PDA

Zobacz pełną wersję : Nie róbcie kominków w domu:)



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53

anpi
04-12-2019, 17:38
circa 9tys

No to sporo. Ale z drugiej strony - 9 tysięcy na klimę na całe poddasze? To chyba jakaś najtańsza od Chińczyka...

vvvv
04-12-2019, 18:05
Oszust chciał oszukać ale już się nie dało bo ktoś inny już oszukał na maksa.


Z drewnem kominkowym tez jest podobnie. Sprzedają jako "suche" <20% a nie jest "suche".
Płaci się jak za "suche".
20% to nie jest suche drewno.

Gdzie tak sprzedają? U ciebie? Kupowałeś kiedyś?
Masz pojęcie, jak o wszystkim. Nie ma tak przywiezione i spalone.

adam_mk
04-12-2019, 18:05
Nie jadam drewna. Nie trawi mi się...
MOŻE być nastrzykiwane np ropą czy benzyną.
(Oryginalnie ma terpentynę)

Ile razy pisałem,że z 1kg kurczaka w tej huj.ni EU można 3kg szynki wieprzowej legalnie zrobić?
No to tu - nie wyszło...
Już w 1kg kurczaka było ze 0,3k kurczaka.
6kg trudno zrobić z tego i drogo wypada to do sądu poszli bo... nie zarobili na nas tych 300 tys.

Co my teraz jemy?
Czym się leczymy?
A Wy - pierdoły o tym co się spala...
Spala się wszystko co się pali aby na te kurczaki starczyło!
No i... niech maja nie wiecej jak 60% wody!!!
No, w masie za którą płacimy!

Adam M.

vvvv
04-12-2019, 18:16
80% upraw idzie na paszę dla mięska. Np. 1kg wołowiny to 18kg paszy. Do tego energia. I mamy piękną emisję. Jakie ilość żarcia wyrzucają ludzie? A tu w Krakowie se badyli nie zapalę i jakieś pysznej strawy se nie przygotuje, bo mnie do pierdla wsadzą. :bash:

Kaizen
04-12-2019, 18:22
circa 9tys

Mnie koza kosztowała z 5K zł (razem z kominem, klinkierem na nim i wszystkimi drobiazgami). Komin postawiła i obudowała ekipa, kozę podpiąłem sam. To taniej, niż sam klimatyzator kanałowy (jednostka centralna) bez montażu. A roboty z kanałami po pachy. Jak znajdziesz kogoś, kto Ci to zrobi (materiał z robocizną) za 9K zł to pogratulować - ale na kominek mogłeś też wydać dużo mniej.

cuuube
04-12-2019, 18:31
To jeszcze dodam trochę :offtopic:

http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/skazone-odpady-w-gospodarstwach-hodowlanych,67826.html

smacznego

mtdeusz
04-12-2019, 18:51
To ja mocniej dorzuczę do pieca.
https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/680-niemcy-zatruwaja-polakow-swoimi-smieciami

Lepsza utylizacja po Polsku niż szwagier z teściem.
https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/odpady-pozar-recykling-smieci-opony,36,0,2407972.html%3famp=1
Jak wiadomo dym ze ,,spalania,, wysypisk nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.:bash::bash::bash::bash:

cuuube
04-12-2019, 19:09
To właśnie jest to o czym już było pisane... kasa, kasa . Recykling po Polsku tak wygląda - sprowadzenie śmieci (zarobek) i zniknięcie lub podpalenie (był czas ,że co kilka dni następowały cudowne samozapłony) i pozostawienie gminy ze śmierdzącym problemem .

maciekkr
04-12-2019, 19:40
Mnie koza kosztowała z 5K zł (razem z kominem, klinkierem na nim i wszystkimi drobiazgami). Komin postawiła i obudowała ekipa, kozę podpiąłem sam. To taniej, niż sam klimatyzator kanałowy (jednostka centralna) bez montażu. A roboty z kanałami po pachy. Jak znajdziesz kogoś, kto Ci to zrobi (materiał z robocizną) za 9K zł to pogratulować - ale na kominek mogłeś też wydać dużo mniej.


Ho ho, komina nawet nie wliczałem.
Koza za 2tys to bardzo dobry pomysł. Ja nie twierdzę że zrobiłem lepiej niż inni, przeciwnie, ostrzegam: nie róbcie kominków w domu :)
Jeszcze jeden problem mi się nasunął. Pod zabudową kominka mam dziurę w płytkach i za mały zapas żeby ją uzupełnić, jak kiedyś wyleci. Płytek już nie kupię.
Wycena z lutego 2018, pół roku wcześniej robiłem kominek:
Gree Kanałowy GFH24NK3FO 1 komplet
Cena 9000 zł netto za zestaw wraz z montażem
WARIANT III
KLIMATYZATORY MULTISPLIT Rotenso Seria CORE
Rotenso jedn. wewn. moc C26Vm - 3 szt.
Rotenso jedn. zewn. moc H60Vm4 - 1 szt.
Cena za zestaw 8700 zł netto
Takie były wtedy ceny.

Kaizen
04-12-2019, 19:44
Gree Kanałowy GFH24NK3FO 1 komplet
Cena 9000 zł netto za zestaw wraz z montażem

Google nie znają takiego klimatyzatora.
W tym rozprowadzenie instalacji, kucie, montaż anemostatów itd.? Czy sama jednostka z montażem?

maciekkr
04-12-2019, 20:36
Teraz to już nie pamiętam, wydawało mi się że na gotowo. Powiesić jednostkę zewnętrzną, reszta roboty między jętkami w lekkiej zabudowie stropu, 0 kucia, ileż to pracy ? A z drugiej strony choćbym miał powiesić 3 razy 2kW w każdej sypialni to wyjdzie podobnie, nawet dzisiaj. Tylko dom bardziej szpeci. Z czasem FV na dach, i masz jakąś alternatywę dla gazu. A z tym klockiem w salonie to za 5 lat już nic nie zrobię, tylko na złom. I wymuszony remont przy okazji.
Żeby nie było, lubię palić w kominku, nawet teraz się pali, tyle że mi się to generalnie nie kalkuluje.

cuuube
04-12-2019, 20:46
A z tym klockiem w salonie to za 5 lat już nic nie zrobię, tylko na złom. I
możesz wstawić tam akwarium , coś na wzór tego
https://images90.fotosik.pl/289/1627aa81da9a5b66med.jpg (https://images90.fotosik.pl/289/1627aa81da9a5b66.jpg)

d7d
04-12-2019, 21:40
Gdzie tak sprzedają? U ciebie? Kupowałeś kiedyś?
Masz pojęcie, jak o wszystkim. Nie ma tak przywiezione i spalone.
Wszędzie.
Nie kupowałem.
Nie kupowałem (bo ma 20% w teorii i w reklamie).
Mam pojęcie.
Ty masz pojęcie o gazie ziemnym, łupkowym, spojówkach i NOx-ach.
"Nie ma tak przywiezione i spalone." ??

vvvv
04-12-2019, 22:03
Wszędzie.
Nie kupowałem.
Nie kupowałem (bo ma 20% w teorii i w reklamie).
Mam pojęcie.
Ty masz pojęcie o gazie ziemnym, łupkowym, spojówkach i NOx-ach.
"Nie ma tak przywiezione i spalone." ??

Serio? U mnie nikt nigdy nie sprzedawał i reklamował ze ma takie drewno. Toz każdy wie ze trzeba to suszyć przed spaleniem. No prawie. Dlatego takie rzeczy nie dla wszystkich. No masz racje gaz to czyste odnawialne paliwo. Turbinki gazowe go pchają. Ja myślałem ze pstryk i jest w tej gaz rurce. No ale dobrze ze mi to tu wytłumaczono.

d7d
04-12-2019, 22:27
Trzeba suszyć i spalać bo takie spalnie jest czyste, zdrowe i proekologiczne jak to wmawiają kominkowcy i lobby kominkowe.
W internecie pełno jest ogłoszeń o suchym drewnie kominkowym.
Z "odnawialnością gazu" nie zrozumiałeś ironii. Powtarzaj to częściej może się utrwali.
Może to wpływ NOx-wó i zapalenia spojówek. Może też od AZS od spalin kominkowych i pelletowych.

Gaz jest bardziej czystym paliwem niż drewno i pellet.

PS W jaki sposób sprawdzasz wilgotność drewna kominkowego?

vvvv
05-12-2019, 07:47
Trzeba suszyć i spalać bo takie spalnie jest czyste, zdrowe i proekologiczne jak to wmawiają kominkowcy i lobby kominkowe.
W internecie pełno jest ogłoszeń o suchym drewnie kominkowym.
Z "odnawialnością gazu" nie zrozumiałeś ironii. Powtarzaj to częściej może się utrwali.
Może to wpływ NOx-wó i zapalenia spojówek. Może też od AZS od spalin kominkowych i pelletowych.

Gaz jest bardziej czystym paliwem niż drewno i pellet.

PS W jaki sposób sprawdzasz wilgotność drewna kominkowego?

Lobby kominkowe i pelletowe. Przecież jestem powiązany z branżą pelletową. Lobbuje. :eek: Ogłoszenia w necie? Za dużo "siedzisz" w tym Internecie. Wyjdź trochę do "realu". Coś z życia byś się nauczył. Polecam. Nie bełkotał byś tak, jak to robisz teraz. Aaaa ironia? Przecież ty nie wiesz co to jest. Przypomnij sobie. :D Czekaj tylko już gdzieś to było u kogoś. Chyba ze swetrem, 19C i spalaniem gazu. "Najlepsi jesteście". :lol2: Tak AZS do spalin. :eek:
Co do gazu to wiem wiem, już to mi tu wytłumaczono.;) :lol2: Przecież pisałem. :cool: Drewno i pellet to tylko szkodzi. Strasznie złe jest i truje, bo do pierdla wsadzają jak zapalisz drewno. Zresztą potwierdzają to władze niektórych miast, a pewnie niedługo w całym kraju. No może prawie w całym. Nie może być inaczej. Lepiej naucz swoich potomków jak sobie radzić z tym drewnem. Może i tobie to być potrzebne.:yes:
Normalnie. Testo 606. Chrustu z lasu to nie badam. Leży sobie w drewutni i czeka na spopielenie. :yes:

giman
05-12-2019, 08:25
Gaz jest bardziej czystym paliwem niż drewno i pellet.

Lokalnie w kontekście pyłów itp zapewne tak.
Globalnie w kontekście ekologii i planety nie ma szans.

Superior
05-12-2019, 10:21
Normalnie. Testo 606.
Normalnie, tzn jak dokładnie? Przykładasz miernik z czoła słoja, stycznie, czy jak?

vvvv
05-12-2019, 10:32
Normalnie, tzn jak dokładnie? Przykładasz miernik z czoła słoja, stycznie, czy jak?

Za dokładność pomiaru to miernik odpowiada. Z czoła słoja, stycznie? Aleś wymyślił. Internetu nie masz. Poszukaj se. Omnibusy mi tu diagnozę postawili, że 23-24C to za dużo w domu, bo niezdrowo dla mnie, a ty się o takie rzeczy pytasz.

Superior
05-12-2019, 10:41
Internetu nie masz. Poszukaj se.

Nie muszę czytać internetu, żeby wiedzieć jak mierzyć wilgotność.
Na szybko: wystarczy rozłupać klocek i zmierzyć wilgotność w jego środku.

Jeśli ci odpowiada 24C, to wolnoć Tomku.
Osobiście mając w salonie powyżej 19, uciekam do sypialni, żeby się ochłodzić.
Wolnoć Tomku.

vvvv
05-12-2019, 10:48
Nie muszę czytać internetu, żeby wiedzieć jak mierzyć wilgotność.
Na szybko: wystarczy rozłupać klocek i zmierzyć wilgotność w jego środku.

Jeśli ci odpowiada 24C, to wolnoć Tomku.
Osobiście mając w salonie powyżej 19, uciekam do sypialni, żeby się ochłodzić.
Wolnoć Tomku.

Wiem w sypialni masz 17C. Wolnoć Tomku. Ja tam wolę 23-24. Przy AZS to chodzenie w seterku niezbyt dla mnie komfortowe. Wolę krótki. Wiem ty gość jesteś na mutorze to wieś całą okrążałeś w krótkim przy -20C.

mtdeusz
05-12-2019, 10:48
Nie muszę czytać internetu, żeby wiedzieć jak mierzyć wilgotność.
Na szybko: wystarczy rozłupać klocek i zmierzyć wilgotność w jego środku.

Jeśli ci odpowiada 24C, to wolnoć Tomku.
Osobiście mając w salonie powyżej 19, uciekam do sypialni, żeby się ochłodzić.
Wolnoć Tomku.
A ja mam 25-26 kto przebije?

vvvv
05-12-2019, 11:01
A ja mam 25-26 kto przebije?

Ciebie to nikt nie przebije. W niczym. ;)
W bloku to pewnie "jakom somsiadkę" chcesz wyrwać, bo przy takich temp. to wiesz, ciężko w seterku chodzić. :cool:

mtdeusz
05-12-2019, 15:03
Ciebie to nikt nie przebije. W niczym. ;)
W bloku to pewnie "jakom somsiadkę" chcesz wyrwać, bo przy takich temp. to wiesz, ciężko w seterku chodzić. :cool:
No a jaaak.
Macie nowy opał do kominka.
437792

d7d
05-12-2019, 20:55
Ja tam wolę 23-24. Przy AZS to chodzenie w seterku niezbyt dla mnie komfortowe. Wolę krótki.
Pytałeś swojego lekarza jaka jest optymalna temperatura powietrza przy AZS?

Zanieczyszczone środowisko i określone warunki klimatyczne sprzyjają atopowemu zapaleniu skóry.
W wysokiej temperaturze i zwiększonej potliwości dolegliwości te często się nasilają.

Chef Paul
05-12-2019, 22:16
W dzień: 22°C (od 6-tej do 22-giej)
W nocy: 20°C (od 22-giej do 6-tej)
Przez cały rok ... tak zaprogramowany jest termostat (klimatyzacja nawiewowa z PC) bez względu na temperatury zewnętrzne.

vvvv
06-12-2019, 15:42
Pytałeś swojego lekarza jaka jest optymalna temperatura powietrza przy AZS?

No przecież już było. Ten od zdjęci już próbował stawiać diagnozy na podstawie wpisów w necie. Czekaj na ale tym tam też byłeś. :D No kuźwa skąd oni was biorą, bo na pewno nie sieją.

No a co myślisz o takim ogrzewaniu nadmuchowym? Zdrowe to czy nie? Lepsze niż podłogówka?
Ja mam klimę, ale używam tylko do chłodzenia. Przecież to żadna hameryka, teraz to standard.

d7d
06-12-2019, 15:48
Po co chłodzisz? Przecież wolisz 23-24.
Do AZS przyczynia się też stres i szkodliwe substancje ze spalania drewna i pochodnych.

vvvv
06-12-2019, 15:59
Po co chłodzisz? Przecież wolisz 23-24.
Do AZS przyczynia się też stres i szkodliwe substancje ze spalania drewna i pochodnych.

No to po chłodzę.
Oj stresu to ja nie mam. :D Pochodnych gazu, ropy itp itd.

No ale to ten nadmuch to szkodliwy czy nie?

d7d
06-12-2019, 16:06
Nadmuch powietrzem zewnętrznym czy wewnętrznym?

vvvv
06-12-2019, 16:12
Nadmuch powietrzem zewnętrznym czy wewnętrznym?

Nie wiesz jak działa klimatyzacja nawiewowa z PC? Żartujesz?

d7d
06-12-2019, 18:08
No a co myślisz o takim ogrzewaniu nadmuchowym? Zdrowe to czy nie? Lepsze niż podłogówka?
Ja mam klimę, ale używam tylko do chłodzenia. Przecież to żadna hameryka, teraz to standard.

Nie wiesz jak działa klimatyzacja nawiewowa z PC? Żartujesz?
Ogrzewanie nadmuchowe może być różne. Powinieneś wiedzieć. Twoje nie jest jedyne.
http://www.instalacjebudowlane.pl/4140-26-12403-jak-dziala-ogrzewanie-nadmuchowe.html

Masz w domu wiele urządzeń
- klimatyzacja do chłodzenia
- klimatyzacja nawiewowa z PC
- kocioł na pellet
- kominek
Brawo!!

giman
06-12-2019, 19:10
Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.
Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

PS
Odnośnie tematu, spalania to...
Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.
Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.

d7d
06-12-2019, 19:23
Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.
Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

PS
Odnośnie tematu, spalania to...
Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.
Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.

Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.
Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.

"globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku" taką poważną chorobę porównujesz w kontekście gazu ziemnego.
To Ty wciągnęłeś trąd do walki ze spalanie gazu.
Strach .

vvvv
06-12-2019, 20:22
Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.
Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.

To było przy tym, że mam 23-24C i wolę chodzić w krótkim. Rzucone ot tak. Normalne, chociaż dla ciebie i tego drugiego to było dziwne. Np. bluza drażni skóry. Załapiesz coś w końcu. Nasuwa mi się pewne określenie twojej osoby. Mam to praktycznie od urodzenia. Kumasz.

@giman oczywiście masz rację, tylko jak to zostało tutaj napisane (spalacz gazu tak napisał) mamy patrzeć globalnie. :D

donvitobandito
06-12-2019, 20:37
Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.
Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

PS
Odnośnie tematu, spalania to...
Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.
Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.

Bzdura!
Odpowiedz sobie na proste pytanie, co stanie się z naszą planetą jak zabraknie drzew. A potem na drugie pytanie, co stanie się z planetą jak zabraknie gazu.

d7d
06-12-2019, 20:38
Ludzie mają różne dolegliwości. Niekoniecznie piszą o tych dolegliwościach na FM. Kumasz.
Masz od urodzenia czyli to raczej nie jest z powodu spalania gazu w kotłach gazowych. Kumasz.

vvvv
06-12-2019, 20:52
Ludzie mają różne dolegliwości. Niekoniecznie piszą o tych dolegliwościach na FM. Kumasz.
Masz od urodzenia czyli to raczej nie jest z powodu spalania gazu w kotłach gazowych. Kumasz.

Ja pierdziu. Pytek nie luzuj. Zdziwiony byłeś z tym drugim, że mam takie temp. w domu i że to nie jest zdrowe. Normalnie napisałem, dlaczego tak mam i mi odpowiada. O chorobach nie trzeba pisać. Widać. :D
:bye:

giman
06-12-2019, 20:57
Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.
Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.
Jako zapalony czytacz i sporadyczny komentator tego wątku jestem bardzo ciekaw cytatu dowodzącego powyższe.


Bzdura!
Odpowiedz sobie na proste pytanie, co stanie się z naszą planetą jak zabraknie drzew. A potem na drugie pytanie, co stanie się z planetą jak zabraknie gazu.
Przejście na brak drzew jest zgrabne, populistyczne, mijające się z logiką i minimalnym poziomem dyskusji.
Wystarczy prześledzić ile zasobów, energii, itp trzeba włożyć w gaz (od odwiertu do twojego domu)
Oraz ile analogicznie w przypadku drzewa od ścięcia do twojego domu.
O brak drzew się nie martw ich liczba na świecie jest stała/rosnąca i tak cały czas.

PS
Ja rozumiem, że można nie lubić spalania drewna. Bo ktoś trafił na sąsiada co pali mokrym, nieumiejętnie, ma kiepski piec/kominek.
Ale uważać, ze przemysł wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji gazu jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

PPS
Z tą rosnącą liczbą drzew na świecie się rozpędziłem. Ten ciągły wzrost to w Europie. Na świecie wartość stabilna lub lekka spadająca. Ale drzewa to nie jedyne rośliny na świecie ;)

d7d
06-12-2019, 22:27
Jako zapalony czytacz i sporadyczny komentator tego wątku jestem bardzo ciekaw cytatu dowodzącego powyższe.

Czytaj a znajdziesz.

d7d
06-12-2019, 22:36
Przejście na brak drzew jest zgrabne, populistyczne, mijające się z logiką i minimalnym poziomem dyskusji.
Wystarczy prześledzić ile zasobów, energii, itp trzeba włożyć w gaz (od odwiertu do twojego domu)
Oraz ile analogicznie w przypadku drzewa od ścięcia do twojego domu.
O brak drzew się nie martw ich liczba na świecie jest stała/rosnąca i tak cały czas.

PS
Ja rozumiem, że można nie lubić spalania drewna. Bo ktoś trafił na sąsiada co pali mokrym, nieumiejętnie, ma kiepski piec/kominek.
Ale uważać, ze przemysł wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji gazu jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

PPS
Z tą rosnącą liczbą drzew na świecie się rozpędziłem. Ten ciągły wzrost to w Europie. Na świecie wartość stabilna lub lekka spadająca. Ale drzewa to nie jedyne rośliny na świecie ;)
Pewnie przeliczyłeś ile drzew można spalić i czy uzyskana energia wystarcz na pokrycie energii uzyskanej ze spalania gazu.
Zacznij od polskiego zapotrzebowania.

Pamiętaj też o postawionej tezie że spalanie drewna jest lokalnie bardziej szkodliwe niż spalanie gazu. Lokalnie bo globalnie to gaz jest bardziej szkodliwy.
Pewnie masz na to jakieś dowody poza "sądzeniem".

PS Drzewo przed ścięciem trzeba jeszcze posadzić, sadzonki trzeba wyhodować.
O dobroczynnym wpływie drzew na lokalny klimat nie wspomniałeś.

Parafrazując:
Uważać, ze ścinanie drzew i spalanie drewna jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

mtdeusz
09-12-2019, 19:38
https://youtu.be/4OUM3CWcLq0

Kaizen
09-12-2019, 20:14
Parafrazując:
Uważać, ze ścinanie drzew i spalanie drewna jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

Uważać, że lepiej spalić paliwo kopalne - to dopiero brak zdolności pojmowania rzeczywistości.
Drzewo odrośnie, paliwo kopalne nie (przynajmniej nie za istnienia naszego gatunku).

BezProblemu
10-12-2019, 08:08
kominków się nie robi, po to żeby tylko dawały ciepło, ale głównie ze względów stylistycznych. Ja nie zrobiłem kominka kiedy budowałem dom 20 lat temu i bardzo ubolewam, myślę że jeszcze się na niego zdecyduje :)

Chef Paul
10-12-2019, 09:37
Uważać, że lepiej spalić paliwo kopalne - to dopiero brak zdolności pojmowania rzeczywistości.
Drzewo odrośnie, paliwo kopalne nie (przynajmniej nie za istnienia naszego gatunku).
Tak jest. Powinien również powstać zakaz wydobywania i eksploatacji jakichkolwiek minerałów (przecież nie "odrosną") :) ;)

mtdeusz
10-12-2019, 10:16
kominków się nie robi, po to żeby tylko dawały ciepło, ale głównie ze względów stylistycznych. Ja nie zrobiłem kominka kiedy budowałem dom 20 lat temu i bardzo ubolewam, myślę że jeszcze się na niego zdecyduje :)

Ciekawe co tam jest estetyczne?

Kaizen
10-12-2019, 12:22
Tak jest. Powinien również powstać zakaz wydobywania i eksploatacji jakichkolwiek minerałów (przecież nie "odrosną") :) ;)

Jak nie zostaną przetransferowane do wód czy powietrza, trując je, to nie będzie to dużym problemem. Chyba, że to cenne gleby próchnicze. Ale one są chronione (przynajmniej w Polsce).

d7d
10-12-2019, 13:09
Uważać, że lepiej spalić paliwo kopalne - to dopiero brak zdolności pojmowania rzeczywistości.
Drzewo odrośnie, paliwo kopalne nie (przynajmniej nie za istnienia naszego gatunku).
Traktujesz drzewo a później drewno jako surowiec do spalania.
Drzewa i cała roślinność mają ważniejszą rolę niż przeznaczenie na spalanie w kominkach.
Poczytaj jaka jest rola drzew w naszym środowisku. Rozszerz horyzonty myślowe.

Spalanie gazu ziemnego (paliwo kopalne) jest lepsze niż spalanie drewna w domowych kominkach.
Ale każde z nich ma swoje wady i zalety.
Spalanie drewna w domowych warunkach znacznie bardziej zanieczyszcza środowisko niż spalanie gazu ziemnego w domowych kondensacyjnych kotłach gazowych

Swoje kable grzewcze i PC napędzasz energią słoneczną czy czerpiesz ee z sieci?

Przyszłość to bezemisyjne OZE a nie emisyjne spalanie drewna.
Twierdzenie, że spalanie drewna jako ekologiczne i że drewno może być spalane bo jest OZE to ściema dla niemyślących samodzielnie.

mtdeusz
10-12-2019, 13:24
Przyszłość to fuzja jądrowa a nie jakieś OZE.

adam_mk
10-12-2019, 13:30
https://biznesalert.pl/japonia-chce-zbudowac-nowe-elektrownie-weglowe/

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/497462,jak-nie-atom-to-co-japonia-robi-zwrot-w-strone-czarnego-wegla.html

Sami idioci tam mieszkają?
Liczyć nie umieją?
Gospodarka pewnie im padnie a sami powymieraja na choroby smogowe...
Nie wiedzą o tym czy... smog to sciema?

Adam M.

cuuube
10-12-2019, 14:24
Od 2015r i 2017r trochę minęło , zaczęli te inwestycje ? Czy to był efekt czkawki po Fukushimie ?

Ale jest dobra informacja Chiny też idą w węgiel , może Polsce otworzy się nowy rynek zbytu ?

cuuube
10-12-2019, 14:25
Przyszłość to fuzja jądrowa a nie jakieś OZE.
Ktoś z nas tego dożyje ?

Kaizen
10-12-2019, 14:55
Ale jest dobra informacja Chiny też idą w węgiel , może Polsce otworzy się nowy rynek zbytu ?

Nie jesteś na bieżąco.


Ktoś z nas tego dożyje ?

Myślisz, że wszyscy wyginiemy do końca przyszłego roku?

Tokamak HL-2M zaprojektowany został w celu odtworzenia naturalnych reakcji zachodzących na naszej gwieździe. Urządzenie ma na celu zapewnienie czystej energii poprzez kontrolowaną syntezę jądrową. Uczeni z Państwa Środka informują, że reaktor będzie gotowy w 2020 roku.

źródło (https://spidersweb.pl/bizblog/sztuczne-slonce-chiny-syntez-termojadrowa/) - jedno z wielu, na szybko wygooglane. Bo głośno od kilku dni w mediach o tym.

adam_mk
10-12-2019, 15:05
Fajnie...
W Czernobylu i Fukuszimie byli sami fachowcy a jednak "coś nie wyszło"...
Jak Chińczykom coś nie wyjdzie to uwolnią małe słoneczko!
Dobrze, ze to dość daleko. Najwyżej u nas nieco się ociepli.

Adam M.

mtdeusz
10-12-2019, 15:13
Ktoś z nas tego dożyje ? JA

Kaizen
10-12-2019, 15:18
Jak Chińczykom coś nie wyjdzie to uwolnią małe słoneczko!

Jak się wydostanie, to zgaśnie. Właśnie cały kłopot z fuzją jest taki, że trzeba "trochę" ścisnąć materię i uzyskać wysoką temperaturę. I uwolni się trochę nieszkodliwych gazów.

mtdeusz
10-12-2019, 15:19
Fajnie...
W Czernobylu i Fukuszimie byli sami fachowcy a jednak "coś nie wyszło"...
Jak Chińczykom coś nie wyjdzie to uwolnią małe słoneczko!
Dobrze, ze to dość daleko. Najwyżej u nas nieco się ociepli.

Adam M.
Nic nie uwolnią to nie reaktor rozszczepiania , w którym jest setki ton uranu że może walnąć.

Kaizen
10-12-2019, 16:31
Fajnie...
W Czernobylu i Fukuszimie byli sami fachowcy a jednak "coś nie wyszło"...

W kopalniach i elektrowniach węglowych też często coś nie wychodzi. Ofiar dużo więcej, niż w elektrowniach jądrowych.
I o czym to świadczy?

cuuube
10-12-2019, 16:59
Jestem na bieżąco... Czytałem gdzieś indziej


. Chiny, razem z Unią Europejską, USA, Indiami, Japonią, Koreą Południową i Rosją, są członkami Międzynarodowego Eksperymentalnego Reaktora Termonuklearnego (ITER). To najdroższy międzynarodowy projekt naukowy, którego wartość to ok. 20 mld dolarów. W ramach badania stworzony na południu Francji reaktor termojądrowy, który wyprodukował energię na małą skalę. . to chyba tanio :confused:



. ITER ma zacząć działać w 2025 roku. Prowadzone m.in. we Francji i w Chinach badania wykorzystują takomaki.....

https://www.rp.pl/Nowe-technologie/191129334-Chiny-zbudowaly-reaktor-syntezy-jadrowej-Sztuczne-Slonce.html?fbclid=IwAR1ho2goYJ1tqrEqyWkJiLZLmux7D aWOKMLEUntgVTX6uzODXkBnZGALL98


Jeszcze coś gdzieś czytałem , ale nie będę teraz tego szukał.

mtdeusz
10-12-2019, 17:22
20mld tanie to jeden przekręt w Polsce :lol2:

niktspecjalny
10-12-2019, 18:26
JA

My.

Zdun Darek B
10-12-2019, 20:18
Uważać, że lepiej spalić paliwo kopalne - to dopiero brak zdolności pojmowania rzeczywistości.
Drzewo odrośnie, paliwo kopalne nie (przynajmniej nie za istnienia naszego gatunku).

Paliwa kopalne są przyczyną ocieplenia się klimatu , huragany - topnienie lodowców - szeroko pojęte zmiany klimatyczne , dodatkowo uwalniania zanieczyszczeń [ siarka, NOx , CO2 itd] Szkody górnicze.... wody kopalniane zatruwają rzeki i morza... Ciekawe jaki wpływ ma SZCZELINOWANIE przy wydobyciu gazu łupkowego ?


Drzewo które naturalnie zgnije w lesie uwolni tyle samo CO2 co podczas spalania w dobrym palenisku... Rosnąc znów zwiąże ten CO2...

mtdeusz
10-12-2019, 20:19
Paliwa kopalne są przyczyną ocieplenia się klimatu , huragany - topnienie lodowców - szeroko pojęte zmiany klimatyczne , dodatkowo uwalniania zanieczyszczeń [ siarka, NOx , CO2 itd] Szkody górnicze.... wody kopalniane zatruwają rzeki i morza... Ciekawe jaki wpływ ma SZCZELINOWANIE przy wydobyciu gazu łupkowego ?


Drzewo które naturalnie zgnije w lesie uwolni tyle samo CO2 co podczas spalania w dobrym palenisku... Rosnąc znów zwiąże ten CO2...
Zmiany klimatyczne to mają ekoterrosty w swojej propagandzie bo kasa się im musi zgadzać.

Drewno w lesie rozkładając się uwolni mniej CO2 ponieważ powstanie pruchnica czyli część węgla nie zostanie uwolnione do atmosfery.

vvvv
10-12-2019, 20:32
Paliwa kopalne są przyczyną ocieplenia się klimatu , huragany - topnienie lodowców - szeroko pojęte zmiany klimatyczne , dodatkowo uwalniania zanieczyszczeń [ siarka, NOx , CO2 itd] Szkody górnicze.... wody kopalniane zatruwają rzeki i morza... Ciekawe jaki wpływ ma SZCZELINOWANIE przy wydobyciu gazu łupkowego ?


Drzewo które naturalnie zgnije w lesie uwolni tyle samo CO2 co podczas spalania w dobrym palenisku... Rosnąc znów zwiąże ten CO2...

Gaz z łupków to największe gówno jakie jest. Dużo gorsze od węgla. Nie chodzi o CO2 tylko o metan, który się ulatnia przy jego wydobyciu. Zresztą nie tylko przy łupkowy. Gaz pewnie ma większy wpływ na zmiany klimatu niż węgiel, właśnie przez metan. Procent zużycia łupkowego w Polsce rośnie, bo mamy kumpli hamerykanów. No ale dobrze, że dostarczają go do nas żaglowcami.

d7d
10-12-2019, 23:50
Paliwa kopalne są przyczyną ocieplenia się klimatu , huragany - topnienie lodowców - szeroko pojęte zmiany klimatyczne , dodatkowo uwalniania zanieczyszczeń [ siarka, NOx , CO2 itd] Szkody górnicze.... wody kopalniane zatruwają rzeki i morza... Ciekawe jaki wpływ ma SZCZELINOWANIE przy wydobyciu gazu łupkowego ?

Drzewo które naturalnie zgnije w lesie uwolni tyle samo CO2 co podczas spalania w dobrym palenisku... Rosnąc znów zwiąże ten CO2...

I co jeszcze spalanie drewna uwalnia do atmosfery?
Spalanie gazu nie uwalnia tlenków siarki czy PM10, PM2,5.
Za to spalanie drewna uwalnia PM10, PM2,5 i B(a)P.
Dlaczego o tym nie wspominasz?
Dlaczego nie wspominasz o regulacji klimatu przez rosnące drzewa?

Drzewo rosnąc wiąże CO2 powstałe także przy spalaniu paliw kopalnych.

Lepiej niż drzewno zgnije w sposób naturalny w lesie niż będzie spalone w kominku.
Przy gniciu drzewa nie ma takiego uwalniania CO2 jak przy spalaniu drewna.

Nie wydobywamy gazu łupkowego.

vvvv
11-12-2019, 10:23
Co jeszcze gaz uwalnia do atmosfery?

Kilka faktów o żaglo-metanowcach
ok. 500 jednostek na świecie. Tylko katar ma w planie budowę kolejnych 40 szt.
315m długość i 50m szerokość
Paliwo to tylko i wyłącznie olej napędowy. Aha. Oczywiście ma katalizatory. Bez tego ani rusz. ;)

No ale my go nie wydobywamy tylko kupujemy. :lol2:
Kuźwa a zabraniają spalać pali stałych, bo wiadomo gaz to ekologiczne paliwo.

Drzewo nie wiąże CO2 z kopalnych. Nie spina się to w tej erze. Zresztą metan jest dużo gorszym gazem cieplarnianym niż CO2, a niestety gaz emituje go najwięcej do atmosfery. Gaz jest gorszy niż węgiel. :yes:

mtdeusz
11-12-2019, 11:23
Na mazut nie na olej napędowy.

vvvv
11-12-2019, 11:26
Na mazut nie na olej napędowy.

Masz rację. Mój błąd. :D No ale mazut "lepszy" niż olej napędowy.;)

anpi
11-12-2019, 12:00
Zmiany klimatyczne to mają ekoterrosty w swojej propagandzie bo kasa się im musi zgadzać.


Chyba się za bardzo naoglądałeś propagandy telewizyjnej.

mtdeusz
11-12-2019, 12:23
Chyba się za bardzo naoglądałeś propagandy telewizyjnej.

Chyba się naoglądałeś za dużo propagandy ekoterrorystów.

mtdeusz
11-12-2019, 13:03
https://youtu.be/6-gsxq8LE80
A jak tam u kominkowców?

anpi
11-12-2019, 13:26
Chyba się naoglądałeś za dużo propagandy ekoterrorystów.

A kto to są ekoterroryści?

mtdeusz
11-12-2019, 15:40
A kto to są ekoterroryści?
438105

anpi
11-12-2019, 17:02
438105

Gratuluję wiedzy o świecie czerpanej z memów :)

d7d
11-12-2019, 17:24
438105
Masz mierne pojęcie czy zajmują się ekolodzy a czym zajmują się terroryści.
W dymki można wszystko wpisać.
Serio biorąc pytanie KOMEMTATORa nie pyta się o płonące wysypiska śmieci władz, leśników od wycinania drzew, policji, prokuratorów i dziesiątek innych instytucji typu NIK, CBA, CBS i innych które maja w swoim zakresie przestrzeganie przepisów prawa?
Głupi ten MEM

Parafrazując można powiedzieć że ekoterroryści to ci którzy wmawiają nam że spalanie drewna jest ekologiczne i proekologiczne.

mtdeusz
11-12-2019, 17:50
Gratuluję wiedzy o świecie czerpanej z memów :)

To ile ci tam płacą, za jedną manifestację?

d7d
11-12-2019, 17:55
To ile ci tam płacą, za jedną manifestację?
"mi" nie płacą. Nie byłem tam.
Kto ma "mi" płacić ? Lobby gazowe czy lobby węglowe? A może Unia albo jeszcze gorzej? :D

Kto Tobie płaci za szerzenie swojej "wiedzy" ? :)

PS Pytanie było do anpi ale dopisuję się.

mtdeusz
11-12-2019, 18:01
Ja stwierdzam fakty https://fakty.interia.pl/swiat/news-el-confidencial-strajki-klimatyczne-sa-powiazane-z-duzym-biz,nId,3374046
Jak to kto mi płaci no wiadomo kopalnia/sprzedawcy węgla/producenci kotłów no całe lobbby węglowe no ajaaaak :D:lol2:

d7d
11-12-2019, 18:34
Ja stwierdzam fakty https://fakty.interia.pl/swiat/news-el-confidencial-strajki-klimatyczne-sa-powiazane-z-duzym-biz,nId,3374046
Jak to kto mi płaci no wiadomo kopalnia/sprzedawcy węgla/producenci kotłów no całe lobbby węglowe no ajaaaak :D:lol2:

Greta Thunberg była na tej manifestacji w Polsce w sprawie wycinki drzew w Puszczy?
Gazeta "El Confidencial" wskazuje:i twierdzi:

Za organizatorami strajków klimatycznych, zainicjowanych przez ekolożkę Gretę Thunberg, stoją duże koncerny, a także firmy inwestujące w sektorze energii - twierdzi "El Confidencial"

"El Confidencial" wskazuje, że rodzina Thunbergów jest powiązana z zarejestrowaną w Brukseli organizacją European Climate Foundation (ECF) poprzez autora kampanii medialnych Grety, Daniela Donnera. "To strateg odpowiedzialny za kontakty z mediami ze strony ECF" - napisała gazeta.

Stołeczny dziennik wskazuje, że w skład ECF wchodzą fundacje charytatywne i społeczne koncernów takich jak IKEA czy Hewlett Packard, a także fundusz TCI, który jest udziałowcem m.in. w działających w sektorze energii spółkach Red Electrica i Enagas.

"El Confidencial" wskazuje, że ECF jest również wspierane finansowo przez fundusz rodziny Rockefellerów, a także przez Michaela Bloomberga. Gazeta przypomina, że ten amerykański miliarder, który może być kandydatem Partii Demokratycznej w prezydenckich wyborach w 2020 roku, wsparł organizację madryckiego szczytu COP25 kwotą 5 mln dolarów.

PORAŻAJĄCE I MOCNE

Kto stoi za przeciwnikami strajków klimatycznych? Kto robi kasę na sprzedaży węgla, gazu i kto truje środowisko i ludzi?
Pewnei koncerny i monopole. I Putin, cykliści i islamiści, o innych już nie wspomnę ;)
I producencji kominków i montażyci kominków, przemysł pelletowy i przemysł drewna kominkowgo :)

mtdeusz
11-12-2019, 18:39
Spokojnie zaraz zbuduje kominek Dolnego Spalania na opony w 5 klasie i nie trzeba będzie spalać drewna,:yes::lol2::lol2::lol2:

adam_mk
11-12-2019, 19:52
"Kto stoi za przeciwnikami strajków klimatycznych? Kto robi kasę na sprzedaży węgla, gazu i kto truje środowisko i ludzi?
Pewnei koncerny i monopole. I Putin, cykliści i islamiści, o innych już nie wspomnę "

PROTESTUJĘ!
Pominąłeś ŁYSYCH!!!

Adam M.

d7d
11-12-2019, 20:21
Masz rację, zapomniałem o Nich a oni jako łysi z odblaskową glacą maja swój znaczy udział w tym procesie :)

d7d
11-12-2019, 20:25
Spokojnie zaraz zbuduje kominek Dolnego Spalania na opony w 5 klasie i nie trzeba będzie spalać drewna,:yes::lol2::lol2::lol2:
WĘGIEL NA CZYSTO !!! NIE NA ŻÓŁTO !!!
Tak, węgiel aktywowany (Carbo activativus) spożywany doustnie pomaga utrzymać gacie w czystości a nie w żółtości :D

mtdeusz
11-12-2019, 20:31
WĘGIEL NA CZYSTO !!! NIE NA ŻÓŁTO !!!
Tak, węgiel aktywowany (Carbo activativus) spożywany doustnie pomaga utrzymać gacie w czystości a nie w żółtości :D

No co nie pasuje ci spalanie drewna to przejdziemy na opony....

d7d
11-12-2019, 21:20
Wy przejdziecie? Jest Was więcej?

anpi
11-12-2019, 21:24
To ile ci tam płacą, za jedną manifestację?

To pytanie ma cechy pomówienia, także radzę liczyć się ze słowami.

mtdeusz
11-12-2019, 21:29
Wy przejdziecie? Jest Was więcej? Nooo

mtdeusz
11-12-2019, 21:41
Greta Thunberg była na tej manifestacji w Polsce w sprawie wycinki drzew w Puszczy?
Gazeta "El Confidencial" wskazuje:i twierdzi:

PORAŻAJĄCE I MOCNE

Kto stoi za przeciwnikami strajków klimatycznych? Kto robi kasę na sprzedaży węgla, gazu i kto truje środowisko i ludzi?
Pewnei koncerny i monopole. I Putin, cykliści i islamiści, o innych już nie wspomnę ;)
I producencji kominków i montażyci kominków, przemysł pelletowy i przemysł drewna kominkowgo :)

To w końcu ten gaz jest eko czy nie eko ?
Bo raz piszesz, że jest eko a tutaj piszesz, że nie jest eko.

vvvv
12-12-2019, 07:52
To w końcu ten gaz jest eko czy nie eko ?
Bo raz piszesz, że jest eko a tutaj piszesz, że nie jest eko.

:lol2:

W internetach różnie piszą i sam już się pogubił biedaczyna. Może ten ruski nie jest eko, a ten od kupla z hameryki jest?

mtdeusz
12-12-2019, 08:24
https://gk24.pl/zima-trzydziestolecia-20192020-kiedy-spadnie-snieg-temperatura-do-20-stopni-prognoza-na-zime-mroz-i-snieg-11122019/ar/c1-14590527
Ciekawe czy gaz w rurkach nie zamarźnie?
Bo chałupy to napewno im zamarzną.

vvvv
12-12-2019, 08:39
https://gk24.pl/zima-trzydziestolecia-20192020-kiedy-spadnie-snieg-temperatura-do-20-stopni-prognoza-na-zime-mroz-i-snieg-11122019/ar/c1-14590527
Ciekawe czy gaz w rurkach nie zamarźnie?
Bo chałupy to napewno im zamarzną.

No może być ciekawie. Jednego z kolegów szeregówka łyka 1700m3 przy obecnych zimach to aż strach się bać co będzie przy takiej zimie. Zresztą ostatnio lekko przywaliło lodem na zachodzie europy to im się zapasy zmniejszyły w magazynach. Może być ciekawie. Tylko chyba to dobrze dla gazowników. PGNIG pewnie nie będzie musiało używać kreatywnej rachunkowości co by udowodnić, że maja jakiś zysk. :D
Szkoda tylko tych emerytów w Krakowie co muszą tym "tanim" gazem ogrzewać te stare dziurawe jak sito domy.

mtdeusz
12-12-2019, 17:53
Przecież PIS 13 daje.

giman
12-12-2019, 21:13
Czy to prawda, że wszyscy tu dyskutujący nie lubią zimy?
Nie chodzi o sam fakt kominków, pieców czy tego typu rzeczy.
Po prostu lubią ciepłe pory roku a zimy nie, czy to prawda?

d7d
12-12-2019, 21:42
Lubię zimę. Podobno nawet jest, z różnych względów, potrzebna.

muchenz
12-12-2019, 23:01
To pytanie ma cechy pomówienia, także radzę liczyć się ze słowami.

A kto jest pomówiony? Nick 'anpi'? O pomówieniu można mówić jakbyś występował pod własnym imieniem i nazwiskiem, lub reprezentował firmę, a nie krył się za anonimizującym nickiem.

Po za tym, takie bezpodstawne zastraszanie, też podpada pod paragrafy (oczywiście nie w tym przypadku bo zastraszasz też nicka, który nie posiada dóbr osobistych). Zgłoś do moderatora jak czujesz się urażony, a nie wprowadzaj terroru słownego do luźnej dyskusji internetowej.

donvitobandito
12-12-2019, 23:19
A kto jest pomówiony? Nick 'anpi'? O pomówieniu można mówić jakbyś występował pod własnym imieniem i nazwiskiem, lub reprezentował firmę, a nie krył się za anonimizującym nickiem.

Po za tym, takie bezpodstawne zastraszanie, też podpada pod paragrafy (oczywiście nie w tym przypadku bo zastraszasz też nicka, który nie posiada dóbr osobistych). Zgłoś do moderatora jak czujesz się urażony, a nie wprowadzaj terroru słownego do luźnej dyskusji internetowej.

Dokładnie!

Cieszę się, że tak kulturalnie mu odpowiedziałeś, bo już chciałem go pocisnąć.
Mega nie lubię takich ludzi, ani w rzeczywistości, ani nigdzie indziej.

vvvv
13-12-2019, 10:30
Czy to prawda, że wszyscy tu dyskutujący nie lubią zimy?
Nie chodzi o sam fakt kominków, pieców czy tego typu rzeczy.
Po prostu lubią ciepłe pory roku a zimy nie, czy to prawda?

Ja uwielbiam zimy. Ah te stare czasy jak się na workach z sianem z góreczek jeździło.


Lubię zimę. Podobno nawet jest, z różnych względów, potrzebna.

No fajnie. Zimy super, tylko szkoda, że nie już nie ma takich jak dawniej. Takie drewienko do spopielenia jest super. No ale pewnie "ogrzewanie nawiewne z powietrznej PC" jak u kolegi z hameryki teraz lepsze, bo takie ogrzewanie

i trzeba serwisować 4x do roku (zgodnie z gwarancją i instrukcją obsługi)
i jest źródłem grzybów i pleśni (jak się nie serwisuje, nie czyści i nie wymienia filtrów) :)
i bierze trochę prądu
i nie ma takiego klimatu jak ma kominek kaflowy

No i do tego kominek

Tańszy jest od ogrzewania prądem i może być tańszy od ogrzewania gazem, ale tym w ostatnim zyski nie są duże.

:popcorn:

Bertha
13-12-2019, 10:56
"Kto stoi za przeciwnikami strajków klimatycznych? Kto robi kasę na sprzedaży węgla, gazu i kto truje środowisko i ludzi?
Pewnei koncerny i monopole. I Putin, cykliści i islamiści, o innych już nie wspomnę "

PROTESTUJĘ!
Pominąłeś ŁYSYCH!!!

Adam M.


Zapomniałeś o wewiórkach!! Za Władka G. mówili: Winni są ż.dzi, cykliści i wewiórki.

Te wewiórki to jakiś regionalizm.
Może z Mazowsza?

mtdeusz
13-12-2019, 11:40
Ja uwielbiam zimy. Ah te stare czasy jak się na workach z sianem z góreczek jeździło.



No fajnie. Zimy super, tylko szkoda, że nie już nie ma takich jak dawniej. Takie drewienko do spopielenia jest super. No ale pewnie "ogrzewanie nawiewne z powietrznej PC" jak u kolegi z hameryki teraz lepsze, bo takie ogrzewanie


No i do tego kominek


:popcorn:
Ja tam wole DS od kominka bo w kominku opony za mocno kopcą.
https://www.youtube.com/watch?v=Lj8fDxNwZLQ

giman
13-12-2019, 14:43
To ile ci tam płacą, za jedną manifestację?

To pytanie ma cechy pomówienia, także radzę liczyć się ze słowami.

A kto jest pomówiony? Nick 'anpi'? O pomówieniu można mówić jakbyś występował pod własnym imieniem i nazwiskiem, lub reprezentował firmę, a nie krył się za anonimizującym nickiem.

Po za tym, takie bezpodstawne zastraszanie, też podpada pod paragrafy (oczywiście nie w tym przypadku bo zastraszasz też nicka, który nie posiada dóbr osobistych). Zgłoś do moderatora jak czujesz się urażony, a nie wprowadzaj terroru słownego do luźnej dyskusji internetowej.

Dokładnie!

Cieszę się, że tak kulturalnie mu odpowiedziałeś, bo już chciałem go pocisnąć.
Mega nie lubię takich ludzi, ani w rzeczywistości, ani nigdzie indziej.



Przesadna reakcja jest 1000 razy lepsza niż kretynizmy.

anpi
14-12-2019, 07:19
Dokładnie!

Cieszę się, że tak kulturalnie mu odpowiedziałeś, bo już chciałem go pocisnąć.
Mega nie lubię takich ludzi, ani w rzeczywistości, ani nigdzie indziej.

Dzięki temu forum zbudowałem dom, kiedyś było ono niewyczerpalnym źródłem wiedzy na ten temat i było tu wielu pomocnych ludzi. To już niestety minęło...

adam_mk
14-12-2019, 08:01
Dzięki temu forum zbudowałem dom, kiedyś było ono niewyczerpalnym źródłem wiedzy na ten temat i było tu wielu pomocnych ludzi. To już niestety minęło...

Potwierdzam tę smutną prawdę!
Sporo się tu zmieniło i wcale nie na lepsze.

Adam M.

muchenz
15-12-2019, 22:32
Dzięki temu forum zbudowałem dom, kiedyś było ono niewyczerpalnym źródłem wiedzy na ten temat i było tu wielu pomocnych ludzi. To już niestety minęło...

Nie, to ty się zmieniłeś.


Potwierdzam tę smutną prawdę!
Sporo się tu zmieniło i wcale nie na lepsze.

Adam M.

Tak, tak zawsze zmienia się wszystko na gorsze i tak od tysięcy lat :D.

BTW. Na jednej z odczytanych tabliczek sumeryjskich z XX wieku p.n.e. jest tekst „Skryba i jego zepsuty syn”. Generalnie to tyrada ojca ma współczesną młodzież jej lenistwo i zepsucie.

Morał z tego taki, że stare pryki w pewnym wieku zawsze zaczynają zrzędzić - i to jest pewnik ;).

anpi
16-12-2019, 08:15
Nie, to ty się zmieniłeś.


Oczywiście, każdy się zmienia ;) Moim zdaniem jednak poziom tego forum bardzo się obniżył i czyta się znacznie gorzej niż kiedyś. Aby wyłowić merytoryczne treści trzeba się często przedzierać przez gównoburze.

kulibob
16-12-2019, 09:10
Oczywiście, każdy się zmienia ;) Moim zdaniem jednak poziom tego forum bardzo się obniżył i czyta się znacznie gorzej niż kiedyś. Aby wyłowić merytoryczne treści trzeba się często przedzierać przez gównoburze.

gówno burza to właśnie ten miód ta esencja przyjemności.

anpi
16-12-2019, 10:02
gówno burza to właśnie ten miód ta esencja przyjemności.

No cóż, podobno o gustach się nie dyskutuje :D

d7d
16-12-2019, 11:15
Oczywiście, każdy się zmienia ;) Moim zdaniem jednak poziom tego forum bardzo się obniżył i czyta się znacznie gorzej niż kiedyś. Aby wyłowić merytoryczne treści trzeba się często przedzierać przez gównoburze.
Potwierdzam, niestety masz rację!

Bertha
16-12-2019, 16:00
@ónwoburze to obecnie obowiązujący trynd. Każde dzidzi to widzi w telewizji reżimowej.

muchenz
16-12-2019, 17:15
Oczywiście, każdy się zmienia ;) Moim zdaniem jednak poziom tego forum bardzo się obniżył i czyta się znacznie gorzej niż kiedyś. Aby wyłowić merytoryczne treści trzeba się często przedzierać przez gównoburze.

Bo dawniej było wielu laików, którzy głównie chłonęli wiedzę i się dzielili nowymi doświadczeniami, a mało było forumowych ekspertów. Dzisiaj tamten narybek się pobudował, podjął pewne decyzje i teraz już w roli eksperta forumowego broni swojego punku widzenia wywołując nieustanną gówno-burzę jak się dwóch 'ekspertów' zejdzie o odmiennych punkach widzenia. :)

Kominki Piotr Batura
16-12-2019, 19:34
Mnie tam forum pasuje. I to niezależnie od prawdziwych i wyimaginowanych biznesików....Profil i nazwisko trochę ciąży. Mięchem rzucać nie wypada....:cool:

dbx
16-12-2019, 20:55
Czyli, że anonimowo wypada ? Tylko co to wtedy daje, oprócz satysfakcji w poczuciu bezkarności.
Rzucanie mięsem, czyli zwyczajne bluzganie, to marny argument na cokolwiek, zwłaszcza, że głównie popisuje się tym czymś słabeusz i miernota.

adam_mk
16-12-2019, 21:10
Spotykasz klasycznego idiotę i to nowobogackiego - co się chce budować.
GÓWNO się na tym zna.
Mówisz mu, ze do budowania potrzebna i WIEDZA i pieniądze.
Zwykle skłonny jest zapłacić tanio za coś, co ma WAGĘ lub OBJĘTOŚĆ.
Coś czego da się dotknąć, podnieść, przenieść czy wmurować.
Za WIEDZĘ płacić nie będzie, bo tego w rękę nie da się wziąć.
Obraża się... przecież jest tak GENIALNY, że ma KASĘ której się dorobił!
(Tylko... nie na budowaniu)

Udzielasz mu rady - pytaj, czytaj, UCZ SIĘ!
I... dostajesz radosną zjebkę - takich rad mi NIE UDZIELAJ!
RECEPTĘ, GEATIS I Z GWARANCJĄ DAJ, BO JA TEGO POTRZEBUJĘ!
No i - OD TEGO MAM TO FORUM!!!!

I wtedy na usta i pod klawiaturę cisną się te słowa co ich w większości słowników nie ma.
Ostatnio - PARLAMENTARNE słowa...

Adam M.

dbx
16-12-2019, 21:17
"Spotykasz klasycznego idiotę i to nowobogackiego - co się chce budować.
GÓWNO się na tym zna.
Mówisz mu,"..........
rozmowa w takich przypadkach jest krótka, albo współpracujesz albo żegnaj.
Jeśli podasz choć jeden powód dla którego należy lub trzeba z kimś takim rozmawiać i wysłuchiwać jego filozofii, to chętnie poznam taki powód....no, chyba że, brak kasy na życie, a jeść trzeba.

Chef Paul
16-12-2019, 23:41
Spotykasz klasycznego idiotę i to nowobogackiego - co się chce budować.
...

Adam M.
Generalnie "klasyczni idioci" nie dorabiają się fortun (ani nawet nie wybijają się zamożnością "powyżej średniej") :) ... zapewne "ukradł" pierwszy milion
Zdrościsz zamożniejszym, by ich deprecjonować w określeniach "nowobogacki" ? :)
... no tak ... "biednemu (ale "ponadprzeciętnie" mądremu) zawsze wiatr w oczy :) ;)

adam_mk
17-12-2019, 07:31
Nie zazdroszczę niczego i nikomu.
Nie lubię w kółko tłumaczyć, że 2 + 2 jest cztery i inaczej nie będzie, nawet jak ktoś bardzo chce by było 5.

Adam M.

Bertha
17-12-2019, 12:19
Ale niestety tak obecnie czesto wyglądają rozmowy z klientami. Jeśli masz luz, to mowa twoja jest krótka: Idź panie kliencie do inszych fachowców, ja pańskich "pomysłów " firmować nie mam zamiaru.
Ci którym brakuje na chlebek posuwają się do różnych kaskaderskich działań. A później po kilku latach ci klienci wracają aby posprzątać bezboleśnie po wyczynach "innych kolegów z branży ( takiej lub innej) ". Często po prostu tak się NIE DA. Jest tok postępowania czy kolejność działań.
Enter.
Bo nie amen.

Kominki Piotr Batura
17-12-2019, 19:36
Jak wspomniałem wcześniej, nie przeszkadza mi prawie nic oprócz głupoty...Kiepskich fachowców warto mieć w swojej okolicy. To konkurencja doskonała!

A pytający w kółko o to samo, doprowadzili do tego że założyłem całkiem fajnego (podobno) bloga. Tam umieściłem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i po prostu je przytaczam również w kółko...:)

mtdeusz
17-12-2019, 21:39
Ale niestety tak obecnie czesto wyglądają rozmowy z klientami. Jeśli masz luz, to mowa twoja jest krótka: Idź panie kliencie do inszych fachowców, ja pańskich "pomysłów " firmować nie mam zamiaru.
Ci którym brakuje na chlebek posuwają się do różnych kaskaderskich działań. A później po kilku latach ci klienci wracają aby posprzątać bezboleśnie po wyczynach "innych kolegów z branży ( takiej lub innej) ". Często po prostu tak się NIE DA. Jest tok postępowania czy kolejność działań.
Enter.
Bo nie amen.
Wszystko się da.

Bertha
18-12-2019, 00:48
Może. I co? Za parę złotych/setek/tysi nadstawiasz .... lub głowę za klienta? Twoja sprawa.
Wole spokojny sen.
Cytat: Piniondze to nie fszysko, ale fszysko bez piniendzy to h**

Superior
18-12-2019, 07:05
Udzielasz mu rady - pytaj, czytaj, UCZ SIĘ!
I... dostajesz radosną zjebkę - takich rad mi NIE UDZIELAJ!

I własnie taki koleś ma rację.
Wchodzi tu po to, aby otrzymać radę, a nie się uczyć. Zapewne ma już swój zawód.
Zaś "zawodowcy", których wynajął, często zmuszają go do zadawania pytań w internecie.
Jaka jakość "zawodowców", taka jakość "doradców".
Po co jemu uczyć się nowego zawodu? On potrzebuje porady.

Zamiast kompetentnie i na temat udzielić mu odpowiedzi, to każecie się uczyć.
Niegrzeczne to bardzo, ani przydatne.
Wejdź sobie, "doratco" od dawania dorad "czytaj, pytaj" na jakiekolwiek zagraniczne forum, a tam otrzymasz poradę.
Tutaj usłyszysz: "czytaj, pytaj".

Wejdź sobie i poczytaj, jeśli znasz jakikolwiek obcy język, w co szczerze wątpię.

"Pyta, czytaj", no nie wyrobię, co za pycha...
To tak jakbyś przyszedł do lekarza i usłyszał: "A idź pan na studia medyczne!"

adam_mk
18-12-2019, 07:27
I własnie taki koleś ma rację.
Wchodzi tu po to, aby otrzymać radę, a nie się uczyć. Zapewne ma już swój zawód.
Zaś "zawodowcy", których wynajął, często zmuszają go do zadawania pytań w internecie.
Jaka jakość "zawodowców", taka jakość "doradców".
Po co jemu uczyć się nowego zawodu? On potrzebuje porady.

Zamiast kompetentnie i na temat udzielić mu odpowiedzi, to każecie się uczyć.
Niegrzeczne to bardzo, ani przydatne.
Wejdź sobie, "doratco" od dawania dorad "czytaj, pytaj" na jakiekolwiek zagraniczne forum, a tam otrzymasz poradę.
Tutaj usłyszysz: "czytaj, pytaj".

Wejdź sobie i poczytaj, jeśli znasz jakikolwiek obcy język, w co szczerze wątpię.

"Pyta, czytaj", no nie wyrobię, co za pycha...
To tak jakbyś przyszedł do lekarza i usłyszał: "A idź pan na studia medyczne!"

Radzić można tylko mądremu księciu...

Chcesz RADY jak skutecznie otrzymać sól sodową kwasu rybonukleinowego?
- Utrzymuj odpowiednie PH reakcji!
Pomogłem?

Inaczej...
Kompletny ignorant NIC nie zrozumie z dobrej rady udzielonej mu krótko i treściwie.
Bo "jest za głupi w tym temacie".
Jak czegoś chce to niech wynajmie fachowca i mu zapłaci lub niech się DOUCZY.
POTEM (już douczony) skorzysta z rad innych znających problem.
Innej drogi nie ma!

Coś dodam...
Uczenie się czegoś "potrzebnego" jest niepotrzebne?
Powiedzenie głąbowi i ignorantowi, że jest głąb i ignorant jest niegrzeczne?
To czemu żądanie zapłaty za rozwiązanie jakiegoś problemu ignorantowi zawsze wywołuje reakcję - Panie! To ZA DROGO!!!

Adam M.

Superior
18-12-2019, 07:39
Jak czegoś chce to niech wynajmie fachowca i mu zapłaci lub niech się DOUCZY.
POTEM (już douczony) skorzysta z rad innych znających problem.

Niczego nie zrozumiałeś.
Kłopot w tym, że fachowców jest niewielu, więc siłą rzeczy trudno na takiego trafić.
Gość się buduje, więc szuka szybkiego rozwiązania zagadnienia.
Nie ma czasu na naukę, bo musi zarabiać na ten budowany dom.

Tymczasem Ty każesz mu się uczyć. Droga donikąd.
Inna sprawa, że fachowców trudno wynająć. Częściej trafiamy na fahofcóf.

adam_mk
18-12-2019, 08:13
Niczego nie zrozumiałeś.
Kłopot w tym, że fachowców jest niewielu, więc siłą rzeczy trudno na takiego trafić.
Gość się buduje, więc szuka szybkiego rozwiązania zagadnienia.
Nie ma czasu na naukę, bo musi zarabiać na ten budowany dom.

Tymczasem Ty każesz mu się uczyć. Droga donikąd.
Inna sprawa, że fachowców trudno wynająć. Częściej trafiamy na fahofcóf.

To Ty niczego nie rozumiesz!
Idiota bez wiedzy zabierajacy się do budowania, które jest sztuką?
Jak ma kasę - ZLECA budowę domu firmie, czeka i płaci.
Wiedzy budowlanej mu nie trzeba. Kasy - tak. Może ją sobie zarabiać.
Ma głęboko wierzyć, że firmę wybrał dobrą i że wiedzą co robią.
Umowa, gwarancja itd.

Dobrzy fachowcy w większości, faktycznie, pracują za dobre pieniądze... tam... daleko.
Ale i tu da się ich znaleźć, tylko zwykle trzeba poczekac na ich "termin" bo obłożeni robotą.

Jak ktoś decyduje się na budowę sposobem gospodarczym, "tymi ręcami", to niestety... NAJPIERW MUSI SIĘ DOUCZYĆ a potem nabierać wprawy i słuchać rad.
Musi zdobyć sporo wiedzy.
Buduje ten pierwszy dom - dla wroga...
Potm ten drugi - dla przyjaciela...
No i będąc już dobrym fachowcem - ten trzeci. Dla siebie.

Można od razu ten trzeci.
Trzeba dużo czytać, uczyć się, eksperymentować, nabierać wprawy, pytać - zdobywać wiedzę w kilku zawodach - i za jakie dwa, trzy lata zaczynać budowę.
Inaczej ZAWSZE wyjdzie mu ten dom dla wroga!!!

Adam M.

Superior
18-12-2019, 08:36
To Ty niczego nie rozumiesz!
Idiota bez wiedzy zabierajacy się do budowania, które jest sztuką?
Jak ma kasę - ZLECA budowę domu firmie, czeka i płaci.
Wiedzy budowlanej mu nie trzeba. Kasy - tak. Może ją sobie zarabiać.
Ma głęboko wierzyć, że firmę wybrał dobrą i że wiedzą co robią.
Umowa, gwarancja itd.

Nie, nie, to właśnie że Ty niczego nie kumasz!!

Piszesz o budowie domu sposobem gospodarczym i mieszasz z budową przez firmę.

Dam przykład, żeby rozjaśnić pomroczność jasną:

Jest koleś, dostał pozwolenie, ławy są już wylane.
Firma zaczyna już mu stawiać fundament z bloczków - jadą już z narożnikami!!!
Koleś wpada na forum ze zdjęciami i pyta: "Czy mnie się zdaje, czy coś nie tak jest z izolacją!?".

Wtedy nagle wyskakuje adam_mk i wrzeszczy:
"Czytaj, pytaj i ucz się!"

Taka to "pomoc".
Wnioski wyciągnijcie sami...

JTKirk
18-12-2019, 09:08
@Superior - adam-mk ma racje. Niestety, ale przed rozpoczęciem budowy przyswoić sobie mniej lub więcej wiedzy. lepiej więcej, wtedy popełnionych błędów będzie mniej. Wiem coś o tym....

adam_mk
18-12-2019, 09:18
Nie, nie, to właśnie że Ty niczego nie kumasz!!

Piszesz o budowie domu sposobem gospodarczym i mieszasz z budową przez firmę.

Dam przykład, żeby rozjaśnić pomroczność jasną:

Jest koleś, dostał pozwolenie, ławy są już wylane.
Firma zaczyna już mu stawiać fundament z bloczków - jadą już z narożnikami!!!
Koleś wpada na forum ze zdjęciami i pyta: "Czy mnie się zdaje, czy coś nie tak jest z izolacją!?".

Wtedy nagle wyskakuje adam_mk i wrzeszczy:
"Czytaj, pytaj i ucz się!"

Taka to "pomoc".
Wnioski wyciągnijcie sami...

Czyli preferujesz czystą mniemanologię?
A jak komuś na forum też się zacznie wydawać, ze coś nie tak - to każsesz rozebrać, poprawić na TAK JAK CI KTOŚ NAPISAŁ i zapłacisz za to?
To przecież dodatkowa robota, którą zlecasz, choć nie wiesz po co, bo tylko Ci się wydaje!

Ja wolałbym WIEDZIEĆ czy robią dobrze czy piepszą.

Adam M.

adam_mk
18-12-2019, 09:20
Można sobie wziąć konsultanta rzeczoznawcę z dyplomem.
Zrobi ekspertyzę, wystawi fakturę - i już wiadmo czy jest dobrze.

Szukasz solidnej wiedzy z gwarancją - w gratisie?
Swojej nie masz a za cudzą nie zapłacisz - bo za drogo...

Adam M.

Superior
18-12-2019, 09:48
Można sobie wziąć konsultanta rzeczoznawcę z dyplomem.
Można, ale to następne koszta.
A nie wystarczyłoby, po prostu, żeby firmy z polecenia były godne zaufania?
Skoro mam kasę, chcę uczciwie zapłacić, nigdy się nie targuję, nie żebrzę o rabat, płacę ile chcą,
to dlaczego jeszcze muszę katować się nauką czegoś, co mi całkowicie nie leży?

To mi się bardzo nie podoba.

mtdeusz
18-12-2019, 11:29
Można, ale to następne koszta.
A nie wystarczyłoby, po prostu, żeby firmy z polecenia były godne zaufania?
Skoro mam kasę, chcę uczciwie zapłacić, nigdy się nie targuję, nie żebrzę o rabat, płacę ile chcą,
to dlaczego jeszcze muszę katować się nauką czegoś, co mi całkowicie nie leży?

To mi się bardzo nie podoba.

Mi też się to nie podoba.

vvvv
18-12-2019, 12:06
Ponieważ niezły offtop się zrobił w tym wątku, to wrzuta o truciu, ale autami.
PAS przeprowadził badania, no oczywiście w Krakowie, bo wyników za bardzo nie ma, no i się okazało, że diesle trują i to masakrycznie. Np. 60 proc. emisji NOx to samochodów silnikiem diesla normy Euro 5 lub niższej. Reszta to pewnie z ekologicznego gazu. :D No i do jakich wniosków doszli. Pani Anna Dworakowska z KAS stwierdziła , że polskie miasta powinny mieć możliwość wprowadzenia ograniczeń ruchu samochodów w oparciu o rodzaj silnika i normy Euro.
No a nie pisałem już o tym nie raz, że tylko czekać jak do tego dojdzie. Brawo Kraków. :lol2:

d7d
18-12-2019, 12:30
Ponieważ niezły offtop się zrobił w tym wątku, to wrzuta o truciu, ale autami.
PAS przeprowadził badania, no oczywiście w Krakowie, bo wyników za bardzo nie ma, no i się okazało, że diesle trują i to masakrycznie. Np. 60 proc. emisji NOx to samochodów silnikiem diesla normy Euro 5 lub niższej. Reszta to pewnie z ekologicznego gazu. :
Reszta to emisja NOx przez samochody z silnikiem diesla spełniające normę EURO 6 i samochody z silnikiem benzynowym spełniającym normy EURO 6, EURO 5 i niższe.
Spalanie gazu, drewna i węgla też ma w tym swój udział co jest pokazane w tym opracowaniu
http://vaillant-partner.pl/kalkulatory-on-line/kalkulator-emisji-zanieczyszczen/

NOx
- kocioł na zgazowanie drewna - 3,83 kg/rok
- kocioł na pellety - 3,28 kg/rok,
- kocioł na ekogroszek 6,76 kg/rok
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny 1,36 kg/rok.

mtdeusz
18-12-2019, 12:32
To dobrze wreście zakażą tych starych kopcących diesli.

mtdeusz
18-12-2019, 12:43
Reszta to emisja NOx przez samochody z silnikiem diesla spełniające normę EURO 6 i samochody z silnikiem benzynowym spełniającym normy EURO 6, EURO 5 i niższe.
Spalanie gazu, drewna i węgla też ma w tym swój udział co jest pokazane w tym opracowaniu
http://vaillant-partner.pl/kalkulatory-on-line/kalkulator-emisji-zanieczyszczen/

NOx
- kocioł na zgazowanie drewna - 3,83 kg/rok
- kocioł na pellety - 3,28 kg/rok,
- kocioł na ekogroszek 6,76 kg/rok
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny 1,36 kg/rok.

Ten kalkulator to :lol2:

vvvv
18-12-2019, 12:58
Spalanie gazu, drewna i węgla też ma w tym swój udział co jest pokazane w tym opracowaniu


W Krakowie nie spalisz nic oprócz "czystego ekologicznego gazu", więc pudło jak zwykle. No a wiesz ile tam jest takich starych "junkersów" w blokowiskach? Może jakaś wymiana. Ile tysięcy? Żyłem tam chwilę to wiem jak to wygląda. :P
Aha i ciekawe czym będą dowozić ten ekologiczny LPG do domów? :lol2:

vvvv
18-12-2019, 13:05
To dobrze wreście zakażą tych starych kopcących diesli.

Euro 5 to chyba od 2010, Faktycznie stare.
To tak chyba ze 70% diesli. No ale trzeba kupić nowe, Stare na złom, a opony spalić, kable opalić i odzyskać co się do miedzi, plastik też spalić, a co nie do się spalić to do morza.. Ekologia pełną gębą, ale powietrze najważniejsze. :mad:

mtdeusz
18-12-2019, 13:19
Euro 5 to chyba od 2010, Faktycznie stare.
To tak chyba ze 70% diesli. No ale trzeba kupić nowe, Stare na złom, a opony spalić, kable opalić i odzyskać co się do miedzi, plastik też spalić, a co nie do się spalić to do morza.. Ekologia pełną gębą, ale powietrze najważniejsze. :mad:

Chodziło mi o diesle stare czyli beż żadnej normy emisji spalin lub takie, które kopcą tak, że za nimi czarne.
Po co opalać kable by odzyskać miedź???
Plastik oczywiście wiadomo na opał.

anpi
18-12-2019, 13:42
Wejdź sobie i poczytaj, jeśli znasz jakikolwiek obcy język, w co szczerze wątpię.


Zadziwia mnie ile w ludziach jest pychy i bezczelności...

donvitobandito
18-12-2019, 13:51
Zadziwia mnie ile w ludziach jest pychy i bezczelności...

Widzisz Kolego, to, że ktoś jest skończonym idiotą, to wystawia świadectwo sobie. Nie ma co przekładać tego na ludzkość ;)

anpi
18-12-2019, 14:06
Widzisz Kolego, to, że ktoś jest skończonym idiotą, to wystawia świadectwo sobie. Nie ma co przekładać tego na ludzkość ;)

Nawet mi nie przyszło tego przekładać na ludzkość tylko zadziwia mnie skala zjawiska i duma, z jaką tacy ludzie się prezentują.

donvitobandito
18-12-2019, 14:14
Nawet mi nie przyszło tego przekładać na ludzkość tylko zadziwia mnie skala zjawiska i duma, z jaką tacy ludzie się prezentują.

Wioskowy głupek- postać historyczna, zamieszkująca polską prowincję ponad 100 lat temu. Swoim zachowaniem i sposobem myślenia dodawali oni kolorytu każdej wiejskiej społeczności, której to byli nieodłącznym elementem.

Wiesz, a potem cywilizacja się rozwinęła, powstał Internet i fora. No i zadaj sobie teraz pytania, gdzie Ci ludzie mają się teraz podziać ;)

d7d
18-12-2019, 14:25
Niestety m.in. na FM :)

d7d
18-12-2019, 14:32
Euro 5 to chyba od 2010, Faktycznie stare.

EURO 5 obowiązuje od 2011 roku, EURO 6 od 2015 (Pb) i od 2014 (ON).
Większość samochodów to samochody stare i często z wyciętymi filtrami.
Nawet w czasopismach motoryzacyjnych i w internecie podawali "jak to się robi".
"Polak potrafi" a rządy z tym procederem nie walczyły i nie walczą.

mtdeusz
18-12-2019, 15:50
Najpierw to się przyjrzyjmy jakimi Pickupami jeżdżą ekologi się znaczy ekoterrorysty.

Superior
18-12-2019, 15:58
Widzisz Kolego, to, że ktoś jest skończonym idiotą, to wystawia świadectwo sobie.
To że ktoś jest skończonym prostakiem, to wszyscy wiedzą.

vvvv
18-12-2019, 16:29
EURO 5 obowiązuje od 2011 roku, EURO 6 od 2015 (Pb) i od 2014 (ON).
Większość samochodów to samochody stare i często z wyciętymi filtrami.
Nawet w czasopismach motoryzacyjnych i w internecie podawali "jak to się robi".
"Polak potrafi" a rządy z tym procederem nie walczyły i nie walczą.

No dzięki. Rok różnicy faktycznie. :D Fakt w internecie jest.
To raczej jest zadania dla stacji kontroli. Jak byłem ostatni to gość sprawdzał jakość spalin pomimo, że benzyna. Pewnie lepiej zakazać i być pseudo eko jak z gazem. Twoja logika jak zwykle powala.
PS. Pościk Ci uciekł a ten nie był do Ciebie.

d7d
18-12-2019, 16:37
Pewnie lepiej zakazać i być pseudo eko jak z gazem. Twoja logika jak zwykle powala.

NOx
- kocioł na zgazowanie drewna - 3,83 kg/rok
- kocioł na pellety - 3,28 kg/rok,
- kocioł na ekogroszek 6,76 kg/rok
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny 1,36 kg/rok.

Z powyższego wynika że to Ty jesteś z logiką na bakier.
Albo nie wiesz, że emisja NOx ze spalania pellet = 3,28 kg/rok jest ilościowo większa i tym samym bardziej szkodząca niż emisja NOx ze spalania gazu ziemnego = 1,36 kg/rok.
NOx
kocioł na pellety - 3,28 kg/rok >> kocioł kondensacyjny na gaz ziemny - 1,36 kg/rok.

vvvv
18-12-2019, 16:38
Chodziło mi o diesle stare czyli beż żadnej normy emisji spalin lub takie, które kopcą tak, że za nimi czarne.
Po co opalać kable by odzyskać miedź???
Plastik oczywiście wiadomo na opał.

No ale to chodzi o zakaz od Euro 5 włącznie. Chociaż w Krakowie to pewnie zero diesla. :yes: Muszą jechać dalej, bo szum trzeba robić. No ale już przecież próbowali wprowadzić czystą strefę chyba na Kazimierzu, zresztą osranym przez lokalne pieski. Zawsze mieliśmy ubaw z turystów, jak trafiali na minę. :D No i nic z tego nie wyszło, bo gość np. busem nie dojechał do firmy. No ale czekam co wyjdzie.

No tak se pomyślałem o recyklingu i coś miedzi z tego by było, no ale to faktycznie bezsensu. Spalić wszystko w kotłach domowych lub na wysypiskach.


Najpierw to się przyjrzyjmy jakimi Pickupami jeżdżą ekologi się znaczy ekoterrorysty.

Taki jeden to nawet swoim samolotem przyleciał, by odebrać nagrodę za eko. :bash:

mtdeusz
18-12-2019, 16:45
NOx
- kocioł na zgazowanie drewna - 3,83 kg/rok
- kocioł na pellety - 3,28 kg/rok,
- kocioł na ekogroszek 6,76 kg/rok
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny 1,36 kg/rok.

Z powyższego wynika że to Ty jesteś z logiką na bakier.
Albo nie wiesz, że emisja NOx ze spalania pellet = 3,28 kg/rok jest ilościowo większa i tym samym bardziej szkodząca niż emisja NOx ze spalania gazu ziemnego = 1,36 kg/rok.
NOx
kocioł na pellety - 3,28 kg/rok >> kocioł kondensacyjny na gaz ziemny - 1,36 kg/rok.

Proszę o porównanie z kotłem gazowym kondensacyjnym gdy wewnątrz jest 24 stopnie a nie 18 czy 16 jak u gazowców.

vvvv
18-12-2019, 16:46
NOx
- kocioł na zgazowanie drewna - 3,83 kg/rok
- kocioł na pellety - 3,28 kg/rok,
- kocioł na ekogroszek 6,76 kg/rok
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny 1,36 kg/rok.

Z powyższego wynika że to Ty jesteś z logiką na bakier.
Albo nie wiesz, że emisja NOx ze spalania pellet = 3,28 kg/rok jest ilościowo większa i tym samym bardziej szkodząca niż emisja NOx ze spalania gazu ziemnego = 1,36 kg/rok.
NOx
kocioł na pellety - 3,28 kg/rok >> kocioł kondensacyjny na gaz ziemny - 1,36 kg/rok.

Chłopie przecież pelletu nie spalę w Krakowie. :P Zrozumiesz to w końcu.
Wiesz ile jest starych "junkersów" w blokowiskach i nie tylko w Krakowie? To są kociołki kondensacyjne? Może tego trzeba zakazać i wymienić na nowe?
To może zakazać spalania gazu zamiast ruchu samochodów?

mtdeusz
18-12-2019, 16:46
Chodziło mi, że miedź z kabli można łatwo odzyskać sposobem mechanicznym.

vvvv
18-12-2019, 16:47
Proszę o porównanie z kotłem gazowym kondensacyjnym gdy wewnątrz jest 24 stopnie a nie 18 czy 16 jak u gazowców.
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

mtdeusz
18-12-2019, 16:47
Najlepiej to wszystkiego zakazać w tym eurokołchozie to ekooszołomy z Brukseli się ucieszą.

vvvv
18-12-2019, 16:49
Chodziło mi, że miedź z kabli można łatwo odzyskać sposobem mechanicznym.

Serio? Jednemu to wyrwali kable ze ścian na budowie i rozpalili ognisko w domu i tak "odzyskali" miedź.

mtdeusz
18-12-2019, 16:59
No.I jest czysta błyszcząca miedź.Po prostu ściągasz izolację.
Co zrobili?:o

mtdeusz
18-12-2019, 17:32
Recykling?
438345

vvvv
18-12-2019, 17:41
No.I jest czysta błyszcząca miedź.Po prostu ściągasz izolację.
Co zrobili?:o

No. Było tego trochę metrów. Co się będą męczyć. Mury śmierdziały jeszcze długo. :bash:

adam_mk
18-12-2019, 18:17
Można, ale to następne koszta.
A nie wystarczyłoby, po prostu, żeby firmy z polecenia były godne zaufania?
Skoro mam kasę, chcę uczciwie zapłacić, nigdy się nie targuję, nie żebrzę o rabat, płacę ile chcą,
to dlaczego jeszcze muszę katować się nauką czegoś, co mi całkowicie nie leży?

To mi się bardzo nie podoba.

Kosztów unikną ci, którzy mają pojęcie o tym CO budują , PO CO budują i JAK SIĘ TO ROBI.
Samo posiadanie kasy nie wystarczy w tym przypadku.
Bo?
ZAWSZE sprzedadzą Ci TO CZEGO CHCESZ!!!
Ale... Ty nie wiesz czego chcesz, nawet jak czegoś chcesz...
Nie znasz konsekwencji swego "chciejstwa".
Chcesz - robią jak chcesz - jest do dupy - masz pretensje - pokazują ze zrobili TAK JAK CHCIAŁEŚ!
Nasz klient - nasz pannnn!!!

Nie buduj! Kup zbudowane i dobrze obejrzane przez jakiegoś najętego fachowca.
Nie będziesz musiał się uczyć nowych rzeczy.

Mnie też się nie podoba, ze wszyscy jakoś tak nie są młodzi, piekni i bogaci... No i mądrzy na dodatek.
No, tak sami z siebie - nie są...

Różnie mówią...
Że praca stworzyła człowieka i że praca uszlachetnia a lenistwo uszczęśliwia.

Adam M.

adam_mk
18-12-2019, 18:23
"A nie wystarczyłoby, po prostu, żeby firmy z polecenia były godne zaufania?"

Takie cuda to tylko w krwiożerczym kapitaliźmie są mozliwe (Słabi i kiepscy padają i zostają ci dobrzy) a tu się buduje PRL-bis.


Adam M.

d7d
18-12-2019, 18:23
Ten kalkulator to :lol2:


Proszę o porównanie z kotłem gazowym kondensacyjnym gdy wewnątrz jest 24 stopnie a nie 18 czy 16 jak u gazowców.

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:
Te obliczenia Vaillant są przeprowadzone dla takiego samego zapotrzebowania energetycznego:
- 90 kWh/m2rok dla domu 120m2
- 180 l/dzień .
To zestawienie porównujące emisję dla tych samych warunków więc twoja "prośba" jest spełniona.
Może tego nie rozumiesz bo masz uprzedzenie do wyników które nie pasują do twoich teorii.

d7d
18-12-2019, 18:29
Chłopie przecież pelletu nie spalę w Krakowie. :P Zrozumiesz to w końcu.
Wiesz ile jest starych "junkersów" w blokowiskach i nie tylko w Krakowie? To są kociołki kondensacyjne? Może tego trzeba zakazać i wymienić na nowe?
To może zakazać spalania gazu zamiast ruchu samochodów?

Nie mieszkasz w Krakowie to nie spalasz w Krakowie. Proste.
Post dotyczy szkodliwości spalanie pelletu który smrodzi i truje bardziej niż spalanie gazu ziemnego w kotle kondensacyjnym klasy 5.
Tego też nie rozumiesz bo sam spalasz pellet.
Albo rozumiesz i specjalnie trollujesz.

mtdeusz
18-12-2019, 18:29
Nie pasuje mi w tym kalkulatorze zerowa emisja prądu.

d7d
18-12-2019, 18:36
Recykling?
438345


DOŁUŻ GUMOFCA !!! BO WYGASA !!!
Jeżeli ma się taki wpis jak powyżej w stopce ... to masz rację

Zadziwia mnie ile w ludziach jest pychy i bezczelności...
Dodałbym jeszcze głupoty i wielu innych "mądroścI'

mtdeusz
18-12-2019, 18:38
Poprzednia stopka ci nie pasowała to zmieniłem.

mtdeusz
18-12-2019, 18:41
Greta Thunberg była na tej manifestacji w Polsce w sprawie wycinki drzew w Puszczy?
Gazeta "El Confidencial" wskazuje:i twierdzi:

PORAŻAJĄCE I MOCNE

Kto stoi za przeciwnikami strajków klimatycznych? Kto robi kasę na sprzedaży węgla, gazu i kto truje środowisko i ludzi?
Pewnei koncerny i monopole. I Putin, cykliści i islamiści, o innych już nie wspomnę ;)
I producencji kominków i montażyci kominków, przemysł pelletowy i przemysł drewna kominkowgo :)

To w końcu ten gaz eko czy nie eko bo raz piszesz tak raz tak???????????
Czy ten ruski to trujący a ten amerykański to ekologiczny?

mtdeusz
18-12-2019, 18:43
Nie mieszkasz w Krakowie to nie spalasz w Krakowie. Proste.
Post dotyczy szkodliwości spalanie pelletu który smrodzi i truje bardziej niż spalanie gazu ziemnego w kotle kondensacyjnym klasy 5.
Tego też nie rozumiesz bo sam spalasz pellet.
Albo rozumiesz i specjalnie trollujesz.
Nie smrodzi bo jakurat nie śmierdzi.

d7d
18-12-2019, 18:44
Spalanie gazu ziemnego jest przejściowym etapem dochodzenia do powszechnego stosowania bezemisyjnego OZE.
Spalanie gazu ziemnego jest najbardziej ekologiczne ze wszystkich powszechnie dostępnych źródeł energii.
Jest bardziej ekologiczne od spalania drewna i pelletu.

Ile razy można to tłumaczyć??

mtdeusz
18-12-2019, 18:49
Najbardziej ekologiczne na tą chwilę to są źródła geotermalne.
OZE nie jest bezemisyjne.
I co to da to tłumaczenie?
Podpowiem nic.
Po za tym jak gaz jest taki ekologiczny do dlaczego jest drogi???????????????
Czyżby podatek/zarobek ekoterrorystów??????

anpi
18-12-2019, 19:08
"A nie wystarczyłoby, po prostu, żeby firmy z polecenia były godne zaufania?"

Takie cuda to tylko w krwiożerczym kapitaliźmie są mozliwe (Słabi i kiepscy padają i zostają ci dobrzy) a tu się buduje PRL-bis.


Obawiam się, że już się zbudował... Najgorsze, że ludziom to pasuje bo nie myślą, że znowu sami za to zapłacą jak 30 lat temu :(

donvitobandito
18-12-2019, 19:16
Kosztów unikną ci, którzy mają pojęcie o tym CO budują , PO CO budują i JAK SIĘ TO ROBI.
Samo posiadanie kasy nie wystarczy w tym przypadku.
Bo?
ZAWSZE sprzedadzą Ci TO CZEGO CHCESZ!!!
Ale... Ty nie wiesz czego chcesz, nawet jak czegoś chcesz...
Nie znasz konsekwencji swego "chciejstwa".
Chcesz - robią jak chcesz - jest do dupy - masz pretensje - pokazują ze zrobili TAK JAK CHCIAŁEŚ!
Nasz klient - nasz pannnn!!!

Nie buduj! Kup zbudowane i dobrze obejrzane przez jakiegoś najętego fachowca.
Nie będziesz musiał się uczyć nowych rzeczy.

Mnie też się nie podoba, ze wszyscy jakoś tak nie są młodzi, piekni i bogaci... No i mądrzy na dodatek.
No, tak sami z siebie - nie są...

Różnie mówią...
Że praca stworzyła człowieka i że praca uszlachetnia a lenistwo uszczęśliwia.

Adam M.
Brawo;

mtdeusz
18-12-2019, 19:38
Spalanie gazu ziemnego jest przejściowym etapem dochodzenia do powszechnego stosowania bezemisyjnego OZE.
Spalanie gazu ziemnego jest najbardziej ekologiczne ze wszystkich powszechnie dostępnych źródeł energii.
Jest bardziej ekologiczne od spalania drewna i pelletu.

Ile razy można to tłumaczyć??

Nie wiesz może nic na ten temat gdzie znikneła moja stopka?????????????

niktspecjalny
18-12-2019, 20:25
Nie wiesz może nic na ten temat gdzie znikneła moja stopka?????????????

Dobrze ,że ci zniknęła może była głupia.Gaz tanieje ten śmierdzący.:yes::D.

vvvv
18-12-2019, 20:27
Te obliczenia Vaillant są przeprowadzone dla takiego samego zapotrzebowania energetycznego:
- 90 kWh/m2rok dla domu 120m2
- 180 l/dzień .
To zestawienie porównujące emisję dla tych samych warunków więc twoja "prośba" jest spełniona.
Może tego nie rozumiesz bo masz uprzedzenie do wyników które nie pasują do twoich teorii.
Ubaw był z temp. jaką utrzymują gaziarze.

Nie mieszkasz w Krakowie to nie spalasz w Krakowie. Proste.
Post dotyczy szkodliwości spalanie pelletu który smrodzi i truje bardziej niż spalanie gazu ziemnego w kotle kondensacyjnym klasy 5.
Tego też nie rozumiesz bo sam spalasz pellet.
Albo rozumiesz i specjalnie trollujesz.
No nie mieszkam (znam dobrze, mam dużo znajomych itp itd.) , ale ja o Krakowie se pisze, bo pellet tam nie jest eko, według pożytecznych idiotów. Gaz jest bo można używać. Oczywiście jest to totalną bzdurą.

To może jeszcze raz

Chłopie przecież pelletu nie spalę w Krakowie. :P Zrozumiesz to w końcu.
Wiesz ile jest starych "junkersów" w blokowiskach i nie tylko w Krakowie? To są kociołki kondensacyjne? Może tego trzeba zakazać i wymienić na nowe?
To może zakazać spalania gazu zamiast ruchu samochodów?


To w końcu ten gaz eko czy nie eko bo raz piszesz tak raz tak???????????
Czy ten ruski to trujący a ten amerykański to ekologiczny?
Ten z Kataru najlepszy. Żaglowce.

Spalanie gazu ziemnego jest przejściowym etapem dochodzenia do powszechnego stosowania bezemisyjnego OZE.
Spalanie gazu ziemnego jest najbardziej ekologiczne ze wszystkich powszechnie dostępnych źródeł energii.
Jest bardziej ekologiczne od spalania drewna i pelletu.

Ile razy można to tłumaczyć??

Gaz nie jest bardziej ekologiczny niż pellet czy drewno. I tak w kółko. Ja pierdziu ile można. Gaz nie jest ani ekologiczny, ani czysty, ani odnawialny tak jak tobie się to wydaje. Ile razy można to tłumaczyć. Przejściowy? Gaz jest gorszy niż węgiel. Oczywiście nie będę wklejał kolejny raz dlaczego, bo i tak nic to nie da.

adam_mk
18-12-2019, 20:30
Za darmo będą dawać?
- To ja CHCĘ!!!

Adam M.

niktspecjalny
18-12-2019, 20:36
Ubaw był z temp. jaką utrzymują gaziarze.

No nie mieszkam (znam dobrze, mam dużo znajomych itp itd.) , ale ja o Krakowie se pisze, bo pellet tam nie jest eko, według pożytecznych idiotów. Gaz jest bo można używać. Oczywiście jest to totalną bzdurą.

To może jeszcze raz

Chłopie przecież pelletu nie spalę w Krakowie. :P Zrozumiesz to w końcu.
Wiesz ile jest starych "junkersów" w blokowiskach i nie tylko w Krakowie? To są kociołki kondensacyjne? Może tego trzeba zakazać i wymienić na nowe?
To może zakazać spalania gazu zamiast ruchu samochodów?


Ten z Kataru najlepszy. Żaglowce.


Gaz nie jest bardziej ekologiczny niż pellet czy drewno. I tak w kółko. Ja pierdziu ile można. Gaz nie jest ani ekologiczny, ani czysty, ani odnawialny tak jak tobie się to wydaje. Ile razy można to tłumaczyć. Przejściowy? Gaz jest gorszy niż węgiel. Oczywiście nie będę wklejał kolejny raz dlaczego, bo i tak nic to nie da.

Byłem w innych tematach wiesz jakich tam głupot na wypisywał .Wykazał się j/z swoimi ideologiami i zestawem trollowych pytanek. Ile Ty mu razy chcesz to tłumaczyć? Jego już nawet olać nie można bo wyrasta jak...............grzybek.:yes: . Kurde ileż można tak z nim polemizować?

mtdeusz
18-12-2019, 20:38
Dobrze ,że ci zniknęła może była głupia.Gaz tanieje ten śmierdzący.:yes::D.

Co gaz za darmo będzie???????
:o:o:o

vvvv
18-12-2019, 20:45
Byłem w innych tematach wiesz jakich tam głupot na wypisywał .Wykazał się j/z swoimi ideologiami i zestawem trollowych pytanek. Ile Ty mu razy chcesz to tłumaczyć? Jego już nawet olać nie można bo wyrasta jak...............grzybek.:yes: . Kurde ileż można tak z nim polemizować?

Czyli standard. Pytek szaleje. :D

niktspecjalny
18-12-2019, 20:46
Co gaz za darmo będzie???????
:o:o:o

Miałeś w stopce napisane to ci ja ciachnęli:lol2:. Może jak głupot nie będziesz wypisywał to ci przywrócą :lol2:

niktspecjalny
18-12-2019, 20:47
Czyli standard. Pytek szaleje. :D

Super standard .Wiesz co on ma jakieś wielkie problemy i się na FM tak uzewnętrznia.:yes::D

d7d
18-12-2019, 21:02
Gaz nie jest bardziej ekologiczny niż pellet czy drewno. I tak w kółko. Ja pierdziu ile można. Gaz nie jest ani ekologiczny, ani czysty, ani odnawialny tak jak tobie się to wydaje. Ile razy można to tłumaczyć. Przejściowy? Gaz jest gorszy niż węgiel. Oczywiście nie będę wklejał kolejny raz dlaczego, bo i tak nic to nie da.
Masz braki w podstawowej wiedzy na temat ekologicznych i nie ekologicznych źródłach energii.
Ile możesz wypisywać swoje teorie o niby ekologicznym pellecie?

d7d
18-12-2019, 21:09
Byłem w innych tematach wiesz jakich tam głupot na wypisywał .Wykazał się j/z swoimi ideologiami i zestawem trollowych pytanek. Ile Ty mu razy chcesz to tłumaczyć? Jego już nawet olać nie można bo wyrasta jak...............grzybek.:yes: . Kurde ileż można tak z nim polemizować?

Czyli standard. Pytek szaleje. :D

Możecie się wzajemnie wspierać ale to nie zmienia faktów i tego że jesteście w błędzie.
Już nie wiem który z was jest lepszy. :)

vvvv
18-12-2019, 21:13
Masz braki w podstawowej wiedzy na temat ekologicznych i nie ekologicznych źródłach energii.
Ile możesz wypisywać swoje teorie o niby ekologicznym pellecie?

No ale przecież pellet nie jest czysty a tym bardziej ekologiczny. W Krakowie go nie spalę. Proste Drewno to samo. Nie zapalę tam w kominku. Pożyteczni idioci uważają, że gaz jest czysty i eko, a nawet odnawialny i można go tam spalać. Widać brak im "podstawowej wiedzy na temat ekologicznych i nie ekologicznych źródłach energii." :D
Zobacz do WT i popatrz na współczynniki EP dla gazu i biomasy.

No i na koniec jeszcze raz

Wiesz ile jest starych "junkersów" w blokowiskach i nie tylko w Krakowie? To są kociołki kondensacyjne? Może tego trzeba zakazać i wymienić na nowe?
To może zakazać spalania gazu zamiast ruchu samochodów?

:bye:

mtdeusz
18-12-2019, 21:23
Możecie się wzajemnie wspierać ale to nie zmienia faktów i tego że jesteście w błędzie.
Już nie wiem który z was jest lepszy. :)

Ja.:yes:

vvvv
18-12-2019, 21:27
Ja.:yes:

Może i tak, ale też jesteś w błędzie, :lol2:

mtdeusz
18-12-2019, 21:40
Ja nadal nie wiem w czym przeszkadza ta śladowa emisja pyłu czy Nox z kotła na drewno/pelet 5 klasy?
Jednostkowa emisja jest porównywalna do elektrowni.

d7d
18-12-2019, 21:57
To nie są śladowe ilości pyłów PM czy NOx-ów. To są znaczące ilości.

d7d
18-12-2019, 21:58
Ja.:yes:
Ciebie nie brałem pod uwagę w tym rankingu
Nie tworzysz spółdzielni "vvvv + niktspecjalny" :)

mtdeusz
18-12-2019, 22:00
To nie są śladowe ilości pyłów PM czy NOx-ów. To są znaczące ilości.
Znaczące ilości pyłu to są z turbo kopciucha, który zadymia całą okolicę ale nie z cywilizowanego kotła 5klasy.

vvvv
18-12-2019, 22:02
Ja nadal nie wiem w czym przeszkadza ta śladowa emisja pyłu czy Nox z kotła na drewno/pelet 5 klasy?
Jednostkowa emisja jest porównywalna do elektrowni.

No to już wiesz dlaczego. :lol2:
Kolega d7d wyjaśnił. :D

d7d
18-12-2019, 22:19
Znaczące ilości pyłu to są z turbo kopciucha, który zadymia całą okolicę ale nie z cywilizowanego kotła 5klasy.
Jeżeli porównujesz swoją emisję 5 kg/rok do tego co emituje 100 kg pyłów rocznie to twój kociół klasy 5 jest "eko".
Ale jeżeli porównujesz do tego kotła który emituje 1,3 kg rocznie to jesteś mniej "eko".

NOx
- kocioł na zgazowanie drewna - 3,83 kg/rok
- kocioł na pellety - 3,28 kg/rok,
- kocioł na ekogroszek 6,76 kg/rok
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny 1,36 kg/rok.

mtdeusz
19-12-2019, 07:00
Między 5 a 100 jest dość istotna róźnica a między 5 a 1.3 już nie tak istotna.
438359

niktspecjalny
19-12-2019, 09:05
Jeżeli porównujesz swoją emisję 5 kg/rok do tego co emituje 100 kg pyłów rocznie to twój kociół klasy 5 jest "eko".
Ale jeżeli porównujesz do tego kotła który emituje 1,3 kg rocznie to jesteś mniej "eko".

NOx
- kocioł na zgazowanie drewna - 3,83 kg/rok
- kocioł na pellety - 3,28 kg/rok,
- kocioł na ekogroszek 6,76 kg/rok
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny 1,36 kg/rok.

Dobra.Moment prawdy .Uściślijmy to to. Powiedz publicznie jak ty w swoim domu mając rodzinę (nie zapominając w jakim topiku jesteś) jesteś EKO do emisji jakie wypuszczasz w swój komin. Jakie emiterami choćby szczątkowymi doświadczasz środowisko ? Oprócz tych tabelek na swoim indywidualnym przykładzie.

niktspecjalny
19-12-2019, 09:30
Znaczące ilości pyłu to są z turbo kopciucha, który zadymia całą okolicę ale nie z cywilizowanego kotła 5klasy.

Tylko jemu to tłumaczysz czy tak ogólnie- globalnie?:)

kulibob
21-01-2020, 09:29
No to ciepło odpadowe pozyskane :) choinka zjarana :)

pandzik
21-01-2020, 09:44
No to ciepło odpadowe pozyskane :) choinka zjarana :)

Brawo ty. Dzieki takim jak ty jestesmy tuz za Pakistanem na swiecie. Ale dzielnie pniemy sie w góre. Za nami długo nic.

kulibob
21-01-2020, 10:26
Brawo ty. Dzieki takim jak ty jestesmy tuz za Pakistanem na swiecie. Ale dzielnie pniemy sie w góre. Za nami długo nic.

Chopie zaoszczędziłem !!! Za darmo nie oddam.Klima 2-3 kwh mniej weźmie i to w drogim prądzie głównie

dbx
21-01-2020, 10:57
Brawo ty. Dzieki takim jak ty jestesmy tuz za Pakistanem na swiecie. Ale dzielnie pniemy sie w góre. Za nami długo nic.

podążaj za właściwym odczytem swego rozwoju, pakuj się i pnij się

mtdeusz
23-01-2020, 14:39
No to ciepło odpadowe pozyskane :) choinka zjarana :)
Tylko samą choinkę słabo?

Adam626
24-01-2020, 17:29
Jak spalić choinkę? Mozna to zrobić na ulicy czy trzeba pchać do kominka?

fotohobby
24-01-2020, 18:12
Szkoda kominka. Pociąłem i przygotowałem, żeby wywieźli na miejski kompostownik.

mtdeusz
24-01-2020, 21:54
Jak spalić choinkę? Mozna to zrobić na ulicy czy trzeba pchać do kominka?
Wepchać na czubek komina i tak hajcować aż się zapali lub wepchać w całości do kominka :lol2: :lol2:

cezary.pl
31-01-2020, 17:17
Wykonałem śmieszny eksperyment. : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2d4f

Normalnie dom potrzebuje 4kW mocy grzewczej, aby utrzymać wewnątrz temp. 20*C przy - 20*C mrozu.

Odpalam kominek 7 kW. Ciepło będzie?:D

kulibob
31-01-2020, 17:26
Jak spalić choinkę? Mozna to zrobić na ulicy czy trzeba pchać do kominka?

Sekatorem gałęzie a resztę wyrzynarką w garażu.

kulibob
31-01-2020, 17:27
Szkoda kominka. Pociąłem i przygotowałem, żeby wywieźli na miejski kompostownik.

Nie pier że to jeszcze im pociekłeś żeby dać im na tym zarobić? Ty bez kitu jesteś z innej planety

kulibob
31-01-2020, 17:28
Wykonałem śmieszny eksperyment. : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2d4f

Normalnie dom potrzebuje 4kW mocy grzewczej, aby utrzymać wewnątrz temp. 20*C przy - 20*C mrozu.

Odpalam kominek 7 kW. Ciepło będzie?:D

Od kiedy kominek pracuje 24h z moca nominalną? Wrzucasz i wypala się anie non stop pełną piz...

fotohobby
31-01-2020, 17:29
Jasne, lepiej mokrym drewnem palić, z zielonymi, syfiacymi szybę igłami.
Z tego, jak się wypowiadasz, choćby na tematy związane z kradzieżami, czy oszukiwaniem (np pracodawcy), to widzę, źe Ty jesteś jednak z innej planety, niestety aktualnie w PL.

kulibob
31-01-2020, 17:33
Jasne, lepiej mokrym drewnem palić, z zielonymi, syfiacymi szybę igłami.

Lepiej takie spalić niż żeby ktoś na tym zarobił zamiast zapłacić tobie za to.

fotohobby
31-01-2020, 17:36
Nie mam mentalności "psa ogrodnika"
I wolę, źeby drzewko "przerobiło" się na kompost, niż dla dla oszczędności 40gr miałbym zadymić okolice

kulibob
31-01-2020, 18:00
Nie mam mentalności "psa ogrodnika"
I wolę, źeby drzewko "przerobiło" się na kompost, niż dla dla oszczędności 40gr miałbym zadymić okolice

Niestety za bardzo nie da się tego przerobić w domowym kompostowniku dlatego spalam. Wszystko kompostuję lub daję kurom. Nie będę oddawał czegoś co dla mnie zarobi albo pozyskam pieniądz odpadowy.

Mam kur oddać coś żeby ktoś natym zarokił? Niech płaca za odpady zielone. Tak samo powinni płacić za "plastik" , szkło i metal. Jedynie zmieszane odpady powinny być objęte opłata.

Kaizen
31-01-2020, 18:05
Odpalam kominek 7 kW. Ciepło będzie?:D

Nie dożyjesz, żeby sprawdzić skoro 123 m2 parterówki bez kominów.

cezary.pl
31-01-2020, 18:51
Nie dożyjesz, żeby sprawdzić skoro 123 m2 parterówki bez kominów.

Nie mam najmniejszego zamiaru sprawdzać. Żebym się zatruł dymem,:no:

Symulacja była po to, aby pokazać żonie jak będzie ciepło w domu przy paleniu w kozie z mocą nominalną 7kW/24h.
Chyba u każdego w rodzinie, która buduje dom, rozważane są możliwości budowy kominka, lub instalacji kozy na drewno.

Komina u mnie brakuje, ale dolot powietrza do piecyka na wszelki wypadek mam.:D

Kaizen
31-01-2020, 19:33
Symulacja była po to, aby pokazać żonie jak będzie ciepło w domu przy paleniu w kozie z mocą nominalną 7kW/24h.

Nikt w kominku nie pali 24/7. I jest podobna zasada, co w podłogówce - zrobisz akumulację, to możesz w trzy godziny spalić tyle, żeby ciepło było przez kolejne 21 godzin nie przegrzewając w czasie palenia.
Owszem, przy lekkiej kozie łatwo podnieść temperaturę w dwie - trzy godziny o 5*. Ale w porównaniu z podłogówką jest tu istotna różnica w odczuwaniu tej temperatury - bo część ciepła konwekcyjnie idzie pod sufit i trafia do anemostatów wywiewnych (podobnie zresztą przy grzaniu klimą) i nie dokucza, a część jest wypromieniowywana podczerwienią (głównie przez szybę) - i tu, jak ktoś nie lubi/nie ma ochoty, trzeba unikać wystawiania się na promieniowanie.

adam_mk
31-01-2020, 19:35
Kurna chata...
Dolot jest wylotu nie ma...

Adam M.

cezary.pl
31-01-2020, 21:12
Oczywiście że nikt nie pali w piecyku 7 kW przez 24/7
Zwróć uwagę że w linku do symulacji na cieplowlasciwe masz w domu 50*C, na dworze mróz -20*C.

Hipotetycznie: na dworze zero* w domu 20*C, a żona prosi, napal w piecyku. Ile trzeba czekać na +30 w salonie?

Kaizen
31-01-2020, 22:32
Hipotetycznie: na dworze zero* w domu 20*C, a żona prosi, napal w piecyku. Ile trzeba czekać na +30 w salonie?

U mnie trzy godziny i w tym czasie trzy załadunki (łącznie z 15kg czyli z 60kWh włącznie z tym, co wyleciało przez komin) to za mało do osiągnięcia 30* w takich warunkach (no, może ze 3* na minusie było). Sam strop jest w stanie w przestrzeni dziennej u mnie "wchłonąć" z 5kWh/K. A prawo fizyki jest takie, że ciepłe powietrze idzie do góry i grzeje ten strop a do tego daje się wysysać wywiewami i rozprowadzać przez reku po całym domu. Promieniowanie też ogrzewa okolice kozy - co zaskakująco dużo ciepła akumuluje w podłodze i ścianach.

niktspecjalny
01-02-2020, 06:00
Z reguły nie czytam tych wprowadzających w błąd wypocin domowych.Kurza du...a ale tą przeczytałem i się dowiedziałem o kompostowaniu drewna sosnowego.Trzeba zapytać tego znawcy z czym ten kompost u niego robią ,że bierze udział w tym procederze ,który tak naprawdę niczemu nie służy.

niktspecjalny
01-02-2020, 06:07
Nie pier że to jeszcze im pociekłeś żeby dać im na tym zarobić? Ty bez kitu jesteś z innej planety

Dlaczego się dziwisz ,że jest z innej planety. Moja małża kazała mi pociąć choinkę na szczapki i zmieszać ze szczapkami ,które kupuje w miejscowym tartaku na rozpałkę.

fotohobby
01-02-2020, 08:17
Z reguły nie czytam tych wprowadzających w błąd wypocin domowych.Kurza du...a ale tą przeczytałem i się dowiedziałem o kompostowaniu drewna sosnowego.Trzeba zapytać tego znawcy z czym ten kompost u niego robią ,że bierze udział w tym procederze ,który tak naprawdę niczemu nie służy.

Zadzwoń do najbliższego MIASTA, posiadającego wydział zieleni miejskiej i zapytaj jak to się robi.
Po co robią z tego zrębki i rozrzucaja po terenie kompostowni.

A żeby uzupełnić luki w Twojej wiedzy proszę:
Tak to robią np w Legnicy
https://24legnica.pl/zrobia-kompost-z-choinek/
A tak możesz to zrobić domu:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/nawozenie/6482-choinka-na-kompost

kulibob
01-02-2020, 10:27
Zadzwoń do najbliższego MIASTA, posiadającego wydział zieleni miejskiej i zapytaj jak to się robi.
Po co robią z tego zrębki i rozrzucaja po terenie kompostowni.

A żeby uzupełnić luki w Twojej wiedzy proszę:
Tak to robią np w Legnicy
https://24legnica.pl/zrobia-kompost-z-choinek/
A tak możesz to zrobić domu:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/nawozenie/6482-choinka-na-kompost

a ile płacą za choinkę ? rozumiem ze sami oddbieają? Jak trzeba owieźć to muszą jeszcze zwracać za paliwo i robotę.

fotohobby
01-02-2020, 10:47
Dla mnie układ jest OK.
Dla moich sąsiadów, którzy również wystawili choinki układ jest OK.
Ale zawsze musi znależć sie jakiś "pies ogrodnika", woli spalić mokre drewno emitując do atmosfery syf, a uzyskując śmieszną ilośc energii, iż oddać na przekompostowanie.
To jest żenujące, więc nie ma sensu kontynuować tego tematu...

adam_mk
01-02-2020, 11:14
No, nie ma sensu opowiadać tu sobie jak KTOŚ zarzadza tym co my mamy robić ze SWOIM.

Adam M.

niktspecjalny
01-02-2020, 12:33
Zadzwoń do najbliższego MIASTA, posiadającego wydział zieleni miejskiej i zapytaj jak to się robi.
Po co robią z tego zrębki i rozrzucaja po terenie kompostowni.

A żeby uzupełnić luki w Twojej wiedzy proszę:
Tak to robią np w Legnicy
https://24legnica.pl/zrobia-kompost-z-choinek/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2F24legnica.pl%2Fzr obia-kompost-z-choinek%2F)
A tak możesz to zrobić domu:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/nawozenie/6482-choinka-na-kompost (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fzielonyogrodek.pl %2Fpielegnacja%2Fnawozenie%2F6482-choinka-na-kompost)

Czy Ty chcesz jak d7d być najlepszym. Zadam Ci jedno pytanie po co są zrębki w kompostowniku ? Skład chciałbym wiedzieć bo będę powielał głupotę.Nie będę strugał wariata z tymi podpowiedziami.Powiedziałem co robię z choinka.Utylizuje wysuszoną jako szczapki.

fotohobby
01-02-2020, 14:18
Zadzwoń, zapytaj, poszerz sswoje horyzonty. Ja tylko prostuję Twoje głupoty, jakoby drzewek iglastych nie kompostowało sie.
A moźna wystarczy tylkoprzeczytać zeczrozumieniem:


Gałązki z choinki to wysokowęglowy materiał, który rozkłada się, tworząc grube włókna, które korzystnie wpłyną na strukturę samodzielnie przygotowanego kompostu – będzie odpowiednio napowietrzony, luźny i przepuszczalny.

Najlepsze rezultaty daje mieszanie dwóch części twardego, „brązowego” materiału z jedną częścią miękkiej, „zielonej” materii. Kluczem do udanego kompostowania jest układanie naprzemiennych warstw tych dwóch składników.

Nie martw się, jeśli słyszałeś, że igły mają niskie pH – jedno świąteczne drzewko wymieszane z innymi składnikami nie zakwasi nadmiernie kompostu. Ułóż na stercie porąbane lub rozdrobnione gałęzie i zachowaj je do czasu, kiedy zbierzesz odpowiednią ilość zielonej materii do wymieszania.

I już wiesz, po co na kompostowni zrębki.

niktspecjalny
01-02-2020, 14:52
Zadzwoń, zapytaj, poszerz sswoje horyzonty. Ja tylko prostuję Twoje głupoty, jakoby drzewek iglastych nie kompostowało sie.
A moźna wystarczy tylkoprzeczytać zeczrozumieniem:



I już wiesz, po co na kompostowni zrębki.

Do robienia przez ciebie idiotów z ludzi przywykłem.Do wyolbrzymiania rzeczy prostych także.Staram się nie czytać ciebie bo większych głupot nie słyszałem.Mam rozumieć co oczywiście potwierdzasz ,że tam gdzie oddałeś trociny ze swojej choinki robią w/w kompost.No odleciałem.

fotohobby
01-02-2020, 15:04
Jesteś człowiekiem, którego nic nie przekona, że "białe jest białe, a czarne, jest czarne"
Ty odleciałeś już dość dawno, więc brak zrozumienia najprostszych tematów mnie nie dziwi.

Zarząd Zieleni Miejskiej Rybnik, +32 424 88 38
W poniedziałek zaczynają od 7.00
Zadzwoń, dopytaj, po co im zrębki z choinek na kompostowniku i przestań się kompromitować.

niktspecjalny
01-02-2020, 15:10
Jesteś człowiekiem, którego nic nie przekona, że "białe jest białe, a czarne, jest czarne"
Ty odleciałeś już dość dawno, więc brak zrozumienia najprostszych tematów mnie nie dziwi.

Zarząd Zieleni Miejskiej Rybnik, +32 424 88 38
W poniedziałek zaczynają od 7.00
Zadzwoń, dopytaj, po co im zrębki z choinek na kompostowniku i przestań się kompromitować.

Człowieku śmieszy mnie ta cała sytuacja z tą twoją jedną choinką. Piszą ci ,że spalają suchą choinkę , a ty głupkowato naciągasz temat do rangi problemu z utylizacją swojej i sąsiada choinki jakby zaraz miała nastąpić katastrofa choinkowa.To cie przerasta.Zrób coś z tym.Choinka to nie koniec świata jak ja utylizujemy w kominku.


trociny nie powinny być zasadniczym składnikiem kompostu, ich rozkład jest kilkuletni, skład mają za mało pożądany proporcją węgla do azotu [C:N] i wymagają - aby być wartościowym kompostem - wzbogacania w ten drugi. Sposobów na to jest wiele, ale żaden z nich nie obejdzie się bez aromatu tak ostrego, że nie czyniłbym tego na osiedlach.

Trociny same w sobie są objętościową zasypką, to chyba zwiększyłoby klopoty kwaterunkowe u {W.}, po co sobie kłopot czynić.
Jeśli już, to zasypka z trocin niedębowych liściastych [najszybciej się rozkładają]. Iglaste są zaś posądzane o zwiększanie kwasowości ziemi, do której jako już kompost trafiłyby - wymagają jeszcze w komorze kompostownika przesypywania odkwaszającą kredą, dolomitem lub wapnem. A to wcale nie przyspiesza szybkości ich rozkładu, wręcz przeciwnie, bo należy wielomiesięcznym staraniem - zwilżaniem - chemizm sterty zmieniać tak, by wróciły tam mikroorganizmy specjalizujące się w rozkładzie.

Sterta kompostu najlepsza, jeśli jest o zrównoważonych proporcjach składników.

I takie mam dodawać trociny z choinki jak radzisz. Boże Boże.

fotohobby
01-02-2020, 15:20
Pamietam, ja zamieściłeś zdjęcie wygasłego ogniska, które paliłeś z resztka butelki PET, rozumiem więc, że spalenie drewna, które jeszcze dwa miesiące wcześniej rosło w szkółce Tobie nie przeszkadza.
Ja wolę oddać ją do miejskiej kompostowni, gdzie zrobią z niej lepszy pożytek.

niktspecjalny
01-02-2020, 15:26
Pamietam, ja zamieściłeś zdjęcie wygasłego ogniska, które paliłeś z resztka butelki PET, rozumiem więc, że spalenie drewna, które jeszcze dwa miesiące wcześniej rosło w szkółce Tobie nie przeszkadza.
Ja wolę oddać ją do miejskiej kompostowni, gdzie zrobią z niej lepszy pożytek.

Przykro EOT będę przestrzegał inwestorów przed tobą bo argumenty masz bardzo prymitywne.To notoryczne przypominanie niezrozumienia tematu jest grubiańskie.. EOT i daleko od ciebie. do ignorowanych bo nie rozumiesz co to walka na argumenty tematyczne. Co ma ten pomawiający wpis z choinką i kompostownikiem na własnym podwórku.

Superior
01-02-2020, 15:33
e spalenie drewna, które jeszcze dwa miesiące wcześniej rosło w szkółce Tobie nie przeszkadza.
Ja wolę oddać ją do miejskiej kompostowni, gdzie zrobią z niej lepszy pożytek.

Zrobią, podwyższając ci opłatę/podatek za śmiecie.
Zresztą i bez tego podwyższają - ułatwiasz im tylko tzw. uzasadnienie.

Secundo:
Nie ma takiej opcji, żeby trzymana w domu jakieś dwa tygodnie choinka nie wyschła poniżej 15% w najbardziej wilgotnym miejscu.
Tym bardziej że Polacy w swych domach utrzymują temperaturę bardziej zbliżoną do tej panującej w komorowej suszarni do drewna,
a mniej do temperatury panującej w szopie na drewno opałowe.

Wniosek:
Kulibob miał rację.

adam_mk
01-02-2020, 15:37
A wystarczy nie przynosić choinki do domu to wtedy TEGO problemu nie ma.

Adam M.

vvvv
01-02-2020, 15:47
Człowieku śmieszy mnie ta cała sytuacja z tą twoją jedną choinką. Piszą ci ,że spalają suchą choinkę , a ty głupkowato naciągasz temat do rangi problemu z utylizacją swojej i sąsiada choinki jakby zaraz miała nastąpić katastrofa choinkowa.To cie przerasta.Zrób coś z tym.Choinka to nie koniec świata jak ja utylizujemy w kominku.



I takie mam dodawać trociny z choinki jak radzisz. Boże Boże.


Masz rację. Tak to jest z tą wiedzą internetową, a życie życiem Nie mam, nie używałem, ale się wypowiem. Niektórzy nawet nie mają kompostowników, ale experty. Pisać łatwo. Ja ma dwa osobne kompostowniki. Jedne właśnie do takich celów. Lądują tam np. trociny, z tartaku. Potem podsypuje nim np. maliny owocujące na pędach dwuletnich przez to dużo mniej plewienia. Lubią lekko kwaśną glebę. Super, że prostujesz bzdury.

fotohobby
01-02-2020, 15:47
.. EOT i daleko od ciebie. do ignorowanych .

Tylko proszę - nie podglądaj :bye::bye:

fotohobby
01-02-2020, 15:49
Masz rację. Tak to jest z tą wiedzą internetową, a życie życiem Nie mam, nie używałem, ale się wypowiem. Niektórzy nawet nie mają kompostowników, ale experty. Pisać łatwo. Ja ma dwa osobne kompostowniki. Jedne właśnie do takich celów. Lądują tam np. trociny, z tartaku. Potem podsypuje nim np. maliny owocujące na pędach dwuletnich przez to dużo mniej plewienia. Lubią lekko kwaśną glebę. Super, że prostujesz bzdury.

Ale co jest bzdurą ?
Że Zieleń Miejska odbiera choinki, ścina na zrębki i wysypuje na swoj kompostownik ?
To jest niby bzdura ?

vvvv
01-02-2020, 15:51
Zrobią, podwyższając ci opłatę/podatek za śmiecie.
Zresztą i bez tego podwyższają - ułatwiasz im tylko tzw. uzasadnienie.
.

Niektóre gminy mają niższą opłatę jak nie odbierają zielonych. Ci co się nie chcą mieć kompostownika niech płacą. Owiec do strzyżenia nie brakuje.

fotohobby
01-02-2020, 15:53
:
Nie ma takiej opcji, żeby trzymana w domu jakieś dwa tygodnie choinka nie wyschła poniżej 15% w najbardziej wilgotnym miejscu.
.

Jeden, jedyny raz spaliłem choinkę w kominku - jeszcze zanim wybudowwłem swój dom.
Służby miejskie jeszcze ich wtedy nie odbierały.
Po tym, jak zobaczyłem, ile dymu wyprodukowała, jak przysmoliła pryskajacą żywicą szybe powiedziałem sobie - nigdy więcej.
Rok później sam zawiozłem.

vvvv
01-02-2020, 15:53
Ale co jest bzdurą ?
Że Zieleń Miejska odbiera choinki, ścina na zrębki i wysypuje na swoj kompostownik ?
To jest niby bzdura ?

No odbiera oczywiście.
Masz kompostownik w domu? Miałeś kiedyś?
Przeczytaj uważnie jeszcze raz.

fotohobby
01-02-2020, 15:55
No nie odbiera oczywiście.




Jak to nie odbiera ? Przecież nawet linka przytoczyłem, że odbiera :)

vvvv
01-02-2020, 15:59
Jak to nie odbiera ? Przecież nawet linka przytoczyłem, że odbiera :)

Mój błąd zabrakło przecinka. Poprawiłem zdanie.

To jeszcze raz.

No odbiera oczywiście.
Masz kompostownik w domu? Miałeś kiedyś?
Przeczytaj uważnie jeszcze raz.

fotohobby
01-02-2020, 16:03
Nie mam, ale to nie ma znaczenia - służby miejskie maja, więc oddaje.
A ponieważ pryzmy leżą tam po kilkanaście miesięcy (czasem dwa sezony) to zrębki sà tam wykorzystywane.

Lepiej tam, niż w kominku.

vvvv
01-02-2020, 16:30
Jeden, jedyny raz spaliłem choinkę w kominku - jeszcze zanim wybudowwłem swój dom.
Służby miejskie jeszcze ich wtedy nie odbierały.
Po tym, jak zobaczyłem, ile dymu wyprodukowała, jak przysmoliła pryskajacą żywicą szybe powiedziałem sobie - nigdy więcej.
Rok później sam zawiozłem.

No to wszystko wyjaśnia jakie masz temp. w domu.


Secundo:
Nie ma takiej opcji, żeby trzymana w domu jakieś dwa tygodnie choinka nie wyschła poniżej 15% w najbardziej wilgotnym miejscu.
Tym bardziej że Polacy w swych domach utrzymują temperaturę bardziej zbliżoną do tej panującej w komorowej suszarni do drewna,
a mniej do temperatury panującej w szopie na drewno opałowe.

Superior wiec co pisze. Dzięki Superior . Pozdrawiam serdecznie.


Nie mam, ale to nie ma znaczenia - służby miejskie maja, więc oddaje.
A ponieważ pryzmy leżą tam po kilkanaście miesięcy (czasem dwa sezony) to zrębki sà tam wykorzystywane.

No tak oni mają. Przyjęci całą choinkę? Musiałeś ciąć i rąbać? Czym to robiłeś? Orobiłeś się i jeszcze za to zapłaciłeś. Brawo.



Lepiej tam, niż w kominku.

Nie koniecznie.


.Utylizuje wysuszoną jako szczapki.

lub na swój kompost, ale nie tak jak cytujesz, ale wiadomo. .

fotohobby
01-02-2020, 16:46
Przecialem na pół piłą łańcuchowa (5 minut roboty), ale można było po prostu wystawić, tak jak w cytowanym artykule z,Legnicy. Przecież na kompostowni mają maszynę scinajacą na zrębki.
Za rok teź tylko wystawie

No to wszystko wyjaśnia jakie masz temp. w domu.
Ja mam w domu 21.8C, superior 18

Nie koniecznie.
Nie wiem,,jaka jest przewaga w produkowaniua NOx, benzopirenów i PM, nad ścięcie na zrębki i skompostowwiem...
Wytłumacz.

Superior
01-02-2020, 17:28
Ja mam w domu 21.8C, superior 18.

18,2 w tej chwili i siedzę przed PC na krótki rękaw.

vvvv
01-02-2020, 17:37
Przecialem na pół piłą łańcuchowa (5 minut roboty), ale można było po prostu wystawić, tak jak w cytowanym artykule z,Legnicy. Przecież na kompostowni mają maszynę scinajacą na zrębki.
Za rok teź tylko wystawie

No dziwne, bo wszędzie odbierając tylko takie. To jest cytat z Rybnika.


Bioodpady to liście, trawa, kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, odpady spożywcze takie jak obierki, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie.

No ale może są wyjątki . ;)
Mają rozdrabniacz do gałęzi ale tam trzeba wywieść autem (NOx), no chyba, że jedziesz rowerem z choinką na ramie. :wiggle:
Piła miała katalizator? Jak elektryczna to wiesz prąd jest zły tak jak u kablarzy. No chyba, że gazowa to super.
I tak na jedno wyjdzie.



Ja mam w domu 21.8C, superior 18

No to dziwne, że nie wyschła, a @Superior wie co pisze. Na tym zna się bardzo dobrze. Dziwne. :rolleyes:


Nie wiem,,jaka jest przewaga w produkowaniua NOx, benzopirenów i PM, nad ścięcie na zrębki i skompostowwiem...
Wytłumacz.
Czytaj wyżej.

vvvv
01-02-2020, 17:40
18,2 w tej chwili i siedzę przed PC na krótki rękaw.

No u Ciebie choinka to na pewno nie wyschnie. :no:.

fotohobby
01-02-2020, 17:45
Widzisz, czy są choinki,, czy nie ma, oni i tak jeżdżą, odbierając bio.
Nie zorganizowali specjalnego kursu po nie.
Jak już próbujesz błysnąc cytatem, to postaraj sie szukać lepiej:
https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,uwaga-jutro-mozesz-oddac-choinke,wia5-3266-43405.html

Producenci wkładów kominkowych piszą, że paliwem dla nich jest drewno liściaste.

vvvv
01-02-2020, 18:02
Widzisz, czy są choinki,, czy nie ma, oni i tak jeżdżą, odbierając bio.
Nie zorganizowali specjalnego kursu po nie.
Jak już próbujesz błysnąc cytatem, to postaraj sie szukać lepiej:
https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,uwaga-jutro-mozesz-oddac-choinke,wia5-3266-43405.html

Producenci wkładów kominkowych piszą, że paliwem dla nich jest drewno liściaste.

No odbierają jeżdżą cały rok, tylko trzeba to przygotować i rozdrobnić. Prawie wszędzie tak jest. Jak inaczej to trzeba zwieść na PSZOK lub kompstownię. Tam rozdrabniacz duży na ropę. Syfi strasznie. masa NOx i innego syfu.
Co do linku to

W soboty, 25 stycznia i 1 lutego będą odbierane choinki z zabudowy wielorodzinnej (osiedla, tzw. zabudowa wysoka).
Masz zabudowę wielorodzinną?

Ty spaliłeś inne drewno niż liściaste w kominku? Masakra. Teraz jasne dlaczego to niezadowolenie z kominka. :P

PS. Nie ma zamiaru nigdzie błyszczeć. Nie w moim typie takie rzeczy, w przeciwieństwie do niektórych. Tutaj tym bardziej.

:popcorn:

fotohobby
01-02-2020, 18:19
No odbierają jeżdżą cały rok, tylko trzeba to przygotować i rozdrobnić. Prawie wszędzie tak jest. Jak inaczej to trzeba zwieść na PSZOK lub kompstownię. Tam rozdrabniacz duży na ropę. Syfi strasznie. masa NOx i innego syfu.
Co do linku to
.
Masz zabudowę wielorodzinną?





Od dawna wiedziałem, ze masz problemy z liczeniem, ale teraz udowadniasz, że z czytaniem ze zrozumieniem też.
Z tego samego linku:

Z rybnickich osiedli choinki zabierane będą w soboty, 25 stycznia i 1 lutego. Z kolei odbiór choinek z zabudowy jednorodzinnej będzie realizowany w terminach odbioru odpadów biodegradowalnych

Przecież pisałem, że:

Widzisz, czy są choinki,, czy nie ma, oni i tak jeżdżą, odbierając bio

adam_mk
01-02-2020, 18:26
Przeszli by ludzie na judaizm czy mahometanizm to problemu choinki by nie było.

Ale - nie...
Trzeba jeździć, zbierać, rąbać, kompostować...
A klimat się ociepla.
:lol:

W choince olejki, terpentyna, żywica...
AZOT PALIWOWY!
http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalanie/dydaktyka/spalanie_wyklad_mechanika/NOx/2_POWSTAWANIE_NOx.PDF

Adam M.

vvvv
01-02-2020, 18:48
Od dawna wiedziałem, ze masz problemy z liczeniem, ale teraz udowadniasz, że z czytaniem ze zrozumieniem też.
Z tego samego linku:


Przecież pisałem, że:

No nie doczytałem. .
Tylko jak można było wystawić cała jak napisałeś to po co ciąłeś? Nie dość, że cięższy transport i syfiący rozdrabniacz w kompostowni to ty jeszcze piłą dokładasz syfu.
Są lepsze rozwiązania. Patrz wyżej. .

fotohobby
01-02-2020, 18:48
W choince olejki, terpentyna, żywica...
AZOT PALIWOWY!
http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalanie/dydaktyka/spalanie_wyklad_mechanika/NOx/2_POWSTAWANIE_NOx.PDF

Adam M.
Dlatego, jeśli mam wybór wolę, by pierwiastki tworzące te drewno wróciły do natury w procesie butwienia.
Tym bardziej, że w sumie dla mnie to wygodniejsze sposób.

vvvv
01-02-2020, 18:52
Przeszli by ludzie na judaizm czy mahometanizm to problemu choinki by nie było.

Ale - nie...
Trzeba jeździć, zbierać, rąbać, kompostować...
A klimat się ociepla.
:lol:

W choince olejki, terpentyna, żywica...
AZOT PALIWOWY!
http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalanie/dydaktyka/spalanie_wyklad_mechanika/NOx/2_POWSTAWANIE_NOx.PDF

Adam M.

Adaś podobno kiedyś się snopki do domów wstawiało.. Choinki to szwaby do nas przyciągnęli XIX w. Wiadomo kto winny.