PDA

Zobacz pełną wersję : Stelaże do zabudowy - jakie są ok?



RYDZU
03-03-2005, 08:02
Pytanie jak w temacie - stoję przed faktem wyboru tych elementów, bo w najbliższym czasie muszę je
zabudować w łazience (umywalkowe i pod muszlę)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na pewno jakość i trwałość - niestety z firm znam tylko Geberit :oops: ),
ale może jest coś jeszcze godnego uwagi, i bardziej "spolegliwego" cenowo?

Pozdrawiam

Waldon
03-03-2005, 08:19
wain mam 5 lat 0 klopotów

minus maly wybór przycisków jak u wspomnianego przez Ciebie geberita
plus byl tanszy niz geb..

Jarzeb
03-03-2005, 09:10
dolacze sie do pytanka

kibelki szczesliwie juz wybralem (matko jakie drogie :o )
i teraz stelaze
tu chce zaoszczedzic :wink: - widzialem firmy Valsir w cenie znaczaco ponizej Geberit
Znacie ta firme - moze cos innego taniego?

ORAZ CZY NIEZBEDNE JEST DODATKOWE POPRZECZNE PRZYMOCOWANIE DO MURU NA WYSOKOSCI KIBELKA (nie tylko dol i gora - ale jeszcze w polowie wysokosci)???
jedne stelaze to maja a drugie nie - a sprzedawca twierdzil ze tamte bez moga sie giac i pekac plytki na nich!!!!????
:o :o :o
pzdr

Jarzeb
03-03-2005, 09:16
aaaa
i jeszcze jedno
tutaj sprzedawcy byli zgodni...
należy wibierac takie ze splyczka i odplywem odlewana z jednego elementu - nie klejona czy laczona!!!!!

poniewaz potrzebuje tez do bidetu zastanawiam sie czy byle slusarz nie zrobi tego taniej niz 400zl???
Kombinowal KTOS??

pzdr

Barbicha
03-03-2005, 09:50
Sanit to tez niemiecka firma mniej znana niz Geberit ostatnio w Castoramie widlem i ceny aktrakcyjne
http://www.sanit.de/

krzysztofh
03-03-2005, 10:09
Jeżeli kogoś stać to zdecydowanie Geberit. Stelaż to nie tylko rama ale przede wszystkim spłuczka.
Geberit oferuje duo-fixa i uni-fixa. Ten drugi ma mniej wzorów przycisków i jest sporo tańszy.

busstop
03-03-2005, 10:19
Ja mam Geberit'y a z tego co słyszałem warte zainteresowania są jeszcze Grohe (w podobnej cenie) i ew. tańszy Wavin. Mocowanie na srodku być może jest potrzebne w przypadku jakiś wiotkich stelaży, bo u mnie i u rodziców (tez Geberit) kafelki jakoś nie poodpadały :-)

A jak ktoś się obawaia ze poodpadają, to zawsze można dać "kształtowniki do montażu drzwi w ściankach z płyt G-K (z grubej blachy) zamiast zwykłych profili typu C z cienkiej blachy.

Ja znając Geberita polecę Geberita i nadal wybrałbym tylko Geberita bo sprawdzony jest, a spłyczkę się montuje zwykle tak, że bez zniszczeń ściany i się jej nie wymieni. Z drugiej strony wszystko co sie ma prawo zepsuć wymienia się od środka pomieszczenia, natomiast rodzi się pytanie jak czesto potem trzeba do tych spłuczek zaglądać i coś przy nich majstrować. Ponadto brałbym pod uwagę jednak popularność spłuczki i związaną z nią dostępność części zamiennych (w razie czegoś), okres gwarancji, "staż" firmy na rynku polskim (żeby się nie ulotniła szybciej niż się pojawiła). Stąd wynikają moje uwagi i mój wybór.

Kingaa
03-03-2005, 10:32
My wybraliśmy Tece - osobiście wiele nie powiem jeszcze, bo mamy od paru miesięcy, ale po zrobionym rozeznaniu wyszło, że generalnie to solidna firma.
A pod umywalkę nasi kafelkarze uznali że to wyrzucanie pieniędzy...

Jarzeb
03-03-2005, 10:39
podzielcie sie prosze cenami i gdzie dostaliscie :roll:
czy ktos dostal poniezej 400zl??

co do umywalki to na szczescie bede mial w blacie - bedzie porownywalnie kosztowac a bedzie blat
pzdr

RYDZU
03-03-2005, 11:35
Cholerka - niepokoicie mnie z tym gięciem i pękaniem płytek :o
A co jak mam według planu te stelaże mieć zabudowane w ściane z gips kartonu?
Ścianka dzieli większe pomieszczenie na 2 mniesze łazienki i planowałem w niej wszystko schować.
Jakies rozsądne pomysły czy to zda egzamin?

busstop
03-03-2005, 11:51
Przykro mi, nie odpowiem. Geberit wymaga przykręcenia go w trzech miejscach do kształtowników ścianki G-K, ale także zamocowania góry stelaża do ściany za stelażem. Czy może być nią płyta GK z drugiej strony ściany - o to raczej pytałbym w samym Gebericie. Sam jestem ciekaw, może ktoś na forum się znajdzie, który ma tak to zrobione. Na pewno zastosowałbym kształtowniki futrynowe, ale czy to wystarczy?

Jarzeb
03-03-2005, 11:53
Cholerka - niepokoicie mnie z tym gięciem i pękaniem płytek :o
A co jak mam według planu te stelaże mieć zabudowane w ściane z gips kartonu?
Ścianka dzieli większe pomieszczenie na 2 mniesze łazienki i planowałem w niej wszystko schować.
Jakies rozsądne pomysły czy to zda egzamin?

Stelaz musi byc umocowany w czyms solidnym przynajmniej na dole(strop) i u gory (do sciany)
niektore maja jeszcze dodatkowe mocowanie po srodku tez do sciany

nie wydaje mi sie aby takie warunki spelniala scianka z karton gispu
przeciez na kibelku moze usiasc osobka nawet powyzej 100kg razy ramie 0.5m - TO JEST SPORA SILA
rzcej musi byc cosik wiecej :cry:

Jarzeb
03-03-2005, 11:54
sa jeszcze stelaze do zubudowy ciezkiej - raczej z czymsz takim obudowanym cegla musisz powalczyc

Senser
03-03-2005, 14:08
Ja jeszcze nie ten etap...choć szybko i blisko będzie....
Rozumiem, że mówicie tu o stelażach takich pod kibelek czy bidet taki wiszący na ścianie??

A tak średnio po ile chodzą po sklepach te Geberity??
Czy taki sam stelaż i cena jest zarówno pod kibelek jak i pod bidet??

maro74
03-03-2005, 17:57
Montowałem u tesciowej 2 lata temu Geberit duofix pod płytą GK(Geberita Unifix do domu raczej się nie poleca tylko do obiektów publicznych). Montaż jest prosty i szybki. Jak do tej pory wszystko działa bez zarzutu dostęp do zaworu spłukuącego dziecinnie prosty. Polecam zdecydowanie Geberit Duofix, lub GROHE, a nie jakies tanie stelaze za 300 zł bo takie też widziałem w castoramie. Ludzie przecież to sie montuje na co najmniej 15 lat a może i wiecj a potem na to płytki czasami bardzo drogie więc oszczędzanie 3-4 stówek może w przyszłości okazać sie zgubne w skutkach gdy taki tani stelażyk nawali tak solidnie że trzeba będzie pruć ściankę i montować cos porządnego. Ja tez nie jestem osobą rozrzutną ale w pewnych sprawach jednak nalezy zachowac umiar w oszczędności. Nie wspomniałem tutaj o walorach estetycznych przycisków bo do Geberita Duofix to sie żaden nie umywa.

maro74
03-03-2005, 18:05
aaaa
i jeszcze jedno
tutaj sprzedawcy byli zgodni...
należy wibierac takie ze splyczka i odplywem odlewana z jednego elementu - nie klejona czy laczona!!!!!

