PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebny fachowiec



kecaj84
17-10-2016, 08:22
Witam. Poszukuje fachowca z okolic Dopiewa k/Poznania.Znającego się na ogrzewaniu podłogowym. Chodzi o mała konsultacje, a być może tez mała przeróbkę. Kontakt mailowy: [email protected] tel: 606946181

kecaj84
17-10-2016, 08:58
[QUOTE=kecaj84;7307449]Witam. Poszukuje fachowca z okolic Dopiewa k/Poznania.Znającego się na ogrzewaniu podłogowym. Chodzi o mała konsultacje, a być może tez mała przeróbkę. Jeśli to nie problem Prosze o nr kontaktowy:) można tez skontaktować się mailowo ze mną: [email protected] lub tel: 606946181

Konsultant Viessmann
17-10-2016, 11:00
Witam,

polecam jedną z naszych firm partnerskich. Spis firm z okolic Poznania znajdziesz TUTAJ (http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=pozna%C5%84)

Mogę dopytać w jakiej sprawie potrzebujesz konsultacji?
Masz już wykonane ogrzewanie? Czy dopiero będziesz je zlecał?

Pozdrawiam,

kecaj84
17-10-2016, 18:53
Witam. Dom jest nowy, mieszkamy w nim od 3 lat. Problem opisywałem we wcześniejszym moim poście. Podłogówka jest na parterze i poddaszu. Problem polega na tym iż nie grzeje ona tak jak się należy. Kiepsko dogrzewa poddasze, łazienka zaś na poddaszu to tragedia. Kiedy delikatnie przestawię jeden z termostatów przylgowych uruchamiających pompę przy mieszaczu, poddasze grzeje lepiej, zaś parter gorzej. To tak w skrócie. w szafkach na parterze i poddaszu zamontowane mam dziwne mieszacze. Śmiem twierdzić ze one są tego przyczyna, zresztą już mi ktoś to zasugerował. Zdjęcia z szafek postaram się wrzucić jutro. Jeśli masz kogoś kto byłby chętny rzucić na to gołym okiem, było by git;-) być może będzie to kwestia ustawień, a być może trzeba będzie coś przerobić. rozumiem że nie fajnie jest coś po kimś poprawiać, ale jeśli jest to konieczne to trzeba będzie działać. W grę wchodziłoby oczywiście spotkanie na miejscu, konsultacja, no i wiadomo że pokryje tez koszt dojazdu;-)

kecaj84
17-10-2016, 18:59
Dorzucam foty z szafek, na 3 zdjeciu ładnie widać tan dziwny mieszacz z pompą...370434370435370436

Konsultant Viessmann
18-10-2016, 11:45
być może będzie to kwestia ustawień, a być może trzeba będzie coś przerobić. rozumiem że nie fajnie jest coś po kimś poprawiać, ale jeśli jest to konieczne to trzeba będzie działać. W grę wchodziłoby oczywiście spotkanie na miejscu, konsultacja, no i wiadomo że pokryje tez koszt dojazdu;-)

Witam, no jak sam twierdzisz, najgorsze jest poprawianie po kimś, i to pewnie jeszcze na urządzeniach i komponentach różnych dostawców, ale mogę polecić Ci naprawdę bardzo dobrych fachowców z naszego salonu firmowego : TUTAJ (http://www.viessmann.poznan.pl/) - salon z Poznania. Bardzo aktywnie działający w tematyce systemów grzewczych.

Mam nadzieję, że pomogłem!
Pozdrawiam!

kecaj84
23-10-2016, 10:06
Witam ponownie. Dzięki za namiar! Narazie się z nimi wstrzymam. Znajomy dał mi namiar na swojego majstra, ten zaś stwierdził ze skoro nie dogrzewa mi poddasza, jego zdaniem powinienem założyć przy kotle, na zasilaniu cieplej wody kolejna pompę, która pchnie ta ciepła wodę do góry. Licząc pompę przy kotle na powrocie, dwie w szafkach, to była by czwarta. Czy może mieć racje?

Konsultant Viessmann
24-10-2016, 09:35
Witam ponownie, oczywiście, jest to jakieś wyjaśnienie. Może tak być, że pompy które są zamontowane mają za ciężko. Nie wiem jakie to pompy i jak to dokładnie u Ciebie wygląda, więc trudno tutaj cokolwiek potwierdzać.

Czy taki problem ze słabym dogrzewaniem poddasza był zawsze? Sprawdzałeś może na początku użytkowania czy wszystko działało poprawnie?

Wykona
24-10-2016, 10:20
Co możesz zrobić sam:

1. Odetnij główne doprowadzenie do rozdzielacza na jednym z poziomów np. parter (wyeliminujesz za małą moc pomp) choć w to nie daje wiary.
2. Całkowicie otwórz wszystkie pętle (być może są zdławione).
3. Spróbuj odpowietrzyć pętle / rozdzielacz.
4. Podnieś temp zasilania (być może jest za niska i straty za duże).
5. Podnieś temperaturę na sterowniku pokojowym.
6. Sprawdź i ew. przestaw na wyższy zakres pompy obiegowej na rozdzielaczu.
7. Sprawdź i ew. przestaw na wyższy zakres wbudowanej pompy obiegowej na kotle grzewczym.
8. Sprawdź i ew. całkowicie otwórz zawory zasilenia i powrotu na głównych biegach wody ciepłej i zimnej z/do kotła.
9. Sprawdź i ew. dobij ciśnienie w instalacji.

W ostateczności załatw kamerę termowizyjną i zweryfikuj pracę na pętlach podłogówki.

ps. 4 pompa obiegowa?