PDA

Zobacz pełną wersję : Ludziska róbcie jednakowe płoty ze wszystkich stron!!!!



robertb
02-03-2005, 14:52
Chciałbym sie podzielic moimi odczuciami na temat plotów , ktore widze. Upowszechnil sie głupi zwyczaj w narodzie, ze płot od frontu buduje sie na pokaz, natomiast z tyłu i po bokach byle jaki. Czy nie ładniej by było gdybysmy cały płot zrobili z jednakowego materialu i taki sam, tylko troche brzydszy niz ten odcinek na froncie. Ludziska róbcie jednakowe płoty. Czy ktos sie pod tym podpisze oprócz mnie?

remx
02-03-2005, 15:10
A koszty policzyłeś?

pattaya
02-03-2005, 15:18
Facet ma rację.Koło mni stoi "pałac" z 500m2,z przodu klinkier i kute sztachetki a z tyłu najtańszy betonowy płot.Ohyda.A gościa jak stać na taką chatę to i pewnie na płot też.

katerhasser
02-03-2005, 15:27
przecież ogrodzenie od frontu jest najbardziej eksponowane. jeśli sąsiedzi mają np. murowane, bądź kute, to nowe ogrodzenie nie powinno odstawać od otoczenia estetyką a czasami i materiałem. Ale np. murować klinkierem dookoła to już często zbytek i to kosztowny, szczególnie gdy front jest krótszy od boków. Ogrodzenie w części "nieekspozycyjnej" nie powinno razić - ani sąsiadów ani właścicieli. Ja np. nie zaakceptowałbym betonowego płotu z paneli, bo mi się kojarzy z ogrodzeniem posesji przemysłowych, złomów, fabryk itp. Estetyczne ogrodzenie z siatki mnie osobiście nie odstręcza, ale może od frontu razić przy eleganckim sąsiedztwie. I tak wymuszone może być właśnie częściowe podniesienie standardu ogodzenia od ulicy, mimo dużo wyższych kosztów... Nie można jednak mieć pretensji, że ktoś nie grodzi całości w wysokim standardzie, bo to naprawdę niepotrzebny koszt.

REX RoD
02-03-2005, 15:30
jestem za tym
nie stać cię na klinkier dookoła domu to wymyśl inny materiał, a jesli działka bedzie cala otoczona takim samym płotem to bedzie sprawiać lepsze wrażenie niż pokazowe 15 m od frontu

Można od frontu zapodać ładniej wykończony płot, ale należy dążyc do tego by całość ogrodzenia stanowila jedną kopozycję.

agniesia
02-03-2005, 15:42
Niestety w niektorych regionach plot od frontu moze byc uzalezniony od opinii konserwatora zabytkow. Natomiast plot miedzy sasiadami nie.
Ja sie odgrodze od ulicy solidnym plotem, ale sasiadow znam i lubie i przed nimi nie musze sie zaslaniac wiec zostanie azurowy z siatki.
Kolejny temat dot gustu. :-?

Tomasz M.
02-03-2005, 15:45
Zgoda, że nie powinno być zgrzytów w rodzaju klinkier + betonowe płyty, ale chyba nie ma sensu robić czegoś wykwintnego od strony sąsiadów, kiedy wiadomo, że i z jednej i drugiej strony płot będzie przysłonięty zielenią (zimą może trochę mniej, ale zawsze).

JoShi
02-03-2005, 15:49
Chciałbym sie podzielic moimi odczuciami na temat plotów , ktore widze. Upowszechnil sie głupi zwyczaj w narodzie, ze płot od frontu buduje sie na pokaz, natomiast z tyłu i po bokach byle jaki. Czy nie ładniej by było gdybysmy cały płot zrobili z jednakowego materialu i taki sam, tylko troche brzydszy niz ten odcinek na froncie. Ludziska róbcie jednakowe płoty. Czy ktos sie pod tym podpisze oprócz mnie?
No coz. Czesto ploty miedzu dzialkami buduje sie na spolke z sasiadami. Czesto wlasnie to wymusza ich standard. Poza tym nie prawda jest, ze z tylu i po bokach jest plot byle jaki, jesli nie jest z tego samego co od frontu.
A poza tym co kogo obchodzi jaki ja mam plot z boku i od tylu ?

tadzel
02-03-2005, 15:52
Pattaya - wiesz dlaczego ich stac na te "palace" bo nie myśla tak jak ty.Oni znaja sie na rachunku ekonomicznym. Ploty pomiedzy sasiadami powinny byc co najwyzej 1,20m jako symboliczne wyznaczenie terenu. Od frontu ogrodzenie powinno byc reprezentacyjne.

pattaya
02-03-2005, 16:15
tadzel-niemiluchu
Dobrze ,że ty się na wszystkim znasz.Co jednak,jak widzę nie przeszkadza ci w pisaniu bzdur.
Jak czytam twoje wypowiedzi to w myślach śpiewam sobie:
..." bo jo żem z miosta,to widoć,słychoć i cuć..."

Majka
02-03-2005, 16:16
Ja się nie podpiszę :D
Ogrodzenie od "przodu" ma wiele funkcji, nie tylko reprezentacyjną. Przeważnie odgradza nas od drogi publicznej, a co za tym idzie od hałasu komunikacyjnego. Najchętniej u siebie widziałabym od tej strony ogrodzenie pełne /mur, albo deski/. Za to z innych stron mam pola i nie zamierzam ograniczać widoku - więc wystarczy ogrodzenie z siatki.

Duża działka nie oznacza również postawionego pałacu. Proponuje przeliczyć 300m ogrodzenia na rózne materiały, to może pomysły "socjalistycznej równości" przejdą :wink:

abromba
02-03-2005, 16:19
Panowie, ugryzlo Was czy co? Nie wiem co się dzieje, ale od dwóch tygoni na Forum ogólna kąsanina. Nasilenie plam na Słońcu czy jakieś zmiany w siatce geopatycznej?
:o :o :o

mironmk
02-03-2005, 16:19
e tam, wcale się nie zgadzam, z frontu i trochę z boku mam klinkier i płot kuty, ale od pola, lub od sasiada, gdzie i tak rośnie lub będzie rósł bluszcz, czy coś innego, to trochę nie ma sensu. Zresztą dobrze zrobione ogrodzenie wcale nie musi być szpetne. Co do obrzydliwych betonowych ogrodzeń to się zgadzam. Ponadto uważam, że np. w moim przypadku siatka od pola wygląda OK, a klinkier zakłócałby widok i cały krajobraz.
Podobaja mi sie bardzo dzuże działki (szczególnie te położone blisko lasów, pól itp.) ogrodzone sztachetami, ale zrobienie innego płotu od frontu nie nazwałbym przestepstwem lub brakiem gustu.
No i wreszcie, jak ogrodzić w ten sam sposób działki od stron sąsiadów? przecież to oznacz, że wszystkie ogrodzenia byłyby w danej okolicy takie same i wszyscy musieliby dostosowaę sie do pierwszego mieszkańca. Może to i ładne, ale bez sensu i bez szans na realizację.
Co innego w przypadku developerów i ich osiedli, ale jak sie dokładnie przyjrzeć to i tam zdarzają sie odstepstwa - no i wtedy coz takiego rzeczywiście wygląda be.

thalex
02-03-2005, 16:23
Chciałbym sie podzielic moimi odczuciami na temat plotów , ktore widze. Upowszechnil sie głupi zwyczaj w narodzie, ze płot od frontu buduje sie na pokaz, natomiast z tyłu i po bokach byle jaki. Czy nie ładniej by było gdybysmy cały płot zrobili z jednakowego materialu i taki sam, tylko troche brzydszy niz ten odcinek na froncie. Ludziska róbcie jednakowe płoty. Czy ktos sie pod tym podpisze oprócz mnie?
Gdyby to była racja to wyglądałbyś tak samo z przodu jak i z tyłu,
sam przyznaj, że chyba nie chcesz wyglądać z przodu tak samo jak z tyłu. :D :D :D :D

remx
02-03-2005, 16:25
Jakby jeszcze połączyć takie same ogrodzenia z takimi samymi domami (a niektórzy forumowicze chcą tego) to by dopiero było.
A niektórzy mówią, że polacy to indywidualiści.

Majka
02-03-2005, 16:28
Chciałbym sie podzielic moimi odczuciami na temat plotów , ktore widze. Upowszechnil sie głupi zwyczaj w narodzie, ze płot od frontu buduje sie na pokaz, natomiast z tyłu i po bokach byle jaki. Czy nie ładniej by było gdybysmy cały płot zrobili z jednakowego materialu i taki sam, tylko troche brzydszy niz ten odcinek na froncie. Ludziska róbcie jednakowe płoty. Czy ktos sie pod tym podpisze oprócz mnie?
Gdyby to była racja to wyglądałbyś tak samo z przodu jak i z tyłu,
sam przyznaj, że chyba nie chcesz wyglądać z przodu tak samo jak z tyłu. :D :D :D :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pattaya
02-03-2005, 16:32
Najchętniej u siebie widziałabym od tej strony ogrodzenie pełne /mur, albo deski/. Za to z innych stron mam pola i nie zamierzam ograniczać widoku - więc wystarczy ogrodzenie z siatki.

