PDA

Zobacz pełną wersję : jak przechować irysy?



Kalmia
04-03-2005, 08:17
Nie mogłam się powstrzymać i kupiłam piękne irysy w torebkach. Nie wiem, jak mam je przechowywać (narazie są w garażu), kiedy wysadzać do gruntu? Czekam na podpowiedzi znawców tematu. Dzięki.

Kasia385
05-03-2005, 21:05
Witam :wink:
Myślę, że nic im się w tej piwnicy nie stanie. Wkopać trzeba jak najwcześniej, bo irysy wcześnie wchodzą w okres wegetacji, wypuszczają młode listki jak tylko słoneczko zaświeci.
Ja mam odmienny problem z irysami - nie mogę się ich pozbyć.
Mam ich całe mnóstwo, bardzo silnie się rozrastają, tworząc duże, trudne do wykopania kępy. Naturalnie są piękne i nie zamierzam pozbywać się ich zupełnie, ale przesuwają mi już krawężniki.

Kasia385
05-03-2005, 21:09
Jeszcze słówko, wyglądają przepięknie w towarzystwie żółtych liliowców (kwitną równocześnie), hmm...chciałabym już to obejrzeć.

Kalmia
07-03-2005, 08:28
Dzięki za podpowiedź!
Mam nadzieję, że przeżyją mi w tym garażu...
Podobno 21/III będzie do + 9, więc mimo tej okropnej pogody wiosna do nas jednak zawita. Kupiłam też kłącza peonii, myślę, że też powinny wytrzymać te dwa tygodnie. Pozdrawiam i życzę szybkiego nadejścia prawdziwej wiosny!!! :) :) :)

Kasia385
09-03-2005, 18:25
Witam :wink:

Kalmia[b]

Serdeczne dzięki za ciepłe wiosenne życznia, oby Twe prognozy się spełniły.
Ja też poczyniłam już pewne zakupy związane z nadejściem wiosny, mam mieczyki i niskie dalie. Teraz tylko czekać !!! :wink: