PDA

Zobacz pełną wersję : kontaktron - niby drobiazg ...



-iva-
04-03-2005, 21:52
No właśnie - niby drobiazg , a mam z nimi nie lada problem . Jak to umieścić na oknie i dzrwiach ? Patent wydawałoby sie znakomity , ale ...obie części kontaktrona mają do siebie dolegać i nie ma jak ich przyczepić do ramy okiennej ani do skrzydła drzwi i do futryny . Może jakies pomysły ?

thalex
04-03-2005, 21:59
A może na taśmie dwustronnie klejącej?
Odpowiedzialem pół żartem pół serio ale ciekawy jestem jakie to są kontaktrony?
Czy mógłbyś podać adres internetowy lub zdjęcie takiego kontaktronu?

Michał_B.
04-03-2005, 22:07
Proponuje zwykłym cjanopanem. :lol:

-iva-
04-03-2005, 22:09
To jest z taśma klejaca , ale one sa małe, i musza byc w jednej płaszczyźnie - a przeciez skrzydło okienne, czy drzwiowe zawsze "wystaje" poza futryne . A obie części tego kontaktrona sa równe i tej samej wielkości :(
Działałoby to, gdyby na przykład jeden przykleić do jednego skrzydła szafy , a drugi do drugiego . Wówczas się stykaja i jest ok . Ale po pierwsze do szafy raczej nie będę ich stosowac , a drzwi i okna nie w ten sposób do siebie dochodza :( Chyba kupiłam "szajs" :(
Zdjęcia nie mam , ale postaram się zrobić .

thalex
04-03-2005, 22:18
Najlepiej byłoby podłączyć miernik uniwersalny do kontaktronu i magnesem wypróbować jaki kontaktron ma "obszar czułości", sądzę, że może dochodzić do kilku centymetrów a w tedy nie byłoby chyba problemu przy oknach plastikowych a nawet i drewnianych.
A gdybyś nie dysponował miernikiem to działanie kontaktronu mozna usłyszeć; takie kliknięcie.

-iva-
04-03-2005, 22:23
Dzięki Thalex :))
Co prawda ja jestem "ona" ;) , ale sprawdzę jaki to ma "obszar" i zgłoszę :)

thalex
04-03-2005, 22:28
Dzięki Thalex :))
Co prawda ja jestem "ona" ;) , ale sprawdzę jaki to ma "obszar" i zgłoszę :)
No troszkę mi łyso bo nawet końcówka Twojego nicka wyraźnie określa Twój rodzaj. :oops: :oops:
Ale to się nie powtórzy :D :D

_ZBYCH_
05-03-2005, 07:09
Czujnik kontaktronowy montowany na taśmę dwustronnie klejącą nigdy nie będzie trwałym rozwiązaniem :(.
Poszukaj raczej kontaktronów przykręcanych.

Czujnik możesz przykręcić do ramy, a magnes od spodu okna i wtedy oba elementy się stykają :D

stary
05-03-2005, 08:21
No właśnie - niby drobiazg , a mam z nimi nie lada problem . Jak to umieścić na oknie i dzrwiach ?
Tutaj Zbych wkleił zdjęcie kontaktronów (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=526424&highlight=#526424) , najlepiej jak przeczytasz cały ten wątek, niecałe 8 stron :wink: Pozdrawiam

Jan Przestrzelski
05-03-2005, 16:11
ja bym zrobił tak.
Bańkę szklanną ze stykami umieszczem w przygotpwanej szczeliniena ramie w miejscu gdzie nie ma ramy stalowej.przewody przeciągam w okolicy łamanego zawiasu.Mognesik umieszczam w skrzydle okna tak by po zamknięciu jego pole magnetyczne znalazło się w zasięgu ztyków.Oba elementy zalewam klejem epoksydowym tak aby były chronione przed przesunięciem ..Ten sposób wydaje mi cię bardzo dyskretny.
Jeśli nie to ,zrezygnowałbym z kontaktronów a zastosował mikroprzełączniki zamaskowane we wnętrzu ramy,tak aby dźwignia zwalniana była po otwarciu skrzydło.Mniejszy kłopot.