I słusznie.Nikogo nie będzie raził z przodu klinkier a z pozostałych stron np.stalowe sztachety,albo drewniany płotek czy solidna siatka.Ja miałem na myśli ekstremalne pomysły (poparte raczej bezguściem i brakiem dobrego smaku) "pałacowców" obeznanych w rachunku ekonomicznym tak bardzo,że oszczędzając 5-10tys na inwestycji za kilkaset tysięcy,siedzą wieczorami na tarasie i gapią się na betonowy płot,za którym szumią drzewa,biegają ptaszki,zajączki,sarenki.
Ale oni tego nie zobaczą.

Paolo
02-03-2005, 17:04
Jak ktoś tak jak ja ma działkę o wymiarach 30 m od frontu i 2x 60 m długości od strony sąsiadów to taką dyskusję uważa za akademicką.

Pozdrawiam, i pędzę zarabiać na ogrodzenie od frontu....


Pozdro

Paolo :D

peilin
02-03-2005, 17:27
Ja mam problem innego rodzaju. Kupilam dzialke, ktora z jednej strony ma juz plot (stara siatka). Od przodu planuje plot klinkierowo-metalowy, a z boku i z tylu nie wiem co zrobic. Od tylu bedzie sasiad (wydaje sie OK), ale nie wiadomo kiedy sie wybuduje, a z drugiego boku jest jego droga dojazdowa. Generalnie jestem przeciwniczka plotow, ale ... sasiad za starym plotem ma rotweilera, ja mam labradorke + kota, trzeci sasiad tez pewnie psa bedzie mial. Czyli plot musi byc, i to nie niski, bo rotweiler sasiada wysoko skacze. Planuje namowic sasiada ze stara siatka na zmiane plotu, ale nie wiem czy mi sie uda. Jezeli jeszcze dogadam sie z drugim sasiadem co do plotu to super bedziemy mieli jednakowe, ale wcale nie jest pewne, ze to sie uda. Jezeli sie nie uda to bede miala inny plot z prawej, a inny z lewej i nic na to nie poradze, mimo ze bardzo mi sie to nie podoba.
Pozdrawiam

maro74
02-03-2005, 17:52
Może ktoś mi zaraz powie , że się filmów naoogladałem ale jak sie popatrzy np na domy na przedmiesciach w Stanach tam nikt nie robi ogrodzeń. Ludzie mają duże domy do którcyh sa duże podjazdy pod garaż prosto z ulicy i tyle. A u nas jak kargul z pawlakiem płoty, mury, opaski betonowe a za nimi wściekłe rottweilery i inne "bestie" :lol: .

pattaya
02-03-2005, 17:53
Może ktoś mi zaraz powie , że się filmów naoogladałem ale jak sie popatrzy np na domy na przedmiesciach w Stanach tam nikt nie robi ogrodzeń. Ludzie mają duże domy do którcyh sa duże podjazdy pod garaż prosto z ulicy i tyle. A u nas jak kargul z pawlakiem płoty, mury, opaski betonowe a za nimi wściekłe rottweilery i inne "bestie"
Tylko że tam możesz zastrzelić intruza.

maro74
02-03-2005, 18:04
Pewnie i tak ale to chyba nie jedyny powód takiego stylu budowania.

remx
02-03-2005, 18:08
Może ktoś mi zaraz powie , że się filmów naoogladałem ale jak sie popatrzy np na domy na przedmiesciach w Stanach tam nikt nie robi ogrodzeń. Ludzie mają duże domy do którcyh sa duże podjazdy pod garaż prosto z ulicy i tyle. A u nas jak kargul z pawlakiem płoty, mury, opaski betonowe a za nimi wściekłe rottweilery i inne "bestie" :lol: .

