PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt zagospodarowania działki



MarzannaPG
05-03-2005, 18:30
Witam! Zgłaszam się po poradę.
Nagle po dwóch latach od pozwolenia na budowę domu a w związku z wystąpieniem o pozwolenie na budowę garażu, okazało się, że mam źle zrobiony projekt zagospodarowania działki - nie podoba się starostwu coś co podobało się gminie! :-? . Szczegóły tutaj: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40019

Pytanie pierwsze: ile obecnie kosztuje zrobienie projektu zagospodarowania terenu? (widełki!) Czyli ile wy zapłaciliście?Może Wrocław poleci mi tanich projektantów?

Pytanie drugie i szersze: co powinien zawierać taki projekt, żeby na okrągło nie zamawiać od nowa aktualnej mapki do celów projektowych i nie ubożeć o koszta projektanta? Wiem, że dom (już jest), że garaż (też jest, ale niezwymiarownay!), że butla gazowa naziemna(też jest). Usłyszałam, że powinny być nitki przyłączy. Jakie? Gazowa też? Wodna też?- którą to mam w projekcie wodociągu, na który jest osobne pozwolenie i osobny dziennik budowy? Czy coś jeszcze mi radzicie?

Pytanie trzecie i ostatnie: Jak wygląda inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza? Na czym się ją wykonuje? Nie mówicie, że na kolejnej aktulanej mapie do celów projektowych, bo mnie coś trafi!
:evil:

geguś
05-03-2005, 18:46
Witam :)
podbijam :D:D
Pytanie pomocnicze:
-ile kosztuje nadzór budowlany na dolnym śląsku, lub dokładniej w byłym jeleniogórskim?
Wystarczy +/-.

MarzannaPG
05-03-2005, 21:16
Ja wiem, że wczoraj zabalowaliście na spotkaniu forumowym, ale dwie aspirynki i... do dzieła, kochani! Ludzie w potrzebie na was czekają :D :D

MarzannaPG
06-03-2005, 21:43
Nie mam wyjścia - muszę podbijać, bo inaczej spadnę bez odpowiedzi! :( HEJ, NIKT NIE ROBIŁ OSTATNIO PROJEKTU ZAGOSPODAROWANIA DZIAŁKI?

07-03-2005, 09:24
Nie wiem czy to dużo Ci pomoże, ale w Rzeszowie architekt zrobił mi zagospodarowanie działki i adapytację budynku do warunków miejscowych za 700,00 netto.
:) :P :)

robert_72
07-03-2005, 09:42
Ja robie PZ za 500PLN :D

Jacek69
07-03-2005, 15:49
Z ceną nie pomogę ale jeśli chodzi o zawartość PZ to przyłącza rzeczywiście muszą być. Jeśli masz szambo to oczywiście też.

MarzannaPG
07-03-2005, 20:50
Dzięki, że się ktoś odezwał do biednej umęczonej inwestorki! :D Również na priva - dzięki ogromne!
Dziś jestem po rozmowach z gościem od mapy do celów projektowych. Nie jest pazerny na pieniążki więc wbrew sobie, w ogóle skrytykował pomysł robienia mapy do tak bzdurnej rzeczy jak tylko zwymiarowanie budynku garażowego, który juz wcześniej wraz z domem został wrysowany na projekt zagospodarowania, gdzie z oczywistych przyczyn nie było wymiarów - nie staraliśmy się o pozwolenie, nie było projektu itp.
Poradził, by mi projektant po prostu dopisał te wymiary i tyle. Coś podbnego oględnie zasugerowała mi miła pani w starostwie, ale nie zajarzyłam. Inaczej za każdym razem (jeszcze czeka nas butla z gazem) będziemy musieli kupować mapę. Problem pojawił się gdzie indziej - nie ma już tego projektanta od naszego projektu zagospodarownia i wymiary naniesie inny - może ten wic przjedzie - zobaczymy!

Ultima
17-03-2005, 21:03
Ja umowilem sie na 350 PLN netto za projekt zagospodarowania dzialki i zmiany w projekcie gotowym. Zakres prac obejmuje wrysowanie drzwi w projekcie i likwidacji okna w projekcie oraz wrysowanie domu na mapę do celow projektowych wraz z projektem szamba i podlaczeniem tegoz szamba do domu. Generalnie ma byc wszystko ok dla potrzeb pozwolenia na budowe.
Dodam jeszcze, ze cena jest zanizona w stosunku do powszechnie panujacego cennika , gdyz pani ktora to wszystko robi to znajoma mojej matki.