PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe a unoszenie sierści kota.



rafstr
13-10-2016, 15:07
Witajcie

Czy istnieje możliwość powstania zjawiska konwekcyjnego unoszenia najdrobniejszej sierści kota, jeżeli OP jest zasilane na parametrze 28 stopni?

Pozdrawiam

przemo1
13-10-2016, 15:59
U mnie nie zauważyłem, nawet przy 30 st zasilania sierść unosi się/przemieszcza tylko w komplecie z kotem :)

CafeDelTom27
13-10-2016, 16:02
Moje cialo ma 36,6 i tez nie zauwazylem aby mi z rak siersc kota uciekała :-)

rafstr
13-10-2016, 18:34
Moje cialo ma 36,6 i tez nie zauwazylem aby mi z rak siersc kota uciekała :-)


Boki zrywać.

Wracając do tematu, najłatwiej sprawdzić świecąc w zaciemnionym pomieszczeniu latarką. W strumieniu światła będzie widoczny kurz i drobne frakcje sierści.
Obecnie mam konwencjonalne grzejniki panelowe i unoszenie przez nie to jakaś masakra.

Chciałbym zainwestować w całkowite ogrzewanie podłogowe, stąd takie pytanie

CafeDelTom27
13-10-2016, 18:58
Podłoga oddaje ciepło na drodze promieniowania ,a nie konwekcji

przemo1
13-10-2016, 18:59
Bardzo dobra decyzja - działaj śmiało, nic Ci nie będzie latać (o ile, za przeproszeniem, posprzątasz :) ).

rafstr
14-10-2016, 11:21
Bardzo dobra decyzja - działaj śmiało, nic Ci nie będzie latać (o ile, za przeproszeniem, posprzątasz :) ).

Nie zapomnę, u mnie jest codziennie odkurzane, oraz pracuje iRobot.


Wiele się słyszy ''legend'' o ogrzewaniu podłogowym i dlatego dziękuję za wypowiedzi, uspokoiliście mnie.


Mam jeszcze jedno pytanie: w łazience robiliście grzejniki drabinki?

CityMatic
14-10-2016, 11:33
Witajcie

Czy istnieje możliwość powstania zjawiska konwekcyjnego unoszenia najdrobniejszej sierści kota, jeżeli OP jest zasilane na parametrze 28 stopni?

Pozdrawiam

Odpowiedz już otrzymałeś, niezależnie od tego kocia sierść to nie tylko włos ale i talk więc najmniejszy ruch powietrza spowodowany działaniem wentylacji powoduje unoszenie więc jeśli chodzi Ci o alergeny to sama obecność kota jest dla kogoś uczulonego bardzo męcząca.
Podłogówka nie powoduje unoszenia (konwekcji)kurzu czy innych drobinek zanieczyszczeń, jednak je nagrzewa przez co stają się bardziej lekkie, suche i skłonne do ruchu podczas nadania im minimalnej siły nośnej..

CityMatic
14-10-2016, 11:35
Mam jeszcze jedno pytanie: w łazience robiliście grzejniki drabinki?
U mnie jest 100% podłogówki ale brak jest drabinki. Planuję ale elektryczną, tylko dlatego że w zasilaniu podłogowym temp czynnika jest prawie taka sama jak otoczenia a więc drabinka w odczuciu - dotyk ręką - była by zimna.
Pozdrawiam

cactus
14-10-2016, 11:37
Będzie wyższa od temp powietrza o kilka stopni i to też pomoże w schnięciu ręczników.

asolt
14-10-2016, 11:41
U mnie jest 100% podłogówki ale brak jest drabinki. Planuję ale elektryczną, tylko dlatego że w zasilaniu podłogowym temp czynnika jest prawie taka sama jak otoczenia a więc drabinka w odczuciu - dotyk ręką - była by zimna.
Pozdrawiam

Czy taka sama to raczej nie, jezeli Tz=28 oc a temp wewn, 22 oC to jest 6 oC róznicy oczywiscie w okresach przejsciowych, przy temp. ujemnych ta Tz wzrasta i ma swoj udział (czasami wcale nie mały nawet i 40%)

rafstr
14-10-2016, 11:49
Odpowiedz już otrzymałeś, niezależnie od tego kocia sierść to nie tylko włos ale i talk więc najmniejszy ruch powietrza spowodowany działaniem wentylacji powoduje unoszenie więc jeśli chodzi Ci o alergeny to sama obecność kota jest dla kogoś uczulonego bardzo męcząca.
Podłogówka nie powoduje unoszenia (konwekcji)kurzu czy innych drobinek zanieczyszczeń, jednak je nagrzewa przez co stają się bardziej lekkie, suche i skłonne do ruchu podczas nadania im minimalnej siły nośnej..

I to właśnie również mnie zastanawia, ponieważ w domu ma być zastosowana wentylacja mechaniczna.



U mnie jest 100% podłogówki ale brak jest drabinki. Planuję ale elektryczną, tylko dlatego że w zasilaniu podłogowym temp czynnika jest prawie taka sama jak otoczenia a więc drabinka w odczuciu - dotyk ręką - była by zimna.
Pozdrawiam

Rozsądne stwierdzenie. Ciekaw jestem jakie będą koszty użytkowania takiego dobrodziejstwa.

CityMatic
14-10-2016, 11:51
Ok ale nie czuć ciepła na tyle, aby odczuwać wyjątkowe ciepło. Ręczniki , u mnie schną na suszarce i wieszaku - wentylacja sprawia, że są suche ale nie ciepłe.....jest zapewne tak samo jak na drabince zasilanej podłogówką

CityMatic
14-10-2016, 11:54
I to właśnie również mnie zastanawia, ponieważ w domu ma być zastosowana wentylacja mechaniczna.

Rozsądne stwierdzenie. Ciekaw jestem jakie będą koszty użytkowania takiego dobrodziejstwa.

????? odpowiednio - jak u siebie włączyłem rekuperator 4 lata temu to pracuje do dzisiaj - a zapewniam nie jest on na energię słoneczną :) Chcesz mieć - płać, cokolwiek i czymkolwiek zasilane kosztuje.

Adam626
14-10-2016, 12:11
Przy ogrzewaniu podlogowym jest takie unoszenie ze cale koty lewituja mniej wiecej 40cm nad podloga

Liwko
14-10-2016, 12:35
Ciekaw jestem jakie będą koszty użytkowania takiego dobrodziejstwa.

Raczej mniejsze od zysków z rekuperacji.

Moim zdaniem dom idealny dla alergika, to dom z 100% niskotemperaturowym ogrzewaniem i wentylacją mechaniczną z dobrymi filtrami.

rafstr
14-10-2016, 12:36
????? odpowiednio - jak u siebie włączyłem rekuperator 4 lata temu to pracuje do dzisiaj - a zapewniam nie jest on na energię słoneczną :) Chcesz mieć - płać, cokolwiek i czymkolwiek zasilane kosztuje.

Ok, a przełączasz rekuperator lato - zima? U mnie z energią nie będzie problemu, ponieważ będzie zastosowana fotowoltanika w systemie off grid. Tylko zastanawia mnie zużycie energii przez grzejnik elektryczny, ponieważ nie miałem z tym styczności.

rafstr
14-10-2016, 12:37
Przy ogrzewaniu podlogowym jest takie unoszenie ze cale koty lewituja mniej wiecej 40cm nad podloga

Następny śmieszek.

Proszę o merytoryczne posty w celu poprawy przejrzystości wątku.

CityMatic
14-10-2016, 12:43
Ok, a przełączasz rekuperator lato - zima? U mnie z energią nie będzie problemu, ponieważ będzie zastosowana fotowoltanika w systemie off grid. Tylko zastanawia mnie zużycie energii przez grzejnik elektryczny, ponieważ nie miałem z tym styczności.

Nie z Bay-pasem lub bez, lato zima nie ma :)

CityMatic
14-10-2016, 13:20
Tylko zastanawia mnie zużycie energii przez grzejnik elektryczny, ponieważ nie miałem z tym styczności.
500 W - duża drabinka z regulatorem - 4 kW na wysuszenie i zagrzanie w przybliżeniu ok 2 zł (chyba, że będzie pracował ciągle wtedy więcej(tylko po co?)

Adam626
15-10-2016, 21:43
U mnie z energią nie będzie problemu, ponieważ będzie zastosowana fotowoltanika w systemie off grid.
Następny śmieszek. A wiesz ze ta "fotowoltanika" nie wyprodukuje prądu o większej wartości niż to ile zainwestujesz w urządzenia?

rafstr
16-10-2016, 09:41
Wiem doskonale o tym, ponieważ mam w tej chwili elektrownie słoneczną 9kW oraz inwerter Fronius symo. Nowa instalacja będzie miała moc 5 kW plus inwerter Fronius Galvo , baterie oraz dodatkowe urządzenia marki Victron Energy do pobierania energii z sieci w przypadkach niskiej produkcji energii lub zwiększonego zapotrzebowania.

rafstr
16-10-2016, 10:06
Proponuję wrócić do tematu wątku :)

Elfir
16-10-2016, 19:42
U mnie jest 100% podłogówki ale brak jest drabinki. Planuję ale elektryczną

ja również. Tylko do okazjonalnego podgrzania ręczników np. włączana przed kąpielą.

Podłoga w domu jest chłodna, mimo, że maksymalna temperatura podłogówki ustawiona jest 28 stopni. "Problem" w tym, że te 28 stopni jest podawane tylko w czasie naprawdę dużych mrozów. W dni, kiedy jest powyżej zera, w podłogówce jest 22 stopnie.

fachman19
16-10-2016, 20:35
Jeżeli powietrze nad ciepła podłogą uniesie się razem z sierścią to co pozostanie nad podłogą ? Próżnia.?

Liwko
16-10-2016, 22:25
No i właśnie usunąłem subskrypcję z tego tematu.

rafstr
17-10-2016, 11:04
Moderator nie usuwa tutaj offtopic?

Myślałem, że na forum poświęconym budownictwu, znajdę osoby dorosłe, które dzielą się spostrzeżeniami oraz doświadczaniami zdobytymi przy realizacji swoich inwestycji, ale jak widać można tutaj znaleźć i takie, które nie odbiegają poziomem od dzieci z podstawówki. Przy okazji zaśmiecając forum żenującymi postami...

Elfir
17-10-2016, 12:16
jest moderacja, ale nie jest wszytskowidząca. Posty się zgłasza i są usuwane, jeśli naruszają regulamin.

rafstr
17-10-2016, 22:10
Jeżeli powietrze nad ciepła podłogą uniesie się razem z sierścią to co pozostanie nad podłogą ? Próżnia.?

Wentylacja jest odpowiedzią na to pytanie.


jest moderacja, ale nie jest wszytskowidząca. Posty się zgłasza i są usuwane, jeśli naruszają regulamin.

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Po prostu byłem adminem na innym forum gdzie, że w czasie rzeczywistym były filtrowane wątki. :)

uris
17-10-2016, 22:50
Moderator nie usuwa tutaj offtopic?

Myślałem, że na forum poświęconym budownictwu, znajdę osoby dorosłe, które dzielą się spostrzeżeniami oraz doświadczaniami zdobytymi przy realizacji swoich inwestycji, ale jak widać można tutaj znaleźć i takie, które nie odbiegają poziomem od dzieci z podstawówki. Przy okazji zaśmiecając forum żenującymi postami...


Przepraszam ale twoje pytanie jest rodem dzieciaka z podstawówki , wiec się nie dziw jakie padają odpowiedzi .
Równie dobrze mogłeś zapytać czy OP nie spowoduje uniesienia domu , na takim poziomie jest właśnie twoje pytanie ,jak mało wyobraźni trzeba mieć żeby zastanawiać się czy OP podnosi kocią sierść ,normalnie jest to tak żenujące że aż się dziwie że Moderator tego wątku do kosza nie wyrzuci .

uris
17-10-2016, 22:52
No i właśnie usunąłem subskrypcję z tego tematu.


A szkoda bo zapowiada się merytoryczna dyskusja :lol2:

rafstr
17-10-2016, 23:18
Przepraszam ale twoje pytanie jest rodem dzieciaka z podstawówki , wiec się nie dziw jakie padają odpowiedzi .
Równie dobrze mogłeś zapytać czy OP nie spowoduje uniesienia domu , na takim poziomie jest właśnie twoje pytanie ,jak mało wyobraźni trzeba mieć żeby zastanawiać się czy OP podnosi kocią sierść ,normalnie jest to tak żenujące że aż się dziwie że Moderator tego wątku do kosza nie wyrzuci .

Pytanie niezupełnie jest rodem z podstawówki ponieważ:

1. Zaświeciłeś kiedyś w zaciemnionym pomieszczeniu latarką? Jeśli tak to co zobaczyłeś w snopie światła?
2. W pierwszym poście napisałem wyraźnie, że chodzi o najdrobniejsze frakcje sierści, (zbliżone wyglądem do kurzu -żebyś wiedział jak to wygląda) . Naucz się człowieku czytać ze zrozumieniem. To co, może jeszcze miałem napisać ile mikronów musi mieć podszerstek?

Takie głupie teksty bez zrozumienia tematu, to jest dopiero żenada.

Pytanie rodem z podstawówki - niekoniecznie. Jak widać znalazło się kilku forumowiczów, którzy są temacie i jakoś potrafili normalnie napisać posta. A nie jakieś żenujące wrzuty robić.

Redakcja
18-10-2016, 10:41
Prosimy o kulturę dyskusji !!!!!

CafeDelTom27
25-10-2016, 16:26
Mam drabinke w lazience to był dobry pomysł nawet majac ogrzewanie podlogowe