PDA

Zobacz pełną wersję : używane słupki ogrodzeniowe - warto?



Gajoss
15-10-2016, 21:01
Hej, mam pytanie:

Mój brat chce ogrodzić działkę i okazyjnie może odkupić słupki wykopane razem z bryłą betonu. czy warto/czy można wykorzystać takie słupki?
Jeśli tak, to czy trzeba je osadzać w jakiś specjalny sposób?

dziekuję za podpowiedzi

wiesiek6308
16-10-2016, 18:59
Tak warto o ile nie są pordzewiałe i cena jest dobra . Nie ma innego sposobu osadzania takich słupków trzeba po prostu obić stary beton i tyle.

forgetit
16-10-2016, 19:03
Umorduje się strasznie, a efekt będzie marny. Nowy słupek kosztuje 15-20zł. Ta cena okazyjna to ile? 5zł?
Trzeba wykopać dziurę, żeby upchnąć ten beton i dolać nowego. Wypionowane takich wynalazków to też będzie sztuka, od tego pewnie każdy będzie miał inną wysokość.

jacek.zoo
17-10-2016, 14:59
Umorduje się strasznie, a efekt będzie marny. Nowy słupek kosztuje 15-20zł. Ta cena okazyjna to ile? 5zł?
Trzeba wykopać dziurę, żeby upchnąć ten beton i dolać nowego. Wypionowane takich wynalazków to też będzie sztuka, od tego pewnie każdy będzie miał inną wysokość.

Niekoniecznie, ja wykopywalem swoje i tez mialem z tym problem. Ale rozwalilem mlotkiem, jedno celniejsze albo dwa mniej celne udezenia mlotem 5kg i betonu nie bylo. A byly dosc solidnie zabetonowane, na jeden slupek dwa 25kg worki gotowej mieszanki betonowej.

Podejzewam ze od udezenia slupek oddawal jakies drgania czy cos bo beton ewidentnie rozrywalo jakby od srodka

wiesiek6308
17-10-2016, 18:49
Beton od słupków łatwo się odbija wystarczy młot 3 kg.

forgetit
17-10-2016, 19:08
Ocynk, czy inne zabezpieczenie złazi razem z betonem,

admiralbar
17-10-2016, 19:50
To ma być docelowe ogrodzenie, czy byle było ? Jak i czym je przewiezie skoro są z betonem, ile pracy będzie wymagał za i rozładunek i późniejsze wkopanie i poziomowanie słupków. Jeśli cena to koszt stempla, czyli ok 4-5 zł to można się pobawić, powyżej bym się nie brał.

Teraz opowieść jak to jest z takimi pseudo oszczędnościami na moim przykładzie :
Znalazłem na OLX używane deski szalunkowe - cena chyba 200 czy 250zł za m3. Załatwiłem transport za jakieś rozsądne pieniądze. Pojechaliśmy, no dechy nawet ładnie się prezentują, tylko facet mówi, że wczoraj musiał kilka zabrać bo mu piach przywieźli - ale bus umówiony nie będę już się wycofywał, w sumie to pare desek (odliczone za braki). Zapłaciłem, zadowolony bo jeszcze 50 zł urwałem :) Ładujemy, mniej więcej od połowy kupki deski były coraz krótsze ale co zrobić - widziały gały co brały. Umachaliśmy się solidnie we 2 przy załadunku a to jeszcze trzeba u mnie na działce zrzucić. NA dworze 30`C bo to lipcowe upały więc ja i busiarz ręce po kolana . Ale co tam myślę - wyszło mnie chyba po 300 czy 350 zł/m3 :) NA drugi dzień jak zacząłem je oglądać już na spokojnie na działce to chyba najlepszy interes zrobił ten co sprzedawał, potem busiarz a najgorszy ja. Deski takie sobie, dużo krótkich, a jak coś z nich robiłem to jest dużo odpadu bo albo za krótka albo 50 cm za długa Jakbym wiedział, że tak będzie to bym kupił deski na składzie, może i droższe, ale ładne, długie i bez dodatkowej pracy.
Przemyśl kolego tą oszczędność, żebyś nie wyszedł na tych słupkach jak ja na deskach :)

wiesiek6308
18-10-2016, 18:55
Ocynk, czy inne zabezpieczenie złazi razem z betonem,
Jeżeli ocynk zejdzie to g. a nie ocynk a stosowanie na metal choćby farby w miejscu gdzie ma być betonowane jest wręcz szkodliwe.

mariannaple
20-10-2016, 12:25
Pytanie, czy obicie betonu jest w sumie opłacalne (biorąc pod uwagę również czas, jaki trzeba będzie na to poświęcić).

Gajoss
22-11-2016, 21:01
Dziękuję za wszystkie spostrzeżenia.... brat odpuścił sobie po kilku słowach Głosu Rozsądku ;)