PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł kondensacyjny - beretta, co sądzicie o tych kotłach?



Bogdan Lizoń
01-03-2005, 14:47
Jestem ciekawy tych kotłów bo myślę właśnie taki zamontować u siebie zamontować. Model kondensat o mocy 24kw, z zasobnikiem zaoferowali mi za około 7000 zł brutto, czy to dobra cena.

KrzysiekS
01-03-2005, 14:51
O kotlach Beretta nie mam dobrego zdania, gdyz mialem kiedys w mieszkaniu kociol Beretta i po roku rozszelnił sie wymiennik. Koszt naprawy to było wtedy 500 zł., na szczescie kupilem inny, felerny kociol w całosci za 50 zł na czesci i wymienilem samemu ten wymiennik. Z tego wynika, że nie były to zbyt trwałe urządzenia.

Generalnie kotly te nie cieszą sie renomą.

pattaya
01-03-2005, 14:54
Znajdź użytkownika Grzesiek13.On pomoże Ci tanio kupić dobry kocioł.

mradom
08-12-2005, 11:15
Ja kupilem kondensat Beretta Kompakt Green 1-funk 36kW z zasobnikiem, pompka cyrkulacyjna do cwu, termostatem pokojowym i pogodowka za 6 300 brutto. Sadze ze to nawet lepiej niz dobra cena.
Zakup we wrzesniu.
/mr/

SławekD
08-12-2005, 11:40
Jestem ciekawy tych kotłów bo myślę właśnie taki zamontować u siebie zamontować. Model kondensat o mocy 24kw, z zasobnikiem zaoferowali mi za około 7000 zł brutto, czy to dobra cena.
Też jestem na tym samym etapie :lol: . Z moich badań rynkowych obecnie stawiam na Vaillanta VU 246+VIH R120 - cena po rabacie ciut poniżej 7000zł netto. Sadzę że to trochę lepszy kocioł od Beretty :wink:

Przekorek
08-12-2005, 16:53
Ja juz z zasady nie kupuję włoskich produktów, bo jak dla mnie to ten naród nie jest zdolny do dyscypliny i kultury pracy. Jeśli się przychodzi do roboty na 9.00 i zaczyna od kawy i pogaduszek, to potem właśnie mamy takie Fiaty, co się sypią po 50.000 km. Widział kto Fiata z przebiegiem 300.000, w dobrym stanie? No wlasnie. A VW, czy Toyote często.

Ja nawet na włoskich krawatach sie przejechałem: juz 2 mi się rozpruły na szwie. Szmelc, jednorazówka. A Chianti jest wodniste. :evil:

pattaya
08-12-2005, 17:05
Czyli nigdy w życiu nie piłeś prawdziwego chianti a jedynie podróby po 15-30 zł

jacekaqua
08-12-2005, 20:37
Jestem ciekawy tych kotłów bo myślę właśnie taki zamontować u siebie zamontować. Model kondensat o mocy 24kw, z zasobnikiem zaoferowali mi za około 7000 zł brutto, czy to dobra cena.

w tym przedziale cenowym jest duzo kotłów,stawiaj na dostępność serwisu

rs6000
08-12-2005, 21:30
Ja juz z zasady nie kupuję włoskich produktów, bo jak dla mnie to ten naród nie jest zdolny do dyscypliny i kultury pracy. Jeśli się przychodzi do roboty na 9.00 i zaczyna od kawy i pogaduszek, to potem właśnie mamy takie Fiaty, co się sypią po 50.000 km. Widział kto Fiata z przebiegiem 300.000, w dobrym stanie? No wlasnie. A VW, czy Toyote często.

Ja nawet na włoskich krawatach sie przejechałem: juz 2 mi się rozpruły na szwie. Szmelc, jednorazówka. A Chianti jest wodniste. :evil:

Hmmm, dla Twojej wiadomości to obrażasz teraz polskich robotników bo Beretta produkuje te kotły w fabryce w Polsce :). Mam ten kocioł i powiem tak : jestem z niego baaardzo zadowolny. Grzeje od 16 listopada i na 150 m2 powierzchni domu świerzo wybudowanego zużyłem 260 m3 gazu co uważam za bardzo dobry wynik przy stałej temp. około 22 st. i narazie bez sterowania regulatorem i pogodówką (narazie spięte na ostro). W przeciwieństwie do Vallanta który bo zaniku napięcia trzeba programować od nowa (mój znajomy ma taki problem) nie musze się martwić, że jak malarze wywala co chwila różnicówkę to będę coś musiał grzebać w sterowniku pieca.

Pozdro

Przekorek
09-12-2005, 09:05
Ja nie mówię, że od 16 listopada grzejąc, to rzeczywiście można być zadowolonym. Stawiaj na ścianie w kotłowni kreseczkę za każdy dzień pracy kotła. Właściciele solidnych kotłów stawiaja kreseczki za każdy rok.
Po prostu mentalność managementu firm południowych jest inna: tam trzeba dać dostepny produkt, z którego klient będzie przez jakiś czas zadowolony. Jest to przeważnie tak obliczone, żeby zepsuło się rok-dwa po gwarancji.
I to są bardzo precyzyjne wyliczenia.
Może nie wiecie, ale samochody w EU są konstruowane aby bez zasadniczych usterek jeździły 5 lat lub 100.000 km. Fiat jako jedyny domagał się obniżenia tych norm na 4 lata lub 80.000 km. Po prostu to jest mentalność rodem z biedniejszych krajów: na początku produkt ma byc dla każdego dostępny. Równie duzo zarabia sie na serwisie.

Bogdan Lizoń
09-12-2005, 14:01
Witam.
Jeszcze raz wątek beretty, choć nie tylko. Widzę że ten wątek (piece c.o. jakiekolwiek) stał się modny, w końcu idzie zima!!! Ja mocno szukam pieców gazowych, nadal mam mnóstwo wątpliwości - zwykły, kondensat???
Myślałem już o naszym Termecie , Ulrichu może Viessmann tylko myślę może kupić 1-funkcyjny z zasobnikiem z zamkniętą komorą, a nie kondensata, czy faktycznie ta różnica w cenie się tak szybko zwróci że będzie to w ogóle opłacalne (kondensat). Właśnie będe podłączał gaz i na wiosnę trzeba zamontować jakiś piec w końcu, ale się rozgadałem (rozpisałem).
Pozdrawiam wszystkich budowniczych.

mark1oc
09-12-2005, 19:59
beretta kompakt green 35s e.s.i +zasobnik 120l+zestaw podlaczeniowy cena 6500zlbrutto
vaillant VU246+VIH 120R +zestaw podlaczeniowy7000zl brutto
to kondensaty
beretta kompakt II24e.s.i.Turbo +zasobnik 120l+sonda zewnetrzna+programator tygodniowy 4250 brutto
Vaillant VU PLUS 242+VIH120R+zestaw podlaczeniowy5550zl
co do programowania po zaniku napiecia w Vaillancie gwarantowane przez 15 minut nie zapomina ustawien a normalnie to nawet 24h i dluzej wiec cos jest nie tak z programatorem
Pozdrawiam

jacekaqua
09-12-2005, 20:09
beretta kompakt green 35s e.s.i +zasobnik 120l+zestaw podlaczeniowy cena 6500zlbrutto
vaillant VU246+VIH 120R +zestaw podlaczeniowy7000zl brutto
to kondensaty
beretta kompakt II24e.s.i.Turbo +zasobnik 120l+sonda zewnetrzna+programator tygodniowy 4250 brutto
Vaillant VU PLUS 242+VIH120R+zestaw podlaczeniowy5550zl
co do programowania po zaniku napiecia w Vaillancie gwarantowane przez 15 minut nie zapomina ustawien a normalnie to nawet 24h i dluzej wiec cos jest nie tak z programatorem
Pozdrawiam

zawsze można skonfigurować zestaw na bazie rodzimego zasobnika co wychodzi troche taniej

mark1oc
09-12-2005, 20:22
zgadza sie i mozna jeszcze kupic np.zasobnik z grzalka co przydaje sie przy awariach :lol: lub z anoda tytanowa

SławekD
27-12-2005, 10:30
beretta kompakt green 35s e.s.i +zasobnik 120l+zestaw podlaczeniowy cena 6500zlbrutto
vaillant VU246+VIH 120R +zestaw podlaczeniowy7000zl brutto
to kondensaty
beretta kompakt II24e.s.i.Turbo +zasobnik 120l+sonda zewnetrzna+programator tygodniowy 4250 brutto
Vaillant VU PLUS 242+VIH120R+zestaw podlaczeniowy5550zl
co do programowania po zaniku napiecia w Vaillancie gwarantowane przez 15 minut nie zapomina ustawien a normalnie to nawet 24h i dluzej wiec cos jest nie tak z programatorem
Pozdrawiam

zawsze można skonfigurować zestaw na bazie rodzimego zasobnika co wychodzi troche taniej
I tu się nie do końca zgodzę. Wyżej podano zestawy kotłów z zasobnikami i zestawami przyłączeniowymi. W przypadku kupna innego zasobnika np. Galmet, zestawy przyłączeniowe już są inne i cenowo wygląda to podobnie. To informacja od instalatora ... jeśli tak jest faktycznie to po co kombinować :wink:

mark1oc
27-12-2005, 10:52
nie dokonca sie z toba zgodze
zestaw beretta kompakt green 35+czujnik temperatury +zasobnik galmetu rondo 120l wychodzi 6000zl a orginalny zestaw 6500zl zaznaczam ze do jednego i drugiego potrzeba rury i zawory
fakt ze jak wezmiesz zasobnik z grzalka i anoda tytanowa to roznica zmaleje ale zasadniczo jest jednak taniej gorzej z wykonastwem roznie z tym bywa

Wwiola
23-06-2006, 12:06
Podnoszę temat.
Praktycznie byłam juz zdecydowana na VIESSMANA atmosferycznego, ale wczoraj zaproponowano mi za niewiele wyzszą kasę kondensacyjną BERETTĘ. Podobny zestaw z 120l zasobnikiem.
Co sadzicie o tych kotłach. Najbardzoej mi zalezy na opiniach o ich ewentualnej awaryjności. Viessman to sprawdzona marka a beretta?

mdzalewscy
29-09-2006, 15:25
przy okazji znalazłem wątek o beretta.


Mam od kilku miesięcy (wiosna 2006) takowy kociołek kondensat, dokładnie BERETTA KOMPAKT GREEN 25S e.s.i + zasobnik 160litry QIK = za ten zestaw dałem około 5000 netto

pierwsze spostrzeżenia, kociołek błyskawicznie grzeje wodę, on dłużej sam się chyba nagrzewa niż grzeje wodę

zasobnik firmy QIK www.qik.pl (koszt około 1000zł netto), powiem szczerze ja pierwszy raz słyszałem o firmie QIK i znalazł się tylko u mnie dlatego iż pod schodami się nie mieścił jakiś Biawar, ten Qik jest niski (90cm). Jeśli chodzi o ten zbiornik, jak podgrzewałem wodę na nim do 42stopni i odłączałem kocioł, to gdy nie brałem wody po 24 godzinach temperatura prawie nie spadała.

Więcej napiszę na wiosnę, ale chyba dobry zakup jak na razie, razem z kociołkiem zakupiłem coś takiego jak CONNECT AT - BT - moduł dwóch stref grzewczych, drogie to, ale podobno i tak się opłaca, bo i tak trzeba to zrobić

http://www.beretta.pl/berettapl/web/upload/catalog/pol/photos/modul9.jpg

serwis tej firmu tutaj pod wawą (Marki), jest błyskawiczny, serwisant za darmo podłączył elektronikę i odpalił kociołek

Nie wiem czy komuś to pomoże w wyborze między wailantami, wiesmanami, junkersami a tańszymi kotłami typu beretta i inne, ale........ ja wybrałem, bo kasy w portfelu mało było

yaro
29-09-2006, 18:39
Ja juz z zasady nie kupuję włoskich produktów, bo jak dla mnie to ten naród nie jest zdolny do dyscypliny i kultury pracy. Jeśli się przychodzi do roboty na 9.00 i zaczyna od kawy i pogaduszek, to potem właśnie mamy takie Fiaty, co się sypią po 50.000 km. Widział kto Fiata z przebiegiem 300.000, w dobrym stanie? No wlasnie. A VW, czy Toyote często.

