PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł kondensacyjny za rozsądną cenę.



Bogdan Lizoń
03-03-2005, 09:58
Cześć. Zastanawiam się nad kotłem kondensatem jaką firmę wybrać aby pogodzić rozsądek cenowy z jakością i trwałością? Czekam na propozycję i wasze opinie. Może De ditrich, Saunier-Duval, Vaillant, Viesman???

mtj
04-03-2005, 13:11
Ja dopiero zaczyman budowac, ale mysle ze wybiore kociol Ulrich-a. Podobno w styczniu firmia miala wprowadzic jakis nowy rewelacyjny model pieca. Nie wiem czy juz jest bo nie sprawdzalem.

jacekska
04-03-2005, 15:34
Ja zdecydowałem się na Ulricha, pisałem już o nim w forum, poszukaj w wątkach. A jak wygląda zobaczyć możesz w moim serwisie poniżej.

pattaya
04-03-2005, 17:49
Podobno najtańszym kondensatem na rynku jest czy ma być nowy model firmy Kiturani(?) ,czy coś w tym stylu.Ale nie pytajcie mnie co to i czy dobre.

tadzel
04-03-2005, 18:01
PODOBNO NIE ZNAM FIRMY NIE WIEM CZY DOBRY. RZECZYWISCIE REWELACYJNA INFORMACJA.

pattaya
04-03-2005, 18:14
Nie masz nic ciekawego do powiedzenia-nie zabieraj głosu tadzelopodobny stworze.Tacy jak ty niszczą to forum.

VPS
04-03-2005, 19:03
Poleciłbym dobry kocioł lecz niektórzy posądzą mnie o brak obiektiwizmu.
Aby pogodzić rozsądek cenowy z jakością, trwałością i dodam od siebie z dobrym serwisem wybierz kocioł ecoTEC

mark1oc
04-03-2005, 19:17
VPS popieram cie a co do ulricha to wiem ze w najnowszym modelu zastosowal az 3słownie trzy wymienniki w poprzednim mieli dwa jak tak dalej pojdzie to caly kociol bedzie sie skladal z samych wymiennikow aby mogli dogonic konkurencje zartuje ale fakt jak poogladalem w srodku to jest tak upchany ze szkoda mowic do eco teca to mu naprawde daleko podrugie przeciez moj znajomy musi zarabiac na serwisie tych kotlow
[cholera dlaczego niewzialem sie za serwis urlicha :cry: ]

pattaya
04-03-2005, 19:22
A VU 196/2?

VPS
04-03-2005, 19:25
pattaya
VU 196/2 to właśnie ecoTEC :lol:
mark1oc
Pogiało ich. Po kiego grzyba aż 3 wymienniki. Napisz proszę jaki to typ kotła. Może odrazy na CO, CWU, i podłogówkę ?

pattaya
04-03-2005, 19:27
No popatrz!
Od początku czułem,że to dobry kocioł.I taniutki :D

VPS
04-03-2005, 19:29
Masz dobrego czuja. Gratulacje :P
Masz go? tzn kocioł.

pattaya
04-03-2005, 19:33
Już prawie.

mark1oc
04-03-2005, 20:46
to jest ich najnowszy wyrob kondensatopodobny nie pamietam nazwy ale jutro sie dowiem ale wiesz moj znajomy ma pelne rece roboty :wink: [serwisant urlicha] ale kazdy niech wybiera sam, i jak sobie poscieli tak sie wyspi [przynajmniej za parelat bedziemy mieli co do roboty wymieniajac kotly niedaje dluzej niz 5-7lat]

