PDA

Zobacz pełną wersję : Piec z podajnikiem tłokowym mg spaw 36kw, duże spalanie



jarogts
12-10-2016, 13:31
Witam,
Niedawno zakupiłem piec ,,cezar" z podajnikiem tłokowym i mam problemy z ustawieniem, choćby wstępnym sterownik titanic +
Dzwoniłem do producenta ale siedzą tam kompletni laicy.
Do ogrzania mam ok 300-350 m budynku średnio ocieplony, okna stare.
Póki co ustawiłem temperature na 40 stopni
podawanie co 6 minut
czas przedmuchu 25s
dmuchawa 6 z 12
przerwa w podtrzymaniu 5 m
krotność 5
Producent zalecił ustawić podawanie co 15 min, aczkolwiek z takim ustawieniem wogóle nie osiągał temperatury.
dmuchawe polecił na 9 ale widziałem że wtedy piec dużo nie dopalał ( takie szare węgliki się robiły)
ciąg mam super.
Piec pali mi z 25 kg na 5h..
proszę o pomoc.

pozdrawiam
Jarek

boluslolusj23
12-10-2016, 14:19
25 kg/5h czyli ok. 5 kg/h. Z 1 kg węgla dostaniesz ok. 5 kW. Czyli zapotrzebowanie domu w tej chwili to ok. 25 kW. Wyganiasz wilgoć, rozgrzewasz mury i to co w środku.
Nie rozumiem tylko tego, co piszesz o dmuchawie. Na 9 z 12 niedopalał, a na 6 z 12 dopala.
Pamiętaj, że tłokowiec, to właściwie kocioł jednomocowy i wielkich widełek na nim nie osiągniesz.
Pytanie: czy kocioł osiąga zadana temperaturę i sie okresowo odstawia, czy pracuje cały czas. jesli się odstawia, to dźwignij temp. zadaną o oczko dwa. A przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie: Jak mi?
Ciepło, za ciepło, zbyt chhłodno, bo to o komfort cieplny chodzi, a nie o jakąś cyfrową wartość temperatyry. Raz jak będzie 21, 3 to ci bedzie chłodno, a drugim razem przy 19,7 będziesz mówił, że zbyt ciepło.

jarogts
12-10-2016, 14:38
Hej, temperatura jest ok, to jest akurat budynek produkcyjny to trzymam na hali ok 18-19.
co do mocy to dmuchawy to im wiecej dmuchałem to węgiel się tak jakby pokrywał takim nalotem szarym i potem wpadał do popielnika
Przy tym ustawieniu piec osiaga temperature i jakiś czas jest w stanie utrzymać temperature pozostając w trybie czuwania.