PDA

Zobacz pełną wersję : Od początku do końca - komentarze



Aga J.G
03-03-2005, 19:57
Pozwoliłam sobie założyć komentarze do Twojego dziennika :)
Witam na polu bitwy :wink: :)

wolniaski
03-03-2005, 20:10
Dzięki, do tej pory czytaliśmy, teraz będziemy pisać poezję budowania lub prozę życia.

Aga J.G
03-03-2005, 20:23
piszcie piszcie :)
Może coś bliżej jaki projekt, jaka technologia itp. ciekawostki :wink: :)

rafałek
04-03-2005, 08:03
Witam i na początku postaram się Was pocieszyć.
Z tymi materiałami to nie jest tak źle jak się wydaje. Zdziwiony jestem tym niezdrowym wpływem silikatów... jedyną wadą jaką znam to to, że są dość zimne i trzeba je dobrze ocpieplać, ale jesli nie planujecie ściany 1W to nie ma problemu. Co do uciążliwości to najwyżej elektryk z hydraulikiem będą Was przeklinać. Na dzień dzisiejszy jak byśmy mieli dokonać wyboru to zgodnie z żoną wybralibyśmy silikaty i mur w technologii 3W. Obecnie mamy PH i mur 3W i jak na razie (stan surowy otwarty) jesteśmy bardzo zadowoleni. Co do atestów i PH... fakt że zaliczyli wpadkę i z tego co widzę to ta wpadka ciągnie się za nimi jak smród... Osobiście miałem PH z 3 cegielni i to w okresie największego ruchu w ubiegłym roku i trafiłem tylko kilkanaście wadliwych pustaków (w jednej palecie). Poza tym było na prawdę bardzo dobrze. Jeśli coś było stuknięte to był to lekki odprysk a nie pęknięcie lub coś w tym stylu. Nic się nie kruszyło, nic nie pękało w rękach jak to niektórzy (głównie hurtownicy) wmawiają.
Jeśli macie blisko cegielnię o dobrej opinii to może warto się tam pokręcić i porozmawiać. Blisko to powinno obniżyć koszty transportu, a do tego mniej pośredników to powinno (choć nie jest to reguła)obniżyć cenę.
Najprościej wytypujcie technologię jaka Was interesuje (1W, 2W lub 3W) obliczcie ilości materiałów dla każdej z nich i zestawcie koszty w tabeli. Nie przeczę że jest to trochę biegania i liczenia, ale daje bardzo przejżysty obraz co i za ile. Nam w ten sposób najtaniej wyszła ściana 3W z PH, i przyznam, że SILKĘ odrzuciliśmy na samym początku :oops: .
Mam nadzieję, że uda się Wan dokonać najlepszego dla Was wyboru i szybko zaczniecie kożystać z gazu by nie płacić kar :D

Pozdrawiam

ajupa
05-03-2005, 10:48
Witam serdecznie! Kiedy planujecie rozpocząć? Widzę, że zapału Wam nie brakuje i tego właśnie Wam życzę przez cały okres budowania! :D
Pozdrawiam
ajupa

wolniaski
22-03-2005, 21:10
No od nadmiaru głowa nie boli, teraz mamy dwie ekipy, i nie wiedzieliśmy na którą się zdecydować. Jeden facet powiedział że u niego w ramach kosztów jest godeta (3 wizyty), transport oraz szalunki i stemple. Ma podobno jeszcze super upusty na materiały budowlane ale to jeszcze sami sprawdzimy osobiście w hurtowniach.
Zaczynamy budować gdzieś w kwietniu. miekszamy na dalekiej i mroźnej północy a ekipa nie chce ogdaranić śniegu przed budowaniem.
Trochę o domku dom 212 m z poddaszem, bez piwnicy bo mokro, działka 676 m. Salon, kuchnia zamknięta (żeby nie było widać bajzelku), pokoik, garaż na dwa samochody, spiżarnia, kotłownia, pomieszczenie na rzeczy ogrodowe. Góra - 4 sypialnie i 2 łazienki, 2 garderoby. Z rzeczy fajnych - zsyp na bieliznę z góry na dól żeby nie biekać prze cały dom z koszem.



0