PDA

Zobacz pełną wersję : Zmywarka obok kuchenki - czy tak może być?



zofija
08-03-2005, 12:59
Wychodzi mi, że najlepiej gdyby zmywarka znajdowała się pomiędzy zlewem a kuchenką (płyta ceramiczna + piekarnik elektryczny poniżej, wszsytko do zabudowy). W efekcie zmywarka sąsiadowałaby bezpośrednio ze zmywarką. Czy tak można zrobić, obawiam się, że ciepło z piekarnika może źle wpływać na zmywarę.

patunia
08-03-2005, 20:37
zofija, odpowiedź znajdziesz parę postów niżej :) Taki temat został niedawno rozpoczęty.

mbz
27-10-2005, 10:22
Mam niestety tylko taka mozliwosc ustawienia tych sprzetow, nie beda to sprzety zabudowane tylko wolnostojace. Pytanie mam takie, czy w ogole moga obok siebie stac takie sprzety? Czy mozna cos zrobic, zeby je jakos delikatnie przedzielic, czym?

Majka
27-10-2005, 10:28
u mnie zmywarka jest kolo kuchenki. 3 lata, nic sie nie dzieje. Przeciwskazań nie widzę :D

SławekD-żonka
27-10-2005, 10:48
U mojej mamy jest tak samo - już 5 lat i też nic się nie dzieje :D

mbz
27-10-2005, 11:00
Dzieki za slowa otuchy :D Bo po skonfrontowaniu swojego projektu papierkowego z rzeczywistoscia mialam wczoraj gromy w oczach :lol: :lol: :lol:

Majka
27-10-2005, 11:11
co więcej, napiszę Ci, że sama tak zaprojektowałam taka kolejność, tj: zlewozmywak, zmywarka, kuchenka. Nad zmywarka jest blat 60-tka bardzo przydatny :D

Monika B
27-10-2005, 11:50
U mnie tak samo, tyle że mam samą płytę bez piekarnika. Ale wszystko zabudowane...

madzikens
09-12-2009, 22:25
Witam wszystkich,
potrzebuję pilnej odpowiedzi - w necie nic na ten temat nie znalazłam.
Otóż remontujemy obecnie naszą małą kuchnię w bloku. Po długich kombinacjach stwierdziliśmy, że najbardziej optymalny układ będzie następujący: lodówka-mały kawałek blatu-kuchenka-zmywarka-mała szafka-słupek pod oknem (dzięki temu mamy blat dł. 65cm w jednym kawałku). Przybyły dziś hydraulik stwierdził z niezłomną pewnością siebie, co następuje: "Tak k..., nie może być. Węże będą szły za piekarnikiem i je szlag trafi od gorąca". Nie wdając się w szczególy, zapytam: czy on ma rację? Rozwalił mi całą koncepcję (zmywarę chce wstawić obok zlewu, a kuchenkę na samym końcu obok słupka) i jestem wkurzona. Prace stanęly.
Pomocy :'(


P.S. Czytam Was od dawna i uwielbiam :-)

madzikens
10-12-2009, 08:02
Późna pora zwalnia mi obroty w mózgu - oczywiście za lodówką będzie zlewozmywak, od którego idą podłączenia do zmywarki ;-)

zbigmor
10-12-2009, 08:31
Co tu gdybać. Jeśli za piekarnikiem będzie rzeczywiście ciepło to trwałość węży będzie mniejsza. Pozostaje tylko pytanie, czy będzie tam naprawdę ciepło, a to zależy od samego piekarnika.

mia123
10-12-2009, 09:23
To nie dawać tam węży tylko rurki PCV

Pinok
10-12-2009, 09:30
Zwykle piekarnik dochodzi do samej ściany z tyłu i niema tam miejsca na żadne rurki, więc albo wkute w ścianę albo maksymalnie 20cm od podłogi.

Wszystko można wyczytać w instrukcji od konkretnego urządzenia.

madzikens
10-12-2009, 09:50
Zmywara dopiero do nas jedzie, więc instrukcji nie ma jeszcze, a chodziło o rozplanowanie gniazd elektr.
Kuchenka na razie to wiekowa "warta", w niedalekim czasie zostanie wymieniona na coś nowszego (gazowego). U nas szafki kuchenne będą jednak w dość dużej odległości od ściany ze względu na różne liczniki, rury i zawory - uroki bloku z wielkiej płyty.
Dzięki za odpowiedzi - trochę mnie uspokoiliście. Zostaje po mojemu w każdym razie ;-)

A może istnieje w szerokim świecie coś co możnaby założyć na te węże w ramach ochrony??

elzbietkask
10-12-2009, 14:21
madzikens - ja mam taką uwagę. dla mnie zmywarka musi byc po sąsiedzku ze zlewem. boczesto trzeba sos wylac z kibka zanim sie go wstawi do zmywary, zgarnac coś z talerza (a kosz po zlewem). i jak zmywarka po sasiedzku, to nie zachlapujesz podłogi nisoac te naczynia do zmywarki

na węzach sie nie znam

madzikens
10-12-2009, 14:41
Wiem, wiem... Ale gdyby zmywara stała obok zlewu, miałabym tylko ten kawałek blatu nad nią w całości, a w mojej koncepcji dochodzi jeszcze 20cm dodatkowo, co daje już konkretniejszą przestrzeń roboczą. Jest jak jest (kuchnia jest mała, wąska i ma w durnowaty sposób umiejscowione okno) i za dużo się nie da wyczarować, taka opcja jest jednak najbardziej funkcjonalna.