jacekska
04-03-2005, 22:02
mark1oc napisz proszę co ten znajomy serwisant tak często naprawia przy tych kotłach Ulricha.
Ja też mam znajomego serwisanta i kumpla który sprzedaje różne kotły od Ulricha po Vieśmana czy Buderusa. Obaj zgodnie twierdzą, że nie ma idealnego kotła a częstotliwość napraw w dużym stopniu zależy od wiedzy i umiejętności serwisanta.
Nie chciałbym aby posądzano mnie o kryptoreklamę ale jak do tej pory to moi znajomi twierdzą że o Ulrichu tak naprawdę obiektywne opinie będzie można wyrażać za 3-5 lat z prozaicznej przyczyny - są na rynku od niedawna. Na razie mają najwięcej pracy przy tych kotłach z górnej pólki cenowej i nie są to oczywiście Ulrichy.
Ulricha nie lubią serwisować ale nie z powodu częstych usterek a jego gabarytów - jest niewielki - więc cokolwiek chcesz w nim zrobić musisz trochę więcej popracować.
Jak do tej pory widzę że na Ulricha najbardziej narzekają Ci którzy go nie mają :wink: .

neuron
05-03-2005, 07:57
Remeha Quinta S25 z panelem pokojowym Celcia, reg. pogodowa, z zestawem do podl. zasobnika etc. 1600 EUR, brutto w detalu w Holandii.
W Polsce sprzedaje to DeDietrich.

Polecam. Sam mam podobny od 5 lat.

mark1oc
05-03-2005, 12:31
jaceksa ja sewisuje vaillanty i najwiecej roboty to mam nie tyle z kotlem co z mediami dolaczonymi do niego[prad a zwlaszcza zle zrobiona instalacja lub stara przepiecia prady bladzace wrazliwa jest na to elektronika moze to jegowada a moze zaleta zalezy zktorego punktu sie spojrzy ] musze go spytac z czym ma najwieksze klopoty
a co do gabarytow to powiem tak niewiele mniejszy jest od vaillanta a jest tak upchany ze glowa boli jak by spojrzec do srodka vaillanta to tam jest pusto palnik wymiennik wymiennik wtorny zawor trojdrozny plyta elektroniczna i obudowa dostep idealny z kazdej strony a w urlichu na pieprzone tego ze palca niewlozysz montowalem urlicha i sobie go dobrze poogladalem pompa jak w termetach z lat 80 ale masz racje co do awaryjnosci to trzeba poczekac z parelat i dopiero porownac tylko mnie przeraza ta ilosc elementow ktore moga i maja prawo do zepsucia po jakims czasie niewiem czy ktos mial na tym forum do czynienia z maszynami szwalniczymi przemyslowymi jazeli tak to bedzi wiedzial o czym mowie urlich to taki dirkopp a vaillant to jukilub brotcher i wlasnie tam w dirkoppach bylo napakowana pneumatyka i hydraulika wlacznie z elektronika jak sie podnioslo glowke to tyle bylo elementow do ustawiania ze glowa boli i caly czas mielismy znimi problemy a z juki bardzo malo kochana maszyna ale tam byla tylko mechanika precyzyjna i z dwa elektro silowniki a reszta oparta na elektronice co niepowiem ze sie niepsuja ale bardzo zadko reasumujac moim skromnym zdaniem im wiecej mechanizmow tym wieksze prawdobodobienstwo zepsucia

WojtekSz
06-03-2005, 11:27
ja mam immergas , na razie tylko zainstalowany bo czeka na doprowadenie gazu. Na razie jest ok, może tylko ich moduł na podłogówke mógłby miec otwory do podgladania wskazań mierników (teraz sa za drzwiami).
pozdrawiam

mtj
07-03-2005, 20:54
:lol: To w takim razie jaki model proponujesz do chaty 400 m w tym 150 podłogówki???

mdzalewscy
07-03-2005, 21:01
kocioł kondensacyjny za rozsądną cenę. - ktoś kiedyś wspominał iż kotły markowe sprzedawane w Polsce są zdecydowanie droższe niż te same modele w niektórych krajach EU, może warto sprowadzić kocioł.

Grzesiek13
07-03-2005, 21:06
Może być potem problem z serwisem części, bo na nasz rynek i wschód robią "inne"kotły.

