PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam PORADNIKOW....:) lecz znalezc nie moge..POMOCY!!



j_anusz
02-03-2005, 14:42
Mam bardzo wielka prosbe ... czy znacie moze jakies strony z poradami nudowlanymi... albo wiecie czy są jakies DARMOWE e-booki w internecie, no i skad je sciagnac.. bede bardzo wdzieczny :) jesli ktos mi pomoze...
dodatkowo moga byc tez jakies programy..obojetnie co.. cokolwiek mozna przejrzec na temat budowy...
Z gory dziekuje..
:wink:

Cpt_Q
02-03-2005, 14:52
Jako również początkujący na Forum, po spędzeniu dłuugich godzin na śledzeniu tematyki tegoż, mam zdanie, że jest to jeden z najlepszych poradników (a na pewno najciekawszy ;-)

Nie idź na łatwiznę, że ktoś Ci poda na tacy - przyjemnie jest samemu coś znaleźć.

Pozdrawiam - Q

j_anusz
02-03-2005, 17:34
przeszukałem już chyba wszystkie strony polskojęzyczne na temat budowania domów jednorodzinnych.. serwis muratora jest bardzo profesjonalny ale nie ma tu zbyt wielu szczegółów.. wszystko jest dosc ogolnikowe, szukam np. schematu (rozmieszczenia) instalacji elektrycznej w domu.. lecz bez skutku niestety...
chyba nie ide na łatwizne bo poza przegladaniem roznych stron internetowych szukam tez poradnikow np. na eMule, ale nie znam tytułów materiałow krążących w internecie, a moją prośbe kieruje do tych którzy cos wiecej juz znalezli niz ja i moze sie podzielą doswiadczeniem..?!..
ja w moich zasobach mam jedynie ksiazke, ktora udalo mi sie znalezc.. "Jak wybudowac nowoczesny dom jednorodzinny"..
DALEJ PROSZĘ O POMOC :)

Włodek W.
03-03-2005, 20:40
J_anusz
Nie ma lekko. 8) budowa to poważne przedsięwziecie .Ja przy monitorze spedziłem wiele godzin :o .Szkołę budowlaną zawodową mógłbym zdawać eksternistyczie :wink: Ale warto było 8) .Wielu błedów sie ustrzegłem . :wink: Proponuję czytać sondaże , i wszystko co Cię zaciekawi :D Dużo się nauczysz tak jak ja :D Powodzenia ,
Czeka Cię najlepszy okres budowy ,Kiedy widać i ,,czuć"( z kieszeni). :cry:
Pozdrawiam Włodek :D

muzykant
03-03-2005, 20:53
polecam przeglądanie stron producentów i dystrybutorów różnej maści materiałów budowlanych
można znaleźć sporo szczegółów

jareko
03-03-2005, 20:54
tak jak poprzednik - czytaj kazdy watek budowlany tutaj
takiej esencji wiedzy nie kupisz nigdzie
I najwazniejsze - nie jakies tam banialuki teoretyczne ktore pieknie wygladaja na rysunkach ale realne doswiadczenia, realne pomysly ktore pozwola ci tez kasy zaoszczedzic - tu masz PRAKTYKE wymieszana z TEORIA i odwrotnie
Zacznij od funkcji "szukaj" i od tego od czego kazdy dom sie zaczyna :
wykopy
fundamenty
itd
rob sobie notatki lub wrecz kopiuj do Worda fragmenty i stworzysz najlepszy na swiecie podrecznik - JAK BUDOWAC

jesli jednak uparty jestes ;) to ksiegarnie techniczne, antykwariaty gdyz za komuny sporo takich wydanych zostalo, z tym tylko, ze technika jakby poszla do przodu ;)

Cpt_Q
04-03-2005, 09:34
Witaj j-anusz, sprawdż co dzisiaj zamieścił Muzykant - ja już sobie ściągnąłem ;-)

basset
04-03-2005, 12:43
Proponuje "Nowy poradnik majstra budowlanego" ale niestety jest w wersji ksiazkowej. Bardzo dobra lektura.

nurni
04-03-2005, 12:49
Proponuje "Nowy poradnik majstra budowlanego" ale niestety jest w wersji ksiazkowej. Bardzo dobra lektura.

... i tam masz już wszystkie szczegóły (no prawie :wink: )

Pozdrawiam

rafałek
04-03-2005, 13:09
...szukam np. schematu (rozmieszczenia) instalacji elektrycznej w domu.. lecz bez skutku niestety...

A po co Ci konkretny schemat? Przecież dostosowujesz go do swoich potrzeb.

muzykant
07-03-2005, 11:00
Praktyka na budowie:
http://www.przewodnik-budowlany.com.pl/archiwum_praktyka.php?PHPSESSID=96fecf8aabdcb34690 bcfc1ec8f26776