PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C21 PRZESTRONNY



ratex
30-09-2002, 10:50
Mam zamiar wybudować dom. Bardzo podoba mi się projekt C21. Czy ktoś ma na jego temat bliższe informacje? Może ktoś już go zrealizował?

marzanna
13-01-2003, 15:41
Ja będę budować projekt z C 12. Też nie ma odzewu. Ta seria jest mało popularna. Może dlatego, że nie posiada kosztorysów?
Pozdrawiam

nata76
10-03-2004, 13:02
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=110

Szukam dla nas domu parterowego. Rodzinka pięcioosobowa. azwyczaj zwracałam uwage na tradycyjną bryłę,ale...ten projekt coś ma w sobie,choc tak futurystyczny.podoba mi się rozkład pomieszczeń. prosze o krytyke,stałych bywalców,bom dyletantka(na razie).pozdrawiam,nata

nata76
11-03-2004, 13:43
puk,puk?!!!

Ewunia
11-03-2004, 14:34
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c21e1.jpg (http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c21r1.jpg) http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c21e2.jpg
Swego czasu podrzucałam komuś linki domków tego typu, ale z tym projektem jeszcze się nie zetknęłam. Sama sobie się dziwie, ze im częście patrzę na tego typu budownictwo, tym bardziej mi się podoba :o A przecież do rej pory gustowałam raczej w domkach z poddaszem :D
Ładny domek.
Od strony praktycznej:
- zastanawiałabym sie, czy salon nie będzie zbyt ciemny od strony bliższej kuchni, mimo, że jedna ściana jest przeszklona, ale też i zacieniona zadaszeniem tarasu
- ustawność salonu może być problematyczna, chociaż jak się postarać ...
- jak dla mnie, to zbyt dużo łazienek. Przy rodzinie nawet pięcioosobowej, to dwie w zupełności wystarczą. W końcu, to dom, a nie hotel. Za to pralnia z suszarnią jest konieczna, bo z tyle ludzia, to jest co prać :wink:
Do paru innych rzeczy też się pewnie można przyczepić, ale to wymaga bardziej wnikliwego wejścia w projekt.
Ogólnie OK :P

magi
11-03-2004, 18:12
To prawda ciekawy.
Mnie się nie podoba przechodni salon. Siedzę czytam gazetę a tu non stop ktoś na głowie. Z jednej łazienki można chyba rzeczywiście zrezygnować i zrobić np garderobę.

Ewunia
11-03-2004, 19:40
Mnie się nie podoba przechodni salonPrzy obecnych tendencjach do jedno - lub prawie jednoprzestrzennych powierzchni, prawie wszystkie projekty tak mają w większym lub mniejszym zakresie. Jakby sie uprzeć, to można postawić tam ścianę z drzwiami. Tylko że wtedy powstałby wąski korytarzyk. Niewygody i chyba nieładny.

magi
12-03-2004, 17:59
może wystarczy odpowiednie urządzenie bo ten korytarzyk rzeczywiście nie pasuje
z drugiej strony zależy kto co lubi :P

gothan
12-03-2004, 21:29
Ładny i z tych "nowoczesnych" chyba najlepszy pod względem "urody". Podstawowa sprawa czy urzędnicy pozwolą go wybudować? bo często wymagają min.30 stopni kąt połaci dachowych! minusy moim zdaniem to strasznie "kiszkowaty" wiatrołap. Brak WC w strefie wejściowej. Bardzo mała kotłownia, w sumie można opalać tylko gazem. i chyba musi być bardzo wysoka aby spełniać warunek kubaturowy? Tragicznie mała i wąska kuchnia. Bez tego miejsca na stolik miałaby jakieś 5-6 m! Bardzo celne uwagi powyżej: ciemny pokój dzienny i przesadna ilość łazienek. 3 kibelki ? dom wielbicieli pikantnej salsy i chili? połączyć Wc i łazienkę (13+15) a i pokój (12) zrobiłby się przestrzenny i zlikwidowałby się ten bezsensowny korytarzyk, który tylko udaje powierzchnię użytkową aby pokój miał ponad 16 m:). Tyle czytamy w muratorze że drzwi nie powinny się zdeżać a te z łazienki i z pokoju 12 wchodzą w kolizję. przecież w ostateczności można zrobić drzwi z pokoju na zewnątrz, przepisy chyba tego nie zabraniają? Mimo wszystko podoba mi się i po poprawkach byłby super :) a ile miejsc parkingowych!!

