PDA

Zobacz pełną wersję : Dach płatwiowy i słupy



jw7
10-03-2005, 20:49
Czy ktoś z forumowiczów budował (buduje) dach o konstrukcji płatwiowej? Interesuje mnie temat słupów podpierających konstrukcję. Czy bardzo utrudniają życie, a w szczególności wchodzenie do pomieszczeń na poddaszu?

robert skitek
10-03-2005, 21:54
te słupy projektuje sie tak, by znalazły się w scianach lub tuż przy nich - wtedy nie powinny przeszkadzać wcale, chyba ze po swojemu zmieniamy pomieszczenia na górze... ale to juz wtedy chyba wina budujących...

joola
10-03-2005, 22:28
te słupy projektuje sie tak, by znalazły się w scianach lub tuż przy nich - wtedy nie powinny przeszkadzać wcale, chyba ze po swojemu zmieniamy pomieszczenia na górze... ale to juz wtedy chyba wina budujących...

Robercie masz rację powinno się projektować w ścianach, lub tak aby nie przeszkadzały ew. żeby mogły być ozdobą. I chwała tym projektantom i konstruktorom, którzy o tym pamiętają. Natomiast moja Pani Architekt zaprojektowała mi słupy na środku pokoju... albo np. (to już był przebój projektu :evil: ) 0,5 m od... toalety :-? Upierała się przy tym, że nie będą mi na pewno przeszkadzały :-? Jak więc widać na moim przykładzie nie zawsze wina jest budujących...

robert skitek
10-03-2005, 22:34
zmień panią architekt....

joola
10-03-2005, 22:55
Niestety to nie takie proste. Opisywałam kiedyś moje problemy z Architekt. Na szczęście domek mam już wybudowany i to bez żadnych słupów :D (może nie powinnam tego mówić ale to zasługa cieśli). A tej pani, to najgorszemu wrogowi nie polecę... za to Forum każdemu!