PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa baraku dla ekipy budowlanej



wioma
09-03-2005, 08:19
Witam,
czy ktos z was samodzielnie wykonał taki "barak" dla ekipy budowlanej. Chodzi mi o bardzo prostą konstrukcje, oni tam nie beda mieszkac, chodzi o zostawienie narzędzi, ewentualne zjedzenie sniadania czy schowanie sie przed deszczem.
Czy sa moze jakes płyty czy inne elementy np w takiej Castoramie czy innym markecie?
Może ktos mi poda jakies wskazówki?

Ala28
09-03-2005, 08:30
Cześć Wioma,
też miałam taki kłopot. Buduję dom bez garażu, wymyśliłam więc że najprostszym rozwiązaniem będzie kupno garażu blaszanego, który wykorzystam również w późniejszym czasie. Kosztował mnie 1570 zł razem z transportem na budowę i montażem. Garaż ma 3 x 5 m i mieści się w nim dużo rzeczy.
Pozdrawiam,
Ala

rafałek
09-03-2005, 12:40
Ja wykonałem coś takiego. Potrzebny materiał: Kilka żerdzi sosnowych około 10-12 cm grubości, obrzyny sosnowye (odpad od robienia więżby), rokla papy, 2 zawiasy, zasówa, kłódka, gwoździe i trochę zapału. W efekcie powstałą szopa o wymiarach 3x3x2 wysoka. Deski na ścianach napijałem na zakład by ściekające woda nie wlatywała do środka.
W efekcie mam piękną szopę (można zobaczyć i ocenić w dzienniku, niestety mie mam fotki ze zbliżeniem, jak kogoś interesuje to mogę poszukać zbliżenia). Czas na wykonanie przez 2 osobu - pół dnia. UWAGA nie wykonywać z teściem który uważa, że wszystko wie... :wink:

am00
09-03-2005, 17:30
U mnie były namioty. Jeden do spania, drugi gospodarczy. Miałem tylko jedno "włamanie". Pies zjadł placek od tesciowej.

rafałek
09-03-2005, 18:48
U mnie były namioty. Jeden do spania, drugi gospodarczy. Miałem tylko jedno "włamanie". Pies zjadł placek od tesciowej.

Domyślam się, że biedne zwierzę zdechło w okropnych męczarniach... :lol: :lol: :lol:

twin
09-03-2005, 19:02
sprawdza sie garaż - taki blaszak, za ok 1000 PLN - można zamknąc itp

wioma
09-03-2005, 19:21
dzieki za dotychczasowe odpowiedzi
pisząc o blaszakach macie na mysli nowe?
Bylam w takiej jedej firmie od garazy blaszanych , ale zaspiewali sobie ok 3000 tys

twin
09-03-2005, 19:23
dzieki za dotychczasowe odpowiedzi
pisząc o blaszakach macie na mysli nowe?
Bylam w takiej jedej firmie od garazy blaszanych , ale zaspiewali sobie ok 3000 tys

tak, u mnie (120 km od Ciebie) tyle mniej więcej (średnio) kosztują - własciwie z montażem - przyjeżdza ekipa i stawia go w kilka godzin

Toudee
10-03-2005, 07:12
W związku z tym, że tył działki będzie u mnie ogrodzony płotem betonowym (za działkami są pola) zdecydowałem o wybudowaniu ścian "baraku" z gotowego płotu betonowego (kwadrat 2x2 przęsła), na dach deski i papa.
Koszt to około 1000-1200 złotych.

Zastanawiałem się nad zakupem (na złomowisku) kontenerów mieszkalnych tzw. wozów dowódczych przewożonych przez wojsko na Starach. Po likwidacji jednostek wojskowych w Ostrowie Wlkp i okolicznych miastach kilkadziesiąt takich kontenerów stoi na "złomie". W środku są nawet łóżka i piecyki, ale stwierdziłem, ża bardziej nadają się one na działkę rekreacyjną niż budowlaną (wąskie wejście betenoniarka nie wejdzie).
Koszt takiego konteneru był jednak ciekawy - ok. 1000 zł + transport.

