PDA

Zobacz pełną wersję : budowa kojca



ewa.ko
08-03-2005, 09:09
Chcemy wybudować kojec dla psa. Czy prawnie możemy go postawić przy granicy z sąsiadem. Mamy tam miejce i mógłby sobie mieszkać. Wspomnę,że za płotem sąsiad ma taras część ogrodową domu. Czy to nie będzie kolidowało z prawem?

MarzannaPG
08-03-2005, 19:07
Nie znam się na aspektach prawnych, ale widywałam kojce przy granicy z cudzą posesją, chociaż zasady dobrego wychowania i przyzwoitości pewnie nakazywałyby zapytanie sąsiada o zgodę. Druga sprawa to, że pies najlepiej czuje się w pobliżu furtki, ogrodzenia wychodzącego na drogę, bo może tam spokojnie realizować swoją naturę stróża. Zamknięty gdzieś w kącie działki z dala od miejsc, gdzie się coś dzieje, zwłaszcza istotnego dla domostwa (przybycie obcych pod furtkę), będzie prawdopodobnie wyżywał się na psie sąsiada i samym sąsiedzie, 'uprzyjemniając' mu pobyt agresywnym szczekaniem ilekorć się pojawi w jego polu widzenia i 'czucia'. A pozbawiony jakiegokolwiek kontaktu ze światem 'zewnątrz' zdziczeje i zgłupieje, zacznie traktować kojec jako swoje terytorium a ludzi chodzących po działce jako tych z 'zewnątrz".

KonAn
08-03-2005, 19:38
Nie ma prawnych przeciwwskazań co do takiej inwestycji.Sąsiad może ewentualnie dochodzic swoich praw na drodze sądowej.Pozostaje ,,tylko" kwestia norm społecznego współżycia.Ja osobiście nie chciałbym mieć takiego sąsiada,który podtyka mi pod nos taką niespodziankę.Podejrzewam,że zmieniłbym swoje wyznanie na mojżeszowe,czyli ,,oko za oko... ".