PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie o dachówce bitumicznej



Bigas
09-03-2005, 06:57
Witam wszystkich

Chciałbym prosić wszystkich kto ma na dachu dachówkę bitumiczną (gont bitumiczny) o opinie na ten temat. Czeka mnie zmiana poczycia tego "piiiiiip" falisteto onduline i się zastanawiam nad dachówką bitumiczną. Wszystkich, którzy mają inne pokrycia a chcieliby dodać swoje 3 grosze, proszę uprzejmnie o niezasmiecanie tematu. Dziękuję

jurg
09-03-2005, 07:40
Mam od czerwca 2004.
IKO, Victorian, czerwona, cena 2004 - 22 zł/m2. -
link: http://www.iko-poland.pl/
Dach kryty pełnym deskowaniem + papa przyklejona w całości lepikiem na zimno w 2001 i tak sobie czekał trzy lata. Dach w kształcie litery L (rzut z góry oczywiście) 275 m2. Deski podczas krycia dachu były bardzo mokre, więc porobiły się szpary. Dach wygląda bardzo ładnie. Ja wybrałem krycie deskami zwykłymi, bo taniej. Pewnie lepsze byłyby na pióro i wpust lub płyty OSB, ale pewnie wtedy wydałbym majątek.
Jak swieci słońce to widać w niektórych miejscach nierówności - to właśnie powodują zwykłe deski. Da się z tym żyć, tym bardziej, że dom jest położony w prawdziwej wsi, gdzie sąsiednie domy i budynki gospodarcze pokryte są eternitem, więc dach nie ma konkurencji. :D
Inne szczegóły ? - pytaj.

januszek
09-03-2005, 08:12
Witaj ja mam te "piiip" gonty na dachu juz 5 lat i zdecydownanie nie polecam
widać wszystko kazda krokiew, kazdą płytę zwłaszcza jak pada deszcz lub śnieg, zielenieje od stony północnej
i kolor zrobił sie z pieknego czerwonego na jakis taki szaro bury i nijaki, ze nie wsponme o trwałości, co roku wyłażę na dach i naprawiam,
a jak masz zamiar kupic te lepsze, (tutaj patrz droższe) dołożyć płyty najlepiej OSB, papę podkładową, to wyjdzie cena dachówki ceramicznej
ale decyzja należy do Ciebie

Whisper
09-03-2005, 08:54
Januszek, a jakiej firmy te gonty? I na jakim w końcu podkładzie położyłeś?

Wojciech Nitka
09-03-2005, 12:00
Gont gontowi, tak jak samochód samochodowi, nierówny.

Kupując gont szczególną uwagę zwrócić należy na okres gwaranacji - 10, 20 czy 50 lat. To decydyje o trwałości i wyglądzie dachu na lata.
Oczywiście, wiele firm wykonawczych oferując dachówkę nie wspomina o grawancji dachówki, gdyż te najtańsze (krótki okres gwarancji) mogą kosztować kilkanaście złotych, przy czy te z 50-cio letnią gwarancją - ok. 50 zł. lub więcej za metr kwadratowy.

I jeszcze jedno - pod dachówkę bitumiczną NIGDY nie należy stosować deskowania. Efekty - opisane powyżej.

Najlepsze dachówki - http://www.szkielet.com.pl/katalog2005/144.php

januszek
09-03-2005, 12:31
Odpowiadam
mam gonty z matizolu cenowo około 20 za metr
z gwarancją trwałosci 20 lat, ale poczytajcie warunki gwarancji :P :P :P warte
i na płycie OSB sama płyta równa ale połączenia niestety pracują mimo iz są dylatacje to płyty tak jakoś na krawędziach unoszą się do góry co niestety jest widoczne na gontach może przy małej powierzchi zginęłyby te mankamenty ale na dużej widać zwłaszcza jak słońce świeci pod małym kątem do połaci
nadal twierdzę że to dobry materiał ale ten za 50zł jak jeszcze dodamy płyty za 20
to wierzcie mi za 70 zł kupimy całkiem ładną dachówkę
że o blasze nie wspomnę.