PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk cem-wap na zewnatrz



luccass
20-10-2016, 21:10
Panie i panowie - czy mam pecha, albo nie potrafie szukac, czy ekip potrafiacych i chcacych polozyc tynk cementowo wapienny na zewnatrz juz wlasciwie nie ma? Szukam i szukam i nie moge trafic na nikogo konkrentego, co otynkuje proste sciany z porothermu.

Naprawde wszedzie teraz kladzie sie tylko styro, klej, siatke i cienki tynk dekoracyjny?

SO-JER
22-10-2016, 07:01
A to od kiedy nie ociepla sie porothermu?

rübezahl
22-10-2016, 07:18
A to od kiedy nie ociepla sie porothermu?
A musi?

katka
22-10-2016, 16:47
Panie i panowie - czy mam pecha, albo nie potrafie szukac, czy ekip potrafiacych i chcacych polozyc tynk cementowo wapienny na zewnatrz juz wlasciwie nie ma? Szukam i szukam i nie moge trafic na nikogo konkrentego, co otynkuje proste sciany z porothermu.

Naprawde wszedzie teraz kladzie sie tylko styro, klej, siatke i cienki tynk dekoracyjny?
Nie wszędzie, ja mam tynk cementowo wapienny na porotherm. Poszukaj dobrze a znajdziesz firmę, która to robi :)

luccass
27-10-2016, 20:27
A gdzie wyczytales, ze ta sciana nie jest ocieplona?

luccass
27-10-2016, 20:27
Nie wszędzie, ja mam tynk cementowo wapienny na porotherm. Poszukaj dobrze a znajdziesz firmę, która to robi :)

Od dawna go masz? Jak sie sprawuje? Jaki to tynk? Napiszesz prosze kilka slow? :)

SPW
03-11-2016, 08:31
Witam,
W rejonie Kłobuck - Olesno - Kluczbork (na zachód od Częstochowy) działają wykonawcy wykonujący elewacje tradycyjnym tynkiem cem - wap. Co ciekawe popularne są tam również elewacje tradycyjnym tynkiem w systemie dociepleń. Struktura i faktura tynku różnorodne. Proszę popytać w okolicznych składach budowlanych.
Pozdrawiam,
SPW

samotnik
03-11-2016, 19:07
Mam dokładnie ten sam problem. Mam nieocieploną (celowo) część murowaną wiaty garażowej. Żadna ekipa od elewacji nie chce położyć mi na to tynku. Jaki jest właściwie z tym problem?

luccass
03-11-2016, 20:57
Mam dokładnie ten sam problem. Mam nieocieploną (celowo) część murowaną wiaty garażowej. Żadna ekipa od elewacji nie chce położyć mi na to tynku. Jaki jest właściwie z tym problem?

Ekipy, ktore maja agregaty wola brac zlecenia na tynkowanie scian wewnatrz. Ekipy od tynkow zewnetrznych nie maja agregatow, bo nie stosuja takiej metody. I kolo sie zamyka.

samotnik
03-11-2016, 21:04
A nie da się na porotherm położyć po prostu takiego tynku, jaki chcę na elewację ze styropianem (np. silikonowy)?

Balto
03-11-2016, 21:09
Nie da się. To z czego zrobiony jest dom wymusza charakterystykę tynku (nasiąkliwość, tempo podciągania wilgoci, klasa tynku), co z kolei wymusza rożne składy, a z racji że pojedyncze sztuki mają knigi z lat 70 tych i wiedzą co i po co jest wapno nie tylko hydratyzowane ale i gaszone (SPW - pozdrowienia) to nie ma się czemu dziwić.
Sprawa kolejna: czym innym jest tynk nazwijmy to gładki lub ozdobny / vel szlachetny a czym innym jest zwykłe nałożenie odpowiednich warstw w odpowiednich kolejnościach i tak dalej. Roboty w cholere, nie jest takie proste, poza tym nie ma jak w domu gdzie warunki są w miarę zbliżone do siebie tylko raz słońce, raz wiatr raz deszcz...

samotnik
03-11-2016, 21:12
Czyli co, jeśli chcę, żeby elewacja budynku gospodarczego wyglądała podobnie, jak domu, to jestem skazany na klejenie styropianu na ten budynek gospodarczy?

Balto
04-11-2016, 20:51
Czemu skazany na klejenie styro? Styropian jest ociepleniem, natomiast warstwą która nadaje finalny wygląd jest albo jak się to kiedyś określało tynk zewnętrzny klasy, albo gładź, albo tynk mineralny, albo dowolny inny. Warstwą sczepną dla czegoś takiego jest klej w którym zatopiona jest siatka. W wypadku normalnej ściany robisz: szpryc, narzut i warstwę zewnętrzną. Gdzieś mam minimalne grubości warstw, ale bezpośrednio wynikają one z grubości ziarna z jakiego się składają (odpowiednio nieco ponad 2 mm, ok 1,5 i td), a realnie ma na to wpływ prostota ścian i to czy chcesz by można było liczyć pustaki z jakich zrobiony jest budynek gospodarczy...

Sp5es
08-11-2016, 17:23
Poroterm ma parametry na granicy przepisów o ochronie cieplnej.
nawet jak "wyjdzie" ok - to są błędy wykonawcze i mostki.
jedyne dobre rozwiązanie to ocieplenie .

Ponadto jak zrobią za mocny tynk bez ocieplenia to:
- może pękać, podłoże z porotermu jest wrażliwe , mocno zalecone jest siatkowanie tynku C-W w wykonawstwie
- powinien to być tynk min.15 mm, najlepiej typu lekkiego

Balto
08-11-2016, 21:12
Spes: stosowanie tynku c/w jest zalecane. To troszkę tak jakbyś powiedział, że do transportu towarów z miejsca na miejsce zalecane jest użycie samochodu. Nie mówi nic poza nabijaniem licznika. To skład i klasa tynku sprawi, czy pustak będzie wiecznie wilgotny, czy jak przyjdzie mróz to w cholere rozsadzi tynk czy nie...