PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SZMARAGD pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

anna.misia
11-06-2007, 17:57
witam,do tej pory na budowę domku wydaliśmy 142000 bez robocizmy a mamy juz podłączone media ,zrobione instalacje i prawie wszystkie materiały -płytki na cały dół łacznie z łazienką parkiety do salonu i korytarza na górę ,panele do blizniaczych pokoików,okna i dzrzwi wejsciowe .

go-go
11-06-2007, 19:08
anna misia a jakie kupiliscie panele?
Ja podziele sie cena stanu surowego otwartego pod koniec miesiaca (systemem gospodarczym).
Piotr moze zamiescisz nam jakies zdjecia?

hartingh
11-06-2007, 20:05
Jeśli chodzi o panele to ja mogę polecić Tarkett. Mam w dotychczsowym mieszkaniu i sprawują się super. Mają specjalną strukturę lakieru i nie widać na nich kurzu :D
Cena jakieś 2 lata temu 35zł/m2

hartingh
11-06-2007, 20:06
witam,do tej pory na budowę domku wydaliśmy 142000 bez robocizmy a mamy juz podłączone media ,zrobione instalacje i prawie wszystkie materiały -płytki na cały dół łacznie z łazienką parkiety do salonu i korytarza na górę ,panele do blizniaczych pokoików,okna i dzrzwi wejsciowe .

Czyli wcale nie tak dużo jak myślałem :lol:

wilcz60
12-06-2007, 00:02
Cześć.
Anna misia, jesteśmy zaskoczeni że wyszło ci tak tanio. My budujemy się w Lublinie i za stan surowy z dachem i robocizną zapłamy 150 tys. Na wykończenie potrzeba będzie co najmniej 200 tys. Tak obliczył projektant i kierownik. Jak dodać jeszcze 50 tys. za działkę, projekty, kierownika, media-podłączenie, geodetów itp. to się robi trochę słabo w naszych artystycznych duszach. A nasz majster ma różne humory, mówi, że wszyscy budowlańcy uciekają z kraju a my mamy potulnie to znosić?! Znosimy, bo wiemy, że niektórzy porzucają budowy rzeczywiście. Sąsiad np. musiał podnieść stawki pracownikom za robociznę bo chcieli uciekać. Mimo wszystko cieszymy się z naszej budowy i czekamy na jej zakończenie. Aby zdrowie było, czego i wam życzymy.

anna.misia
12-06-2007, 06:19
my ustalaliśmy cenę z majstrem w pażdzierniku 50000 zł z wykończeniem,bez instalacji,majster się troszkę krzywi byłam z nim oglądac schody u stolarza dębowe -piękne stolarz zaśpiewał 10000 tys no i majser sie wkurzył że on za 50000 buduje cały dom a ja tyle chcę zapłacić za schody.Mam na tyle czasu aby jezdzic po hurtowniach,sklepachi negocjowac cenyi co prawda nie kupuję materiałów z górnej pólki np ze względu a koszty zrezygnowaliśmy z podłogówki całe co z piecem ,bolierem kanalizą i wodą no i grzejnikami wyszło19000 to i tak dużo w poruwnaniu z kompletnym dachem z oknami ,rynnami i podbitką 28300 -dachówka ceramiczna lakierowana KORAMIK-pozdrawiam ANNA

queene
13-06-2007, 22:50
powiedzcie mi jak wygląda sprawa tego okna w łazience/gospodarczym na parterze..w projekcie jest ono jako całe a widziałam już też takie z murkiem pomiędzy, wiem tez ze różnie dzielone jest to okno - więcej w łazience albo więcej w gospod., ale jak to technicznie wygląda bo ten murek pomiędzy psuje mi troche efekt :(

queene
14-06-2007, 11:34
aha..jestem z Rybnika woj. śląskie - do kogo miałabym najblizej zeby zobaczyć domek na żywo przynajmniej w stanie surowym ;)

anna.misia
14-06-2007, 11:44
ten murek wcale żle nie wygląda

queene
14-06-2007, 13:22
wygląda powiedzmy mniej symetrycznie :D a właśnie uporządkowana forma tego domu mi sie podoba :) a swoją drogą jak to jest ujęte w gotowym projekcie - jaką sciankę tam przwidują pomiędzy tymi okienkami ?? czy ktoś ma fotki z wewnątrz ??

ines_ines
15-06-2007, 09:30
Witam wszystkich, murek niestety nie wygląda dobrze, szególnie jak położy się elewację :( . Ja rezygnuję z położenia w tym miejscu elewacji, tylko zamawiam maskownicę w kolorze okleiny okien - tak aby wyglądało, że jest to jedno okno.
Mam nadzieję, że to bedzie dobrze wyglądało - nazie czekam na maskownicę
pozdr

queene
15-06-2007, 10:10
a jak szeroka wyszła ta maskownica i które okno masz szersze - wg projektu czy te w łazience ? czekam na fotki :)

aniazbyszek
15-06-2007, 12:55
U nas wreszcie się ruszyło. Mamy juz zrobiony wjazd na dzialkę (taki roboczy) a jutro mają nam przywieźć materiał na ściany !!!

anna.misia
15-06-2007, 20:01
Ania iZbyszek -gdzie dokładnie się budujecie? ,bo na waszych zdjęciach widać tylko pola ,no i gratulacje oby jak najlepiej wam poszło

ines_ines
15-06-2007, 21:15
a jak szeroka wyszła ta maskownica i które okno masz szersze - wg projektu czy te w łazience ? czekam na fotki :)
Szersze okno mam w gospodarczym, natomiast węższe w łazience (dzieki temu zmieści się tam kabina prysznicowa). Maskownica ma mieć 15 cm - ale tak jak pisałam nie mam pojęcia jak to będzie finalnie wyglądało :-? Liczę że to dobry pomysł :lol:

aniazbyszek
15-06-2007, 23:03
A my budujemy się w Sulistrowicach tj. ponad 30 km za Wrocławiem w strone Sobótki (Ślęży). Tak póki co widać pola i lasy ale własnie to nas tak zauroczyło :)

go-go
27-06-2007, 20:37
Witam.
Cos cicho sie zrobilo chyba Wszyscy zapracowani.
U Nas prace ida powoli a to uroki systemu gospodarczego :) oraz budowy blizniaczej. Na dzien dzsiejszy nadal dach sie robi na jednym budynku.Ale mam nadzieje ze w przyszlym tygodniu bedzie skonczony.Na drugim Szmaragdzie w lipcu beda murowac sciany poddasza i dach.
Jutro postaram sie pokazac pare fotek.
Bedzie widac Nasze zmiany a wyszlo kilka:)
Jesli chodzi o koszty to na dzien dzsiejszy za stan surowy otrwarty jednego budynku bedzie to suma 120 tys. Nie jest to suma dokladna bo dach jest w trakcie roboty nadal i brakuje wylewek i scianek dzialowych na dole.Ale oceniajac na dzien dzisiejszy to pwinnismy sie zmiescic w tej sumie.Podam dokladniej po skonczeniu.Jest to suma podana od fundamentow bez papierologii i uzbrojenia dzialki.Budynek z maxa sciany dzialowe z betonu kom. k, strop ferta,dachowka Euronit(komplet z akcesoriami i blacha do wykonczen Lindab wyszedl 24.800 zl. oraz 3 okna Fakro normalne i jedno male kominiarskie:)).Fundamenty zrobione byly w listopadzie 2006 a cala reszta od marca z cenami szalejacymi bo materialy kupowane w trakcie.
Jutro postaram sie zamiescic jakies fotki.
Aha mamy pomysl na schody bo mamy wykonane takie robocze na czas budowy.Bedzie widac na zdjeciach.Oraz opisze zmiany.
Pozdrawiam

queene
27-06-2007, 22:19
ciekawa jestem tych schodów :) 120 000 to chyba jest całkiem przyzwoicie... chciałabym tyle u siebie a budowe zaczne dopiero na wiosne ... :(
a co do schodów to szukam takich chyba kręconych żeby nie było tego słupa na środku salonu :(

pan od ciasteczek
27-06-2007, 22:39
Ja nie mam słupa na środku salonu, a drewniane schody kojarzą mi się z domkiem letniskowym - te w projekcie szczególnie.

queene
28-06-2007, 09:43
pan od ciasteczek właśnie cos kojarzę ze Ty miałes murowane...ciekawa jestem jak to wyszło :)


dobra z tym srodkiem salonu przesadziłam , przepraszam wszystkich zainteresowanych :oops: ...to po prostu największy minus tego uroczego domku i troche mnie irytuje ;)

queene
28-06-2007, 10:45
a tak na marginesie to SZMARAGD będzie fajnym domkiem...poczytajcie:
Szmaragd kamień o wielkiej mocy i wyjątkowej urodzie. Porywa do walki ze słabościami i ułomnościami natury ludzkiej. Zsyła próby doświadczenia i daje szansę na rozwój duchowy. Klejnot tylko dla wybranych, ludzi mocnych, zdecydowanych. Jego barwa zielona zamyka w sobie niezgłębioną tajemnicę spokoju. Przynosi wyciszenie emocjonalne, sprzyja harmonii, ukojeniu. Szmaragd działa leczniczo na choroby oczu, obniża gorączkę, łagodzi stany podniecenia. Wpływa na poprawę nastroju, ucisza gniew. Sprzyja również jasnowidzeniu, osobie która posiada wysokie zalety duchowe. Jest szczęśliwym klejnotem mocno zakochanych. Chroni również swego właściciela przed zdradą.

w domku z takim przeznaczeniem musi sie dobrze mieszkać :)

pan od ciasteczek
28-06-2007, 10:47
pan od ciasteczek właśnie cos kojarzę ze Ty miałes murowane...ciekawa jestem jak to wyszło :)


dobra z tym srodkiem salonu przesadziłam , przepraszam wszystkich zainteresowanych :oops: ...to po prostu największy minus tego uroczego domku i troche mnie irytuje ;)

Kliknij poniżej w link do mojego dziennika, to zobaczysz jak wyszły :)

hartingh
28-06-2007, 13:41
Kliknij poniżej w link do mojego dziennika, to zobaczysz jak wyszły

Ok, na zdjęciach wyglądają fajnie :) Ale za nic nie mogę dojść gdzie i jak są one posadowione :( Może chociaż jakiś szkic w paint-cie. Proszę :roll: :lol:

pan od ciasteczek
28-06-2007, 13:43
OK, wieczorem coś zmajstruje i wkleje.

pan od ciasteczek
28-06-2007, 19:03
W dużym uproszczeniu schody w naszym szmaragdzie rozplanowane są w ten sposób, czyli dłuższy bok oddziela salon od wejścia do domu i toalety ( w szmaragdzie_2 na dole nie ma łazienki, salon jest taki sam), pod krótszym można spokojnie stanąć. Szerokość schodów wynosi 1m.

Schody są bez spoczników, żeby zyskać na wysokości.
http://images23.fotosik.pl/11/52f78e9497df4927.jpg (www.fotosik.pl)

queene
28-06-2007, 21:04
Kliknij poniżej w link do mojego dziennika, to zobaczysz jak wyszły

Ok, na zdjęciach wyglądają fajnie :) Ale za nic nie mogę dojść gdzie i jak są one posadowione :( Może chociaż jakiś szkic w paint-cie. Proszę :roll: :lol:
dokładnie o to mi chodziło :) widziałam zarys ale chyba zabrakło mi wyobraźni ;)

go-go
28-06-2007, 22:01
Witam
Mialam dzis zamiescic zdjecia ale bylam strasznie zajeta.Potrzebna mi tez pomoc w tym wiec jutro postaram sie bardziej:).
Panie od casteczek wlasnie ogladalam Twoje schody i bardzo mi sie podobaja.A jaka jest szerokos?
Wymiary domku i uklad pomieszczen bardzo nam odpowiadaja i gdybym miala jeszcze raz wybierac to tylko Szmaragda.Jest to bardzo udany projekt.Kilka zmian wniesclismy typu wymiary okien,podnieslismy scianke o dwa pustaki i inne drobne.Tylko z tymi schodami musimy zdecydowac co robimy.Ale podoba nam sie pomysl z tymi roboczymi jakie sa na czas budowy.Jak tylko bedzie wolna chwila to poprosimy fachowca o opinie jak on to widzi.
Pozdrawiam
P.S. Nareszcie ceny materialow przestaly szalec :)

queene
28-06-2007, 22:41
a co powiecie na takie schody ?? fajna jest ta ścianka za nimi z dziurami :D

http://www.lipinscy.pl/upload_module/realization_pic/p113__r19.jpg
http://www.lipinscy.pl/upload_module/realization_pic/p113__r21.jpg

piotr buduje szmaragda
29-06-2007, 07:34
Witam a ja się nie zgodzę z Panem od ciasteczek że drewniane schody kojarzą się z domkiem letniskowym - znaczy oczywiście kazdemu mogą sie kojarzyć jak chcą - ja jednak uważam, że dobrze i z ciekawym pomysłem zrobione mogą dodać uroku salonowi i stanowić ciekawy zestaw

p.s. my właśnie wylewamy posadzki

pozdrawiam

queene
29-06-2007, 08:36
http://www.brus.com.pl/images/schody/stal/39.jpg
dalszy ciąg wariacji nt. szmaragdowych schodów.. te bardzo mi sie podobają i do ciemnej podłogi chyba by pasowały ... ??

Kasia.Piła
29-06-2007, 08:39
Witam po dłuższej nieobecności
wyrażę swój pogląd na temat schodów i to pokaże, że różne są gusta a o gustach się nie dyskutuje.
Mnie osobiście bardziej podobają się schody drewniane. Ponieważ są w salonie- nie przytłoczą go. Drewniane schody ażurowe będą w moim salonie jak mebel- cała jego ozdoba, będą jego gustownym i eleganckim elementem. Taką mam wizję. Zresztą już zamówiliśmy schody zabiegowe, gięte, z drewna jesionowego. Montaż na początku sierpnia oczywiście jeżeli poziom wilgotności w domu na to pozwoli. Acha i jeszcze jedno- miejsce pod schodami wykorzystamy na drzewo kominkowe, zrobimy pod nimi łagodne zakończenie kominka w formie półki. A co do słupa, który niektórych zraża przy schodach drewnianych, to u mnie go nie będzie. Zostaną one podwieszone do góry do stropu. Panowie od schodów wymierzyli, policzyli i potwierdzili, że konstrukcyjnie jest to jak najbardziej o.k.

queene
29-06-2007, 09:08
Kasia.Piła to ja koniecznie poproszę fotki tych schodów :lol:

Papaja
29-06-2007, 09:45
Witam :D Kasia Piła jaki jest szacunkowy koszt schodów giętych? Mamy podobną wizję co do owych schodów. Pozdrawiam

piotr buduje szmaragda
29-06-2007, 14:37
a nam po dogłębnych kalkulacjach wyszło, że prawdopodobnie na piekne drewniane ażurowe schody już w tym roku nie starczy kasy i pewnie zostaniemy przy schodach młynarza z firmy Facro - mam taka obawę że dopiero w przyszłym roku nastąpi ten podniosly moment i wejdziemy na pięterko po wyśnionych schodach. ale cóz mieszkać chcemy już w tym roku więc półśrodek będzie nas cieszył jak oryginał :)

pozdrawiam

go-go
29-06-2007, 15:57
Piekne drewniane schody to naprawde mebel w salonie i caly urok Szmaragda.A jak patrze na schody Wlodarczyka albo Marchewki to dopiero cacka.Ale sa gusta i gusciki.
Udalo mi sie zamiescic kilka zdjec naszej budowy Szmaragdow.
Na zdjeciach widac zmiany jakich dokonalismy.Na dzien dzisiejszy juz dachowka jest ukladana.Widac tez te robocze schody zrobione na czas budowy z resztek drewna z dachu.Te schody maja narazie szerokosc tylko okolo 70 cm i sa oduniete od sciany aby mozna bylo tynkowac.Myslimy o szerokosci 90 z kutymi barierkami.Ten uklad zabiera bardzo malo miejsca z salonu sa dosc wygodne.Moze nawet w tym ukladzie mozna zrobic wylewane ale my chcemy jednak drewniane.Przy tych schodach mamy tez inny plan co do kominka.

http://go-go.fotosik.pl/albumy/218800.html

go-go
29-06-2007, 16:07
Gueene a co to sa za schody na tych zdjeciach?

queene
29-06-2007, 18:00
te z czerwoną ścianą są znalezione w necie ale podobne sa na www.brus.com.pl i stamtąd pochodzą te drugie z luksferami

queene
29-06-2007, 18:01
aha..i nie gueenee tylko queenee ;)

radzikkm
29-06-2007, 20:07
witam
mi spodobały się takie:
http://www.brus.com.pl/images/schody/stal/29a.jpg
http://www.brus.com.pl/images/schody/stal/29.jpg
ciekawe jaki byłby koszt

darekko
01-07-2007, 10:09
Witamy,
zamierzamy kupic ten projek (Szmaragd), ale chetnie bysmy przyjzeli sie juz wybudowanemu.

Czy ktos z woj. mazowieckiego moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami i umowic sie na pokazanie Szmaragda?

Bedziemy niezmiernie wdzieczni.

nasz mail: [email protected]

Pozdrawiamy
Dorota i Darek

go-go
01-07-2007, 14:04
Panie od ciasteczek bardzo mi sie podoba Twoj pomysl na schody.Mysle ze po wykonczeniu beda wygladac bardzo efektownie.I gratuluje narodzin nowego domownika Szmaragdu.
My decydujemy sie na taki uklad jak tych naszych roboczych schodow.Planujemy drewniane z kutymi barierkami.Szkoda nam miejsca w salonie.
Pozdrawiam
p.s Moze ktos zamiesci jakies fotki :D

Kasia.Piła
01-07-2007, 19:50
Witajcie, podaję dokładny, już nie szacunkowy, bo z umowy koszt naszych schodów-11.600 zł. Jak będą w salonie obiecuję fotki
Pozdrawiam

anna.misia
03-07-2007, 09:08
nie wiem jak u was ale u mnie przez łazienkę idą dwie rury wentylacyjne-i wcale mi się to nie podoba.Wchwili obecnej jedziemy z tynkami planowana przeprowadzka na jesień niestety zostanie przesunięta ze względu na schody ,niestety kaska się pomału kończy

go-go
03-07-2007, 15:04
Annamisia mozesz podzielic sie cena jaka wam wyjdzie za tynki?Jakie robicie cementowo-wapienne?
A co myslicie o oknach 2 kolorowych wewn. biale a zewn. zloty dab? Zastanawiam sie czy dawac obustronne.Bo wiadomo biale do wszystkiego pasuja.A wlasciwie to jakie kolorki wybieracie stolarki okiennej?
Pozdrawiam

anna.misia
03-07-2007, 17:19
robimy tynki cementowo-wapienne cena wliczona w całość .Okna mamy z zewnątrz złoty dąb a od środka białe ,właśnie też mi się tak wydaje że w środku lepiej się wkomponują.Dzisiaj byłam u artysty plastyka przedstawiłam mu projekt dzrzwi wejsciowych i ma mi zrobić witraż na doświetla wg mojej koncepcji równiez dzisiaj przyjechały drzwi wewnetrzne -kupywane przez allegro ,miałam obawy ale jak sie okazało niepotrzebnie w najblizszym czasie wkleję jakieś fotki na mój blog ,bo nie umiem zrobic sobie tak jak wszyscy www -a może ktos mi napisz jak to zrobić?

go-go
03-07-2007, 20:24
Anna misia a moze dasz fotki na www.fotka ? To ja czekam na zdjecia :D

anna.misia
07-07-2007, 21:32
http://images28.fotosik.pl/20/5d2dab6ded783b25m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5d2dab6ded783b25)[/img] , http://images26.fotosik.pl/20/dcf7960e903586a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dcf7960e903586a6) , http://images30.fotosik.pl/20/5cbbd9820b3bcdf9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5cbbd9820b3bcdf9)

go-go
08-07-2007, 20:48
Anna misia bardzo ladnie az milo popatrzec.:D Zazdroszcze Wam juz tego etapu.
A jaka bedzie elewacja i czym obkladacie wykonczenia klinkierem?
Pozdrawiam

anna.misia
09-07-2007, 06:20
witam -co do elewacji to jeszcze nie wiemy.Wykończenia bedziemy robic z kamienia ,aż się boję bo nie wiem jak to wyjdzie ,mamy dosyc dużo blocków granitowych .Byliśmy ostatnio w Strzewgomiu zamówić parapety i z tamtąd przywozimy odpadki granitowe i z nich właśnie chcemy zrobić schody ,tarasy i chodniki kiedyś widziałam coś takiego i mi się podobało -ale obawiam się że może być za pstrokato

Kasia.Piła
09-07-2007, 11:45
Mam prośbę do wszystkich, którzy robili elewację zewnętrzną: czy macie policzone ile m2 wyszło ściany i jak się rozliczaliście z wykonawcami czy według m2 ściany faktycznej czy z otworami okiennymi. Proszę podajcie ile wam wyszło. Mnie panowie od styropianu powiadomili, że po przeliczeniu ściany łącznie z oknami (bo tak podobno się liczy) wyszło 250 m2 i aż mi się nie chce wierzyć. Dlatego jestem ciekawa jak jest w waszych domkach albo będę zmuszona komisyjnie przemierzyć. Ale wasze obliczenia będą pewnym punktem odniesienia.

Lag2000
09-07-2007, 15:21
Czesc
ja robilem elewacje i powiem ze wyszlo troszke wiecej niz 250m2 styropianu, oczywiscie model 2G.

radzikkm
09-07-2007, 21:31
Witam!!

Mam pytanko robił ktoś na swoim Szmaragdzie strop typu filigran?? Bo z tego co mi powiedziano, iż nie będzie tych belek w salonie.

gromal
10-07-2007, 11:52
Mam prośbę do wszystkich, którzy robili elewację zewnętrzną: czy macie policzone ile m2 wyszło ściany i jak się rozliczaliście z wykonawcami czy według m2 ściany faktycznej czy z otworami okiennymi. Proszę podajcie ile wam wyszło. Mnie panowie od styropianu powiadomili, że po przeliczeniu ściany łącznie z oknami (bo tak podobno się liczy) wyszło 250 m2 i aż mi się nie chce wierzyć. Dlatego jestem ciekawa jak jest w waszych domkach albo będę zmuszona komisyjnie przemierzyć. Ale wasze obliczenia będą pewnym punktem odniesienia.

Witam wszystkich troche mnie tu nie było, ale śledzę wątak jak mogę.

Co do styropianu to mi wyszło z obliczeń ok 270 m2 z moim garażrm powiędszonym o 2 m, własnie mam zamiar zacząć ocieplać ścianę między domem a garażem bo dach w trakcie kładzenia, dziś miała być układana dachówka.

kasilas
10-07-2007, 21:15
Mam prośbę do wszystkich, którzy robili elewację zewnętrzną: czy macie policzone ile m2 wyszło ściany i jak się rozliczaliście z wykonawcami czy według m2 ściany faktycznej czy z otworami okiennymi. Proszę podajcie ile wam wyszło. Mnie panowie od styropianu powiadomili, że po przeliczeniu ściany łącznie z oknami (bo tak podobno się liczy) wyszło 250 m2 i aż mi się nie chce wierzyć. Dlatego jestem ciekawa jak jest w waszych domkach albo będę zmuszona komisyjnie przemierzyć. Ale wasze obliczenia będą pewnym punktem odniesienia.

Witam wszystkich troche mnie tu nie było, ale śledzę wątak jak mogę.

Co do styropianu to mi wyszło z obliczeń ok 270 m2 z moim garażrm powiędszonym o 2 m, własnie mam zamiar zacząć ocieplać ścianę między domem a garażem bo dach w trakcie kładzenia, dziś miała być układana dachówka.

Witam po latach :).
Mi wyszło z wyliczeń około 200 m2 elewacji zewnętrznej nie odliczając okien. Garaż około 5.65 m. Pozdrawiam

Kasia.Piła
11-07-2007, 08:04
Dzięki wam za odzew- ale swoją drogą to ciekawe te nasze domki, każdy ma inny wymiar. Moi panowie od elewacji policzyli i obstają przy 250, za tyle zapłaciłam i koniec tematu. Mój szmaragd jest nieco podniesiony i ma podwójny garaż, więc wszystko jest realne.

Kasia.Piła
11-07-2007, 08:21
Właśnie przeglądałam nasz wątek i na 8 stronie znalazłam informację od Kecajma. U niego z pojedyńczym garażem wyszło 240 m2 elewacji. Intryguje mnie jeszcze sprawa filarów przy drzwiach wejściowych. Jakie macie pomysły na ich wykończenie? Mnie podoba się w klinkierze, ale niestety z cegłą kłopot bo wyjdą schodki po skosie a płytka też trudna do ułożenia przy skosie.

kasilas
11-07-2007, 16:14
Wszystko fajnie :) ale walnąłem BYKA !! faktycznie wychodzi około 250 m2 a ja nie policzyłem ściany garażowej :)

radzikkm
11-07-2007, 19:43
Witam
Mam pytanko posiada ktoś kosztorys szmaragdu z garażem dwu stanowiskowym?? U mnie doszła jeszcze piwnica. Jak ktoś posiada podowny prosiłbym o kontakt.
Pozdrawiam
radzikkm

krk women
12-07-2007, 13:18
Hurra!!!!! Mamy w konću POZWOLENIE NA BUDOWĘ :D :D :D :D :D . Jeszcze tylko uprawomocnienie i nasz kochany Szmaragdzik bedzię rosnąć :P Zapewne będę Was teraz zasypywać milionem pytań :)
HURRA HURRA HURRA I

kecajm
12-07-2007, 14:05
Witam!
Odnośnie filarów - ja mam obłożone płytką klinkierową, jak cały cokół wokół domu. Zero problemów mieli płytkarze. Oczywiście wcześniej zostały obłożone styropianem.


Kecajm

gromal
13-07-2007, 10:36
Mam pytanko, jaka jest kolejność kładzenia ocieplenia na ścianie między domem a garażem, najpierw dachówka potem styropian czy odwrotnie, miałem dwóch dekarzy i dwie różne opinie.

I jak głęboko styropian powinien wnikać w konstrukcje dachu do czoła krokw czy wnikac do środka garażu i ściąć go równo z wewnętrzną płaszczyzną krokwi.
Mam nadzieję że pisze zrozumiale.

anna.misia
13-07-2007, 16:11
Gromal zerknij na moje zdjęcia-najpierw dach na domku-ocieplenie -daszek nad garazem

go-go
17-07-2007, 15:25
Witam
Co tam slychac u Szmaragdowiczow?
U nas jeden budynek gotowy w stanie surowym otwartym juz od zeszlego tygodnia.Teraz mamy chwile przerwy bo wykonawcy przeszli na inna budowe ale za jakies 2 tyg. przyjda do nas konczyc 2 budynek.A tak narazie cisza nawet na forum malo zagladam.Pozdrawiam i czekam na jakies fotki :D

marifu
24-07-2007, 11:23
My jesteśmy na etapie ścian przygotowanych pod stropy! Czekamy na strop!! Dawno mnie tu nie było????

ola i wojtek
24-07-2007, 21:39
Witam!Własnie kupilismy dzialke.Jestesmy na etapie szukania projektu i bardzo podoba sie nam szmaragd.Do niedawna myslelismy o wybudowaniu "domu w aloesie"-archonu,ale jest drozszy.Mamy wielka prosbe czy ktos moglby nam wyslac zdjecia z realizacji projektu na adres [email protected]

z gory dziekujemy i pozdrawiamy Szmaragdowiczów!!!

WIOLCIA SZ.
28-07-2007, 21:40
MNIE TEZ DLUGO TU NIE BYłO A KONIECZNIE CHCE SIE POCHWALIć ZE MAMY JUZ SCIANY DOMU ZE STROPEM A TERAZ CZEKAMY NA WIEZBE POTEM SZCZYTY I BLACHA.
NA PODDASZU WYSZLY NAM PO NIEWIELKICH ZMIANACH 4 POKOJE PLUS SUSZARNIA PLUS LAZIENKA I HOLL.A TO PRZEZ POWIEKSZENIE GARAZU NA DLUGOSCI O 1.40m.i podniesieniu scianki kolankowej na 4 MAX-Y DO GORY OCZYWISCIE NA DOMU,BO NAD GARAZEM NA 3 I ZROBILO SIE NAM 200m.POWIERZCHNI UZYTKOWEJ. [/url]

Kasia&Maciek
29-07-2007, 20:05
Witam Serdecznie!!!!!!! CZy mogliby Państwo przesłac nam na e-maila zmieniony projekt Szmaragda. Nas też interesuje powiększenie powierzchni użytkowej poddasza!!!!z góry dziekuje!!!!!!! :oops:
nasz mail: [email protected] :D

go-go
29-07-2007, 20:16
My podnosilismy o 2 pustaki i wyszlo okolo 160m kw. pow. uzytkowej:)
Pozdawiam
P.S W tygodniu dodam zdjecia z ceglastym dachem.

aniazbyszek
30-07-2007, 12:39
Oj jak jak Wam ludzie zazdroszczę tych postępów w budowaniu. Ja juz odliczałam dni do uzyskania pozwolenia, a tu architekt nam mówi, że wycofano projekt bo obszar zabudownia na działce przekroczył te ustawowe 15 % - a to tylko dlatego że sam architekt zatwierdził zmiany o których tylko wstępnie rozmawialiśmy a nie zdecydowaliśmy sie na nie - i teraz od nowa CZEKANIE !!!
:evil: :evil: :evil:

go-go
31-07-2007, 19:01
Witam
Mam pytanko.
Jak wykonaliscie dociepelenie poddasza? Wata plus plyty karton-gipsowe?
Bo ktos nam podsuwa inne rozwiazanie czyli wata i odeskowac potem siatka i otynkowac.Podobno taniej i solidnie.I co Wy na to?Dodam ze my bedziemy robic tynki cementowo-wapienne.
I znowu ponawiam pytanie jakie Wam wyszly koszty instalacji i tynkowania jesli ktos robil cementowo-wapienne?
Z gory dzieki
Pozdrawiam

tomek i ela
31-07-2007, 19:57
Witam wszystkich szmaragdowiczów.Właśnie od marca dołączyliśmy do grona budujących ten domek.Obecnie jesteśmy na etapie wylewania stropu tj. pojutrze. Mam kilka pytań związanych z wieńcem na poddaszu.Mianowicie podnosimy wysokość ściany kolankowej o 2 bloczki-budujemy z porothermu 44 +W.Czy wieniec jest wylewany przez was tak jak w projekcie , czy macie jakieś inne alternatywy.
Pozdrawiamy :roll:

piotr buduje szmaragda
01-08-2007, 07:11
go-go my zrobiliśmy docieplenie poddasza tradycyjnie czyli wełna i karton gipsy. ogólnie jesteśmy zadowoleni są małe niuanse nasz artysta od sufitów poszedł na łatwiznę i do obróbki okien dachowych użył jakieś kontowniki z papierem czy jakieś takie "cudo" i przy pierwszym malowaniu juz się poodklejały więc na to trzeba zwrócic uwagę druga sprawa to juz troszke późniejsza malowaliśmy 1 malowanie nie unigruntem tylko farbą podkładową marki Śniezka - grunkt (emulsja podkłądowa z domieszka latexu) super sprawa ale przy bardzo cienko polozonej gładzi gipsowej na połaczeniach płyt latex z farby próbował wyrywac drobinki gładzi więc trzeba malować bardzo ostroznie. poza tym jest ok

pozdrawiam

zbyszek sw
01-08-2007, 16:46
Witam :P
Tak cieszyliśmy się z żonką że stan surowy z dachem poszedł szybko i sprawnie tak instalacje i tynki powiedzieć wam? Szkoda gadać!! Czekaliśmy na firmę „z polecenia” która miała nam zrobić taras, wejście do domku i tynki cementowo wapienne. Czekaliśmy cierpliwie kilka miesięcy bo deficyt z fachowcami i może opłaci się poczekać. Ustaliliśmy cenę za tynki na 12zł za m2 bez materiału i 3000zł za taras i wejście. Firma zjawiła się wreszcie więc byliśmy zadowoleni. Najgorsze jest to że niema nas na budowie bo pracujemy w delegacji. Firma zaczęła od tarasu zrobili w tydzień przyjechaliśmy z pracy i co widzimy :o ? coś bo taras to nie był, facet nawet w projekt dobrze nie popatrzył więc mu pokazałem i poprawił. To była pierwsza wpada ale pomimo tego pozwoliłem mu wejść na tynki(głupi jestem). Po tygodniu przyjeżdżamy zobaczyć tynki robione na listwy a tu szpary na centymetr :evil: . Pogoniłem ale materiał i 5000zł w plecy :evil: . Szukam więc firmy do tynków oczywiście z polecenia no i znalazłem ale już byłem ostrożny i zaopatrzyłem się w długą łatę. Firma miała wejść od trzeciego lipca a tu telefon że przez dwa tygodnie nie będzie prądu w miejscowości w której się buduję znowu schody :evil: . Po dwóch tygodniach zjawia się firma i zaczyna działać tynki cementowo wapienne z agregatu 27zł sufity gipsowe 29zł wszystko z materiałem, wstawienie parapetów 40zł sztuka, obróbka okien 170zł sztuka .Straszne pieniądze :o ale wykonanie pierwsza klasa można malować :D .
Czasami warto jest zapłacić trochę więcej i mieć święty spokój.
Pozdrawiam Zbyszek
:wink:

Kasia&Maciek
03-08-2007, 17:42
Witam wszystkich szmaragdowiczów.Właśnie od marca dołączyliśmy do grona budujących ten domek.Obecnie jesteśmy na etapie wylewania stropu tj. pojutrze. Mam kilka pytań związanych z wieńcem na poddaszu.Mianowicie podnosimy wysokość ściany kolankowej o 2 bloczki-budujemy z porothermu 44 +W.Czy wieniec jest wylewany przez was tak jak w projekcie , czy macie jakieś inne alternatywy.
Pozdrawiamy :roll:

Witam. chciałam się zapytać ile państwu weszło tak orientacyjnie pustaków porothermu 44? Pozdrawiam :D

tomek i ela
04-08-2007, 15:44
Witam wszystkich szmaragdowiczów.Właśnie od marca dołączyliśmy do grona budujących ten domek.Obecnie jesteśmy na etapie wylewania stropu tj. pojutrze. Mam kilka pytań związanych z wieńcem na poddaszu.Mianowicie podnosimy wysokość ściany kolankowej o 2 bloczki-budujemy z porothermu 44 +W.Czy wieniec jest wylewany przez was tak jak w projekcie , czy macie jakieś inne alternatywy.
Pozdrawiamy :roll:

Witam. chciałam się zapytać ile państwu weszło tak orientacyjnie pustaków porothermu 44? Pozdrawiam :D

Witam serdecznie, a więc na etapie budowania parteru wraz z garażem dwustanowiskowym całość murowana z 44 P+W zużyliśmy 29 palet pustaków porotherm {60 sztuk na palecie}Pozdrawiamy. :wink:

anna.misia
04-08-2007, 16:51
witam-tynki już skończone,drzwi wejsciowe wstawione,jakoś pomału brniemy do przodu :lol: jutro postaram się wkleić zdjęcia ,domek pomału nabiera charakteru -pozdrawiam wszystkich budujacych

Kasia&Maciek
06-08-2007, 20:02
Witam!!!!!!!!! :)
Dziękuje za informacje!!!!!!!!Przepraszam, ze tak męczymy ale też zamierzamy budować z Porothermu 44. Ile państwo przewidują zużyć pustaków (porother 44) na cały domek?? :D
pozdrawiamy

tomek i ela
08-08-2007, 15:12
Witam serdecznie!
Obecnie nie jestem w stanie stwierdzić ile jeszcze potrzeba pustaków, gdyż podnoszę śzcianę kolankową budynku o 2 bloczki , a garażu o jeden.Na placu mam 18 palet i myślę że to wystarczy.Proszę pamiętać że potrzebne będą pustaki 44 P+W 1/2, 3/4 i 8 do obmurowania wieńca, ale napewno wasi budowlańcy to wyliczą. Pozdrawiam i powodzenia w zmaganiach.

go-go
08-08-2007, 20:20
Annamisia dopominam sie o zdjecia :)

anna.misia
08-08-2007, 20:46
witam wszystkich SZMARAGDOWICZÓW -posadzki zalane ,a co do zdjęć muszę się przyznać że nie potrafię ich wkleić muszę poczekać aż siostrzenica wróci z wakacji GO GO podaj mi adres@ to prześlę Ci na pocztę

piotr buduje szmaragda
09-08-2007, 07:02
Witam wszystkich
u nas bliżej niż dalej. ściany i sufity już pomalowane podkładem, dziś zaczynamy sufity na gotowo, płytki w dolnej łazience zostało kilka sztuk i ściany skończone podłoga to już szybko pójdzie, dziś kupujemy płytki do kuchni i wydażenie dosyć dla mnie złożone przyjeżdża piec 400kg żywej masy wyzwanie będzie ostre.

też mam problem z wklejeniem zdjęć więc go go jeśli masz ochotę po na maila mogę puścić

pozdrawiam

go-go
09-08-2007, 15:30
[email protected]

Jestem strasznie ciekawa:)

go-go
09-08-2007, 16:22
Dodalam kilka zdjec ceglastego dachu na pierwszym Szmaragdzie.Jest tez zdjecie stryszku z dostawionym przez nas okienkiem:)
http://go-go.fotosik.pl/albumy/244919.html
Pozdawiam

piotr buduje szmaragda
10-08-2007, 07:25
go go wyglada mi to na brass ceglasty - dokładnie takie same dachówki mam na naszym dachu :) fotki takie troche do tyłu przeslę ci za kilka chwil na maila, a bardziej aktualne zrobie dziś i prześle wieczorem
pzdr

anna.misia
12-08-2007, 09:22
GO-GO niestety poczta do mnie ciagle wraca,napisz gdzie budujecie swoje domki -pozdrawiam ANNA

go-go
12-08-2007, 19:23
Wlasnie chcialam sprawdzic czy cos doszo na moja poczte a tu sie okazuje ze nie dziala.Malo tam zagladam :D Wybaczcie za zamieszanie.
Ale mam juz nowego [email protected] tu poprosze przeslac.
Dachowka Euronit mamy nadzieje ze sie sprawdzi.Nasze domki budujemy w swietokrzyskim.
Pod koniec miesiaca przyjda dokanczac 2 budynek.Pewnie przed zima zrobimy jeszcze tynki i elektryke a reszta juz od wczesnej wiosny.Ale przynajmniej oko ciesze Waszymi dalszymi etapami.Bardzo pomocne jest przy budowie podgladanie innych domkow.Przez to my dokonalismy troche zmian u siebie typu ta scianka kolankowa o 2 pustaki podniesiona i troszke fundamenty oraz powiekszone otwory okienne od fronku i salonowe.
Pozdrawiam

anna.misia
12-08-2007, 20:01
http://images24.fotosik.pl/56/081959040fc23e68m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=081959040fc23e68),http://images29.fotosik.pl/56/82bebf8f42b57609m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82bebf8f42b57609),http://images27.fotosik.pl/56/1accf7dbed4677c6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1accf7dbed4677c6),http://images30.fotosik.pl/56/fccffed5642ff665m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fccffed5642ff665),http://images25.fotosik.pl/55/c0580a76d4d5ded1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c0580a76d4d5ded1)l[/url]

go-go
12-08-2007, 20:09
Anna Misia udalo sie !!! nawet kilka razy :D
Wy juz tak daleko jestescie to pewnie na zime juz wprowadzka.
Jaki kolor stolarki okiennej macie?

anna.misia
12-08-2007, 20:23
mam taką nadzieję że się wprowadzimy niby nieduzo już zostało a jednak majster nawala ,okna z zewnątrz mamy złoty dąb a od środka białe.Jak widać dach nieskończony -ukradli mi dachówkę szczytową ,jutro lecimy z klejem bo nam się styropian ulatnia i pomalutku zaczynamy gipsowanie.Ajak wam się podobaja moje parapety?

radzikkm
12-08-2007, 20:41
mam taką nadzieję że się wprowadzimy niby nieduzo już zostało a jednak majster nawala ,okna z zewnątrz mamy złoty dąb a od środka białe.Jak widać dach nieskończony -ukradli mi dachówkę szczytową ,jutro lecimy z klejem bo nam się styropian ulatnia i pomalutku zaczynamy gipsowanie.Ajak wam się podobaja moje parapety?

Witam Aniu!!

Bardzo mi się podobają Twoje drzwi :) jaki jest ich koszt orientacyjny??
Jak to jest cenowo z tymi oknami z jednej złoty dąb a od środka białe ???

Pozdrawiam

anna.misia
13-08-2007, 06:19
za drzwi i okna zapłaciłam 21000 w tym 6000 za drwi wiem ze to dużo ale bardzo chciałam mieć prawdziwy witraż .Za kolor okien dopłaca się 30% ,a że kolor z jednej strony to 15% i dodatkowo 1000 zł za okno łukowecyli normalnie 1600 -okna firmy FERNO mam kłopot z reklamacją bo wstawili mi w wykuszu inny szpros -pozdrawiam ANNA

radzikkm
13-08-2007, 09:34
Dziekuje Aniu za odpowiedź muszę zastanowić się nad takim rozwiązaniem Pozdrawiam

krk women
20-08-2007, 11:20
Witam! U mnie robota idzie jak burza! W środe lub czawartek będą skończone ściany parteru i tu mam pytanie: Czy ktoś zamiast terivy robił strop żelbetowy??Jka wygląda sprawa z tym stropem a dokładnie sprawa podciągów?Architekt mi mówi ze będą bardzo widoczne, a wykonawca ze niby nie :o . Muszę się szybko zdecydować żeby roboty nie stanęły miejscu.

anna.misia
20-08-2007, 16:55
my mamy zrobiony strop żelbetonowy -po pierwsze taniej,po drugie ładniej tak mi się przynajmniej wydaje -widziałam u Maleny żle nie jest poprostu nie masz gładkiego sufitu tylko belkę .Obecnie mieszkam w starym poniemieckim domu i mam dosyć belek-pozdrawiam ANNA

krk women
20-08-2007, 20:04
my mamy zrobiony strop żelbetonowy -po pierwsze taniej,po drugie ładniej tak mi się przynajmniej wydaje -widziałam u Maleny żle nie jest poprostu nie masz gładkiego sufitu tylko belkę .Obecnie mieszkam w starym poniemieckim domu i mam dosyć belek-pozdrawiam ANNA


anna.misia dzięki za pocieszenie-na 90% bedziemy mieć strop żelbetowy więc mam nadzieję że znajdę inspiracje i pomysły na ta belke. Jedyną rzeczą przez którą nie śpię po nocach to schody-nie chce ich takich jak są w projekcie- mam kilka pomysłów ale zostało mi tylko kilka dni na podjęcie decyzji :evil: Jeśli któs ma inczej proszę o fotkę-pomysły juz widziałam na poprzednich stronach
I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś robił w ten sposób że zostawił otwory łukowe ale wstawiał zwykłe okna -bardzo mi się to podoba .Czy ktoś moze mi powiedzieć jak się wyka ńcza ta przestrzeń między łukiem a oknem?Coś takiego jak to:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/421af77a2e4641c4.html

ania77.poznań
22-08-2007, 11:05
Witam wszystkich :) Również budujemy Szmaragd. W czwartek wchodzi murarz i wreszcie zacznie coś się dziac na naszej działce. Już nie mogę sie doczekać, kiedy stanie domek. POzdrawiam.

radzikkm
22-08-2007, 12:20
Witam! U mnie robota idzie jak burza! W środe lub czawartek będą skończone ściany parteru i tu mam pytanie: Czy ktoś zamiast terivy robił strop żelbetowy??Jka wygląda sprawa z tym stropem a dokładnie sprawa podciągów?Architekt mi mówi ze będą bardzo widoczne, a wykonawca ze niby nie :o . Muszę się szybko zdecydować żeby roboty nie stanęły miejscu.

Gratuluje tempa i zaawansowania prac my długo męczyliśmy się z piwnicą ale jakimś cudem wreszcie pniemy się ku gurze :) co do stropu mój wykonawca ta belka umieście w stropie czyli wykona solidne zbrojenie w tym miejscu i ładnie wszytsko powiąże mam nadzieje, iż tak będzie bez tej belki :) zapewne Twój wykonawca ma podobną wizje Pozdrowionka

krk women
22-08-2007, 21:09
Witam! U mnie robota idzie jak burza! W środe lub czawartek będą skończone ściany parteru i tu mam pytanie: Czy ktoś zamiast terivy robił strop żelbetowy??Jka wygląda sprawa z tym stropem a dokładnie sprawa podciągów?Architekt mi mówi ze będą bardzo widoczne, a wykonawca ze niby nie :o . Muszę się szybko zdecydować żeby roboty nie stanęły miejscu.

Gratuluje tempa i zaawansowania prac my długo męczyliśmy się z piwnicą ale jakimś cudem wreszcie pniemy się ku gurze :) co do stropu mój wykonawca ta belka umieście w stropie czyli wykona solidne zbrojenie w tym miejscu i ładnie wszytsko powiąże mam nadzieje, iż tak będzie bez tej belki :) zapewne Twój wykonawca ma podobną wizje Pozdrowionka

Tez mam taką nadzieję bo zamówił trochę grubszą stal do zbrojenia- ale to tez miedzy innymi przez moje kombinowanie ze schodami ale się udało i nie zagracają mi pól salonu ,tylko mały przyjemny kawałeczek :D

siwa216
23-08-2007, 08:04
Witam wszytkich szmaragdowiczów

Mam pytanie o fundamenty konkretnie chciałam zapytać ile zapłaciliście za robociznę za zrobienie fundamentów?

Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam wszystkich

go-go
24-08-2007, 14:54
Witam
Widze ze Wszystkich nadal mecza te schody:)
My zdecydujemy sie na podobny uklad jak tych roboczych.Moze zeobimy je lekko zakrecane przy scianie i rozchodzace sie tzn.na pierwsze kilka stopni szarsze no jakos tak:).Mysle ze w tym ukladzie mozna zrobic tez wylewane z kuta barierka i ladnym oswietleniem.Te schody nie sa takim problemem mozna naprawde pokombinowac jak komu pasuje.U Pana od ciasteczek sa wlasnie wylewane w jeszcze innym ukladzie.Ja bym bardzo chciala byc na etepie zamawiania juz schodow a tu jeszcze tyle przed nami.
Krk women a jaki jest ten Twoj pomysl na Szmaragdowe schody?[/i]

go-go
24-08-2007, 15:00
siwa 216
Trudno powiedzec jaka jest cena robocizny bo jedni buduja Szmaragda systemem gospodarczym i placa za etapy jak my a inni maja ekipe ktora wycenia caly stan surowy a zreszta rozne rejony maja swoje ceny.Te ceny teraz tez sie zmieniaja z tego co szlychac spadaja :)
Ale zobacz w temacie plac tam dostaniesz szybko informacje.
Pozdrowka

krk women
25-08-2007, 21:53
Witam
Widze ze Wszystkich nadal mecza te schody:)
My zdecydujemy sie na podobny uklad jak tych roboczych.Moze zeobimy je lekko zakrecane przy scianie i rozchodzace sie tzn.na pierwsze kilka stopni szarsze no jakos tak:).Mysle ze w tym ukladzie mozna zrobic tez wylewane z kuta barierka i ladnym oswietleniem.Te schody nie sa takim problemem mozna naprawde pokombinowac jak komu pasuje.U Pana od ciasteczek sa wlasnie wylewane w jeszcze innym ukladzie.Ja bym bardzo chciala byc na etepie zamawiania juz schodow a tu jeszcze tyle przed nami.
Krk women a jaki jest ten Twoj pomysl na Szmaragdowe schody?[/i]


My mamy mniej więcej w ten sposób- oczywiście to rysunek w paincie a nie dokładnie wymierzone zmiany. Ale w realu wyglądaja bardzo ok:jest ładnie, funkcjonalnie i bezpiecznie :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3834d96598adc1ab.html

aniazbyszek
27-08-2007, 07:40
No wreszcie!!!
U nas tez ruszyło z kopyta. Zaczeli już kopać fundamenty , ale .... jako że mieszkamy na terenie górzystym trafiły się nam śliczne dwa głazy i teraz musimy znow czekac na to aż ktoś przyjedzie i je wykruszy jakimś młotem (pierwsze dodatkowe koszty).

Kasia.Piła
27-08-2007, 19:07
Witam
Wciąż te schody, widzę nie schodzą z czołówki tematów. No więc pochwalę się swoimi. Tak je sobie wyobrażałam i bardzo jestem z nich zadowolona. Przede wszystkim dlatego,że są wygodne do chodzenia(należy na to zwrócić uwagę, bo trochę się po nich nadreptamy, już zresztą to robimy:góra-dół-góra). Ważne prócz wyglądu są jeszcze ich parametry, aby były optymalne. Porządne firmy dysponują programami komp., które wyliczą właściwe i optymalne wysokości stopni, odległości, bieg itp.
http://picasaweb.google.com/gmncod90/MotylewoBudowa/photo?authkey=9uqJi_BbCYs#5100761405230507682

bronson
27-08-2007, 21:26
Witam...

Dołączyliśmy do grona budujących Szmaragdy, co prawda prace na działce rozpoczną się dopiero za 3 tygodnie to już nie możemy doczekać się zakończenia... i efektu na żywo..
oprócz poszerzenia i wydłużenia garażu oraz prawdopodobnie podniesienia ściany kolankowej nie będziemy nic zmieniać...
Budować będziemy z gazobetonu.. +12 styro lub wełna... jeszcze się wahamy...

Czy może ktoś z was budował ten dom z gazobetonu?? jeśli tak a miałby chociaż orientacyjny kosztorys to byśmy się uśmiechali...

[email protected]

go-go
27-08-2007, 21:38
Kasia Pila schody DUDO! :o I ten kominek pieknie zgrany ! Pierwsza klasa jestem zachwycona! Mozna wiecej zdjec kominka? Schody wygladaja zgrabniutko nic dodac nic ujac pieknie.A jaka jest szerokosc stopni i kto Wam robil te schody?
Pozdrawiam

go-go
27-08-2007, 21:48
Kasia Pila juz znalazlam zdjecia (gapa jestem).Widze ze juz konczycie prace ale Wam zazdroszcze.Bardzo ladna wersja Szmaragdu musze przyznac.Elewacja z grafitowym dachem super wyszla.Bardzo ladna stolarka i ladne drzwi (mozna wiedzec jaka firma i cena?).A co macie na podlodze w salonie?
Wszystko super gratulacje.
Pozdrawiam

krk women
27-08-2007, 21:51
Kasia-Piła czy mogłabyś mi podać ile poszło u ciebie dachówek gasiorów itd.,ponieważ również mam domek z podwójnym garażem :wink: a czeka mnie własnie jazda po składach i wyceny dachu :cry:
Z góry dziękuję

krk women
29-08-2007, 13:24
Dostałam 2 wyceny więźby z łatami i kontrłatami oczywiście: 7700 bez impregnacji i 7900 z impregnacją -wydaje mi się że to bardzo dużo :o . I tu prośba do Szmaragdowiczów którzy też teraz zamawiają lub niedawno zamawiali więźbę żeby podzielili się ze mna swoimi kosztami -najlepiej Małopolska i okolice Krk ale zz pobliskich województw tez proszę o odzew.Ja mam szmaragd z podwójnym garażem i będę kłaść dachówkę ceramiczna Dziękuję

Papaja
29-08-2007, 21:18
Witam :D My zbudowaliśmy Szmaragda z gazobetonu 24. Dzisiaj właśnie panowie skończyli ocieplać styropianem 15. Tynk będą kłaść za ok. 3 tygodnie. Co do kosztorysu, to chyba nie będzie on zbyt miarodajny. Zużyliśmy ok 1300 pustaków na ściany zewnętrzne i ok. 600 na ściany działowe (12). Budowę zaczynaliśmy w czerwcu ubiegłego roku, wtedy pustak kosztował 5,5 zł. (24) i 3,3zł. (12), Powodzenia :P

radzikkm
30-08-2007, 19:06
Mam pytanie co z tym filarem obok kuchni co ma 130 cm musi on być. Ja rozmawiałem z moim murażem i mówił iż może zrobić taki wylany i zazbrojony. Teraz widze, iż niektórzy tego filara nie mają. Bo normalnie to on okropnie wyglada bryyy. Strop jaki będe miał to Teriva i niby powinno być to podtrzymanie tej belki.

darekko
31-08-2007, 10:47
Witam,
prosze o opinnie czy koszty robocizny w wysokosci 48k PLN to teraz dobra oferta za wybudowanie Szmaragda (okolice W-wy)

Ekipa juz budowala taki domek, w cenie stan surowy zamkniety bez montazu okien i drzwi zew., z tarasem, schodami oraz ulozeniem dachu.

Pozdrawiam
Darek

Lag2000
31-08-2007, 15:10
hmmm dwa razy tyle co ja dalem rok temu, mysle ze za drogo, zdjecie moich schodow mozna zobaczyc tu:
http://foto.onet.pl/czppr,mcxossg9omgk,b4bdo,u.html
wydaje mi sie ze kominek bylby lepiej eksponowany gdyby stal w rogu pokoju

go-go
31-08-2007, 15:31
Lag2000 bardzo ladne.
Pozdrawiam

siwa216
01-09-2007, 15:08
Witam wszystkich szmaragdowiczów :D

Czy uważacie że 11 000 zł to jest dużo za zrobienie fundamentów?
Bardzo prosze dajcie mi znac ile was mniej więcej one wyniosły, chodzi oczywiście o ekipe budowlana bez materiałów.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedź.

Sylwia

izia
01-09-2007, 23:16
Witam
Wciąż te schody, widzę nie schodzą z czołówki tematów. No więc pochwalę się swoimi. Tak je sobie wyobrażałam i bardzo jestem z nich zadowolona. Przede wszystkim dlatego,że są wygodne do chodzenia(należy na to zwrócić uwagę, bo trochę się po nich nadreptamy, już zresztą to robimy:góra-dół-góra). Ważne prócz wyglądu są jeszcze ich parametry, aby były optymalne. Porządne firmy dysponują programami komp., które wyliczą właściwe i optymalne wysokości stopni, odległości, bieg itp.
http://picasaweb.google.com/gmncod90/MotylewoBudowa/photo?authkey=9uqJi_BbCYs#5100761405230507682

Kasia.Piła, piekny kominek i ciekawe rozwiązanie półeczki na drewno. robiliście jakieś zmiany jeśli chodzi o kominek czy wszystkie podłączenia są jak w projekcie?
pozdrawiam

tomek i ela
02-09-2007, 15:09
Witam wszystkich szmaragdowiczów :D

Czy uważacie że 11 000 zł to jest dużo za zrobienie fundamentów?
Bardzo prosze dajcie mi znac ile was mniej więcej one wyniosły, chodzi oczywiście o ekipe budowlana bez materiałów.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedź.

Sylwia

Wydaje nam się, że dużo. My budujemy w okolicach Ząbkowic Śląskich, ekipa stawia cały dom od fundamentów po dach łącznie z oknami dachowymi, i za same fundamenty zapłaciliśmy 6 000zł, oczywiście bez materiałów. Za wybudowanie domu umówiliśmy się na cenę 30 000zł. Ale może w Twojej okolicy ceny są inne? Zorientuj się jeszcze u innych ekip budowlanych lub dogadaj się z ekipą na cenę za wybudowanie całego domu? Zawsze to trochę taniej...

Sylwia i Marek
02-09-2007, 19:21
witam wszystkich forumowiczów :lol: Należymy do grona budujących szmaragda,ale jesteśmy jeszcze na samym początku drogi - papiery,papiery,papiery... :( Czas sprzyja rodzącym sie wciąż pytaniom i wątpliwościom.Między innymi mamy pytanie do bardzo zaawansowanej i niewątpliwie doświadczonej w budowaniu szmaragda KASI.PIłA. A mianowicie zastanawiamy się jak sprawdza sie w działaniu kominek z płaszczem wodnym.Też myślimy o makrotermie. Ze zdjęć wynika,że u KASI.PIłA został on podłączony zgodnie z projektem Krajobrazów.Na forum pojawiały sie różne opinie dotyczące tego podłączenia. Nasz projektant zasugerował nam rozwiązanie ze schodami żelbetowymi i kominkiem pod schodami, ale producenci kominków z płaszczem wodnym odradzają, z uwagi na gabaryty takich kominów i współdziałających z nimi urządzeń.

izia
02-09-2007, 20:34
Lag2000, mam pytanko, czy mozna sie umowic i obejrzec Wasz domek??? My budujemy kolo Otwocka i jestesmy na etapie chudziaka.

Sylwia i Marek
03-09-2007, 06:39
Czy ktos posiada kontakt do Kasia.Piła?e-mail lub numer telefonu :

ania77.poznań
05-09-2007, 10:49
Lag2000 - Fajnie wyglądaja Twoje schody. Możesz napisać z jakiego drewna są wykonane i ile kosztowały.

Lag2000
05-09-2007, 16:16
schody wykonane są z dębu, kosztowały 8,5k PLN :-?

zbyszek sw
05-09-2007, 16:45
Witam
Lag 2000 tanio te twoje schody my za bukowe zapłacimy 8k PLN
A tak wyglądały będą nasze schody trochę inaczej niż w projekcie.


http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/5.jpeg
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/17.jpeg
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/18.jpeg
Mam pytanie do osób które ocieplały już budynek z zewnątrz w jaki sposób ocieplić lukarny .Dachówka jest położona bezpośrednio do bocznej ściany lukarny(desek) niema żadnej obróbki blacharskiej. Co zrobić? przyciąć dachówkę tak aby zmieścić styropian i wtedy wykonać obróbkę blacharską czy styropian położyć na dachówce i wtedy obróbka. Jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam
Zbyszek :wink:

Papaja
05-09-2007, 22:31
Witam :D Zbyszek sw, schody rewelacja :P Właśnie nad takim układem się zastanawialiśmy. Z Twojego projektu widzę, że jest to możliwe. Zdradz jeszcze, proszę kto będzie wykonywał owe cudo. Co do ocieplenia lukarn, to nam panowie od dachu najpierw położyli styropian na ścianę lukarny, a następnie dachówkę i wtedy opierzenie. Powodzenia

Kasia.Piła
10-09-2007, 13:24
Witajcie.
Ostatnio bardzo rzadko tu bywam, bo przeprowadzka zajmuje dużo czasu i ostatnie pieszczoty naszego domku. Pytanie do mnie było o kominek z płaszczem wodnym- trudno mi do kończ powiedzieć jak będzie się sprawował w dalszej perspektywie. Teraz podgrzewamy i jest super. W bardzo krótkim czasie przekazuje ciepło na kaloryfery i praktycznie od razu w domu jest ciepło. Natomiast wentylator steruje pracą kominka (może wyrażam się niefachowo), w każdym razie chodzi o to, że jak uzyska się zadaną temperaturę, to dmuchawa się wyłącza i kominek stopniowo wygasa a raczej żarzy. Czytałam przed podjęciem decyzji o typie, że makroterm jest jednym z najlepszych kominków. To samo potwierdzili mi jego użytkownicy. Jedyna "wada", to to, że słychać pracę dmuchawy, coś w odgłosie pracy wentylatora w komputerze. Ale jest to kwestia przyzwyczajenia i zmieszania różnych innych dźwięków domowych-wówczas przestaniemy w ogóle ją słyszeć.
Pozdrawiam

kasilas
11-09-2007, 20:40
Witam,
Proszę o informacje - ile płaciliście za balustrady?

Papaja
11-09-2007, 21:46
Witam :D Cena umówiona to 1800zł., z tym że mamy dwa balkony (wykusz i nad wejściem)

Kasia.Piła
13-09-2007, 08:56
Witam budujących
A my płaciliśmy 2000 zł za dwa balkony: nad wykuszem w jadalni i w sypialni. Ten trzeci balkon nad wejściem mam zlikwidowany.

krk women
13-09-2007, 18:26
Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

anna.misia
13-09-2007, 18:36
Kasia Piła -z czego robiliście opaski wokół okien? Bardzo mi się podobają

Kasia.Piła
14-09-2007, 12:41
Opaski robiliśmy ze steropianu 5 cm- wszystko jak w projekcie, jest tam dokładnie pokazane i opisane- tego się trzymaliśmy.

kasilas
14-09-2007, 17:33
Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

Witam !
Ja za Schiedla płaciłem w zeszłym roku około 5800 PLN brutto. Trzy kominy są Ci nie potrzebne :) wystarczą 2 chyba, że ten wentylacyjny w spiżarni obrócisz o 90 stopni wtedy jest szansa że uda Ci się go wyprowadzić ponad dach inaczej nie ma sensu go murować bo koliduje z więźbą dachową. Ja niestety dowiedziałem się o tym po fakcie i mam wymurowany do stropu a dalej pociągnięty spiro !!!. Co do rynny zakupiłem rynny stalowe antracyt Planja za około 2500 PLN.

Pozdrawiam

krk women
14-09-2007, 20:29
Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

Witam !
Ja za Schiedla płaciłem w zeszłym roku około 5800 PLN brutto. Trzy kominy są Ci nie potrzebne :) wystarczą 2 chyba, że ten wentylacyjny w spiżarni obrócisz o 90 stopni wtedy jest szansa że uda Ci się go wyprowadzić ponad dach inaczej nie ma sensu go murować bo koliduje z więźbą dachową. Ja niestety dowiedziałem się o tym po fakcie i mam wymurowany do stropu a dalej pociągnięty spiro !!!. Co do rynny zakupiłem rynny stalowe antracyt Planja za około 2500 PLN.

Pozdrawiam

Dzięki serdeczne :D . Jeśli chodzi o komin w spiżarni to i tak miałam go obrócić o 90 stopni :lol: gdyż nie będę robić spiżarni. Ale i tak te informacje będą przydatne-powiem moim wykonawcom, zeby zobaczyli jak to jest z ta więźbą. Rynny poszły chyba mocno w góre bo moje wyceny oscyluja wokół 3100-3500- mówie oczywiscie o stalowych.Planuję kolor miedziany i cieplutki kolor elewacji przy antracytowym dachu.

anna.misia
15-09-2007, 16:11
mam pytanko do bardziej zaawansowanych w pracach-w salonie będę miała parkiet a reszta płytki i własnie od której strony zaczeliście układać płytki? i co pierwsze parkiet czy płytki?

kasilas
16-09-2007, 08:15
mam pytanko do bardziej zaawansowanych w pracach-w salonie będę miała parkiet a reszta płytki i własnie od której strony zaczeliście układać płytki? i co pierwsze parkiet czy płytki?

Najpierw płytki później parkiet.

tomek i ela
18-09-2007, 19:58
Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

Kominy i rynny kupowaliśmy w maju w tym roku i całe orynnowanie LINDABA wyniosło nas 3185 zł w kolorze ceglasty (dach BRASSA czerwony), a kominy Schiedl Rondo Plus 6800 zł.

krk women
20-09-2007, 12:24
Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

Kominy i rynny kupowaliśmy w maju w tym roku i całe orynnowanie LINDABA wyniosło nas 3185 zł w kolorze ceglasty (dach BRASSA czerwony), a kominy Schiedl Rondo Plus 6800 zł.

To ja podobnie kominy 6600,rynny 3300 :x ,ale ta kasa leci.Szukam jeszcze w innych składach ale nie sadze żebym nagle dostała jakąs mega promocje :-?

marifu
20-09-2007, 13:54
Kupiłem braasa ceglastego i nie wiem czy to dobra decyzja kolorstyczna! Buduje Szmaragd w Kaliszu woj. wielkopolskie! Potzrebuję porady na temat membrany dachowej?????

aniazbyszek
27-09-2007, 13:50
Coś nam wątek ucichł.
My też kupilismy Brasa 'ceglastego' - myślę, że to dobry wybór - domek jest raczej w tradycyjnym stylu i pasuje do niego ten kolor.

marifu
27-09-2007, 17:57
A jaką macie powłokę? My zakupiliśmy Cissar a ona trochę się różni od ceglastego lumino!

oozz
29-09-2007, 12:00
Witam,
chciałbym spytać, czy ścianka oddzielająca kuchnię od salonu jest ścianą nośną?
Czy zastanawialiście się (a może już to zrobiliście?) nad zrobieniem w niej otworu?
Kusi mnie, by umieścić w niej akwarium lub po prostu blat z oświetleniem.
P.S. Podziekowania dla Zbyszka sw, za możliwość obejrzenia szmaragdu w rzeczywistości. Rzeczywiście tynki masz położone rewelecyjnie.
Marek

radzikkm
29-09-2007, 14:46
Witam,
chciałbym spytać, czy ścianka oddzielająca kuchnię od salonu jest ścianą nośną?
Czy zastanawialiście się (a może już to zrobiliście?) nad zrobieniem w niej otworu?
Kusi mnie, by umieścić w niej akwarium lub po prostu blat z oświetleniem.
P.S. Podziekowania dla Zbyszka sw, za możliwość obejrzenia szmaragdu w rzeczywistości. Rzeczywiście tynki masz położone rewelecyjnie.
Marek

Na tej ściance opiera się ten podciąg który idzie przez całe pomieszczenie. Ja jak zobaczylem jak ta ścianka wygląda to z lekka się zdrażniłem i z moim murażem stworzyliśmy filar zbrojony o wymiarach około 30/20cm i o wiele lepiej to wygląda. Mamy w planach zrobienia na nim półek i wkąponowanie go w blat i szafki pod nim. Mam nadzieje, iż super to wyjdzie.

piotr buduje szmaragda
30-09-2007, 10:58
Witam wszystkich po długiej przerwie
jeśli chodzi o komin w spiżarni to my zrezygnowaliśmy z niego zupełnie jk równiez zrezygnowaliśmy ze spiżarni. i nasza kuch nia jest teraz super przestronna nie ma żadnych dodatkowych ścian tylko wiatrołap i ten słup. kwestię komna rozwiązaliśmy w ścianie szczytowej mamy wymurowane dwa szyby wentylacyjne z cegieł kominowych (takie kwadratowe z dziurą w środku. jeden do okapu nad kuchnią, drugi grawitacyjny zakończone dwoma kominkami powiązanymi z dachówkmi i jest super.

pozdrawiam

jaszczurkazwinka
01-10-2007, 14:24
Poszukuję osób, które budują dom SZMARAGD w okolicach Wrocławia i będą mogli podzielić się informacjami na temat budowy. Pozdrawiam :D

aniazbyszek
03-10-2007, 14:00
Witaj, my budujemy się na południe od Wrocławia.
Poza tym jest osobny wątek o tym projekcie i jest tam kilka osób z naszych okolic.Pozdrawiam :)

http://forum.muratordom.pl/szmaragd-pracowni-krajobrazy,t63803-1020.htm

jaszczurkazwinka
05-10-2007, 12:55
Witam! Dzięki za odpowiedź :D Ja na razie utknęłam na etapie kredytu.
Mówiąc szczerze, patrząc teraz na projekt po opadnięciu pierwszych emocji
zastanawiam się, czy dobrze wybraliśmy.
Z tego co widać na udostępnionych zdjęciach wydaje mi się, że jest on strasznie mały i zupełnie nieustawny. Fakt, piękny z zewnątrz ale w środku zupełnie niefunkcjonalny.
Znajomi zwrócili mi uwagę na to , że w salonie może stać tylko sofa ,( i to w dodatku tylko pod oknem, do którego przez to nie będzie dojścia), stolik i fotele. A gdzie jakaś komódka, telewizor itp. ? Na górze pokoje dla dzieci zupełnie nieustawne i klitkowate :cry: . Proszę , jak możecie to napiszcie jak to naprawdę wygląda, bo zaczęłam się obawiać czy dobrze zrobiłam kupując ten projekt. Mam już skompletowane wszystkie papiery, pozwolenie, czekam na decyzję kredytową i można ruszać z budową. Jeżeli możecie rozwiać moje obawy będę ogromnie wdzięczna. :D
Pozdrawiam serdecznie.

anna.misia
05-10-2007, 18:32
domek jest duży i funkcjonalny ,nie ma w nim zbędnych powierzchni-zapraszam do siebie jak zobaczysz na żywo to pozbędziesz się wszelkich wątpliwosci

go-go
05-10-2007, 20:06
Witam
Tez mielismy takie obawy.Ale dzis kiedy mamy juz stan surowy widac wszystkie pomieszczenia to projekt jest SUPER! Salon jest wystarczajacy jest polaczony z jadalnia i od wejscia wychodzi jakies 40m2.A gora jest jeszcze bardziej udana pokoje ladne korytarz dosc duzy.Do tego kolo sypialni mozna zrobic garderobie zamiast suszarni(naprawde duza).Tez tak sie balam a dzis bardzo sie ciesze ze to byl ten projekt.Bryla klasyczna nie ulega modzie.Dach 2 spadowy wiec pokoje ustawniejsze na poddaszu i troszke tanszy.Schodami mozna sie pobawic wedle gustu.Pozdawiam:)
P.S Ja doradzam podniesienie scianki kolankowe o 2 pustaki,fundamentu o jeden bloczek.Razem z garderoba wychodzi jakies 160mk2 pow.Jak dla nas wystarczajaco gdzie przez wiekszosc zycia mieszkalismy w duzych rodzinnych domach (za duzych) ale tak sie dawniej budowalo:)
Ale decyzja nalezy do Was.Pa

jaszczurkazwinka
08-10-2007, 22:07
Dziękuję za słowa pocieszenia !!! Fajnie, że są jeszcze mili ludzie, którzy potrafią dodać otuchy :D
Zdecydowaliśmy , że będziemy wylewać ławy wiosną, a nie teraz przed zimą. Chyba słusznie?
Będę śledzić " Szmaragdowe forum" i napewno odezwę się na wiosnę w celu pomocy :D
Życzę wszystkim szybkiego zakończenia budowy !!!!!!
Ps.. Do Anny- Misi : jeżeli będę mogła skorzystać z zobaczenia domu, to będę wdzięczna. Wstępnie umówiłam się ze Zbyszkiem, który buduje Szmaragda pod Opolem, jednakże nie ukrywam, że Twój też chętnie zobaczę.
Jeszcze raz dziękuję !!!!
Pozdrawiam

anna.misia
10-10-2007, 19:06
witam-piszcie kochani co się dzieje u was na budowach to forum jest świetnym zródłem informacji,mam pytanie,chodzi o malowanie.A więc salon ,kuchnia i jadalnia w jednym kolorze ale zastanawiam się jak pomalować miejsce gdzie biegną schody,czy robić jakąś listwę oddzielającą cy leciec aż don góry -czyli hal na górze byłby w tym samym kolorze-pozdrawiam ANNA

esik
11-10-2007, 22:40
Witam wszystkich budowniczych

Dawno sie nie odzywalem...
Ale prace ida do przodu. Od jutra maja wejsc z ociepleniem a do konca tygodnia ma ma sie pokazac elektryk i hydraulik...

Czy ktos myslal co robic z woda z balkonow podczas deszczow? Czy wszyscy puszczaja ja samopas?

zbyszek sw
13-10-2007, 15:57
Witam wszystkich.
U nas prace barrrrdzo powoli od przyszłego tygodnia ma wejść ekipa od ocieplenia poddasza zaśpiewali 40zł/m2 za robociznę dwu warstwowe ocieplenie , stelaż, karton gips, szpachlowanie. Ciekawy jestem jakie ceny ocieplenie były u was ?? Jeżeli chodzi o balkony to za bardzo nie wiem Jak się za to zabrać czy dodatkowo zbroić i wylewać beton i izolować no i jak odprowadzić wodę? Jak ktoś ma sprawdzony sposób na wykonanie balkonów to proszę o radę. Wstawiliśmy drzwi wejściowe
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/11.jpeg
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/4.jpeg
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/6.jpeg

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

Ania P.
13-10-2007, 17:22
My też jesteśmy przed ocieplaniem poddasz.
A drzwi to jescze nie wybrałąm nie mogę sie zdecydować- a z jakiej, to firmy te twoje drzwi-więcej inf.

Witam wszystkich.
U nas prace barrrrdzo powoli od przyszłego tygodnia ma wejść ekipa od ocieplenia poddasza zaśpiewali 40zł/m2 za robociznę dwu warstwowe ocieplenie , stelaż, karton gips, szpachlowanie. Ciekawy jestem jakie ceny ocieplenie były u was ?? Jeżeli chodzi o balkony to za bardzo nie wiem Jak się za to zabrać czy dodatkowo zbroić i wylewać beton i izolować no i jak odprowadzić wodę? Jak ktoś ma sprawdzony sposób na wykonanie balkonów to proszę o radę. Wstawiliśmy drzwi wejściowe
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/11.jpeg
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/4.jpeg
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/6.jpeg

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

esik
14-10-2007, 12:22
U nas za ocieplenie poddasza (dwie warstwy i regips) biora ok 25 zl/m2. Ja robue to sobie sam... A ile placicie za hydraulike?
pozdrawiam

zbyszek sw
14-10-2007, 18:41
Witam
Za materiały hydraulika + CO + 3 geberity zapłaciłem 13700zł + piec na ekogroszek 5500zł. Robocizna CO, woda , podłogówka w salonie, kuchni, wiatrołapie i łazienkach 3240zł. Do zainstalowania mam piec czyli kotłownia umówiony jestem na 700zł. Jeszcze dojdą grzejniki około 5000zł. Drzwi robił nam stolarz i kosztowały 4700zł.
Bardzo tanio to ocieplenie poddasza w waszym rejonie esik
Pozdrawiam
Zbyszek :wink:

Ania P.
14-10-2007, 19:14
a ja chciałabym Wam pokazać mój nowo pokolorowany domek.
http://karfil.fotosik.pl/albumy/290647.html

Ania P.
15-10-2007, 09:53
chciałambym się dowiedzieć jaki piec kupiliście na ekogroszek, bo my też się przymierzamy.


Witam
Za materiały hydraulika + CO + 3 geberity zapłaciłem 13700zł + piec na ekogroszek 5500zł. Robocizna CO, woda , podłogówka w salonie, kuchni, wiatrołapie i łazienkach 3240zł. Do zainstalowania mam piec czyli kotłownia umówiony jestem na 700zł. Jeszcze dojdą grzejniki około 5000zł. Drzwi robił nam stolarz i kosztowały 4700zł.
Bardzo tanio to ocieplenie poddasza w waszym rejonie esik
Pozdrawiam
Zbyszek :wink:

anna.misia
17-10-2007, 11:00
podpowiedzcie mi proszę jak kłaść płytki na dole -w salonie będzie parkiet a na całe reszcie gres ,mi bardziej podoba się w karo ale majster mówi że strasznie duzo odejdzie i sama nie wiem

kecajm
19-10-2007, 09:55
Ja mam płytki w karo. Tylko w garażu, kotłowni i pralni w kratkę. I w jadalni mały prostokątny wzorek na środku.

Pozdrawiam,

m.cyganek
20-10-2007, 07:14
Witam wszystkich SZMARAGDOWICZÓW.
Jestem w szoku że aż tak dużo was jest. Ja wpadłem na to forum nie dawno.
Większość z was ma już domki postawione i wykańcza. Ja dopiero nie dawno skończyłem fundamenty. Więc coś widać na działce. Zaczołem też ogrodzenie lecz nie skończyłem bo pogoda się popsuła.
Jeśli jest ktoś z okolić krakowa kto ma postawiony Szmaragd to proszę o kontakt bo ciekawy jestem jak wygląda w środku na żywca.
Póżniej prześlę trochę zdięć z działeczki.
Pozdrowionka. :D

aniazbyszek
20-10-2007, 21:45
A ja byłam dziś pierwszy raz od dwóch tygodni na budowie - mamy juz cały parter postawiony. o dziwo (choć pozytywne "dziwo" ) wszystko to w środku jakieś takie malutkie... spodziewałam się że kuchnia, no i salon bedzie troche większy, ale w sumie jak dla mnie jest to tak uroczy projekt domku, że nawet te niewielkie pomieszczenia dodają mu tylko przytulności :)

Kasia.Piła
23-10-2007, 13:00
podpowiedzcie mi proszę jak kłaść płytki na dole -w salonie będzie parkiet a na całe reszcie gres ,mi bardziej podoba się w karo ale majster mówi że strasznie duzo odejdzie i sama nie wiem

Proponuję nie słuchać majstra, argument o dużym odpadzie nie przemawia do mnie, przecież na te płytki będziecie patrzeć przez "naście" lat i zapomnicie o odpadzie. Ważne jest co wam się podoba i jak pasuje do całości. Jak parkiet bedzie kładziony, żeby w połączeniu z płytkami nie wyszła mega mozaika? Ja osobiście lubię klasykę, bo ona nigdy nie wychodzi z mody, jest ponadczasowa. Dużo też zależy od kształtu płytki. Słyszałam też opinię, że karo już niemodne.
Powodzenia

m.cyganek
23-10-2007, 18:08
podpowiedzcie mi proszę jak kłaść płytki na dole -w salonie będzie parkiet a na całe reszcie gres ,mi bardziej podoba się w karo ale majster mówi że strasznie duzo odejdzie i sama nie wiem


Wszystko zależy ile metrów będzie położone w karo i jakie duże płytki. Na 10 m2 przy płytce 30x30 to ok 1 m2 więcej. Zależy to też od umiejętności i pomysłowości majstra. Więcej pracy dla majstra przy ułożeniu w karo.
POZDRAWIAM.

anna.misia
23-10-2007, 19:50
Rozmawiałam z majstrem i powiedziałam mu że to ma mi się podobac a nie jemu i jak nie chce zrobić to zrobi to kto inny,bo nie chcę -tak jak mówicie patrzeć kilkanascie lat na płytki i żałować że nie jest tak jak chciałam .Byłam dzisiaj u geodetów żeby zlecić inwenteryzację geodezyjną wołają 800zł-mam nadzieję że na święta wprowadzimy się ale jest jedno ale -nie mamy jeszcze prądu ale jest juz nadzieja że wkrótce bedzie

m.cyganek
24-10-2007, 09:25
Mam pytanie. CZy ktoś ogrzewa lub ma zamiar ogrzewać ten domek gazem?
Co myślicie o gazie a co o piecu na eko groszek bądż na węgiel.
Mam dylemat i nie wiem co jest ekonomiczniej?

piotr buduje szmaragda
24-10-2007, 11:06
Witam wszystkich
Kasia Piła czy możesz podać jakieś namiary na producenta Twoich schodów? będę wdzięczny
pozdrawiam

esik
24-10-2007, 21:12
[
quote="m.cyganek"]Mam pytanie. CZy ktoś ogrzewa lub ma zamiar ogrzewać ten domek gazem?
Co myślicie o gazie a co o piecu na eko groszek bądż na węgiel.
Mam dylemat i nie wiem co jest ekonomiczniej?[/quote]

My bedziemy mieli ogrzewanie gazowe i oczywiscie kominek z plaszczem wodnym...
Jezeli chce sie grzac gazem to obowiazkowo kociol kondensacyjny...
wychodzi troche drozej ale jak sie bedzie palic w kominku to nie bedzie tak zle..

u mnie juz hydraulicy ostro pracuja... i jak pogoda pozwoli to niedluga beda fachowcy kladli tynki (jak gdzies nie zabladza)

Orientacyjne koszty wytwarzania energii cieplnej z różnych źródeł (gr/kWh): drewno 5, węgiel kamienny 5, gaz ziemny 10, koks 10, olej opałowy 18, prąd (noc/dzień) 20/30

kecajm
25-10-2007, 07:52
Witam!
Ja ogrzewam gazem. Piec jednofunkcyjny z zamkniętą komorą + zasobnik 120l.
Jeśli kondensat to raczej na niskich parametrach z podłogówką.


Kecajm

aniazbyszek
25-10-2007, 08:41
Witam!

Mówisz o gazie płynnym? Propan czy propan-butan? Ile wychodzi Wam za ten gaz w sezonie? Czy dogrzewacie czyms jeszcze oprócz gazu? My planujemy zbiornik podziemny na propan-butan plus kominek z płaszczem wodnym.

Kasia.Piła
25-10-2007, 08:53
Witam wszystkich
Kasia Piła czy możesz podać jakieś namiary na producenta Twoich schodów? będę wdzięczny
pozdrawiam

Jasne, już podaję: firma nazywa się "STOLPOL" w Drożyskach Wielkich, www.stolpol.pl. Firma bardzo porządna i profesjonalna, dobrze się współpracuje, schody to dla nich produkcja seryjna, oczywiście realizują zamówienia indywidualne. Polecam

Kasia.Piła
25-10-2007, 08:59
Witam!
Ja ogrzewam gazem. Piec jednofunkcyjny z zamkniętą komorą + zasobnik 120l.
Jeśli kondensat to raczej na niskich parametrach z podłogówką.


Kecajm
Witam Cię
zdradź ile spalasz gazu m-cznie o tej porze roku i zimą, bo jedną masz już za sobą, jeśli się nie mylę. Mnie wczoraj serwisant mojego Junkersa kondensacyjnego powiedział, że w pierwszym roku ogrzewania trzeba doliczyć jakieś 20 % więcej poboru gazu. My mieszkamy od miesiąca i ogrzewamy gazem ziemnym, weekendowo kominek i ciekawa jestem czego mam sie spodziewać na rachunkach. Ogólnie trzymamy temp. w domu 21-22 stopnie.
Pozdrawiam

kecajm
25-10-2007, 09:16
Ogrzewam gazem ziemnym. Ostatni rachunek za ogrzewanie i c.w.u. - 200 zł/2 miesiące. W lecie jak nie ogrzewałem ok. 120 zł za samą c.w.u.
W zeszłą zimę jeszcze nie mieszkałem, ale jak grzałem na wiosnę to trafił się rachunek za 700 zł.

Pozdrawiam, Kecajm

piotr buduje szmaragda
25-10-2007, 13:26
Kasia Piła serdecznie dziekuję za info o firmie "schodowej" my wprowadzamy się za kilka dni i mam nadzieję, że na święta Bożego Narodzenia to już będziemy po schodkach brykać.

pozdrawiam

mariusz221
29-10-2007, 13:30
Witam wszystkich jestem juz po przeczytaniu calego forum i stwierdzam ze milo jest poczytac o tym co sie bedzie mialo. mam wielka prosbe do osob piszacych na tym forum: czy moglby mi ktos wyslac zestawienie materialow na szmaragda poniewaz projekt zakupie dopiero w grudniu a za materialami juz sie rozgladam. moj mail: [email protected] wszystkim bardzo dziekuje

mariusz221
30-10-2007, 11:29
mam pytanie czy w pomieszczzeniu gospodarczym (kotlowni) ma ktos piec na ekogroszek lub weglowy i jak to wyglada jest dosc miejsca na wszystko? pozdrawiam

mariusz221
31-10-2007, 15:40
I znowu ja :D kolejne pytanie czy mozliwe jest zrobienie schodow murowanych na poddasze ?? dziekuje za odpowiedzi

go-go
01-11-2007, 17:03
Do Mariusza
My planujemy piec na ekogroszek.W scianie zostawilismy luke na piec (wymiary pieca juz wzielismy).Piec bedzie wbudowany w scianie.Chodzi mi o sciane pomieszczenia gospodarczego z garazem.W pomieszczeniu gospodarczym beda plecy pieca a w garazu front :).W garazu chcemy wygospodarowac miesce na opal i tam robimy wglebienie w podlodze oddzielone scianka.Na tylnej scianie garazu sa drzwi wiec tamtedy bedziemy dostarczac eko groszek bezposrednio do tego skladziku:) Mam nadzieje ze jakos to skladnie opisalam:)
Jesli chodzi o schody na stryszek to ja tylko widze wysuwane i chowane:)

U nas na budowie cisza.Teraz malo bedzie sie dzialo od wiosny lecimy z dalszymi pracami.Zabieramy sie za grodzenie.Chyba ogrodzimy boki tym nieszczesnym betonem taki prosty wzorek jak plotek.Malo nam sie podoba ale jest wytrzymale.Jak juz skonczymy budowe to od frontu cos ladnego zafundujemy sobie:)Wstepnie z robocina za przeslo 140 zl.Gdymy dzialka byla mala to maly pikus.A tu tyle tego trzeba grodzic wiec patrzymy tez na cene.A Wy czym grodzicie chodzi mi o boki?
Pozdrawiam Wszystkich
p.s Kto ma tynki cementowo-wapienne?

go-go
01-11-2007, 17:06
Anna P wlasnie zobaczylam Twoja elewacje! Ale LADNY ten Wasz Szmaragd Kiedy jak tak bede miala?

krk women
01-11-2007, 20:53
Ile płacicliście za ocieplenie poddasza Szmaragd 2G (wełna i regips ) i zrobienie stryszku. Nie mam zielonego pojęcia jakiej ceny się spodziewać.Czytałam ile brali u was za metr ale chciałabym wiedzieć cenę za całość wraz z materiałem-oczywiście są to orientacyjne koszty,gdyż ceny są inne w różnych regionach. I jeszcze jedno pytanko .Co robiliście najpierw po wstawieniu okien (instalacje,ocieplenie poddasza czy może coś innego?). Z góry dziękuję za odpowiedź. Nowy ciężki tydzień czas zacząć :wink:



Oto mój pomysł na schody i salon

http://images29.fotosik.pl/103/a787d98f0673c7a8.jpg (www.fotosik.pl)

http://images27.fotosik.pl/103/0f319e2f5a45925b.jpg (www.fotosik.pl)

http://images29.fotosik.pl/104/3dcad1d2a050de3d.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/27/1ebbfc05b80b084e.jpg (www.fotosik.pl)

mariusz221
01-11-2007, 23:04
go-go bardzo ciekawy pomys z tym piecem pewnie cala noc nie przespie myslac nad tym. Pytajac o schody mialem na mysli te z parteru na gore:) czy moze mi ktos wkleic zdjecia tej kotlowni bardzo prosze I jesli znalazby sie ktos kto moglby mi pokazac domek na zywo bylbym bardzo wdzieczny woj podkarpackie i okolice pozdrawiam wszystkich

mariusz221
01-11-2007, 23:09
krk women ciekawe schody ale w moim szmaragdzie nie bedzie mozliwe takie rozwiazanie pozdrawiam

Koziolek
02-11-2007, 19:30
witam wszystkich miłośników "SZMARAGDÓW" :D

jestem nowy na forum, domek buduje od 2005.10 (fundamenty), a od marca 2006 ruszyliśmy ze ściankami. Mój SZMARAGDZIK troszkę różni się od tych które zobaczyłem na forum.

Zmiany zew.: zrezygnowałem z okragłego okna i drzwi na taras z jadalni, brak balkoników z przodu i tyłu domu (dalej wygląda pieknie, czyż nie?),
natomiast w środu: zrobiłem dwa oddzielne mieszkania, to mniejsze (wejscie z boku koło garażu) (1 pokój łazienka i kuchania, przedpokój i wiatrołap) kosztem kotłowni i łazienki na dole oraz gabinetu.
Kotłownia została przeniesiona nad garaż. Reszta bez zmian.

Później zamieszcze rzuty i zdjęcia, ale dajcie mi trochę czasu dopiero się uczę.

Pozdrawiam
[/img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5616334f63df3cef.html

Koziolek
02-11-2007, 19:44
Podaje jeszcze raz poprawiony link do fotki mojego domu
http://images30.fotosik.pl/106/5616334f63df3cefmed.jpg

mariusz221
04-11-2007, 01:45
pomocy czy ktos moze zamiescic zdjecie tych schodow i kominka?? to chyba bedzie powod dlaczego zrezygnuje z tego projektu a bardzo mi sie podoba tylko nie te schody prosze o zdjecie(a) pokazujace jak wygladaja w realu dziekuje pozdrawiam papa

Emra
04-11-2007, 20:49
Witam wszystkich szmaragdowiczów
Mam pytanie odnośnie pustaków, chcemy budowac z suporexu 24cm + 12cm styropianu, w projekce jest 36cm bez ocieplania styropianem.
Czy budowaliscie tak jak jest w projekcie czy zmienialiscie to? Chcialabym sie dowiedziec jak jest lepiej z punktu technologicznego czy moge dokonac takiej zmiany? czekam na odpowiedzi
pozdrawiam

piotr buduje szmaragda
05-11-2007, 07:25
Witam wszystkich
Mariusz spójrz kilka postów wyżej są schody Kasi Piły tak wygląda to w realu ja mam identyczny ukłąd coprawda jeszcze bez schodów ale właśnie tak to będzie wyglądać - jeśli masz ochotę zobaczyć w realu to zapraszam do Płocka.

Emra my zbudowaliśmy Szmaragda z 24 + 12 styropiam i jest bardzo ciepło (podobno ważne jest żeby wtsuszyć mury przed położeniem styropianu - ja miałem mury postawione w marcu, a styropian i fakturę kładlismy we wrześniu przy bardzo niskiej temperaturze na piecu (45 stopni - ponieważ jeszcze nie mieszkamy) i grzjniach na 5 mamy w doku 28 stopni - NIE DO WYTRZYMANIA !!! więc grzejniki wylądowały na 3 i jest 21 - 22 stopnie + ciepła woda.
więc reasumując można spokojnie stawiać z 24 + 12

pozdrawiam

Koziolek
05-11-2007, 07:33
Hej. Ja mam ściany dwuwarstwowe (poroton 24+12 wełna).
Jak zdecydujesz się na dwie warstwy to unikniesz ewentualnych mostków termicznych

Pozdrawiam

Ania P.
05-11-2007, 08:21
Anna P wlasnie zobaczylam Twoja elewacje! Ale LADNY ten Wasz Szmaragd Kiedy jak tak bede miala?

Bardzo dziękuję !

Ania P.
05-11-2007, 08:28
go-go bardzo ciekawy pomys z tym piecem pewnie cala noc nie przespie myslac nad tym. Pytajac o schody mialem na mysli te z parteru na gore:) czy moze mi ktos wkleic zdjecia tej kotlowni bardzo prosze I jesli znalazby sie ktos kto moglby mi pokazac domek na zywo bylbym bardzo wdzieczny woj podkarpackie i okolice pozdrawiam wszystkich

zapraszam!

Emra
05-11-2007, 11:02
Dzieki Piotr i Koziołek za informacje :)
My ruszamy z budową na wiosnę i zastanawiamy sie czy warto teraz kupic pustaki bo cena spadła czy moze jeszcze na przelomie grudnia/stycznia pojda jeszcze w dół jak sądzicie?

Pozdrawiam

rotaf
05-11-2007, 14:25
Dzieki Piotr i Koziołek za informacje :)
My ruszamy z budową na wiosnę i zastanawiamy sie czy warto teraz kupic pustaki bo cena spadła czy moze jeszcze na przelomie grudnia/stycznia pojda jeszcze w dół jak sądzicie?

Pozdrawiam

Monitorowałbym regularnie cenę i sytuację na rynku, jak tylko minimalnie wzrośnie kupowałbym. Miałem dokładnie taką samą sytuację przed rokiem. W hurtownich przy cenie chyba 5,50-5,70/suporex 24 wszyscy doradzali poczekać do stycznia/lutego na promocje producentów. Promocji nie było, była za to ciepła zima, podobno boom budowlany i inne nierynkowe historie w wyniu czego ceny i zachoawanie rynku były całkowicie nieprzewidywalne - suporex doszedł późną wiosną do 15-18 pln.

szmyrus
05-11-2007, 17:52
No czuć to wszędzie.
Wrzuciłem kilka fotek szmaragda z czerwoną dachówką. Do obejrzenia dla zainteresowanych. Pozdrawiam

mariusz221
06-11-2007, 20:59
Chcialem wszystkim podziękować za pomoc w poznawaniu szmaragda ale jednak bede musial zrezygnowac z tego projektu. Takie forum jak to jest naprawde pomocne i mam nadzieje ze bedzie powstawalo coraz wiecej róznych tematow. Pozdrawiam wszystkich i zycze milego oraz bezstresowego budowania swoich domkow, a pozniej wielu milych chwil spedzonych razem z rodzna w nowymdomku. pozdrawiam wszystkich tych obecnych i przyszlych szmaragdowiczow

Emalia1
07-11-2007, 17:59
Witam. Bardzo miło oglądać Wasze Szmaragdy i przyznam, ze przez Was miałam dziś pierwszą nieprzespaną noc z powodu tego domu. Kiedy popatrzyłam jakie zmiany robicie w projekcie, zaczęło się kombinowanie. Tyle, że dom już stoi. Dziś mieli wchodzić hydraulicy,więc ostatni dzwonek na przeróbkę łazienki na dole. Jest koszmarnie mała! Początkowo mi to nie przeszkadzało, ale kiedy próbowałam dobrać armaturę - droga przez mękę. Ostatecznie powiększamy ją o część kotłowni. Tu pokazuję szczegóły:
http://forum.muratordom.pl/moj-zolty-szmaragd,t116193.htm
Narazie nie pytam jak u Was z tą łazienką, bo przyznaję się bez bicia, że jeszcze nie przebrnęłam przez ten wątek :oops:

go-go
07-11-2007, 18:29
Do Emilia1 normalnie CZAD ta elewacja!
Czy jesli mam sciany z maxa do tego bedzie ocielpany styropianem 12 to tez moge brac pod uwage taka elewacje?Czy raczej powinnam pomyslec o tym wczesniej i juz spalone gary?I jaki koszt takiego cudenka?

Emalia1
07-11-2007, 18:56
Dzięki. Nam też się podoba, ale koszty masakra. Sama cegła 40.000 do tego zaprawa, wełna i robocizna. W Twoim przypadku opłacałoby się bardziej położenie płytki klinkierowej. To połowa kosztów. U nas jest wełna mineralna na ścianach i zależało nam, żeby oddychały, stąd decyzja.
Przy okazji: ktoś pytał o strop filigran. My taki mamy,ale belki i tak są, tyle, że wystają niewiele, może 10cm.

go-go
07-11-2007, 18:59
Dziekuje za szybka odpowiedz:)
Cena spora!

Papaja
07-11-2007, 19:26
Witam :D Emalia1 bardzo ładna elewacja :P My łazienkę dolną powiększyliśmy kosztem pomieszczenia gospodarczego. Jest teraz dosyć spora, będzie kabina 90, umywalka, muszla, no i pralka. W tym co zostało po pomieszczeniu gospodarczym będzie piec gazowy. Pochwalę się swoją elewacją. To co szare będzie obłożone klinkierem. Wczoraj dotarły balustrady do balkonów, ale będziemy je montować na wiosnę. Pozdrawiam

tomek i ela
07-11-2007, 20:13
A gdzie umieścicie telewizor w salonie, bo ja gdzie bym go nie umieściła nie podoba mi się :evil:

tomek i ela
07-11-2007, 20:14
A gdzie umieścicie telewizor w salonie, bo ja gdzie bym go nie umieściła nie podoba mi się :evil:

Emalia1
08-11-2007, 07:02
Papaja, to będziemy mieć podobne łazienki ;). Właśnie się zastanawiałam nad kabiną 80? czy 90?, ale skoro mówisz, że 90tka może być...
I kolorystykę elewacji też będę miała podobną.
U mnie telewizor będzie na ścianie między kuchnią a salonem, tak jak w projekcie, ale u mnie ta ścianka została przedłużona w stronę jadalni i dodaliśmy jeszcze krótką ściankę w kierunku okna z jadalni na taras, żeby w jadalni zmieścił się narożny kredensik i jednocześnie, żeby telewizor nie był z jadalni widoczny. Jakoś to nieskładnie napisałam, spróbuje potem zrobić rysunek.

aniazbyszek
08-11-2007, 09:15
Emalia1 czy możesz zdradzić jakie masz okna, jakiego producenta i jakie tam masz szprosy (międzyszybowe, naklejane czy konstrukcyjne)?

Emalia1
08-11-2007, 10:18
Okna MS. Szprosy naklejane, ale wenątrz szyb są takie specjalne wkładki, ze nie widać,że szyba jest w całości. Szprosy mają 2,5cm. W ogóle jesteśmy z tych okien bardzo zadowoleni. Wewnatrz są białe i antywłamaniowe, bo rolety mi się nie podobają ;).
I obiecany rysunek zmian na parterze.Zamurowane okragłe okienko,dodatkowa ścianka na parterze i powiększona łazienka. No i oczywiście odbicie lustrzane.
http://images25.fotosik.pl/108/b07f7f29a130a5e8.jpg

aniazbyszek
08-11-2007, 12:22
W ogóle jesteśmy z tych okien bardzo zadowoleni

A pamiętasz może ile daliście za nie ??

pawko s.
08-11-2007, 19:50
Dzień dobry !
jestem tutaj nowy, aczkolwiek zaglądam do tego wątku już od dawna ponieważ też jestem budowniczym Szmaragda, na etapie zalanego stropu a w poniedziałek ekipa przychodzi "ciągnąć" górę. Podziwiam każdą fotke umieszczoną na forum i szczerze ale serdecznie i bez zawiści zazdroszczę tym z Was którzy już mieszkają lub wykanczają swoje wymarzone cztery kąty...

Właściwie oglądam wątek o szmaragdzie i o Orionie bo troszkę jakby połączyłem te dwa domki wizualnie, a ze zmianami jakie poczyniłem, jestem tu chyba na razie sam:

- z Oriona zapożyczyłem wejscie frontowe, tzn. balkonik podparty dwoma filarkami dokładnie tak jak jest w Orionie, aczkolwiek moje filarki sie nie poszerzają ku dołowi a są na całej wysokości równe i mają ozdobną opaskę u góry

- w porozumieniu z nadzorcą i moim murarzem zrezygonowałem z podciągów w salonie i zastąpiłem je dwuteownikiem - tzw. hebem, który spoczął na ściance oddzielającej kuchnię od salonu i jadalni, a długie belki stropowe Terriva idą od niego nad całym salonem do ściany zewnetrznej od strony ogrodu. Jest to bardzo masywny kawał stali o wysokości 24 cm który kosztował 2700 zł ale za to będę miał na całym dole równiuteńki sufit...

- powiększyłem łazienkę kosztem pomieszczenia gospodarczego, a że zmniejszyło się ono znacznie zamierzam postawić w nim tylko piec kondensat ale za to poszerzyłem garaż o cały matr i w nim zamierzam umieścić taką roboczą umywalkę.

- zlikwidowałem komin wentylacyjny w spiżarni, wentylację kuchni i spiżarni przeniosłem w mur za pomocą pustaków wentylacyjnych które wyjdą do dachu a tam umieszcze dachówki wentylacyjne, a wejście do spiżarni nie będzie z kuchni tylko z korytarzyka, przez co w kuchni zyskam całą ścianke bez drzwi ibędę mógł ustawić na niem meble, a ze spiżarni nie chciałem rezygnować, ponieważ mają taką znajomi i bardzo sobie chwalą, można w niej przechowywać mnóstwo rzeczy typu zgrzewki z napojami, wielkie garnki, frytkownice, zaprawy i tym podobne rzeczy "kuchenne"

- największą zmianą z tyłu domu, za co pewnie zaraz od miłośników Szmaragda mi się oberwie jest rezygnacja z narożnego tarasu, zabudowanie tego narożnika, przez co powiększył mi się salon, a taras i wyjście na niego zostało przeniesione na środek tylniej elewacji, pod balkonik dużej sypialni.
Taras jest duży i umieszczony centralnie i symetrycznie na środku tylniej elewacji, salon zrobił się zdecydowanie wiekszy i moim zdaniem o wiele ustawniejszy a w miejscu okrągłego okienka umieściłem identyczne okno jak w dolnym pokoju - gabinecie. Reasumując tylnia elewacja jest bardzo podobna do przedniej i tak samo symetryczna. Z przodu jest wejscie z balkonikiem i dwa okna po bokach - z tyłu wyjscie na taras z balkonikiem i dwa okna po bokach. Być może wizualnie wyszło to mniej efektownie niz z tarasem w narożniku, ale moim zdaniem wygodniej, z większym salonem i wiekszym tarasem, który będzie zadaszany rozkładaną markizą w upalne letnie dni.

To tyle zmian jakie zastosowałem w moim Szmaragdzie. teraz zastanawiam się czy warto zakładać turbo kominek oraz czy na dole zastosować ogrzewanie tradycyjne czy podłogowe. jestem ciekaw co Wy o tych elementach myślicie.

Pozdrawiam serdecznie Szmaragdową brać, życzę szybkich i bezstresowych postępów i do "poczytania " w mam nadzieję ciekawych forumowych dyskusjach, poradach czy spostrzeżeniach.

Emalia1
09-11-2007, 08:22
Ciekawe zmiany. Chętnie zobaczyłabym fotki wnętrz. U mnie od wczoraj odwierty, bo zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Jeszcze nie byłam, ale podobno krajobraz księżycowy mamy na działce :). A dodatkowa umywalka robocza u nas będzie w pokoju za salonem,bo tam będzie moja pracownia.
Okna kosztowały 27000.

rotaf
09-11-2007, 09:51
Ciekawe zmiany. Chętnie zobaczyłabym fotki wnętrz. U mnie od wczoraj odwierty, bo zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Jeszcze nie byłam, ale podobno krajobraz księżycowy mamy na działce :). A dodatkowa umywalka robocza u nas będzie w pokoju za salonem,bo tam będzie moja pracownia.
Okna kosztowały 27000.

Cieszę się że nie będę jedynym Szmaragdowcem z pompą ciepła. Jaką pompę wybraliście? My zdecydowaliśmy sie na Alpha Innotec 10kW, podłogówka na całym dole i w górnej łazience. Mogę prosić o info na priv jakie dobrali Wam parametry kolektora. Ja mam zaplanowane sondy 3x60m, trochę dużo, a instalator doradzał mi poziomy... Zastanawiam się jeszcze nad ogrzaniem pomieszczenia nad garażem (podlogówka, grzejnik ?). Mam wersję projektu z 2-stanowiskowym garażem i podniosłem ściankę kolankową o 2 pustaki, więc nad garażem wyszło ciekawe pomieszczenie.

aniazbyszek
09-11-2007, 10:58
Emalia1 - podręczę Cię trochę jeszcze o te okna :)

Cena jaką podałaś to rozumiem cena za wszystkie okna - razem z balkonowymi czy tez za dzwi ?
My wstępnie mamy jedną wycenę i wygląda to tak, że :okna 20000+ okna dachowe 5100 + drzwi wejsciowe 6000 + brama garazowa z el. napedem 4700.

Czy te okna są dwukolorowe (nam wycenili z kolorem tylko od zewnątrz) i czy szyby są podwójne czy potrójne?

Emalia1
09-11-2007, 11:04
Pompa NIBE 17 kW wraz z cwu VPA 300/200. Ogrzewanie podłowe wszędzie :). Sondy 90x4. =360 m cena za 1m odwiertu 95 PLN (na dzien dzisiejszy ceny to około 110-120 PLN za 1m). Można by wiercić mniej ale było by drożej w rachunkach za prąd. Przy tych odwiertach proporcja prąd do emergi z ziemi będzie 25 do 75.

Emalia1
09-11-2007, 11:41
pompa FIGHTER 1140 , www.biawar.com.pl

Emalia1
09-11-2007, 11:53
Cena jest za całą stolarkę oprócz okien dachowych i bramy
-okna 5 komorowe seria tytan(okucia antywłamaniowe)
-szyba 4/16/4 z argonem k=1, szyba bezpieczna klasy F2, u=1 cokolwiek to znaczy
Dzrzwi wybraliśmy drewniane niestety nie tanie.
Możesz o stolarce poczytać na www.ms.pl
Bramę wjazdową mamy novoterm (ponoć najgróbsza na rynku 4mm) ze sterowaniem 2 funkcyjnym a więc jednym pilotem brama wjazdowa i garaż

rotaf
09-11-2007, 15:52
Pompa NIBE 17 kW wraz z cwu VPA 300/200. Ogrzewanie podłowe wszędzie :). Sondy 90x4. =360 m cena za 1m odwiertu 95 PLN (na dzien dzisiejszy ceny to około 110-120 PLN za 1m). Można by wiercić mniej ale było by drożej w rachunkach za prąd. Przy tych odwiertach proporcja prąd do emergi z ziemi będzie 25 do 75.

17 kW?? Duża ta Twoja pompa. Zrobiłem do swojego projektu osobny szczegółowy projekt na instalację z PC, z pełnym bilansem cieplnym budynku dla przegród cieplnych po adaptacjach które zastosowałem. PC będzie u mnie również pracowała na potrzeby ciepłej wody; mojemu projektantowi instalacji wyszło 10 kW a budujemy ten sam dom. Tym bardziej dziwi mnie ta różnica bo na zdjęciach widzę że budujesz bardzo ciepły Szmaragd (piękny klinkier :wink: ).

Też myślałem o Nibe ale o wyborze zdecydował miejscowy serwis.

Emalia1
09-11-2007, 16:13
Też na początku byliśmy zdziwieni, bo instalator vismanna zaproponował 7,5 kw. Jednak zdaliśmy się na naszego instalatora robi to od 10 lat.
Mieliśmy okazję oglądać na żywo jego instalację i w ubiegłym roku przy ponad -20 w domu było ciepło. Taki zapas wpływa również na ciepłą wodę z którą nie ma problemu. Być może ta moc jest z dużym zapasem ale z pewnościa wpłynie to na koszty eksploatacji w pozytywny sposób, a prąd z pewnością tańszy nie będzie :wink:

rotaf
09-11-2007, 16:26
Też na początku byliśmy zdziwieni, bo instalator vismanna zaproponował 7,5 kw. Jednak zdaliśmy się na naszego instalatora robi to od 10 lat.
Mieliśmy okazję oglądać na żywo jego instalację i w ubiegłym roku przy ponad -20 w domu było ciepło. Taki zapas wpływa również na ciepłą wodę z którą nie ma problemu. Być może ta moc jest z dużym zapasem ale z pewnościa wpłynie to na koszty eksploatacji w pozytywny sposób, a prąd z pewnością tańszy nie będzie :wink:

Robi się ciekawie. Dobór pompy to rzeczywiście trudna sprawa bo jedni twierdzą że od przewymiarowanej pompy lepsza i tańsza w eksploatacji jest pompa o mniejszej mocy niż wyliczona, z drugiej strony instalatorzy i projektanci sugerują większą moc bo są droższe i tak jest dla nich bezpieczniej. Czas rozstrzygnie. Porozmawiajmy po pierwszym lub drugim sezonie.

Emalia1
09-11-2007, 16:30
Dokładnie. Na wiosnę 2009 będziemy mogli pogadać :). Tymczasem trzeba myslec pozytywnie.

go-go
10-11-2007, 17:40
Pawko S a moze jakies fotki?

pawko s.
12-11-2007, 07:51
Jak postawią ścianki działowe na dole i zdejmą stemple podtrzymujące strop to obiecuję wstawić fotki na forum z wszystkimi zmianami ( jeśli będę umiał, a jeśli nie to podeślę mailem i poproszę kogoś o to :lol: ), bo na razie jeszcze niewiele widać....

Kasia.Piła
13-11-2007, 12:34
Witam
No nie mogę, jakiej dynamiki nabrał nasz wątek. Czytam i od razu nasuwają mi się komentarze do różnych wypowiedzi, więc potraktuje je łącznie. Swoje opinie opieram na ponad 2-miesięcznym, póki co mieszkaniu w nowym domu.

1/ szkoda pawko.s , że tak zmieniłeś nasz domek, choć nie wątpię, że będzie dla Ciebie praktyczniej i ładniej, ale to już chyba nie szmaragd;

2/ nie wiem dlaczego problem podciągów ciągle tu wraca, czy ktoś widział je w realu, że tak koniecznie chcecie je wyeliminować jako szpecący element architektoniczny? Ja je mam w salonie i uważam , że spełniają bardzo ważną rolę oprócz tej najważniejszej- konstrukcyjnej, a mianowicie przełamują monotonię czy nawet monolit sufitu dzieląc go na strefy poszczególnych pomieszczeń ( oddzielają wizualnie strefę komunikacji od salonu, co po podłodze jest jedną całością). Dla mnie jest o.k.

3/nie zmieniałam wc na dole i zrobiłam go dokładnie jak w projekcie. Był moment, że strasznie tego żałowałam w obawie, że nic tam się nie zmieści, a tymczasem zmieściła się kabina 80 Aquaformu (bardzo wygodna, kwestia jedynie dobrania odpowiedniej baterii prysznicowej, żeby za bardzo nie wystawała), umywalka 60 i miska wc podwieszana i wierzcie, że nie stoi to jedno na drugim, jest dobrze;

4/radziłabym się jeszcze zastanowić co do umieszczenia tv, ja też nad tym długo myślałam i usytuowałam sprzęt w rogu za kominkiem-doskonale, jest to miejsce widoczne ze wszystkoch punktów salonu, nawet kuchni i jadalni, więc jedząc posiłek też czasem można kuknąć, czy kiedy rządzę w kuchni a leci coś co mnie właśnie interesuje, to nieco się wychylam i widzę. Siedząc przodem do tv widzę również kominek i jego kojący ogień. W ogóle wokół kominka mam kącik wypoczynkowy z tv, natomiast jadalnia to jadalnia- nie zagłuszana przez tv. No i najważniejsze pomyślcie o akustyce- siedząc przy kominku macie trochę daleko do sugerowanego na ściance jadalnia/kuchnia tv. Może to moje subiektywne wrażenie zwłaszcza, że mam płytki niczym nie przykryte, bo podłogówka, więc przeanalizujcie wasze lokalne warunki.
Pozdrawiam

Emalia1
13-11-2007, 13:04
Kasiu, potwierdziłaś moje obawy co do tv. Też mi się wydaje daleko, tym bardziej, że jestem krótkowidzem 8)

go-go
13-11-2007, 18:26
Kasia Pila a jest szansa na umieszczenie zdjecia malej lazienki i kuchni? Bardzo prosze!

pawko s.
13-11-2007, 19:05
Kasia Piła - tak jak napisałem w moim poście - wiedziałem że pewnie fanom Szmaragda w niezmienionej formie "podpadnę" ale miałem okazję wypić kawkę w gotowym Szmaragdzie i własnie dzięki oględzinom live doszedłam do tego jakie zmiany chcę powprowadzać. Powiększenie salonu i rezygnacja z tarasu narożnego podyktowane było po pierwsze wiekszym i ustawniejszym salonem a po drugie moja działka nie pozwalała mi za bardzo na ten boczny taras. Wejscie z filarkami zawsze mi się podobało i wiedziałem że tak na pewno u mnie bedzie. Podciągi na żywo troszkę mi nie pasowały i właśnie ten wizualny podział na suficie sprawia wrażenie, że ten i tak nie za wielki przecież salon, jeszcze się pomniejszał...A poza tym reszta dołu i cała góra to szmaragd z krwi i kości. Wiele osób na przykład przerażały schody w salonie, a mnie ten element bardzo się podoba, choć wiem że na schody, które mają być ozdobą i meblem trzeba troszkę zapłacić, ale mam już producenta który robi piękne gięte schody w całkiem przyzwoitych cenach...

Co do telewizora - od samego początku wiedziałem że będzie wisiał na ściance obok kominka. W innym miejscu sobie nie wyobrażam.

Na koniec przyznam Ci się bez bicia, że Twojego Szmaragda tez widziałem w całej okazałości i zrobiłem mu nawet dwie foteczki komórką, bo miałem niedawno traskę do Piły i korzystając z okazji, w drodze powrotnej wykręciłem na Motylewo i bez trudu znalazłem Twój domeczek. Niestety nikogo nie było w domciu, bo może poznalibyśmy się osobiście. Ale muszę powiedzieć że bardzo mi się podobał :lol:
Przyłączam się też do prośby o fotki kuchni, małej łazienki no i przy okazji salonu. Dzięki....
Pozdrawiam

Papaja
13-11-2007, 20:53
Witam :D Kasia-piła zgadzam się z Tobą w zupełności co do podciągów i umiejscowienia TV. Tak samo zaplanowaliśmy u nas rozkład sprzętów w salonie. Bardzo trafnie to ujęłaś. Przed nami jeszcze dosyć długa droga do zamieszkania (fakt, że wcale się nam tak bardzo nie spieszy :wink: ) W tej chwili grodzimy teren, gdyż sarenki i zajączki urządziły sobie stołówkę na moich uprawach. Atak zimy pokrzyżował trochę plany, ale mam nadzieję, że jeszcze będzie lepsza pogoda. Wszystkim budującym życzę tej lepszej pogody. Pozdrawiam

piotr buduje szmaragda
14-11-2007, 07:22
Witam ponownie
my już mamy prawie finał za chwilę będziemy się wsprwadzać narazie niestety na dolny poziom ponieważ ciągle jest rodzinna "walka" o schody :) firma, którą poleciła Kasia jest już niemal wybrana ale Pawko S piszesz o swoim dostawcy czy mógłbyś dać jakieś namiary na niego?

pozdrawiam

piotr buduje szmaragda
14-11-2007, 07:27
Kasia Piła
zapytam tak z ciekawości - czyproducentem Twoich drzwi wejściowych jest firma Dallas? my mamy właśnie drzwi tej firmy i są bardzo podobne mimo, że z indywidualnego projektu mojej zony :)

pozdrawiam

Ania P.
14-11-2007, 11:14
KasiaPiła Bardzo ładny dom! śledzę wszystkie Twoje fotki- podobają mi się schody i drzwi . jeśli można zapytać o szczegóły schodów i drzwi. czy schody zajmują dużo mniejsca i ile koszt. i drzwi zewn. jaka firma i cena

Kasia.Piła
14-11-2007, 11:25
Witajcie
No to mnie Pawko zaskoczyłeś, ale cieszę się no i zapraszam ponownie.
Co do drzwi, to są dziełem firmy CAL (chyba z Olsztyna, czy gdzieś tam)- porządne, lity dąb, doświetla ze szkła P4-antywłamaniowe, tylko niestety przedstawiciel do bani, miałam przejścia, bo wyobraźcie sobie, że mojemu gościowi została klamka w ręku!!!!!!!!-pękła czy raczej złamała się w przegubie tam gdzie jest kąt 90. Ja ją chcę reklamować po 3 m-cach od montażu drzwi a paniusia na to, że to moja wina, bo pewnie wprowadzając się huknęłam meblem. Dacie wiarę, drzwi za 6000 a paniusia każe mi na własny koszt wymienić klamkę za 230zł, która nie wiedzieć dlaczego zwyczajnie się odłamuje i zostaje człowiekowi w rękach. Zrobiłam taki raban w centrali, że paniusia od przedstawiciela sama zadzwoniła żebym przyjechała po odbiór nowej klamki.

A teraz obiecuję, ze zrobię zdjęcia tylko poproszę synusia żeby je wstawił i juz je będziecie mieli. Dajcie mi tylko chwilę.

wasiek
14-11-2007, 20:46
Witam, wszystkich budujących szmaragda.... :D
Ja wprawdzie nie buduje tego domku, chociaż nie powiem był brany pod uwagę ...ale wygrał projekt Granat z tej samej pracowni.....Chociaż wygląd z przodu mają prawie identyczny .....
Pawko, ciekawa jestem jakie ma ceny na schody z gietymi poręczami Twój stolarz. Czy możesz napisać jak to się kształtuje?
Pozdrawiam :D

pawko s.
15-11-2007, 19:32
Czesc !!!

namiar na schody dostałem od swojego klienta, który polecił mi firmę z Krzemieniewa k/Leszna (wielkopolskie). Firma STOLRAT Józef ratajczak - produkuje tylko schody na Polskę oraz za granicę. Widziałem schody u mojego klienta i naprawdę bardzo bardzo mi sie spodobały. Masywne, dębowe z poręczą wygiętą ( zawiniętą ) wokół dolnego słupka, bez żadnej podpory czy słupa podtrzymującego tylko wiszące w powietrzu. Człowiek, u którego je widziałem zapłacił za nie 12 tysięcy, takie same firma Marchewka wyceniła na 36 tysięcy... :-? Dzwoniłem już do producenta i jedyne co mnie zaskoczyło to termin wykonania. Co prawda mi do schodów jeszcze daleko, ale jakbym zamówił je dziś to realizacja i instalacja u mnie w domku około czerwca - lipca 2008, czyli ponad pół roku.
Niestety nie ma gościa w internecie...

wasiek
15-11-2007, 19:40
Pawko, dzięki za informację. A możesz dać mi numer tel. na priva byłabym wdzięczna....szukam takiej właśnie poręczy do schodów.....

pawko s.
15-11-2007, 19:46
Spoko Wasiek - mam komórkę do właściciela. Rozmawiałem z nim raz i wydawał się spoko... Józef Ratajczak - 605 302 585

www.marchewka.pl

schody nr MS-5 balustrada - dwie wstęgi.
Własnie takie miał gość u którego je oglądałem... suuuuper....

wasiek
15-11-2007, 19:48
Pawko, wielkie dzięki zadzwonie do niego.... :D :D :D

go-go
16-11-2007, 17:04
Kasia Pila jak te zdjecia?

Magda i Marcin
18-11-2007, 09:51
Witam wszystkich Szmaragdowiczow i tych nowych i tych już bardziej zaawansowanych w pracach nad budową Szmaragda.
Jestem nowym forumowiczem, a właściwie jesteśmy, bo razem z żoną chcemy wybudować właśnie ten domek. Liczymy w związku z tym, ze począwszy od teraz do czasu zakończenia budowy będziemy mogli skorzystać z wielu porad już doświadczonych "budowlańców" Szmaragda :) zarówno przed jak i w trakcie, z tego co zdążyliśmy przeczytać na forum nasuwa się wiele różnych pytań i wątpliwości. My wraz z żoną w zasadzie nie chcemy nic wiele zmieniać w tym domku żeby go nie "okaleczyć" (przynajmniej z zewnatrz) a w srodku to też zmiany nasze zmiany bedą raczej kosmetyczne, tzn. w stylu tu wstawić okienko tam drzwi, przedłuzenie ścianki itp.
Mam nadzieję, że jakoś to wszystko powoli pójdzie do przodu, narazie jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentacji, tzn. mam działkę, teraz załatwianie pozwoleń, kupno projektu itd, a na wiosnę do roboty.
Mam też pytanie, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie wymiary mają elementy więźby dachowej, a najbardziej zależy mi na długości krokwi dachowych, bo jestem właśnie na etapie przygotowywania drewna z własnego lasu i chciałbym już ciąć na konkretny wymiar?

Magda i Marcin
18-11-2007, 09:57
Bardzo zależy nam też z żoną na tym żeby przed zakupem projektu móc zobaczyć taki domek na własne oczy, tzn wejść do środka i rozejrzeć się po pokojach, bo jednak nawet zdjęcia z budowy nie zastąpią widoku w REALU:) Czy ktoś w małopolsce buduje ten domek?
Mam pytanie do AniP z Leska - na jakim etapie budowy jest Twój domek i czy teoretycznie i praktycznie była by ewentualnie możliwość odwiedzenia Twojego Szmaragdzika? było by super... :oops:

anna.misia
19-11-2007, 11:43
W końcu doczekaliśmy się i mamy prąd :D wszystko na to wskazuję że na święta przeprowadzka-jescze tylko odbiory-pozdrawiam wszystkich szmaragdowiczów ANNA

go-go
19-11-2007, 16:30
Anna misia tylko pozazdroscic:)
Pozdrawiam

Kasia.Piła
20-11-2007, 13:02
W końcu się uporałam i równocześnie wywiązuje się ze zobowiązania- przejrzyjcie na stronce
Pozdrawiam

ines_ines
20-11-2007, 18:35
Witaj Kasiu,
piękna kuchnia, dokładnie taka jaką ja bym chciała . To jest kuchnia BRW prawda?
Czy mogłabyś uchylić rąbka tajemnicy, ile Cię ona kosztowała? i jaki to model i kolor
Mi wstępnie facet wycenił meble na 12.000, ale nie mam tej narożnej szafeczki nad umywalką. Myslę też o podobej, ale otwartej. Gratuluję udanej inwestycji.
ja narazie kończę kafle, ale myślę o przeprowadzce dopiero na wiosnę
Pozdrawiam :roll:

BEAPAW
21-11-2007, 13:26
Witamy serdecznie!
My próbujemy zbudować szmaragda pod Krakowem. To co przeszliśmy od momentu załatwiania zgody na budowę to koszmar. Nawet nie chce mi się tego opisywać. Może kiedyś :)

Teraz stoimy przed dylematem bo ekipa podniosła cenę robocizny za stan surowy z dachem z 40 z wiosny tego roku, do 60 tysięcy na dzień dzisiejszy + barak mieszkalny - wynajęcie ok. 4tysięcy. Czyli w zasadzie 65tysięcy.

Zaczynaliby wiosną 2008 i zastanawiam się czy znów się nie podniosą. Ja oczywiście muszę załatwić jeszcze sprzęt do wykopów i parę innych rzeczy jak to powiedział szef brygady.

Czy możecie mi napisać jak mniej więcej kształtują się ceny robocizny za taki stan? Czy powinniśmy zmienić wykonawcę i szukać taniej. Czy po prostu już tak się ceny wysoko ukształtowały.

Pozdrawiamy serdecznie.
BiP

go-go
21-11-2007, 16:46
Kasia Pila dzieki za zdjecia! Kuchnia bardzo ladna.I ta mala lazienka jest fajna a ja sie balam ze tam tylko kibelek wejdzie mimi ze my troche powiekszylismy.
A mam kilka pytan odnoscie cen. Ile Was wynosla elektryka z robocizna? Juz kiedys pytalam

go-go
21-11-2007, 16:53
BEAPAW dosc wysoka cena.My budujemy tylko 80 km.Krakowa akurat systemem gospodardzym bo tata inz. prowadzi budowe ale 65. tys to duzo.

darekko
21-11-2007, 20:21
Witajcie,
my ostatecznie pod W-wa uzgodnilismy cene na 46 tys. za stan surowy otwarty z wiezba dachowa.
Tez nie bylo latwo, to 7-ma ekipa, z ktora rozmawialismy, ale wreszcie mamy umowe i ruszamy w kwietniu 08.

Pozdrawiam
Darek

WIOLCIA SZ.
21-11-2007, 20:43
GO GO GDZIE BUDUJECIE SWOJEGO SZMARAGDA?

U MNIE ELEKTRYK ZA ROBOCIZNE I ZALATWIENIE PAPIEROW CHCE 1.900ZL.

go-go
21-11-2007, 21:00
Wiola Sz dzieki za odpowiedz.My tez swietokrzyskie:)

BEAPAW
21-11-2007, 21:45
go-go bardzo dziękuję za opinię. Pzdram. PAW.

go-go
22-11-2007, 15:53
Do tych kilku pytan.....
Kto robil tynki cementowo-wapienne i jakim (po ociepleniu poddasza )wtedy tynkiem te skosy wykonczyc?
Wie moze ktos jaka jest roznica w cenie (calosci tzn. material i robocizna) miedzy cementowo-wapiennymi a gipsowymi?
Pozdrawiam

WIOLCIA SZ.
22-11-2007, 20:47
GO-GO A MOZNA WIEDZIEC GDZIE DOKLADNIEJ

Magda i Marcin
25-11-2007, 09:44
W końcu się uporałam i równocześnie wywiązuje się ze zobowiązania- przejrzyjcie na stronce
Pozdrawiam

Witaj Kasiu Piła:)
Masz piękny domek, bardzo nam się podoba, gratulujemy pięknych mebli, zarówno w kuchni jak i reszcie domu:)
Mam pytanie do Ciebie, czy mierzyłaś może wnękę w sypialni? Jestem ciekawa jaką ma głębokość i szerokość?
:lol:

ASTROF
25-11-2007, 11:29
Witam.
Jesteśmy zainteresowani budową SZMARAGDA narazie jesteśmy w fazie wyboru projektu.Ten domek bardzo nas urzekł ,chętnie byśmy go zobaczyli na żywo aby upewnić się na 101 % na budowę tego domku.
Pochodzimy z woj.świętokrzyskiego , gdyby ktoś był uprzejmy pokazać nam
swój domek ,chętnie go obejrzymy (również w woj.opolskim ).
Podaje e-maila [email protected]

Pozdrawiam wszystkich szmaragdowiczów !

Leszek T
26-11-2007, 19:06
Buduję domek SZMARAGD ale dopiero teraz znalazłem forum.
Proszę o pomoc w wyborze schodów oraz układu funkcjonalnego kuchni.