PDA

Zobacz pełną wersję : kosztorys



dinopd
02-03-2005, 17:36
witam Forum
Na wstepie chcialbym podziekowac za opinie na poprzedni moj problem teraz mam nastepne pytanie

Mam zamiar sie budowac. Mam upatrzony projekt chcialbym sie dowiedziec czy jakos mozna obliczyc ile da sie zejsc z kosztorysu i gdzie znalesc takie dane

pozatym gdzie mozna poczytac o pompie ciepla

czy mur z Ytonga 36 jest wystarczajaco cieply czy trzeba go docieplac?
czy wystarczy tylko tynk

z gory dziekuje za porady

POLO81
02-03-2005, 18:10
Nie trzeba docieplac.Współczynnik przenikania ciepła dla ścian jednowastwowych <0,5 W/m2K.Ytong spełnia

mdzalewscy
02-03-2005, 18:19
docieplanie ytong'a jest błędem. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie szerszego ytonga. Nie da się obliczyć ile da się zejść z kosztorysu, bo to Ty będziesz wybierał zwłaszcza przy wykończeniówce co chcesz i od tego będzie wszystko zależało. Założ z góry 2/3 kosztów.

Geno
02-03-2005, 19:00
Nie trzeba docieplac.Współczynnik przenikania ciepła dla ścian jednowastwowych <0,5 W/m2K.Ytong spełnia


0,5 ? Raczej 0,3 chyba? Stara norma miała <=0,55

hawkmoon
02-03-2005, 19:07
Największe oszczędności poczynisz na etapie wyboru projektu. Możesz dla domku o powierzchni 120 m.kw. zafundować sobie dach za 50 tys. zł w blachodachówce jak i za 20 tys zł w ceramice.
Dużo zaoszczędzisz zatrudniając dobrą ekipę, która nie zepsuje materiału, wymuruje pionowo co ma być pionowo i poziomo, co ma być poziome trzymając się przy okazji kątów prostych - nie będziesz musiał tuszować błędów najdroższymi materiałami wykończeniowymi.
Pooglądaj mój domek. To co widać kosztowało 105 tys. zł bez działki ale z przyłączami.

POLO81
03-03-2005, 12:49
Przyznaje się bez bicia do błędu :oops: