PDA

Zobacz pełną wersję : pozwolenie na budowę-lie czasu



lamariusz
03-03-2005, 19:40
Witam. 12.03.05r, odbieram adaptację projektu. proszę mi powiedzieć ile czasu czeka się od tego momentu na pozwolenie na budowę.
Pozdrawiam

Piwkoo
04-03-2005, 12:40
W poznaniu czekałem ok. 10 dni od momentu złożenia kompletu dokumentów :lol:

Jerzysio
04-03-2005, 12:58
A masz wszystkie zalaczniki do pozwolenia ?
Niby ustawowe 30 dni, ale jak brak czegos to stratujesz od nowa.
W Twoim interesie jest sprawdzic czy masz wszystko?
Pozdro
J

No i oczywiscie musisz to wszystko zlozyc, coby czekac :wink:

rafal9
17-03-2005, 20:29
Ja złożyłem 3 tygodnie temu.
Dzisiaj dzwoniłem z pytaniem o stan rozpatrzenia.
Miła pani powiedziała, że jeszcze nie miała czasu się tym zająć, bo ma strasznie dużo roboty. Od razu zasłoniła się ustawowym terminem 65 dni.
Po namowach zajrzała do teczki i pobierznie sprawdziła, czy wszystkie dokumenty się zgadzają. Okazało się, że nie ma jakiegoś podpisu czy wpisu w oświadczeniu o prawie dysponowania nieruchomością - jutro mam jechać i uzupełnić.
Wniosek jest taki: trzeba jak najczęściej dzwonić, poganiać i upewniać się czy wszystko jest dobrze. Bo może się okazać w 64 dniu oczekiwania, że czegoś brakuje i trzeba czekać następne 65 dni.

Przerażające, ale prawdopodobne.

Jerzysio
18-03-2005, 08:48
Rafal

...ooooo, to, to !
Dobrze mówisz ( piszesz ), dac mu gorzalki :D :wink:
Pozdro
J

jaqbek
12-04-2005, 15:04
U nas tydzień od złożenia projektu (pozdrawiamy pana Przemka z Urzędu Gminy Prażmów :wink: )

rafal9
12-04-2005, 15:48
W końcu odebrałem dzisiaj pozwolenie.
Trwało to od 25.02.2005 do 12.04.2005
Nie było żadnych nieprawidłowości czy trudnych sytuacji (teren z planem zagospodarowania).

Po prostu wniosek leżał do 04.04.2005

Może w mniejszych gminach jest łątwiej i szybciej, ale w Warszawie to jak widać tragedia.

basset
16-04-2005, 18:38
zloze przed 1.05 a chcialbym w tym roku zaczac...

Jerzysio
16-04-2005, 18:54
Rafal

Podziekuj tem co gral w "O 2 takich co Ksiezyc za..." ......
...centralizacja niczym za Edwarda Pierwszego :wink:
J

tomjot
16-04-2005, 18:57
W poznaniu czekałem ok. 10 dni od momentu złożenia kompletu dokumentów :lol:
ja w Poznaniu czekam już czwarty tydzień i chyba jeszcze trochę poczekam...

Sławek_Kraków
24-04-2005, 21:01
Jeszcze nie jestem na tym etapie, ale wiem ze w Krakowie ( u mnie) czeka się około 1,5 miesiąca to takie minimum. Pozdrawiam

Żelka
02-05-2005, 11:08
My tez jeszcze czekamy :evil: Dokumenty leza u nich juz 6 tygodni. Jak maz pytal sie czy cos juz jest robione, pani byla bardzo zdziwiona i miala deczko niemila mine. Kazala nam sie spitac dopiero w polowie maja, czyli jak im sie skonczy ten 65-dniowy termin.
:evil: :evil: :evil:

Sławek_Kraków
02-05-2005, 11:10
A w Krakowie jeśli mozna?

03-05-2005, 13:17
W końcu odebrałem dzisiaj pozwolenie.
Trwało to od 25.02.2005 do 12.04.2005
Nie było żadnych nieprawidłowości czy trudnych sytuacji (teren z planem zagospodarowania).

Po prostu wniosek leżał do 04.04.2005

Może w mniejszych gminach jest łątwiej i szybciej, ale w Warszawie to jak widać tragedia.
no to jednak jestes szybszy ode mnie

Petroniusz
04-05-2005, 22:03
Ile czasu się czeka na pozwolenie na budowę to zależy od tego jak sprawny jest urząd w który się składa papiery. Jednak zawiłości biurokratyczne są tak spiętrzone że ja zdecydowałem się oddać wszystko w ręce projektanta adaptującego mój projekt. Szybko ,sprawnie, z dostawą do domu, i najważniejsze za symboliczną opłatę załatwił wszystko. Gdybym się zdecydował sam załatwiać nie mam pojęcia ile by to trwało .
Pozdrawiam :D :D :D

MaciekW
18-05-2005, 16:50
Wniosek o wydanie pozwolenia złożyłem 15 kwietnia.
Pierwszy telefon wykonałem po tygodniu - usłyszałem, żeby nie dzwonić wcześniej niż za kolejne dwa.
Zadzwoniłem po trzech tygodniach (6 maja), Pan Inspektor poprosił o jeszcze kilka dni, do wtorku. We wtorek złapałem go po szkoleniu (faktycznie był nieobecny) i obiecał, że w czwartek (12 maja) z pewnością będzie przygotowany. O dziwo w czwartek przed południem sam do mnie zatelefonował i powiedział co chciałby, aby było uzupełnione w projekcie. Odebrałem egzemplarze projektu w czwartek po południu, oddałem dzisiaj rano i o 15-tej otrzymałem decyzję.

W międzyczasie dyskutowaliśmy telefonicznie jeden zarzut formalny dot. planu zagospodarowania działki i udało się Pana przekonać, że ustawa o drogach publicznych nie ma zastosowania do drogi wewnętrznej, przy której znajduje się moja działka.

Czyli jest jak najbardziej uzasadnione oczekiwanie, aby decyzje o pozwoleniu na budowę były wydawane w terminie kilku dni. Oczywiście, w przypadku nieskomplikowanych budynków jednorodzinnych.

Łączę się z Wami w moim zadowoleniu, że kolejny kroczek został zrobiony. Maciek

sylla
09-06-2005, 13:54
...wniosek złożony 10 maja a pozwolenie 13 maja :D

iwona_b
31-08-2005, 12:52
w piasecznie: wniosek złożony w okolicach 8 lipca 2005. 30 sierpnia telefonicznie dowiedziałam się że decyzja o pozwoleniu już jest, ale musze uzupełnić "zero budynku" - tzn. projektant musi a ja muszę dostarczyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością, bo to które złożyłam było na jakichś starszych drukach. Ale pani była tak miła, że wzór oświadczenia wysłała mi faksem i faksem mogę jej je odesłać a oryginał oświadczenia dostarczę jak będę odbierała pozwolenie na budowę. FAJNA PANI.

Dariusz Denis
13-09-2005, 12:32
Najlepiej zalatwiac przez zaprzyjaznionego architekta z urzedem,wtedy
dostajemy pozwolenie prawie od reki.Drozej ale szybciej.
Pozdrawiam!