07:58
Nawet jakbyś miał racje. PRzecież nie mogę zbudować kominka, to się nie będzie opłacało!!

Bezpieczeństwo energetyczne i kupa przyjemności z ognia.
Widzisz u mnie nawet bezdymnie idą klepki kantówki sosnowe

wg39070
05-10-2018, 08:06
Bezpieczeństwo energetyczne i kupa przyjemności z ognia.
Widzisz u mnie nawet bezdymnie idą klepki kantówki sosnowe

... a ja pociachałem wszystkie deski po budowie, które zalegały w blaszaku. Porządek i ciepło przy okazji.

kulibob
05-10-2018, 08:15
Przyzwyczajenie do brykietu powodowało że za bardzo zmniejszałem powietrze i brudziła mi się szyba teraz doszedłem do wprawy. 3 razy kominek był w ruchu. Teraz poczekam aż podłoga się odpali.

Jastrząb
05-10-2018, 08:54
Bezpieczeństwo energetycznePisałem 100 razy. generator tańśzy.


i kupa przyjemności z ognia.Czego? Psychiatrą nie jestem, ale podejrzewam że piromaństwo można jakoś leczyć.



Widzisz u mnie nawet bezdymnie idą klepki kantówki sosnoweCo z tego że dymu nie widzisz. WIdziałeś kiedyś bakterie? Co z oczu to serca, aby taniej.

Jastrząb
05-10-2018, 08:55
... a ja pociachałem wszystkie deski po budowie, które zalegały w blaszaku. Porządek i ciepło przy okazji.

Smród po okolicy w gratisie!

Jastrząb
05-10-2018, 09:18
Tak na marginesie, świerkowe dechy spalane w kominku nie śmierdzą.
Można twierdzić, że patrzenie w ogień jest przyjemne, to można twierdzić że spalane drewno w prymitywnym skrzynce nie śmierdzi. Papier wszystko przyjmie.
Ktoś tu się kiedyś z Tobą chciał zakładać o wódke, ile jeden kominek nasmrodzić potrafi, ale się rakiem wycofałeś z wcześniej dekalrowanego zakładu.

Ja spotkałem ludzi którzy myją się raz na tydzień i twierdzą że nie śmierdzą. Znam ludzi którzy palą papierosy i im nie śmierdzi, ba twierdzą żę to przyjemne. Znam jednego co twierdzi że palenie jest zdrowe ale to przypadek kliniczny, więc się nie liczy.

kulibob
05-10-2018, 09:18
Pisałem 100 razy. generator tańśzy.


A benzyna skąd?? agregat wpięty pod małą biogazownie to może tak.
Ale sam agregat to dupa pomysł przynajmniej jak dla mojego podejścia do życia

Jastrząb
05-10-2018, 09:31
A benzyna skąd?? agregat wpięty pod małą biogazownie to może tak.
Ale sam agregat to dupa pomysł przynajmniej jak dla mojego podejścia do życia
A co mnie Twoje idiotyczne podejście do życia obchodzi?

Ci wielokrotnie tłumaczyłem, że Twoje podejście daje CI złudne poczucie bezpieczeństwa na wypadek kryzysu, Owszem, brak prądu czy jakaś wtopa na 2 tygodnie jest OK. Ale przy wojnie lub innym końcu świata, jesteś w takiej samej d....pie jak ja z zapsem 50L paliwa do generatora, który skończy się po tygodniu.

Jakbym miał takie samo durne podejście do życia jak Ty, to bym zakopał w ogrodze zbiornik na gaz, olej opałowy czy cokolwiek co pozwoli mi przetrwać pólroczny koniec swiata. Kominek? Da mi ciepło i nic wiecej.

wg39070
05-10-2018, 09:58
Smród po okolicy w gratisie!

Napisałem o smrodzie ale nie wiedzieć czemu moderator usunął.

kulibob
05-10-2018, 10:07
To tobie się wydaje że jest wszystko ok a tak nie jest.Coś takiego jak WW2 na obecną chwilę nie jest niemożliwe.
Zakładając prawdziwy kryzys ekonomiczny, kolejny czarnobyl, rok bez lata czy kolejną kadencję PiSu to kto jest w lepszej sytuacji.
Poco am coś zakopywać? drewno, brykiet, węgiel mam prąd aby zaspokoić minimum mam, wodę mam kwestia przeniesienia filtrów i jej gotowania,filtracja powietrza do f9, Jedzenie bez produkcji własnej na około 1-1,5 miesiąca.

A Ty co masz klime, ongrida i lodówk?

kulibob
05-10-2018, 10:14
Eko oszołomy, fircyki i facebuki doprowadzą nas do końca świata jak dojdzie do kryzysu a chłop z miasta będzie miał użyć scyzoryka.
Znam takiego co do zmiany kranu wołał fachowca bo nie umiał :)

Jastrząb
05-10-2018, 10:20
Napisałem o smrodzie ale nie wiedzieć czemu moderator usunął.
Wykształcony humanista a nie wie co napisał?

Jastrząb
05-10-2018, 10:23
To tobie się wydaje że jest wszystko ok a tak nie jest.Coś takiego jak WW2 na obecną chwilę nie jest niemożliwe.
Zakładając prawdziwy kryzys ekonomiczny, kolejny czarnobyl, rok bez lata czy kolejną kadencję PiSu to kto jest w lepszej sytuacji.
Poco am coś zakopywać? drewno, brykiet, węgiel mam prąd aby zaspokoić minimum mam, wodę mam kwestia przeniesienia filtrów i jej gotowania,filtracja powietrza do f9, Jedzenie bez produkcji własnej na około 1-1,5 miesiąca.

A Ty co masz klime, ongrida i lodówk?
Jeszcze raz. NIe kupuje Twojej wizji możliwej przyszłości.

Nie da się na WW2 przygotować, bo "przyjdą niemcy" i żeżrą CI te kury i zapasy żywności w jedną noc. To CI nic nie da.

Jastrząb
05-10-2018, 10:28
Eko oszołomy, fircyki i facebuki doprowadzą nas do końca świata jak dojdzie do kryzysu a chłop z miasta będzie miał użyć scyzoryka.
Znam takiego co do zmiany kranu wołał fachowca bo nie umiał :)
10x krotne przekroczenie normy pyłów to rzecz namcalna i fizycznie obecna. Szczypiąca w oczy.
Twój kryzys na miarę WW2 teoretycznie możliwy.

Mnie bardziej martwi powietrze którym fizycznie codzinnie oddycham a nei to co się może potencjalnie wydarzyć.

Czym się martwisz? Jak fejsbukowe fircyki w kryzsie powymierają z głodu to Ci nie będą o ekooszłomstwei truły i będziesz mógł po taniości palić co Ci się żywnie podoba.

kulibob
05-10-2018, 10:29
Zle nienapisane chodziło to ż coś takiego jak WW2 jest obecnie niemożliwe
A na to nie da się przygotować chyba WW3 z grubej rury i do dziury czekać aż opad osłabnie.

kulibob
05-10-2018, 10:35
10x krotne przekroczenie normy pyłów to rzecz namcalna i fizycznie obecna. Szczypiąca w oczy.


.

po 10000000000000000000000x co mnie takie bzdety obchodzą!!! większość czasu spędzamy w domu filtracja zimowa owa do F9
f3+f7+f9
http://www.pro-vent.pl/klasyfikacja-filtrow-powietrza/
Klasyfikacja filtrów powietrza według starej normy EN 779:2012

Masz problem to maska na twarzy i na dwór.
Pochłaniacz syfu do domu za drogi?? to DIY
Wstydzisz się??
Zdrowie ważniejsze

wg39070
05-10-2018, 10:40
Wykształcony humanista a nie wie co napisał?

Doskonale wiem co napisałem, moją intencję również doskonale zrozumiałeś a to, że poskarżyłeś się, no cóż ...pokolenie smartonowe.

Jastrząb
05-10-2018, 10:46
Doskonale wiem co napisałem, moją intencję również doskonale zrozumiałeś a to, że poskarżyłeś się, no cóż ...pokolenie smartonowe.

Co to jest smarton? Jakiś nowy rodzaj sklepu pokroju biedry?

Ech Ci humanisci. Logiki ich nie uczą. NIe wiedzą co to przyczyna i skutek.
Ale wydawałoby się że chociaż podstaw etyki powinni uczyć, żeby wiedzieli kto powinine być bardziej napiętnowany: ten co upokarza, czy ten upokorzony.
Tak samo ko jest gorszy: ten co smrodzi czy ten któremu smród przeszkadza.
Ten co przekracza prędkość autem, czy ten co mu wplepia mandat.
Itd, Itp.
Ale jak widać, się przeliczyłem :-(

Jastrząb
05-10-2018, 10:47
po 10000000000000000000000x co mnie takie bzdety obchodzą!!! Po raz 1000000000. Co mnie obchodzi, że Tobie musi być taniej. Nie podoba się, to siedz po zimnicy i czekaj na wojne.

wg39070
05-10-2018, 10:49
Co to jest smarton? Jakiś nowy rodzaj sklepu pokroju biedry?

Ech Ci humanisci. Logiki ich nie uczą. NIe wiedzą co to przyczyna i skutek.
Ale wydawałoby się że chociaż podstaw etyki powinni uczyć, żeby wiedzieli kto powinine być bardziej napiętnowany: ten co upokarza, czy ten upokorzony.
Tak samo ko jest gorszy: ten co smrodzi czy ten któremu smród przeszkadza.
Ten co przekracza prędkość autem, czy ten co mu wplepia mandat.
Itd, Itp.
Ale jak widać, się przeliczyłem :-(

...smartfonowe, lepiej? Nie raz walnąłeś babola ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie wytykałem tego w tak prymitywny sposób. Nawet w tym poście nawaliłeś błędów.

Jastrząb
05-10-2018, 10:57
...smartfonowe, lepiej? Nie raz walnąłeś babola ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie wytykałem tego w tak prymitywny sposób. Nawet w tym poście nawaliłeś błędów.
Której mojej części wypowiedzi z drobnymi literówkami, nie da się zrozumieć?
A co to jest smarton, nie wiem. Notorycznie używasz jakiegoś humanisycznego slangu, którego ja nie rozumiem, więc pytam.

Rozumiem, że dalej tylko o prymitywnym wytykaniu pisowni będziesz chciał rozmawiać? Czy o prymitywnym obrażaniu też? Czy to "oj tam, oj tam" nie ważne?

kulibob
05-10-2018, 10:59
Po raz 1000000000. Co mnie obchodzi, że Tobie musi być taniej. Nie podoba się, to siedz po zimnicy i czekaj na wojne.

Ale ja mogę palić a Ty musisz oddychać więc kto ma problem??

Jastrząb
05-10-2018, 11:01
Ale ja mogę palić a Ty musisz oddychać więc kto ma problem??Całe społeczeństwo które ostentacyjnie masz "gdzieś".

wg39070
05-10-2018, 11:04
Której mojej części wypowiedzi z drobnymi literówkami, nie da się zrozumieć?
A co to jest smarton, nie wiem. Notorycznie używasz jakiegoś humanisycznego slangu, którego ja nie rozumiem, więc pytam.

Rozumiem, że dalej tylko o prymitywnym wytykaniu pisowni będziesz chciał rozmawiać? Czy o prymitywnym obrażaniu też? Czy to "oj tam, oj tam" nie ważne?

