PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa CO nie wyłącza się po osiągnięciu zadanej temperatury



Yamashin
12-10-2016, 07:45
Posiadam piec z podajnikiem ślimakowym na ekogroszek z zasobnikiem. Do pieca podłączony jest sterownik Negro Plus, a w domu zamontowano termostat pokojowy Euroster 2006. Do wczoraj wszystko działało w porządku - po osiągnięciu temperatury zadanej na Eurosterze pompa CO wyłączała się. Ze względu na pogorszenie pogody pozmieniałem ustawienia pieca, takie jak czas podawania paliwa, czy przerwa dmuchawy. Problem polega na tym, że pompa CO zaczęła pracować bez przerwy, bez względu na duże przekroczenie zadanej na Eurosterze temperatury. Wymieniłem baterie i zresetowałem euroster, ale problem zniknął dopiero po chaotycznym naciskaniu przycisków na sterowniku Nergo Plus. Nie mam pojęcia tak na prawdę co zrobiłem. było to jakieś intuicyjne. Wszysto było w porządku do wieczora, kiedy to przed snem postanowiłem ponownie zmienić ustawienia pieca. Problem wrócił, a ja nie jestem w stanie nic z tym zrobić. Pompa CO się nie wyłącza. Macie jakieś pomysły Szanowni użytkownicy?

Jacek6
12-10-2016, 08:09
Miałem kocioł na ekosyf i pompa chodziła cały czas po przekroczeniu temperatury zadanej dla włączenia pompy. Bez względu na to, czy euroster coś już osiągnął, czy jeszcze nic. Jeśli pompa by się wyłączała po osiągnieciu zadanej temp w pomieszczeniu chyba by rozwaliło kocioł ...

Yamashin
12-10-2016, 09:36
Miałem kocioł na ekosyf i pompa chodziła cały czas po przekroczeniu temperatury zadanej dla włączenia pompy. Bez względu na to, czy euroster coś już osiągnął, czy jeszcze nic. Jeśli pompa by się wyłączała po osiągnieciu zadanej temp w pomieszczeniu chyba by rozwaliło kocioł ...
Piec mam od dobrych kilku lat i do tej pory wszystko było w porządku. Po osiągnieciu temperatury zadanej na eurosterze pompa się wyłączała. Włączała się na 30s co 5min i tak ciągle do ewentualnego spadku temperatury w domu, po którym włączała się na stałe, aż do osiągnięcia zadanej temperatury w domu. A teraz nie wyłącza się wogóle.