PDA

Zobacz pełną wersję : impregnat DELFIN- doswiadczenia



08-03-2005, 12:51
podobno to dobry impregnat do np 100 letniej cegly
ja mam zamiar robic elewacje z 30 letniej cegly i chce ja potem jakos zaimpregnowac

macie jakies doswiadczenia z impregnacja cegly?
czy delfin jest dobry ?

Heniek
08-03-2005, 13:07
Witaj.
30-to letniej cegły to ja bym nie ruszał. Skończyła się jej 29 lat temu gwarancja na dotykanie :D
Leon. Co Ty budujesz, bo ja już się połapać nie mogę :o
Pozdrawiam, Heniek

08-03-2005, 13:11
buduje dom jak na zalaczonym obrazku
sciana 3 warstwowa 18 cm silikat, 20 cm styropian, 12 cm 30 letnia cegla
;)
cegla ladna
bedzie domek wygladal jak zabytek klasy 0 ;)

KonAn
08-03-2005, 18:11
Leon toż to rezydencja rodem z Caringtonów.A będzie tam taki duży hall z tymi zakręcanymi schodami?A tak serio fajna hacienda,obawiałbym się tylko o te 200 tyś(czy wystarczą).

08-03-2005, 18:43
A tak serio fajna hacienda,obawiałbym się tylko o te 200 tyś(czy wystarczą).

Dlaczego ma nie wystarczyć? Jeżeli leon będzie konsekwentnie stosował "recycling" :wink: , to mu jeszcze na zaprowadzenie ogródka wystarczy.
I może się jeszcze okazać, że leonowa hacjenda to fenomen jedyny w swoim rodzaju! Telewizja przyjedzie i "Murator" opisze. :wink:

Ja gratuluję samozaparcia w dążeniu do realizacji wizji i z niecierpliwością czekam na efekty! :D

invx
08-03-2005, 18:50
@leon_z_katowic, impregnat naprawde godny polecenia, wiem z wlasnego doswiadczenia :wink:, i myse ze jest to dobry pomysl zaimpregnowac ta cegle. ajlepiej bylo by ja pod dokladnym oszczysczeniu (baardzo dokladnym) zaimpregnowac raz przed ulozenieniem, i drugi dopiero po wymurowaniu z niej scciany, ulatwi to m.in czysczenie jej z resztek zaprawy, oraz jepiej ja zaimpregnuje. :wink:

Heniek
09-03-2005, 08:28
[quote=" najlepiej bylo by ja pod dokladnym oszczysczeniu (baardzo dokladnym) zaimpregnowac raz przed ulozenieniem, i drugi dopiero po wymurowaniu z niej scciany, ulatwi to m.in czysczenie jej z resztek zaprawy, oraz jepiej ja zaimpregnuje. :wink:[/quote]

Witam
Zgadzam się co do czyszczenia. Ja czyściłem myjką ciśnieniową z przystawką do piaskowania. Wredna robota, ale efekt jest.
Mam wątpliwości co do impregnowania przed murowaniem. Lekko świecąca powłoka cegły chroni przed zabrudzeniami, wodą. Czy takie coś połączy się na zwykłą zaprawę do murowania? Czy trzeba będzie zastosować specjalne zaprawy? Nigdy tego nie próbowałem, nie jestem fachowcem (chociaż w czasie budowy/remontu okazywało się że niejednokrotnie lepszym od ekip pracujących :evil: ), ale takie wątpliwości mi się nasuwają. Chyba, żeby impregnować tylko jedną ściankę. Ale to trzeba bić murarza po łapach za każdą źle położoną cegiełkę :D
Pozdrawiam, Heniek

09-03-2005, 09:21
no dzieki za wypowiedzi
mam zamiar piaskowac i szlifowac juz po wymurowaniu
a na koniec impregnat

invx
09-03-2005, 11:28
Zgadzam się co do czyszczenia. Ja czyściłem myjką ciśnieniową z przystawką do piaskowania. Wredna robota, ale efekt jest.
Mam wątpliwości co do impregnowania przed murowaniem. Lekko świecąca powłoka cegły chroni przed zabrudzeniami, wodą. Czy takie coś połączy się na zwykłą zaprawę do murowania? Czy trzeba będzie zastosować specjalne zaprawy? Nigdy tego nie próbowałem, nie jestem fachowcem (chociaż w czasie budowy/remontu okazywało się że niejednokrotnie lepszym od ekip pracujących ), ale takie wątpliwości mi się nasuwają. Chyba, żeby impregnować tylko jedną ściankę. Ale to trzeba bić murarza po łapach za każdą źle położoną cegiełkę
Pozdrawiam, Heniek

przyczepnosc zaprawy napewno sie nie pogorszy, a nawet polepszy, taki impregnat, nie zrobi swiecocej, sliskiej warstwy, cegla ma bardzo duza nasiakliwosc, impregnat w nia wsiaknie bardo gleboko, tak ze za pierwsza warstwa praktycznie nie bedzie sladu imprgnowania. Preparat natomias zwiaze luznie czasteczki, i przez to zaprawa bedzie sie lepiej trzymac :wink: ale mozna i impregnowac juz po wymurowaniu scianki, nie bedize to bledem

22-04-2005, 19:42
LEŁOS CHYBA TEN PREPARACIK OKAZAL SIE BUBLEM , BO NA INNYM WATKU PYTASZ CO MASZ Z GRUZEM Z CZERWONEJ CEGŁY ZROBIC ...NO LEŁOS TO POTRAFI !

miła
23-04-2005, 09:01
GOŚCIU siądź pod mym liściem i odpocznij sobie :D
LEOŚ chyba kupie ten impregnat pierwsza i wypróbuję na mojej 100 letniej ścianie wszystko co się da :D pozdr Ewa

Sp5es
23-04-2005, 10:04
Cegłę starą dobrze się czyści agregatem wodnym z piachem. trzeba uważać, po przy za dużych ciśnieniach i starej cegle wyrywa materiał i zostawia smugi (np. tak jest na Filharmonii w Warszawie, na piaskowcu).

Atlas Delfin się nie nadaje, bo to impregnat akrylowy, nadaje też siecenie powierzchni. Na cegle raczej niepożądane. Cegłę się hydrofobizuje preparatami silikonowymi, nie błonotwórczymi.

Sp5es
23-04-2005, 10:46
Cegłę starą dobrze się czyści agregatem wodnym z piachem. trzeba uważać, po przy za dużych ciśnieniach i starej cegle wyrywa materiał i zostawia smugi (np. tak jest na Filharmonii w Warszawie, na piaskowcu).

Atlas Delfin się nie nadaje, bo to impregnat akrylowy, nadaje też swiecenie powierzchni. Na cegle raczej niepożądane. Cegłę się hydrofobizuje preparatami silikonowymi, nie błonotwórczymi.

bea3
23-04-2005, 10:55
Do czyszczenia jest SZOP.Do impregnacji DELFIN ale tylko wewnątrz,na zewnątrz obłazi-sprawdzilam na słupkach ogrodzeniowych z cegly.

zgudi
24-04-2005, 11:49
nie polecam delfina do płytek klinkierowych.... jeżeli juz to w min. ilosci
ja przedobrzyłem ,impregnowałem delfinem 3 krotnie...po zimie na płytkach pojawiły sie jasne , duze plamy... odradzam... nie mozna ich usunąć...

PRO
24-04-2005, 16:15
u mnie tak samo jasne plamy i nie moge usunac