PDA

Zobacz pełną wersję : RABAT NA KOTŁY OLEJOWE VIESSMANNA LUB BUDERUSA - ILE?



gość nowy
02-03-2005, 21:34
Hej
Ile zaproponowano Wam rabatu na kotły olejowe Viessmanna, Buderusa lub Vaillanta. Mnie zaproponowano:
Od cen katalogowych
Viessmann - Vitorond 200 - 23%
Viessmann - Vitola 100 - 26%
Buderus - Logano 115 - 30%
Vaillant - VKO iro Vit - 31%

Jak to u Was wygląda?

rafal_30
02-03-2005, 21:54
to dla mnie ważna informacj jutro wybieram sie na spotkanie z instalatorem który oferuje i buderusa i vissmana. A jak ty oceniasz jakość i bezawaryjność tych kotłów??

mdzalewscy
02-03-2005, 22:00
chyba masz normalne rabaty, ja jeszcze kotła nie szukałem, jak przyjdzie czas to pomęcze naszego forumowego Grześka

Jayer
03-03-2005, 02:30
Zastanawia mnie, po co jest cena katalogowa, jak wszystko prawie mozna miec z 25% upustem...
A na temat. Na swojego Buderusa dostalem 25% upustu.
Co do bezawaryjnosci, to ani Viessman, ani Buderus nie sa zle. Jesli sie tylko o nie normalnie dba.

Romario
03-03-2005, 09:16
Witam!
Też mnie zastanawia - dlaczego jest coś takiego jak cena katalogowa - jak wszyscy daja upusty...
Ja na Buderusa olejowego Logano dostałem 30%, na Vaillanta 31% Viessmann dał 27%
Co tu wybrać...

Romario
04-03-2005, 07:41
Witam!

Podnoszę wątek.

ez
05-03-2005, 20:54
kupowaliśmy Viessmana 35% dostaliśmy ale nie od sklepu tylko od gościa co nam piec montował w sklepie cena z 22% vatem tu vat 7% czyli już masz 15 % od ręki

rafal_30
05-03-2005, 21:08
Bedę kupował piec za tydzień i aktualne oferty które dostałem to
Vaillant - 31%
Vissman - 33%
Buderus - 15% ale mam dostać wycenę z jeszcze jednej firmy

Z tych kalkulacji wychodzi że Vaillant jest najtańszy a ponoć o wiele lepszy miż buderus, no i jak ładnie wygląda np z kotłem montowanym pod piecem, bajeczka.

ez
05-03-2005, 21:20
nie chcę zostać zjedzona, ale mam 2 znajomych z buderusem i nie są zadowoleni kupa kasy a np czujka tempki w pokoju makabra mało sterowalna na pokrętło

legar
06-03-2005, 18:31
Witam!
Też mnie zastanawia - dlaczego jest coś takiego jak cena katalogowa - jak wszyscy daja upusty...
Ja na Buderusa olejowego Logano dostałem 30%, na Vaillanta 31% Viessmann dał 27%
Co tu wybrać...

witam....
proste pytanie i prosta odpowiedź...;)
cena katalogowa jest po to, aby było jasne od jakiej sumy odejmujemy te 30,31,27% upustu...;)...innego wytlumaczenia chyba nie ma...pzdr

Romario
07-03-2005, 08:52
Witam!
Pewnie masz rację - a może zaczynamy się przeobrażać w ludzi dalekiego wschodu gdzie zawsze trzeba się targować i wszystko funkcjonuje na zasadzie ryneczku i targowanie się jest normą

Romario
08-03-2005, 08:40
Witam!
Dzisiaj zadwonił do mnie instalator, który współpracuje z firmą która przygotowywała mi ofertę na kocioł Viessmanna i powiedział że jak zakup pójdzie przez niego to jeszcze dorzuci parę procent... Już nawet samemu nie trzeba się targować...

jurg
08-03-2005, 09:13
Ja akurat miałem z viessmannem problem uzyskania informacji o cenie jakiegokolwiek kotła olejowego. Wysłałem zapytanie do viessmanna przez internet. Dostałem odpowiedź, że zgłosi się do mnie miejscowy dealer. OK. Poczekałem , zgłosił się telefonicznie. Zapytałem o cenę katalogową kotła który sobie wcześniej upatrzyłem w folderze. Odpowiedź brzmiała - musimy sprawdzić na miejscu, w domu który Pan buduje, aby dobrać odpowiedni kocioł. Mówię więc, że ja już wybrałem tylko chcę na początek znać ceny. Odpowiedź - muszę zobaczyć dom aby dobrać kocioł itd, gadał jakby ktoś mu zaciął płyte. Olałem viessmanna , kupiłem De Dietricha - tam znałem cene od razu, dostałem 42 % rabatu (od ceny brutto), zapłaciłem 7320 zł za DD GTU 1203 ..., i tyle.

Romario
08-03-2005, 10:11
Witam!
Jurg - trafiłeś na instalatorka,sprzedawcę - chytruska - bał się że rozmawia z konkurencją i na telefon nie chciał z tobą rozmawiać - brak informacji o cenie na telefon to nie tylko specjalność Viessmanna ale też handlowców dachówek Brass

jurg
08-03-2005, 10:25
Witam!
Jurg - trafiłeś na instalatorka,sprzedawcę - chytruska - bał się że rozmawia z konkurencją i na telefon nie chciał z tobą rozmawiać - brak informacji o cenie na telefon to nie tylko specjalność Viessmanna ale też handlowców dachówek Brass

Nie wiem na kogo trafiłem. Ten Ktoś zadzwonił do mnie, a nie ja do niego . Przedstawiłem się, podałem moje dane i uznałem, że renomowana firma ma kumatych przedstawicieli sprzedających/instalujących swoje kotły. Jednak jeżeli przedstawiciel nie chce mi podać nawet cen katalogowych to trudno. Od paru lat jest u nas rynek klienta, a nie sprzedającego. Ja chciałem zostawić u Viessmanna moje pieniądze. On poprzez swojego przedstawiciela tych pieniędzy nie wziął. Zarobiła więc konkurencja. :D

rafal_30
08-03-2005, 11:16
Ja zostawiłem zapytanie na stronie www nastepnego dnia /dzisiaj/ zadzwonił do mnie gość i umówiłem się z nim w najbliższym salonie zobaczymy ja będzie. Od instalatora dostałem ofertę na 31% rabatu na Vitorond 222.

gość nowy
09-03-2005, 05:14
Hej!
Też miałem problem z uzyskaniem ceny przez telefon (chodziło o rabaty ewentualne) ale na spotkaniu w siedzibie Viessmannowskiego dealera - rozmawaialiśmy już bardziej konkretnie.
Większe problemy były z instalatorami - którzy przygotowując ofertę twierdzili - mając projekt i oglądając budowę że nie są w stanie policzyć ile pójdzie materiału (to się dogadamy, póżniej się sprawdzi, nie wiadomo jak pójdzie przez ścianę, to trudno oszacować) i dlatego cena oferty nie jest pełna. Na szczęście są tacy co potrafią policzyć i nie mają z tym problemów

gość nowy
29-03-2005, 21:20
podnoszę wątek

Mały
30-03-2005, 08:17
Hej!
Też miałem problem z uzyskaniem ceny przez telefon (chodziło o rabaty ewentualne) ale na spotkaniu w siedzibie Viessmannowskiego dealera - rozmawaialiśmy już bardziej konkretnie.
Większe problemy były z instalatorami - którzy przygotowując ofertę twierdzili - mając projekt i oglądając budowę że nie są w stanie policzyć ile pójdzie materiału (to się dogadamy, póżniej się sprawdzi, nie wiadomo jak pójdzie przez ścianę, to trudno oszacować) i dlatego cena oferty nie jest pełna. Na szczęście są tacy co potrafią policzyć i nie mają z tym problemów
I dobrze Ci powiedzieli (choć mogli podać cene orientacyjną) dlatego ,że ludzie sie różnie budują i w ponad 90% budowa różni sie od planów. A na miejscu są w stanie stwierdzić ,że "inne grzejniki,tu będzie podłogówka,a tu trzeba ominąć podwiąz ,którego nie ma w planach" itp,itd