1950
07-03-2005, 21:08
Grzesiek masz wiadomość

mark1oc
07-03-2005, 21:13
chyba viesman tak robi bo vaillant nie jest tylko ubozszy wybor a co do cen akurat mam inne porownania u naszego zachodniego sasiada kotly kond.vaillanta sa o 30%drozsze sila nabywcza mieszkancow tego kraju jest 3do4 razy wieksza niz nasza i tu moim zdaniem jest problem

Grzesiek13
07-03-2005, 21:16
1950 dzieki, odpisałem Ci, na JUTRO dojdzie.

neuron
07-03-2005, 21:41
Porównywanie z cenami z Niemiec prowadzi do wniosku
że Polska to fajna kraj, tania. A porównanie ze Szwajcarią :D :D
Wystarczy jednak tych samych produktów poszukać w Holandii o której
juz wspomnialem by zrozumieć, że sa jeszcze na świecie kraje
w których działa wolny rynek.
Myślę, ze wolny rynek nie mowi po niemiecku. :lol:

Oferty z internetu na Boscha, Vaillanta etc kondensacyjne zaczynają się
od 1000 EUR nawet jeśli dodać ichniejszy 15% VAT to jest to fajna oferta.

Andrzej Leppiej
08-03-2005, 06:29
ja mam immergas , na razie tylko zainstalowany bo czeka na doprowadenie gazu. Na razie jest ok, może tylko ich moduł na podłogówke mógłby miec otwory do podgladania wskazań mierników (teraz sa za drzwiami).
pozdrawiam

kupiłem Syrenkę model 1970 r. na razie jeszcze nie próbowałem wlać paliwa, odpalić silnik i nią jeździć, ale jest o.k. no może tylko drzwi mogłyby być otwierane w odwrotnym kierunku

pattaya
08-03-2005, 08:29
no może tylko drzwi mogłyby być otwierane w odwrotnym kierunku
Przecież to cały jej bajer :D

Grzesiek13
08-03-2005, 08:37
:lol: :lol: :lol:

mark1oc
08-03-2005, 09:06
do neurona
1 fakt w holandi jest taniej niz w niemczech na poziomie cen z polski
ja tez tam znalazlem kociol za 1000E kond. ale 12kw bez wbudowanego zaworu trojdroznego
2 internet jest tam najtansza forma zakupu unas z tym roznie bywa
3 tam np. firma VAILLANT[A CALY CZAS ONIEM MOWIE] ma wieksza asortyment kotlow niz unas [np.te 12kw kond] ale tojest polityka firmy
4 fakt nowosci nieprzyhodza z tamtad tak szybko jak ja bym sobie tego zyczyl :cry:
5 to jezeli dlaciebie jest tam taniej to kociol kup tam tylko pamietaj ze moze tobyc kociol ktury ma dopuszcenia na nasz rynek [badania UDT i inne certyfikaty i moze dlatego tak szybko donas nieprzychodza te nowosci]
6 co docen to jest jeszcze jeden warunek ile tam sie sprzedaje kond. mozna powiedziec ze w setkach tysiecy a ile unas a jak jest wieksza sprzedaz mozna opuscic cene na kotle [fakt ze roznie to bywa polskie firmy przewaznie jak jest dobry zbyt to podnosza cene ]
a tak wogole to my chyba mamy traume wszyscy nas niekochaja i chca nas oskubac itd. ja niemam mnie wkurza inny fakt ze unich auto uzywane jest duzo tansze a unas toniech krew zaleje ale czy jest to wina ich mysle ze nasza [naszego kochanego rzadu] i toby bylo na tyle

Poznanianka
08-03-2005, 11:14
a mój instalator poleca Weishaupta, kocioł kondensacyjny od producenta palników, który dopiero od niedawna jest sprzedawany w Polsce, więc podejrzewam, że jak zapytam, czy ktoś już ma- to pewnie nie dostanę odpowiedzi twierdzących ?