poniewaz potrzebuje tez do bidetu zastanawiam sie czy byle slusarz nie zrobi tego taniej niz 400zl???
Kombinowal KTOS??

pzdr
Byle ślusarz to ci zrobi byle jak lepiej niech to robi fachowiec jak juz tak chcesz kombinowac ale moim zdaniem zabawa nie warta świeczki.

tom soyer
03-03-2005, 18:06
RYDZU
nie wiem czy chcesz miec koniecznie wiszacy sprzet (wc przede wszystkim) ale ...
powiem ci jak jest u mnie: mam kibelek Kolo ego stojacy(!). Wejdz na strone www.kolo.com.pl i zobaczysz, ze stojacy niewiele sie rozni od wiszacego a jednak stoi :D. Dzieki temu potrzebny jest lekki stelaz. Dedykowany ale sporo tanszy niz "normalne". Mam taki dolnopluk (czyli spluczke w scianie) Geberita przymocowana do normalnego stelaza do g-k. Kibel jest drogi co nie znaczy wiele drozszy od innych wiszacych, spluczka sporo tansza od normalnych do zabudowy. Komplet wysokiej jakosci za dobra cene.
Podobny trik zrobilem z umywalka. Mam nablatowa wiec stelaz potrzebny jest znikomy i podobnie jak przy WC do wykonania z profili do g-k.

maro74
03-03-2005, 18:09
Ja jeszcze nie ten etap...choć szybko i blisko będzie....
Rozumiem, że mówicie tu o stelażach takich pod kibelek czy bidet taki wiszący na ścianie??

A tak średnio po ile chodzą po sklepach te Geberity??
Czy taki sam stelaż i cena jest zarówno pod kibelek jak i pod bidet??
Ceny to różnie np u nas widziałem kompletny zestaw Dufix za 650 zł (bez przycisku) pod kibelek jest stelaż inny niż pod bidet , pod bidet jest też tańszy.

Senser
03-03-2005, 18:30
A czy te "przyciski" to są znormalizowane?? Czy każdy będzie pasował do każdego stelaża??

Senser
03-03-2005, 18:50
A tak "poza" tematem...jaki jest właściwy moment do zamontowania stelażu...podczas prac z kanalizacją i montaż go do kanalizy?? Czy np. po tnkach...sorki ale nie znam procesu technologicznego instalacji tegoż cuda...

lakk
03-03-2005, 19:00
Ja kupowałem u producenta w Wielkich Drogach koło Skawiny, produkują dla różnych firm i w zależności od ich wymagań malują tylko na różne kolory. Natomiast ceny są (były) bardzo atrakcyjne i można zamówić pod swoje wymagania. Przy zamówieniu kilku sztuk, opłaca się Rydzu po nie jechać. Jak się sprawdzają będę mógł powiedzieć za kilka lat.
A to ich strona www.hautec.com.pl

invx
03-03-2005, 19:15
GEBERIT, mocowanie tego to przyjemnosc, mozesz wyregulowac co do mm, a przy innych, to strach sie brac za montaz, zejdzie Ci przy wierceniu, i juz katorga ... :wink: no i trwalosc materialow, nie wyobrazam sobie kupic cos za 300 zl i za pol roku rozkuwac wszytsko....

maro74
03-03-2005, 19:16
A czy te "przyciski" to są znormalizowane?? Czy każdy będzie pasował do każdego stelaża??
Jezeli chodzi o Geberit to każdy system ma swoje przyciski np Unifix ma takie duże i chyba tylko 3 modele natomiast system Duofix ma kilka wzorów bardzo łądnych i także w różnych kolorach. Niestety przyciski pasuja tylko do danego systemu.
Jeżeli chodzi o montaż stelaża to zdecydowanie po tynkach bo tak to ci tynkarze mogą go zapaprać i będzie też im przeszkadzał w tynkowaniu a montaz do kanalizy jest bardzo prosty tylkoze jezeli decydujesz sie na stelaż powinienieś wczesniej zaplanować umieszczenie rury kanalizacyjnej i zaworu do wody żeby znalazły się pod docelową zabudową.

maro74
03-03-2005, 19:18
GEBERIT, mocowanie tego to przyjemnosc, mozesz wyregulowac co do mm, a przy innych, to strach sie brac za montaz, zejdzie Ci przy wierceniu, i juz katorga ... :wink: no i trwalosc materialow, nie wyobrazam sobie kupic cos za 300 zl i za pol roku rozkuwac wszytsko....