Dokładnie tak jest.
Ale to nie znaczy że u nas też tak musi być. Odrobina prywatności to nic złego.

mdzalewscy
02-03-2005, 18:14
przecież ogrodzenie od frontu jest najbardziej eksponowane. jeśli sąsiedzi mają np. murowane, bądź kute, to nowe ogrodzenie nie powinno odstawać od otoczenia estetyką a czasami i materiałem. Ale np. murować klinkierem dookoła to już często zbytek i to kosztowny, szczególnie gdy front jest krótszy od boków. ... Nie można jednak mieć pretensji, że ktoś nie grodzi całości w wysokim standardzie, bo to naprawdę niepotrzebny koszt.
zgadzam się, a od frontu będę miał "inny" płot niż z boku, czy tyłu budunku, ale też od frontu płot ma też trochę inne funkcje. Ważna rzeczą jest zachowanie pewnych motywów stylistycznych na całej długości płotu.

ppp.j
02-03-2005, 18:18
Może ktoś mi zaraz powie , że się filmów naoogladałem ale jak sie popatrzy np na domy na przedmiesciach w Stanach tam nikt nie robi ogrodzeń. Ludzie mają duże domy do którcyh sa duże podjazdy pod garaż prosto z ulicy i tyle. A u nas jak kargul z pawlakiem płoty, mury, opaski betonowe a za nimi wściekłe rottweilery i inne "bestie" :lol: .
Tylko widzisz tam jak ktoś wejdzie na Twój teren to możesz go odstrzelić w obronie własnej a u nas musisz uważać by intruz, który wtargnął na Twój teren przez wysoki płot nie potknął się, bo może Ciebie oskarżyć, że nastawałeś na jego życie i odebrałeś mu zdrowie. Tam wszystko zostaje na trawniku kosiarki, zabawki, grill itd. bez ogrodzenia a u nas wybywa nawet z zamkniętych magazynów. I rzeczywiście większość tych podjazdów można obejrzeć tylko na filmach, ale są taż murzynowa czy kolonie portorykańskie, przez które przejeżdżając sama ręka blokuje od środka drzwi samochodu.

mdzalewscy
02-03-2005, 18:24
w tych niektórych bogatszych dzielnicach USA, nie można postawić płotu przed domem (zakaz) jest też zakaz stawiania aut na ulicy ( tylko na własnym podwórku przed domem) i kilka innych zakazów, które nijak się mają do demokracji, ale są niezbędne do zachowania porządku

agniesia
02-03-2005, 18:27
ciach..., ale są taż murzynowa czy kolonie portorykańskie, przez które przejeżdżając sama ręka blokuje od środka drzwi samochodu.

Ja tak mam w Polsce 8) wsiadam i automatycznie cyk, pozamykac wszystko co mozna. Kiedys jak stalam na swiatlach, szedl sobie facet i ludziom do bagaznikow zagladal (ktos wracal z zakupow i facet wyciagnal bulke z torby), naprawde dziwie sie, ze ludzie nie zamykaja. No moze oprocz Skandynawii.

jamles
02-03-2005, 18:41
a w Dakocie Płd. czy Płn :roll: nie wolno robic sera żółtego, w jakimś
amerykańskim województwie nie wolno przechodzić przez jezdnię na rękach :o :evil: , o tym i innych pierdołach było dzisiaj w RMF i jeszcze
można było wygrać "zieloną" kapuchę, a płot każdy robi u nas jaki chce
i to jest anarchia, ja mam siatkę dookoła, a żona od frontu chce jakiś kuty,
chyba żeby sąsiedzi się nadziali :o :roll: 8) :wink:
PS. i tak będzie kuty :oops:

maro74
02-03-2005, 20:04
Z tym odstrzeliwaniem intruzów w USA to lekko przesadzacie tam też jest coś takiego jak obrona konieczna i nikt nie strzela do kogoś tylko dlatego że wlazł na jego posesję. Podałem ten przykład z budowaniem bez płotu tylko dla kontrastu bo przeciez Polska a USA to dwa inne światy a niekoniecznie to co tam jest dobre musi być u nas.

basset
02-03-2005, 21:25
Ja tam pewnie bede mial siatke po bokach a od frontu cos ladniejszego. Na razie szukam siatki "tymczasowej" dla calej dzialki ktora oby nie za dlugo tymczasowa byla.

DankaO
02-03-2005, 21:36
Jak się ma za płotem (niskim z siatki) psią bestię-ludojada, to niestety pozostaje tylko gustowny i wysoki betonik.
Na razie mam tak jak w Stanach- dom na nieogrodzonej działce ..... i psie kupy koło domu, puszki, papiery ....
Więc marzę o ogrodzeniu wysokim na maxa.

vanderbobo
02-03-2005, 21:40
proponuję zobaczyć ogrodzenie Michaela Jaksonna - na maxa wysokie :D :wink:

DankaO
02-03-2005, 21:43
dobrze-podaj link :lol:

martta
02-03-2005, 22:30
ja mam kute z przodu a tyłu między sasiadem chcemy zrobić z drewnianych elementów, działki mamy nieduże z tyłu ma być ogródek z grillem i chcemy mieć troszkę intymności.
Ale myśle ,że ta róznorodność płotów nie wpłya zle na ogólna estetykę a raczej wskazuje granice: oficjalne - reprezentacyjne wejście od frontu i spokojny rodzinny kąt w ogrodzie.

Janussz
02-03-2005, 23:18
proponuję zobaczyć ogrodzenie Michaela Jaksonna - na maxa wysokie :D :wink:

Czy masz na myśli płot więzienny?

Patos
03-03-2005, 05:48
Ja tam pewnie bede mial siatke po bokach a od frontu cos ladniejszego. Na razie szukam siatki "tymczasowej" dla calej dzialki ktora oby nie za dlugo tymczasowa byla.
basset
Piszesz o froncie i o bokach , a co z tyłem :roll: :P czyżby pole minowe 8)

03-03-2005, 06:27
no ladnie... :)
ja z kolei mam w planie mur 2,20 z litego wapienia pol metra grubosci dookola posesji
i jestem pewny ze sasiedzie duzo by dali, zebym jednak zrobil plotek troche bardziej urozmaicony ;)

03-03-2005, 07:30
Mieszkam za miastem. Piękna okolica miedzy jeziorem rzeką i lasem. Działki zasiedlone często z soba nie graniczą. Drogi są gruntowe. Śmiesznie wyglądają domy na łąkach otoczone z trzech stron siatką a od strony ulicy której nie ma i pewnie w naszym pokoleniu nie bedzie płotem z klinkeru albo czymś podobnym. To jest ewidentny brak gustu i smaku. Zaśmiecanie przestrzeni. Przenoszenie w teren wiejski jakiś pseudomiejskich wzorów. Rozumiem względu ekonomiczne praktyczne i wszystki opisane wyżej. To nie zmienia jednak mojej opinii. Jestem zwolennikiem narzucania w szczegółowych planach zagospodarowania wyglądu stylistyki budynków a także opłotowania. Inaczej nie uratujemy krajobrazu ani resztek kultury architektonicznej. Coś takiego kiedyś w Polsce istniało, choć wynikało nie zawsze i nie wszędzie z regulacj.
Pozdrawiam :roll:

Patos
03-03-2005, 07:54
Temat bez sensu.
Tak to można krytykować każdego i z każdej strony, np. gość jeździ nowym mercem, a mieszka w rozwalającej się chałupie pod strzechą-pattayaoczywiście nie przepuściłbyś takiej okazji do wyrażenia swojej opinii o tym fakcie.
W wielu przypadkach to widać tylko właśnie ogrodzenie frontowe (nie dotyczy posesji na pustyni :P )Nie widzę żadnego powodu by budować drogie ogrodzenie dookoła działki, dodatkowym powodem może być fakt, że żaden z sąsiadów nie poczuwa się do zwrotu połowy kosztów za to ogrodzenie (takich głupich to chyba jak na lekarstwo, żeby robić takie prezenty)
"Facet ma rację.Koło mni stoi "pałac" z 500m2,z przodu klinkier i kute sztachetki a z tyłu najtańszy betonowy płot.Ohyda.A gościa jak stać na taką chatę to i pewnie na płot też."
Mam wszelkie powody by domniemywać :roll: , że to właśnie tobie trafił się ten beton.
Gość może nie chciał by jego płot przyćmił twoją „rezydencję” :P stąd wybór padł na płot betonowy, który jest wkomponowany w twoje otoczenie

robertb
Tak więc nie podpisuje się pod tym, o czym piszesz.

pattaya
03-03-2005, 08:34
Mam wszelkie powody by domniemywać , że to właśnie tobie trafił się ten beton.
Gość może nie chciał by jego płot przyćmił twoją „rezydencję” stąd wybór padł na płot betonowy, który jest wkomponowany w twoje otoczenie

Muszę Cię rozczarować.Z jednej strony mam sąsiada i drewniany całkiem,całkiem płotek a z pozostałych trzech łąkę.Przemawia przez Ciebie brak poszanowania innych ludzi,inaczej byś śpiewał jakbyś miał działkę 600m2 z trzech stron otoczoną betonowymi cudnościami.
A to co piszesz o mercedesie i rozwalającej się chałupie,to niestety taka polska specyfika.Wszystko na pokaz.

03-03-2005, 08:36
ja nie wiem co wy macie przeciwko mercedesowi?
jak gosc musi byc mobilny a nie lubi jezdzic polonezem, to co ma kase w chalupe pakowac? ;)

pattaya
03-03-2005, 08:45
Nic nie mam przeciw mercedesowi.To był przykład.Tylko,że jak musi dużo jeździć niech kupi samochód na jaki go stać.I zainwestuje w chałupę,bo tam mieszka jego żona i dzieci.

rafałek
03-03-2005, 08:46
Tak was czytam i zauważyłem jedną zbieżność - płoty mają być naokoło ładne, ale tak na prawdę to BE są tylko betonowe. Czyli piszcie, że be zą betonowe i tyle (mimo, że to sprawa gustu - ja ich też nie lubię).
Osobiście z 3 stron będę robił siatkę na podmurówce, ale z przodu będzie coś innego, co? tego jeszcze nie wiem, ale na początek to chyba tylko akacjowe słupki (oberżnięta na kantówkę) i płot z "krzywych desek" tylko po to by zaznaczyć przebieg granicy. A czy siatka z boków też jest Be? Przecież z jednej strony chcemy by nas nie zamurowywano, ale też chcemy prywatności. Siatka zapewnia i jedno i drugie (jeśli prywatność to obsadzę ją żywopłotem. Mam ładną i przyjemną dla oka barierę.

03-03-2005, 08:50
ja bym tez chetnie zrobil bariere przyjemna dla oka ale niestety wokol mam takie widoki, ze chocbym je zaslonil starymi szmatami to juz bedzie postep ;)

rafałek
03-03-2005, 08:53
nikt chyba nie wierzy ze wybuduje go sam....( lacznie ze mna???)

Leon - ja na prawdę bardzo chcę uwierzyć. A tak na marginesie czy ty pracujesz, czy masz dom rodzinę, dzieci? Jesli tak to kiedy chcesz zrobić to wszystko? Zobaczysz ila czasu zajmie Ci sam nazór i załatwianie wszystkiego...

03-03-2005, 09:00
masz racje rafalek
formalnosci to chyba wiecej roboty niz same postawienie domu
ale bym chcial dorwac tego co nam to tak pieknie wszystko zalatwil....

pattaya
03-03-2005, 09:01
Tak was czytam i zauważyłem jedną zbieżność - płoty mają być naokoło ładne, ale tak na prawdę to BE są tylko betonowe. Czyli piszcie, że be zą betonowe i tyle (mimo, że to sprawa gustu - ja ich też nie lubię).

Płot z każdego materiału może być BE ,jak się go niechlujnie wykona.Beton jest takim najbardziej poręcznym przykładem.Najbardziej medialnym :D

Patos
03-03-2005, 09:20
Dla mnie jest logiczne, że od drogi powinien być solidny płot z podmurówką, chociażby ze względu na bezpieczeństwo, nieraz zdarzyło się, że samochody przebijały się przez ogrodzenia.
Teraz wyobraźcie sobie sytuację, gdy byłby przymus stawiania jednakowego ogrodzenia wokół działki"
1. Czy dogadałbyś się z sąsiadami, co do wyglądu tegoż elementu? Słyszałem o przypadkach, gdy stoi płot obok płotu, bo sąsiedzi nie mogli się dogadać, co do wyglądu (jeden chce ażurowy, a drugi pełny) czy o to Ci chodzi? :o
2.O ile straciłby wygląd ogrodzenia od frontu, ze względu na poniesione większe koszty za całe ogrodzenie.
3.Wszystkie ogrodzenia w okolicy byłyby jednakowe ( to tak jak wyglądały domy za czasów Gierka, kostka)
robertb Czy możesz opisać jak to miałoby wyglądać, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić? :o
Jeżeli nie możesz czegoś zmienić musisz to polubić.

Ślimak Maciek
03-03-2005, 09:24
ja z kolei mam w planie mur 2,20 z litego wapienia pol metra grubosci dookola posesji

Ciekawe, czyzbym przegapil rozwod Leona z betonem? Lity mur 2,20x0,5 - toz to sie az prosi - szalunek i lac, B20 najlepiej :wink:
A powaznie - ciekawe, czy sasiedztwo ma podobnie forteczne zamilowania :-? Ale o gustach...

Pozdrawiam, Maciek

zibi2
03-03-2005, 16:00
A po co robić jednakowy płot ze wszystkich stron? Jeszcze jak dom stoi w polu to może ma to sens.
Jeśli przy ulicy w szeregu to po jakiego grzyba gdy i tak go (prawie) nie widać ?

03-03-2005, 17:39
Chciałbym sie podzielic moimi odczuciami na temat plotów , ktore widze. Upowszechnil sie głupi zwyczaj w narodzie, ze płot od frontu buduje sie na pokaz, natomiast z tyłu i po bokach byle jaki. Czy nie ładniej by było gdybysmy cały płot zrobili z jednakowego materialu i taki sam, tylko troche brzydszy niz ten odcinek na froncie. Ludziska róbcie jednakowe płoty. Czy ktos sie pod tym podpisze oprócz mnie?


Tak jak ktoś ma działkę 5arów to może szaleć
albo jak się jest grubokarczystym prążkonogim jegomościem z twardą walutą
oczywiście to żarcik) i nie bierzcie tego do siebie.

Od drogi odgrodziłem się szpalerkiem (ścisłym), co by mi nie zaglądali,
http://www.netitel.pl/~xanx/monety2/plotek1.jpg


reszta to siateczka, co by nie zasłaniać pięknych widoczków


http://www.netitel.pl/~xanx/monety2/plotek%203.jpg
http://www.netitel.pl/~xanx/monety2/plotek%205.jpg

(przynajmniej dla mnie są piękne) jak bym zrobił dokoła taki sam, co od frontu (wcześniej trafiwszy szóstkę wiadomo,
w czym) to nie widziałbym np. takiej gadzinki.
http://www.netitel.pl/~xanx/monety2/sarenka4.jpg

agniesia
03-03-2005, 17:49
http://www.netitel.pl/~xanx/monety2/sarenka4.jpg

Jakie piekne widoki. No i po co robic inny plot. Ten jest ladny, zielony, i przez niego widac okolice.
:) Naprawde piekny widok. Moze inne zwierzaki tez przychodza?

03-03-2005, 17:53
przychodzą przychodzą, nawet siatkę na początku skubały (moja wina w końcu zagrodziłem ich trasy przelotowe) 8) :lol: ale rekompensuje im suchym chlebkiem itp.

.

rafałek
03-03-2005, 18:26
XanX - a może by tak zacząć polować?
Z jednej strony postawisz paśnika, z drugiej ambonę... hmmm tylko, że nie będziesz mógł strzelać w stronę paśnika... :wink:

03-03-2005, 18:40
XanX - a może by tak zacząć polować?
Z jednej strony postawisz paśnika, z drugiej ambonę... hmmm tylko, że nie będziesz mógł strzelać w stronę paśnika... :wink:

Z wielką przyjemnością, ale jak tu namówić jakiegoś polityka lub dwóch by podeszli pod ten paśnik!!!

pozeracz
03-03-2005, 18:43
A u mnie w pracy jest ladny plot od frontu, a po bokach to roznosci bo kazdy sasiad ma inaczej. Ale naokolo od wewnetrznej strony posadzony zywoplot wiec wszystko nie tylko wyglada ok ale i jest tanio. )))

Pozdrawiam )))

MarzannaPG
03-03-2005, 19:18
Bardzo mi się podoba płot pewnego jegomościa: śliczny, niewysoki, drewniane sztachety, każde przęsełko w łuk, niestety ostatnio nie mogę go już podziwiać, bo obsadził go od strony drogi żywopłotem i ledwo co go już widać, ale on sam ma widok wspaniały od strony swojej posesji. Też bym tak chciała, ale cóż on ma działkę 10 a a ja 36a i chyba bym zbankrutowała. Druga sprawa to otoczenie: on jest w zamkniętej enklawie domków (chociaż na wsi) i nie grozi mu jak mi wizyta zająca czy lisa, że nie wspomnę o dziku. Nie mam nic przeciwko tym zwierzakom, ale obawiam się, że zajączek będzie miał ochotę zimą na moje drzewka i przez taki ładniutki płotek to sobie bez problemu przekica. Nie mówiąc o przejściu na drugą stronę moich przyszłych psów, które znowu mogą nieroztropnego zajączka lub innego "gościa" poharatać, bo co to dla brytanów taka wysokość. Zostaje więc siatka a od frontu się zobaczy, też nie może być za niskie, ale tu już mam taki placyck z 4 sąsiadami, więc może być coś co wspólnie ustalimy.
Uważam, że wynika z tego, że błędnym jest mniemanie, aby sprawę wyglądu całego płotu regulowały warunki zabudowy a nie realne warunki egzystencji. Wyobraźcie sobie, że ktoś mi narzuca niewysoki, drewniany płotek. CO z tego, że mi się nawet podoba, skoro jest on dla mnie wysoce niepraktyczny? A także jaki ma sens budowanie płotu takiego samego dookoła, nawet jeżeli odrzucimy ekonomię, skoro czemu innemu ma służyć od frontu (np. osłaniać przed wzrokiem ciekawskich) a czemu innemu z innych stron (np. podziwianiu krajobrazu). Tyle moich przemyśleń. Pozdrawiam.