To przecież Ty, ignorancie językowy, wytykasz mi literówki.

kulibob
05-10-2018, 11:05
Zle postawiłem pytanie kto fanatycznie ma problem??
Wiec pochłaniacz do domu i maska na ryj.
Podlinkować?? Czy umiesz znaleźć sam

Jastrząb
05-10-2018, 11:10
To przecież Ty, ignorancie językowy, wytykasz mi literówki.To mnie zabolało :-( Nie wiedziałem co do biedra i smarton, co mnie czyni ignorantem językowym. Ale przyznam Ci że to jak zmieniasz temat na mniej niewygodny dla siebie i odwracasz kota ogonem ociera się o sztukę!

Jastrząb
05-10-2018, 11:11
Zle postawiłem pytanie kto fanatycznie ma problem??
Wiec pochłaniacz do domu i maska na ryj.
Podlinkować?? Czy umiesz znaleźć sam

A kto fanatycznie musi mieć tanio?
Czyj fanatyzm jest bardziej "mojszy"?

wg39070
05-10-2018, 11:33
To mnie zabolało :-( Nie wiedziałem co do biedra i smarton, co mnie czyni ignorantem językowym. Ale przyznam Ci że to jak zmieniasz temat na mniej niewygodny dla siebie i odwracasz kota ogonem ociera się o sztukę!

...co to ...

Jastrząb
05-10-2018, 11:44
...co to ...
Z każdym takim postem, zyskujesz u mnie coraz większy "szacunek". Sporo zarobiłeś już płytach meblowych, ogromnie dużo na stwierdzeniu "nie mieszkam koło Ciebie to mi nie śmierdzi". Ciut dołożyłeś pisząc ciut niespójnie ale za to szczerze - "moje intencje dobrze zrozumiałeś" ale "nie wiem czemu moderator usunał".
Ale fakt, że rozmowę na trudne, choć raczej niewygodne tematy zamieniasz na okładanie się literówkami, przebija wszystko inne!

Uwaga: "tu będzie liteórwka". A co, mam dzień dobroci.

kulibob
05-10-2018, 12:39
A kto fanatycznie musi mieć tanio?
Czyj fanatyzm jest bardziej "mojszy"?

Mój fanayzm jest nieszkodliwy, Twój chce rujnować portfele.
Jeszcze parę truskaw dosadziłem.
Mam teraz 34 maliny i 64 truskawy pozyskane za darmo

Jastrząb
05-10-2018, 13:02
Mój fanayzm jest nieszkodliwy, Twój chce rujnować portfele.
Serio?
To po co Ci filtry F9?
"po 10000000000000000000000x co mnie takie bzdety obchodzą!!! większość czasu spędzamy w domu filtracja zimowa owa do F9

Po za tym Twój fanatyzm ruinuje portfele powtarzałem CI to kilka razy. Tyle że nie bezpośrednio. Nie dostaniesz rachunku 7-go czy 15-tego każdego miesiąca gdzie będzie napisane: koszty oddychania społeczeńśtwa brudnym powietrzem - XXX PLN netto + VAT. Ale czy Ci się to podoba czy nie, zrzucasz się na to przy "kasie w biedrze" choćby, cenie paliwa na stacji benzynowej na każdym kroku.




Jeszcze parę truskaw dosadziłem.
Mam teraz 34 maliny i 64 truskawy pozyskane za darmo
"A ja mam psa."
Przypomnisz mi co truskawy do śmierdzącego dymu z komina mają? Bo nie kojarze.

kulibob
05-10-2018, 13:28
Truskawki maja bo dają owoce i dżemy i mniej potrzebuję ze sklepu . I bardziej oddzielam się od gównaitego społeczeństwa
Pamiętaj psa też idzie zjeść
Co tam znowu bredzisz ty nie gadaj o społeczeństwie powiedz ile to mnie kosztuje ? i ile będzie kosztować j likwidacja smogu?
Ile stracę ile zyskam? Społeczeństwo to może się podusić zasrane lemingi z gender fryzurkami już pomału baby od dziada nie idzie odróżnić takie przypadki się zdążają.

fotohobby
05-10-2018, 13:51
Ale se ta Twoja żona faceta wybrala... zamiast wakacji - zaprawianie słoików z dżemem... słodki urlop :)

Jastrząb
05-10-2018, 13:55
Pytanie: "Co mają truskawki wspólnego z syfem który wylatuje z komina:
Odpowiedz: "bo dają owoce i dżemy"

Czy jest na sali lekarz?

Jastrząb
05-10-2018, 13:58
Ale se ta Twoja żona faceta wybrala... zamiast wakacji - zaprawianie słoików z dżemem... słodki urlop :)
Wakacje są dla pedalskich gendersytów z kredytami do końca życia. Kulibob nie musi wyjeżdzać, bo odpoczywa rozgarniając guano kurzęce, względnie polując na promocje w "biedrze".

Jastrząb
05-10-2018, 14:00
i ile będzie kosztować j likwidacja smogu?
Będzie Cię kosztować zdrowie twojego dziecka. Za resztę zapłacisz kartą VISA.....

kulibob
05-10-2018, 15:38
Ale se ta Twoja żona faceta wybrala... zamiast wakacji - zaprawianie słoików z dżemem... słodki urlop :)

Lepszy dżemik. Niż kawa 70zł za kg. Poszedłbym z torbami jakbym miesięcznie maił an kawe wydać 70zł. Strach się bać na co jeszcze wydajesz.
A na ogrzewaniu dziadujesz

kulibob
05-10-2018, 15:39
Wakacje są dla pedalskich gendersytów z kredytami do końca życia. Kulibob nie musi wyjeżdzać, bo odpoczywa rozgarniając guano kurzęce, względnie polując na promocje w "biedrze".

homofob :rotfl:

kulibob
05-10-2018, 15:40
Będzie Cię kosztować zdrowie twojego dziecka. Za resztę zapłacisz kartą VISA.....

Dziecko też ma filtrowane powietrze nie jestem aż takim egoistą dziecku też dam czyste powietrze.

Jak najmniej elektronicznie jak najwięcej gotówką trzeba prać kasę anie dać złodziejskiemu państwu okazję do ściągnięcia podatku.

kulibob
05-10-2018, 16:07
Pytanie: "Co mają truskawki wspólnego z syfem który wylatuje z komina:
Odpowiedz: "bo dają owoce i dżemy"

Czy jest na sali lekarz?

Temat komina się wyczerpał wyszło że gadasz totalne bzdety
tolepij gadać o truskawkach ii dżemach

niktspecjalny
06-10-2018, 07:23
Pytanie: "Co mają truskawki wspólnego z syfem który wylatuje z komina:
Odpowiedz: "bo dają owoce i dżemy"

Czy jest na sali lekarz?

Dają Ci lekcje ogłady kominkowej.To jest norma .Jeśli adwersarz argumentuje już bardzo prymitywnie wtedy do głosu dochodzą łagodne inwektywa i nagła zmiana formy wypowiedzi. Zacząłeś mendzić o bogaczu , o tym ,że masz z nim problem to kawa i truskawki weszły na wokandę by Cię delikatnie ujarzmić z głupoty której sam jesteś autorem.:)

kulibob
06-10-2018, 08:23
Nie rozumiem sensu tego tematu większość wie że kominke jest super kilku uważa inaczej.
Wady i zalety zostały omówione wychodzi więcej zalet i wszytko. Zresztą dom bez kominka to dla mnie takie trochę mieszkanko w bloku.

Jastrząb
06-10-2018, 09:50
Temat komina się wyczerpał wyszło że gadasz totalne bzdety
tolepij gadać o truskawkach ii dżemach
To Ty w swoim skrajnym egoizmie twierdzisz, że temat się wyczerpał. Nie wyczerpie się dopóki choćby z jednego komina dym niskiej emisji się będzie wydobywał.

A jak chcesz o truskawkach to proponuje forum ogrodnicze. To jest nadawl wątek o kominkach.

niktspecjalny
06-10-2018, 11:12
To Ty w swoim skrajnym egoizmie twierdzisz, że temat się wyczerpał. Nie wyczerpie się dopóki choćby z jednego komina dym niskiej emisji się będzie wydobywał.

A jak chcesz o truskawkach to proponuje forum ogrodnicze. To jest nadawl wątek o kominkach.

No widzisz sam zaczynasz myśleć .Niskiej emisji.Tu są użytkownicy bez emisji spalin albo znikomej jej ilości.:)

adam_mk
06-10-2018, 13:28
To Ty w swoim skrajnym egoizmie twierdzisz, że temat się wyczerpał. Nie wyczerpie się dopóki choćby z jednego komina dym niskiej emisji się będzie wydobywał.

A jak chcesz o truskawkach to proponuje forum ogrodnicze. To jest nadawl wątek o kominkach.

A kretyni wydają miliardy na walkę z ociepleniem klimatu...
Jak się ociepli to nie trzeba będzie tyle palić.

Adam M.

fotohobby
06-10-2018, 14:28
Lepszy dżemik. Niż kawa 70zł za kg. Poszedłbym z torbami jakbym miesięcznie maił an kawe wydać 70zł. Strach się bać na co jeszcze wydajesz.
A na ogrzewaniu dziadujesz


Stanie przy garze i robienie dzemow jest lepsze, niż wypad na urlop ???
A ogrzewanie ?
Dziaduję ? Dziadowanie to ogrzewanie weglem przecież...

kulibob
06-10-2018, 15:31
A od kiedy robienie zapraw zajmuje aż tyle czasu(cały urlop). Nigdy nie rozumiałem sensu wyjazdu na urlop tam gdzie się jedzie ceny są złodziejskie.
Dziadujesz bo masz niskie temperatury.w domu i pierdzielisz o komforcie. Chociaż nie mogę pojąć kawy za 70zł to mi się w dupie nie mieści. Dziadujesz na CO a wywalasz na kawę??
Mojej żonie smakuje kawa za 18-19zł ja jeszcze jej nie piłem ale skoro jej smakuje to mi nie będzie bo ona pije rozpuszczalne siki. Ale zobaczymy wieczorem.

fotohobby
06-10-2018, 18:32
A od kiedy robienie zapraw zajmuje aż tyle czasu(cały urlop). Nigdy nie rozumiałem sensu wyjazdu na urlop tam gdzie się jedzie ceny są złodziejskie.
Dziadujesz bo masz niskie temperatury.w domu i pierdzielisz o komforcie. Chociaż nie mogę pojąć kawy za 70zł to mi się w dupie nie mieści. Dziadujesz na CO a wywalasz na kawę??
Mojej żonie smakuje kawa za 18-19zł ja jeszcze jej nie piłem ale skoro jej smakuje to mi nie będzie bo ona pije rozpuszczalne siki. Ale zobaczymy wieczorem.

Czlowieku, zwiekszenie temperatury o 1C to wzrost kosztow ogrzewania o 7%, u mnie to jakieś 70-90 zł rocznie.
7zł miesiecznie. Tyle, co nic.

Moze jestes na tyle ograniczony, ze nie potrafisz pojac, ze ktoś woli mieć 21.8C w domu, bo powyzej 22C zaczyna się czuć mniej komfortowo.
No, ale na to nic nie poradzę.
Jak mieszkalem w bloku, nie mialem podzielnikow, tylko płacilem stałą opłate, niezależnie od zużycia, to tez nie przekraczalem 22C

Dkatego tak rzadko odpalam kominek, bo szybko podnisi temp powyzej 22, 23C, a tego nie lubimy. Czasem rozszczelniam wowczas okno tarasowe, zeby troche opóźnić wzrost temperatury

wg39070
06-10-2018, 19:04
Z każdym takim postem, zyskujesz u mnie coraz większy "szacunek". Sporo zarobiłeś już płytach meblowych, ogromnie dużo na stwierdzeniu "nie mieszkam koło Ciebie to mi nie śmierdzi". Ciut dołożyłeś pisząc ciut niespójnie ale za to szczerze - "moje intencje dobrze zrozumiałeś" ale "nie wiem czemu moderator usunał".
Ale fakt, że rozmowę na trudne, choć raczej niewygodne tematy zamieniasz na okładanie się literówkami, przebija wszystko inne!

Uwaga: "tu będzie liteórwka". A co, mam dzień dobroci.

Mam nadzieję, że kiedyś zmądrzejesz ale to tylko nadzieja, podobno umierająca jako ostatnia.

kulibob
06-10-2018, 19:17
Czlowieku, zwiekszenie temperatury o 1C to wzrost kosztow ogrzewania o 7%, u mnie to jakieś 70-90 zł rocznie.
7zł miesiecznie. Tyle, co nic.

Moze jestes na tyle ograniczony, ze nie potrafisz pojac, ze ktoś woli mieć 21.8C w domu, bo powyzej 22C zaczyna się czuć mniej komfortowo.
No, ale na to nic nie poradzę.
Jak mieszkalem w bloku, nie mialem podzielnikow, tylko płacilem stałą opłate, niezależnie od zużycia, to tez nie przekraczalem 22C

Dkatego tak rzadko odpalam kominek, bo szybko podnisi temp powyzej 22, 23C, a tego nie lubimy. Czasem rozszczelniam wowczas okno tarasowe, zeby troche opóźnić wzrost temperatury

Nie nie potrafię pojąć
Nie gadaj mi że nie siedzisz w domu w krótkich gatkach tylko się męczysz w porach

fotohobby
06-10-2018, 19:37
Spodnie dresowe i t-shirt. Z krotkich spodenek wyroslem, taki ubiòr w domu nie jest dla mnie komfortowy, tym bardziej, ze dośc czesto ktos u nas bywa - gość od gitary dla syna, babka z angielskiego, znajomi.
Ani ja nie czułbym sie komfortowo w krotkich gaciach, ani oni w wizytowym stroju.
Moja żona też nie jest chetna do biegania w ktorkich gaciach.

kulibob
06-10-2018, 19:53
No dobra mniejsza z tym każdy żyje jak chce.
Chlapnełem te 20% arabiki i 80% robusty i mam mieszane uczucia żonie nawet podchodzi.
Jak wytrąbię zapasy swojej mielonej to mam jeszcze 10% arabiki i 90% robusty
I mała paczkę 40 arabiki i 60 robusty
Wszystkie w okolicy 20 zł za kg

marcin225
06-10-2018, 21:44
Też kupuję kawe w okolicach 50-70 zł za kg. Nie uważam że to drogo. Ale rozumiem że jak kogoś nie stać to bierze tańszą. No i ja mam ekspres ciśnieniowy bo z fusami bym nie wypił.

kulibob
07-10-2018, 05:16
Jest różnica między stać na coś a szukać jak najtańszych zamienników czegoś co spełnia jeszcze moje normy.
Smak jest jeszcze bardziej pojęciem względnym niż odczuwanie temperatury. Czyli stosunek jakości do ceny w ujęciu własnym:) czyli rozsądne dziadowanie:).
Ostatnio próbuję mojej wybić z lampy eksprs do kawy bo ja piję tylko tradycyjną z fusami a ona wypije góra jedną a ekspres chce jakiś automatyczny za ok 2000zł. Ni chchu nie potrafię znaleźć sensu ekonomicznego takiego czegoś. Jak nie uda mi się jej przekonać to muszę ją ukierunkować na jakiś kolbowy:)

Koza to też takie fajne urządzenie ponieważ wyszło że idzie do niej pozyskać darmowe paliwo.
Szacując to spaliłem ok 1m3 darmówki i ma na ten rok znowu ok 1m3 a na przyszły rok ok 0,3m3. Więc patrząc w ten sposób to koza zwróci się w tym roku już w ok 15%

niktspecjalny
07-10-2018, 07:04
Poglądowe foty z dzisiejszego poranka.
1.póki co moje solary grzeją domek (właściwie podłogówkę)
2.póki co na dworze świeci słonko
3.póki co temp. w domu 22.5 stC
4. póki co na zewn. 16 stC
Na śniadanie late i zielona herbata.

https://images91.fotosik.pl/51/03da32fbd338cd4a.jpg

https://images90.fotosik.pl/51/a63440d5c0222458.jpg

https://images92.fotosik.pl/51/5a861db7fa80a309.jpg

https://images92.fotosik.pl/51/4719fed8b8169682.jpg

KZPŁW póki co milczy jak całe CO w chałupie.Kominek przygotowany do sezonu kominy czyste.Instalacja po drobnym serwisie.:)

Jastrząb
07-10-2018, 18:51
No widzisz sam zaczynasz myśleć .Niskiej emisji.Tu są użytkownicy bez emisji spalin albo znikomej jej ilości.:)
-zdzisiek, czemu jak wychylasz kieliszek to zamykasz oczy?
-bo i lekarz zakazał zaglądać do kieliszak.

A dla Ciebie specjalne tłumaczenie: W poprawnie spalonym paliwie stałym w warunkach domowych gdy nawet nie widać gęstego dymu nadal jest ze 2 rzędy wielkości więcej syfu niż po spaleniu gazu. 2 rzędy wielkości, czytaj 100 razy więcej.

kulibob
07-10-2018, 18:57
Jak Cie czytam i te twoje chore bzdety to mam ochotę ostro jechać łaciną i wypowiadać sie na temat twojego intelektu

Jastrząb
07-10-2018, 18:58
Nie nie potrafię pojąć
Nie gadaj mi że nie siedzisz w domu w krótkich gatkach tylko się męczysz w porach
Ja w tej chwili siedzę w krótkich gatkach i koszulce. Temperatura 21.2. Cały dzień okna na przestrzal bo by się od słońca za ciepło zrobiło.

Jastrząb
07-10-2018, 19:02
Jak Cie czytam i te twoje chore bzdety to mam ochotę ostro jechać łaciną i wypowiadać sie na temat twojego intelektu
Co jest chorą bzdetą? Wielokrotnie zmierzona przez tysące osób/instytucji ilość pyłów i benzopirenów w czasie spalania paliw stałych? Coś co wie cały świat bo to tysiące razy zmierzono,, co w Twoim przypadku nie ma miejsca bo Ty dymu nie widzisz?

JTKirk
07-10-2018, 19:17
Jak Cie czytam i te twoje chore bzdety to mam ochotę ostro jechać łaciną i wypowiadać sie na temat twojego intelektu

jak mam takie same odczucia, jak piszesz o tym w jaki sposób oszczędzasz...:yes:

kulibob
07-10-2018, 20:08
Ja w tej chwili siedzę w krótkich gatkach i koszulce. Temperatura 21.2. Cały dzień okna na przestrzal bo by się od słońca za ciepło zrobiło.

:bash::rotfl:
Chałupę się ładuje ile wlezie anie wietrzy


Co jest chorą bzdetą? Wielokrotnie zmierzona przez tysące osób/instytucji ilość pyłów i benzopirenów w czasie spalania paliw stałych? Coś co wie cały świat bo to tysiące razy zmierzono,, co w Twoim przypadku nie ma miejsca bo Ty dymu nie widzisz?

No i?? Jak niema dymu to dla mnie jest do przyjęcia i sram na te eko posrane instytucje robiące badania.


jak mam takie same odczucia, jak piszesz o tym w jaki sposób oszczędzasz...:yes:

może Ci się nie podobać i możesz jechać na mój sposób oszczędzania, ale co to ma do mojego intelektu

JTKirk
07-10-2018, 20:20
może Ci się nie podobać i możesz jechać na mój sposób oszczędzania, ale co to ma do mojego intelektu

jak widać ma i to całkiem sporo

Jastrząb
07-10-2018, 20:30
:bash::rotfl:
Chałupę się ładuje ile wlezie anie wietrzy
Widzisz, ja uważam że ma być przede wszytkim komfortowo. Ani za ciepło, ani za zimno a nie na zapas bo w promocji w biedrze.
Co ja mam ładować jak cały sezon grzewczy to ~800PLN.



No i?? Jak niema dymu to dla mnie jest do przyjęcia i sram na te eko posrane instytucje robiące badania.
Pytasz dostajesz odpowiedź. Jak Ci się nie podoba, to ją zamiatasz słomą z butów.

Proponuje jednak pety do pieca. Zamykasz oczy. Nie widać = nie ma. Można z zadowoleniem "posrać na posrane" instytucje.

fotohobby
07-10-2018, 20:38
:bash::rotfl:
Chałupę się ładuje ile wlezie anie wietrzy





Dramat...

niktspecjalny
07-10-2018, 20:40
-zdzisiek, czemu jak wychylasz kieliszek to zamykasz oczy?
-bo i lekarz zakazał zaglądać do kieliszak.

A dla Ciebie specjalne tłumaczenie: W poprawnie spalonym paliwie stałym w warunkach domowych gdy nawet nie widać gęstego dymu nadal jest ze 2 rzędy wielkości więcej syfu niż po spaleniu gazu. 2 rzędy wielkości, czytaj 100 razy więcej.

Dobra udowodnij mi to. Czekam. Jeśli tego nie zrobisz to wiesz kicha.Dawaj.:cool:

Jastrząb
07-10-2018, 20:50
Dobra udowodnij mi to. Czekam. Jeśli tego nie zrobisz to wiesz kicha.Dawaj.:cool:
A po co ja mam język strzępić. Ja tutaj załączałem dzisiątki razy wyniki pomiarow robione przez różne instytucje. Przecież Ty i tak tego nie przyjmiesz do wiadomości. Nie przyjąłes każdego poprzedniego razu, to co ja mam ślęczeć na google i szukać nowych artykułów których Ty również nie przyjmiesz do wiadomości.
Szczytem kontr argumentu będzie coś w stylu kulilboba, że są to "posrane instytucje". Względnie jakaś smętna gadka o "paleniu z klasą".
jee, jeee, cool, yes yes.

Krakers70
07-10-2018, 21:05
W poprawnie spalonym paliwie stałym w warunkach domowych gdy nawet nie widać gęstego dymu nadal jest ze 2 rzędy wielkości więcej syfu niż po spaleniu gazu. 2 rzędy wielkości, czytaj 100 razy więcej.

1 grosz x 100 to złotówka. Czyli wciąż mało. Poza tym porównując ilość domów ogrzewanych kominkami, a węglem, to nie kominki są główną przyczyną niskiej emisji. Kwestia skali. Gdyby skoncentrować się na wylocie komina to grzanie biomasą nie jest oczywiście najczystszym sposobem ogrzewania, ale patrząc szerzej ma mnóstwo innych zalet. Począwszy od zerowego bilansu tlenowego, przez możliwość wykorzystania odpadów poprodukcyjnych, skończywszy na dostępie paliwa w najbliższej okolicy - czyli niskich kosztach transportu i braku konieczności budowy infrastruktury dystrybucyjnej. Reasumując, wystarczy popracować nad jakością spalania i ew. elektrofiltrami i mamy ogrzewanie bliskie doskonałości. Biomasy wystarczy dla wszystkich, bo jest to niszowy sposób ogrzewania.

