PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz płynny



Mira
07-01-2002, 22:46
Czy ktoś z Was ma instalację na gaz płynny.Chciałabym poznać opnię.

Darek
08-01-2002, 06:55
Mam od roku zbiornik z BP (2700 l). Tankowalem juz cztery razy. Gdy zastanawialem sie nad dostawca zadzwonilem do Gaspolu i BP. Gaspol do dzisiaj sie nie skontaktowal :smile:. Z BP przyjechal konsultant i dogadalismy wszystko w dwa spotkania. Co trzy miesiace musze sprawdzic poziom gazu i to wszystko. Jeszcze jedno zbiornik dzierzawie - nie musze myslec od badaniach technicznych, ale to kosztuje ok. 160 zl na kwartal.

09-01-2002, 11:20
Do Darka:
A dlaczego nie olej opałowy?

Pozdr.
Wladek

Dave
09-01-2002, 11:51
Ja tez zdecydowalem sie na gaz plynny a nie na olej opalowy bo:
wykonanie zbiornikow na OO jest kosztowne czy to beda w ziemi poza domem czy w domu, kociol trzeba czesciej ustawiac (po kazdym tankowaniu zbiornikow), gaz plynny mozna wykorzystac do kuchenki gazowej w kuchni, latwiej "przestroic" kociol z gazu plynnego na ziemny w przyszlosci.

09-01-2002, 11:59
(Ja tak z czystej ciekawości, bo u mnie jest gazociąg.)

Wydaje mi się, że zbiornik na olej jest tańszy i mniej kłopotliwy niż na PROP-BUT (nie stoi taka kobyła na działce)
Co do kuchni gazowej to masz rację. A czy porównywaliście ceny tych paliw?

Pozdr.
Wladek

Darek
10-01-2002, 07:43
Ceny paliw porownywalem ale w 1999 i wtedy zapadla decyczja o gazie. Porownywalem ceny kotlowni olejowej i gazowej. Porownywalem powierzchnie zajmowana prze kotlownie olejowa i gazowa - buduje dom do mieszkania dla siebie, a nie dla pieca. Porownywalem minimalne moce piecow - mam maly domek i potrzebuje "malego" pieca, a "olejowki" zaczynaja sie od ... kW. Zona i ja jestesmy przyzwyczajeni do gotowania na gazie i na razie nie chemy wymieniac garnkow. Dochodza jeszcze argumenty podane przez Dave'a.

Zbiornik na olej JEST tanszy, ale musisz go kupic, a na gaz mozna dzierzawic. Zbiornik na gaz mozesz postawic za garazem i otoczyc zywoplotem (oczywiscie w rozsadnej 5-cio metrowej odleglosci).

pozdro

macp
14-06-2002, 08:59
Potrzebuję pomocy w wyborze dostawcy gazu płynnego do ogrzewania domu. Gaspol ma najkorzystniejsze warunki dzierżawy zbiornika ale co z jakością usług i gazu - w porównaniu z np. Shellem czy BP?

miazgociąg
16-06-2002, 00:49
Na gaz jest Polska Norma wię jakość musi być zapewniona różnice polegają na cenie gazu i sposobie użytkowania zbiornika .Generalnie wszędzie jest drogo a na dodatek jak przeczytałem umowę na dostawę gazu to miałem wrażenie ,że biorę duży kredyt w bezdusznym banku .Klient to odbiorca który jak podpisze to ma grzecznie brać ustaloną hipotetycznie ilość gazu za wszystko słono i terminowo płacić i nie próbować oszczędzać na zużyciu do tego cała masa kruczków natury prawnej.Ponieważ lubię wolność wybieram olej opałowy .Kotłownia trochę droższa ale powinna się szybko zwrócic .Zbiornik będzie mój , nie będę nikomu nic płacić, a olej kupię tam gdzie bedę chciał .No i nie podpisuję żadnych upokażających umów ze zwykłymi handlowcami .

godul1
17-09-2002, 10:32
On 2002-06-14 09:59, macp wrote:
Potrzebuję pomocy w wyborze dostawcy gazu płynnego do ogrzewania domu. Gaspol ma najkorzystniejsze warunki dzierżawy zbiornika ale co z jakością usług i gazu - w porównaniu z np. Shellem czy BP?

nie wybieraj shell'a. Podpiszą z tobą złodziejską umowę. na dzień dobry zatankują ci gaz po cenach rynkowych (czyli coś w okolicach zlotowki) a nastepne tankowanie bedzie po cenie shell'a dla tych co podpisali z nimi cyrograf. w tej chwili gdy na rynku można kupić gaz za złotówkę(np. w firmie Continental)shell dyktuje swoim klijentom cenę w okolicach 1,50zł. Najlepiej kupić zbiornik na własność (koszt około 6000zł) i zamawiać gaz niezależnie.

Metal
17-09-2002, 23:17
Jutro, a właściwie to już dzisiaj ekipa z Gaspolu montuje mi instalację zewnętrzną gazu. Moje doświadczenia z tą firmą są zgoła odmienne od przeżyć Darka - póki co bardzo pozytywne. Przedstawiciel zadzwonił do mnie co prawda po tygodniu od zgłoszenia, ale bardzo za to przeprosił - był chory. Potem juz wszystko prosto i sprawnie. Jak będzie w trakcie eksploatacji, to się okaże.
A teraz trochę może efektów s.f. Otóż Gaspol montuje (od około miesiaca) na instalacji gazu płynnego gazomierz, według którego płaci się za zużyty, a nie magazynowany gaz. I żeby było śmiesznie to ten gazomierz sam porozumiewa się (chyba GSM-em) z centralą, czyli żaden "pan z gazowni" nie chodzi.
Są to informacje od monterów, którzy odwiedzili mnie wczoraj, by dokładnie omówić wykonanie wykopów.

Dla mnie jest to mały szok i jeszcze nie wiem czy to dobrze czy źle.

Pozdrowionka

Dave
18-09-2002, 10:16
Chyba nie za dobrze - bo nie mozesz wybrac sobie daty zakupu gazu wtedy jak cena jest korzystna... Jaka cene gazu ci beda podawac na fakturze..?

D.

Alanta
18-09-2002, 10:32
Mnie też ten temat bardzo interesuje. Zbiornik będę chyba dzierżawić, bo za parę lat mają nas podłączyć do gazowej sieci miejskiej, więc chyba nie ma sensu kupować na parę lat (chyba, ze da się go sprzedać ?)
Napiszcie coś więcej, czy umowę da się negocjować ? Widziałam na stronach gaspolu i BP, że mają formularz do zamawiania dostawy gazu, więc nawet dzwonić nie trzeba :smile:.
Gdzie można dowiedzieć się o ceny gazu ?

Rad-T
18-09-2002, 12:49
Witam
A jak wyglada oferta cenowa poszczegolnych firm ? ma ktos moze takie zestawienie - koszty dzierzawy, instalacji .. etc ?
W sobote mam wizyte gaspolu i dopiero zaczynam porownanie...

Pozdrawiam
Rad-T

Dave
18-09-2002, 12:58
Moze nie zestawienie ofert ale wnioski:
1. Najnizszy koszt instalacji: Gaspol (501zl) gdy przylacze jest do 10m (przy dluzszym nieco drozej ale i tak Gaspol wygrywa).
2. Najnizsze koszty dzierzawy: BP (366zl rocznie), ale instalacja u BP najdrozsza (1070zl) - za to nie ma ograniczenia w dlugosci przylacza.

D.

Griszka
18-09-2002, 14:31
Ja też jestem w temacie LPG. Testowałem oferty Gaspolu, ShellGas, BP Gas oraz Progaz Eurogaz pod różnymi względami. Jak znajdę czas to forwardnę wam na forum ich oferty.
1. ShellGas jest najdroższy pod kątem gazu. Mimo że pozostałe rzeczy mieli ceny duopolowe (nie taniej niż konkurencja) to minimalny okres zawarcia umowy to 7 lat. Jeden plus że można nie płacić dzierżawy a zapłącić zwrotną kaucję za zbiornik. Ceny z sufitu za gaz. Terminy długie.
2. BP Gas - liczą instalację + projekt osobno zupełnie nie konkurencyjnie - zdzierstwo. Negocjowałem mailem - ale gość nb sales z Krakowa na końcu napisał, żebym sobie poszukał innej firmy co uczyniłem. Terminy luzackie - projekt za 3 tygodnie etc. Jeśli zobowiążesz się do pobierania gazu 5000 litrów rocznie - dzierżawa roczna za darmo - ale wy nigdy nie zużyjecie 3500 litrów - więc bzdura. Ceny gazu publikowane w RP piątkowej.
3. Gaspol - dają z warunkiem że trzeba pobrać 22,5 tys litrów a potem umowa nowa. Sęk w tym jak nie wykorzystasz 22,5 tys litrów w ciągu 5 lat to płacisz karę i w sumie gaz cię wynosi drogo. Ceny gazu publikowane w RP piątkowej.
4. Eurogaz - mam nadzieję że się nie oszukałem. Ceny na poziomie, to co ma konkurencja jest w tej samej cenie u nich. Ceny gazu mniejsze. Gość konkretny i krótkie terminy. Dzierżawa miesięczna 45pln net. Termin 3 dni (projekt) i instalacja w dniu uprawomocnienia się pozwolenia na budowę.

Wy sobie wybierajcie co chcecie - to mój wybór i moje opinie testowania wszystkich graczy gazowych na rynku.

