PDA

Zobacz pełną wersję : odkurzacz piorący



a-k-a
04-03-2005, 13:13
witam . jaki macie? jaki polecacie? jaki jest dobry za rozsądną cenę?co jest ważne w takim odkurzaczu ,czyli czym się kierowac przy zakupie? pozdrawiam ana

macio
04-03-2005, 19:54
Moi rodzice maja philipsa nie wiem jaki model ale rok temu kosztował 1200 zl. Jeżeli chodzi o jego funkcjonowanie to tak średnio pierze...zależy jak bardzo stare są plamy...jak siostra wyprała sobie wersalke to dwa dni ją suszyła...poza tym do normalnego odkurzania mają drugi - mniejszy, poręczniejszy, z pozostałych funkcji nie korzystają...
W moim odczuciu to szczota i dobry środek też dobry(o ile nie lepszy) sposób na plamy... :lol:

Pozdrawiam

a-k-a
07-03-2005, 19:02
Macio dziękuję!czy nikt więcej nie ma takowego odkurzacza ??? pozdrawiam ana

mdzalewscy
07-03-2005, 19:59
co do odkrzuczaczy w cenie około 800-1000zł, czyli najpopularniejszego Philipsa i Zelmera Wodnika, to moje opinia jest zbliżona do macio, szczota na plamy

a-k-a
08-03-2005, 13:23
interesują mnie opinie i o innych tych z droższej półki odkurzaczach.pozdrawiam ana

andrzej100
15-03-2005, 11:19
Phillips (modelu nie pamietam, ale ten popularny model z metalowymi rurami, 2000 czy cos takiego) sprawuje sie dobrze. Nawet lubie myc nim okna. Wczesniej kupilem Elektroluxa to jak go chcialem przeniesc (trzymajac za orginalny uchwyt) to odpadal zbiornik z plynem do prania i zabrudzil dywan. Poza tym slabo spasowane czesci. Modelu niestety nie pamietam bo byla to przygoda jednodniowa. Co do Wodnika to kolega narzeka,ze polaczenia przewodow przeciekaja i jego zona nie uzywa go do prania tylko odkurzania. W/g mnie modele drozsze od tanszych poza moca roznia sie tylko wyposazeniem

a-k-a
15-03-2005, 19:11
serdeczne dzięki za ciekawą odpowiedz!pozdrawiam ana

Capra
16-03-2005, 08:09
Słyszałam opinię jakoby pranie dywanów i wykładzin tym sprzętem powodowało namnażanie się roztoczy, zwłaszcza jeśli dywan nie jest wysuszony (zdjęty po praniu, co nie jest możliwe np. w przypadku wykładziny na całej podłodze). Alergolog odradził kupno mojej mamie, bo moja siostra ma alergię poważną, a taka wilgoć w dywanie sprzyja tym wypierdkom (roztoczom).
Wśród moich znajomych którzy kupili takie sprzęty, okazuje się później że nie korzystają z tych właściwości odkurzacza bądź robią to sporadycznie, większość stwierdziła że częstotliwość używania funkcji piorącej niewarta jest takich pieniędzy.
Pozdrawiam. Capra :wink:

andrzej100
16-03-2005, 17:18
Capra, pewnie masz racje z tym sporadycznym praniem , bo kto czesto pierze dywany.U mnie brzdace rozrabiaja i wydaje mi sie ze zona pierze co 3m-ce. Wczesniej kupila (bez konsultacji ze mna) taki ktory tylko zbiera wode (tzn. trzeba bylo szorowac reczna szczotka a on tylko potem zbieral wode). Wytrzymala z nim rok, no a teraz jest bardzo zadowolaona.
Tyle ze na pewno taniej byloby wynajac kogos do prania dywanow (biorac pod uwage takze stracony czas). Kiedys mozna bylo wypozyczac taki odkurzacz w sieci Komfort

joanka77
05-09-2006, 14:40
Ponieważ mam sporo podłogi z terakoty i mało czasu na sprzątanie, wymyśliłam, że kupię sobie odkurzacz, który będzie mył podłogę. Znalazłam coś takiego odkurzacz piorący Karcher http://www.karcher-mjm.pl/index.php?view=describe&id=31&item=19

Czy Ktoś używa odkurzacza do mycia podłóg ? Jakie macie modele odkurzaczy ??

magda.b
13-09-2006, 18:18
odkurzacz piorący służy nie do mycia podłogi, tylko do prania wykładzin.

Do mycia podłóg ja używam czasami męża;-))))

pozdr,
Magda B

Gieno
12-11-2006, 17:19
Zona zamierza kupic odkurzacz pioracy do domu (czyszczenie dywanow, obic), cena do 1000 zl I zachodzi pytanie odkurzacz jakiej firmy wybrac aby bylo tanio i zeby sie nie psul Czy mozecie cos poradzic :)

blablaluga
13-11-2006, 09:00
Mamy electrolux praxio bodajże chyba 4026 z filtrem hepa, nawet szyby ładnie myje... polecam, worki tylko drogie, ale są zamienniki, kosztował 1100, teraz może i 1000 ale warto dopłacić

wodniki zelmera, i w zasadzie z tego co wiem to tylko te dwa reszta to szajs

Gieno
14-11-2006, 17:41
Po wizytach w sklepach z sprzetem AGD i niektorych opiniach sprzedawcow doszlem do wniosku ze lepiej bedzie nie kupowac odkurzacza a co jakis czas wezwac fachowcow od czyszczenia dywanow

anka76
17-11-2006, 22:46
Wydałam 6 lat temu ponad 1100,- kupiłam wodnika i... prałam może 2 razy. Owszem znajomym pożyczyłam ale do odkurzania przeprosiłam się ze starym. Wielkie, ciężkie a po schodach musze nosic więc niewygodnie. Raz w tygodniu przejade na kolanach szmatą dywan i też świeżo a trzepak blisko więc kurzu wiele się nie nazbiera. Może kiedyś jak małża zmobilizuje... :wink:

izat
19-11-2006, 16:05
my też z 8 lat temu kupilismy wodnika ale praca z nim to obył koszmar
ciężki, dużo pracy przygotowawczej i potem czyszczącej
masakra
stoi teraz choć sprawny na strychu i odpoczywa
moim zdaniem nie warto wydawać kasy na pseudo piorące odkurzacze, lepiej raz na jakiś czas wynająć kogos do tej pracy

anla
29-11-2006, 18:03
Jaki kupić odkurzacz do prania dywanów i tapicerki.? Nie myślę o sprzęcie profesjonalnym tylko do domowego użytku.

Ella
01-01-2007, 16:59
Czy ktoś używa może tego modelu?
Też o nim rozmyślam ostatnio...

inwestor
02-01-2007, 09:13
Nie mam Karcher'a ale mam Philipsa do sprzątania na mokro/sucho + pranie wykładzin dywanów + przystawka do mycia okien. Z praktyki mogę podpowiedzieć że taka maszyneria to wielki grzmot zajmujący sporo miejsca. Najwygodniejsze to to nie jest. Dużo ceregieli jest z czyszczeniem. Trzeba wylać syf potem co nieco przepłukać wysuszyć itd.. Zmywanie podłogi wcale nie idzie tak szybko. Szybciej wychodzi metodą tradycyjną czyli zamiatanie szczotką a później zmycie mopem. Sporo zabawy jest z "przezbrajaniem" odkurzacza z suchego odkurzania na funkcje mokre i na odwrót. Praktycznie w Philips'ie funkcje mokre są używane raz w roku do prania dywanów. Mycie okien i podłóg to sporadyczne zastosowanie. Przy zakupie takiej maszynki podstawowa moim zdaniem sprawa to szybkość i łatwość czyszczenia samego sprzętu, bo co z tego że łatwo sie sprzata jak później trzeba bawić się ze sprzętem. Dla przykładu podam przypadek turboszczotki do dywanów. Odkurzanie dywanu 5 minut czyszczenie z włosów/sierści szczotki tyle samo albo dłużej.
Pozdrawiam

Ella
02-01-2007, 10:47
No to już sama nie wiem :roll: ...
Na razie nie przyglądałam się na żywo, tylko w necie, będę musiała zrobić sobie wycieczkę do sklepu i popytać.
U mnie takie urządzenie jest koniecznością, ponieważ na dużej powierzchni będę mieć tzw. kamienny dywan, czyli podłogę chropowatą z drobnymi szczelinkami (drobne kamyczki zalane masą epoksydową).

Coś takiego:

http://members.chello.pl/w.dzwonkowska/peranrc1.JPG

Mop sobie z tym raczej nie poradzi...

MARKOG
02-01-2007, 11:57
Ja mam jeszcze myjkę parową Karchera która wyrzuca gorącą parę pod dużym ciśnieniem - wydmuchując i dezynfekując niejako brud z zakamarków - można na szczotki założyć szmate i wtedy mamy mopa na gorąco. Rewelacyjny do czyszczenia fug. Ale i tak zawsze przed sprzątaniem mopowym - uzywamy tradycyjnego odkurzacza.

marekbil
02-01-2007, 15:42
Mam taki, bardzo sobie chwalę.Służy zarówno do wykładzin jak i powierzchni płaskich.Na Allegro powinno być dużo taniej.

Pzdr

Marek B

Sonika
02-01-2007, 15:59
Ja mam jeszcze myjkę parową Karchera która wyrzuca gorącą parę pod dużym ciśnieniem - wydmuchując i dezynfekując niejako brud z zakamarków - można na szczotki założyć szmate i wtedy mamy mopa na gorąco. Rewelacyjny do czyszczenia fug. Ale i tak zawsze przed sprzątaniem mopowym - uzywamy tradycyjnego odkurzacza.


MARKOG, a którą konkretnie?
Podaj model proszę.

MARKOG
02-01-2007, 18:39
Cos takiego kupiłem kiedys na allegro za 90zł (sie trafiło)

http://www.allegro.pl/item154086922_parowy_karcher_vaporapid_1500.html

inwestor
02-01-2007, 19:11
No to już sama nie wiem :roll: ...
Na razie nie przyglądałam się na żywo, tylko w necie, będę musiała zrobić sobie wycieczkę do sklepu i popytać.
U mnie takie urządzenie jest koniecznością, ponieważ na dużej powierzchni będę mieć tzw. kamienny dywan, czyli podłogę chropowatą z drobnymi szczelinkami (drobne kamyczki zalane masą epoksydową).

Coś takiego:

http://members.chello.pl/w.dzwonkowska/peranrc1.JPG

Mop sobie z tym raczej nie poradzi...
No nie wiem czy odkurzacz myjacy sobie poradzi. Dobrze to sprawdź zanim kupisz. W Philips'ie akurat końcówka do mycia podłóg ma gładkie i dosyc delikatne wykończenie wątpię aby końcówka była w stanie przetrzymać zmywanie takiego "papieru ściernego" .
Pozdrawiam

Sonika
02-01-2007, 21:06
Cos takiego kupiłem kiedys na allegro za 90zł (sie trafiło)

http://www.allegro.pl/item154086922_parowy_karcher_vaporapid_1500.html

Dzięki MARKOG - myślałam, że to nie jest aż takie duże :-? .
To urządzenie jest także odkurzaczem?

MARKOG
02-01-2007, 22:01
to urządzenie ma wielkość odkurzacza - ale nie odkurza? (nie ma silnika ani worka)
Wlewa się do tego wodę naciska przycisk grzania i czeka az lampka zgasnie - jak zgasnie to nacisnięcie przycisku na "uchwycie" powoduje wylot gorącej pary pod dużym ciśnieniem przez dziurki w szczotkach (wilgoc zostaje na sprżatanym przedmiocie jak również duża jej część ulatnia się od razu - sprzątana powierzchnia jest wilgotna a jak dłużej w jednym miejscu to mokra)

Acha i z takimi kamyczkami sobie idealnie poradzi bo brud jest niejako wydmuchiwany i mieszany z wodą - mozna potem przeleciec suchą szmatą. Na fugach sie sprawdza

Ella
03-01-2007, 12:02
MARKOG, a czy można używać przy tym detergentów, czy wlewa się samą wodę?
Bo jeżeli ten wynalazek ma przy okazji prać dywany i obicia, to przecież samą wodą tego nie dokona :roll: .

Ella
03-01-2007, 12:04
Inwestorze, dzięki za praktyczne uwagi co do oględzin przy wyborze sprzętu - na pewno zastosuję :).

MARKOG
03-01-2007, 12:20
On nie pierze w sposób jaki piorą standardowe odkurzacze tam płyn niskopieniący podawany jest za pomocą rurki do szczotki czyszcąco-ssącej i reszta płynu jest zasysana z brudem do zbiornika. Tu jest tylko wyrzut gorącej pary - nie czysciłem tym dywanów ani tapicerek bo nie mam. Rewelacyjnie nadaje się także np do sciągania pozostałości po zbyt późno odklejonej folii z okien (warstwa kleju - której nie idzie usunąc żadną chemią). Jedz do jakiegoś przedstawiciela Karchera udawaj że chcesz kupić - widziałem jakiś aktualny odpowiednik w necie http://www.karcher.pl/show_nowosc.asp?show=71
- niech ci zaprezentuje możliwości - ja na pewno nie znam wszystkich

MaPa
03-01-2007, 12:43
Mam taki odkurzacz jak w temacie. Używam go jako zwykly odkurzacz i od czasu do czasu jako piorący. Po pewnym czasie wąż się rozszczelnił i na wszystkich złączach cieknie woda ze środkiem piorącym (niskopieniącym - troche kosztuje!). Praktycznie nie da się juz nim prać. Części są bardzo drogie. Moja rada: Jeżeli go kupisz uzywałbym go tylko jako piorący (podłogi zmywa bardzo ładnie, takie o których piszesz też). Pytanie tylko czy warto dać taką kwotę za odkurzacz wielofunkcyjny, który będzie służył tylko za piorący! Dodam tylko jeszcze, że jako normalny odkurzcz sprawuje się bardzo dobrze!

MARKOG
03-01-2007, 12:54
Na twoim miejscu zrobiłbym tak - żeby było tanio a dobrze
Zwykły odkurzacz - czy to centralny czy stacjonarny
+ zwykły mop kurz którego nie zabrał odkurzacz zbierze
+ raz na miesiąc taka myjka parowa po tych kamyczkach lub odkurzacz piorący (ale koniecznie jako dodatek a nie główny sprzęt sprzątający)- w sklepie strasznie drogie więc pooglądaj używana na allegro

lkowalczyk
28-05-2008, 09:37
Czy ma ktoś wiedzę odnośnie odkurzacza piorącego hoover F5950 lub H3000. Wiem, że są one przeznaczone do mycia podłóg twardych i czytałam na ich temat, ale interesuje mnie jak się sprzawdzają w użytkowaniu i czy warto kupić. Mam do mycia około 140 metrów powierzchni gresu i szukam jakiegoś sposobu ułatwienia sobie życia.
Gdzie można się umówić na prezentację takiego odkurzacza w Warszawie lub okolicy?.

dziandy
16-03-2010, 09:34
Noszę się z zamiarem kupienia odkurzacza piorącego - mam dużo dywanów w domu i małe dzieci i zawsze coś im upadnie i zostanie dodatkowo przydeptane itp :D )
chciałem kupić Karchera SE 4001 - tylko do użytku domowego - jako odkurzacz piorący do dywanów ew. prania tapicerki w samochodzie

Ma ktoś doświadczenia z tym urządzeniem, czy może poleca inny

fenix2
16-03-2010, 16:46
Sam się zastanowiłem nad tym odkurzaczem ale podobno nie jest za dobry. Silnik się psuje czy coś.
Puzzi 8 jest dobry ale drogi i tylko pierze oraz trzeba dokupić końcówki do dywanu.
Na razie chce przetestować nowego Zelmera Aquawelt 919.0 ST zobaczymy co to jest warte!

Wosto
16-03-2010, 19:35
Na razie chce przetestować nowego Zelmera Aquawelt 919.0 ST zobaczymy co to jest warte!
Jak przetestujesz, daj znać, bo też o nim myślę. A co do Karchera, sprawdź opinie na Ceneo. Nie wiem czy o ten model chodzi, ale jest tam dużo negatywnych opinii właśnie o odkurzaczu tej marki.

asolt
16-03-2010, 19:55
Mam ten odkurzacz od roku. Używam go tylko jako zwykły odkurzacz, a do
prania dywanów lub tapicerki uzywam Puzzi 200. Jako odkurzacz sprawuje się
bardzo dobrze, jest czesto wykorzystywany. Ma dość drogie worki (ok 35 zł za 5 szt.). Co do ewentalnej awarii to mam 2 lata gwarancji. Jako odkurzacz
piorący wymaga innego proszku niz Puzzi (RM 760).

fenix2
16-03-2010, 22:19
Mam ten odkurzacz od roku. Używam go tylko jako zwykły odkurzacz, ....

Który masz ?

asolt
17-03-2010, 06:42
SE 4001

dziandy
22-03-2010, 20:24
zanim zdecyduję się na zakup - postanowiłem wypożyczyć odkurzacz piorący - w sklepie z dywanami (Komfort) jest taka możliwość - przy zakupie środka do prania 50 zł odkurzacz wypożycza się za 1 zł.
Efekt prania - prałem 3 x - płynem + 1x czystą wodą - dywan został wyczyszczony i wyprany (czysty w sumie efekt jest ok)
oczywiście został przemoczony ale w sobotę była ładna pogoda więc wysechł bez problemy (rozwiesiłem na trzepaku).

Jestem zadowolony z prania - ale zastanawiam się czy opłaca się kupować czy nie lepiej wypożyczać (koszt 50 zł z płynem)
[/i]

Lookita
22-03-2010, 20:32
Ja mam zuywany,starsza serie 3000 ,czy jakos tak.Lekko sprzet zlumpiony ale rewelacyjna moc silnika,pierze super.Uzywam tez nowego parowego odkurzacza,mam sporo gresu.Sprzet ciezki,drogi,ale wart wydanych pieniedzy.Uzytkuje okolo roku parowy,uzywany krocej,ale auta i dwyany pierze bardzo dobrze.Kupilem oryginalny Karcherowski proszek,moze to tez ma znaczenie....

titus1
28-04-2011, 13:16
Witam,
ja też się zastanawiam nad Karcherem SE 4001. Opinii z ceneo nie biorę pod uwagę, bo piszą tam małpy wynajęte przez producentów/sprzedawców. Czy ktoś używał taki odkurzacz jako zwykły, do suchego odkurzania, sporadycznie piorąc dywany. Znajomy, który używał taki odkurzacz używał, twierdzi że jest on trochę za słaby do suchego odkurzania. Poza tym kolega zmagał się z sierścią psa, więc może tutaj był problem.
Z opinii kolegi wynikała, że te odkurzacze są koszmarnie głośne.
Czy ktoś może potwierdzić "zarzuty".

mad.agaskar
04-08-2016, 09:26
proszek Karcher jest świetny, kiedyś używałem go do prania tapicerki w samochodzie i świetnie sobie poradził z plamami.

mad.agaskar
08-08-2016, 08:47
no jak chcesz mieć czysty dywan od razu to, bez dodatkowych prań to lepiej wlać do odkurzacza porządny środek, a nie jakieś dzadostwo po którym będziesz czuć skarpete :p

Konto usunięte_1*
09-08-2016, 09:14
a tak z ciekawości spytam czy odkurzacze warsztatowe np bosch czy makita w cenach 1500zł są jakiejś innej konstrukcji niż te tu omawiane ? bo trwalsze myślę powinny być ale co z resztą i co nimi da się robić ? czy to po prostu jest to samo ?

d24
26-06-2017, 20:26
Chciałbym odświeżyć nieco temat, gdyż minęło trochę czasu i zmieniły się technologie... Szukam czegoś w granicy ok. 1000pln dla alergika. Urządzenia do zbierania kurzu z paneli, czasami przeprania dywanu, tapczanu czy tapicerki w samochodzie. Rozsądek podpowiada Zelmer aquawelt (podobno niskie ceny części, chemii czy ewentualne koszty serwisowe), serce z kolei Karcher - marka mówi sama za siebie :) Dodatkowo fajnie gdyby można było do odkurzacza nalać nieco olejku, aby ten odświeżył powietrze w otoczeniu... A Wy jak myślicie? Co w tym czasie jest warte uwagi?