rafałek
03-03-2005, 19:26
XanX - a może by tak zacząć polować?
Z jednej strony postawisz paśnika, z drugiej ambonę... hmmm tylko, że nie będziesz mógł strzelać w stronę paśnika... :wink:

Z wielką przyjemnością, ale jak tu namówić jakiegoś polityka lub dwóch by podeszli pod ten paśnik!!!


Dobre dobre.... bardzo mi się podoba... chcętnie pójdę w nagance nawet jeśli strzeklec niewprawiony...

03-03-2005, 20:00
XanX - a może by tak zacząć polować?
Z jednej strony postawisz paśnika, z drugiej ambonę... hmmm tylko, że nie będziesz mógł strzelać w stronę paśnika... :wink:

Z wielką przyjemnością, ale jak tu namówić jakiegoś polityka lub dwóch by podeszli pod ten paśnik!!!


Dobre dobre.... bardzo mi się podoba... chcętnie pójdę w nagance nawet jeśli strzeklec niewprawiony...

eee spoko cały czas trenuję :lol: :lol:

http://img173.exs.cx/img173/3339/martial20arts20vs20modern20art.gif

M@riusz_Radom
03-03-2005, 20:43
Gdyby było mnie stać to pewnie bym tak uczynił. Też mnie to razi ale z drugiej strony rozumiem ludzików którzy tak robią. Dobrze, że nie wywalają takiego betonowego muru i od frontu tak jak mój sąsiad :

http://tkdami.net/~mwalaszczyk/dzialka/jesien-zima2004/widok1.jpg


W lewym górnym rogu zdjęcia (tam gdzie autko) widać betonowy płot od frontu. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, ale nie wyobrażam sobie, jak można ogrodzić się na małej działce betonowym murem.

Jeśli ktoś chce sobie pooglądać więcej zdjęć zapraszam na :

http://dzialka.oned.pl

ppp.j
03-03-2005, 22:09
Chciałbym sie podzielic moimi odczuciami na temat plotów , ktore widze. Upowszechnil sie głupi zwyczaj w narodzie, ze płot od frontu buduje sie na pokaz, natomiast z tyłu i po bokach byle jaki. Czy nie ładniej by było gdybysmy cały płot zrobili z jednakowego materialu i taki sam, tylko troche brzydszy niz ten odcinek na froncie. Ludziska róbcie jednakowe płoty. Czy ktos sie pod tym podpisze oprócz mnie?
Na takie wezwanie aż się ciśnie by przez analogie:
-Komin stawiać z klinkieru od samego dołu
-Glazurę w kuchni kłaść za szafkami od samej podłogi
-Szafki w kuchni zamiast z fornirowanej płyty robić z dębowej dechy
-Tak samo wszystkie inne meble
-A na parapetówkę wyłącznie oryginalny 15 letni szampan i kawior. Tylko który bank da na to kredyt ?

jareko
03-03-2005, 22:25
etam - od razu kredyt - ktory ban sejf swoj otworzy i wyniesc tyle ile udziwgniesz pozwoli?
ppp.j - wyjales mi moja odpowiedz z ust - doslownie - wlasnie ja zaczynalem pisac
ja mam z frontu 11mb slupki z cegly i kupione kute ogrodzenie
z jednego boku siatka ktora przechodzi w moja chlupe (kurcze - juz nie moja) by od strony mikroskopijnego ogrodka miec po prostu mur by moc sie na golasa opalac zasloniety szpalerm cisow ktore piekny zywolot czynia - z drugiej strony podobnie z tym tylko ze siatka sasiada w mur ceglany przechodzi.
Moja dzialka to kapniety kwadrat - front 11mb w glab 31mb a z tylu 13,5mb i sasiedzi
Majac hektary ;) tez zrobilbym ladnie z formtu ale boki i tyl potraktowalbym inaczej - taniej a jesl mialbym takie widoczki ja ktutaj z sarenka pokazane samobojstwem dla oczu byloby zaslaniac je