Griszka
18-09-2002, 14:38
jeszcze jedna sprawa:

1. nie patrzcie na ceny pierwszego zalania zbiornika - a ceny z infolinii tych firm nt bieżących cen gazu LPG - pytajcie czy to już cena zimowa czy letnia (Shell miał cenę która wyglądała na ziomową a była latem :-(
2. pytajcie o koszty zerwania umowy np. z okazji inauguracji gazociągu mafijnego (czytaj pgnig) - to też może być szok.
3. nie zobowiązujcie się do zużycia gazu - nigdy nie wiadomo - a kary potworne


pozdr

EM
18-09-2002, 15:29
Ja po porównaniu ofert wybrałem Progas-Eurogas. Potwierdzam: gośc konkretny, słowny, instalacja przebiegła bez problemów, ceny do strawienia i konkurencyjne do opisywanych tu firm. Okolice DC

Dave
19-09-2002, 09:00
Progas-Eurogas ma tez dosc interesujaca oferte. Instalacja stosunkowo niedroga i dzierzawa rowniez. Ja jednak wybralem BP bo - najnizsza dzierzawa (25zl netto miesiecznie) i jestem zwolniony z niej jak zatankuje 3000l gazu rocznie (czemu ktos mowil o 5000 ?). Poza tym w umowie mam ze oplata dzierzawna nie zmieni sie wiecej niz inflacja (niektore firmy, np. Gaspol nie maja takiego warunku w Umowie). Aha - mi gosc z Progasu obiecywal dzierzawe 40zl netto za miesiac - wiec pewnie duzo zalezy od naszych zdolnosci negocjacyjnych a ceny nie sa ustalane odgornie ale zaleza od danego przedstawiciela i jego woli. Warto wiec negocjowac.

D.

Griszka
19-09-2002, 13:05
oto przykład: z maili od BPGAS

Panie Griszka,
moja propozycja jest w skali czasu jest lepsza bo proponuje Panu opcje
dzierzawy 1 zl - od razu, pod warunkiem gwarancji zuzycia w umowie 5000l
rocznie.


na ostatniej wersji wymiany mailowej gosc z BP GAS napisał:
"rozumiem, że znalazł Pan już innego dostawcę gazu....."

godul1
20-09-2002, 11:10
On 2002-09-18 13:49, Rad-T wrote:
Witam
A jak wyglada oferta cenowa poszczegolnych firm ? ma ktos moze takie zestawienie - koszty dzierzawy, instalacji .. etc ?
W sobote mam wizyte gaspolu i dopiero zaczynam porownanie...

Pozdrawiam
Rad-T


Znalazłem producenta zbiorników. Butlę 2,7m sześc. można tam kupić za 4200+ VAT to jest mniej więcej tyle co kaucja jaką zapłaciłem 5 lat temu shelgazowi. jeśli chodzi o ceny gazu to w okolicach warszawy można w tej chwili zamówić propan za cenę 1,10 za litr Brutto. w shelgazie chcą za litr 1,57. Jak postraszyłem że w takiej sytuacji gotów jestem zerwać umowę to dostałem 10 gr rabatu na litrze jednak na jednym tankowaniu i tak jestem do tyłu jakieś 700 zł. koszt zerwania umowy w przypadku shellgazu to ok 1500 zł (koleś z shella nie chciał mi przesłać aktualnego cennika bez oficjalnego wniosku na piśmie)
Zastanawiam się nad zerwaniem umowy albo podrobieniem plombownicy i tankowaniem do butlu shella gazu od innego dostawcy.

Griszka
20-09-2002, 16:02
Ja dzisiaj podpisałem umowę z Progaz. Mam nadzieję że nie będę żałował. Projekt w 3 dni (zima tuż tuż) a po drugie to dostałem płytę pod zbiornik w cenie.
Oznacza to m.in że nie będę musiał wołać ekpiy i wylewać z betoniarki podstawy, kopać fundamentów etc. Goście przyjadą ze zbiornikiem i z płytą. W moim przypadku to jest wygodniejsze bo na miejscu budowy nie ma już robotników.
Pozostałe obowiązki tak jak inni.

Rad-T
22-09-2002, 16:12
Witam
Jestem wlasnie po rozmowie z Gazpolem i maja oni teraz promocje na montaz i zalatwienie papierow (wersja full 1900-2200) poza tym wprowadzili opcje oplaty miesiecznej za zuzyty gaz, wiec na pocatku odpada inwestycja pieniazkow w napelnienie butli. W tym wypadku cena gazu jest ustalana raz na rok (teraz do 31 Maja 2003). Aha cena promocyjna na instalacje jest uwarunkowana odebraniem pewnej ilosci gazu w nieokreslonym czasie ale jak sie okazuje jest to do negocjacji (poczatek rozmow 22.000 litrow - koniec 15.000 litrow). We wtorek spotkanie z Eurogaz-Progaz.

Zobaczymy :smile:

miazgociąg
23-09-2002, 23:03
Wydaje mi się że z tym rozliczaniem gazu poprzez stan licznika to raczej zły pomysł.Moje doświadczenia z Gaspolem są złe poproś o umowę do wglądu .Jak ją przeczytałem to odechciało mi się ich gazu.Nie wiem jak to jest z innymi firmami, ale mam jeszcze doświadczenia z BP.Te są dużo bardziej pozytywne umowa dużo lepsza choć nie pozbawiona wad .Rad-T opcja Gaspolu -Full kosztuje w BP 1700 PLN netto dzierżawa zbiornika 4850 l 450 netto . Przez pierwszy rok z niej zwalniają ,póżniej jak kupisz 3000 l to też zwalniają przez następny rok.Bałagan w BP mają jak wszędzie