ŚWIĘTE SŁOWA POPIERAM W 100%.

Senser
03-03-2005, 19:27
No proszę...o mały włos abym bym zaskoczony....tą wodą...nie pomyślałbym...

A czy Unifik i Duofik to są firmy czy modele Geberitu??
Jeśli to ta sama firma to który model jest lepszy?? do którego modelu są droższe te przyciski??

RYDZU
03-03-2005, 19:53
....u mnie: mam kibelek Kolo ego stojacy(!).

Właśnie nad taka koncepcją zaczeliśmy się zastanawiać.
Możesz mnie uświadomić o jakim przedziale cenowym trzeba mysleć przy tego typu zestawie stelaż+kibelek Ego?

Pozdrawiam

Jarzeb
03-03-2005, 20:14
....u mnie: mam kibelek Kolo ego stojacy(!).

Właśnie nad taka koncepcją zaczeliśmy się zastanawiać.
Możesz mnie uświadomić o jakim przedziale cenowym trzeba mysleć przy tego typu zestawie stelaż+kibelek Ego?

Pozdrawiam

Stojace sa w b.podobnej cenie jak wiszace
ok 1150zł z deska
bidet ok 900zl
dodatkowo za powloke reflex ok.150zl
stelAze widzialem od ok. 400zl wzwyz

przy czym cos im nie wyszlo z rozmiarami i nie wszystkie stelaze pasuja do stojacego wc - KONIECZNIE SPRAWDZ


sorry - to sa ceny z powlokami reflex, minus oczywiscie rabat :lol:

Jarzeb
03-03-2005, 20:19
Ja kupowałem u producenta w Wielkich Drogach koło Skawiny, produkują dla różnych firm i w zależności od ich wymagań malują tylko na różne kolory. Natomiast ceny są (były) bardzo atrakcyjne i można zamówić pod swoje wymagania. Przy zamówieniu kilku sztuk, opłaca się Rydzu po nie jechać. Jak się sprawdzają będę mógł powiedzieć za kilka lat.
A to ich strona www.hautec.com.pl

WITAM
zdradz co oznacza ceny b. atrakcyjne?
ponizej 400zl? :)

Jarzeb
03-03-2005, 20:53
Ja jeszcze nie ten etap...choć szybko i blisko będzie....
Rozumiem, że mówicie tu o stelażach takich pod kibelek czy bidet taki wiszący na ścianie??

A tak średnio po ile chodzą po sklepach te Geberity??
Czy taki sam stelaż i cena jest zarówno pod kibelek jak i pod bidet??

o dziwo choc pod bidet to raptem pare pospawanych rur kwadratowych (bez spluczki) to bywa ze sa drozsze :o :o :o :o !!!
i stad moje poszukiwania czegos tanszego
co do stelazy geberit czy grohe - nie dajmy sie zwariowac - jak taki kawalek rury i spluczka moga kosztowac 600 czy 800 zl???

maro74
03-03-2005, 21:04
No proszę...o mały włos abym bym zaskoczony....tą wodą...nie pomyślałbym...

A czy Unifik i Duofik to są firmy czy modele Geberitu??
Jeśli to ta sama firma to który model jest lepszy?? do którego modelu są droższe te przyciski??

Unifix i Duofix sa to systemy zabudowy firmy Geberit a przyciski sa droższe do Dufix ale jest ich wiekszy wybór niz w Unifix więcej info znajdziez tutaj www.geberit.pl

maro74
03-03-2005, 21:12
Ja jeszcze nie ten etap...choć szybko i blisko będzie....
Rozumiem, że mówicie tu o stelażach takich pod kibelek czy bidet taki wiszący na ścianie??