Ja nawet na włoskich krawatach sie przejechałem: juz 2 mi się rozpruły na szwie. Szmelc, jednorazówka. A Chianti jest wodniste. :evil:


A moje chianti jest super, wiec chyba nie taka zła ta włosczyzna

Choc wole nowy świat :wink:

Pozdro

trafyc
08-12-2011, 14:02
Mozna prosic jakies nowe opinie na temat beretty kondensacyjnej? troche czasu upłynęło od ostatniego postu, może komus cos się posypało..

tomek3d
20-06-2015, 05:32
witam,
jestem "dumnym" posiadaczem kotła kondensacyjnego beretta. zakupu dokonałem ok. 2,5 roku temu. do tej pory wszystko nieźle działało, rachunki małe biorąc pod uwagę kubaturę do ogrzania. jednakże pół roku po wygaśnięciu gwarancji z pieca zaczęła cieknąć woda, przez co spadało ciśnienie w instalacji. wezwałem serwis i okazało się, że piec jest cały przeżarty rdzą, koszt naprawy 1700 zł. biorąc pod uwagę, że to tak krótki okres działania pieca, a takie z nim problemy, szczerze odradzam zakupy produktów firmy beretta.

LUP123
20-06-2015, 16:39
witam,
jestem "dumnym" posiadaczem kotła kondensacyjnego beretta. zakupu dokonałem ok. 2,5 roku temu. do tej pory wszystko nieźle działało, rachunki małe biorąc pod uwagę kubaturę do ogrzania. jednakże pół roku po wygaśnięciu gwarancji z pieca zaczęła cieknąć woda, przez co spadało ciśnienie w instalacji. wezwałem serwis i okazało się, że piec jest cały przeżarty rdzą, koszt naprawy 1700 zł. biorąc pod uwagę, że to tak krótki okres działania pieca, a takie z nim problemy, szczerze odradzam zakupy produktów firmy beretta.

A jaki typ/model konkretnie? Z czego/jaka instalacja? Woda była zmiękczona/jaka twardość? Robiłeś przeglądy? Co konkretnie wymienił serwis?

BrodowskiG
20-06-2015, 17:01
A jaki typ/model konkretnie? Z czego/jaka instalacja? Woda była zmiękczona/jaka twardość? Robiłeś przeglądy? Co konkretnie wymienił serwis?
cała firma nic nie warta

Jacek6
07-08-2015, 18:42
Padły konkretne pytania a w odpowiedzi beblanina .....

mistalova
08-08-2015, 15:51
Wnetrze beretty, vailanta, viesmanna i wiekszosci kotlow i tak schodza z tych samych tasm produkcyjnych.
Ale o tym zaden producent ani instalator glosno nie mowi...

krisu.wojciqk@hotmai
18-02-2021, 17:54
Hmmm, dla Twojej wiadomości to obrażasz teraz polskich robotników bo Beretta produkuje te kotły w fabryce w Polsce :). Mam ten kocioł i powiem tak : jestem z niego baaardzo zadowolny. Grzeje od 16 listopada i na 150 m2 powierzchni domu świerzo wybudowanego zużyłem 260 m3 gazu co uważam za bardzo dobry wynik przy stałej temp. około 22 st. i narazie bez sterowania regulatorem i pogodówką (narazie spięte na ostro). W przeciwieństwie do Vallanta który bo zaniku napięcia trzeba programować od nowa (mój znajomy ma taki problem) nie musze się martwić, że jak malarze wywala co chwila różnicówkę to będę coś musiał grzebać w sterowniku pieca.

Pozdro


Polska To też biedny kraj , biedniejsze nisz Italia. PD , ciekawe ile przejechał by polaki samochód wyprodukowany w Polsce . ojcu silnik rozleciał sie po 30 tys. a samochód był z salonu