neuron
08-03-2005, 15:53
mark1oc
1. juz kupilem
2. kociol do polski nie różni się od tego w holandii w punktach istotnych dla UDT
3. różni się natomiast istotnie w punktach istotnych dla mojej kieszeni
4. mialem nie pisać ale jak już poruszyłeś temat podejrzliwości to proszę:
Kotły Remeha są sprzedawane były w Polsce w wersji na rynek niemiecki co oznacza ze:
- cena jest niemiecka (za co TEST GUT przejechała się po tych kotłach bo w Niemczech drogie)
- oryginalna płytka interface za 20 EUR z dwiema ważnymi funkcjami zastała podmieniona zamiennikiem bez tych funkcji. Jakie to funkcjie? 1. wbudowana pogodówka, 2. Komunikacja z regulatorami pokojowymi OPENTHERM by zamiast kupować oryginalny panel pokojowy za 1200 zł można było kupić Honeywell za 200. A co w zamian? Moźliwość sterowania kaskadowego. :lol: Do kotła 21 kW do domku jednorodzinnego.
I to za dwukrotność ceny. To się nazywa sadyzm. I wcale nie jestem przeczulony. Po prostu lubię czasem przestudiować inetrukcje z internetu w różnych językach, zadzwoniłem również do fabryki w Holandii.
5. Brak zaworu 3dr. przy różnicy w cenie 6000 zł jest dla mnie akceptowalny.
6. Myślę że wiele firm robi takie ruchy w stronę klienta i dla mnie napisy po niemiecku zwiastują raczej nadymaną cenę niż lepszą jakość.
7. Vaillant parę lat temu sprzedawał kotły z OPENTHERM ale jakoś tak w trosce o klienta się wycofał 8)

mark1oc
08-03-2005, 17:29
niewiem jak jest z remecha ja wsumie to sie opieram na VAILLANCIE
akurat w zeszlym roku szukalismy kotla na rynku niemieckim i holenderskim i polskim i wyszlo ze polski i holenderski sa te same ceny [przyblizone ]ja akurat mialem odwrotna sytuacje kupilem do niemiec kociolek w polsce bo nasz w polsce kond. ma tez ates na rynek niemiecki a znowu ten sam w holandi niemial wlasnie dowiedzialem sie tego netu od tamtejszego sprzedawcy sam mi potwierdzil ze w holandi te kotly sa tansze ale niemogl ich wprowadzic na rynek niemiecki bo niemialy dopuszczen pozniej dogadalem sie znim ze bede mu sprzedawal sterowniki jak by byly potrzebne z jezykiem polskim wloskim i innymi wlasnie zewzgledu na cene[i nietylko sterowniki]akurat w VAILLANCIE jest duzo rzeczy takich samych co w niemczech ale np. niemaja obslugi w jezyku niemieckim i angielskim [sterowniki] aby ich nie reeksportowac .wniosek z tego ze sytuacja moze byc tez odwrotna to wszystko zalezy jaka polityke prowadzi firma
p.s. dzieki neuron za wyjasnienie slyszalem ze remecha to bardzo dobra firma ale chyba nietak dobra jak VAILLANT :lol: niech ci pracuje jak najdluzej i bezawaryjnie pozdrawiam

bialy
09-03-2005, 12:17
Ja ostatnio spotkałem się z właścicielem firmy zajmującej się sprzedażą, servisem i montażem pieców. Zaproponował mi piec kondensacyjny Imergaz Victrix Zeus. Cena jest ciekawa bo 6500 zł brutto z wyposażeniem. Immergaz w zestawie ma oprócz zasobnika, sterownik pogodowy (za które w innych piecach trzeba dodatkowo zapłacić). Gwarancja wydłużona jest do 5 lat, zasobnik z materiału bardziej trwałego niż np w Buderusie.
Chętnie poznam opinie osób które maja taki piec, bądz mogą coś o nim powiedzieć.
Pozdrawiam
Michal

Cypek
09-03-2005, 12:36
A ja mam polskiego TERMATA kondensata i od pół roku nawet nie kichnał.
Chodzi jak przeciag i to za małe pieniadze :)