PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie prowizoryczne - jakie słupki



rafal9
04-03-2005, 19:01
Jakie powinny być słupki (drewniane) na ogrodzenie prowizoryczne na czas budowy.
Czy średnica 4 cm wystarczy, czy powinno być zdecydowanie więcej.
Jaka wysokość? Czy 2 metry wystarczy - zakładając, że 50 cm będzie w ziemii.

Czy siatka leśna nadaje się na takie ogrodzenie. Widziałem, że ma strasznie duże "oczka".

pattaya
04-03-2005, 19:35
Myślę,że najłatwiej i najtaniej będzie użyć stare stemple.

invx
04-03-2005, 19:39
jak sam napisales ogrodzenie prowizoryczne wiec raczej bez znaczenia co tam dasz, ale slupek z drewna 4x4 wys 200 to lekko masywnoscia nie przeraza :)) co najmniej te 6x6 no moe 5x5, i koniecznie je jakos osmoluj (koncowki ktore maja byc w zniemi) lub opal na ognisku, bo inaczej Ci moment zgnija. Co do siatki, to zazwyczaj ona jest stopniowana, tzn. ma rozne oczka od dolu chyba takie male 10x2 do najwiekszych na samej gorze 10x8 czy nawet 10x10. Mysle ze bedzie OK, Dlugosc slupkow 200 tez wystarczy, a nawet zadlugie (zalezy jak sie wkopywac beda) bo jak jakas ciezka glina o nie ma sensu ich 50 cm wkopywac, szkoda sil. :)

mdzalewscy
04-03-2005, 19:40
Czy średnica 4 cm wystarczy, czy powinno być zdecydowanie więcej.
Jaka wysokość? Czy 2 metry wystarczy - zakładając, że 50 cm będzie w ziemii.

Czy siatka leśna nadaje się na takie ogrodzenie. Widziałem, że ma strasznie duże "oczka".

- ja kopałem otwory i władałem słupki i przysypywałem ziemią i miałem problemy z wąskimi słupkami przy naciąganiu siatki, uważam iż 4cm to za mało
- może wystarczyć 4cm, ale trzeba wykopać otwór włożyć słupek i wlać betonu

Jacek Arafat
04-03-2005, 20:50
Ja dawałem słupki okorowane część która była w ziemi zasmołowana średnica 10 -15cm.Okładane kamieniami i ziemią wytrzymały cztery lata.4/4w betonie wytrzymają rok(myśle że zgniją w betonie)

invx
04-03-2005, 20:56
zamias je smolowac, truc srodowisko, lepiej i ekologiczniej jest koncowki opalic w ognisku, ja kwczesniej pisalem, az pojawi sie na slupku warstwa zweglonego drewna, zabezpiecza ona bardzo dobrze przed gniciem, jak rowniez przed mikorbami :wink:

Jarek.P
06-03-2005, 14:17
Podepnę się pod wątek ze swoim pytaniem: ile może kosztować używana siatka ogrodzeniowa i używane słupki stalowe? Jedno i drugie z rozbiórkowego ogrodzenia, stan dość dobry. Pojawiła mi się okazja nabycia czegoś takiego, ale ani obecny właściciel nie wie, ile za to wołać ani ja nie wiem, za ile takie używańce chodzą. Możecie coś zasugerować?


J.

bobo30
06-03-2005, 15:09
Może połowa ceny nowych, czyli około 10-12 zł za słupek i około 6-7 zł za siatkę (mb) zł.'

Co do ogrodzenia tymczasowego, my wzięliśmy drzewka wycięte na działce przed budową, dosyć grube, srednica koło 8 cm, i długie 2, 3 m to minimum. W ziemię trzeba je zakopać na co najmniej 70 cm, ale jesli mozna to nawet na 80, bo inaczej się chwieją. My ziemię wokół każdego słupka bardzo mocno i starannie ubijaliśmy warstwami. Mozna dać trochę kamieni, ale trzeba je mieć. Potem do slupków w 4 miejscach przywiązaliśmy siatkę leśną, oczko 14x14 lub 15x15. Stoi już 6 miesięcy. Moim zdaniem na prowizorkę budowlaną wystarczy, gapie i grzybiarze juz nie wchodzą na działkę. A dla złodzieja marny łup, a roboty dużo.

Jerzysio
06-03-2005, 16:46
Pattaya ma racje !
Jezeli masz stare stemple to wyjdzie najtaniej ( a i wytrzyma, ze 3 lata ).
Sam mialem stemple przez rok i po wyjeciu byly calkiem OK.
Pozdro
J

Jarek.P
07-03-2005, 12:59
Może połowa ceny nowych, czyli około 10-12 zł za słupek i około 6-7 zł za siatkę (mb) zł.'


Połowa... hmmm... szczerze mówiąc liczę, zwłaszcza w przypadku siatki na większy upust w stosunku do ceny siatki nowej. Może ktoś jeszcze się wypowie? Za ile przeciętnie chodzi używana siatka? I słupki?

rafałek
07-03-2005, 13:28
A może oprzeć się ceną złomu, ale nie wiem czy sprzedający na to pójdzie...