A tak średnio po ile chodzą po sklepach te Geberity??
Czy taki sam stelaż i cena jest zarówno pod kibelek jak i pod bidet??

o dziwo choc pod bidet to raptem pare pospawanych rur kwadratowych (bez spluczki) to bywa ze sa drozsze :o :o :o :o !!!
i stad moje poszukiwania czegos tanszego
co do stelazy geberit czy grohe - nie dajmy sie zwariowac - jak taki kawalek rury i spluczka moga kosztowac 600 czy 800 zl???

Dlaczego zaraz zwariować. Jeżeli chcesz wiedziec to te 600-800 zł płacisz za wyrób najlepszej jakości jezeli chodzi o systemy spłukiwania do zabudowy. Nikt ci nie kaze kupowac geberita możesz kupić kawałek polskich rurek i spłuczke za 400 zł tylko ale czy za kilka lat bedziesz zadowolony w to watpię. I jeszcze jedno a jak taki kawałek np gresu może kosztowac 200 zł/m2 czy jak np troche akrylu na wanne może kosztowac 2000 zł a jak np troche tego szkła i profili w super kabinie prysznicowejmoze kosztować 10000 zł. przykładów można by mnożyć i nie o to chodzi żeby nagowac jedno czy drugie rozwiązanie. Chcesz i stac cie to kupujesz a jak nie to kupujesz tańsze a nie od razu że ktos zwariował bo kupill sobie coś lepszego.

Senser
03-03-2005, 22:06
A tak obiektywnie...bo się nie przyglądałem...czy jest coś w tych stelażach co się może zepsuć?? Bo tak jak mi "migneły" przed oczami to nie widziałem w nich nic (nie mówie o firmach, jedynie ogólnie) poza zespawaną kratownicą co by się mogło tam psuć...chyba że chodzi o późniejsze zagospodarowanie tej konstrukcji...

Jarzeb
03-03-2005, 22:34
maro74
wlasnie po to miedzy innymi jest to forum aby unikac niepotrzebnego przeplacania - no chyba ze kogos stac

co do mnie to twoje "argumenty" jakos mnie nie przekonaly - nadal nie wiem czym te rzekomo gorsze polskie rurki roznia sie w eksploatacji od innych lepszych poza cena.

sluszna uwaga Senser

Andrzej Leppiej
04-03-2005, 06:05
A czy te "przyciski" to są znormalizowane?? Czy każdy będzie pasował do każdego stelaża??
Jezeli chodzi o Geberit to każdy system ma swoje przyciski np Unifix ma takie duże i chyba tylko 3 modele natomiast system Duofix ma kilka wzorów bardzo łądnych i także w różnych kolorach. Niestety przyciski pasuja tylko do danego systemu.
Jeżeli chodzi o montaż stelaża to zdecydowanie po tynkach bo tak to ci tynkarze mogą go zapaprać i będzie też im przeszkadzał w tynkowaniu a montaz do kanalizy jest bardzo prosty tylkoze jezeli decydujesz sie na stelaż powinienieś wczesniej zaplanować umieszczenie rury kanalizacyjnej i zaworu do wody żeby znalazły się pod docelową zabudową.

kanaliza - zgadaz się, ale zawór? zawór ma być wewnątrz słpłuczki - by sie go dało wymienic w razie potrzeby od środka. na razie radziłbym wybrać spłuczke, ściągnąć z internetu instr. montażu by potem nie robić "wygibasów" z doprowadzeniem wody, zakorkować a potem, przy montażu doprowadzić rurki i na ich końcu umiscić zawór (do geberita doąłczony w zestawie) z dostępem od wewnątrz spłuczki.

tom soyer
04-03-2005, 07:20
A tak obiektywnie...bo się nie przyglądałem...czy jest coś w tych stelażach co się może zepsuć?? Bo tak jak mi "migneły" przed oczami to nie widziałem w nich nic (nie mówie o firmach, jedynie ogólnie) poza zespawaną kratownicą co by się mogło tam psuć...chyba że chodzi o późniejsze zagospodarowanie tej konstrukcji...

zespuc raczej nic :) chociaz moze sie okazac ze wybrany stelaz jest za malo sztywny na wybrany przez nas WC+ktos tam. Stelaz jest dobierany do spluczki wiec to spluczka powinna byc jak najlepsza (bezawaryjna) a pozniej do niej dobrany stelaz. z czym sie wiaze wymiana spluczki latwo przewidziec (sa oczywiscie konstrukcje ktore minimalizuja problem wymiany mechnizmow splukiwania).

maro74
04-03-2005, 07:34
maro74
wlasnie po to miedzy innymi jest to forum aby unikac niepotrzebnego przeplacania - no chyba ze kogos stac

co do mnie to twoje "argumenty" jakos mnie nie przekonaly - nadal nie wiem czym te rzekomo gorsze polskie rurki roznia sie w eksploatacji od innych lepszych poza cena.

sluszna uwaga Senser

Forum jest także aby doradzić wybór najlepszego rozwiązania nawet jeśli nie było by ono najtańsze, a nie tylko po to aby coś tanio kupić. Jesli nie wiesz czym różnią się ta polskie "rurki" od np Geberita to zapytaj przykładowo w sklepie gdzie takie zestawy sprzedają i obejrzyj sobie je dokładnie i wnioski się same nasuną.

maro74
04-03-2005, 07:39
A czy te "przyciski" to są znormalizowane?? Czy każdy będzie pasował do każdego stelaża??
Jezeli chodzi o Geberit to każdy system ma swoje przyciski np Unifix ma takie duże i chyba tylko 3 modele natomiast system Duofix ma kilka wzorów bardzo łądnych i także w różnych kolorach. Niestety przyciski pasuja tylko do danego systemu.
Jeżeli chodzi o montaż stelaża to zdecydowanie po tynkach bo tak to ci tynkarze mogą go zapaprać i będzie też im przeszkadzał w tynkowaniu a montaz do kanalizy jest bardzo prosty tylkoze jezeli decydujesz sie na stelaż powinienieś wczesniej zaplanować umieszczenie rury kanalizacyjnej i zaworu do wody żeby znalazły się pod docelową zabudową.

kanaliza - zgadaz się, ale zawór? zawór ma być wewnątrz słpłuczki - by sie go dało wymienic w razie potrzeby od środka. na razie radziłbym wybrać spłuczke, ściągnąć z internetu instr. montażu by potem nie robić "wygibasów" z doprowadzeniem wody, zakorkować a potem, przy montażu doprowadzić rurki i na ich końcu umiscić zawór (do geberita doąłczony w zestawie) z dostępem od wewnątrz spłuczki.

Może wyraziłem się mało precyzyjnie miałem na myśli oczywiście podejście wody do zaworu, który oczywiście jest w spłuczce. I takie podejście musi byc tak rozplanowane aby można by je potem zabudować.

Jarzeb
04-03-2005, 09:45
maro 74
Wiec w koncu moze zamiast "bicia piany" powiesz czemu one sa najlepsze?
poza banalami typu najwyzsza jakosc, bezalkoholowe itp :wink:

Tom Soyer
z tego co mi sprzedawcy pokazywali to we wszystkich (moze pokazowych :D ) mechanizm wyciaga sie "jednym ruchem" - ale rzeczywiscie warto zwrocic na to uwage "coby" sie nie obudzic z reka w...
Co do sztywnosci- jeden sprzedawca zwrocil na to uwage - dodatkowe mocowanie w polowie, oraz przekroj rur
oraz co juz tez pisalem aby odlew spluczki byl z jednego elementu - nie laczone
i o dziwo te geberity ktore ogladalem wypadaja tu slabo - maja laczone zbiorniki, przekroje "na oko" ciensze i brak dodatk. mocowan
wiec o co tu chodzi

ponadto dodatkowa "refleksja" - wszyscy mamy kibelki (ja mam nawet jeden za 200zł ze wszystkim) i czy tam sie cos psuje?
Wiec skoro caly kibelek ze spluczka moze kosztowac 200zl to czemu te chol... stelaze sa tek upiornie drogie?? :roll: :roll: :roll:

tom soyer
04-03-2005, 10:24
jarzeb

nie potrafie porownac roznych stelazy ale szczerze mowiac nie widzialem jeszcze takiego wiszacego kibelka, ktory nie mialby oznak owieszania na polaczeniu wc/sciana. Moze to normalne ze to jednak pracuje a nie spada od razu, ale mnie to zniechecilo do tego typu fajansow.

Ja mam spluczke pod tynkiem a jednak udalo mi sie ominac koniecznosc kupna/instalowania drogiego stelaza.

maro74
04-03-2005, 10:31
Jarzeb prawdę mówiąc to większość postów i tematów poruszanych wogóle na forum muratora to "bicie piany" i udawadnianie wyższości Swiąt Bożego Narodzenia na Wielkanocą i odwrotnie bo jak jeden zacznie swoje wywody drugi doda nastepne pięć i tak można mielić bez końca. Ale odpowiadajac na twoje pytanie dlaczego Geberit jest lepszy (pomijając jak to określasz taki "banał" jak jakość).
Pisząc że dostajesz najlepszą jakość mam na myśli nie dosłownie że tylko Geberit JEST NAAAAJLEPSZY ,bo kupując Grohe też dostajesz najlepszą jakość.
Z własnego doświadczenia ( a zamontowałem już kilka sztuk geberitów)oraz z opinii fachowców od tych spraw stwierdzam że są to jedne z najlepszych systemów na rynku i nie będę się rozwodził nad szczegółami rozwiązań konstrukcyjnych bo znów mi zarzucisz bicie piany a po drugie aż tak wnikliwie ani "na oko" nie badałem pozostałych stelaży tych od 280 zł do 400 bo uznałem że nie są warte zainteresowania bo są to po prostu nieudolne podróbki "geberitów" i nikt się nie musi ze mną zgadzać.
Ja też uważam że mogły by kosztować trochę taniej ale nic na to nie poradzimy. Jak chcesz szukać oszczędności to kup porządny stelaż a do niego tańszą miskę nie za 500 tylko za 250 i deskę nie za 250 tylko za 100. Jesli chodzi o twoją refleksję że można mieć kibelek za 200 zł i bedzie działał ze 20 lat pewnie, że można ale czy wszyscy muszą mieć takie ? chyba nie.
A i tak na marginesie dlaczego się mówi że mercedes jest lepszy od volkswagena czy opla ??. Bo jest i kropka. I tak samo jest w przypadku stelaży i wielu wielu rzeczy są "mercedesy i volkswageny" i to ty masz wybór a nie nakaz co kupić korzystając ewentualnie z czyjejś porady.

Pozdrawiam

Jarzeb
04-03-2005, 11:12
maro 74
ok :wink:

Tom Soyer zdradz ile Ciebie wynioslo? Zwlaszcza ten lekki stelaz i spluczka.
Kolo ego z tych "ladnych" ceramik wychodzi zdecydowanie najtaniej i moze to jest wyjscie?
Nie miales problemow z dopasowaniem stelaza - nie wiem co - ale cos tam jest niespasowane i czesc sprzedawcow poleca w zamian wiszace
8)
pzdr

tom soyer
04-03-2005, 11:30
Tom Soyer zdradz ile Ciebie wynioslo? Zwlaszcza ten lekki stelaz i spluczka.
Kolo ego z tych "ladnych" ceramik wychodzi zdecydowanie najtaniej i moze to jest wyjscie?
Nie miales problemow z dopasowaniem stelaza - nie wiem co - ale cos tam jest niespasowane i czesc sprzedawcow poleca w zamian wiszace
8)
pzdr

nie zlapalem do konca twojego postu.

powiem tak:
Kolo ma 2 rodzaje Ego - stojace i wiszace, ktore w wygladzie znikomo sie roznia. Wybralem stojacego wiec i spluczka mogla byc bez stelaza. Taki stelaz zrobilem z profili do g-k. Koszt spluczki (mam Geberit, ale pasuje tez Grohe) <300PLN (rok temu).

Jarzeb
04-03-2005, 11:59
Tom Soyer
wielgachne dzieki

sprzedawcy twierdzili, ze do stojacego Ego i tak potrzebuje stelaz jak do wiszacego i stad nieporozumienie :P :oops:
czyli fizycznie on stoi na podlodze i do sciany sie go tylko dosuwa?

jesli tak samo jest z bidetem stojacym - to znaczaco obnizy koszta :lol: :lol:

lakk
04-03-2005, 12:22
Jarzeb napisał
WITAM
zdradz co oznacza ceny b. atrakcyjne?
ponizej 400zl?
Atrakcyjne ceny, to komplet WC poniżej 500zł, stelaż pod umywalkę 150 zł, stelaż WC ze zbiornikiem 265 zł, stelaż pod bidet wysoki 175 zł. (brutto)
Ceny z października 2004 (tzw targowe)

RYDZU
04-03-2005, 12:36
Koniec końców po waszych wypowiedziach i debatach z fachowcami od zabudowy i hudrauliki
postanowiłem dać sobie luż ze stelażami.

Stawiamy murowaną sciankę a kibelki będa najprawdopodobniej stojące Koło Ego i spłuczki
Geberita zamurowywane. Mimo wyższej ceny muszli za to spłuczka jest sporo tańsza niż ta
na stojaku, więc koniec końców wyjdzie na to samo.

Dzięki wam bardzo za porady

Jarzeb
04-03-2005, 12:55
tosmy doszli do podobnych wnioskow RYDZU :D :D :D
ale za to kominka nie bede wnosil jak ty :wink: :wink: :wink:
pzdr

RYDZU
04-03-2005, 13:23
tosmy doszli do podobnych wnioskow RYDZU :D :D :D
ale za to kominka nie bede wnosil jak ty :wink: :wink: :wink:
pzdr

Z kominkiem poszło u mnie ekstremalnie - to fakt ;)

Pozdrawiam

Jarzeb
04-03-2005, 14:13
RYDZU fajnie ze to uwieczniles - tak na slowo ciezko byloby uwierzyc :lol: :lol:
przy okazji polecam goraco innym - prawdziwa jazda bez trzymanki :D :D :D

wracajac do Ego stojacego - zadzwonilem do sprzedawcy i upieral sie ze koniecznie ze stelazem, na stronie kolo nie znalazlem instrukcji
natomist na infolinii najpierw twierdzili ze ze stelazem natomiast po konsultacjach - BEZ
czyli jestem w domu - przynajmniej 1tys na inne cele :wink:
teraz tylko dzonke przekonac - jak do tej pory ego bylo na III miejscu :lol:
pzdr

tom soyer
07-03-2005, 09:53
Tom Soyer
wielgachne dzieki

sprzedawcy twierdzili, ze do stojacego Ego i tak potrzebuje stelaz jak do wiszacego i stad nieporozumienie :P :oops:
czyli fizycznie on stoi na podlodze i do sciany sie go tylko dosuwa?


wlasnie tak. najlepiej wypisz sobie numery dedykowanych spluczek z katalogu i w ten sposob szukaj ceny.

Jarzeb
07-03-2005, 10:04
Tom Soyer
dzieki

dzonka przekonana :D

pytanko tylko czy robiles jeszcze silikonem od spodu? Stoi stabilnie?
pzdr

tom soyer
07-03-2005, 10:14
Tom Soyer
dzieki

dzonka przekonana :D

pytanko tylko czy robiles jeszcze silikonem od spodu? Stoi stabilnie?
pzdr

nie stosowalem silikonu i staram sie go unikac ale przez to wszystko musi byc idealnie proste. Przyjrzyj sie jak jest wykonany kibelek od spodu. U mnie Ego stoi na specjalnej cienkiej podkladce, podobnie jest na polaczeniu sciana/wc.