PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka max.odległość kominka od komina?



WIEWIÓRA
06-03-2005, 09:27
Cześć. Drodzy forumowicze , wypowiedzcie się , jaka może być największa odległość kominka od komina . Chciałabym " podłączyć się" z kominkiem do komina ,który jest w kuchni .Oczywiście po drugiej stronie ściany.Nadzorca nawet przesunął komin (na planach) ,żeby było bliżej .
Jak wiadomo babie trudno dogodzić :wink: ,ja chciałabym odsunąć kominek jeszcze dalej i nie wiem czy tak się da.Będę wdzięczna za rady.
Pozdrawiam :D

jarator
06-03-2005, 16:52
pytanie;
jaki przekrój przewodu kominowego
jaka jest ta chciana odległość.pozdrawiam .HEJ

WIEWIÓRA
06-03-2005, 18:12
Cześć. W opisie mam komin trójdrożny , wkład ze stali nierdzewnej fi 130.
Przesunąć chciałabym o jakieś 2 metry ale ... co z ciągiem czy będzie dobry?

Jarzeb
06-03-2005, 20:09
witam
mam podobna sytuacje
od sciany z kominem chce odsunac kominek na jakies 1,5m
wykonawca (monter wkladu) nie widzi przeciwskazan
pzdr

jarator
06-03-2005, 20:33
przekrój komina fi 130 jest przekrojem powiem małym,musisz szukać kominka zwyjściem spalin fi 150 max fi180 ,najlepiej żeby był przyłączony na wprst komina,nie bokiem do komina,jeżeli zdecydujesz się oddalić od komina,to muszą za tym przemawiać względy techniczne,anie estetyuczne zawsze można tak zaprojektować kominek aby był ładny i praktyczny.pozdrawiam Hej

Janussz
06-03-2005, 21:28
Fi 130 jest przekrojem przymałym, a Ty jeszcze chcesz odsuwać kominek? Będą kłopoty bez wzmacniacza mechanicznego ciągu.

WIEWIÓRA
07-03-2005, 19:49
Cześć.Wielkie dzięki za rady .Chyba jednak będę musiała postawić jeszcze jeden komin dla kominka :-? .Mój nadzorca mówi ,że to żaden problem , ale koszty dodatkowe są :cry: .No cóż chciało się domku to teraz trzeba płacić. :wink:
Pozdrawiam

RAfi78
31-12-2008, 10:12
Witam,
Czy ktoś może zna maksymalną dopuszczalną odległość usytuowania kominka od komina? Jakiej długości powinien być prowadzony poziomy odcinek przewódu spalin, i czy powinien być pod jakimś kątem?

U mnie wygląda to tak że jedynym miejscem na kominek jest miejsce oddalone jakieś 3,5 metra od komina.

cienki66
31-12-2008, 10:18
Chyba coś za daleko i to bardzo.
Miejsce na kominek projektuje sie przy kominie.

Pozdro

coulignon
31-12-2008, 10:19
http://images32.fotosik.pl/422/f4a8aec2034c5be5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

U mnie jest tak. Ciężko nazwać kominkiem ale koza jest 3,5 m od komina i ciagnie jak odkurzacz.

Forest-Natura
01-01-2009, 12:29
Witam.
Nie ma żadnego przepisu ani zaleceń tyczących się przyłącza kominkowego.
Najrozsądniej jest stosować się do zaleceń producenta wkładu i uwierzyć w doświadczenie wykonawcy (dobrego i sprawdzonego)
No a dla przykładu podam np. sytuację w której pomiędzy wkładem jest kilka metrów, wijących się czasami okrutnie, kumulacyjnych kanałów szamotowych...
Z drugiej strony są kominki potrzebujące jak najkrótszej drogi spalin, takiej o długości 1-1,5 m, np. kominki otwarte czy "olbrzymiaśne" wkłady panoramiczne.
Należy sobie zadać pytanie - jak kiedyś wyczyścić taki przewód. Bo kiedyś trzeba będzie to w końcu zrobić i zawczasu zaplanować odpowiednie rozwiązanie techniczne. No i pomyśleć o bezpieczeństwie...przede wszystkim.
Pozdrawiam.

RAfi78
02-01-2009, 06:42
A może ktoś z Was ma namiar na jakąś zaufaną ekipę monterską, która zamontowała by kominek z płaszczem wodnym ?

pierwek
02-01-2009, 12:48
rozumiem że koszty dojazdu nie grają roli? :P

Roomel
27-09-2016, 11:28
Witajcie, początkowo miałem mieć kominek przy samym kominie (Komin Shiedel rondo plus fi 200), jednak ze względów praktycznych chcemy go przenieść obok, a w miejsce kominka umieścić tv tak żeby był naprzeciwko kanapy. Czy można takie coś zrobić? 368575

Kominki Piotr Batura
27-09-2016, 11:43
Ja bym tak nie podłączył. A dlaczego nie możesz zamienić TV z kominkiem?!

Roomel
27-09-2016, 12:07
Tak miałobyć początkowo, ale wtedy TV nie będzie naprzeciwko tylko z boku (naprzeciw tej ściany będzie kanapa, więc wygodniej by było jakby tv był naprzeciwko obok komina) :)

Kominki Piotr Batura
27-09-2016, 13:08
No tak, ale może się okazać, że na kominek będziesz mógł tylko patrzeć, a z Tv będzie się dymić...;)
.
Zastanów się jeszcze, czy mała niedogodność w usytuowaniu TV, nie będzie lepsza od błędów w sztuce budowlanej i epopeja z każdorazowym otwieraniem drzwi kominkowych. Jak mimo wszystko, wbrew logice i zasadom tak zrobisz, będzie poddymiać...

DUNTE
28-09-2016, 05:52
Rura położona w ten sposób będzie bardzo podatna na osadzanie sadzy, ponadto będzie trudna do wyczyszczenia.
2 opcja podpowiadana przez Pana Piotra jest lepsza i ku niej bym się skłaniał, lecz również pojawi się problem z drzwiczkami wyczystkowymi do komina gdyż zostaną zablokowane bokiem wkładu. Wyczystkę będzie trzeba prawdopodobnie przerobić.

Roomel
29-09-2016, 17:42
Dzięki za porady, zrobię kominek przy kominie.. A z tą wyczystką - żeby jej nie przenosić, to myślałem żeby tu jakąś małą półkę zrobić na drewno do kominka z karton gipsu (niestety zbyt późno się zorientowałem że mogła by być w innym miejscu).. :)

dbx
29-09-2016, 18:20
Dzięki za porady, zrobię kominek przy kominie.. A z tą wyczystką - żeby jej nie przenosić, to myślałem żeby tu jakąś małą półkę zrobić na drewno do kominka z karton gipsu (niestety zbyt późno się zorientowałem że mogła by być w innym miejscu).. :)

Mógłbyś, dokładniej opisać jak ma wyglądać kominek ?

Kominki Piotr Batura
30-09-2016, 07:43
Dzięki za porady, zrobię kominek przy kominie.. A z tą wyczystką - żeby jej nie przenosić, to myślałem żeby tu jakąś małą półkę zrobić na drewno do kominka z karton gipsu (niestety zbyt późno się zorientowałem że mogła by być w innym miejscu).. :)Wyczystkę można przenieść.