Jastrząb
07-10-2018, 21:16
1 grosz x 100 to złotówka. Czyli wciąż mało. Poza tym porównując ilość domów ogrzewanych kominkami, a węglem, to nie kominki są główną przyczyną niskiej emisji. Kwestia skali.
To jest bardzo dużo. Pojedz zimą i pooddychaj powietrzem w kraju gdzie się nie używa paliwa stałych do ogrzewania domów. Wtedy powiedz czy to dużo czy mało. Bo różncia wali po gębie i nozdrzach, przy czym dopiero jak się wróci :-(

Nikt tu nigdy nie twierdził że kominki są główcą przyczyną. Są drugą przyczyną. O ile pamiętm w skali kraju około 70% domów jest ogrzewanych wunglem, 15 czy 12% do drewno, TO jest drugi trucicel, jeśli chodzi i niską emisję.

Krakers70
07-10-2018, 21:36
Węgiel zostawmy tematom o węglu, ten jest o kominkach. 15 czy 12% jest grzane drewnem powiadasz. Ciekawe ile z tego kominkami i piecokominkami, a ile kotłami zagazowującymi i pelleciakami? I ile zanieczyszczeń emituje te naście procent? I za ile z tych nastu są odpowiedzialne kominki? Jak widzisz robi się malutko, coraz mniej... :) A do tego jakość urządzeń coraz lepsza, przepisy coraz ostrzejsze :) Czyli będzie się coraz mniej syfu w powietrzu robiło :) Widzisz Jastrząb nie jest tak źle :)

kulibob
07-10-2018, 21:40
jak widać ma i to całkiem sporo

A kurna nie rozumiem.
Co ma mój czas i wysiłek włożony do oszczędzania do mojego intelektu.
Staram się nie jechać po swoim komforcie a zyski staram się wyciągać wielopłaszczyznowe.

kulibob
07-10-2018, 21:43
Widzisz, ja uważam że ma być przede wszytkim komfortowo. Ani za ciepło, ani za zimno a nie na zapas bo w promocji w biedrze.
Co ja mam ładować jak cały sezon grzewczy to ~800PLN.

.

Dramat...

Jest słońce trzeba wykorzystać na zapas byłbym debilem jakbym nie łapał darmówki.
A w biiedzie kupuje się na zapas to co ma odpowiednitermin ważności mam dom to mam gdzie trzymać. Zwykłe racjonalne gospodarowanie zasobami


Aoś w stylu kulilboba, że są to "posrane instytucje". Względnie jakaś smętna gadka o "paleniu z klasą".
jee, jeee, cool, yes yes.

Argumentów Ci od kija dałem

fotohobby
07-10-2018, 21:48
Chlopie, dzis slonecznie, rzesko, ja na tarasie (pale kawę) drzwi tarasowe otwarte, drzwi w pom technicznym otwarte. ...

marcin225
07-10-2018, 21:48
Jastrząb póki nie osiągnie 10 tyś postów pisząc w tym temacie to nie skończy :D
Żeby nie było to robię kominek w nowobudowanym domu i będę raz na jakiś czas rozpalał :D

kulibob
07-10-2018, 21:53
Chlopie, dzis slonecznie, rzesko, ja na tarasie (pale kawę) drzwi tarasowe otwarte, drzwi w pom technicznym otwarte. ...

Od takich akcji to jest altana grilowa anie wietrzenie domu. Otwierasz wychodzisz zamykasz tak jest o każdej porze roku. Bo żadna pora roku nie jest optymalna do otwierania okien.


Jastrząb póki nie osiągnie 10 tyś postów pisząc w tym temacie to nie skończy :D
Żeby nie było to robię kominek w nowobudowanym domu i będę raz na jakiś czas rozpalał :D

Twój dom twój wybór na moje słuszny. Tylko weź jakiś z ekodeizajnem bo to nie wiadomo co tej ekologicznej organizacji terrorystycznej (alrm smogowy)strzeli do głowy

Jastrząb
08-10-2018, 09:11
Jastrząb póki nie osiągnie 10 tyś postów pisząc w tym temacie to nie skończy :D
Żeby nie było to robię kominek w nowobudowanym domu i będę raz na jakiś czas rozpalał :DMoże trochę betonu rozkrusze.

Jastrząb
08-10-2018, 09:12
Argumentów Ci od kija dałemJeden argument ("dla mnie musi być tanio") to jeszcze nie od kija!

Jastrząb
08-10-2018, 09:13
Jest słońce trzeba wykorzystać na zapas byłbym debilem jakbym nie łapał darmówki.Postanowiłem łapać deszczówkę (darmówke) do wanny. I spłukiwać tualet wiaderkiem aż się woda we wannie skończy. Ze 50PLN w skali roku oszczędze. Myć się będziemy też na zapas, wiec damy rade!
Dzięki za radę

Jastrząb
08-10-2018, 09:23
Węgiel zostawmy tematom o węglu, ten jest o kominkach. 15 czy 12% jest grzane drewnem powiadasz. Ciekawe ile z tego kominkami i piecokominkami, a ile kotłami zagazowującymi i pelleciakami? I ile zanieczyszczeń emituje te naście procent? I za ile z tych nastu są odpowiedzialne kominki? Jak widzisz robi się malutko, coraz mniej... :) A do tego jakość urządzeń coraz lepsza, przepisy coraz ostrzejsze :) Czyli będzie się coraz mniej syfu w powietrzu robiło :) Widzisz Jastrząb nie jest tak źle :)
Te 12 czy 15% (piszę z pamięci) to tylko kominki. Pelety i kotły to pojedyńcze procenty.

Ile zanieczyszczeń? Tam gdzie mieszkam pewnie z 90%. Wungla z racji planu zagposodarowania w promieniu 1km nie ma. Zimą siwo w powietrzu. Ruch samochodowy jak to na wsi minimalny., Non stop samochody załadowane drewnem teraz jeżdza :-/

W warszawie kominki stanowią pewnie 1% probelmu, bo w większości to samochody. Na obrzeżach zaś już gorzej.
W skali kraju to jest nadal 10-15 % smogu. I wbrew temu co se wmawiasz nie jest lepiej tylko gorzej.

Mówisz normy coraz ostrzejsze. Rozumiem, że z każdym zaostrzeniem normy wszyscy wyrzucaja stare wkłady i kupują lepsze. Czy może wszystkie stare kominki będą hajcować aż się rozsypią?

Wiesz co to jest "naciąganie" faktów? Kominków przybywa, owszem lepszych, ale starych nie ubywa. A Ty piszesz, żę powietrze będzie się robiło coraz lepsze. No nie robi się.

Jastrząb
08-10-2018, 09:27
Od takich akcji to jest altana grilowa anie wietrzenie domu. Otwierasz wychodzisz zamykasz tak jest o każdej porze roku. Bo żadna pora roku nie jest optymalna do otwierania okienZima w szczególności, jak okoliczne "kuliboby" muszą mieć tanie ogrzewanie.

Kurcze, chciałem se kawe wypalić :-( Chyba tego nie mogę zrobić bo nie mam altany grilowej. A to pech!

JTKirk
08-10-2018, 09:30
A kurna nie rozumiem.
Co ma mój czas i wysiłek włożony do oszczędzania do mojego intelektu.
Staram się nie jechać po swoim komforcie a zyski staram się wyciągać wielopłaszczyznowe.

nie dziwię się
mam wrażenie, że mylisz intelekt z chorobliwą oszczędnością i egoizmem

niktspecjalny
08-10-2018, 09:48
A po co ja mam język strzępić. Ja tutaj załączałem dzisiątki razy wyniki pomiarow robione przez różne instytucje. Przecież Ty i tak tego nie przyjmiesz do wiadomości. Nie przyjąłes każdego poprzedniego razu, to co ja mam ślęczeć na google i szukać nowych artykułów których Ty również nie przyjmiesz do wiadomości.
Szczytem kontr argumentu będzie coś w stylu kulilboba, że są to "posrane instytucje". Względnie jakaś smętna gadka o "paleniu z klasą".
jee, jeee, cool, yes yes.

Na na pierwszy rzut sprawiasz wrażenie normalnego ,poukładanego wiedzącego co chce.Drugi rzut jest bardzo niepozytywny.Czy znasz znaczenia słów ,ograniczać ,zmniejszać ,poprawiać,udoskonalać itp.? W tym i innych podobnych topikach nie ma już wielkich smrodziarzy. Hipotetycznie gdybyś oparzył sobie rękę 2 st. oparzenia to jak znam już na tyle Ciebie ,chciałbyś aby zagoiło się na drugi dzień. Nima takiej opcyji.:) Tak samo z emisją spalin do Nieba.Ludzka świadomość musi stać się normalna.Pojmij to wreszcie.

Krakers70
08-10-2018, 09:58
Jastrząb
Jeżeli plan zagospodarowania w Twojej okolicy zabrania węgla, to siłą rzeczy zastępuje go drewno :)
I jednak uważam, że będzie lepiej. Ludzie robią się coraz wygodniejsi, ogrzewanie paliwami stałymi będzie stopniowo zastępowane bardziej bezobsługowymi systemami. Poza tym zmiany w przepisach weszły relatywnie niedawno, na efekty trzeba poczekać, koło zamachowe dopiero się rozkręca. Że problem z niską emisja istnieje to dla mnie oczywiste, ale zaniedbania trwały przez dziesięciolecia, nie da się tego naprawić na pstryknięcie palcami. Przynajmniej nie metodami demokratycznymi.

Jastrząb
08-10-2018, 10:06
Jastrząb
Jeżeli plan zagospodarowania w Twojej okolicy zabrania węgla, to siłą rzeczy zastępuje go drewno :)
I śmierdoli tak samo jak od węgla. A w tym wątku co chwilę wszyscy pwiadaja że kominki nie stanowią problemu: bo mała skala, bo coś tam.

Jastrząb
08-10-2018, 10:18
Na na pierwszy rzut sprawiasz wrażenie normalnego ,poukładanego wiedzącego co chce.Drugi rzut jest bardzo niepozytywny.
W Twoim przypadku nawet pierwsze wrażenie jest niepozytywne....



Czy znasz znaczenia słów ,ograniczać ,zmniejszać ,poprawiać,udoskonalać itp.? Oczywiście., Cały czas udoskonalam swój dom.Rozwaliłem komin, poprawiłem ocieplenie, wymieniłem bez sensu kupione wyjątkowo badzoiewne okna dachowe na 4 szybowe. Zużywam 1800KWh w skali roku na ogrzanie mojego domu. Niczym nie smrodze. Obecnie wieszam panele PV, i praktycznie prądu nie będę kupował, który jest jak wiadomo robiony z wungla.
A Twoje udosonalanie, poprawianie, to palenie wysezonowanym drewnem a nie mokrym jak większośc i nie palenie śmieci jak niektórzy. Powiem Ci, że MAŁO.



W tym i innych podobnych topikach nie ma już wielkich smrodziarzy. A co mnie smrodziarze w topiku obchodzą skoro koiło kilku muszę mieszkać? Oni się tu nie udzialają.



Tak samo z emisją spalin do Nieba.Ludzka świadomość musi stać się normalna.Pojmij to wreszcie.Tu się wyjątkowo zgodzę. Żeby zacząć leczyć pijaka, ten się sam przed sobą musi przyznać że jest pijakiem. Tak samo z paleniem. Żeby ludzie sami coś z tym zaczeli robic, muszą przyznać że smrodzą i że niepalenie śmieci to trochę za mało żeby sytuacja się poprawiła.

Krakers70
08-10-2018, 10:19
I śmierdoli tak samo jak od węgla. A w tym wątku co chwilę wszyscy pwiadaja że kominki nie stanowią problemu: bo mała skala, bo coś tam.

