PDA

Zobacz pełną wersję : pęknięta ściana



neterman
02-03-2005, 16:27
Witam wszystkich serdecznie jestem nowym nabytkiem forum :D

Mam problem z pękniętą ścianą w środku budynku, a mianowicie jest to ściana z cegły, pęknięcie ściany jest u góry na łączeniu z stropem(wygląda jak by się ściana osiadła, jestem właścicielem od niedawna i nie mogę dokładnie powiedzieć co może znajdować się pod nią.

dom jest cały z cegły, częściowo podpiwniczony pęknięta ściana jest nad częścią niepodpiwniczoną. Fundamenty nie są popękane oraz ściany zewnętrzne są także całe, strop jest cały

co może być przyczyną, proszę o podpowiedzi

mdzalewscy
02-03-2005, 16:31
przyczyną może być brak fundametu pod ścianą, albo brak ławy, lub jej błędne wykonanie, skoro piszesz że dom cały z cegły to raczej stare budownictwo, a wiec i świadomość budowniczych była mała

FREDY
02-03-2005, 20:31
a jaka to jest ściana - nośna czy działowa? Podaj grubość. Jaki masz strop?

neterman
02-03-2005, 22:04
strop jest wykonany metal i beton ok 30cm gruby dokładnie nie mogę tego stwierdzić gdyż dom nie ma projektu i osoba która go budowała nieżyje, dom jest z lat 60, a ściana nie jest nośna tylko działowa szczelina 3cm i pęknięcie tylko u góry przy łączeniu stropu z ścianą. Wykonanie ściany jest prawdopodobnie takie -] z cegieł nie wiem jak się to nazywa fachowo.

neterman
03-03-2005, 12:08
proszę może ktoś coś będzie wiedzał na ten temat

będę szczerze zobowiązany

pitbull
03-03-2005, 12:13
No to moze strop sie ugiol lub scianka jest na warstwach posadzkowych i te sie ugiely?. Jesli to scianka dzialowa to nir jest to problem. Po prostu zacementj dziure.
Powieksza sie?

rafallogi
03-03-2005, 12:43
Zacementuj jeśli bardzo szeroka, jeśli szczelina to tylko pęknięcie, to proponuję zatrzeć to masą akrylową i dopiero pomalować.

1950
03-03-2005, 13:40
dobrze by było byś na pęknięciu zrobił plombę sprawdzającą czy ściana dalej nie osiada, robi się to z gipsu zagipsowywując odcinek około 10 cm, pozostaw to na minimum 2 tygodnie jeżeli nic nie będzie się działo, wypełnij dziurę zaprawą i po kłopocie, jeżeli nie i plomba Ci pęknie bedzie to świadczyło że ściana dalej osiada i wtedy potrzeba wezwać rzeczoznawcę który wyda opinię i powie co robić

neterman
03-03-2005, 18:16
Bardzo dziękuję za wszystkie odp. napewno zastosuję się do Waszych rad

:)!!!!!!!!

invx
03-03-2005, 19:21
i przy uzupelnianiu szczeliny, najpierw ja ladnie oczysc, koniecznie zagruntuj, i wklej soiatke z wlokna szklanego, bo inaczej pekniecie choc, mniejsze bedzie nadal widoczne :wink: