PDA

Zobacz pełną wersję : Nurkowanie



ostry
04-03-2005, 14:59
A czy ktos z Was uprawia nurkowanie?

Ja sie zakochalem w nurkowaniu jakies trzy lata temu. Ahhh gdyby nie te ograniczenia finansowe i urlopowe...

ARi.
16-03-2005, 20:07
Witam
Moje nurkowanie sprowadza sie tylko do podstawowego wyposażenia ABC
ale tak już nurkuje z 15 lat kiedyś miałem przyjemność z butla troche ponurkować to było fajne uczucie a nie na bezdechu :lol:

Kiedyś sie tak uparłem bo wpadły klucze pod pomost od przyczepy Canpingowej że musiałem nurkować z latarką bo tak było ciemno pod pomostem że przy okazji nurkowania to znalazłem klicze to był juz sukces ale jeszcze przy okazji znalazłem zegarek który nadal chodzi bo był uruchaniany na wstrzasy czasmi można conieco znaleś poza pływającymi rybami oczywiście i podziwianiem ich
Pozdrawiam ARi :wink:
Ps portwel tez kiedyś był ale to było dawno temu :wink:

coolaj
23-03-2005, 15:17
witam
ja troche nurkowałem z butla ale tylko amatorsko. mi nic nie udało sie znalesc oprócz śmieci jake były utopione w wodzie NAPRAWDE DUZO TEGO BYŁO. A poza tym nurkowanie z bultą to niezła frjda szkoda tylko ze sprzet jest tak drogi.


pozdrawiam :D

ARi.
26-03-2005, 23:07
zgadza sie :wink:

jane
23-05-2005, 10:55
Trzy lata temu zrobiłam kurs OWD, złapałam bakcyla, zdałam egzamin, zaliczyłam kilka zejść i ... zaszłam w ciążę.
To jak wiadomo uniemożliwia nurkowanie. A potem, po porodzie wciąż coś stawało na drodze. A to nie ma dzieci z kim zostawić, a to urlopu mało, .... a teraz będę budować dom.

Po takim czasie wiele rzeczy pewnie już zapomniałam :(

ostry
23-05-2005, 15:59
Jane!
Wiedzialem ze nurkowanie wiaze sie z ryzykiem. Ale ze az z takim!? Ciaza po kilku zejsciach hihi. I co? Maz uwierzyl ;) ?

aha26
23-05-2005, 17:01
kurcze,ale Wam zazdroszcze ja co roku obiecuje sobie,ze sie z mezem na taki kurs nurkowania zapiszemy i co...i nadal nic,ciagle cos stoi na przeszkodzie a teraz jak zostala podjeta decyzja o budowie to nie wiem iedy to moje marznie sie zrealizuje :(

jane
24-05-2005, 19:03
Jane!
Wiedzialem ze nurkowanie wiaze sie z ryzykiem. Ale ze az z takim!? Ciaza po kilku zejsciach hihi. I co? Maz uwierzyl ;) ?

:) :) :)

Pochwal się lepiej gdzie nurkowałeś
Chętnie poczytam :)
Z chęcią pooglądam zdjęcia :)


http://coniecowp.w.interia.pl/ja.jpg

jane
24-05-2005, 19:11
kurcze,ale Wam zazdroszcze ja co roku obiecuje sobie,ze sie z mezem na taki kurs nurkowania zapiszemy i co...i nadal nic,ciagle cos stoi na przeszkodzie a teraz jak zostala podjeta decyzja o budowie to nie wiem iedy to moje marznie sie zrealizuje :(

Teraz czasu nie będzie. Zostaw to na później. Zbudujecie dom, trzeba będzie znaleźć inne zajęcie na wolne popołudnia.
Nurkowanie jak znalazł!

aha26
25-05-2005, 14:47
kurcze,ale Wam zazdroszcze ja co roku obiecuje sobie,ze sie z mezem na taki kurs nurkowania zapiszemy i co...i nadal nic,ciagle cos stoi na przeszkodzie a teraz jak zostala podjeta decyzja o budowie to nie wiem iedy to moje marznie sie zrealizuje :(

Teraz czasu nie będzie. Zostaw to na później. Zbudujecie dom, trzeba będzie znaleźć inne zajęcie na wolne popołudnia.
Nurkowanie jak znalazł!

Caly czas mam nadzieje,ze to marzenie sie spelni i pewnie masz racje,ze dopiero po budowie.Jestem pewna ,ze warto poczekac :wink:

lafcadio
28-06-2005, 11:48
Polecam Egipt
i nie Sharm El Sheikh
tylko Hurghada

nigdy nie miałem styczności z nurkowaniem
aż do wyjazdu do Egiptu tam złapałem bakcyla po tym co zobaczyłem po zwyczajnym zejściu z rurą
wrażenia niesamowite

jeżeli uda mi się w najbliższym czasie udać na urlop to przynajmniej wiem gdzie :wink:
ale na razie nieprędko to nastąpi :cry: :cry: :cry:

ostry
28-06-2005, 11:58
Hello!
Ja w tym roku jade na nury do Chorwacji. Jak wroce to opowiem jak bylo. Do tej pory nurkowalem w Egipcie i Turcji...

Pozdr!

lafcadio
28-06-2005, 12:11
Napisz koniecznie może jakieś fotki wkleisz.
Zazdroszczę niezmiernie ja w tym roku jestem uziemiony nigdzie nie wyruszam, ale co tam.

Znajomi opowiadali że w Chorwacji jest bardzo dużo fajnych dziur pod wodą gdzie można się wcisnąć.

Trzymam kciuki za udany relaks
i tyle wypłynięć co zanurzeń

jane
01-07-2005, 06:48
Ja może pojadę gdzieś na jesieni. MOŻE - jeśli nie załatwimy papierologii i nie zaczniemy budowy do tego czasu.

ostry
08-11-2005, 09:22
Hej,
Tak jak mowilem w tym roku Chorwacja. Piekny kraj! Nury tez super. Udalo mi sie wytropic dwie osmiornice nawet. Jedna malutka wielkosci dloni a druga dosc duza - jej ramie grubsze od mojego nadgarstka...
Porownujac do Egitpu woda byla dosc chlodna. Ponizej 20m juz moja zone zdrowo z zimna telepalo :) Nurkowalismu na Hvarze. Jesli ktos jest zainteresowany podam namiary na rajski prywatny kemping na tej wyspie. Maly z przesliczna zatoczka i plaza tylko dla mieszkancow kempingu :)

qdlaty
22-03-2006, 14:04
Oj, witam.
Dopiero co Was znalazlem.
Mam P jedyneczke zrobiona w tym roku w Kulce :)

Teraz kompletuje sprzet i jak puszcza sniegi - pod wode :)

Dobra, klamie. Jak puszcza sniegi to robimy wjazd na dzialke i wykopy pod fundamenty. Ale pod wode tez jakos czas sie znajdzie.

Qdlaty

ostry
22-03-2006, 14:16
Noo bogacz, i na budowe i na sprzet mu starcza kasy ;)

qdlaty
22-03-2006, 15:22
Noo bogacz, i na budowe i na sprzet mu starcza kasy ;)

He he
poki zima to wydaje na sprzet :)

a jak zaczne budowe....
to bede sie zastanawial. Moze wygram w totka?
Q.

Piotr38
22-03-2006, 20:57
Gdzie nurkujecie w Polsce? Napiszcie o miejscach, gdzie warto jechać.
Ja jedynie w Piłaknie k/Rybna (między Szczytnem a Mrągowem).
Pozdrawiam. P.

qdlaty
23-03-2006, 08:05
Gdzie nurkujecie w Polsce? Napiszcie o miejscach, gdzie warto jechać.
Ja jedynie w Piłaknie k/Rybna (między Szczytnem a Mrągowem).

Hmmm,no ja to poczatkujacy jestem. Dopiero w sierpniu zrobilem P1.
Co do miejsc:
- w Pilaknie (Aquarius) nurkowalem - calkiem fajnie, niezle oporeczowane. Na nocnym widzieilismy sporo szczupakow (w tym jeden ponad pol metra), wegorza, raki.

- sympatyczna jest Kulka (niedaleko Mragowa). Chociaz z widocznoscia roznie bywa, sczegolnie w weekend.

- bylem tez w bazie Crazy Shark w Wilkasach - totalna pomylka. Plytko, brudno. Na szczescie chyba sie z tamtad wogole wyniesli - sa teraz nad Bialym obok Gostynina. Nie bylem tam, ale sie wybieram jak tylko sie ociepli :)

Qdlaty

ostry
23-03-2006, 08:22
Ja w Polsce jeszcze nie mialem okazji. W tym roku i pewnie w przyszlym tez, nie bedzie mnie stac na zagraniczne wojaze wiec moze zainteresuje sie naszymy jeziorkami :)

qdlaty
23-03-2006, 08:28
A ja chcialbym jeszcze przed rozpoczeciem budowy wybrac sie do Egiptu :)

Moze jakies last minute w kwietniu...

O, wlasnie. W kwietniu jest super safari baltyckie na "kaszubskim brzegu" - statku muzeum archeologicznego. Super sprawa, nawet niedrogo. Ale trzeba miec wyzsze uprawnienia i kurs wrakowo morski :(
Q.

ostry
23-03-2006, 08:55
qdlaty,
Zazdroszcze Ci tego Egiptu. Super miejsce. Teraz jak bede jechal na nury to raczej do Egiptu - Chorwacja i Turcja tez byly fajne ,ale uwazam ze to inna "klasa" :) . Mam nadzieje ze kiedys bede mial szanse sprobowac w Australii. No ale to juz bedzie wieksza inwestycja :(

Jesli chcesz do dam Ci namiary na super instruktorow z Hurghady (Polacy pracujacy tam juz od lat) - robilem u nich PADI i bylo naprawde super.

qdlaty
23-03-2006, 09:03
Co do namiarow to dziekuje,
ale i tak bede jechal w jakiejs zorganizowanej grupie.

Zonka nie nurkuje, kumple byli w Egipcie w marcu.
Wiec w kwietniu pewnie pojade sam, wiec podczepie sie pod jakas grupe i tyle.

Q.

qdlaty
25-04-2006, 11:42
Hej,
wybieram się w weekend majowy nad jez. Białe obok Gostynina.

Ktoś będzie tam nurał?

qdlaty
04-05-2006, 09:24
Byłem nad Białym w poniedziałek.
Widoczność 1-2 m :(

Wybieram się w niedzielę 7 lub 14 maja.

Ktoś chętny?

ostry
04-05-2006, 09:27
Slaba widocznosc :(

A jaka temp wody byla?

Xena z Xsary
04-05-2006, 09:33
witam w klubie, tez nurkuję, od 26stu lat jak policzyłam...
najpierw ABC, potem butle, teraz niestety chwilowa przerwa 2 letnia..na butle, bo od abc mnie nie odciagnie nikt....
pozdrawiam skrzelowców

qdlaty
04-05-2006, 10:22
A jaka temp wody byla?

Nie wiem, jeszcze nie dorobiłem się kompa :(

Ale mam piankę 5 + 5 i dało się wytrzymać. Myślałem, że będzie gorzej.

qdlaty
04-05-2006, 10:24
witam w klubie, tez nurkuję, od 26stu lat jak policzyłam...
najpierw ABC, potem butle, teraz niestety chwilowa przerwa 2 letnia..na butle, bo od abc mnie nie odciagnie nikt....
pozdrawiam skrzelowców

Fiu fiu,
nurkujesz już kawał czasu...

Ja dopiero się wgryzam w temat.

ostry
04-05-2006, 10:28
witam w klubie, tez nurkuję, od 26stu lat jak policzyłam...
najpierw ABC, potem butle, teraz niestety chwilowa przerwa 2 letnia..na butle, bo od abc mnie nie odciagnie nikt....
pozdrawiam skrzelowców


Pierwsze nury w łonie matki? ;)

Xena z Xsary
04-05-2006, 10:58
nienine, te odliczylam....
ale policzylam ze od dziecięcia gdzieś 6-8 letniego...

renjul
05-05-2006, 14:48
O jak sie ciesze, ze znalazlam ten watek :D
Wlasnie wczoraj dostalam uprawgniony plastik z Tunezji. Prawie rok im to zajęlo i już byłam pewna, ze bede w te wakacje robic kurs po raz trzeci, a tu taka mila niespodzianka. Ja polknelam bakcyla w Egipcie. bedac w hurghadzie kupilam sobie nurkowanie tyrystyczne i juz wiedzialam, ze to jest to :roll: Szkoda, ze zdecydowalam sie pod koniec pobytu, bo juz bylo malo czasu na kurs, ale zdazylam zanurzyc sie szesc razy. Po powrocie zapisalam sie na kurs OWD w Polsce. Skonczylam czesc teoretyczna i basenowa po czym zaszlam w ciaze. W zeszlym roku mialam dokanczac kurs, ale ceny byly konkurencyjne w Tunezji wiec zrobilam od poczatku, tym razem w CMASie. Mam nadzieje ze w te wakacje poplywam jak sie gdzies wybierzemy.
Papierologia trwa i trwa to trzeba sie jakos pocieszyc :wink:
W Polsce podobno pieknie jest w jeziorze Narty. Ponoc najczystsze miejsce w Polsce. Ogladalam zdjecia i bylam zdumiona jakie cuda mozna tam zobaczyc :o

ostry
05-05-2006, 14:53
renjul, wiatamy! :)

Jestes juz druga kobieta w tym watku ktora po nurkowaniu... zaszla w ciaze :lol: Juz wiecej zony na nury nie biore :wink:

ostry
05-05-2006, 14:55
renjul, a jak Ci sie w Tunezji nurkowalo?? Gdzie dokladnie bylas?

renjul
05-05-2006, 15:21
:wink: :D
Bylam a Mahdii. Nurkowalam z centrum nurkowym Cap Afrique. Jak to w arabskich centrach wysłuzony sprzęt ale symatyczni instruktorzy wygladający na kompetentnych :wink:
jak juz poogladalam kafelki w basenie czyli zrobilam powtorke z rozrywki wpuscili mnie do morza. W porównaniu z Egiptem tamtejsze wody nie wypadły imponująco. Byliśmy w maju, więc woda była dośc zimna. 18-nascie stopni na 10 - 15 metrach. Widocznośc może z osiem - dziesięc metrów. Ośmiornice, trochę kolorowych rybek. Było przyjemnie, ale szczerze mówiąc gdyby to było pierwsze miejsce pod wodą jakie zobaczyłam, chyba nie byłabym tak napalona na nurkowanie ;) Najgorszy był pierwszy moment kiedy wpadało się do wody i ta wlewała się pod piankę i kaptur. Wydawała się lodowata, dlatego podziwiam tych co nurkują w polskich wodach. Może i ja sie kiedys odważe. Aha, z fajnych rzeczy jakie mi sie tam przytrafily to bylo jak wynurzylismy się dalego od lodzi, a ta nie mogla zapalic i dryfowalismy dobre 10 minut zanim w koncu ja odpalili ;)

qdlaty
05-05-2006, 16:32
Renjul,
zapraszam nad Narty :)

Będę tam w Boże Ciało i weekendy lipcowe (jeśli budowa pozwoli).

Q.

renjul
05-05-2006, 17:54
Renjul,
zapraszam nad Narty :)

Będę tam w Boże Ciało i weekendy lipcowe (jeśli budowa pozwoli).

Q.

musze sie wybrac koniecznie, ale ode mnie to taki kawal drogi :-?

qdlaty
08-05-2006, 08:23
musze sie wybrac koniecznie, ale ode mnie to taki kawal drogi :-?

Ale na Zakrzówek masz blisko :)

Ja mam wszędzie daleko....

renjul
08-05-2006, 12:04
musze sie wybrac koniecznie, ale ode mnie to taki kawal drogi :-?

Ale na Zakrzówek masz blisko :)

Ja mam wszędzie daleko....

Tak 100 km
Blizej do Czorsztyna - ale tam widocznosc dochodzi do 3 m :wink:
Dwoch moich znajomych skonczylo niedawno kurs, wiec moze kogos uda mi sie namowic na wypad gdzies na Zakrzowek na przyklad. Kolega konczyl czesc na wodach otwartch na "koparkach" i mowil, ze zimno i nieciekawie.
A ty nurkowales juz w jez. Narty czy dopiero sie wybierasz? W kazdym przypadku mam nadzieje ze podzielisz sie wrazeniami :P

qdlaty
08-05-2006, 12:56
A ty nurkowales juz w jez. Narty czy dopiero sie wybierasz? W kazdym przypadku mam nadzieje ze podzielisz sie wrazeniami :P

Nurkuję co roku w ABC,
w tym planuję w całym sprzęcie (dopiero w sierpniu zeszłego roku zrobiłem kurs).

Jak na takie nurki w ABC to widoczność super!!!!!

renjul
08-05-2006, 13:39
Czyli to jednak prawda, ze tam jest super 8)
Masz jakas upatrzona baze, miejsca noclegowe?

qdlaty
08-05-2006, 14:11
Czyli to jednak prawda, ze tam jest super 8)
Masz jakas upatrzona baze, miejsca noclegowe?

Hmmm,
nie :)
Moja deść bliska rodzinka ma działkę nad Nartami.
Tak więc jeżdzę pod namiot.

renjul
08-05-2006, 14:33
aaaa szczesciarz :lol:
a ja wlasnie probuje wkleic zdjecia z jeziorka. ciekawe czy mi wyjdzie, bo robie to po raz pierwszy.
http://www.nurkowa-polska.pl/images/stories/Jeziora/nt16.jpg

renjul
08-05-2006, 14:37
skoro sie udalo, to jeszcze :D
http://www.nurkowa-polska.pl/images/stories/Jeziora/nt15.jpg
http://www.nurkowa-polska.pl/images/stories/Jeziora/nt17.jpg
http://www.nurkowa-polska.pl/images/stories/Jeziora/nt18.jpg
http://www.nurkowa-polska.pl/images/stories/Jeziora/nt1.jpg
[/img]

renjul
08-05-2006, 14:54
i jeszcze pare fotek z okolic Hurghady:
http://www.rafy.pl/galeria/dubiel2/foto0011.jpg
http://www.rafy.pl/galeria/dubiel1/foto0003.jpg
http://www.rafy.pl/galeria/dubiel1/foto0004.jpg
http://www.rafy.pl/galeria/dubiel1/foto0011.jpg
http://www.rafy.pl/galeria/buchowicz2/foto0016.jpg

leon30
14-05-2006, 21:14
Witajcie
Cieszę się, że jest taki temat jak nurkowanie na tym forum. Będę tu teraz częściej zaglądał.Kilka dni temu kupiłem działkę i boję się, że na nurkowanie zacznie mi brakować czasu :cry: .Nurkuję od ośmiu lat, głównie w naszych zimnych jeziorkach.Najczęściej na Lubelszczyżnie.Jestem instruktorem.W razie pytań polecam się

Pozdrawiam
Leon

qdlaty
15-05-2006, 08:57
Witajcie
Cieszę się, że jest taki temat jak nurkowanie na tym forum. Będę tu teraz częściej zaglądał.Kilka dni temu kupiłem działkę i boję się, że na nurkowanie zacznie mi brakować czasu :cry: .Nurkuję od ośmiu lat, głównie w naszych zimnych jeziorkach.Najczęściej na Lubelszczyżnie.Jestem instruktorem.W razie pytań polecam się

Pozdrawiam
Leon

No to witamy osobę kompetentną w sprawach nurkowych.
My się polecamy jeśli chodzi o sprawy budowlane. Ja przebrnąłem przez projekty, uzgodnienia, papiery itp.
Od lipca - fundamenty i ściany.

qdlaty
19-06-2006, 18:02
Hej,
zdaję relację z nurkowania w jeziorze Narty.

Trochę się zawiodłem,
przejrzystość jakieś 4 m do głębokości 10 m, potem kaszana aż do 20 m.
Baza NURTUR dobrze zorganizowana, pod wodą dwa trabanty, platformy, zatopiony las.

Milion ludzi - kąpiących się i nurkujących. Z drugiej strony jeziora znacznie więcej ryb i różnych roślinek.
Więc jak ktoś ma swój sprzęt to lepiej poszukać innego zejścia.

Qdlaty

renjul
04-08-2006, 14:40
Ja bylam w Egipcie, w Nuweibie. Nie nurkowalam duzo, zaledwie dwa razy, bo po pierwsze bardzo drogo, a po drugie nie zobaczylam tam wiele wiecej niz na mojej przyhotelowej rafie, ktora byla wrecz genialna. Typowa rafa barierowa ciagnaca sie wzdluz brzegu. Plywalam z fajka godzine w jedna i godzine w duga strone i nigdy nie doplynelam do jej konca. Byly plaszczki, rogatnice, stada kalamarnic, olbrzymie, popnad metrowej dlugosci, kolorowe ryby, ktorych nazw nie znam ;) Widzialam tez wielka rybe chirurga z ostrymi wyrostkami na ogonie, crocodille fish, lawice rozdymek. Skrzydlice byly na porzadku dziennym :) Gdyby ta rafa byla w Hurghadzie pewnikiem staloby tam kilka lodzi dowozacych turystow, a ze to byl Synaj to pustka kompletna. Wciaz jestem pod wrazeniem tego co zobaczylam, stad te przechwalki ;)