No to teraz już rozumiem dlaczego tak nadajesz na kominki ;) Gdyby PZP dopuszczał węgiel w Twojej okolicy wściekał byś się na kotły i siedział w innym dziale :D
A jeżeli chodzi o "śmierdolenie", to zapach palonego drewna jest dla przeważającej większości ludzi przyjemniejszy niż węgla, a już na pewno śmieci. A z tym ostatnim "zapachem" w zimie mam do czynienia na okrągło. Chcesz się zamienić?

Kaizen
08-10-2018, 10:20
Te 12 czy 15% (piszę z pamięci) to tylko kominki. Pelety i kotły to pojedyńcze procenty.

Ile zanieczyszczeń? Tam gdzie mieszkam pewnie z 90%. Wungla z racji planu zagposodarowania w promieniu 1km nie ma. Zimą siwo w powietrzu.

Jak to osiagnęli, ze w kotlach w ktorych mozna spalać drewno ludzie nie palą z wygody węglem i śmieciami?
I nie ma domów ogrzewanych śmieciuchami wybudowanych przed wejsciem w życie MPZP?

Jastrząb
08-10-2018, 10:37
No to teraz już rozumiem dlaczego tak nadajesz na kominki ;) Gdyby PZP dopuszczał węgiel w Twojej okolicy wściekał byś się na kotły i siedział w innym dziale :D
Nie siedziałbym tutaj. Bo o ile piece wunglowe to główny system grzewczy., Kominki to w więkoszości źle użyta fanaberia. Na zapleczy gaz, ale oszczędzamy kominkiem hajcując dzień w dzień.



A jeżeli chodzi o "śmierdolenie", to zapach palonego drewna jest dla przeważającej większości ludzi przyjemniejszy niż węgla, Niektórym ludziom zapach papierosów nie przeszkadza. Znaczy się że ja też mam polubić? Co z tego że komuś ładnie pachnie i kojarzy się ze świętami u babci.. To jest nadal syf. Sarin ma zapach jabłek, a zabija w 2 minuty.

"Przyjemniejszy od węgla". Rany, wiesz jaka to jest maniuplacja słowna? To jakby powiedzieć że kupa Zdziska pachnie przyjemniej niż kupa Mariana. Tylko że obie śmierdzą. Normalny człowiek powie, że jedna mniej smierdzi. A jak ktoś chce odwrócic kota ogonem to powie że jedna ma "przyjemniejszy zapach."



a już na pewno śmieci. A z tym ostatnim "zapachem" w zimie mam do czynienia na okrągło. Chcesz się zamienić?Palenie śmieci jest do namierzenia. Palenia kominkeim codziennie, od dołu, mokrym , kisząc drewno itd, itp, u mnie nie namierysz. Plan NIE zabrania uzycia kominka. Plan ma mało precyzyjnaą definicję kominka jak dodatkowe źródło ciepła. Straż gminna do tego nawet nie przyjedzie. Jak udowodnisz straży gminnej, że sąsiad palił kominek wczoraj, przedwczoraj i każdego poprzedniego dnia przez miesiąc, czym wyczerpuje znamiona zabronionego ogrzewania domu paliwem stałym. Nie ma takiej opcji.

Krakers70
08-10-2018, 10:55
Sarin, kupa... Ty potrafisz czasem trochę wypośrodkować, czy zawsze musi być po bandzie?
A w kwestii smrodu to co zrobiłeś, żeby poprawić swoją sytuację?

Kaizen
08-10-2018, 11:06
zabronionego ogrzewania domu paliwem stałym.

Macie takie prawo? MPZP to tylko plan i nie moze zakazywać orania pola dla którego przewiduje budownictwo mieszkaniwe. Tak samo nie może zabraniać używania komimka czy palenia paliwami stałymi w zamontowanych wcześniej kotłach - moze zabraniać montowania takich kotlów w nowo budowanych domach.

kulibob
08-10-2018, 11:13
Może trochę betonu rozkrusze.

Prędzej utwardzisz istniejący

kulibob
08-10-2018, 11:14
Jeden argument ("dla mnie musi być tanio") to jeszcze nie od kija!

Nie chce mi się tego poraz x pisać poszukaj sobie

kulibob
08-10-2018, 11:27
Zima w szczególności, jak okoliczne "kuliboby" muszą mieć tanie ogrzewanie.

Kurcze, chciałem se kawe wypalić :-( Chyba tego nie mogę zrobić bo nie mam altany grilowej. A to pech!

Tylko że kuliboby nie dymią z komina


nie dziwię się
mam wrażenie, że mylisz intelekt z chorobliwą oszczędnością i egoizmem

Ciągle nie rozumiem co oszczędzanie ma do intelektu ico jest u mnie chorobliwego.

Zakładając perlatory i ograniczniki przepływu nie zauważyłem jakiegoś znacznego spadku komfortu. Używam prądu dwutaryfowego co w tym chorobliwego. A wycięte drzewa czy odpady desek sosnowych mam wyrzucić? Oczywiście że je spale
Zacząłem piec chleb zaoszczędzę rocznie ok 600zł i teoretycznie jem zdrowiej.
Na kawie to żadna oszczędność ok 70zł rocznie ale szukam nowej tańszej moja obecna w promocji kosztuje 25zł za kg szukam tańszej jak kupię ziarnistą to przynajmniej wiem co jest zmielone .
Kury też są zabawne sprzedaż 7500zł na rekę ok 4000 roboty nie wiele jajka w gratisie.
Plus dopłaty do gruntu i osiągnąłem dom w pełni pasywny ekonomicznie tzn niewielkim nakładem nieruchomości utrzymują się same

adam_mk
08-10-2018, 11:30
Masochista...
Sprzedałby smierdzielowo w diabły i w tropiki wyjechał...
Ale - nie!
Bedzie rujnował sobie nerwy i oczekiwał chorób i śmierci...
Bo sąsiad w kominku napalił a on kominka nie ma...

Poczekaj na odpowiedni wiatr i liście w ogródku podpal!
(dla satysfakcji)
Nieźle dymią i pachną.

Adam M.

niktspecjalny
08-10-2018, 11:36
W Twoim przypadku nawet pierwsze wrażenie jest niepozytywne....

Oczywiście., Cały czas udoskonalam swój dom.Rozwaliłem komin, poprawiłem ocieplenie, wymieniłem bez sensu kupione wyjątkowo badzoiewne okna dachowe na 4 szybowe. Zużywam 1800KWh w skali roku na ogrzanie mojego domu. Niczym nie smrodze. Obecnie wieszam panele PV, i praktycznie prądu nie będę kupował, który jest jak wiadomo robiony z wungla.
A Twoje udosonalanie, poprawianie, to palenie wysezonowanym drewnem a nie mokrym jak większośc i nie palenie śmieci jak niektórzy. Powiem Ci, że MAŁO.

A co mnie smrodziarze w topiku obchodzą skoro koiło kilku muszę mieszkać? Oni się tu nie udzialają.

Tu się wyjątkowo zgodzę. Żeby zacząć leczyć pijaka, ten się sam przed sobą musi przyznać że jest pijakiem. Tak samo z paleniem. Żeby ludzie sami coś z tym zaczeli robic, muszą przyznać że smrodzą i że niepalenie śmieci to trochę za mało żeby sytuacja się poprawiła.

To ,że trochę mi ubliżasz pominę ale mam do Ciebie pytanie byś publicznie odpowiedział bez wykrętów.Ogrzewasz się gazem tak.Pytanie co zrobisz jak gaz nagla strasznie zdrożeje i jako alternatywne źródło pozyskiwania energii będzie w ogóle nieopłacalne.Czyli palenie nim nie będzie możliwe.

Jastrząb
08-10-2018, 12:38
Sarin, kupa... Ty potrafisz czasem trochę wypośrodkować, czy zawsze musi być po bandzie?
Musi być po bańdzie. Łagodne przykłady nie dotrą do ludzi którym spaliny "pachną".

[B]

A w kwestii smrodu to co zrobiłeś, żeby poprawić swoją sytuację?Po pierwsze sam nie smrodze. Namawiam innych. Dwóch bezpośrednich sąsiadów ma pompy do ogrzewania,
Uświadamiam innych. Jak uświadomienie nie pomaga, i są ku temu podstawy to straż gminna też chętnie pomaga. Niestety głową betonu nie przebije, a jest paru "kulibobów" w okolicy.

Jastrząb
08-10-2018, 12:41
Macie takie prawo? MPZP to tylko plan i nie moze zakazywać orania pola dla którego przewiduje budownictwo mieszkaniwe. Tak samo nie może zabraniać używania komimka czy palenia paliwami stałymi w zamontowanych wcześniej kotłach - moze zabraniać montowania takich kotlów w nowo budowanych domach.
W promieniu 1km mam praktycznie tylko nowe domy. 10 lat temu to było pole pod las.

Jak MPZP mówi że dla nowego domu nie można zastosować pieca na paliwo stałe. A właściciel nowego domu powstałego po uchwaleniu MPZP 90% ciepła pokrywa z kominka, to nie widzisz w tym sprzeczności tudzież niedoskonałości owego planu? Ja tą niedoskonałość widzę i czuje.

Jastrząb
08-10-2018, 12:45
Bo sąsiad w kominku napalił a on kominka nie ma...Jesteś niereforomowalny. Jakby mi ktoś za darmo, ba z dopłatą kominek chciał zrobic, to nie wezmę tego syfa.



Poczekaj na odpowiedni wiatr i liście w ogródku podpal!
(dla satysfakcji)
Nieźle dymią i pachną.
Adam M.Satysfakcje to ja będę miał, jak somsiad podpali liście a potem, zapłaci stówke straży gminnej.
Jak chcesz to se podpalaj. Jak dla mnie możesz stanąć na zawietrznej i się inhalować. Powinno być nawet zdrowsze od papierosów i parkinsona nie dostaniesz.

Jastrząb
08-10-2018, 12:49
[QUOTE=kulibob;7717981]Tylko że kuliboby nie dymią z komina
No i co z tego że nie dymią skoro emitują pyły i cała kupę szkodliwych związków.

kulibob
08-10-2018, 13:00
Jak by wszyscy nie dymili toby nie było problemu

Jastrząb
08-10-2018, 13:01
To ,że trochę mi ubliżasz pominę ale mam do Ciebie pytanie byś publicznie odpowiedział bez wykrętów.Ogrzewasz się gazem tak.Pytanie co zrobisz jak gaz nagla strasznie zdrożeje i jako alternatywne źródło pozyskiwania energii będzie w ogóle nieopłacalne.Czyli palenie nim nie będzie możliwe.
Mieszasz pojęcia. Ubliżałbym Ci jak bym Cię określił jakimiś niecenzuralnymi słowami.
Ja mam po prostu o Tobie złe zdanie i tyle. Zresztą za ubliżanie byłeś Ty wielokrotnie banowany a mnie się jakoś nie zdarzyło.
Takie same złe zdanie mam np o moim sąsiedzie, który każdego dnia mnie wędzi kominkiem zimową porą chociaż MPZP tego zabrania Notabene, jego dymu nigdy nie widać. A śmierdzi. O imprezach do 3 nad ranem z darciem, i rzucaniem k.....mi na całą okolice, za palenie styropianu, koszenie trawnika o 22 itd, itp.

Złe zdanie mam również dlatego, że albo nie czytasz ze zrozumieniem albo ignoirujesz co przeczytałeś, albo nie przywiązujesz do tego wagi, Że często uciekasz od trudnej dyskusji.
NIe ogrzewam się gazem. Toż pisałem o KWh. Mam pompę ciepła, srylion razy o tym było. Ceny prądu mnie nie obchodzą, bo się wiesza 15KWp paneli na dachu. Też o tym pisałem, jakbyś czytałe ze zrozumieniem. Zresztą 1800KWh. Niech se pad dwukrotnie zdrożejie, lata mi to. Cała zima mnie kosztuje tyle co miesiąc przedszkola.

Dlaczego palenie gazem nie będzie możliwe gdyby gaz zdrożał. Będzie możliwe tylko będzie droższe.

Jastrząb
08-10-2018, 13:06
Jak by wszyscy nie dymili toby nie było problemuNo i jak praca u podstaw nie jeste potrzebna, skoro po paruset stronach tłuczenia tego samego ktoś jeszcze takie idiotyzmy wypisuje. Dramat :-(

Kaizen
08-10-2018, 13:18
Jak MPZP mówi że dla nowego domu nie można zastosować pieca na paliwo stałe. A właściciel nowego domu powstałego po uchwaleniu MPZP 90% ciepła pokrywa z kominka, to nie widzisz w tym sprzeczności tudzież niedoskonałości owego planu? Ja tą niedoskonałość widzę i czuje.

To kotły można?

Plan mówi jak budynek ma być zbudowany. Nie ma wpływu na to, jak go ktoś użytkuje. To nie jego rola.

niktspecjalny
08-10-2018, 13:22
Mieszasz pojęcia. Ubliżałbym Ci jak bym Cię określił jakimiś niecenzuralnymi słowami.
Ja mam po prostu o Tobie złe zdanie i tyle. Zresztą za ubliżanie byłeś Ty wielokrotnie banowany a mnie się jakoś nie zdarzyło.
Takie same złe zdanie mam np o moim sąsiedzie, który każdego dnia mnie wędzi kominkiem zimową porą chociaż MPZP tego zabrania Notabene, jego dymu nigdy nie widać. A śmierdzi. O imprezach do 3 nad ranem z darciem, i rzucaniem k.....mi na całą okolice, za palenie styropianu, koszenie trawnika o 22 itd, itp.

Złe zdanie mam również dlatego, że albo nie czytasz ze zrozumieniem albo ignoirujesz co przeczytałeś, albo nie przywiązujesz do tego wagi, Że często uciekasz od trudnej dyskusji.
NIe ogrzewam się gazem. Toż pisałem o KWh. Mam pompę ciepła, srylion razy o tym było. Ceny prądu mnie nie obchodzą, bo się wiesza 15KWp paneli na dachu. Też o tym pisałem, jakbyś czytałe ze zrozumieniem. Zresztą 1800KWh. Niech se pad dwukrotnie zdrożejie, lata mi to. Cała zima mnie kosztuje tyle co miesiąc przedszkola.

Dlaczego palenie gazem nie będzie możliwe gdyby gaz zdrożał. Będzie możliwe tylko będzie droższe.

Widzisz nie czytam nie pamiętam to wychodzi na to ,że jesteś zadufanym w sobie typowym oportunistą tłumaczący maluśkim jaki Ty to jesteś mądry. Powiem nie rzucasz się w oczy.Skoro masz PC płacisz minimum , sąsiad to kawał zła.....a ,tylko Ci pozazdrościć tej nonszalancji.Powiadasz ,że dymu nie widać , a śmierdzi ,może on Cie nie lubi jak większość tutaj na FM. Pajacujesz z tymi tekstami o laboratoryjnych swych osiągnięciach.Pamiętaj ,że rozmawiamy tu i teraz nie wywlekaj innych to takie prozaiczne.:cool:

kulibob
08-10-2018, 13:27
No i jak praca u podstaw nie jeste potrzebna, skoro po paruset stronach tłuczenia tego samego ktoś jeszcze takie idiotyzmy wypisuje. Dramat :-(

Dramat to jesteś Ty bez dymu niema smogu czyli ekopoje... niemaja głównego argumentu.

Jastrząb
08-10-2018, 13:32
To kotły można?

Plan mówi jak budynek ma być zbudowany. Nie ma wpływu na to, jak go ktoś użytkuje. To nie jego rola.
Matko jedyna. To aż takie trudne. W planie stoi: ogrzewanie domów: paliwa płynne, gazowe, prąd. Bez paliw stałych. Co za różnica czy to spalisz w piecu, kotle czy jak to nazwiesz.

Jastrząb
08-10-2018, 13:34
Widzisz nie czytam nie pamiętam to wychodzi na to ,że jesteś zadufanym w sobie typowym oportunistą tłumaczący maluśkim jaki Ty to jesteś mądry. To że Ty nie czytasz ze zrozumienim, ma świadczyć o mnie? Do jakich absurdów potrafisz doprowadzić odwracanie kota ogonem.

Jastrząb
08-10-2018, 13:38
Dramat to jesteś Ty bez dymu niema smogu czyli ekopoje... niemaja głównego argumentu.
:-(((
100g. Słownie 100g pyłow zawieszonych (czytaj smogu) produkujesz wytwarzając 1GJ energii poprzez spalenie suchego drewna w wysokiej klasy kominku. Nawet jak dymu nie widac. Jak dym widać to jest zdecydowanie więcej. Najgorsze są kominki otwarte, tam jeast nawet pare razy więcej.

To jest znana psychologom i PRowcom sztuczka. Nie polemizować z liczbami tylko zohydzić tego który argumenty przytacza: nazwać go posranym, poje....nym itd. Prymitywne, ale niestety w tym świecie skuteczne :-(

kulibob
08-10-2018, 13:49
:-(((
100g. Słownie 100g pyłow zawieszonych (czytaj smogu) produkujesz wytwarzając 1GJ energii poprzez spalenie suchego drewna w wysokiej klasy kominku. Nawet jak dymu nie widac. Jak dym widać to jest zdecydowanie więcej. Najgorsze są kominki otwarte, tam jeast nawet pare razy więcej.

To jest znana psychologom i PRowcom sztuczka. Nie polemizować z liczbami tylko zohydzić tego który argumenty przytacza: nazwać go posranym, poje....nym itd. Prymitywne, ale niestety w tym świecie skuteczne :-(

To co to jest ? Wywalę 5kg pyłów przez komin w 7mc czyli prawie nic ok 25gramów dziennie. I to uwzględnieniu pnoć marnej sprawności kominka.Bredzisz

Kaizen
08-10-2018, 14:01
Matko jedyna. To aż takie trudne. W planie stoi: ogrzewanie domów: paliwa płynne, gazowe, prąd. Bez paliw stałych. Co za różnica czy to spalisz w piecu, kotle czy jak to nazwiesz.

To już nie zakaz pieców, jak pisałeś wcześniej?


Jak MPZP mówi że dla nowego domu nie można zastosować pieca na paliwo stałe.

Bądź konsekwentny i pisz precyzyjnie. Bo jak piszesz bez zrozumienia, to nie można tego czytać ze zrozumieniem.

Jastrząb
08-10-2018, 14:24
To co to jest ? Wywalę 5kg pyłów przez komin w 7mc czyli prawie nic ok 25gramów dziennie. I to uwzględnieniu pnoć marnej sprawności kominka.Bredzisz
A wiesz jaka jest wartość norm powietrza? Jakie powietrze uznaje się za bezpieczne? Do 50 mikro gramów pyłów w m3.
Teraz sobie policz ile m3 powietrza Twoje dzienne bezdymowe palenie "zepsuje". Ze masz awersje do liczenia podpowiem: obszar 220x220m i 10m wysokości. Taką ilość powiertrza zepsujesz od zerowej zawartości pyłow do normatywnej. Wygenereujsz smog wielkości 2 boisk piłkarskich.

Rzeczywiście bredze i problemu nie ma!!

Jastrząb
08-10-2018, 14:27
To już nie zakaz pieców, jak pisałeś wcześniej?Tu udajesz czy tak serio piszesz żeby się podrażnic?
Jaka jest w praktyce różnica pomiędzy "zakazem budowy pieca" a zakazem "grzeania domów paliwem stałym" Tak, pewnie se możesz piec zbudować, ale formalnie nie możesz w nim spalać paliwa stałego. To kto zbuduje ten piec? Po co, żeby se stał nieużywany? Czy żeby jarać petami jak się ściemni?

niktspecjalny
08-10-2018, 14:30
To że Ty nie czytasz ze zrozumienim, ma świadczyć o mnie? Do jakich absurdów potrafisz doprowadzić odwracanie kota ogonem.

Nie rozumiesz.Przeczytałem i Twoje wychwalania także zrozumiałem.Czytałem ze zrozumieniem i czytał będę jak zmienisz styl wypowiedzi.Jak widzisz ja go zmieniam nie chcąc Cie narażać na próżność ,którą już nakarmiłeś FM coś o tym wiem.Jesteś osobą i mówię to z pełną odpowiedzialnością , próżną chcesz imponować ,a to przecież takie małostkowe ambicje.Wiem co masz w chałupie już teraz , czym i jak palisz i jakie masz osiągi.Pozostaje Ci jedno.Szacunek do tych ,którzy mają inaczej ale nie maja źle.:cool:

Kaizen
08-10-2018, 14:31
Jaka jest w praktyce różnica pomiędzy "zakazem budowy pieca" a zakazem "grzeania domów paliwem stałym"

Zasadnicza. Bo dzisiaj już nikt nie grzeje piecami.

Jastrząb
08-10-2018, 14:40
Nie rozumiesz.Przeczytałem i Twoje wychwalania także zrozumiałem.Czytałem ze zrozumieniem i czytał będę jak zmienisz styl wypowiedzi.Jak widzisz ja go zmieniam nie chcąc Cie narażać na próżność ,którą już nakarmiłeś FM coś o tym wiem.Jesteś osobą i mówię to z pełną odpowiedzialnością , próżną chcesz imponować ,a to przecież takie małostkowe ambicje.Wiem co masz w chałupie już teraz , czym i jak palisz i jakie masz osiągi.Pozostaje Ci jedno.Szacunek do tych ,którzy mają inaczej ale nie maja źle.:cool:
Pytasz czym grzeje. Odpowiadam. A Ty na to że się w próznym i małostkowy sposób przechwalam. No weź się zlituj panie "psycholog." Zauważ, że nie przechwalam się w stopce. Jak ktoś zapuyta odpowiem.

Szacunku do spalaczy paliw stałych, którzy mogą z tego zrezygnować (finanse) a nie rezygnują mieć nie będę. Tak jak nie mam szacunku dla ludzi którzy wycinaają DPFa żeby pare groszy zaoszczędzić.

Jastrząb
08-10-2018, 14:42
Zasadnicza. Bo dzisiaj już nikt nie grzeje piecami.
Tobie o coś konkretnego chodzi? Zakaz uzywania paliw stałych. Kropka. Nie czepiaj się słowek, nie dorabiaj do tego jakiejś filozofii kurcze.

kulibob
08-10-2018, 14:53
A wiesz jaka jest wartość norm powietrza? Jakie powietrze uznaje się za bezpieczne? Do 50 mikro gramów pyłów w m3.
Teraz sobie policz ile m3 powietrza Twoje dzienne bezdymowe palenie "zepsuje". Ze masz awersje do liczenia podpowiem: obszar 220x220m i 10m wysokości. Taką ilość powiertrza zepsujesz od zerowej zawartości pyłow do normatywnej. Wygenereujsz smog wielkości 2 boisk piłkarskich.

Rzeczywiście bredze i problemu nie ma!!

Teraz jak te twoje dwa boiska maja się do pwierzchni miasta/ wśii ile tego osiądzie odrazu ile poleci w diabły. Jaks zybko wiatr wymieni tą kuabturę?? Ile zmyje deszcz. Poza tym te dwa boiska nie staną się od razu tylko w jakimś czasie wiec znowy pierdzielisz nie zamykasz komina w worku foliowym w którym żyjesz.
Trochę wyobraźni panie ekolog bo dwa boiska to jest nic w dodatku rozłożone na kilka godzin dziennie. Te twoje argumenty są nic nie warte

kulibob
08-10-2018, 14:55
..........wycinaają DPFa żeby pare groszy zaoszczędzić.

Pierdzielisz jak myjuś pisane przez mikro m. Człowiek do którego szacunek mam ujemny

niktspecjalny
08-10-2018, 14:56
Pytasz czym grzeje. Odpowiadam. A Ty na to że się w próznym i małostkowy sposób przechwalam. No weź się zlituj panie "psycholog." Zauważ, że nie przechwalam się w stopce. Jak ktoś zapuyta odpowiem.

Szacunku do spalaczy paliw stałych, którzy mogą z tego zrezygnować (finanse) a nie rezygnują mieć nie będę. Tak jak nie mam szacunku dla ludzi którzy wycinaają DPFa żeby pare groszy zaoszczędzić.

Stopka!!! Stopka jest odzwierciedleniem tego co się ma w domu i jakie są z tym związane dobrodziejstwa do których właściciel doszedł.Ty niezaprzeczalnie nie masz anie tego ani tego.Taka forumowa próżnia.Mnie oświeciłeś to oświeć i innych co zmieniłeś w chałupie jakie czystki ekonomiczne poczyniłeś,czego sie pozbyłeś.To pozwoli zrozumieć Twój arogancki stosunek do odwiedzających ten wątek, palących w kominkach forumowiczów.

kulibob
08-10-2018, 14:58
Tobie o coś konkretnego chodzi? Zakaz uzywania paliw stałych. Kropka. Nie czepiaj się słowek, nie dorabiaj do tego jakiejś filozofii kurcze.

Zmień kraj albo inna droga: sznurek,, odpowiednia wysokość, cegły w kieszeni i trochę wody. Idź murzynów nauczaj bo Polaków uważam za ciemnotę ale nie aż taką jak ty.
I awansowałeś do poziomu myjusia

Jastrząb
08-10-2018, 15:02
Teraz jak te twoje dwa boiska maja się do pwierzchni miasta/ wśii ile tego osiądzie odrazu ile poleci w diabły. Jaks zybko wiatr wymieni tą kuabturę?? Ile zmyje deszcz. Poza tym te dwa boiska nie staną się od razu tylko w jakimś czasie wiec znowy pierdzielisz nie zamykasz komina w worku foliowym w którym żyjesz.
Trochę wyobraźni panie ekolog bo dwa boiska to jest nic w dodatku rozłożone na kilka godzin dziennie. Te twoje argumenty są nic nie warte
To ile osiądzie, ile poleci zależy od wielu apsektów, głównie wiatru, zabudowy, zadrzewienia. Bagatelizujesz problem bo Ci to na rękę. Ja nie widze ządnego dymu z komina w promieniu setek merów. A syf zimą wisi. Amerykanie zrzucli czy jak.

Jastrząb
08-10-2018, 15:05
Stopka!!! Stopka jest odzwierciedleniem tego co się ma w domu i jakie są z tym związane dobrodziejstwa do których właściciel doszedł.Ty niezaprzeczalnie nie masz anie tego ani tego.Taka forumowa próżnia.Mnie oświeciłeś to oświeć i innych co zmieniłeś w chałupie jakie czystki ekonomiczne poczyniłeś,czego sie pozbyłeś.To pozwoli zrozumieć Twój arogancki stosunek do odwiedzających ten wątek, palących w kominkach forumowiczów.
Ja chyba mam ciągle problem ze zrozumieniem Twojego toku rozumowania.
Jak zapytany napisze w poscie, to jest to argoackie i puste.,
Jak się samo ze stopką wstawi to jest do odzwierciedlenie dobrodziejstw.

kulibob
08-10-2018, 15:06
I poco 15kW paneli na dachu jak na CO zużywasz 1800kwh??

Jastrząb
08-10-2018, 15:07
Zmień kraj albo inna droga: sznurek,, odpowiednia wysokość, cegły w kieszeni i trochę wody. Idź murzynów nauczaj bo Polaków uważam za ciemnotę ale nie aż taką jak ty.
I awansowałeś do poziomu myjusia
Też uważam sporą część polaków za ciemnotę. Jak im coś nie na rękę, to potrafią tylko obrażąc, wyzywać, kazać się wyporwadzać, topić, itp itd. Wszystko, tylko żeby merytorycznie nie dyskutować.

Jastrząb
08-10-2018, 15:14
I poco 15kW paneli na dachu jak na CO zużywasz 1800kwh??
Aaaa, to panele to mozna tylko do CO zrobić? Zesz cholerka, przepłaciłem :-( No ja głupi.
Widać mało wiesz o panelach i instalacjach on-grid. Nie wiesz też w jakim kierunku te panele są ustawione. i ile z nich wycisne. Ile będą produkować energii za lat 10 czy 20. Nie wszyscy myślą od promocji do promocji. Niektórzy planują w trochę dłuższej perspektywie.

niktspecjalny
08-10-2018, 15:14
To ile osiądzie, ile poleci zależy od wielu apsektów, głównie wiatru, zabudowy, zadrzewienia. Bagatelizujesz problem bo Ci to na rękę. Ja nie widze ządnego dymu z komina w promieniu setek merów. A syf zimą wisi. Amerykanie zrzucli czy jak.

Poczytaj może o nieżytach nosa o wciąganiu nieprzyjemnego zapachu.Może masz polipa albo inną chorobę i czujesz raz tak , a raz inaczej.:yes: .To jest poważne nie bagatelizuj tego.:eek:

miloszenko
08-10-2018, 15:43
Kaizen zwraca uwagę na różnicę techniczną pomiędzy piecem a kotłem. I tu zgoda - piecy już nie ma, są kotły, które w procesie spalania paliwa grzeją czynnik grzewczy - głównie wodę. Obaj piszecie w dużym uproszczeniu o tym samym, ale Kaizen jest takim ortodoksem forumowym, i słowa piec nie akceptuje :P

Ja podobnie jak Jastrząb po drugim sezonie grzewczym przstałem kominka używać, a w tym roku go zburzyłem i mam 2 m2 miejsca w salonie więcej.

Od 4 lat w salonie wisi klimatyzator, który pobierając 400 W z gniazdka zapewnia mega komfort w kilka minut praktycznie na całym parterze. Nie brudzi, nie potrzebuje dostarczania paliwa, a od następnego roku będzie większość czasu korzystał z energii wytworzonej na dachu z PV.

Dla mnie to jest skok cywilizacyjny, a minęło tylko kilka lat. A ze względu na jedno auto elektryczne w stajni (drugie to hybryda) to zmniejszyłem lokalnie zatrucie powietrza o tony w skali roku.

Ktoś powie - drogie to jest, nie opłaca się. Ja odpowiem - drogie to się firanki i płytki w łazience kładzie, żeby się goście zesr... z zazdrości.

niktspecjalny
08-10-2018, 16:21
Kaizen zwraca uwagę na różnicę techniczną pomiędzy piecem a kotłem. I tu zgoda - piecy już nie ma, są kotły, które w procesie spalania paliwa grzeją czynnik grzewczy - głównie wodę. Obaj piszecie w dużym uproszczeniu o tym samym, ale Kaizen jest takim ortodoksem forumowym, i słowa piec nie akceptuje :P

Ja podobnie jak Jastrząb po drugim sezonie grzewczym przstałem kominka używać, a w tym roku go zburzyłem i mam 2 m2 miejsca w salonie więcej.

Od 4 lat w salonie wisi klimatyzator, który pobierając 400 W z gniazdka zapewnia mega komfort w kilka minut praktycznie na całym parterze. Nie brudzi, nie potrzebuje dostarczania paliwa, a od następnego roku będzie większość czasu korzystał z energii wytworzonej na dachu z PV.

Dla mnie to jest skok cywilizacyjny, a minęło tylko kilka lat. A ze względu na jedno auto elektryczne w stajni (drugie to hybryda) to zmniejszyłem lokalnie zatrucie powietrza o tony w skali roku.

Ktoś powie - drogie to jest, nie opłaca się. Ja odpowiem - drogie to się firanki i płytki w łazience kładzie, żeby się goście zesr... z zazdrości.

Piec zawsze kojarzył mi się z piecem kaflowym jak to babcia Maria napaliła i stało się przy nim jak za oknem był siarczysty mróz i przyszło się odwiedzić babcię.Potem była grzałka elektryczna bo się babcia zestarzała i nie chciała przynosić węgla z komórki .Kocioł to kocioł.4 lata z klimą - PC kuźwa ale wyczyn. Choróbsko ściele się masowo.Pewnie powiesz ,że nie ale jak w samochodzie przychodzi mi ją włączać (i PC nie ma) to wcale przyjemności nie przekładam na dobro z niej płynące.To taka aluzja do tych Twoich 4 lat.O hybrydzie i elektryku nie wspomnę bo wstyd.:rolleyes:

kulibob
08-10-2018, 16:23
Też uważam sporą część polaków za ciemnotę. Jak im coś nie na rękę, to potrafią tylko obrażąc, wyzywać, kazać się wyporwadzać, topić, itp itd. Wszystko, tylko żeby merytorycznie nie dyskutować.

A oczym chcesz dyskutować?? Ty powiedziałeś swoje ja swoje. Twoją i moją wypowiedz można ująć w dwóch postach i niech każdy robi jak uważa za stosowne.

Kaizen
08-10-2018, 16:25
Tobie o coś konkretnego chodzi?

Tak. O odpowiedzialność za słowa i ich prawidłowy dobór.

"Smrodzenie" dla przykładu wygląda tak (a palone ścinkami desek sosnowych, a nie porządnym drewnem kominkowym).


https://www.youtube.com/watch?v=6FLYQEY--6s

Sąsiad musi się dobrze przyglądać, żeby zauważyć, że palę. Z wydechów samochodowych lepiej widać.


Tobie o coś konkretnego chodzi? Zakaz uzywania paliw stałych. Kropka.

MPZP nie może zakazać UŻYWANIA paliw stałych. Może zakazać montażu urządzeń do ich spalania w nowych domach.

kulibob
08-10-2018, 16:26
Aaaa, to panele to mozna tylko do CO zrobić? Zesz cholerka, przepłaciłem :-( No ja głupi.
Widać mało wiesz o panelach i instalacjach on-grid. Nie wiesz też w jakim kierunku te panele są ustawione. i ile z nich wycisne. Ile będą produkować energii za lat 10 czy 20. Nie wszyscy myślą od promocji do promocji. Niektórzy planują w trochę dłuższej perspektywie.

Jeśli masz nnormalny(przeciętny dom) to 15kW Ci do szczęścia nie potrzebne. CO+CWU zgaduję przy PC 3000-4000kWhbytowe 3000kWh. Chyba że jakieś rolne zabawy do tego.

kulibob
08-10-2018, 16:31
U mnie dym wygląda tak jak u Kaizena. Przy rozpalaniu troszeczkę później nic. Wiem że tak ludzie nie palą i większość śmierdzieli. Ale Jastrzębiu nie możesz mówić że palenie jest złe.
I z desk sosnowych wcale to tak źle nie wygląda.

muchenz
08-10-2018, 16:31
Jak to osiagnęli, ze w kotlach w ktorych mozna spalać drewno ludzie nie palą z wygody węglem i śmieciami?
I nie ma domów ogrzewanych śmieciuchami wybudowanych przed wejsciem w życie MPZP?

Sprawa jest prosta. Kominki z przykręconym dopływem powietrza w celu redukcji mocy.

W drewnie 70-80% to produkty lotne, a węglu 20-30%. Drewno, wbrew pozorom, ma większy potencjał zasmradzający niż węgiel. Fakt, dym z drewna jest jaśniejszy, ale wcale nie mniej szkodliwy.


Dla przypomnienia:

https://por6ga.am.files.1drv.com/y4mEfT0WXh1yfd6_uS1T9Rz-hoZBq_2xxFg8Fpq3wWf10rYNh_7LIcLnE6IbA3hjTPrT23nxVx 2GkMCDU6J-jtV12sQ2xPwOSNuOl_WckHdIMg6nQu_Kaqs71ZxpnDFEVswDnq RnJI1u35weY1SKODUIh_zO8VY8Ug1QfziP5SRy9OXBr6cBN9tl hY-ZyCW4NRz697NAVt2emP_5jjGi3a42w?width=657&height=338&cropmode=none

muchenz
08-10-2018, 16:35
Z wydechów samochodowych lepiej widać.


Bzdura. Chyba w stary dieslach.

Kaizen
08-10-2018, 16:40
Bzdura. Chyba w stary dieslach.

Chcesz porozmawiać o dieselgate i nowych dieslach?

Jastrząb
08-10-2018, 16:41
Kaizen zwraca uwagę na różnicę techniczną pomiędzy piecem a kotłem. I tu zgoda - piecy już nie ma, są kotły, które w procesie spalania paliwa grzeją czynnik grzewczy - głównie wodę. Obaj piszecie w dużym uproszczeniu o tym samym, ale Kaizen jest takim ortodoksem forumowym, i słowa piec nie akceptuje :P

Ja podobnie jak Jastrząb po drugim sezonie grzewczym przstałem kominka używać, a w tym roku go zburzyłem i mam 2 m2 miejsca w salonie więcej.

Od 4 lat w salonie wisi klimatyzator, który pobierając 400 W z gniazdka zapewnia mega komfort w kilka minut praktycznie na całym parterze. Nie brudzi, nie potrzebuje dostarczania paliwa, a od następnego roku będzie większość czasu korzystał z energii wytworzonej na dachu z PV.

Dla mnie to jest skok cywilizacyjny, a minęło tylko kilka lat. A ze względu na jedno auto elektryczne w stajni (drugie to hybryda) to zmniejszyłem lokalnie zatrucie powietrza o tony w skali roku.

Ktoś powie - drogie to jest, nie opłaca się. Ja odpowiem - drogie to się firanki i płytki w łazience kładzie, żeby się goście zesr... z zazdrości.
Brawo. Tylko dzięki takiemu odpowiedzialnemu zachowaniu może sie poprawić powietrze. Bez czekania na nakazy. A że przy okazji to jest łatwiejsze, czystsze, i w perpsektywie lat w sumie tańsze, to juz bonus. Niestety musi się jeszcze gdzie niegdzie pokolenie wymienić, żeby powszechnie doceniano takie wyjście przed szereg, a nie szydzono z tego jak w tutejszym wątku.

Mi się salon powiększył bardziej niż o te 2m2. Jego "ustawność" wzrosła o dobre 10m2.

Kaizen
08-10-2018, 16:41
Dla przypomnienia:

Przypomnij jeszcze, jakie koszty ponosi środowisko przez kopalnie węgla, z którego mamy prąd, elektrownie, jakie przy szczelinowaniu dla gazów łupkowych, a jakie korzyści przynosi produkcja drewna kominkowego. Jakbyś nie liczył, to uwzględniając całość procesu drewno wygrywa.

Czy tylko czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal?


https://www.youtube.com/watch?v=surBANua4mU

kulibob
08-10-2018, 16:43
A sutuacja nie wygląda inaczej jak przydusisz powietrze w dużej objętości paliwa i małej? Tzn. Rozpalam od góry i torochę dusze aby wolniej spalić wsad. Wsad maksymalny brykietu jaki stosuję to ok 3,3kg przeważnie 2,5kg i pali/żaży się to kilka godzin na małym/średnim dopływie powietrza 1-2bieg z trzech

Jastrząb
08-10-2018, 16:44
MPZP nie może zakazać UŻYWANIA paliw stałych. Może zakazać montażu urządzeń do ich spalania w nowych domach.

A to w czym chcesz spalić te paliwa stałe nie mając urządzenia. Ognisko na środku salonu i dziura w dachu jak u indian?

Jastrząb
08-10-2018, 16:47
Jeśli masz nnormalny(przeciętny dom) to 15kW Ci do szczęścia nie potrzebne. CO+CWU zgaduję przy PC 3000-4000kWhbytowe 3000kWh. Chyba że jakieś rolne zabawy do tego.No i policz sobie ile KWh wyprodukją panele dokładnie 14.4KWp wskali roku, nieustawione idealnie. Potem se policz ile oddam do sieci ile odbiore z niestety mnoznikiem 0.7 I Ci wyjdzie co ma wyjść.

Jastrząb
08-10-2018, 16:49
Przypomnij jeszcze, jakie koszty ponosi środowisko przez kopalnie węgla, z którego mamy prąd, jakie przy szczelinowaniu dla gazów łupkowych, a jakie korzyści przynosi produkcja drewna kominkowego. Jakbyś nie liczył, to uwzględniając całość procesu drewno wygrywa.

Czy tylko czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal?


https://www.youtube.com/watch?v=surBANua4mU
Dużo mniejsze szkody to społeczeństwo ponosi przy produkcji pradu z węgla niż przy spalaniu paliw stałych w warunbkach domowych.
Przypomne ze energetyka (węglowa) generuje raptem kilkanascie procent pyłów. Kilkukrotnie więcej generuje niska emisja. Głownie węgiel, potem drewno.

Pojedz raz za odre. Tam więkoszc pradu ......z węgla.

Kaizen
08-10-2018, 16:50
A to w czym chcesz spalić te paliwa stałe nie mając urządzenia.

Choćby ognisku. Można też w piecu czy kominku w domu wybudowanym przed wejściem w życie w MPZP.

Kaizen
08-10-2018, 16:52
Przypomne ze energetyka (węglowa) generuje raptem kilkanascie procent pyłów.

To przypomnij jeszcze sprawność bloków energetycznych, wpływ na środowisko ogrzanych rzek przez chłodzenie elektrowni czy zużycie wody do chłodni kominowych i wpływ na lokalny mikroklimat oraz wpływ na efekt cieplarniany CO2 wyprodukowanego przez elektrownie. Z gniazdka wyciągniesz z 1/3 kWh która tkwiła. Ziemia zryta, woda podgrzana, atmosfera również.

Jastrząb
08-10-2018, 16:52
U mnie dym wygląda tak jak u Kaizena. Przy rozpalaniu troszeczkę później nic. Wiem że tak ludzie nie palą i większość śmierdzieli. Ale Jastrzębiu nie możesz mówić że palenie jest złe.
I z desk sosnowych wcale to tak źle nie wygląda.
Nie musisz mi w kółko powtarzać, że nie akceptujesz faktu, że brak widocznego dymu nie oznacza braku pyłów w spalinach. Wartości Ci podałem, Ja rozumiem, że Tobie jest to niewygodnie zaakcpetować będziesz temu zaprzeczał przy każdej okazji.

Jastrząb
08-10-2018, 16:53
Choćby ognisku. Można też w piecu czy kominku w domu wybudowanym przed wejściem w życie w MPZP.
Od 2 stron piszemy o nowych domach wybudowanych po wejściu planu.

kulibob
08-10-2018, 16:54
No i policz sobie ile KWh wyprodukją panele dokładnie 14.4KWp wskali roku, nieustawione idealnie. Potem se policz ile oddam do sieci ile odbiore z niestety mnoznikiem 0.7 I Ci wyjdzie co ma wyjść.

To gdzie tu interes jak musisz cholernie przewymiarować. I wcale nie trzeba dążyć do 100% pokrycia.zrobić poniżej 10kW jak zabraknie to parę złoty ZE dopłacić.
Sam jeśli zacząłbym kiedyś grzać prądem nie zakładam instalcji ponad 5kW plus mój 2kW offgrid

Jastrząb
08-10-2018, 16:55
"Smrodzenie" dla przykładu wygląda tak (a palone ścinkami desek sosnowych, a nie porządnym drewnem kominkowym).
No i co z tego żę nie widać/ Tam jest nadal ponad 1000g pyłow z tony desek. W idealnych warunkach. Przypominam normę powietrza. 50 mikrogramów w m3.

kulibob
08-10-2018, 16:55
Nie musisz mi w kółko powtarzać, że nie akceptujesz faktu, że brak widocznego dymu nie oznacza braku pyłów w spalinach. Wartości Ci podałem, Ja rozumiem, że Tobie jest to niewygodnie zaakcpetować będziesz temu zaprzeczał przy każdej okazji.

To nie że jest niewygodne dla mnie takie coś jest akceptowalne

Jastrząb
08-10-2018, 16:58
To przypomnij jeszcze sprawność bloków energetycznych, wpływ na środowisko ogrzanych rzek przez chłodzenie elektrowni czy zużycie wody do chłodni kominowych i wpływ na lokalny mikroklimat oraz wpływ na efekt cieplarniany CO2 wyprodukowanego przez elektrownie. Z gniazdka wyciągniesz z 1/3 kWh która tkwiła. Ziemia zryta, woda podgrzana, atmosfera również.
Czyli wolisz wdychać własnymi płucami lokalnie produkowany syf, niż żeby jakiejś rzecze temperatura wzrosła o 2C, co spowoduje zasiedlenie innych gatunków ryb.

Jastrząb
08-10-2018, 17:00
To gdzie tu interes jak musisz cholernie przewymiarować. I wcale nie trzeba dążyć do 100% pokrycia.zrobić poniżej 10kW jak zabraknie to parę złoty ZE dopłacić.
Sam jeśli zacząłbym kiedyś grzać prądem nie zakładam instalcji ponad 5kW plus mój 2kW offgrid
Interes jest bardzo dobry jak siądziesz, policzysz.

kulibob
08-10-2018, 17:00
Czyli wolisz wdychać własnymi płucami lokalnie produkowany syf, niż żeby jakiejś rzecze temperatura wzrosła o 2C, co spowoduje zasiedlenie innych gatunków ryb.

Jak możesz to nie eko:yes:

Jastrząb
08-10-2018, 17:01
To nie że jest niewygodne dla mnie takie coś jest akceptowalne
Dla większości polaków jest akceptowalne. I mamy co mamy. A jak ktoś tego nie akceptuje to eko po.....eb.

Kaizen
08-10-2018, 17:03
Nie musisz mi w kółko powtarzać, że nie akceptujesz faktu, że brak widocznego dymu nie oznacza braku pyłów w spalinach. Wartości Ci podałem, Ja rozumiem, że Tobie jest to niewygodnie zaakcpetować będziesz temu zaprzeczał przy każdej okazji.

A Ty akceptujesz takie wyniki?


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=419956


Dym widoczny jak na filmiku (czyli słabo). W kominku buzuje ogień w czasie robienia tego zdjęcia.
Pokaż swoje?

kulibob
08-10-2018, 17:05
Interes jest bardzo dobry jak siądziesz, policzysz.

Ile zużywasz 7000kWh.??
Nie wiem jak panele wyjdą 2000za kWp? czyli 30000 cczas zwrotu 15 lat tak na pałę.
Chociaż kwestia taryf itp.
Przy G11 ok 10lat
Jak dla mnie dupy nie urywa