Darek

rafałek
10-03-2005, 08:07
Jeszcze nie widzoiałem by ktoś dużą betoniarkę trzymał w szopie, ale wszystko zależy od okolicy. Ta którą miały moje majstry nie weszłą by przez drzwi mojej szopy. Może najpierw porozmawiać z ekipą czy ma jakieś komkretne życzenia. W mojej szopie chowaliśmy cement (ale jak przywieźli 2 palety to leżał na nich dobrze owinięty folią) wapno i rózne drobiazgi (młotki, kielnie, miary) itp.
Taki wóz może okazać się dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, jak się będzie chciało pilnować budowy.

MarcinU
10-03-2005, 08:15
Podobnie jak Rafałek zrobiłem szopę ze stempli sosnowych + deski szalunkowe. Dach pokryty płytami Onduline. Koszt całości to nieco ponad 500 zł + dzień pracy ze szwagrem. Jak byś potrzebował moge podesłać rysunki poglądowo-montażowe (taki "projekt" :lol: ).

wioma
10-03-2005, 08:41
Marcin,
jezeli mozesz to prosze o ten "projekt" :)

Ala28
10-03-2005, 08:47
Wioma
mój blaszak był nowy, zmontowany na działce w 1 godzinkę, w razie potrzeby daj znać to poszukam namiarów na firmę, budujemy w tej samej okolicy.
pozdrawiam,
Ala

Capra
11-03-2005, 13:00
Nie wiem jakie są ceny w innych rejonach, jeśli chodzi o blaszaki na budowę, ale u mnie w anonsach ogłaszają się za 600 złotych nawet (Lublin). Są to oczywiście używane blaszaki, typowe na budowę. Jak się kupi nowy za niezłą kasę i on ma być tylko do przechowania jakichś dupereli na pewien okres, to założę się że potem to sprzedać, to tylko za grosze, za tyle, za ile chodzą w okolicy blaszaki z second handu. Może warto poszukać z drugiej ręki i wyzbyć się za podobną cenę? Albo zbudować jak podpowiadają inni, chyba nawet jest taniej sporo. Myślę, że zależy też od tego, co tam się będzie trzymać i od okolicy - czy mogą coś ukraść, jakieś narzędzia..
Pozdrawiam. Capra.

MarcinU
11-03-2005, 16:20
Marcin,
jezeli mozesz to prosze o ten "projekt" :)

No to ponizej "projekt". W razie pytań postaram się pomóc.

http://marcinu.republika.pl/images/szopa.GIF

wioma
11-03-2005, 19:56
Dzieki Marcin :D

Danielek
10-02-2006, 07:06
ja takze mam zamiar zbudowac szope z plotu betonowego, mam nadzieje ze w pozniejszym okresie uzyje plyt z szopy do ogrodzenia dzialki. mysle ze ekipia nie rozwali plyt ? ;) chyba ze urzadza sobie impreze :lol:

buziaczek
17-02-2006, 09:58
A ja kupiłem przyczepę kempingową bez resestracji za 2000zł miała wszystka ogrzewanienie spanie szafki ,kuchnia do tego duży namiot.Jak przestała być potrzebna odsprzedałem ją kolejnemu inwestorowi który ją kupił w tym samym celu.

Darek Rz
17-02-2006, 22:12
Witam

A ja zbudowałem taką "ślicznotkę" .Kosztowała kilkaset złotych (chyba 350 )
Stoi już prawie rok i nic się nie stało !!!!!!!!!! Za nią stoi przepiękny kibel który też wykonałem samodzielnie !!!!!!!!!

http://republika.pl/darekrz/fotki/slicznotka.jpg

pozdrawiam D.RZ

brachol
18-02-2006, 07:35
UWAGA nie wykonywać z teściem który uważa, że wszystko wie... :wink:
czyzbysmy mieli tego samego tescia????? :o :D

sebo8877
02-03-2006, 10:50
UWAGA nie wykonywać z teściem który uważa, że wszystko wie... :wink:
czyzbysmy mieli tego samego tescia????? :o :D

To macie tego samego tescia co ja ??? :o :o :o

Sebo8877