maag
13-03-2004, 21:56
1. Bryła domu i architektura bardzo mi się podoba, jednak sporo zależy od miejscowych planów zagospodarowania
2. Duży plus dla możliwości budowy etapami
3. Łazienek dużo, ale jak piszesz rodzinka 5-osobowa to polecam
4. Nie podobają mi się korytarze nr 5 i 14, zwłaszcza 5- pełny drzwi
5. W salonie przydały by się kanapy 3-osobowy, można się również położyć, ale to :wink:

PS
Drzwi do sypialni nr 12, rzeczywiście niedopatrzenie.
Dla tego domu ważna jest odpowiednia działka i lokalizacja

Joasia S
09-08-2005, 19:58
Zamierzamy wybudowac dom. Mój mąz uparł się na projekt C21. Mnie on z wygladu przypomina garaż. Zupełnie nie przekonuja go moje tłumaczenia, ze C21 jest brzydki i nieprzytulny, ciagle tylko w kółko powtarza, ze ten C21 jest niesamowicie funkcjonalny. Co sądzicie o tym projekcie z kolekcji muratora, moze niesłusznie sie czepiam, sama juz nie wiem! :evil:
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=110&action=showProject

hawkmoon
09-08-2005, 21:20
Ja pie.... :D Ale odjechany projekt. Ma jeden zasadniczy problem - wielkość działki. Będzie dobrze wyglądał w kilkuhektarowym ogrodzie. Wystawienie czegos takiego na standardowej działeczce to będzie zonk. :roll:
Po pierwsze sprawdźcie ustalenia PZP, lub wystąpcie o WZiZT, bo jak znam życie, to w 99,9 proc miejsc w Polsce takiego domu po prostu nie sposób legalnie wybudować.

Jagna
09-08-2005, 22:41
Joasiu, przede wszystkim Twój post powinien się znaleźć w dziale "Projekty", bo jeszcze jesteśmy z problemem na tym etapie.
Ale jeżeli chodzi o dom to jak przeczytałam Twój post to spodziewałam się jakiegoś potwora a tymczasem....Wcale nie uważam, że jest brzydki. Jest tak prosty, że aż piękny. Co do funkcjonalności, to rzeczywiście ma wiele plusów, ale jakby co, to można się i czepnąć. Przede wszystkim okna w sypialniach. Zaprojektowane są drzwi otwierane, ale wychodzi się na zadaszoną wiatę garażową, albo na zadaszony taras. Czy w tych pokojach nie będzie trochę ciemno? Szczególnie jeżeli wjazd będzie od północy, to z pokoi 6 i 16 zrobią się wiecznie półmroczne nory. Nie piszesz nic o tym kto by tam mieszkał - dzieci itp., ale zakładam, że dzieci są. Jedno lub dwoje z nich będzie miało mieć pokój z wyjściem na wiatę? Trochę niefajnie. Poza tym tak duże okna zabierają pół ściany we wcale nie za wielkich pokojach, przez to robią się mniej ustawne. Pomijam tu już kwestię uciekania ciepła, które przy oknach zwykłych byłoby nieco mniejsze. Kolejna sprawa to WC dla gości. Rozumiem, że miałoby to być WC nr 15. Po pierwsze będziecie musieli wiecznie tłumaczyć które to drzwi a poza tym goście będą się poniekąd kręcili w okolicach już "intymno - sypialnianych", no, ale to już jest naprawdę czepianie się 8)
Wszystko co tu napisałam to wyłącznie moje osobiste zdanie, nikt nie musi się ze mną zgadzać. Nie jest też moim zamiarem odwodzenie Ciebie lub Twojego męża od tego projektu, ale sama chciałaś :wink: W końcu zawsze można okna powybijać wedle uznania, nie?
A tak na koniec, to świetnie Cię rozumiem. Też mam męża - uparciucha :wink: :P

acca5
10-08-2005, 07:48
Mi sie niepodoba, naprawde wyglada jak garaz, w wizualizacji tez to wyglada- jakby ktoś specjalnie postawil samochod pod oknami pokoi- ja bym tak nie chciala mieszkać, zeby mi pod oknem ciąle cos stalo, bo wyglada,ze to zadaszenie ma temu sluzyć.
Jak dla mnie projekt jest nieciekawy, sa lepsze o podobnym rozkladzie pomieszczeń i funkcjonalności.

Joasia S
10-08-2005, 08:14
Jesteśmy bezdzietnym małżeństwem i chcielibyśmy wybudowac dom i chyba w zyciu nie mielismy tak rozbieznych opinii jak na temat projektu! Działka ma 50 arow, jest pod lasem. Mnie z takim miejscem kojarzy sie projekt o charakterze rusykalnym - męża zauroczył C21. Twierdzi ze dom jest bardzo dobrze rozwiązany pod wzgledem funkcjonalności, że w przypadku odwiedzin rodziny cy znajomych trójtraktowy podział domu doskonale się sprawdzi i nie będziemy "odczuwać ciężaru odwiedzin" :roll: Mnie nie podoba się bryła domu, boję się płaskiego dachu - czy nie będzie z nim kłopotów, poza tym nie wiem czy tego rodzaju projekt nie będzie trochę wyglądał jak garaż albo magazyn na ścianie sosnowego lasu...
Proszę o Wasze opinie
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=110&action=showProject

Joannal
10-08-2005, 09:46
Jest zimny, okropny ...

10-08-2005, 11:46
Mi też się niespecjalnie podoba, ale mój mąż owszem zwrócił swego czasu na niego uwagę. Może po prostu trafia w jakieś typowo męskie poczucie estetyki ;)
Co do względów praktycznych - bardzo trudno będzie znaleźć odpowiednie miejsce dla tego domu. W gęstszej zabudowie będzie się rzucał w oczy z 15 kilometrów i będą sie platali przy furtce wszyscy interesanci szukający biura rachunkowego lub przychodni ;), na wsi tym bardziej, na "dworkowym przedmieściu" - lepiej nie mówić - jedyna opcja dla mnie to okolica pod lasem na sporej zadrzewionej działce, brzeg morza, jeziora...
Jak mąż taki mądry to niech teraz szuka takiej działki blisko miasta, szkoły i pracy dla realizacji fantazji architektonicznych ;)
Nie przejmuj się - mężczyźni to jednak racjonalne stwory (najczęściej), logika do nich trafia ;)

Evita
10-08-2005, 12:45
Joasiu,
Ja również uwazam, że ten dom nie jest brzydki i, jak tu ktoś wcześniej zauwazył, mnie też wydaje się, ze bardzo ważna dla estetyki tej bryly jest działka. Nie zgadzam się, że dom ten wymaga wielohektarowej działki - wówczas, na duzej przestrzeni będzie wyglądał jak rozwałkowany naleśnik. Mnie się wydaje, że dom ten wymaga działki zadrzewionej - wyobraźmy go sobie w otoczeniu strzelistych sosen, nawet na srednio-dużej działce - np. 2 tys m2.
W Muratorze prezentowano już kiedyś dom o podobnej architekturze (był to bodajże Murator nr 11/04). Po realizacji dom ten zachwycił mnie bardzo. Postanowiłam na tym Forum nawiazać kontakt z właścicielami, ale nie udało się. Postaraj się może znaleźć ten archiwalny numer i obejrzeć taki dom już po wybudowaniu.
Budowanie domów nowoczesnych jest oczywiście kwestią wyboru. Wydaje mi się, jednak, że trzeba do tej estetyki trochę dorosnąć. Mnie również podobały się dawniej tylko domy tradycyjne. Dziś jednak buduję dom nowoczesny i cieszę się z tego. Dawniej nigdy nie przyszłoby mi to do głowy. Jeśli jednak zupełnie nie wyobrazasz sobie siebie w tym domu, protestuj. Budowa to tak duży wysiłek finansowy, logistyczny, fizyczny itd. że efekt powinien być spełnieniem oczekiwań nietylko męża, ale także Twoich.
Pozdrawiam.

Xena z Xsary
10-08-2005, 13:41
FAJNY! Zaluje ze nie moge takiego zbudowac, mi sie marzy dom o prostym dachu....

aha26
10-08-2005, 13:48
Dla mnie jest brzydki i przypomina mi garaż z wiatą.

akacja
10-08-2005, 16:19
Bryła mi się nie podoba. Rozkład niby funkcjonalny, ale jakiś taki....panie na prawo, panowie na lewo...No i te samochody pod kuchennym oknem i wyjścia z pokoi pod wiatę.... Pewnie też będzie kłopot z WZIZT - rzadko gdzie można postawić dom z płaskim dachem.

Ale nawybrzydzałam :o Ale lepiej przed kupnem projektu, niż po... :lol:

Pozdrawiam, akacja

10-08-2005, 18:49
Mnie osobiście wydaje sie, że taki dom jak C21, jest idealny na działke leśną.
Kiedyś w Muratorze, był pokazany Dd2001roku na działce w odnulinie sosnowegolasu, wygladał uroczo :wink:

ciku
10-08-2005, 18:53
Wspolczuje Ci tej niezgody meidzy Wami....hmmm.....powinniscie oboje byc przekonani do projektu, bo inaczej jedno bedzie cale zycie niezadowolone. W srodku po pobieznym spojrzeniu rzeczywiscie jest funkcjonalny. Zapewniam Was jednak , ze to nie jedyny funkcjonalny dom jaki mozna znalezc. Czy ladny? Powiem tak: Gdyby go postawic w okolicy gdzie takie budownictwo dominuje to owszem , moze sie podobac. Jezeli jednak postawicie go wsrod samych domow tradycyjnych to rzeczywiscie bedzie wygladac jak garaz i pasowac nijak do okolicy. To ma swoje znaczenie. Inna rzecz czy pozwola go Wam na tym terenie postawic - w mojej miejscowosci jest zakaz budowy domow z plaskim dachem. Musi byc min. 35 stopni.

plaz
13-08-2005, 22:04
Projektanci takich domow wpuszczaja ludzi w maliny.

Joasia S
16-08-2005, 12:04
Dziekuje wszystkim za uwagi.

Pozwolcie, ze skonkretyzuje pare rzeczy, ktore pojawily sie w waszych wypowiedziach.

Dom bylby zlokalizowany na dosc sporej dzialce (75 arow), na obrzezach miasta, w otoczeniu lasu. Nie ma mowy o dworkowym sasiedztwie, w ogole z sasiedztwem krucho (ale o to nam chodzi)! Na dzialce wycielismy juz wszelki drzewny chwast - zostaly "dorosle", smukle brzozy i modrzewie. Garaz zaplanowalismy zupelnie osobno - my tez nie wyobrazamy sobie parkowania samochodow pod oknem. Jezeli chodzi o mieszkancow - to na razie my dwoje i nasze dwa koty (dziecko w przyszlosci - jedno!). Planujemy czeste weekendowe wizyty znajomych, dlatego tak mezowi spodobal sie ten uklad "Panie na lewo, Panowie na prawo" (domownicy i goscie nie wchodza sobie w droge, spotykaja sie w centralnej czesci domu).

Wszystko to przemawia raczej "za", ale mimo wszystko nadal nie jestem przekonana! Smiejemy sie, ze pewnie dojrzeje jesienia. Oby!

jaspis
19-08-2005, 14:44
Bardzo mi sie podoba ale otoczenie Jurajskiego Parku wymusiło na nas inny wybór, no i nie możemy mieć płaskiego dachu (decyzja o warunkach zabudowy).
Mój mąż przepada za taką architekturą.
W Muratorze (nie pamietam który numer) był prezentowany dom w podobnym stylu, jak dla mnie bardzo bardzo udany:)))

Irma
20-08-2005, 10:12
dla mnie ten dom jest swietny, powaznie brałabym go pod uwage, gdyby nie to, zxe moja dzialka ma wjazd od zachodu...no i ze na razie jeszcze nie zamierzamy budowac..:)
a jeszcze jak przeczytałam o tym jak wyglada dzialka i ze garaz oddzielnie to juz calkiem pokochalam pomysł Twojego meza.